Darovat na Křídla pomoci

Amalie Š., 94 let

Stařecká demence Potřebuje 20 hod./měs. ~ 2 600 Kč

„Rodina je už vyčerpaná a potřebuje si odpočinout.“

Prosinec Chybí 14,2 hodin
Leden Chybí 20 hodin
Únor Chybí 20 hodin
Chybí 54,2 hodin ~ 7 040 Kč
Celkem již bylo darováno: 33 520 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

Příběh paní Amálky

Paní Amálka velmi ráda běhala po městě, na nákupy, po kamarádkách, na výlety apod. V listopadu loňského roku, když šla z obchodu, ale bohužel uklouzla a upadla. Zlomila si nohu v krčku a narazila si stydkou kost. Stal se z takto aktivní ženy najednou, žena, která musí ležet v posteli. Začal se jí zhoršovat i stav psychický. Když se pomalu už začala vracet díky péči asistentek a zdravotních sester do stavu, kdy chodí ven na procházku, na dort a ke kadeřnici, tak při návštěvě u syna na zahradě opět upadla a zlomila si druhou nohu opět v krčku. Opět je z ní ležící žena, která už ztrácí chuť do života. Hlava už není to, co bývalo, spousty věcí zapomíná, občas dělá paní Amálka věci, které jsou nebezpečné a odmítá návštěvu lékaře. Rodina je už vyčerpaná a potřebuje si odpočinout alespoň nějaký den v týdnu. Aby synové mohli chodit do práce, tak je potřeba častější osobní asistence, kterou si rodina nemůže dovolit. Proto prosíme o pomoc u nadačního fondu.

Děkujeme, Amálky asistentka Štěpánka

Jak se má Amalie

Maminka měsic řijen prožila v klidu,její zdravotní stav a pitný režim se mírně zlepšil,slavila svátek s pečovatelkou Štěpánkou,těšíme se na další měsíc.

Od začátku září byla Amálka aktivní,hrála člověče nezlob se,jezdila na chalupu uklízela,slavila narozeniny svého staršiho syna a pravnuka,od začátku září měla maminka problém s pitím tak že od 27.9 do1.10 byla hosptalizavána v nemocnici.Měsíc říjen bude snad lepší.

Srpen prožila Amálka v klidu, jako každý měsíc pomáhala vařit, jezdila na chalupu, na kafíčko, jediný problém je pitný režim.

11.7 slavila Víla Amálka svůj svátek a narozeniny asistentky paní Vláškové.

Více

Vzkazy