Darovat na Křídla pomoci

Amalie Š., 95 let

Stařecká demence Potřebuje 30 hod./měs. ~ 3 900 Kč

„Rodina je už vyčerpaná a potřebuje si odpočinout.“

Leden Chybí 15 hodin
Únor Chybí 30 hodin
Březen Chybí 30 hodin
Chybí 75 hodin ~ 9 750 Kč
Celkem již bylo darováno: 66 350 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

Příběh paní Amálky

Paní Amálka velmi ráda běhala po městě, na nákupy, po kamarádkách, na výlety apod. V listopadu loňského roku, když šla z obchodu, ale bohužel uklouzla a upadla. Zlomila si nohu v krčku a narazila si stydkou kost. Stal se z takto aktivní ženy najednou, žena, která musí ležet v posteli. Začal se jí zhoršovat i stav psychický. Když se pomalu už začala vracet díky péči asistentek a zdravotních sester do stavu, kdy chodí ven na procházku, na dort a ke kadeřnici, tak při návštěvě u syna na zahradě opět upadla a zlomila si druhou nohu opět v krčku. Opět je z ní ležící žena, která už ztrácí chuť do života. Hlava už není to, co bývalo, spousty věcí zapomíná, občas dělá paní Amálka věci, které jsou nebezpečné a odmítá návštěvu lékaře. Rodina je už vyčerpaná a potřebuje si odpočinout alespoň nějaký den v týdnu. Aby synové mohli chodit do práce, tak je potřeba častější osobní asistence, kterou si rodina nemůže dovolit. Proto prosíme o pomoc u nadačního fondu.

Děkujeme, Amálky asistentka Štěpánka

Jak se má Amalie

Víla Amálka měsíc listopad vzhledem k počasi prožila vetšinou doma,pomáhala při vaření,úklidu,hrála člověče nezlob se a občas
vybarvovala obrázky.Koncem měsíce dostala infuzi,mamka přes snahu všech odmítá vetší spotřebu tekutin.

V říjnu už je chladnější počasí,cestovat se moc nedalo.Snímek který jsem vám poslal ukazuje mamku po koupání, Amálka je v dobré náladě což je málo kdy.Děkuji za příspěvky.

Měsíc září prožila Amálka cetováním,slavila narozeniny syna Václava,navštívila picerii v Krupce, geriatrii v Ústí, zámeckou zahradu Teplicích a fast food festival kde ochutnala krevetové tašťičky. V září navštívili mamku příbuzní Amálka měla velkou radost.
V řijnu nashle.

 

Amálka si měsic srpen užívala.  Cestovala, veselila se, ale také trochu trpěla, když upadla při chůzi. Naštěstí následky nejsou vážné a tak se těšíme na září.

Více

Vzkazy