Chci darovat

Jaroslav K., 26 let

Vigilní koma Potřebuje 35 hod./měs. ~ 4 550 Kč

Matka: „Nechci se vzdát, když syn tak statečně bojuje“.

Září Chybí 13,8 hodin
Říjen Chybí 35 hodin
Listopad Chybí 35 hodin
Chybí 83,8 hodin ~ 10 895 Kč
Celkem již bylo darováno: 52 610 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

Příběh Jaroslava

Kamarádi ho před 4 lety přivázali bez helmy na motorku. Když jeli po cestě z koupaliště domů, narazili v 50 km/hod do stromu. Řidič a kamarád byl na místě mrtvý a Jára měl vážný úraz mozku.

Jeho diagnóza vigilní kóma se změnila na stav minimálního vědomí. Bojuje a snaží se. Začíná ukazovat palec nahoru, když s něčím souhlasí, zvedá pánev a přitahuje se rukama, více vnímá okolí. Ale jde to pomalu. Od státu nemá nárok na žádnou rehabilitaci, přitom právě nejrůznější formy cvičení mu pomáhají a pro další vývoj jsou nepostradatelné.

Syn potřebuje celodenní péči a pro mě je cvičení s ním fyzicky náročné. Abych zaplatila speciální cvičení, musela jsem si půjčit. Budu vděčná za Vaší pomoc. Jsem si jistá, že další zlepšení bude s Vaší pomocí následovat.

Jak se má Jaroslav:

Krásné léto přejeme  Všem hodným lidičkám.

Chtěla bych Vám ukázat,jak probíhá přeprava syna Járy ve zvedacím zařízení,které máme zabudované v autě.  Kdykoli jedeme někam na cvičení nebo na výlet,tak musím natužit všechny svaly abych zvládla dát sama Járu přes zvedák do auta a složit vozík. Když dorazíme na místo,zase vyndat a rozložit vozík,přitáhnout Járu do vozíku a tradá na cvičení. Vše ještě jednou zopakovat ,do auta a doma zase ven. Než Járu odstrojím ,udělám hygienu a nakrmím, vařím mu sama každý den, tak  opravdu odpadnu! To ještě sama řídím a za jízdy se starám jednou rukou o Járu.

Mějte se Všichni moc hezky !

Milí dárci a Vážená Nadace Pečovatel,

velice si Vážím Vaší stálé podpory,kterou já i Jára potřebujeme čím dál víc. Jsem na tom fyzicky čím dál hůř,další kolaps organismu s přetížení mám za sebou a sílu mám strašně omezenou. Asistentka dva dny v týdnu je pro mně a Járu již nezbytností.

Velice děkuji za Vaší přízenˇ  a budu Vám vděčná ,když vydržíte a dále budete pomáhat Všem ,kteří pomoc nezbytně potřebují.

Novinka -Jára začal absolvovat cvičení mozku v Hradci Králové na EEG Biofeedbacku. Moc ho tam  chválí.

S úctou Járova maminka

Vážení a milí dárci,

chtěla bych Vám představit Míru Šolce,je to jediný a nejlepší kamarád Járy. Přišel gratulovat s krásným dortem k Járovým 26 narozeninám.  Kdyby takových kamarádů měl více,kteří se o Járu zajímají a pravidelně za ním chodí !  Přejeme Vám Všem krásné letní dny a děkujeme, že nám stále pomáháte. Jája – maminka Járy

Vážení dárci,

Jára byl tedˇ hodně nemocný. Měl velké horečky a obrovský průjem . Bylo to hodně náročné . Za 30 hod. měl 30 x  průjem.  Vyvářela jsem 5 praček prostěradel.   Už jsem měla strach . Dostal kapačky. 27.4 .měl svátek a oslavoval s teplotou 38,5 .  Dnes první den bez teplot, ale je hrozně unavený ,musí hodně spát ,aby nabral sílu. Drsný týden . Zase cvičení od začátku. Ach jo!

Přejeme Všem krásné nadcházející sváteční dny.

Dobrý den Všem,

chtěla bych Vám ukázat Hyperbarickou oxygenoterapii,kterou Jára navštěvuje již 4 roky . Pod tlakem dýchá 100% kyslík ,který se dostane tam,kam se normální cestou nedostane a to do postižených a zjizvených míst a zlepšuje hojení.  Má přes 200 vstupů. Je to borec,protože podtlak není nic příjemného.

Také bych se s Vámi chtěla podělit o jednu odpověď od Míši ze Slovenska, která má bratra ve Vigilním koma a snaží se přes nejvyšší místa zlepšit podmínky pro Vigilní komatiky.  Děkovala jsem jí ,že je skvělá a ona mně  odepsala,že si děkování nezaslouží, že si poděkování zaslouží Ti ,kteří se 24 hod denně starají o své blízké bez nároku na výplatu, bez nároku na dovolenou a bez nároku na odpočinek.

Díky Vám dárcům ,kteří přispíváte na asistentku, se mně pár hodin odpočinku dostává. Děkuji Vám !

Více

Michal David

zpěvák, skladatel, muzikálový producent

Michal David je stálicí v českém šoubyznysu již 40 let a tak se jednoznačně řadí k legendám naší hudební populární scény. Celkem vydal 16 sólových alb. Prosadil se nejen jako zpěvák, ale stejně úspěšně také jako skladatel a muzikálový producent.

Proč jsem patronem?

„Když můžu, rád pomůžu. Moc se mi líbí práce a systém přispívání Nadačního fondu Pečovatel a moc jim fandím.“

www.michaldavid.cz
patron

Vzkazy