Jaroslav K. - 25 let

Vigilní koma Potřebuje 35 hod./měs. ~ 4550

Matka: „Nechci se vzdát, když syn tak statečně bojuje“.

Chybí 73,4 hodin ~ 9542
Celkem již bylo darováno: 17755 Každých 130 odpovídá 1 hodině péče.

Chci darovat

Příběh Jaroslava

Kamarádi ho před 4 lety přivázali bez helmy na motorku.  Když jeli po cestě z koupaliště domů, narazili v 50 km/hod do stromu. Řidič a kamarád byl na místě mrtvý a Jára měl vážný úraz mozku.

Jeho diagnóza vigilní kóma se změnila na stav minimálního vědomí. Bojuje a snaží se. Začíná ukazovat palec nahoru, když s něčím souhlasí, zvedá pánev a přitahuje se rukama, více vnímá okolí. Ale jde to pomalu. Od státu nemá nárok na žádnou rehabilitaci, přitom právě nejrůznější formy cvičení mu pomáhají a pro další vývoj jsou nepostradatelné.

Syn potřebuje celodenní péči a pro mě je cvičení s ním fyzicky náročné. Abych zaplatila speciální cvičení, musela jsem si půjčit. Budu vděčná za Vaší pomoc. Jsem si jistá, že další zlepšení bude s Vaší pomocí následovat.

Jak se má Jaroslav:

Dobrý den Vážení dárci,

chtěla bych Vám ze srdce poděkovat za Vaší pomoc a podporu pro mého syna Jarouška. Začala k nám domů ,díky Vám ,chodit pečovatelka Věrka. Moje záda Vám také děkují,protože jsem byla na injekcích a díky ulehčení,které je zatím 2x v týdnu na 7 hodin denně mě bolesti ustoupili. Před rokem jsem ležela 14 dní se zády na kapačkách a Jára musel být v nemocnici hospitalizován se mnou.  Jára je už pořádný chlap ,váží cca 75 -80 kg. Ale před 4 lety ,když jsem si ho vzala z nemocnice domů vážil 40 kg. Byla to kostřička potažená kůží. Takové ubožátko ,které úplným zázrakem přežilo nehodu a boj o život. Tak ,atˇ  je pořádně silný !

Moc si Vážím ,že se najdou hodní lidé ,kterým druzí nejsou lhostejní. 

Ze srdce Vám děkuji,že nám pomáháte. Mít asistentku po čtyřech letech,kdy jsem na Járu byla sama  je pro mně úplně úžasné,moc mi to pomáhá. Jára zase slyší někoho jiného,co také poslouchat sedm dní v týdnu mamku,že?

I když si musel zvyknout!! Ze začátku byl nespokojený ,foukal ,dával najevo ,že se mu něco nelíbí. Tedˇ už si na Věrku zvykl,zkouší také foukat ale mamka už hned neběží a nechá ho s asistentkou Věrkou. Zjistila jsem tak ,že má více výrazů ,jak se projevovat. 

Musím si trochu dělat srandu a odlehčit naší těžkou situaci. 

 

Děkujeme,děkujeme,děkujeme. Jára a mamka Křepelkovi

Vzkazy