Darovat na Křídla pomoci

Amalie Š., 93 let

Stařecká demence Potřebuje 20 hod./měs. ~ 2 600 Kč

„Rodina je už vyčerpaná a potřebuje si odpočinout.“

Červen Chybí 20 hodin
Červenec Chybí 20 hodin
Srpen Chybí 20 hodin
Chybí 60 hodin ~ 7 800 Kč
Celkem již bylo darováno: 18 200 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

Příběh paní Amálky

Paní Amálka velmi ráda běhala po městě, na nákupy, po kamarádkách, na výlety apod. V listopadu loňského roku, když šla z obchodu, ale bohužel uklouzla a upadla. Zlomila si nohu v krčku a narazila si stydkou kost. Stal se z takto aktivní ženy najednou, žena, která musí ležet v posteli. Začal se jí zhoršovat i stav psychický. Když se pomalu už začala vracet díky péči asistentek a zdravotních sester do stavu, kdy chodí ven na procházku, na dort a ke kadeřnici, tak při návštěvě u syna na zahradě opět upadla a zlomila si druhou nohu opět v krčku. Opět je z ní ležící žena, která už ztrácí chuť do života. Hlava už není to, co bývalo, spousty věcí zapomíná, občas dělá paní Amálka věci, které jsou nebezpečné a odmítá návštěvu lékaře. Rodina je už vyčerpaná a potřebuje si odpočinout alespoň nějaký den v týdnu. Aby synové mohli chodit do práce, tak je potřeba častější osobní asistence, kterou si rodina nemůže dovolit. Proto prosíme o pomoc u nadačního fondu.

Děkujeme, Amálky asistentka Štěpánka

Jak se má Amalie

Měsíc dubem byl sluníčko i zataženo. Maminka má stále problém s přjímáním tekutin. 2×měla již infuzi, nevim si rady. Asistentky, pokud to počasí dovolí, jezdí s Amálkou na
procházky a doma hrají hry. Na víkend jsme často v Krupce. Tak snad měsíc květen bude pro vílu Amálku více sluníčka. Zdraví vás syn Vladimír.

Měsíc březen byl pro vílu Amálku náročný, často si stěžovala na bolest a pálení při močení, absolvovala několik návštěv u lékařů, pije čaje dostala léky tak uvidíme, začíná se oteplovat tak chodíme  na procházky, jezdit na návštěvy, nákupy,maminka pomáhá v kuchyni v sobotu jedeme na chalupu kde zůstaneme do pondělí,děkuji za příspěvek.

Zdravíme fond Pečovatel a děkujeme za poskytnuté hodiny pro Amálku.

Amálka prožila ve zdraví Vánoce s rodinou, drží se dle svých možností v dobré náladě.

S osobníma asistentkama při službách spolupracuje při domácích pracech a vaření, moc ráda pomáhá. Trénuje paměť, hrají deskové hry, trénují písmo.

Synové Vláďa a Vašek se starají s velkou láskou a obětavostí, pokud chybí asistenční hodiny, skvěle péči nahradí.

1.2 2022 jede Amálka na kontrolu na geriatrii.

Dobrý den,

Chtěl bych poděkovat nadačnímu fondu Pečovatel za příspěvky od dárců. Denní režim víly Amálky začíná podáním léků, snídaní mezi 8 a 9 hodinou, ranní káva + pečivo, několikrát v týdnu za asistence pečovatelek k Heweru pomáhá víla Amálka při přípravě oběda. Po obědě bývá káva nebo čaj a moučník. Během dne Amálka občas pospává, odpočívá.
V týdnu je zde 3x asistence zdravotních sester a dávají pozor, jak se mamince Amálce daří. Trénují společně chůzi za pomoci chodítka. Amálka prodělala několik pádů, ale je v pořádku a daří se jí dobře v domácím prostředí. Minimálně 1x týdne rehabilitujeme a cvičíme. Amálku koupeme za asistence mě – syna a asistentky.
U doktorky, která se specializuje na nutriční výživu jsme objednaly Nutridrinky, které mamince moc chutnají. S domácí péčí o maminku mi pomáhá ještě můj starší bratr Václav a jeho manželka Zdena, která pomáhá s obědy.

Více

Vzkazy