Chci darovat

Jaroslav K., 26 let

Vigilní koma Potřebuje 35 hod./měs. ~ 4 550 Kč

Matka: „Nechci se vzdát, když syn tak statečně bojuje“.

Leden Chybí 29 hodin
Únor Chybí 35 hodin
Březen Chybí 35 hodin
Chybí 99 hodin ~ 12 870 Kč
Celkem již bylo darováno: 57 520 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

Příběh Jaroslava

Kamarádi ho před 4 lety přivázali bez helmy na motorku. Když jeli po cestě z koupaliště domů, narazili v 50 km/hod do stromu. Řidič a kamarád byl na místě mrtvý a Jára měl vážný úraz mozku.

Jeho diagnóza vigilní kóma se změnila na stav minimálního vědomí. Bojuje a snaží se. Začíná ukazovat palec nahoru, když s něčím souhlasí, zvedá pánev a přitahuje se rukama, více vnímá okolí. Ale jde to pomalu. Od státu nemá nárok na žádnou rehabilitaci, přitom právě nejrůznější formy cvičení mu pomáhají a pro další vývoj jsou nepostradatelné.

Syn potřebuje celodenní péči a pro mě je cvičení s ním fyzicky náročné. Abych zaplatila speciální cvičení, musela jsem si půjčit. Budu vděčná za Vaší pomoc. Jsem si jistá, že další zlepšení bude s Vaší pomocí následovat.

Jak se má Jaroslav:

Vážení dárci,

ráda bych Vám napsala o absolvování Xenonové terapie v Praze,kterou Jára tento měsíc na týdenním pobytu podstoupil. Dýchal vzácný a zárovenˇ jedovatý plyn Xenon  v kombinaci s Kyslíkem. Tato terapie byla přivezena z Ruska,kde se léčí tímto způsobem hlavně vojáci v těžkých stavech z bitvy a přední ruští představitelé. Je to nová metoda v ČR . DOUFÁM A PEVNĚ VĚŘÍM,ŽE SE ÚSPĚCHY DOSTAVÍ.

Jára je celkově živější,pozornější a lépe pohybuje horními končetinami.

10.12.18 nastupuje Jára na Neurorehabilitační cvičení do Sarema Liberec,tak mu držte palce ,atˇ cvičení úspěšně zvládne.

S úctou a poděkování Vám Všem mamka a Jára Křepelkovi.

Tento měsíc je pro nás velice smutný.

Nejdříve zemřela Járovi jeho milovaná fenka Bulterierka Baruška,bylo jí 12 let a byla moc  nemocná. A před týdnem nás navždy opustila naše nejúžasnější babička a Járova prababička ,která Járovi stále u postele četla pohádky a vypravovala příběhy z mládí.  Bylo jí neuvěřitelných 93 let,které jsme  s ní všichni před třemi nedělemi s radostí oslavili.

Věřím,že toto smutné období brzy překonáme a půjdeme s pozitivitou zase dál,protože nás na listopad a prosinec čeká hodně terapeutické práce a hodně cestování.

Pozdravujeme Všechny dobré lidičky.

Vážení dárci,

prožívám období,kdy mám strach o syna Járu.

Včera zemřel další vrstevník Járy se stejným postižením po nehodě. Tento rok je již pátý. Chtěla bych proto vzdát vzpomínku dětem ,kteří již svou šanci prohráli. Terezko,Jiříčku,Moničko,Honzíčku a Míšo,je nám to moc líto a vzpomínáme na Vás ,jak jste bojovali a byli stateční a vaše maminky také.

Jára je ale  silný kluk a určitě vše zvládne a bude na tomto světě žít i za Vás.

Věřím !!! Amen.

Tak nám Jára leží již pátým rokem v posteli po nehodě. Vlastně měl páté narozeniny.  To to to letí.

Toto horké léto nám nedovolilo moc možností chodit ven,tak jsme převážně do odpoledních hodin trávili doma a čekali až slunce zapadne a my se můžeme trochu projít . Vlastně jsme ani nic zvláštního nezažili.

Tak posílám alespoň fotku a pozdrav Všem  z procházky v nedalekém Polsku. Máme hraniční přechod 2 km do krásného lázeňského parku Kudowa Zdroj, kam rádi chodíme.

Krásné léto přejeme  Všem hodným lidičkám.

Chtěla bych Vám ukázat,jak probíhá přeprava syna Járy ve zvedacím zařízení,které máme zabudované v autě.  Kdykoli jedeme někam na cvičení nebo na výlet,tak musím natužit všechny svaly abych zvládla dát sama Járu přes zvedák do auta a složit vozík. Když dorazíme na místo,zase vyndat a rozložit vozík,přitáhnout Járu do vozíku a tradá na cvičení. Vše ještě jednou zopakovat ,do auta a doma zase ven. Než Járu odstrojím ,udělám hygienu a nakrmím, vařím mu sama každý den, tak  opravdu odpadnu! To ještě sama řídím a za jízdy se starám jednou rukou o Járu.

Mějte se Všichni moc hezky !

Více

Michal David

zpěvák, skladatel, muzikálový producent

Michal David je stálicí v českém šoubyznysu již 40 let a tak se jednoznačně řadí k legendám naší hudební populární scény. Celkem vydal 16 sólových alb. Prosadil se nejen jako zpěvák, ale stejně úspěšně také jako skladatel a muzikálový producent.

Proč jsem patronem?

„Když můžu, rád pomůžu. Moc se mi líbí práce a systém přispívání Nadačního fondu Pečovatel a moc jim fandím.“

www.michaldavid.cz
patron

Vzkazy