Darovat na Křídla pomoci

Nový klient – paní Renata

Od 1. července pomáháme paní Renatě

Paní Renata je krásná usměvavá dáma, která přišla na svět stejně jako její sestra s nemocí zvanou svalová atrofie, která si vybírá svou daň postupným ochabováním svalů. Do 18 let žili obě sestry v ústavu. Navzdory nemoci, která postupně paralyzuje celé tělo, se paní Renata ve své plnoletosti osamostatnila a našla si práci i manžela.

„Jednoho dne při krmení vleže mi zaskočilo a bez dalšího uvážení mně udělali hned tracheostomii (zavedení dýchací trubice přímo do krku), což mi zabraňovalo mluvit. Tento zákrok mi rapidně zhoršil kvalitu života. Nyní mám přístroj na mluvení a neustále musí někdo hlídat mé dýchání a mluvení.“ říká paní Renata.

Paní Renata žije skromně a úsporně. Jen pravidelná údržba odsávačky hlenů a výměna mluvícího ventilu k tracheostomii je velice nákladná a kvůli finanční situaci neprobíhá tak často, jak by měla. Kvůli tomu narůstá riziko infekcí, kterým se bohužel paní Renata občas nevyhne.

V současné době je paní Renata rozvedená a našla si přítele, který o ni pečuje téměř 24 hodin denně. Pár hodin obstarává asistentka. Aby rodinu mohl živit, potřebuje si najít práci a tím pádem zvýšit hodiny asistenční péče. Peníze ale schází a tak poprosili o pomoc Nadační fond Pečovatel.

„Budu velice vděčná za jakýkoliv finanční dar a děkuji za jakoukoliv pomoc“.

S pozdravem a velké díky.

Renata