Darovat na Křídla pomoci

David E., 18 let

Mentální retardace, autismus Potřebuje 34 hod./měs. ~ 4 420 Kč

„Neumím ovládat své emoce, veškeré zvuky mě ruší.“

Květen Chybí 30,2 hodin
Červen Chybí 34 hodin
Červenec Chybí 34 hodin
Chybí 98,2 hodin ~ 12 760 Kč
Celkem již bylo darováno: 13 240 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

Příběh Davida

Dobrý den, jmenuji se David a 17.6.2023 mi bylo 18 let.

David má několik zdravotních komplikací, se kterými se narodil. Trpí těžkou mentální retardací a autismem III. stupně – tzv. nízkofunčkním autismem. Dle maminky je už zhruba 4 roky v pubertě, což se projevuje zmiňovanou větší agresivitou nejvíce vůči matce, ale také vůči sobě nebo věcem kolem. Maminka uvedla, že vlastně nezná v okolí nikoho, kdo by měl dítě se stejnými zdravotními komplikacemi jako má David. „O to je to těžší, nemám si o tom moc s kým promluvit.“ Spouštěčem Davidova vzteku je např. kýchnutí někoho v obchodě – „to tam musím celý košík nechat, s nákupem, a odvléct ho do auta. Tam se zklidňuje fakt třeba 3 hodiny.“

Dříve David navštěvoval Základní školu Svítání v Pardubicích, kam chodil do povinné školní docházky 10 let. Poté už nikam dál nepokračoval a od letošního roku začal využívat v Rodinném Integrační Centrum z.s. sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi, kde mu pomáhají s komunikací a relaxací ve Snoezelenu. Do budoucna zvažujeme nástup do denního stacionáře Slunečnice.

Nyní bydlí v Pardubicích v bytě se svojí maminkou, která se o mě každodenně stará. Veškerý svůj čas tráví hlavně ve svém pokoji, kde má svoje soukromí. Vadí mu veškeré hlasité zvuky, se kterými se může potkat při pobytu venku či například při nákupech s maminkou. Poté je naštvaný a neumí v tu chvíli ovládnout své emoce. Proto se venku pohybuje hlavně s protihlukovými sluchátky, ve kterých poslouchá svou oblíbenou hudbu, např. Enrique, Imagine Dragons, Kabát.

„Víte, já jsem ve znamení raka a jsem máma tělem i duší. Teď už ale vím, že je to pečování 24/7 o někoho, kdo vás neustále napadá strašně psychicky náročné. Přemýšlíme i nad dalšími možnostmi než jenom péče v domácnosti.“

Od ledna využíváme možnosti osobní asistence od Rodinného Integračního Centra z.s., kdy za mnou pravidelně dochází osobní asistent Karel. Společně hrají s Davidem karty, sestavují puzzle, kreslí, tancují nebo procvičují hody s balónem. Kromě asistence doma chodí David pravidelně i na procházky do nedalekého parku, kde navštěvuje houpačky. Moc rád se houpe. Karel mu vždy naplánuje trasu tak, aby měl dostatečný klid a nepotkali nic, co by mohlo Davida rozrušit, například popelářské auto, sanitka nebo pes na volno.

Díky příspěvku od Nadačního fondu Pečovatel bychom mohli nadále využívat potřebné hodiny osobní asistence s Karlem a trávit tak aktivně a smysluplně svůj volný čas.

Jak se má David

Dobrý den, moooooooc bych Vám všem,kteří jste sponzorovali mého Syna Davídka.chtela ze srdce ❤️ poděkovat…. moooooooc děkuji, moooc si toho vážím díky Vám si můžeme dovolit více hodin asistence vzhledem k tomu že stále nemáme školu…. tudíž Davídek je se mnou doma…..a dochází k Nám pan Asistent….. mooooc Vám děkuji za Vaši obrovskou pomoc, moooc si toho Vážím.
A dále bych touto cestou chtěla mooooc poděkovat, Paní Ředitelce Hlinkově…..bez které bychom tu nebyli……je to úžasný člověk s velkým srdcem….. moooc si Vás vážím, a děkuji Vám za obrovskou pomoc a oporu.Preji Vám Všem krásné prožití svátků vánočních,hooooooodne zdravíčka…. štěstíčka a lásky ♥️💋 Ještě jednou Vám děkuji Emanovska a Davídek ♥️💋❤️

Tet zrovna prožívané těžké období celkově. Sebrali nám příspěvek na bydlení protože jsem se vdala….. Davídek je agresivní vůči sobě i mne….doufám že bude zase lépe.

Dobrý den, Davídkovi se daří dobře tento měsíc……pracujeme na výměně medikace. mamka

Více

Vzkazy