Chci darovat

Jaroslav K., 27 let

Vigilní koma Potřebuje 60 hod./měs. ~ 7 800 Kč

Matka: „Nechci se vzdát, když syn tak statečně bojuje“.

Květen Pokryto
Červen Pokryto
Červenec Pokryto
Na příští měsíce pokryto
Celkem již bylo darováno: 160 516 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

Příběh Jaroslava

Kamarádi ho před 4 lety přivázali bez helmy na motorku. Když jeli po cestě z koupaliště domů, narazili v 50 km/hod do stromu. Řidič a kamarád byl na místě mrtvý a Jára měl vážný úraz mozku.

Jeho diagnóza vigilní kóma se změnila na stav minimálního vědomí. Bojuje a snaží se. Začíná ukazovat palec nahoru, když s něčím souhlasí, zvedá pánev a přitahuje se rukama, více vnímá okolí. Ale jde to pomalu. Od státu nemá nárok na žádnou rehabilitaci, přitom právě nejrůznější formy cvičení mu pomáhají a pro další vývoj jsou nepostradatelné.

Syn potřebuje celodenní péči a pro mě je cvičení s ním fyzicky náročné. Abych zaplatila speciální cvičení, musela jsem si půjčit. Budu vděčná za Vaší pomoc. Jsem si jistá, že další zlepšení bude s Vaší pomocí následovat.

Jak se má Jaroslav:

Vážení a milí,

jsme doma v karanténě ,nechci vůbec nic riskovat a přes to jsme s Járou onemocněli. Máme hodně velkou chřipku. Už jsme otestovaní,tak nám držte palce ,ať to není nic vážného.

Všem přeji zvládnout ve zdraví krizovou situaci a Všem nám přeji ,aby jsme se ,co nejdříve mohli vrátit k  ,,normálnímu“  životu.

Hodně zdraví ,štěstí a síly.

Milí dárci,

děkujeme moc za vaše penízky ,které nám tak moc pomáhají zaplatit nezbytnou pomoc našich asistentek. Plné kasičky v Cukrárně Miláno,jsem oplakala,jasně ,že štěstím. Děkujeme !!!

Tak jsme zase na cvičení v Sarema Liberec na celý měsíc. Jára maká za  pomocí dvou chlapáků. Je to super ,protože sama to nezvládnu.

V Jedličkově ústavu jsem Járu vážila na speciální váze  na vozíku a každý den tlačím neuvěřitelných 125 Kg. To je síla ,ani mě nenapadlo,že je to taková tíha. Byla jsem sama překvapená.  Do toho 24 hodinová péče a super silná žena je na světě.

Ale i super silná žena potřebuje Vaší pomoc! Vážím si Vás Všech!

Vám Všem krásné lednové dny,

takové jaké prožíváme my.

Každý den jdeme ven a užíváme si ,že jsme spolu. Vážíme si každé minuty,každého rána,kdy můžeme naplánovat,co budeme celý den dělat.  Je to skvělé,že se Jára, tak statečně drží a snaží ! Zase začal zvedat ruku,taková malinká ,ale skvělá komunikace mezi námi. Mám z toho velikou radost,tak se s Vámi o ní dělím.  Mám šikovného syna!

Vám Všem srdečně děkuji a přeji ,tak dobrý Rok 2020 ,jako byl pro nás ten starý!

Vážení dárci ,milá a úžasná Nadace Pečovatel,

přejeme Vám krásné prožití Vánočních svátků a do Nového Roku Všem ,hlavně hodně zdraví ,které je nezbytné aby jsme byli štˇastní a spokojení  a užívali krásné chvíle ,které život nabízí.

Všem moc děkujeme za přízenˇ a podporu ,kterou nám věnujete. Bez Vás by to nešlo. Moc si toho vážíme.

Děkujeme našim asistentkám za pomoc ,jak doma ,tak s Járou. I když to není lehké ,tak skvěle zvládájí.

Během tohoto měsíce se Jára zotavil ze cvičení v Sarema  Liberec a je o mnoho lepší a pozornější,také začal fixovat zrak(jen levé oko),dostal velkou pochvalu na očním v Motole u paní doktorky. Máme velkou radost. Tak se s Vámi o ní dělím.

Krásné Vánoce

Milí dárci,

jste úžasní,kolik se pro Járu vybralo penízek.  Hodně nás to překvapilo. Nesmírně si toho vážíme a děkujeme.

Jára je statečný a na náročném měsíčním cvičení se drží zuby ,nehty. Je to  opravdu náročné a já ho obdivuji ,jak se snaží vydržet. Ještě dva dny a jede domů. Musí si řádně odpočinout, než začne cvičit doma.  Bude mít odpočinkový režim a ten je opravdu zasloužený.

Naše pečovatelka na nás už bude čekat a pomůže s vybalováním a praním. Máme totiž úplně plné auto věcí,které nutně potřebujeme. Myslím ,že pár dní se nebudeme nudit. Moc si vážím toho,že díky Vám na to vše nejsem sama a máme skvělou pomocnici.

Ještě jednou srdečně děkuji.

Více

Vzkazy