Chci darovat

Jaroslav K., 25 let

Vigilní koma Potřebuje 35 hod./měs. ~ 4 550 Kč

Matka: „Nechci se vzdát, když syn tak statečně bojuje“.

Květen Pokryto
Červen Chybí 7 hodin
Červenec Chybí 35 hodin
Chybí 42 hodin ~ 5 460 Kč
Celkem již bylo darováno: 48 620 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

Příběh Jaroslava

Kamarádi ho před 4 lety přivázali bez helmy na motorku. Když jeli po cestě z koupaliště domů, narazili v 50 km/hod do stromu. Řidič a kamarád byl na místě mrtvý a Jára měl vážný úraz mozku.

Jeho diagnóza vigilní kóma se změnila na stav minimálního vědomí. Bojuje a snaží se. Začíná ukazovat palec nahoru, když s něčím souhlasí, zvedá pánev a přitahuje se rukama, více vnímá okolí. Ale jde to pomalu. Od státu nemá nárok na žádnou rehabilitaci, přitom právě nejrůznější formy cvičení mu pomáhají a pro další vývoj jsou nepostradatelné.

Syn potřebuje celodenní péči a pro mě je cvičení s ním fyzicky náročné. Abych zaplatila speciální cvičení, musela jsem si půjčit. Budu vděčná za Vaší pomoc. Jsem si jistá, že další zlepšení bude s Vaší pomocí následovat.

Jak se má Jaroslav:

Dobrý den Všem,

chtěla bych Vám ukázat Hyperbarickou oxygenoterapii,kterou Jára navštěvuje již 4 roky . Pod tlakem dýchá 100% kyslík ,který se dostane tam,kam se normální cestou nedostane a to do postižených a zjizvených míst a zlepšuje hojení.  Má přes 200 vstupů. Je to borec,protože podtlak není nic příjemného.

Také bych se s Vámi chtěla podělit o jednu odpověď od Míši ze Slovenska, která má bratra ve Vigilním koma a snaží se přes nejvyšší místa zlepšit podmínky pro Vigilní komatiky.  Děkovala jsem jí ,že je skvělá a ona mně  odepsala,že si děkování nezaslouží, že si poděkování zaslouží Ti ,kteří se 24 hod denně starají o své blízké bez nároku na výplatu, bez nároku na dovolenou a bez nároku na odpočinek.

Díky Vám dárcům ,kteří přispíváte na asistentku, se mně pár hodin odpočinku dostává. Děkuji Vám !

Vážení a milí dárci,

chtěla bych Vám na fotce ukázat, jak Jára doma cvičí a jak má každý malinký úspěch vydřený. I když jsou to mikro úspěchy, pro mně jsou velikéééé. Jenom zvednutí levého palce přišlo po dlouhých 4 a půl letech.  Doufám a modlím se abych za další 4 roky mohla napsat o velkém úspěchu a tiše se pousmát, co vše máme za sebou, jaký to byl boj.

Děkuji Vám,že nám pomáháte prostřednictvím Nadace Pečovatel odlehčit ten náš těžký úděl.

Všem přejeme krásně prožitý první zmrzlý  měsíc v novém roce. Jára má již zahojenou zlomenou nohu a tak může zase začít cvičit a dohonit, co zameškal .

Odjeli jsme cvičit do Adeli Centra na Slovensku. Jára se hodně snaží, je to prostě borec, který chce něco dokázat. A já mu věřím, že dokáže vše, co on sám v sobě chce! S láskou ho budu podporovat, jak dlouho to bude potřebovat.

Vás Všechny bych chtěla poprosit ,, vydržte to s námi “ DĚKUJEME !

Vážení a milí,

rok 2017 byl pro mně a syna Járu moc fajn. Jára se dostal 2x na cvičení do Adeli Centra ,což je velký úspěch,sehnat 100 ticíce korun,ani jsem nevěřila ,že se to povede. Podařilo se nám udělat z Járového pokpojíčku tělocvičnu přizpůsobenou jeho hendicepu a tím trochu změnit náš další život.  Získal spoustu nových kamarádů z řad postižených, čechž si nesmírně vážíme. A hlavně Vy, jeho Andělé ,kteří mu pravidelně přispíváte finanční částkou aby Jára mohl nadále využívat asistenční službu Pečovatele, tak vy  Všichni jste úžasní a vydržte s námi i v dalším roce 2018 ,který určitě bude ještě lepší a úspěšnější než ten starý a to pro nás i Vás Všechny.  Děkujeme.

Chtěla bych Vám Všem popřát krásné prožití Vánočních svátků a hlavně zdravíčko, lásku a porozumění. Všichni si to zaslouží, ať je člověk zdravý,nemocný, starý nebo mladý nebo je to zvířátko, všichni si zaslouží lásku a pomoc od těch, kteří pomáhat můžou.

S láskou Všem, kteří pomáhají. Buďte tak dobří i v dalším roce.

Járova maminkan

Více

Michal David

zpěvák, skladatel, muzikálový producent

Michal David je stálicí v českém šoubyznysu již 40 let a tak se jednoznačně řadí k legendám naší hudební populární scény. Celkem vydal 16 sólových alb. Prosadil se nejen jako zpěvák, ale stejně úspěšně také jako skladatel a muzikálový producent.

Proč jsem patronem?

„Když můžu, rád pomůžu. Moc se mi líbí práce a systém přispívání Nadačního fondu Pečovatel a moc jim fandím.“

www.michaldavid.cz
patron

Vzkazy