Darovat na Křídla pomoci

Alena P., 52 let

Roztroušená skleróza Potřebuje 40 hod./měs. ~ 5 200 Kč

„Můj zdravotní stav se zhoršuje a sama to nezvládám.“

Srpen Chybí 40 hodin
Září Chybí 40 hodin
Chybí 80 hodin ~ 10 400 Kč
Celkem již bylo darováno: 111 680 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

PŘÍBĚH PANÍ ALENKY

Onemocněla jsem již v 5 letech. Problémy byly urologického rázu. Prodělala jsem několik operací močového měchýře. Krátce po narození mých dvou dcer se mi urologické problémy prohloubily. Pro nefunkčnost mi byla odebrána levá ledvina. Nemohla jsem se vymočit, musela jsem se naučit autokatetrizaci.

První příznaky roztroušené sklerózy byly bolesti hlavy, nohou, páteře, vypadávání věcí z rukou. Bolesti se stupňovaly a byla jsem nucená vyhledat lékaře, který mě hospitalizoval na ortopedickém oddělení. Prošla jsem několik neurologických ambulancí, než lékaři zjistili, že trpím roztroušenou sklerózou.

Byla zahájena léčba kortikoidy a po nějaké době jsem začala navštěvovat neurologii, centrum roztroušené sklerózy. Kromě roztroušené sklerózy trpím řídnutím kostí, epileptickými záchvaty atd. Po celou dobu navštěvuji centrum bolesti.

Žiji sama, nezvládám domácí práce, hygienu, nákupy, s dcerami se stýkám minimálně, takže nečekám žádnou pomoc. Asistenční službu chci využít k tomu, abych se po dlouhé době dostala z bytu ven, na procházky, protože používám francouzské hole, ve většině případů invalidní vozík. Potřebuji doprovod k lékaři, na úřad.

Pobírám invalidní důchod a příspěvek. Po zaplacení všech výdajů si nemohu dovolit zaplatit asistenční službu. Ráda bych měla víc hodin asistenční péče, protože cítím, že se mi můj zdravotní stav zhoršuje.

Jak se má Alena

Chtěla bych strašně moc poděkovat nadací pečovatel úplně za všechno ♥️ taky že po zhanění nové asistenci teď mám Bohumín jsem opět zpět,taky bych chtěla poděkovat stabilnímu dárci,nejsme tak daleko velmi ráda se i nějak setkám,velmi ráda bych poděkovala i dalším dárcům kteří se najdou. Taky za celou dobu děkuji koordinace a dobrovolníci Bohužel zdravotní stav se hodně zhoršuje,byla jsem dvakrát v nemocnici další zdravotní problémy,od té doby se nemohu dostat vůbec do kupy pouze ležím.Teď díky nové moc hodné asistenci jsem byla jednou venku už na invalidním vozíku jsem strašně slabá opět jsem hodně shodila což taky není dobré. Věřím že to bude opět trochu lepší….. Mám velkou prosbu pokud bude i starší elektrický vozík aby ho mohla ovládat i další osoba kvůli mému zraku potřebuji ho hlavně po bytě taky ven… Mechanický mám nemohu ho rukama utlačit nemám vůbec v nich sílu děkuji strašně moc všem za všechno♥️🙏💐🙏♥️

Jsem velmi vděčná nadaci Pečovatel úplně za všechno hlavně za finanční pomoc, děkuji i dárci který mi každý měsíc přispívá taky strašně moc děkuji mým asistentkam které od 1.1.2024 končí.Dostala jsem výpověď od poskytovatele asistenční služby, protože jsem jedinou klientkou v naším městě a nastal velký problém pro mě, ať toho není málo, tak mi byl odebrán z 3. na 2. stupeň soc.prispevek na péči díky soc.pracovnici, která mi od jara úplně ničí život, že jsem byla s asistentkou v obchodě koupit prádlo hodně jsem ráda, že mi že vším všude pomáhá,,bez její pomocí ve vším ani ven se nedostanu,,ona sama tomu taky nerozumí. Teď mi nebude nikdo pomáhat, abych měla zkvalitnění života, připadám si jako bych se z ničeho nic vyléčila, a to je mi zdravotně čím dal hůř, odchází mi levá ruka – jsem levačka. Musím stále v bolestech nějak chodit o berlích ať se dostanu na WC, mé ruce vozík netlačí na elektrický nemám nárok kvůli zraku. Tak nejvíce mého času ležím v posteli nebo v křesle. Bylo mi řečeno, že se město o mě postará, mám bezbariérový byt města, kde se na vozíku nedostanu ani na WC . Teď od ledna přijdu o pomoc i nadaci pečovatel a dárců, protože nebudu mít poskytovatel asistenční služby. Zařídila jsem si od ledna pečovatelství, tady ve městě asistence není, to nevěděl ani místostarosta města. Teď nevím ani z čeho je budu hradit to mám ještě další pečující osoby, taky mám skvělou dobrovolníci z Adry. Pokud to člověk nezažije nebo nepracuje s nemocnými lidmi, nepochopí, jak je život složitý, přidělávají těmto lidem pouze problémy. Mám od dárců přání, pokud bude možné vlhčené ubrousky a kapky na zvlhčení oči jsou různé značky. Strašně moc všem dobrým lidičkam děkuji, vážím si úplně všeho, všem co jste mi pomohli. Mrzí mě že bydlím tak daleko od nadace pečovatel abych se s vámi setkala osobně.

Strašně moc děkuji skvělým lidem kteří mi pomáhají přispívat na asistentky bez kterých si život nedovedu už představit. Po dnešním zhlédnutí částek jsem si řekla překrásný dárek k narozeninám. Zdravotní stav se mi hodně zhoršuje, ať to jsou silné bolesti, nejhorší je zrak. zároveň začínám používat pomůcky pro poloslepé. Z celého srdce děkuji všem těm kteří mi pomáhají při mé nemoci, zároveň za všechny příspěvky. Alena

Zdraví lidé si někdy neuvědomí co to pro nás těžce nemocné znamená, taky bych raději brala zdravi, věnovala se práci, hlavně mým nejbližším rodině. Děkuji nadaci Pečovatel velmi za veškerou pomoc podporu, taky strašně moc děkuji člověkovi, který mi každý měsíc přispívá na asistenci vážím si toho děkuji moc…Bez asistentky díky pomocí druhých lidiček, kteří mi na ní pomáhají přispět, si svůj život neumím ani představit, já jí už beru za součást mého života, bez ní bych se nemohla dostat ani do přírody, vůbec nikde, pomáhá mi úplně se vším. Mé zdravi se postupně zhoršuje, silné bolesti, epilepsie nejvíce mě mrzí že je to taky zrak atd…DĚKUJI ÚPLNĚ VŠEM LIDIČKÁM CO MI POMÁHAJÍ POMOCI

Děkuji všem dobrým lidem kteří mi přispívají na asistenci,bez mých dvou asistentek které mi pomáhají úplně se vším si to už nedovedu ani představit, každý dobrý člověk který mi přispěje na asisteci je pro mě velká pomoc,děkuji strašně moc

Více

Vzkazy