Darovat na Křídla pomoci

Jaroslav K., 28 let

Vigilní koma Potřebuje 60 hod./měs. ~ 7 800 Kč

Matka: „Nechci se vzdát, když syn tak statečně bojuje“.

Květen Chybí 58 hodin
Červen Chybí 60 hodin
Červenec Chybí 60 hodin
Chybí 178 hodin ~ 23 140 Kč
Celkem již bylo darováno: 204 490 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

Příběh Jaroslava

Kamarádi ho před 4 lety přivázali bez helmy na motorku. Když jeli po cestě z koupaliště domů, narazili v 50 km/hod do stromu. Řidič a kamarád byl na místě mrtvý a Jára měl vážný úraz mozku.

Jeho diagnóza vigilní kóma se změnila na stav minimálního vědomí. Bojuje a snaží se. Začíná ukazovat palec nahoru, když s něčím souhlasí, zvedá pánev a přitahuje se rukama, více vnímá okolí. Ale jde to pomalu. Od státu nemá nárok na žádnou rehabilitaci, přitom právě nejrůznější formy cvičení mu pomáhají a pro další vývoj jsou nepostradatelné.

Syn potřebuje celodenní péči a pro mě je cvičení s ním fyzicky náročné. Abych zaplatila speciální cvičení, musela jsem si půjčit. Budu vděčná za Vaší pomoc. Jsem si jistá, že další zlepšení bude s Vaší pomocí následovat.

Jak se má Jaroslav:

Tak jsme zase nemocní a oba. Jára je zahleněný ,je po ATB a nějak to nepomohlo, zítra míříme znovu na plicní. Stále odsáváme z krku hleny. Já opět se zády a hrozná únava.

Co Vám mám povídat,je to stále stejné . Nic nezažijeme a jsme rádi,že to zvládáme.

Myslete,prosím na nás. Děkujeme ,že nás podporujete  a za každou hodinu asistence jsem čím dál vděčnější. Děkujeme.

Milí naši dárci,

konečně po hodně dlouhé době Vám můžu napsat, že se máme hezky. S prvním sluníčkem se nám zlepšila nálada a těšíme se na jaro . Chodíme už každý den ven. Jára je konečně zdráv a čekáme jen na vyšetření mozku – EEG. Já jsem také nabila nějakou tu energii, tak si užíváme po půl roce marodění krásný únor.

Na cvičení ale nejedeme ,kvůli Covidové situaci, musíme být hodně opatrní, než Jára bude po vyšetření. I když věřím, že je vše v pořádku.

Budeme stejně stále odpočívat a těšit se ,že je nám dobře. Moc za to děkuji.

Díky Vám nám celou dobu naší krize pomáhala naše  asistentka Věrka a my jsme za to velice vděční.

Posíláme Vám Všem srdečné poděkování

 

Dobrý den Všem v Novém roce,

začnu pozitivně, Jára dostal nový přístroj ,,Kašlací asistent“, který mu pomůže odkašlat a procvičovat plíce. Zaučila se i naše Asistentka.

Jára byl na kontrole v Praze na Neurologii a není s hadičkou v mozku ,,V P Shunt“ něco v pořádku. Čekáme na vyšetření EEG a následně na Magnetickou rezonanci. Doufám,že se vše dá do pořádku.

Jinak ,zánět močových cest a dutin po tolika ATB ustupuje. Jára už konečně chodí ven. U nás máme hodně sněhu ,tak je to příjemné.  Trvalo to 3 dlouhé měsíce.

Všem dárcům z celého srdce děkujeme za úžasnou podporu. Děkujeme za balíčky k vánocům od hodných dušiček, moc ale vážně moc mě to potěšilo.

Vás hodných a skvělých lidiček je na štěstí na tomto, né zrovna dobrém světě ,ještě hodně.

Mějte se ,tak šťastně , jako já s Járou, kdy si vážíme každého nového rána, že se spolu vzbudíme a můžu se k Járovi naklonit a dát mu pusinku a říci ,dobré ráno zlatíčko.

Tak posíláme i my Vám Všem pozitivní pusinku.

 

Milí dárci ,

chtěla bych Vám srdečně poděkovat za Vaší velkou pomoc v podobě finančních příspěvku na asistenční hodiny,držíte nás nad vodou. Děkuji také Vám skvělým dárkyním za Oční kapičky pro Járu a dárečky pro maminku. Je to opravdu krásné a moc mě to potěšilo. Ani si neumíte představit ,jak moc to pro mně znamená,když vím ,jak na nás myslíte.

Také bych chtěla poděkovat Nadačnímu fondu Pečovatel,že se o nás ,tak hezky starají.

Všem přejeme s Járou krásné ,pohodové Vánoční svátky a hlavně Všem hodně zdravíčka,které je pro nás Všechny to nejdůležitější.

Posíláme hezký pozdrav s naší asistentkou Věrou.

Prosíme ,dále zůstaňte s námi. Bez Vás to nejde.

Milý dárci ,

srdečně Vám děkujeme za podporu. Jsme  moc vděční,že nám pomáháte.

Děkuji Nadačnímu fondu pečovatel za úžasnou starostlivost.

Jára je stále nemocný a mě není z toho dobře a ještě mě berou neskutečně záda,tak se nezlobte ,že více nenapíšu.

Všem Vám přejeme krásný předvánoční čas.

Více

Vzkazy