Darovat na Křídla pomoci

Nový patron Michal David

Jára má svého patrona

Jsme moc rádi, že na palubě Pečovatele můžeme přivítat Michala Davida, který se stal novým patronem Járy.

Jára je po těžké havárii zcela odkázán na pomoc druhých. Velmi láskyplně o něj pečuje maminka Jája s přítelem a také asistentka Věrka, na kterou si Jaroušek stále zvyká.

S Járou a jeho rodinou jsem se setkala koncem srpna v nemocnici Motol, kde byl Jára objednán na oční. A jak to dopadlo?

„V pátek 25.8. jsme byli s Járou na kontrole v Motole na očním oddělení pro zrakově postižené. Ač nám od začátku všude říkali, že Jára zůstane slepý, že je zrak po náraze při nehodě odpojen, jeho zrak se zlepšuje. Po roční kontrole dostal od paní doktorky pochvalu. Na jedno oko začal vidět větší obrázek a to druhé, pravé,co bylo rozdrcené, už nezůstává pozadu a také se zlepšuje. Není to ještě na žádné velké koukání ale je to obrovský pokrok a my z toho máme tak velkou radost, že se to ani nedá vypovídat. Dostal brýle na lepší rozlišení a na světloplachost. Moc mu to sluší. Podívejte se sami, jaký je to frajer v příběhu Járy na hlávní stránce. Vážení a milí, zachovejte Járovi přízeň, prosím. Děkuji Vám Járova maminka“

Z toho co jsem za tu chvilku setkání s Járou a jeho rodinou mohla vidět je milující máma, která se rozhodla bojovat ze všech sil. Šance na uzdravení Járy jsou nulové, ale i malinké pokroky znamenají pro celou rodinu velká vítězství.

Moc držíme palce, aby těch vítězství bylo co nejvíce:)

Za Pečovatele

Monika