Darovat na Křídla pomoci

Jaroslav K., 30 let

Vigilní koma Potřebuje 70 hod./měs. ~ 9 100 Kč

Matka: „Nechci se vzdát, když syn tak statečně bojuje“.

Prosinec Chybí 66,5 hodin
Leden Chybí 70 hodin
Únor Chybí 70 hodin
Chybí 206,5 hodin ~ 26 840 Kč
Celkem již bylo darováno: 357 310 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

Příběh Jaroslava

Kamarádi ho před 4 lety přivázali bez helmy na motorku. Když jeli po cestě z koupaliště domů, narazili v 50 km/hod do stromu. Řidič a kamarád byl na místě mrtvý a Jára měl vážný úraz mozku.

Jeho diagnóza vigilní kóma se změnila na stav minimálního vědomí. Bojuje a snaží se. Začíná ukazovat palec nahoru, když s něčím souhlasí, zvedá pánev a přitahuje se rukama, více vnímá okolí. Ale jde to pomalu. Od státu nemá nárok na žádnou rehabilitaci, přitom právě nejrůznější formy cvičení mu pomáhají a pro další vývoj jsou nepostradatelné.

Syn potřebuje celodenní péči a pro mě je cvičení s ním fyzicky náročné. Abych zaplatila speciální cvičení, musela jsem si půjčit. Budu vděčná za Vaší pomoc. Jsem si jistá, že další zlepšení bude s Vaší pomocí následovat.

Jak se má Jaroslav

Milí hodní lidé ,

konečně chodíme ven a je nám hezky.  Na Martina nám napadl první sníh, naštěstí zase roztál.

Jen jsme ještě nevyjeli s elektrickým vozíkem, nemáme ho ještě upravený.

Pomalu se chystáme na Adventní svátky a tak zdobíme ,aby nám bylo příjemně  a mohli si svátky pěkně užívat.  V neděli chceme zajet do Náchoda na rozsvícení Vánočního stromku, máme se zase na co těšit.

Děkujeme hodným lidičkám za penízky do Pečovatele na naše asistenty . Moc si vážíme každé korunky. Je to veliká pomoc pro nás ,naší asistentku potřebujeme čím dál víc . Bez její pomoci si náš život doma neumím představit.

Děkujeme .

Jára je zase nemocný, kašle ,odsáváme z krku hleny. Byl nemocný 10 dní ATB . 7 dní zdráv .

Jsem z toho unavená ,jako na chřipku.

Tak se nezlobte ,že více nenapíšu. Určitě bude zase lépe.

Přejeme všem krásné babí léto.

Skvělí hodní lidé ,

srdečně Vám děkujeme za darování elektrického vozíku .

Srdečně děkujeme Všem zlatým lidem ,kteří přispěli na nové baterie a srdečné poděkování úžasné Monice ,která vše zprostředkovala a vozík velikým autem přivezla. Je moooc šikovná.

Máme velikou radost. Vozík jsme s Járou vyzkoušeli a je super. Musíme udělat ještě úpravy aby Jára seděl ve vozíku bezpečně a z Pojištˇovny dorazí podsedák.

Bohužel si ho neužijeme ,protože Jára těžce onemocněl. Vysoké teploty a obrovské zahlenění. Letěli jsme s ním a asistentkou do nemocnice. Chtěli si ho tam nechat ale zkoušíme to zvládat doma. 10x za hodinu odsávám hleny z krku a dnešní noc 3x jedna hodina spánku.  A to máme ještě auto v opravně, tak nám ho půjčili bez přední masky ,tak to byla fakt super jízda.

Doufám ,že než se Jára zase naplno zotaví ,že nebude venku sníh.

Zítra 28.9.  všem přejeme krásný sváteční den .

Milí lidé ,

tak s Járou jezdíme po kontrolách ,zda je v hlavě vše v pořádku. Má v mozku Shunt ( hadička ,která odvádí přebytečný Mozkomíšní mok),Jára má Hydrocefalus(rozšířené komory). Už jsme byli na EEG a čeká nás ještě CT. V tomto horku ,které bylo minulé dny ,byla jízda a celý den v Hradci dosti náročná .

Doufáme ,že mozková epilepsie nemá žádnou aktivitu a výsledky budou dobré .

Naše asistentka měla dovolenou a já byla na Járu sama a můžu vám říci ,že jsem naprosto ko. Jsem úplně schvácená ,bez síly a energie. Včera se přidala ještě deprese. Prostě hlavou proběhne nějaký vjem a vzpomínka na den ,kdy Jára odešel a tíha u srdce s tím spojená a depka jako vyšitá je tady. Doufám ,že brzy odejde, protože se s ní nechci kamarádit. Říkám si jak to je ve filmu ,,Hodinový manžel“ ,ty nejsi moje deprese ,ty jsi někoho jiného a loučím se s ní.

Jsme s Járou bojovníci a musíme bojovat a vyhrát.

Dobrý den Všem,

máme stále velká horka, jsou  náročná pro všechny . Zůstáváme doma a chodíme ven až po 16 hodině. Jára má rýmu a kašel,tak není zrovna nejlépe. Věřím ,že bude brzy dobře. Vaříme bylinkové čaje ,Heřmánek,  Cibulku  a med.

Naše asistentka má dovolenou ,musíme zvládat sami.

Všem přejeme ,přežíjte léto ve zdraví a držte se! Děkujeme za pomoc .

Více

Vzkazy