Chci darovat

Jaroslav K., 25 let

Vigilní koma Potřebuje 35 hod./měs. ~ 4 550 Kč

Matka: „Nechci se vzdát, když syn tak statečně bojuje“.

Březen Chybí 29 hodin
Duben Chybí 35 hodin
Květen Chybí 35 hodin
Chybí 99 hodin ~ 12 870 Kč
Celkem již bylo darováno: 41 245 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

Příběh Jaroslava

Kamarádi ho před 4 lety přivázali bez helmy na motorku. Když jeli po cestě z koupaliště domů, narazili v 50 km/hod do stromu. Řidič a kamarád byl na místě mrtvý a Jára měl vážný úraz mozku.

Jeho diagnóza vigilní kóma se změnila na stav minimálního vědomí. Bojuje a snaží se. Začíná ukazovat palec nahoru, když s něčím souhlasí, zvedá pánev a přitahuje se rukama, více vnímá okolí. Ale jde to pomalu. Od státu nemá nárok na žádnou rehabilitaci, přitom právě nejrůznější formy cvičení mu pomáhají a pro další vývoj jsou nepostradatelné.

Syn potřebuje celodenní péči a pro mě je cvičení s ním fyzicky náročné. Abych zaplatila speciální cvičení, musela jsem si půjčit. Budu vděčná za Vaší pomoc. Jsem si jistá, že další zlepšení bude s Vaší pomocí následovat.

Jak se má Jaroslav:

Všem přejeme krásně prožitý první zmrzlý  měsíc v novém roce. Jára má již zahojenou zlomenou nohu a tak může zase začít cvičit a dohonit, co zameškal .

Odjeli jsme cvičit do Adeli Centra na Slovensku. Jára se hodně snaží, je to prostě borec, který chce něco dokázat. A já mu věřím, že dokáže vše, co on sám v sobě chce! S láskou ho budu podporovat, jak dlouho to bude potřebovat.

Vás Všechny bych chtěla poprosit ,, vydržte to s námi “ DĚKUJEME !

Vážení a milí,

rok 2017 byl pro mně a syna Járu moc fajn. Jára se dostal 2x na cvičení do Adeli Centra ,což je velký úspěch,sehnat 100 ticíce korun,ani jsem nevěřila ,že se to povede. Podařilo se nám udělat z Járového pokpojíčku tělocvičnu přizpůsobenou jeho hendicepu a tím trochu změnit náš další život.  Získal spoustu nových kamarádů z řad postižených, čechž si nesmírně vážíme. A hlavně Vy, jeho Andělé ,kteří mu pravidelně přispíváte finanční částkou aby Jára mohl nadále využívat asistenční službu Pečovatele, tak vy  Všichni jste úžasní a vydržte s námi i v dalším roce 2018 ,který určitě bude ještě lepší a úspěšnější než ten starý a to pro nás i Vás Všechny.  Děkujeme.

Chtěla bych Vám Všem popřát krásné prožití Vánočních svátků a hlavně zdravíčko, lásku a porozumění. Všichni si to zaslouží, ať je člověk zdravý,nemocný, starý nebo mladý nebo je to zvířátko, všichni si zaslouží lásku a pomoc od těch, kteří pomáhat můžou.

S láskou Všem, kteří pomáhají. Buďte tak dobří i v dalším roce.

Járova maminkan

Milí dárci,

opět Vám srdečně děkuji za podporu syna Járy. Bohužel,tento měsíc nemáme pro Vás hezké zprávy.

Konečně jsme sehnali terapeuta v místě bydliště ,který by Járu cvičil soukromě. Bohužel ,první placená návštěva dopadla tak ,že má Jára těžce podvrknutá ramena a zlomenou levou nohu v kotníku. 10 dní v horečkách a trombóza krční žíly z pohmoždění ramene (píchá každý den Clexane na ředění krve) zanechala na mně velký otřes. Měla jsem veliký strach o Járu a veliké zklamání z toho, co se stalo. Beru Neurol na uklidnění a z oslabení jsem dostala těžkou chřipku. Jára jí, bohužel dostal také. Do toho ještě onemocněla naše asistentka a o to je vše pro mně těžší.

Jára se posunul o rok nazpět. Již měsíc leží se sádrou a nehýbe se . Začínáme zlehka cvičit ruce. Do Adeli na cvičení nejedeme, musela jsem vše zrušit.

Doufám, že příští měsíc bude lépe a zprávy budou pozitivnější.

Všem bych Vám chtěla popřát krásně prožitý začínající Advent a krásného Mikuláše. Těšili jsme se na Mikuláše od Nadačního fonfu Pečovatel v Praze ale, bohužel nepřijedeme. Užívejte  si i za nás!!!!

Chtěla bych opět ze srdce poděkovat Všem dárcům, kteří podporují Járu a také jeho patronovi Michalu Davidovi. Děkujeme.

Také velké díky patří Nadačnímu fondu Pečovatel a Monice Hlinkové, bez nich by se penízky na asistentku k nám nedostaly. Bez této pomoci by jsem Járu už těžko zvládala. Tato pomoc nám mění náš život k lepšímu.

Díky Všem.

Járova maminka

Více

Michal David

zpěvák, skladatel, muzikálový producent

Michal David je stálicí v českém šoubyznysu již 40 let a tak se jednoznačně řadí k legendám naší hudební populární scény. Celkem vydal 16 sólových alb. Prosadil se nejen jako zpěvák, ale stejně úspěšně také jako skladatel a muzikálový producent.

Proč jsem patronem?

„Když můžu, rád pomůžu. Moc se mi líbí práce a systém přispívání Nadačního fondu Pečovatel a moc jim fandím.“

www.michaldavid.cz
patron

Vzkazy