Darovat na Křídla pomoci

Jaroslav K., 29 let

Vigilní koma Potřebuje 70 hod./měs. ~ 9 100 Kč

Matka: „Nechci se vzdát, když syn tak statečně bojuje“.

Červenec Chybí 64,9 hodin
Srpen Chybí 70 hodin
Září Chybí 70 hodin
Chybí 204,9 hodin ~ 26 640 Kč
Celkem již bylo darováno: 215 810 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

Příběh Jaroslava

Kamarádi ho před 4 lety přivázali bez helmy na motorku. Když jeli po cestě z koupaliště domů, narazili v 50 km/hod do stromu. Řidič a kamarád byl na místě mrtvý a Jára měl vážný úraz mozku.

Jeho diagnóza vigilní kóma se změnila na stav minimálního vědomí. Bojuje a snaží se. Začíná ukazovat palec nahoru, když s něčím souhlasí, zvedá pánev a přitahuje se rukama, více vnímá okolí. Ale jde to pomalu. Od státu nemá nárok na žádnou rehabilitaci, přitom právě nejrůznější formy cvičení mu pomáhají a pro další vývoj jsou nepostradatelné.

Syn potřebuje celodenní péči a pro mě je cvičení s ním fyzicky náročné. Abych zaplatila speciální cvičení, musela jsem si půjčit. Budu vděčná za Vaší pomoc. Jsem si jistá, že další zlepšení bude s Vaší pomocí následovat.

Jak se má Jaroslav

Jára oslavil krásné  29 narozeniny a zdravíčko se mu také vylepšilo. Už,už je skoro zdráv! Modlím se aby mu to konečně vydrželo. Už chodíme ven, ale zlehounka a na chvíli.

Stálo mě to zase mnoho ale opravdu mnoho sil.

Děkuji Vám Všem za úžasnou podporu, Nadačnímu fondu Pečovatel srdečné poděkování ,že stojí při nás . Jsme  Vám vděční, že můžeme mít  asistentku Věru, která nám moc pomáhá.

Děkujeme.

Vážení a milí dárci,

co napsat! Jsme stále doma ,bojujeme se zápalem plic, zánětem dutin a oka. Je to náročné.

Bez asistentky a její pomoci to nedáme. Děkujeme za každou hodinu.

Budu věřit, že se už Jára uzdraví a že bude lépe. Je to nekonečné.

Vám Všem hezký pozdrav.

Tak jsme zase nemocní a oba. Jára je zahleněný ,je po ATB a nějak to nepomohlo, zítra míříme znovu na plicní. Stále odsáváme z krku hleny. Já opět se zády a hrozná únava.

Co Vám mám povídat,je to stále stejné . Nic nezažijeme a jsme rádi,že to zvládáme.

Myslete,prosím na nás. Děkujeme ,že nás podporujete  a za každou hodinu asistence jsem čím dál vděčnější. Děkujeme.

Milí naši dárci,

konečně po hodně dlouhé době Vám můžu napsat, že se máme hezky. S prvním sluníčkem se nám zlepšila nálada a těšíme se na jaro . Chodíme už každý den ven. Jára je konečně zdráv a čekáme jen na vyšetření mozku – EEG. Já jsem také nabila nějakou tu energii, tak si užíváme po půl roce marodění krásný únor.

Na cvičení ale nejedeme ,kvůli Covidové situaci, musíme být hodně opatrní, než Jára bude po vyšetření. I když věřím, že je vše v pořádku.

Budeme stejně stále odpočívat a těšit se ,že je nám dobře. Moc za to děkuji.

Díky Vám nám celou dobu naší krize pomáhala naše  asistentka Věrka a my jsme za to velice vděční.

Posíláme Vám Všem srdečné poděkování

 

Dobrý den Všem v Novém roce,

začnu pozitivně, Jára dostal nový přístroj ,,Kašlací asistent“, který mu pomůže odkašlat a procvičovat plíce. Zaučila se i naše Asistentka.

Jára byl na kontrole v Praze na Neurologii a není s hadičkou v mozku ,,V P Shunt“ něco v pořádku. Čekáme na vyšetření EEG a následně na Magnetickou rezonanci. Doufám,že se vše dá do pořádku.

Jinak ,zánět močových cest a dutin po tolika ATB ustupuje. Jára už konečně chodí ven. U nás máme hodně sněhu ,tak je to příjemné.  Trvalo to 3 dlouhé měsíce.

Všem dárcům z celého srdce děkujeme za úžasnou podporu. Děkujeme za balíčky k vánocům od hodných dušiček, moc ale vážně moc mě to potěšilo.

Vás hodných a skvělých lidiček je na štěstí na tomto, né zrovna dobrém světě ,ještě hodně.

Mějte se ,tak šťastně , jako já s Járou, kdy si vážíme každého nového rána, že se spolu vzbudíme a můžu se k Járovi naklonit a dát mu pusinku a říci ,dobré ráno zlatíčko.

Tak posíláme i my Vám Všem pozitivní pusinku.

 

Více

Vzkazy