Darovat na Křídla pomoci

Příběh Karla a jeho maminky nás velmi zasáhl.

Byli jsme navštívit Karla, klienta NF Pečovatel a jeho maminku. Neuvěřitelně smutný životní příběh této rodiny nás opravdu zasáhl.

Huntingtonova choroba (neurodegenerativní dědičné onemocnění mozku) sáhla na život, který předčasně ukončila v každém pokolení Karlovy rodiny.

Karlova maminka zemřela, když bylo Karlovi a jeho bráškovi Erikovi 6 a 8 let. Kluků se ujala sestra maminky, která kluky přijala za své a začala žít s jejich otcem, s kterým později povila dceru Míšu. Huntingtonova choroba zaútočila na oba kluky kolem jejich dvacátého roku života.

Erik nemoci podlehl po dvaceti letech od prvních příznaků této nemoci. Je to 3 roky, co zemřel. Záhy na to, odešel i jejich otec. Dcera Míša je zdravá.

V současné době, žije nevlastní maminka Stanislava s Karlem ve skromném bytě v Uherském brodě. Karel má velmi pokročilé stádium této nemoci. Prakticky jen leží, kouká a je zužován velmi bolestivými křečemi. Maminka o něj pečuje 24 hodin denně a ven vůbec nechodí.

Asistentka dochází na pár hodin týdně, aby maminka mohla vyřídit nejnutnější. Stanislava je velice hodná, silná a obdivuhodná žena plná bolesti, která celý život pečuje o své nejbližší, kteří ji odchází před očima.

Jedinou radostí je jí dcera Míša a její malá vnučka. Zdravé.

Reportáž, kterou jsme natočili, můžete vidět v úterý 24. 4. v 18,30 hod na TV Barrandov.

Podívejte se na příběhy lidí, ke kterým nebyl osud příliš milosrdný na www.pecovatel.cz a pomozte jim platit asistenční péči. Velice jim pomůžete. Váš dar dostanou v plné výši.

Děkujeme.

        Sourozenci Erik, Míša, Karel

        Karel s maminkou nyní