Darovat na Křídla pomoci

Jaroslav K., 30 let

Vigilní koma Potřebuje 70 hod./měs. ~ 9 100 Kč

Matka: „Nechci se vzdát, když syn tak statečně bojuje“.

Duben Chybí 70 hodin
Květen Chybí 70 hodin
Červen Chybí 70 hodin
Chybí 210 hodin ~ 27 300 Kč
Celkem již bylo darováno: 388 830 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

Příběh Jaroslava

Kamarádi ho před 4 lety přivázali bez helmy na motorku. Když jeli po cestě z koupaliště domů, narazili v 50 km/hod do stromu. Řidič a kamarád byl na místě mrtvý a Jára měl vážný úraz mozku.

Jeho diagnóza vigilní kóma se změnila na stav minimálního vědomí. Bojuje a snaží se. Začíná ukazovat palec nahoru, když s něčím souhlasí, zvedá pánev a přitahuje se rukama, více vnímá okolí. Ale jde to pomalu. Od státu nemá nárok na žádnou rehabilitaci, přitom právě nejrůznější formy cvičení mu pomáhají a pro další vývoj jsou nepostradatelné.

Syn potřebuje celodenní péči a pro mě je cvičení s ním fyzicky náročné. Abych zaplatila speciální cvičení, musela jsem si půjčit. Budu vděčná za Vaší pomoc. Jsem si jistá, že další zlepšení bude s Vaší pomocí následovat.

Jak se má Jaroslav

Přátelé,

tolik se těšíme na sluníčko a na jaro ,je to nejkrásnější období . Chodíme každý den ven a nabíjíme se.

Venku nám kvetou Sněženky, je to nádhera. Už jsme s Járou pracovali na zahradě. Vykopávali jsme naše vypěstované Topinambury. Brambory nám už došly, všechny jsme je snědli, tak  je řada na vzácnost. Nasbírali jsme 5 kbelíků ze dvou metrů záhonu.

Prostě si užíváme  každý den spolu a doma.

Přejeme Vám také krásné dny a srdečně děkujeme.

Naši milí přátelé a velcí pomocníci,

přejeme Vám Všem v roce 2023 ,nejen hodně zdraví, ale také hodně upřímných přátel, hodně radosti a pohody do všedních dnů.

My jsme s Járou štˇastní ,že jsme se uzdravili a budeme si moc užívat, když jsme vánoce promarodili.   Začínáme se začátkem roku s novou energií.

Pro Jarouška bych si moc přála ,aby byl zdráv a byl hlavně štˇastný ,tam někde uvnitř jeho mysli a nic ho nebolelo.  Pro sebe  si přeji, hodně sil a energie ,protože já štˇastná jsem ,mám Járu. Miluji ho nadevšechno na světě.

Děkujeme hodným lidičkám za úžasnou pomoc ,které se nám dostává. Jste úžasní ,bez Vás by to nešlo!

Poprosím …dobří andělé ,Jára by opět potřeboval kapičky do očí ,, Hyaldrop“. Tolik jsme jich od Vás dostali a už jsou všechny vykapané.

Srdečné děkuji.

Milí dárci a milí lidé, kteří máte srdíčko na pravém místě, Vám Všem chci poděkovat za úžasnou pomoc ,které se dostává nám všem v Nadačním fondu Pečovatel.

Každá z rodin má svá bolístka a snaží s nimi den ,co den ,svádět velký boj. Díky Vám a Vašim darům se nám dostává pomoci od našich asistentek ,bez ,kterých ,by tento boj byl prohraný.

Srdečné poděkování, hodně zdraví, hodně lásky a krásně prožité Vánoční svátky ,Vám Všem přeje mamka a Jára Křepelkovi

Milí hodní lidé ,

konečně chodíme ven a je nám hezky.  Na Martina nám napadl první sníh, naštěstí zase roztál.

Jen jsme ještě nevyjeli s elektrickým vozíkem, nemáme ho ještě upravený.

Pomalu se chystáme na Adventní svátky a tak zdobíme ,aby nám bylo příjemně  a mohli si svátky pěkně užívat.  V neděli chceme zajet do Náchoda na rozsvícení Vánočního stromku, máme se zase na co těšit.

Děkujeme hodným lidičkám za penízky do Pečovatele na naše asistenty . Moc si vážíme každé korunky. Je to veliká pomoc pro nás ,naší asistentku potřebujeme čím dál víc . Bez její pomoci si náš život doma neumím představit.

Děkujeme .

Jára je zase nemocný, kašle ,odsáváme z krku hleny. Byl nemocný 10 dní ATB . 7 dní zdráv .

Jsem z toho unavená ,jako na chřipku.

Tak se nezlobte ,že více nenapíšu. Určitě bude zase lépe.

Přejeme všem krásné babí léto.

Více

Vzkazy