Darovat na Křídla pomoci

Poslové dobrých zpráv u paní Heleny

Paní Heleně jsme přišli říct, že žáci z nebušické 3.A si jí vybrali a po desetikorunách sbírají peníze, aby jí pomohli zaplatit osobního asistenta. Když to slyšela, měla obrovskou radost!

Při naší prezentaci v nebušické základní škole jsme chtěli, aby děti pochopily, že ne každý má takové štěstí a je zdravý. A že když už jsou nemocní lidé, tak že se jim dá pomoci. Možnost pomoci je tady vždycky, je potřeba o ní vědět a chtít. A třeťáci pomáhat chtějí!

Pro paní Helenku sbírají peníze a dobrovolně se jednou nebo víckrát za měsíc vzdají nějaké dobroty. Takhle ušetřené peníze znamenají pro paní Helenu 2 nebo i 3 hodiny s osobní asistentkou navíc. Tento čas může paní Helena strávit tak, jak má ráda a jak sama bez pomoci nemůže.  S asistentkou se můžou vydat na procházku, nebo krmit labutě anebo vybírat knihy v antikvariátu. Ale pokud to zdravotní stav nedovolí, tak budou spolu doma a u čaje si budou povídat. Ale i to je hrozně moc, protože paní Helenka nebude sama.

Děti toto pochopily dokonale. Nejen, že sbírají peníze pro „svou Helenku“, ale evidentně se jim zakořenila v srdcích. Každý z nich paní Helence napsal nádherný dopis nebo nakreslil obrázek.  Když je paní Helena viděla, byla dojatá a měla obrovskou radost.

Slíbila, že pokud to její zdravotní stav dovolí, přijela by se na děti podívat a taky si pro ně připravila nějaké překvapení.

Paní Heleně nemoc hodně komplikuje život, ale některé radosti si nenechala vzít. Stále jí baví psát básně a dodnes čte v angličtině, kterou dříve vyučovala. I naši návštěvu využila k procvičení angličtiny, když zjistila, že umíme.

Takhle milou a chytrou dámu člověk rozhodně nepotkává každý den. Moc se těšíme, až se s paní Helenou zase uvidíme.

Příběh paní Heleny najdete zde: https://pecovatel.cz/pribeh/helena-j