Darovat na Křídla pomoci

Jaroslav K., 31 let

Vigilní koma Potřebuje 70 hod./měs. ~ 9 100 Kč

Matka: „Nechci se vzdát, když syn tak statečně bojuje“.

Leden Pokryto
Únor Pokryto
Březen Pokryto
Na příští měsíce pokryto
Celkem již bylo darováno: 501 100 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

Příběh Jaroslava

Kamarádi ho před 4 lety přivázali bez helmy na motorku. Když jeli po cestě z koupaliště domů, narazili v 50 km/hod do stromu. Řidič a kamarád byl na místě mrtvý a Jára měl vážný úraz mozku.

Jeho diagnóza vigilní kóma se změnila na stav minimálního vědomí. Bojuje a snaží se. Začíná ukazovat palec nahoru, když s něčím souhlasí, zvedá pánev a přitahuje se rukama, více vnímá okolí. Ale jde to pomalu. Od státu nemá nárok na žádnou rehabilitaci, přitom právě nejrůznější formy cvičení mu pomáhají a pro další vývoj jsou nepostradatelné.

Syn potřebuje celodenní péči a pro mě je cvičení s ním fyzicky náročné. Abych zaplatila speciální cvičení, musela jsem si půjčit. Budu vděčná za Vaší pomoc. Jsem si jistá, že další zlepšení bude s Vaší pomocí následovat.

Jak se má Jaroslav

Milí dárci,máme za sebou perné dny.

Jára se dusil,RZS byl odvezen do nemocnice . Nechali si ho na JIP,vyplachovali plíce. Měl zápal plic z nějakého bacilu. Vypadalo to opravdu vážně,jenže ,Jára je silný kluk,tak tovšechno zvládl. Už je doma ,je na kyslíku a ATB.

Sáhla jsem si hrůzou zase na dno!

Moje mamka byla v Motole na těžké operaci ,kdy jí vzali 20 cm střeva. Dostala zánět a také to nevypadalo dobře. I ona je už doma a já se mám ,co ohánět abych to tady vše zvládla. Dva marodi . Potřebuji hodně síly,kterou ,bohužel, nemám .

Držte nám palce.

Všechny dárce moc zdravíme a mockrát děkujeme za pomoc hodných lidiček.

Jára je momentálně zdravý, ale stále pokašlává, tak nám nezbývá nic jiného než stále odsávat hleny z krku i když je to pro něho moc nepříjemné. Ale paní doktorka na nosním říká, že odsávat musíme. Je to stále dokola. Jednou je dobře a jednou je hůř. Vy nás držíte  nad vodou . Díky vaší podpoře máme pomoc v naší asistentce. Děkujeme.

Milí dárci,děkujeme za příspěvky,moc si toho vážím.

Byla jsem s Járou na roční kontrole a na CT mozku a vše je v uvozovkách v pořádku.

Jinak prožíváme nekončící léto a sluníčko stále na zahrádce. Jsem ráda a vděčná ,že si můžeme s Járou takto v klidu užívat.

Užívejte i Vy sluníčka a vypadá to,že pak skočíme rovnou do vánoc.

Máme Vás rádi a objímáme Vás.

Srdečně děkujeme Všem ,kteří podpořili žetonkem ,,Nadační fond Pečovatel“ v Tesco- Hradci Králové a Jaroměři. Díky Vám dostane Jára  zaplaceno 307 hodin asistenční péče.

Já s Járou a naší asistentkou jsme jeli projekt v Tesco také podpořit.

Díky Všem ,kteří pomáháte.

Tak Jára je z tepla a počasí nemocný. Zahleněný ,odsáváme . Dostal ATB. Tak si umíte představit,jak to asi u nás vypadá. Všechny moc pozdravujeme  a přejeme všem krásné léto. Moc děkujeme všem lidičkám ,kteří Járu podpořili v Tesco Jaroměř žetonky. Doufám,že vyhrajeme a zaplatí se nějaký měsíc Nadačnímu fondu Pečovatel.

Více

Vzkazy