Chci darovat

Jaroslav K., 26 let

Vigilní koma Potřebuje 35 hod./měs. ~ 4 550 Kč

Matka: „Nechci se vzdát, když syn tak statečně bojuje“.

Listopad Chybí 24 hodin
Prosinec Chybí 35 hodin
Leden Chybí 35 hodin
Chybí 94 hodin ~ 12 220 Kč
Celkem již bylo darováno: 55 910 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

Příběh Jaroslava

Kamarádi ho před 4 lety přivázali bez helmy na motorku. Když jeli po cestě z koupaliště domů, narazili v 50 km/hod do stromu. Řidič a kamarád byl na místě mrtvý a Jára měl vážný úraz mozku.

Jeho diagnóza vigilní kóma se změnila na stav minimálního vědomí. Bojuje a snaží se. Začíná ukazovat palec nahoru, když s něčím souhlasí, zvedá pánev a přitahuje se rukama, více vnímá okolí. Ale jde to pomalu. Od státu nemá nárok na žádnou rehabilitaci, přitom právě nejrůznější formy cvičení mu pomáhají a pro další vývoj jsou nepostradatelné.

Syn potřebuje celodenní péči a pro mě je cvičení s ním fyzicky náročné. Abych zaplatila speciální cvičení, musela jsem si půjčit. Budu vděčná za Vaší pomoc. Jsem si jistá, že další zlepšení bude s Vaší pomocí následovat.

Jak se má Jaroslav:

Vážení dárci,

prožívám období,kdy mám strach o syna Járu.

Včera zemřel další vrstevník Járy se stejným postižením po nehodě. Tento rok je již pátý. Chtěla bych proto vzdát vzpomínku dětem ,kteří již svou šanci prohráli. Terezko,Jiříčku,Moničko,Honzíčku a Míšo,je nám to moc líto a vzpomínáme na Vás ,jak jste bojovali a byli stateční a vaše maminky také.

Jára je ale  silný kluk a určitě vše zvládne a bude na tomto světě žít i za Vás.

Věřím !!! Amen.

Tak nám Jára leží již pátým rokem v posteli po nehodě. Vlastně měl páté narozeniny.  To to to letí.

Toto horké léto nám nedovolilo moc možností chodit ven,tak jsme převážně do odpoledních hodin trávili doma a čekali až slunce zapadne a my se můžeme trochu projít . Vlastně jsme ani nic zvláštního nezažili.

Tak posílám alespoň fotku a pozdrav Všem  z procházky v nedalekém Polsku. Máme hraniční přechod 2 km do krásného lázeňského parku Kudowa Zdroj, kam rádi chodíme.

Krásné léto přejeme  Všem hodným lidičkám.

Chtěla bych Vám ukázat,jak probíhá přeprava syna Járy ve zvedacím zařízení,které máme zabudované v autě.  Kdykoli jedeme někam na cvičení nebo na výlet,tak musím natužit všechny svaly abych zvládla dát sama Járu přes zvedák do auta a složit vozík. Když dorazíme na místo,zase vyndat a rozložit vozík,přitáhnout Járu do vozíku a tradá na cvičení. Vše ještě jednou zopakovat ,do auta a doma zase ven. Než Járu odstrojím ,udělám hygienu a nakrmím, vařím mu sama každý den, tak  opravdu odpadnu! To ještě sama řídím a za jízdy se starám jednou rukou o Járu.

Mějte se Všichni moc hezky !

Milí dárci a Vážená Nadace Pečovatel,

velice si Vážím Vaší stálé podpory,kterou já i Jára potřebujeme čím dál víc. Jsem na tom fyzicky čím dál hůř,další kolaps organismu s přetížení mám za sebou a sílu mám strašně omezenou. Asistentka dva dny v týdnu je pro mně a Járu již nezbytností.

Velice děkuji za Vaší přízenˇ  a budu Vám vděčná ,když vydržíte a dále budete pomáhat Všem ,kteří pomoc nezbytně potřebují.

Novinka -Jára začal absolvovat cvičení mozku v Hradci Králové na EEG Biofeedbacku. Moc ho tam  chválí.

S úctou Járova maminka

Vážení a milí dárci,

chtěla bych Vám představit Míru Šolce,je to jediný a nejlepší kamarád Járy. Přišel gratulovat s krásným dortem k Járovým 26 narozeninám.  Kdyby takových kamarádů měl více,kteří se o Járu zajímají a pravidelně za ním chodí !  Přejeme Vám Všem krásné letní dny a děkujeme, že nám stále pomáháte. Jája – maminka Járy

Více

Michal David

zpěvák, skladatel, muzikálový producent

Michal David je stálicí v českém šoubyznysu již 40 let a tak se jednoznačně řadí k legendám naší hudební populární scény. Celkem vydal 16 sólových alb. Prosadil se nejen jako zpěvák, ale stejně úspěšně také jako skladatel a muzikálový producent.

Proč jsem patronem?

„Když můžu, rád pomůžu. Moc se mi líbí práce a systém přispívání Nadačního fondu Pečovatel a moc jim fandím.“

www.michaldavid.cz
patron

Vzkazy