Chci darovat

Jaroslav K., 27 let

Vigilní koma Potřebuje 60 hod./měs. ~ 7 800 Kč

Matka: „Nechci se vzdát, když syn tak statečně bojuje“.

Únor Pokryto
Březen Pokryto
Duben Pokryto
Na příští měsíce pokryto
Celkem již bylo darováno: 155 941 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

Příběh Jaroslava

Kamarádi ho před 4 lety přivázali bez helmy na motorku. Když jeli po cestě z koupaliště domů, narazili v 50 km/hod do stromu. Řidič a kamarád byl na místě mrtvý a Jára měl vážný úraz mozku.

Jeho diagnóza vigilní kóma se změnila na stav minimálního vědomí. Bojuje a snaží se. Začíná ukazovat palec nahoru, když s něčím souhlasí, zvedá pánev a přitahuje se rukama, více vnímá okolí. Ale jde to pomalu. Od státu nemá nárok na žádnou rehabilitaci, přitom právě nejrůznější formy cvičení mu pomáhají a pro další vývoj jsou nepostradatelné.

Syn potřebuje celodenní péči a pro mě je cvičení s ním fyzicky náročné. Abych zaplatila speciální cvičení, musela jsem si půjčit. Budu vděčná za Vaší pomoc. Jsem si jistá, že další zlepšení bude s Vaší pomocí následovat.

Jak se má Jaroslav:

Vám Všem krásné lednové dny,

takové jaké prožíváme my.

Každý den jdeme ven a užíváme si ,že jsme spolu. Vážíme si každé minuty,každého rána,kdy můžeme naplánovat,co budeme celý den dělat.  Je to skvělé,že se Jára, tak statečně drží a snaží ! Zase začal zvedat ruku,taková malinká ,ale skvělá komunikace mezi námi. Mám z toho velikou radost,tak se s Vámi o ní dělím.  Mám šikovného syna!

Vám Všem srdečně děkuji a přeji ,tak dobrý Rok 2020 ,jako byl pro nás ten starý!

Vážení dárci ,milá a úžasná Nadace Pečovatel,

přejeme Vám krásné prožití Vánočních svátků a do Nového Roku Všem ,hlavně hodně zdraví ,které je nezbytné aby jsme byli štˇastní a spokojení  a užívali krásné chvíle ,které život nabízí.

Všem moc děkujeme za přízenˇ a podporu ,kterou nám věnujete. Bez Vás by to nešlo. Moc si toho vážíme.

Děkujeme našim asistentkám za pomoc ,jak doma ,tak s Járou. I když to není lehké ,tak skvěle zvládájí.

Během tohoto měsíce se Jára zotavil ze cvičení v Sarema  Liberec a je o mnoho lepší a pozornější,také začal fixovat zrak(jen levé oko),dostal velkou pochvalu na očním v Motole u paní doktorky. Máme velkou radost. Tak se s Vámi o ní dělím.

Krásné Vánoce

Milí dárci,

jste úžasní,kolik se pro Járu vybralo penízek.  Hodně nás to překvapilo. Nesmírně si toho vážíme a děkujeme.

Jára je statečný a na náročném měsíčním cvičení se drží zuby ,nehty. Je to  opravdu náročné a já ho obdivuji ,jak se snaží vydržet. Ještě dva dny a jede domů. Musí si řádně odpočinout, než začne cvičit doma.  Bude mít odpočinkový režim a ten je opravdu zasloužený.

Naše pečovatelka na nás už bude čekat a pomůže s vybalováním a praním. Máme totiž úplně plné auto věcí,které nutně potřebujeme. Myslím ,že pár dní se nebudeme nudit. Moc si vážím toho,že díky Vám na to vše nejsem sama a máme skvělou pomocnici.

Ještě jednou srdečně děkuji.

Milí dárci,

děkujeme za Vaší podporu,jste ,jako vždy skvělí.

Jára je ,bohužel, celý měsíc nemocný,kašel a teploty. Konečně tento týden je lépe,tak se konečně podíváme ven do krásného babího léta.

Musí se kluk dát dohromady,protože 28.10 odjíždíme na měsíční cvičení do Liberce. Tak nám držte palce ,atˇ to zvládneme.

Také děkujeme cukrárně Miláno za plnou kasičku.Je to moc hezké,když  takto přispíváte na klienty Pečovatele. Je to skvělý nápad,který hodně pomůže!

Mějte se Všichni moc krásně. Posíláme Všem srdečné objetí.

Stromy se nám v září začínají pěkně vybarvovat,podzimní kytičky rozkvetly a my s Járou chodíme na příjemné procházky a po horkém létě dýcháme krásný chladný a voňavý vzduch spadaného listí. Také chodíme na houby ,které rostou tak,že by na ně byla potřeba kosa. Járu s vozíkem postavím na kraj lesa a chodím kolem něj a sbírám.

Také nás navštívila tetička z Liberce a přivezla nám malovaný energetický obrázek andílka. Určitě Járovi pomůže .Srdečně děkujeme ,udělal nám radost.

Milí dárci,doufám,že jste měli také tak příjemný měsíc jako my !

Srdečně Vám Všem děkujeme ,že nám stále pomáháte a přidáváte penízky na velice důležitou věc. Bez Vás by to nešlo! Posíláme  velké obětí každému z Vás,kteří jste přispěli . Každý měsíc,kdy píši příběh ,tak si uvědomuji ,jak moc Vás potřebujeme, a že by jsme to bez Vás nedali! Jste borci!

Samozřejmě tato chvála a poděkování putuje i do Nadačního fondu Pečovatel.

Více

Vzkazy