Darovat na Křídla pomoci

Jaroslav K., 31 let

Vigilní koma Potřebuje 70 hod./měs. ~ 9 100 Kč

Matka: „Nechci se vzdát, když syn tak statečně bojuje“.

Květen Pokryto
Červen Pokryto
Červenec Pokryto
Na příští měsíce pokryto
Celkem již bylo darováno: 528 400 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

Příběh Jaroslava

Kamarádi ho před 4 lety přivázali bez helmy na motorku. Když jeli po cestě z koupaliště domů, narazili v 50 km/hod do stromu. Řidič a kamarád byl na místě mrtvý a Jára měl vážný úraz mozku.

Jeho diagnóza vigilní kóma se změnila na stav minimálního vědomí. Bojuje a snaží se. Začíná ukazovat palec nahoru, když s něčím souhlasí, zvedá pánev a přitahuje se rukama, více vnímá okolí. Ale jde to pomalu. Od státu nemá nárok na žádnou rehabilitaci, přitom právě nejrůznější formy cvičení mu pomáhají a pro další vývoj jsou nepostradatelné.

Syn potřebuje celodenní péči a pro mě je cvičení s ním fyzicky náročné. Abych zaplatila speciální cvičení, musela jsem si půjčit. Budu vděčná za Vaší pomoc. Jsem si jistá, že další zlepšení bude s Vaší pomocí následovat.

Jak se má Jaroslav

Všechny hodné lidičky ,kteří pomáhají zdravíme.

Tak snad už bude klid. Stabilizujeme se doma. I když vše není ještě ok  snažíme se  zvládat. Už jsme byli i venku.

Minulý týden ještě v noci záchranka a v sobotu pohotovost na ARU,kde mu vyměnili Tracheostomii,nemohl dýchat,dusil se ,byla ucpaná.

Učíme se odsávat,máme jiný režim. V noci vstávám a odsávám 3-6 x za noc,tak jsme museli i ráno nastavit jiný režim ,aby se to vše dalo dlouhodobě zvládnout.

Začátky jsou vždy složité,tak ještě nemáme všechny pomůcky,co k Tracheostomii potřebujeme  a tak jsem vděčná maminkám v podobné situaci ,že nám cévky na odsávání a filtry na dýchání dali.  Děkujeme.

Ještě jsme nestačili vyzvednout masáže do domu na které jste nám darovali finance. Ale snad brzy bude nějaký ten relax,už bych ho nutně potřebovala. Jsem tak moc přetížená,že mám časté výpadky paměti a hodně mě to omezuje.

Všem Vám přejeme ,aby už hřálo sluníčko a měli jste se hezky.

Milí dárci,

Jára je po měsíci a půl konečně doma z ARA,kde byl od vánoc už potřetí.  Operačně mu byla zavedena Tracheostomie.

Radost nám netrvala dlouho! Po příjezdu z nemocnice ve 12 hodin se natolik zhoršil jeho stav,že jsem ve 24 volala záchranku. Znovu ho chtěli odvézt do nemocnice. Ale po čtvrté už fakt ne.

Dostal ATB a po konzultaci s nemocnuicí ho nechali v  domácí péči. . Teploty 39 ,každých 5 min odsávat,chladit,polohovat,pít ,aby  ten zákeřný bacil porazil mně stálo tři dny a tři noci beze spánku. Na vše sama . Nevím zda žiju !? Chodím v mrákotách ,ale Jára je na tom lépe,tak silné křepelky to zase zvládnou.  Držte nám palce.

Kdo nezažije ,nepochopí tolik bolesti,utrpení a psychické zátěže.

Obdivuji všechny ty maminky ,co se starají o nemocné děti a trpí za ně.

Vážení přátelé,

musím Vám napsat,že Jaroušek je už týden v kritickém stavu na ARO v umělém spánku,zaintubovaný,aby za něj dýchal přístroj.

Ze zánětu plic po chřipce Typu A se vyklubala celková sepse organismu.

Čeká na oprační výkon,Tracheostomie.

Jsem zase k smrti vyděšená a modlím se za mého milovaného Jarouška,který je pro mně vším na celém světě.

Buďte s námi.

Už nevím,co Vám psát.

Jsem ve stresu,vypsychlá a neštˇastná. Járu odvezla zase RZS a ležel na ARU na kyslíku s tím ,že nemůže dýchat,že má zúženou tracheu.

Nakonec po vyšetření ORL,že je to ještě dobré a řešit se to nebude.  Jsme doma. Jsem moc ráda a vděčná,že to takto dopadlo ale řešit to musíme.

Kašle ,stále hrká,vysí mu sliny v krku. Odsáváme. To jsou noci,to pochopí maminky ve stejné situaci,že nemůžete ani usnout.  Běží kyslík,to je rachot.

Držte nám palce ,atˇ už je vše dobré, já už nemůžu.

Všem moc děkujeme.

Chtěla bych Všem dobrým lidem, kterým není osud druhých lhostejný ,úžasné a pracovité Monice do Nadačního fondu Pečovatel a skvělému borci Dee Thane ,který měl dnes krásný a legrační vstup na youtubu, kde se vybrala pro potřebné top suma z celého srdce poděkovat.

Slovo ,,děkuji“ je slabé slovo toho ,co cítím uvnitř mého srdce.

Jsem k smrti unavená,stálou péčí  a strachem o Jarouška a stálým nedostatkem finančních prostředků,které mně dost ubíjí. Mnozí si neuvědomují,že dostane na péči o sebe postižený a ten ,kdo se o něho 24 h.denně stará nemá nic. Z péče musíme hradit bydlení a vše okolo,jídlo,léky a asistentku a nic nám nezbyde.

Proto opravdu děkuji za úžasnou a srdečnou pomoc Všem těm úžasným lidem. Jste naši Andělé. Jára a mamka Křepelkovi

Více

Vzkazy