Darovat na Křídla pomoci

Alena P., 49 let

Roztroušená skleróza Potřebuje 25 hod./měs. ~ 3 250 Kč

„Můj zdravotní stav se zhoršuje a sama to nezvládám.“

Říjen Chybí 25 hodin
Listopad Chybí 25 hodin
Prosinec Chybí 25 hodin
Chybí 75 hodin ~ 9 750 Kč
Celkem již bylo darováno: 910 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

PŘÍBĚH PANÍ ALENKY

Onemocněla jsem již v 5 letech. Problémy byly urologického rázu. Prodělala jsem několik operací močového měchýře. Krátce po narození mých dvou dcer se mi urologické problémy prohloubily. Pro nefunkčnost mi byla odebrána levá ledvina. Nemohla jsem se vymočit, musela jsem se naučit autokatetrizaci.

První příznaky roztroušené sklerózy byly bolesti hlavy, nohou, páteře, vypadávání věcí z rukou. Bolesti se stupňovaly a byla jsem nucená vyhledat lékaře, který mě hospitalizoval na ortopedickém oddělení. Prošla jsem několik neurologických ambulancí, než lékaři zjistili, že trpím roztroušenou sklerózou.

Byla zahájena léčba kortikoidy a po nějaké době jsem začala navštěvovat neurologii, centrum roztroušené sklerózy. Kromě roztroušené sklerózy trpím řídnutím kostí, epileptickými záchvaty atd. Po celou dobu navštěvuji centrum bolesti.

Žiji sama, nezvládám domácí práce, hygienu, nákupy, s dcerami se stýkám minimálně, takže nečekám žádnou pomoc. Asistenční službu chci využít k tomu, abych se po dlouhé době dostala z bytu ven, na procházky, protože používám francouzské hole, ve většině případů invalidní vozík. Potřebuji doprovod k lékaři, na úřad.

Pobírám invalidní důchod a příspěvek. Po zaplacení všech výdajů si nemohu dovolit zaplatit asistenční službu. Ráda bych měla víc hodin asistenční péče, protože cítím, že se mi můj zdravotní stav zhoršuje.

Jak se má Alena

Začátek minulého týdne jsem byla v nemocnici kvůli zhoršení mého zdravotního stavu,potom jsem strávila nejaký čas u dcery s její rodinou,zbytek měsíce jsem byla sama doma za pomocí mé asistenky,která mi pomáhá se vším i koupanìm,mrzí mě že nemohu mit více asistenční péče,protože nemoc se mi zhoršuje,přestávám díky této nemoci úplně vidět,nyni pouze ležím v polohovací posteli,potřebují za pomocí asistentky vybrat nový invalidní vozik,budu si muset nějak zabezpečit počítač i telefon pro slepé.Jsem velmi ráda,že jsem náhodou poznala nadační fond Pečovatel,který mi od začátku pomohl na koho i kde se obratit,děkují moc

Více

Vzkazy