Jaroslav K. - 25 let

Vigilní koma Potřebuje 35 hod./měs. ~ 4550

Matka: „Nechci se vzdát, když syn tak statečně bojuje“.

Chybí 2,6 hodin ~ 338
Celkem již bylo darováno: 36065 Každých 130 odpovídá 1 hodině péče.

Chci darovat

Příběh Jaroslava

Kamarádi ho před 4 lety přivázali bez helmy na motorku.  Když jeli po cestě z koupaliště domů, narazili v 50 km/hod do stromu. Řidič a kamarád byl na místě mrtvý a Jára měl vážný úraz mozku.

Jeho diagnóza vigilní kóma se změnila na stav minimálního vědomí. Bojuje a snaží se. Začíná ukazovat palec nahoru, když s něčím souhlasí, zvedá pánev a přitahuje se rukama, více vnímá okolí. Ale jde to pomalu. Od státu nemá nárok na žádnou rehabilitaci, přitom právě nejrůznější formy cvičení mu pomáhají a pro další vývoj jsou nepostradatelné.

Syn potřebuje celodenní péči a pro mě je cvičení s ním fyzicky náročné. Abych zaplatila speciální cvičení, musela jsem si půjčit. Budu vděčná za Vaší pomoc. Jsem si jistá, že další zlepšení bude s Vaší pomocí následovat.

Jak se má Jaroslav:

Vážení dárci,

posíláme Vám Všem krásný pozdrav z Adeli Centra v Piešťanech na Slovensku, kde je Jára na Neurorehabilitačním cvičení. Je to unikátní metoda cvičení po traumatech mozku. www.adeli-center.com  Járovi cvičení velice pomáhá, ale bohužel není hrazené zdravotní pojišťovnou, proto musím shánět penízky, aby Jára mohl 2x za rok cvičit. Je to zde velice náročné jak pro Járu, který od pondělí do soboty cvičí, má logopedii, barokomoru, magnetoterapie, bahno-krioterapii, masáž a hlavně 2 hodiny neuro cvičení, tak pro mně, vše sama, od ranní hygieny, přes jídlo, převlékání, přebalovaní a dovážení Járy na terapie i s osobním zvedacím zařízením. Věřte mi, že večer padneme únavou oba dva. Ale zaplať Pán Bůh, že zde můžeme tři neděle cvičit. 

 

Vážení a milý dárci,

nejdříve bych vám chtěla opět srdečně poděkovat za Vaší pomoc ,která nám ulehčuje alespoň pár hodin našeho složitého ale naplňujícího života. Děkujeme !!! Moc nám pomáhá ,že k nám může chodit asistentka Věrka a odlehčit mojí těžkou práci s Járou. 

A tedˇ Vás chci potěšit - v pátek 25.8. jsme byli s Járou na kontrole v Motole na očním oddělení pro zrakově postižené. Ač nám od začátku všude říkali, že Jára zůstane slepý, že je zrak po náraze při nehodě odpojen, jeho zrak se zlepšuje. Po roční kontrole dostal od paní doktorky pochvalu. Na jedno oko začal vidět větší obrázek a to druhé, pravé,co bylo rozdrcené, už nezůstává pozadu a také se zlepšuje. Není to ještě na žádné velké koukání ale je to obrovský pokrok a my z toho máme tak velkou radost, že se to ani nedá vypovídat. Dostal brýle na lepší rozlišení a na světloplachost. Moc mu to sluší. Podívejte se sami, jaký je to frajer. 

Vážení a milí, zachovejte Járovi přízeň, prosím. Děkuji Vám Járova maminka

Dobrý den Vážení dárci,

chtěla bych Vám ze srdce poděkovat za Vaší pomoc a podporu pro mého syna Jarouška. Začala k nám domů ,díky Vám ,chodit pečovatelka Věrka. Moje záda Vám také děkují,protože jsem byla na injekcích a díky ulehčení,které je zatím 2x v týdnu na 7 hodin denně mě bolesti ustoupili. Před rokem jsem ležela 14 dní se zády na kapačkách a Jára musel být v nemocnici hospitalizován se mnou.  Jára je už pořádný chlap ,váží cca 75 -80 kg. Ale před 4 lety ,když jsem si ho vzala z nemocnice domů vážil 40 kg. Byla to kostřička potažená kůží. Takové ubožátko ,které úplným zázrakem přežilo nehodu a boj o život. Tak ,atˇ  je pořádně silný !

Moc si Vážím ,že se najdou hodní lidé ,kterým druzí nejsou lhostejní. 

Ze srdce Vám děkuji,že nám pomáháte. Mít asistentku po čtyřech letech,kdy jsem na Járu byla sama  je pro mně úplně úžasné,moc mi to pomáhá. Jára zase slyší někoho jiného,co také poslouchat sedm dní v týdnu mamku,že?

I když si musel zvyknout!! Ze začátku byl nespokojený ,foukal ,dával najevo ,že se mu něco nelíbí. Tedˇ už si na Věrku zvykl,zkouší také foukat ale mamka už hned neběží a nechá ho s asistentkou Věrkou. Zjistila jsem tak ,že má více výrazů ,jak se projevovat. 

Musím si trochu dělat srandu a odlehčit naší těžkou situaci. 

 

Děkujeme,děkujeme,děkujeme. Jára a mamka Křepelkovi

Michal David

zpěvák, skladatel, muzikálový producent

Michal David je stálicí v českém šoubyznysu již 40 let a tak se jednoznačně řadí k legendám naší hudební populární scény. Celkem vydal 16 sólových alb. Prosadil se nejen jako zpěvák, ale stejně úspěšně také jako skladatel a muzikálový producent.

Proč jsem patronem?

„Když můžu, rád pomůžu. Moc se mi líbí práce a systém přispívání Nadačního fondu Pečovatel a moc jim fandím.“

www.michaldavid.cz
patron

Vzkazy