Chci darovat

Jana H., 44 let

Po operaci na invalidním vozíku Potřebuje 43 hod./měs. ~ 5 590 Kč

„Zvítězit na paralympijských hrách byl boj, ale teď musím bojovat víc.“

Září Pokryto
Říjen Chybí 40 hodin
Listopad Chybí 43 hodin
Chybí 83 hodin ~ 10 793 Kč
Celkem již bylo darováno: 173 313 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

Příběh paní Jany

Paní Jana je od roku 1992 následkem operace páteře upoutána na invalidní vozík. Dosud žije ve vlastním bezbariérovém bytě a snaží se být částečně soběstačná. K náročnějším úkonům, doprovodům na nákupy, k lékaři a na rehabilitace využívá asistenční služby.

 Během studia na ČVUT se věnovala závodnímu plavání. Opakovaně získala titul mistra Evropy a dvakrát překonala světový rekord na 50 m volný způsob. Za největší úspěch považuje vítězství a nový paralympijský rekord na trati 50 m volný způsob na paralympijských hrách v Sydney 2000.

Zdravotní stav Jany se stále zhoršuje a proto je pro ni osobní asistence velmi důležitou součástí jejího života doma. Vlastní zdroje na úhradu těchto potřeb nestačí. Jana je „velká bojovnice“, která se pere s osudem. Každý příspěvek pro ni bude vlnkou, která ji ponese dál životem.

Jak se má Jana:

Držíme palce na zítřejší finále 50m znak Simče Baumrtové na ME v Glasgow

Máme tu polovinu prázdnin a úmorná vedra pokračují. Na prázdniny je to ideální počasí, jen je to nejen pro přírodu už poněkud únavné. I přesto se snažím nelenivět a aspoň trochu cvičit 🙂
A hlavně fandit i dálkovým plavcům, snad to vyjde a na nějaký letošní závod se podívám.

 

Máme tu prázdniny, užijte si všichni pěkné léto.

Přeji všem krásné jarní svátky.

Tento týden se uskutečnilo natáčení reportáže pro TV Barrandov a já tak měla milou příležitost se setkat se svou patronkou. Úspěšná plavkyně Simona Baumrtová mne přijela osobně podpořit a mne to nejen velmi potěšilo, ale zároveň i povzbudilo do dalšího „boje“ s nepřízní osudu. Moc děkuji Simče za podporu!
A vy se nezapomeňte dnes 6.3. dívat od 18,30 hodin na TV Barrandov. Jana

Více

Simona Baumrtová

nejlepší plavkyně České republiky v letech 2009, 2010, 2012 a 2013

Za svou plaveckou kariéru, kde se v české reprezentaci pohybuji už 13 let, jsem zatím získala 13 velkých medailí (ME, MS, OH, SU), překonala více jak 30 českých rekordů a získala 70 titulů mistryně České republiky.

Proč jsem patronkou?

„Protože jsem se už dlouhou dobu chtěla více angažovat v nadačních fondech, až jsem objevila ten pravý, Nadační fond Pečovatel, který mě oslovil svými příběhy a fungujícím administrativním systémem.“

www.simonabaumrtova.cz
patron

Vzkazy