Chci darovat

O nás a našem poslání

O nás

Založení Nadačního fondu Pečovatel iniciovalo občanské sdružení Hewer, které vzniklo v dubnu roku 1997 v reakci na potřeby seniorů a osob se zdravotním postižením nebo s chronickým onemocněním, kteří pro plnohodnotný život doma potřebují pomoc jiné osoby.

Cílem nadačního fondu Pečovatel je shromažďovat a přerozdělovat finanční prostředky na asistenční péči pro potřebné lidi, kteří nejsou schopni pokrýt náklady na ni ze svých úspor a výdělků ani státních příspěvků.

Poslání Nadačního fondu

Pomáháme seniorům, zdravotně postiženým a chronicky nemocným lidem, kteří potřebují  pravidelnou asistenční pomoc.

Prostřednictvím charitativních akcí a darů sbíráme finanční prostředky, které jim pomáhají zajistit odbornou asistenci v rozsahu, na který jejich příjmy ani státní příspěvky mnohdy nestačí. Díky tomu pak mohou vést plnohodnotný život v pohodlí domova a nikoliv za zdmi zdravotnických a pečovatelských zařízení.

Ve své činnosti se snažíme být maximálně transparentní. Nejen vůči našim klientům, ale především vůči dárcům. Ti mohou prostřednictvím našich stránek cílit svou pomoc přímo na konkrétního člověka.

100% darované částky vždy putuje přímo na úhradu asistence pro vybraného klienta. I malý dar tak může být velkou pomocí.

Pro firmy či soukromé osoby, které nechtějí svou jednorázovou či pravidelnou pomoc zaměřit na konkrétního klienta, nabízíme možnost daru na darovací účet, z něhož podporujeme aktuálně ty nejpotřebnější klienty.