Darovat na Křídla pomoci

Evžena B., 95 let

Syndrom geriatrické křehkosti Potřebuje 20 hod./měs. ~ 2 600 Kč

„Maminka věnovala celý život péči o druhé.“

Srpen Pokryto
Září Pokryto
Říjen Pokryto
Na příští měsíce pokryto
Celkem již bylo darováno: 14 200 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

Příběh paní Evženy

Moje maminka oslavila v létě 2023 své 95. narozeniny.

Celý život věnovala péči o druhé. Láskyplně vychovala mne a bratra. V další generaci pomáhala vychovávat vnoučata.

Pracovala jako logopedka ve zdravotnictví – pomáhala dětem i dospělým při komunikačních obtížích. Byla aktivní, dlouho pracovala ještě jako důchodce.

Až symbolické bylo, když ji v 85 letech odvezla záchranka z kurzu, který sama vedla a byl pro klienty po cévní mozkové příhodě. I jí, bohužel, diagnostikovali mozkovou příhodu.

Potom již přicházely nemoci spojené se stářím a sil ubývalo. Přechodně jsme využívali také paliativní péči Cesty domů.

Ale maminka je veliká bojovnice. Ač všichni pochybovali, maminka se znovu „zvedla z postele“. Má sama radost, když s pomocí asistentek udělá pár kroků po bytě s chodítkem.

Je to ale již sedmý rok, kdy maminka potřebuje denní péči a plnou pomoc při všech úkonech.

V rodině jsme téměř všichni pracovně aktivní. Jen manžel odešel do důchodu, vzhledem k narůstajícím zdravotním obtížím. Já pokračuji v profesi maminky a jsem ráda, že jsem nemusela zůstat plně doma. Ale bez pomoci Heweru a Cesty domů bychom to nezvládli.

Na osobní asistentky Heweru a pečovatelky Cesty domů se maminka moc těší a je díky nim pozitivně naladěná. Život nechce vzdávat a těší se, že za 5 let oslaví „tu stovku“

V současné chvíli je maminka spokojená. Ale já i rodina se cítíme vyčerpaní ze soustavné péče. Trávím u maminky i většinu nocí, protože se budí a bývá pak dezorientovaná. Potřebovali bychom navýšit počet hodin profesionální péče a hlavně využít i noční služby a delší služby o víkendu.

Proto prosíme nadační fond o pomoc.

Daniela Portychová, dcera

Jak se má Evžena

Maminka absolvovala v posledních dnech odlehčovací pobyt u Cesty domů. Všichni pracovníci byli báječní – empatičtí a opravdu pečující. O maminku bylo dobře postaráno a já jsem si užila krátkou dovolenou.

Přejeme vám všem krásné dny léta!

Maminka nyní zůstává na lůžku. Největší radost jí dělají návštěvy členů rodiny. A velikou oporou nám jsou pečovatelky Cesty domů a asistentky Heweru.

Děkujeme za pomoc jim i fondu Pečovatel a všem dárcům!

Maminčin zdravotní stav je v poslední době jako na houpačce – nahoru a dolů. Je hodně unavená, často usíná, chybí jí její pověstná chuť do života. Ale vždycky, když nasbírá dost sil, je to opět ten pozitivní člověk, jako vždy bývala.

Vaše podpora jí pomáhá. Děkujeme!

Zdraví vás i se svým psím kamarádem!

Vaše pomoc přišla ve správnou chvíli. Maminka v zimě prodělala chřipku, která ji velmi oslabila. Naše starosti se změnily. Dříve jsme vymýšleli, jak maminku nejlépe přesunout na vozík a dostat se ven na procházku. A najednou jsme museli řešit, jak správně polohovat na lůžku.

Byla pro nás velká úleva, když jsme mohli využít pomoci asistentek. Byli trpělivé, ochotné, milé a hlavně stále povzbuzovaly: „Uvidíte, bude zase líp! Jen co přijde jaro…“

A víte, že měly pravdu? Maminka pár dní před Velikonocemi zase dostala po dlouhé době chuť k jídlu a začala cvičit na lůžku. Síly se jí rychle vracejí, vydrží sedět na vozíku. Vyjeli jsme opět ven! Je jaro…

 

Více

Vzkazy