Chci darovat

Jana H., 43 let

Po operaci na invalidním vozíku Potřebuje 43 hod./měs. ~ 5 590 Kč

„Zvítězit na paralympijských hrách byl boj, ale teď musím bojovat víc.“

Leden Chybí 16,9 hodin
Únor Chybí 43 hodin
Chybí 59,9 hodin ~ 7 790 Kč
Celkem již bylo darováno: 68 223 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

Příběh paní Jany

Paní Jana je od roku 1992 následkem operace páteře upoutána na invalidní vozík. Dosud žije ve vlastním bezbariérovém bytě a snaží se být částečně soběstačná. K náročnějším úkonům, doprovodům na nákupy, k lékaři a na rehabilitace využívá asistenční služby.

 Během studia na ČVUT se věnovala závodnímu plavání. Opakovaně získala titul mistra Evropy a dvakrát překonala světový rekord na 50 m volný způsob. Za největší úspěch považuje vítězství a nový paralympijský rekord na trati 50 m volný způsob na paralympijských hrách v Sydney 2000.

Zdravotní stav Jany se stále zhoršuje a proto je pro ni osobní asistence velmi důležitou součástí jejího života doma. Vlastní zdroje na úhradu těchto potřeb nestačí. Jana je „velká bojovnice“, která se pere s osudem. Každý příspěvek pro ni bude vlnkou, která ji ponese dál životem.

Jak se má Jana:

Kvůli nemocnému ramenu jsem před několika lety ze dne na den musela omezit většinu aktivit. Jen díky pravidelnému cvičení se rameno trochu vzpamatovalo a i když vyléčit se nedá, tak mi dnes dovolí více.  Po velmi dlouhé době a neustálé rehabilitaci tak mohu opět trénovat (= rehabilitovat) stoj. Díky nadačnímu fondu a všem dárcům za podporu, bez nich by to nebylo možné.

Je pomalu po létě, začíná sychravo. Asistence pomáhá i při nemoci. Snad bude brzy lépe. 

Škoda, prázdniny končí a teplo už asi moc nebude. Na vozíku se člověk moc nezahřeje, bude se muset víc cvičit 🙂 

A Vánoce se už zase blíží 🙂

I teď přes prázdniny a v době dovolených pokračuje rehabilitace. Sice za to žádné medaile ani světové rekordy nebudou, ale i ten dobrý pocit stojí za to. A i když se to nezdá, i ta trocha pohybu opravdu zlepšuje kondici.

Nejen rehabilitace. Konečně se mi letos podařilo podívat se na závody v moderním pětiboji na pražské Julisce, který byl součástí Evropského poháru mládeže. Úžasné nadšení, atmosféra a pěkné výsledky. Těším se zas někdy přístě. http://www.pentathlon.cz

Více

Simona Baumrtová

nejlepší plavkyně České republiky v letech 2009, 2010, 2012 a 2013

Za svou plaveckou kariéru, kde se v české reprezentaci pohybuji už 13 let, jsem zatím získala 13 velkých medailí (ME, MS, OH, SU), překonala více jak 30 českých rekordů a získala 70 titulů mistryně České republiky.

Proč jsem patronkou?

„Protože jsem se už dlouhou dobu chtěla více angažovat v nadačních fondech, až jsem objevila ten pravý, Nadační fond Pečovatel, který mě oslovil svými příběhy a fungujícím administrativním systémem.“

www.simonabaumrtova.cz
patron

Vzkazy