Darovat na Křídla pomoci

Jaroslav K., 30 let

Vigilní koma Potřebuje 70 hod./měs. ~ 9 100 Kč

Matka: „Nechci se vzdát, když syn tak statečně bojuje“.

Červenec Chybí 45 hodin
Srpen Chybí 70 hodin
Chybí 115 hodin ~ 14 950 Kč
Celkem již bylo darováno: 316 680 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

Příběh Jaroslava

Kamarádi ho před 4 lety přivázali bez helmy na motorku. Když jeli po cestě z koupaliště domů, narazili v 50 km/hod do stromu. Řidič a kamarád byl na místě mrtvý a Jára měl vážný úraz mozku.

Jeho diagnóza vigilní kóma se změnila na stav minimálního vědomí. Bojuje a snaží se. Začíná ukazovat palec nahoru, když s něčím souhlasí, zvedá pánev a přitahuje se rukama, více vnímá okolí. Ale jde to pomalu. Od státu nemá nárok na žádnou rehabilitaci, přitom právě nejrůznější formy cvičení mu pomáhají a pro další vývoj jsou nepostradatelné.

Syn potřebuje celodenní péči a pro mě je cvičení s ním fyzicky náročné. Abych zaplatila speciální cvičení, musela jsem si půjčit. Budu vděčná za Vaší pomoc. Jsem si jistá, že další zlepšení bude s Vaší pomocí následovat.

Jak se má Jaroslav

Děkujeme za krásný  den ,který jsme mohli prožít s Nadačním fondem Pečovatel na akci Radonický víceboj.

Atmosféra byla příjemná ,jídlo dobré, celková akce nezapomenutelná. Jen to horké počasí nás poněkud zmohlo. Jednou za rok někam s Járou jedeme a rozbilo se nám auto hned po 2 km.  Za dvě hodiny opraveno a mohli jsme s vypětím sil pokračovat.

Ale stálo to zato. Spousty sponzorských darů ,první místo Járova teamu v Pinpongu a krásné fotky s hosty akce. Děkujeme, že jsme mohli být součástí.

Tak ,ten můj Jára je už velký chlapák, oslavil  30 .narozeniny.

Jsme ,tolik  šťastní, že jsme spolu.

Milovaný Jaroušku, basnička pro Tebe od maminky –

Můj milovaný synku,

jsi moje dítě Boží,

miluji Tě tolik ,až to bolí.

Jsi můj Jára milovaný,

Tvoje tvář, Tvoje čelo ,září jako slunce

pro mé srdce.

Každá minuta vedle Tebe je zázrak ,

který přijímám ,jako velký dar.

Můj milovaný synku,

děkuji Ti za každou chvilku.

Vážení a milí,

velice děkujeme za kapičky Hyaldrop do očí, kterých není nikdy dost. Jste moc hodní a jsem vděčná ,že mám kolem sebe tolik hodných lidí.

Konečně je krásné počasí a my můžeme s Járou ven na sluníčko. Včera měl Jára svátek a dostal 10 krásných kuřátek od naší slepičky.

Moc si užíváme dní ,když je vše v pořádku a my oba jsme zdraví.

Přejeme všem krásné jaro a děkujeme ,že jste !

Zlatí dárci, kterých je ,bohužel, jen malá hrstička, srdečně děkujeme, že si na nás vzpomenete.

Tento měsíc byl,tak kritický,že už nemám silu. Jak nám přišla asistentka po nemoci do práce a já měla zimnici,tak to byl také Covid. Bohužel ,onemocněl i Jára. Měl celý týden 40 teploty a já v zimnicích dávala tvarohy na nohy a celé 4 dny jsem nespala. Co hodinu dávala obklady ,léky a bála se usnout. Járovo srdíčko bojovalo o život. V nemocnici nám dali jen ATB a poslali domů ,bez testu na Covid a další pomoci. Za pár dní v kritickém stavu ,jsem se s velkou silou vnutila do nemocnice,kde nás začali léčit na Covid. Lék na Covid jsem opět pro Járu musela vybojovat!! Řekli ,že je kontraindikační na léčbu,pro lajky…léčba je drahá a Jára nemá nárok !!! Opět vybojovat léčbu. Už nemůžu,stále bojuji proti systému ,proti zlým lidem,a těch ,bohužel není málo . Je to , tak namáhavé ,když jsem fit natož ,když nemám sílu a jsem sama nemocná. Nikdo by nevěřil s čím vším se stále potýkám. Přece Jára je moje dítě a je to živý člověk ,proč!!!!nemá nárok a právo na to  na co ostátní ,kteří právo a nárok mají. Je to tolik smutné. Tomuto rozumí jen rodiny ,které mají někoho v komatu a ví,že je to u nás nastavené,že pro tyto lidičky je vše zbytečné. Mohla bych o tom vyprávět.

Jára byl 10 dní na kyslíku . Už jsem vysláblí  doma ,ale živí a zdraví. Dáme se zase dohromady a budeme bojovat dál.

Prosíme o podporu na naší asistentku. Nenechávejte nás v tom sami. Prosím!!!! S úctou a pokorou děkuji.

Naši úžasní andělé, kteří nám pomáháte ,jsme tolik vděční. Děkujeme.

Tento měsíc byl mazec. Naše asistentka Věra nám onemocněla s Covidem a my zůstali sami .

Bylo to tak náročné vše dělat sama a starat se bez odpočinku 24 hodin denně ,že jsem z toho onemocněla a tři dny měla zimnici a celý člověk mě bolel. Musela jsem udělat jen základní věci, přebalit Járu a dát jídlo. Jinak nic nešlo. Bylo to opravdu hrozné.

Asistentka už tento týden funguje a já se dávám do kupy.

Přes to všechno máme velkou radost ,že jsme od Nadace ČEZ dostali pro Járu masážní křeslo ,které nám ušetří ruce a Jára se v něm cítí moc dobře.

Více

Vzkazy