Chci darovat

Jana H., 44 let

Po operaci na invalidním vozíku Potřebuje 43 hod./měs. ~ 5 590 Kč

„Zvítězit na paralympijských hrách byl boj, ale teď musím bojovat víc.“

Listopad Chybí 28,9 hodin
Prosinec Chybí 43 hodin
Leden Chybí 43 hodin
Chybí 114,9 hodin ~ 14 943 Kč
Celkem již bylo darováno: 175 663 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

Příběh paní Jany

Paní Jana je od roku 1992 následkem operace páteře upoutána na invalidní vozík. Dosud žije ve vlastním bezbariérovém bytě a snaží se být částečně soběstačná. K náročnějším úkonům, doprovodům na nákupy, k lékaři a na rehabilitace využívá asistenční služby.

 Během studia na ČVUT se věnovala závodnímu plavání. Opakovaně získala titul mistra Evropy a dvakrát překonala světový rekord na 50 m volný způsob. Za největší úspěch považuje vítězství a nový paralympijský rekord na trati 50 m volný způsob na paralympijských hrách v Sydney 2000.

Zdravotní stav Jany se stále zhoršuje a proto je pro ni osobní asistence velmi důležitou součástí jejího života doma. Vlastní zdroje na úhradu těchto potřeb nestačí. Jana je „velká bojovnice“, která se pere s osudem. Každý příspěvek pro ni bude vlnkou, která ji ponese dál životem.

Jak se má Jana:

Určitě to znáte, je spousta technických přístrojů, zařízení i vychytávek, které nám všem život ulehčují. Auto, kuchyňský robot, telefon a spousty dalších. A téměř vždy se porouchají, když to nejmébě potřebujete. Pokud se pohybujete na vozíku, tak kromě těch běžných potřebujete také ten vozík, skútr nebo třeba zvedák. S autem například ale máte tu smůlu menší, autoservis vám auto opraví i na počkání. Bohužel u pomůcek jako je vozík nebo zvedák to dost často trvá déle a ne vždy je možné využít náhradní. V takových chvílích se bez osobního asistenta neobejdete ani na chvilku.

S koncem prázdnin končí i horké letní teploty. Dálkovým plavcům to však vůbec nevadilo, fandili jsme na kanále v Račicích na tratích 5 km i 20 km. Reportáž České televize.

A také velká gratulace nejen vítězům, ale i všem účastníkům závodu Gastonův memoriál – plaveckého maratonu na 25 km z Ústí nad Labem do Děčína.

Držíme palce na zítřejší finále 50m znak Simče Baumrtové na ME v Glasgow

Máme tu polovinu prázdnin a úmorná vedra pokračují. Na prázdniny je to ideální počasí, jen je to nejen pro přírodu už poněkud únavné. I přesto se snažím nelenivět a aspoň trochu cvičit 🙂
A hlavně fandit i dálkovým plavcům, snad to vyjde a na nějaký letošní závod se podívám.

 

Máme tu prázdniny, užijte si všichni pěkné léto.

Více

Simona Baumrtová

nejlepší plavkyně České republiky v letech 2009, 2010, 2012 a 2013

Za svou plaveckou kariéru, kde se v české reprezentaci pohybuji už 13 let, jsem zatím získala 13 velkých medailí (ME, MS, OH, SU), překonala více jak 30 českých rekordů a získala 70 titulů mistryně České republiky.

Proč jsem patronkou?

„Protože jsem se už dlouhou dobu chtěla více angažovat v nadačních fondech, až jsem objevila ten pravý, Nadační fond Pečovatel, který mě oslovil svými příběhy a fungujícím administrativním systémem.“

www.simonabaumrtova.cz
patron

Vzkazy