Darovat na Křídla pomoci

Amalie Š., 94 let

Stařecká demence Potřebuje 20 hod./měs. ~ 2 600 Kč

„Rodina je už vyčerpaná a potřebuje si odpočinout.“

Duben Chybí 20 hodin
Květen Chybí 20 hodin
Červen Chybí 20 hodin
Chybí 60 hodin ~ 7 800 Kč
Celkem již bylo darováno: 40 560 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

Příběh paní Amálky

Paní Amálka velmi ráda běhala po městě, na nákupy, po kamarádkách, na výlety apod. V listopadu loňského roku, když šla z obchodu, ale bohužel uklouzla a upadla. Zlomila si nohu v krčku a narazila si stydkou kost. Stal se z takto aktivní ženy najednou, žena, která musí ležet v posteli. Začal se jí zhoršovat i stav psychický. Když se pomalu už začala vracet díky péči asistentek a zdravotních sester do stavu, kdy chodí ven na procházku, na dort a ke kadeřnici, tak při návštěvě u syna na zahradě opět upadla a zlomila si druhou nohu opět v krčku. Opět je z ní ležící žena, která už ztrácí chuť do života. Hlava už není to, co bývalo, spousty věcí zapomíná, občas dělá paní Amálka věci, které jsou nebezpečné a odmítá návštěvu lékaře. Rodina je už vyčerpaná a potřebuje si odpočinout alespoň nějaký den v týdnu. Aby synové mohli chodit do práce, tak je potřeba častější osobní asistence, kterou si rodina nemůže dovolit. Proto prosíme o pomoc u nadačního fondu.

Děkujeme, Amálky asistentka Štěpánka

Jak se má Amalie

Svátky máme za sebou,maminka s asistentkou paní Vlaškovou odstrojila stomeček, dále asistovala p. Vláškove při výrobě meruňkového koláče(výborného)na chalupě vKrupce uklízela dvorek,už aby bylo jaro.
Děkuji.

Zdravim nadační fond pečovatel,přeji vám v roce2023 hodně stěstí zdravi a lásky.
Měsíc prosinec byl ve znamení příprav na vánoce,Amálka asistovala při pečeni vánočiho cukroví,připravě bramborového salátu,řízků a zdobení vánočního stromku.V průběhu svátků navštěvovala Amálku vnoučata.Se zdravotním stavem maminky byla dr.geriatrička spokojená.
Děkuji.

Měsíc listopad proběhl celkem v pohodě,vzhledem k špatnému počasi nemůžeme chodit na procházky,koncem listopadu začala Amálka péct vánoční cukroví s asistentkou Simonou.

Více

Vzkazy