Darovat na Křídla pomoci

Alena P., 50 let

Roztroušená skleróza Potřebuje 25 hod./měs. ~ 3 250 Kč

„Můj zdravotní stav se zhoršuje a sama to nezvládám.“

Červenec Pokryto
Srpen Pokryto
Na příští měsíce pokryto
Celkem již bylo darováno: 27 810 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

PŘÍBĚH PANÍ ALENKY

Onemocněla jsem již v 5 letech. Problémy byly urologického rázu. Prodělala jsem několik operací močového měchýře. Krátce po narození mých dvou dcer se mi urologické problémy prohloubily. Pro nefunkčnost mi byla odebrána levá ledvina. Nemohla jsem se vymočit, musela jsem se naučit autokatetrizaci.

První příznaky roztroušené sklerózy byly bolesti hlavy, nohou, páteře, vypadávání věcí z rukou. Bolesti se stupňovaly a byla jsem nucená vyhledat lékaře, který mě hospitalizoval na ortopedickém oddělení. Prošla jsem několik neurologických ambulancí, než lékaři zjistili, že trpím roztroušenou sklerózou.

Byla zahájena léčba kortikoidy a po nějaké době jsem začala navštěvovat neurologii, centrum roztroušené sklerózy. Kromě roztroušené sklerózy trpím řídnutím kostí, epileptickými záchvaty atd. Po celou dobu navštěvuji centrum bolesti.

Žiji sama, nezvládám domácí práce, hygienu, nákupy, s dcerami se stýkám minimálně, takže nečekám žádnou pomoc. Asistenční službu chci využít k tomu, abych se po dlouhé době dostala z bytu ven, na procházky, protože používám francouzské hole, ve většině případů invalidní vozík. Potřebuji doprovod k lékaři, na úřad.

Pobírám invalidní důchod a příspěvek. Po zaplacení všech výdajů si nemohu dovolit zaplatit asistenční službu. Ráda bych měla víc hodin asistenční péče, protože cítím, že se mi můj zdravotní stav zhoršuje.

Jak se má Alena

Velmi dlouho jsem se neozvala kvůli mému zhoršení zdravotního stavu, ležela jsem i v nemocnici. Přidali se mi další nemoci se silnými bolestmi.Jsem velmi ráda že mohu mít asistentku, která mi pomáhá úplně se vším.

Strašně moc děkuji všem sponzorům a nadačnímu fondu Pečovatel za jejich finanční pomoc, díky všem bych si jí nemohla vůbec dovolit. Jsem strašně moc ráda za moc hodnou asistentku Moniku, která jediná mi úplně se vším pomůže, protože jsem na vše úplně sama,nemít ji nevím jak bych dopadla, Můj zdravotní stav se postupně zhoršuje, nemocí mám více taky hodně silné bolesti. Ještě jednou bych strašně ráda všem poděkovala za každou hodinu finanční podpory na asistentku, bez těch co mi pomáhají bych to vůbec sama nedala 🙂❤️🙂

Velmi ráda bych poděkovala všem sponzorům, lidem co mi finančně přispěli na asistenci,zároveň děkují i těm co mi finančně umožnili mít telefon pro poloslepé,slepé.Strašně moc si toho vážím❤❤❤.                                        Nemít tak skvělé lidičky nemohla bych si sama dovolit mít o mě veškerou pomoc asistentky doma.Taky bych velmi ráda poděkovala za všechno nadaci Pečovatel.                                                Pokud se najdou skvělí lidé mám ještě jedno velké přání které si nemohu finančně dovolit je to notebook pro poloslepé,slepé.Děkuji strašně moc.                                                                                                       Přejí vám všem všechno nejlepší do nového roku 2022.Hodně lásky,štěstíčka,zdravíčka toho opravdu nikdy není dost, moc dobře to vím sama jaké to je nemít vůbec to nejdůležitější zdraví.           🌼🤗🌼

Tento měsíc nebyl asi nijak zajímavý, pouze ležím, opět na antibiotikách, v silných bolestech, zrak mi odchází čindál více. Nevím jak budu sama bydlet, nemám ani bezbariérové bydlení, sháním někoho kdo by mi nějak pomohl najít nějakého sponzora na telefon i počítač pro slepé. Děkuji všem díky nim mohu mít aspoň asistentku, není sranda vyžít s toho příjmu co mám

Tento celý měsíc jsem odležela opět na antibiotikách, ani mé zdraví RS, silné bolesti mi nedovolilo vůbec nic dělat. Jsem moc ráda, že mám po svém boku asistentku, která mi se vším pomůže. Bydlím v bytě úplně sama tak to není úplně snadné, chci poděkovat všem kdo mi přispěje finanční částku na asistenci, bez ní bych to doma vůbec nezvládla

Více

Vzkazy