Chci darovat

Jak se má Renata

Zpět na příběh

Velmi děkuji za ochotu nadačnímu fondu a jeho podporu, bez které bych to těžce zvládala. Renata

Ráda bych chtěla všem popřát krásný nový rok. Díky nadačnímu fondu Pečovatel, jsem minulý rok mohla strávit doma v prostředí kde to mám ráda a kde můžu se věnovat svému koníčku. Proto Všem, kteří nám přispěli a myslí na nás moc děkuji a přeji krásný nový rok.

Strašně ráda bych, Všem moc poděkovat za pomoc v roce 2018.

Všem kteří nás podporují jak finančně tak i tím, že na nás myslí. Bez Vás bych nemohla být doma. Kde můžu se věnovat svému koníčku, který mě dodává sílu každý den se probudit a dál bojovat. Proto opravdu všem děkuji i celému nadačnímu fondu.

A také těm kteří mi ušili obal na polštářek, na kterým se krásně spí.

Moc Všem ještě jednou děkuji a přejí krásný nový rok 2019.

Tento měsíc je celkově náročný, jak fyzicky tak i psychicky.  A proto chci moc poděkovat nadačnímu fondu, za všechno co pro nás celý rok dělá. Díky němu můžu žít doma.

Proto chci všem lidičkám popřát krásný vánoce a v novém roce hlavně zdravíčko.

Děkuji moc všem z nadačního fondu a všem lidičkám co nám pomáhají.

Ještě jsem si ani neužila sluníčka a zase je tady zima.

Toto léto jsem si vůbec neužila sluníčka, ale ani čerstvého vzduchu. Protože u nás opravovali silnice, tak jsem byla nucená zůstat celé léto doma.

Ale díky nadačnímu fondu Pečoval, jsem si mohla dovolit využívat osobní asistence. A tak ke mně domů chodila sluníčka.

Ve vojenské nemocnici, kam jezdím na všechna svoje vyšetření je stánek s květinami. Ve stánku s květinami je dobrá duše mezi vší tou krásou. Chodívám se tam kochat a s dobrou duší si popovídat. Dobrá duše mi občas věnuje kytičku pro radost, já jí na oplátku obrázek pro radost. A tak se zrodil nápad vystavit moje obrázky v krámku u dobré duše. Mám velkou radost a doufám, že někomu udělají radost. Protože z drobných radostí se rodí štěstí. Přeju nám všem plno drobných  radostí. A Vám, kteří radost rozdáváte a přispíváte prostřednictvím Nadačního fondu nám, kteří se bez Vaší pomoci neobejdou, obzvlášť.

Vzhledem k tomu, že naše ulice  momentálně vypadá jako válečná zona z dob zákopových válek, moje domácí vězení stále trvá. Asistentky se na službu pohybují přeskoky a přískoky, vymknuté kotníky a kolena se stala standardním pracovním úrazem. Jak vypadá svět tam venku vím jen z raportů, které mi holky podávají. A tak nezbývá, než trpělivě čekat a těšit se, až bude konečně hotovo a budu moci  oprášit gumy na vozíku a vyrazit ven. Vzhledem k tomu, že ani na vozíku se nemohu vydat kamkoliv bez asistence, zdrojem mého těšení jste i Vy a hlavně Vy, všichni, kteří nám prostřednictvím Vašich příspěvků Nadačnímu fondu pomáháte k prožití malých i velkých radostí. Díky Vám všem.

Měsíc červenec se stal pro všechny méně pohyblivé obyvatele naší ulice měsícem nucené izolace. Oprava místní komunikace nás zcela odřízla od okolního světa. V nouzi nejvyšší se však nakonec vždy najde někdo, kdo podá pomocnou ruku. Tentokrát to byl Šimon Ornest, Jiří Ptáček – kandidáti do zastupitelstva na Praze 3 a skupina The Tap Tap, která zapůjčila svoje auto, pan Ptáček převzal roli řidiče saniťáka v těžkém terénu a já se díky nim dostala na nutné vyšetření do nemocnice. Když změníš úhel pohledu, změníš realitu. Díky situaci, která zpočátku vypadala jako krizová, jsem tak zase zjistili, že lidí dobré vůle je víc. A za Vás všechny, kteří tu dobrou vůli máte a vždy dokážete podat pomocnou ruku tam, kde je třeba,  jsem vděčná. Nejen pro tu pomoc, ale i pro radost, kterou tou pomocí rozdáváte a snad i dostáváte.

Tento měsíc jsme měli naplánovanou akci focení s Nadačním fondem a mým báječným patronem Mirkem. Jako naschvál jsem opět onemocněla, ale řekla jsem si, že tohle dám i s virózou. Počasí nám však přálo přesně do okamžiku, kdy jsem vyjela ven a začalo pršet. I přes to, že jsem v dešti trochu prochladla, doufám, že nám všem pršelo štěstí a fotky budou fajn, protože nakonec se přeci jen na nás usmálo i sluníčko. Tak ať prší štěstí i Vám všem, kteří neváháte pomoci a jste tak pomyslnými sluníčky našich dní. Díky všem.

Mým velkým koníčkem vždy bylo a je malování. I díky Vám všem, kdo nám prostřednictvím Nadačního fondu přispíváte, se mohu této zálibě s dopomocí asistentek věnovat i nadále. Malování mi pomáhá zachovat hybnost prstů a stalo se tak zároveň takovou mou fyzioterapií. Jako poděkování všem Vám posílám obrázek a přeju krásné letní dny.

Tak jsem se konečně dostala ven z bytu! Udělaly jsme si s asistentkou výlet a vyrazily do kina. Bez tátovi volhy, na mém elektrickém vozíku, zpovykaně pražskou MHD, na Tátovu volhu. Byl to pro nás krásný den. Následkem je sice opět zánět a další antibiotika, ale za vše v životě se platí a ne vše lze uhradit penězi. Co uhradit penězi lze, jsou naše asistenční hodiny a to díky Vám všem, kteří nám všem na asistenci prostřednictví Pečovatele přispíváte. Přeji Vám všem láskyplný Máj a ještě jednou díky.

Velikonoční svátky jsem i díky Vám mohla prožít v kruhu rodiny, se svou sestrou, neteřemi, které mne přijely navštívit, stejně jako řádové sestry z Břevnovského kláštera, jež jsou mi velkou oporou již od mládí. Díky horečkám stále nemohu opouštět byt, ale přes prosklené dveře balkonu můžu vidět každým dnem postupující jaro a pořád věřím, že si ho zvládnu užít i reálně. Všem, kteří ten dar mají, přeji, ať si ho užijí v plné síle a těm, co přitom dokážou myslet i na nás, kteří tu možnost zrovna teď nemáme, moc děkuji za přízeň a příspěvky, které nám přes Pečovatele posíláte.

S nedočkavostí vyhlížíme konec zimy. V počasí, které stále panuje je pro mne zcela nemožné dostat se ven na vzduch. Každý si jistě dovede představit jak moc je to depresivní a omezující. Doby, kdy jsem mohla vyrazit s přáteli i na hory jsou bohužel pryč. Cestovala jsem moc ráda. Snad se už brzy dočkáme tepla a budu moci alespoň na procházku. Slunce a teplo přeji všem, kteří nám prostřednictvím Nadačního fondu Pečovatel pomáhají k důstojnému životu v kruhu svých blízkých.

Zima je dlouhá pro všechny a pro ty, co mají omezenou možnost pobytu venku obzvlášť. Moc se těším na jaro a doufám, že mi zdravotní stav umožní dostat se ven, na sluníčko, mezi lidi, protože koloběh viroz, antibiotik a dalších viroz mne uvězňuje do čtyř stěn domova. Ale díky Vám všem mám pořád možnost být alespoň tam, kde se cítím doma, se svými blízkými a se svými asistentkami. Asistence není jen o práci, je to o přátelství, důvěře a lidské blízkosti a Vy všichni, kdo nám na asistenci přispíváte prostřednictvím Pečovatele se tak stáváte našimi blízkými, bez kterých by náš život byl o poznání těžší.

Všichni máme za sebou čas vánoční, ti šťastnější z nás v kruhu svých blízkých.  S koncem roku nutně přichází čas bilancování, s Novým rokem pak čas nové naděje. Uplynulý rok byl pro mne těžký, zdravotní stav se bohužel s příchodem podzimu a zimy výrazně zhoršil. Jen díky osobní asistenci a Vám všem, kdo mi na ni přispívají, jsem nemusela vyměnit prostředí domova za, pro nás všechny neútulné,  prostředí nemocniční. Pevně doufám, že v dalším roce bude moje zdraví pevnější. Všem, kdo mi drží palce, všem, kdo mi pomáhají a vůbec všem přeji do Nového roku hodně zdraví . Protože jakkoliv to může znít jako klišé, vše ostatní už je jen na nás.

Listopad přinesl vedle chmurného počasí a nikdy nekončící tmy i virozy, chřipky a deprese, které se nevyhnuly ani mě. Při mé diagnoze je bohužel každé onemocnění velmi rizikové, takže kolotoč vyšetření, dušení, atb, dušení, vyšetření, atb místo kýženého klidu v čase téměř adventním.

Právě v tomto, pro mne rizikovém období, je neustálý dozor a péče asistentek o osob blízkých zcela zásadní.

Děkuji všem, kdo mi svými příspěvky pomáhají. Krásný adventní čas plný porozumění, sounáležitosti a klidu.

To nám to letí, už je konec měsíce. Tento měsíc byl opravdu náročný, ale také krásný. Díky nadačnímu fondu , který mi pomáhá platit osobní asistencí, jsem mohla si začít obcházet lékaře, které jsem celkem zanedbávala.

Také díky fond mě mohla navštívit moje sestra, která také k životu potřebuje osobní asistencí. Tak takovou návštěv je celkem složité naplánovat. Ale vše se povedlo a bylo to moc krásné.

Proto všem moc děkuji kteří nám všem pomáhají, celému nadačnímu fondu Pečovatel, ale také všem ostatním.

Renata

Tento měsíc byl opravdu náročný. Jsem pořád nemocná a pořád se z toho nemůžu dostat. Ale dost bylo stěžování. Díky za velkou pomoc nadaci Pečovatel diky, kterému si můžu dovolit po těch lékařích chodit.

Moc Všem děkuji za finanční pomoc, ale také těm kdo na nás myslí. 

Můj druhý měsíc u nadace. To nám to letí, ani se nenadějem a máme tady vánoce. Ale teď zpět ke mně, co je nového. Natáčela se mnou TV Barandov reportáž o tom, jak nutně potřebuji asis. službu, ale hlavně peníze na ní. Díky tomu se ozvala pí W., která mi darovala odsávačku, kterou nutně potřebuji k tomu, abych mohla zůstat doma. Ještě jednou moc děkuji pí W., která má srdičko na pravem místě. Díky nadaci se mi mohly navýšit hodiny na osobní asisistenci. Moc všem děkuji.

První měsíc byl pro mně plný krásných dojmů. Poznala jsem spoustu krásných lidiček, kteří mi strašně moc pomohly. Po dlouhé době jsem narazila na organizaci, která je tady opravdu pro lidí. Moc všem děkuji za pomoc, které se mi dostalo. Díky všem sponzorům, kteří mi pomohli zaplatit asistenci na tento měsíc.

Díky tomu jsem mohla žít doma, kde to mám moc ráda.  

Ten obrázek je pro Vás všechny, kteří jste mi pomohli.