Darovat na Křídla pomoci

Alena P., 51 let

Roztroušená skleróza Potřebuje 40 hod./měs. ~ 5 200 Kč

„Můj zdravotní stav se zhoršuje a sama to nezvládám.“

Prosinec Chybí 33,1 hodin
Leden Chybí 40 hodin
Únor Chybí 40 hodin
Chybí 113,1 hodin ~ 14 700 Kč
Celkem již bylo darováno: 35 490 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

PŘÍBĚH PANÍ ALENKY

Onemocněla jsem již v 5 letech. Problémy byly urologického rázu. Prodělala jsem několik operací močového měchýře. Krátce po narození mých dvou dcer se mi urologické problémy prohloubily. Pro nefunkčnost mi byla odebrána levá ledvina. Nemohla jsem se vymočit, musela jsem se naučit autokatetrizaci.

První příznaky roztroušené sklerózy byly bolesti hlavy, nohou, páteře, vypadávání věcí z rukou. Bolesti se stupňovaly a byla jsem nucená vyhledat lékaře, který mě hospitalizoval na ortopedickém oddělení. Prošla jsem několik neurologických ambulancí, než lékaři zjistili, že trpím roztroušenou sklerózou.

Byla zahájena léčba kortikoidy a po nějaké době jsem začala navštěvovat neurologii, centrum roztroušené sklerózy. Kromě roztroušené sklerózy trpím řídnutím kostí, epileptickými záchvaty atd. Po celou dobu navštěvuji centrum bolesti.

Žiji sama, nezvládám domácí práce, hygienu, nákupy, s dcerami se stýkám minimálně, takže nečekám žádnou pomoc. Asistenční službu chci využít k tomu, abych se po dlouhé době dostala z bytu ven, na procházky, protože používám francouzské hole, ve většině případů invalidní vozík. Potřebuji doprovod k lékaři, na úřad.

Pobírám invalidní důchod a příspěvek. Po zaplacení všech výdajů si nemohu dovolit zaplatit asistenční službu. Ráda bych měla víc hodin asistenční péče, protože cítím, že se mi můj zdravotní stav zhoršuje.

Jak se má Alena

Strašně moc bych chtěla poděkovat všem dobrým lidem kdo mi přispívá i přispěje na asistenci.Jsem velmi ráda že mám moc hodnou asistentku která mi úplně se vším pomůže.

Ne jen moje asistentka,ale i já jsme onemocněli.Kromě mé nemoci jsem si od března do srpna vytrpěla ještě další silné bolesti břicha,po celou dobu mě neustále převážela záchrana služba, nakonec mě v srpnu odoperováli a jedná věc po takové době čekání v bolestech.

Chtěla bych strašně moc poděkovat všem kdo mi přispěje na asistenci 💗. Bez pomoci asistentky si svůj život nedovedu vůbec ani představit. Teď během 14dní se budu stěhovat do bezbariérového bytu, děkuji moji asistence, která mi pomohla i s balením.

Velmi dlouho jsem se neozvala kvůli mému zhoršení zdravotního stavu, ležela jsem i v nemocnici. Přidali se mi další nemoci se silnými bolestmi.Jsem velmi ráda že mohu mít asistentku, která mi pomáhá úplně se vším.

Strašně moc děkuji všem sponzorům a nadačnímu fondu Pečovatel za jejich finanční pomoc, díky všem bych si jí nemohla vůbec dovolit. Jsem strašně moc ráda za moc hodnou asistentku Moniku, která jediná mi úplně se vším pomůže, protože jsem na vše úplně sama,nemít ji nevím jak bych dopadla, Můj zdravotní stav se postupně zhoršuje, nemocí mám více taky hodně silné bolesti. Ještě jednou bych strašně ráda všem poděkovala za každou hodinu finanční podpory na asistentku, bez těch co mi pomáhají bych to vůbec sama nedala 🙂❤️🙂

Více

Vzkazy