Chci darovat

Jaroslav K., 27 let

Vigilní koma Potřebuje 60 hod./měs. ~ 7 800 Kč

Matka: „Nechci se vzdát, když syn tak statečně bojuje“.

Prosinec Pokryto
Leden Pokryto
Únor Pokryto
Na příští měsíce pokryto
Celkem již bylo darováno: 154 771 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

Příběh Jaroslava

Kamarádi ho před 4 lety přivázali bez helmy na motorku. Když jeli po cestě z koupaliště domů, narazili v 50 km/hod do stromu. Řidič a kamarád byl na místě mrtvý a Jára měl vážný úraz mozku.

Jeho diagnóza vigilní kóma se změnila na stav minimálního vědomí. Bojuje a snaží se. Začíná ukazovat palec nahoru, když s něčím souhlasí, zvedá pánev a přitahuje se rukama, více vnímá okolí. Ale jde to pomalu. Od státu nemá nárok na žádnou rehabilitaci, přitom právě nejrůznější formy cvičení mu pomáhají a pro další vývoj jsou nepostradatelné.

Syn potřebuje celodenní péči a pro mě je cvičení s ním fyzicky náročné. Abych zaplatila speciální cvičení, musela jsem si půjčit. Budu vděčná za Vaší pomoc. Jsem si jistá, že další zlepšení bude s Vaší pomocí následovat.

Jak se má Jaroslav:

Milí dárci,

děkujeme za Vaší podporu,jste ,jako vždy skvělí.

Jára je ,bohužel, celý měsíc nemocný,kašel a teploty. Konečně tento týden je lépe,tak se konečně podíváme ven do krásného babího léta.

Musí se kluk dát dohromady,protože 28.10 odjíždíme na měsíční cvičení do Liberce. Tak nám držte palce ,atˇ to zvládneme.

Také děkujeme cukrárně Miláno za plnou kasičku.Je to moc hezké,když  takto přispíváte na klienty Pečovatele. Je to skvělý nápad,který hodně pomůže!

Mějte se Všichni moc krásně. Posíláme Všem srdečné objetí.

Stromy se nám v září začínají pěkně vybarvovat,podzimní kytičky rozkvetly a my s Járou chodíme na příjemné procházky a po horkém létě dýcháme krásný chladný a voňavý vzduch spadaného listí. Také chodíme na houby ,které rostou tak,že by na ně byla potřeba kosa. Járu s vozíkem postavím na kraj lesa a chodím kolem něj a sbírám.

Také nás navštívila tetička z Liberce a přivezla nám malovaný energetický obrázek andílka. Určitě Járovi pomůže .Srdečně děkujeme ,udělal nám radost.

Milí dárci,doufám,že jste měli také tak příjemný měsíc jako my !

Srdečně Vám Všem děkujeme ,že nám stále pomáháte a přidáváte penízky na velice důležitou věc. Bez Vás by to nešlo! Posíláme  velké obětí každému z Vás,kteří jste přispěli . Každý měsíc,kdy píši příběh ,tak si uvědomuji ,jak moc Vás potřebujeme, a že by jsme to bez Vás nedali! Jste borci!

Samozřejmě tato chvála a poděkování putuje i do Nadačního fondu Pečovatel.

Vážení dárci,

předem Vám Všem srdečně děkujeme za Vaší úžasnou podporu,kterou všem,kteří jí potřebují dáváte !!

Každému se jednou pomoc ,kterou dává v dobrém vrátí.

Začala houbařská sezona ,tak i Jára jezdí na kraj lesa a mamka mu sbírá hobičky a pak mu dělá řízečky.

Jára byl vášnivý houbař a měl svá tajná místa ,tak mu dopřávám ten pocit ,aby měl větší šanci si vzpomenout na svůj předešlý život.

Vám Všem přejeme krásně prožité zbylé letní dny  a ti kteří rádi na houby ,tak těm plné košíčky těch nejlepších úlovků.

Všichni máme extrémně teplé léto,které je přínosem pro náš organismus.

Jára se pěkně  prohřeje ,dělá mu to dobře na klouby a tak si užíváme sluníčka. Když má Jára prohřáté klouby ,tak se mu i lépe cvičí a protahuje.

Na zahradě vše krásně kvete a roste,pejskové běhají vesele po zahradě a Jára se sluní,už je krásně opálený.

Přejeme Všem krásnou sluníčkovou pohodu a  příjemnou dovolenou na které se každý zregeneruje a nabere  nové síly.

Milí dárci a pomocníci,Jára je na tom o mnoho lépe ,ale ještě kašle. Nemocný byl celý měsíc. Jsem vděčná,že se z toho dostal.

Děkujeme za Vaší pomoc,že můžeme mít  asistentku a nově ještě druhou. Opravdu by se to bez jejich pomoci nedalo zvládnout. Jára je nejraději doma s mamkou a já jsem zase nejraději s Járou a  s pomocí asistentek  můžeme být stále spolu. Jsme nerozdělitelná dvojka.

Díky Vám můžeme prožívat krásné dny a užívat života i s těžkým údělem,který nám byl nachystán.

Více

Vzkazy