Darovat na Křídla pomoci

Pavel M., 48 let

Roztroušená skleróza Potřebuje 35 hod./měs. ~ 4 550 Kč

„Děkuji, že mohu žít doma důstojným životem.“

Září Pokryto
Říjen Chybí 35 hodin
Listopad Chybí 35 hodin
Chybí 70 hodin ~ 9 100 Kč
Celkem již bylo darováno: 54 320 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

Příběh Pavla

V roce 2006 mi byla diagnostikovaná roztroušená skleróza a zelený zákal. V té době jsem byl zaměstnaný v papírenském průmyslu. Po 2 letech zjištění mé nemoci, se začal můj zdravotní stav zhoršovat. Pociťoval jsem, že začínám zakopávat levou nohou a to čím dál častěji. Pozoroval jsem na sobě stále větší únavu a poruchu rovnováhy, které doprovázely nepříjemné křeče nohou, bolesti zad a hlavy. Jelikož moje normální chůze nebyla možná, začal jsem chodit o francouzských holích. V tomto stavu jsem se udržoval 6 let, stále jsem zvládl být soběstačný s omezujícími možnostmi. Postupem času jsem začal ztrácet rovnováhu, i když jsem měl podporu francouzských holí. Začal jsem stále častěji padat na zem s bolestivým a často krvácejícím zraněním. Po konzultaci s lékařem neurologie mi byl přidělen mechanický vozík, abych se vyhnul nepříjemným a bolestivým pádům. V té době jsem začal pociťovat slabost a křeče v rukou. Neměl jsem sílu si sám udělat základní potřebné věci, proto jsem začal hledat pomoc v sociálních službách a byl mě doporučený Hewer. Osobní asistenti, bez jejich každodenní pomoci se již neobejdu, mi pomáhají žít důstojný život v domácím prostředí. Doprovází mě do zdravotního zařízení, do obchodů a občas za kulturou. Osobní asistence je pro mě velice důležitá a každodenní součást života, bez které bych se neobešel.

Proto touto cestou žádám o jakýkoliv finanční příspěvek, který je pro mě velkou pomocí.

Děkuji Pavel

Jak se má Pavel

Stále mě trápí vleklé zdravotní potíže, ale již brzy se dočkám důležitého vyšetření, pak se pravděpodobně zlepším a během asistencí mohu navštěvovat městské parky a být ve stínu.

Bolesti v těle se mi stále příliš nelepší, ale díky pěknému počasí jsem častěji venku, ve stínu.

Měsíc květen pro mě nebyl moc příznivý jelikož jsem měl pád z vozíku s tržnou rankou na hlavě tak jsem musel do nemocnice na sešití a postihli mě urologické problémy které lékaři řeší antibiotiky.

Měsíc duben byl pro mě velkým zpestřením, procházkami rozkvetlým městem.

Po dlouhé zimě se snažím rozcvičit v domácích  podmínkách i  s pomocí během asistence.

Více

Vzkazy