Jana H. - 43 let

Po operaci na invalidním vozíku Potřebuje 43 hod./měs. ~ 5590

„Zvítězit na paralympijských hrách byl boj, ale teď musím bojovat víc.“

Chybí 106,5 hodin ~ 13845
Celkem již bylo darováno: 69995 Každých 130 odpovídá 1 hodině péče.

Chci darovat

Příběh paní Jany

Paní Jana je od roku 1992 následkem operace páteře upoutána na invalidní vozík. Dosud žije ve vlastním bezbariérovém bytě a snaží se být částečně soběstačná. K náročnějším úkonům, doprovodům na nákupy, k lékaři a na rehabilitace využívá asistenční služby.

 Během studia na ČVUT se věnovala závodnímu plavání. Opakovaně získala titul mistra Evropy a dvakrát překonala světový rekord na 50 m volný způsob. Za největší úspěch považuje vítězství a nový paralympijský rekord na trati 50 m volný způsob na paralympijských hrách v Sydney 2000.

Zdravotní stav Jany se stále zhoršuje a proto je pro ni osobní asistence velmi důležitou součástí jejího života doma. Vlastní zdroje na úhradu těchto potřeb nestačí. Jana je "velká bojovnice", která se pere s osudem. Každý příspěvek pro ni bude vlnkou, která ji ponese dál životem.

Jak se má Jana:

Je pomalu po létě, začíná sychravo. Asistence pomáhá i při nemoci. Snad bude brzy lépe. 

Škoda, prázdniny končí a teplo už asi moc nebude. Na vozíku se člověk moc nezahřeje, bude se muset víc cvičit :) 

A Vánoce se už zase blíží :)

I teď přes prázdniny a v době dovolených pokračuje rehabilitace. Sice za to žádné medaile ani světové rekordy nebudou, ale i ten dobrý pocit stojí za to. A i když se to nezdá, i ta trocha pohybu opravdu zlepšuje kondici.

Nejen rehabilitace. Konečně se mi letos podařilo podívat se na závody v moderním pětiboji na pražské Julisce, který byl součástí Evropského poháru mládeže. Úžasné nadšení, atmosféra a pěkné výsledky. Těším se zas někdy přístě. http://www.pentathlon.cz

Každodenní rutina je teď i s krásným počasím. Rehabilitace pokračuje a je to fajn.

Konečně začíná být trodhu teplo. I cvičení jde hned lépe. 

První cvičení proběhla, únava značná, ale s tím se počítalo. Určitě to bude postupně lepší a pobyb je moc fajn.

Po delší pauze budu zase konečně cvičit Vojtovu metodu. Bude to o to víc náročné, ale už se těším. Děkuji všem dárcům a NF za pomoc s financováním asistence, i díky jejich podpoře mohu s rehabilitací pokračovat.

Přestože sněhu není jako každý rok až tak mnoho, překonávat sněhovou nadílku není vždycky jednoduché. Naštěstí asistentky mají spoustu nadšení a energie k překonávaní i těchto záludností. Už se těšíme na jaro :)

Šťastný nový rok a především pevné zdraví.

Děkuji nadačnímu fondu Pečovatel za včerejší krásný Vánoční večer a všem, kteří jste přišli, za příjemnou přátelskou i sváteční atmosféru.

Snažím se pravidelně cvičit, aby kondička byla co nejlepší a alespoň se udržela. I s tím mi mi pomáhá asistence.

Naneštěstí tento rok také stále bojuji s nějakými nemocemi, bacily,... jako i bohužel právě teď. Tak snad to příště bude lepší. Přeji všem hezký zasněžený den..

Osobní asistenti nám pomáhají, každý den s každodenní péčí, s doprovody na nákup, k lékaři i jinak. Využití asistenční pomoci ale není zadarmo a tak je potřeba pečlivě vše plánovat. 

Avšak díky nadačnímu fondu Pečovatel a všem jeho dárcům je to daleko snažší. A tak s letním počasím mohu nejen důležité činnosti zařídit bez obav, ale také mohu vyrazit ven i jen tak na procházku. A moc se na to těším, i proto, že se zdraví konečně umoudřilo a dovolí mi zabývat se i zbytečnostmi cool

Simona Baumrtová

nejlepší plavkyně České republiky v letech 2009, 2010, 2012 a 2013

Za svou plaveckou kariéru, kde se v české reprezentaci pohybuji už 13 let, jsem zatím získala 13 velkých medailí (ME, MS, OH, SU), překonala více jak 30 českých rekordů a získala 70 titulů mistryně České republiky.

Proč jsem patronkou?

„Protože jsem se už dlouhou dobu chtěla více angažovat v nadačních fondech, až jsem objevila ten pravý, Nadační fond Pečovatel, který mě oslovil svými příběhy a fungujícím administrativním systémem.“

www.simonabaumrtova.cz
patron

Vzkazy