Chci darovat

Jana H., 44 let

Po operaci na invalidním vozíku Potřebuje 43 hod./měs. ~ 5 590 Kč

„Zvítězit na paralympijských hrách byl boj, ale teď musím bojovat víc.“

Březen Chybí 40 hodin
Duben Chybí 43 hodin
Květen Chybí 43 hodin
Chybí 126 hodin ~ 16 380 Kč
Celkem již bylo darováno: 77 993 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

Příběh paní Jany

Paní Jana je od roku 1992 následkem operace páteře upoutána na invalidní vozík. Dosud žije ve vlastním bezbariérovém bytě a snaží se být částečně soběstačná. K náročnějším úkonům, doprovodům na nákupy, k lékaři a na rehabilitace využívá asistenční služby.

 Během studia na ČVUT se věnovala závodnímu plavání. Opakovaně získala titul mistra Evropy a dvakrát překonala světový rekord na 50 m volný způsob. Za největší úspěch považuje vítězství a nový paralympijský rekord na trati 50 m volný způsob na paralympijských hrách v Sydney 2000.

Zdravotní stav Jany se stále zhoršuje a proto je pro ni osobní asistence velmi důležitou součástí jejího života doma. Vlastní zdroje na úhradu těchto potřeb nestačí. Jana je „velká bojovnice“, která se pere s osudem. Každý příspěvek pro ni bude vlnkou, která ji ponese dál životem.

Jak se má Jana:

Tentokrát je to náročnější období, rýma, kašel, teplota,… snad bude přístí měsíc lépe!

Kvůli nemocnému ramenu jsem před několika lety ze dne na den musela omezit většinu aktivit. Jen díky pravidelnému cvičení se rameno trochu vzpamatovalo a i když vyléčit se nedá, tak mi dnes dovolí více.  Po velmi dlouhé době a neustálé rehabilitaci tak mohu opět trénovat (= rehabilitovat) stoj. Díky nadačnímu fondu a všem dárcům za podporu, bez nich by to nebylo možné.

Je pomalu po létě, začíná sychravo. Asistence pomáhá i při nemoci. Snad bude brzy lépe. 

Škoda, prázdniny končí a teplo už asi moc nebude. Na vozíku se člověk moc nezahřeje, bude se muset víc cvičit 🙂 

A Vánoce se už zase blíží 🙂

I teď přes prázdniny a v době dovolených pokračuje rehabilitace. Sice za to žádné medaile ani světové rekordy nebudou, ale i ten dobrý pocit stojí za to. A i když se to nezdá, i ta trocha pohybu opravdu zlepšuje kondici.

Více

Simona Baumrtová

nejlepší plavkyně České republiky v letech 2009, 2010, 2012 a 2013

Za svou plaveckou kariéru, kde se v české reprezentaci pohybuji už 13 let, jsem zatím získala 13 velkých medailí (ME, MS, OH, SU), překonala více jak 30 českých rekordů a získala 70 titulů mistryně České republiky.

Proč jsem patronkou?

„Protože jsem se už dlouhou dobu chtěla více angažovat v nadačních fondech, až jsem objevila ten pravý, Nadační fond Pečovatel, který mě oslovil svými příběhy a fungujícím administrativním systémem.“

www.simonabaumrtova.cz
patron

Vzkazy