Darovat na Křídla pomoci

Jana H., 47 let

„Zvítězit na paralympijských hrách byl boj, ale teď musím bojovat víc.“

Tomuto klientovi již není možné prostřednictvím nadačního fondu přispívat.Celkem dárci přispěli 177 483 Kč.

Příběh paní Jany

Paní Jana je od roku 1992 následkem operace páteře upoutána na invalidní vozík. Dosud žije ve vlastním bezbariérovém bytě a snaží se být částečně soběstačná. K náročnějším úkonům, doprovodům na nákupy, k lékaři a na rehabilitace využívá asistenční služby.

Během studia na ČVUT se věnovala závodnímu plavání. Opakovaně získala titul mistra Evropy a dvakrát překonala světový rekord na 50 m volný způsob. Za největší úspěch považuje vítězství a nový paralympijský rekord na trati 50 m volný způsob na paralympijských hrách v Sydney 2000.

Zdravotní stav Jany se stále zhoršuje a proto je pro ni osobní asistence velmi důležitou součástí jejího života doma. Vlastní zdroje na úhradu těchto potřeb nestačí. Jana je „velká bojovnice“, která se pere s osudem. Každý příspěvek pro ni bude vlnkou, která ji ponese dál životem.

Jak se má Jana

Určitě to znáte, je spousta technických přístrojů, zařízení i vychytávek, které nám všem život ulehčují. Auto, kuchyňský robot, telefon a spousty dalších. A téměř vždy se porouchají, když to nejmébě potřebujete. Pokud se pohybujete na vozíku, tak kromě těch běžných potřebujete také ten vozík, skútr nebo třeba zvedák. S autem například ale máte tu smůlu menší, autoservis vám auto opraví i na počkání. Bohužel u pomůcek jako je vozík nebo zvedák to dost často trvá déle a ne vždy je možné využít náhradní. V takových chvílích se bez osobního asistenta neobejdete ani na chvilku.

S koncem prázdnin končí i horké letní teploty. Dálkovým plavcům to však vůbec nevadilo, fandili jsme na kanále v Račicích na tratích 5 km i 20 km. Reportáž České televize.

A také velká gratulace nejen vítězům, ale i všem účastníkům závodu Gastonův memoriál – plaveckého maratonu na 25 km z Ústí nad Labem do Děčína.

Držíme palce na zítřejší finále 50m znak Simče Baumrtové na ME v Glasgow

Máme tu polovinu prázdnin a úmorná vedra pokračují. Na prázdniny je to ideální počasí, jen je to nejen pro přírodu už poněkud únavné. I přesto se snažím nelenivět a aspoň trochu cvičit 🙂
A hlavně fandit i dálkovým plavcům, snad to vyjde a na nějaký letošní závod se podívám.

 

Máme tu prázdniny, užijte si všichni pěkné léto.

Více