Chci darovat

Jaroslav K., 26 let

Vigilní koma Potřebuje 35 hod./měs. ~ 4 550 Kč

Matka: „Nechci se vzdát, když syn tak statečně bojuje“.

Červenec Chybí 25,5 hodin
Srpen Chybí 35 hodin
Září Chybí 35 hodin
Chybí 95,5 hodin ~ 12 410 Kč
Celkem již bylo darováno: 50 770 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

Příběh Jaroslava

Kamarádi ho před 4 lety přivázali bez helmy na motorku. Když jeli po cestě z koupaliště domů, narazili v 50 km/hod do stromu. Řidič a kamarád byl na místě mrtvý a Jára měl vážný úraz mozku.

Jeho diagnóza vigilní kóma se změnila na stav minimálního vědomí. Bojuje a snaží se. Začíná ukazovat palec nahoru, když s něčím souhlasí, zvedá pánev a přitahuje se rukama, více vnímá okolí. Ale jde to pomalu. Od státu nemá nárok na žádnou rehabilitaci, přitom právě nejrůznější formy cvičení mu pomáhají a pro další vývoj jsou nepostradatelné.

Syn potřebuje celodenní péči a pro mě je cvičení s ním fyzicky náročné. Abych zaplatila speciální cvičení, musela jsem si půjčit. Budu vděčná za Vaší pomoc. Jsem si jistá, že další zlepšení bude s Vaší pomocí následovat.

Jak se má Jaroslav:

Vážení a milí dárci,

chtěla bych Vám představit Míru Šolce,je to jediný a nejlepší kamarád Járy. Přišel gratulovat s krásným dortem k Járovým 26 narozeninám.  Kdyby takových kamarádů měl více,kteří se o Járu zajímají a pravidelně za ním chodí !  Přejeme Vám Všem krásné letní dny a děkujeme, že nám stále pomáháte. Jája – maminka Járy

Vážení dárci,

Jára byl tedˇ hodně nemocný. Měl velké horečky a obrovský průjem . Bylo to hodně náročné . Za 30 hod. měl 30 x  průjem.  Vyvářela jsem 5 praček prostěradel.   Už jsem měla strach . Dostal kapačky. 27.4 .měl svátek a oslavoval s teplotou 38,5 .  Dnes první den bez teplot, ale je hrozně unavený ,musí hodně spát ,aby nabral sílu. Drsný týden . Zase cvičení od začátku. Ach jo!

Přejeme Všem krásné nadcházející sváteční dny.

Dobrý den Všem,

chtěla bych Vám ukázat Hyperbarickou oxygenoterapii,kterou Jára navštěvuje již 4 roky . Pod tlakem dýchá 100% kyslík ,který se dostane tam,kam se normální cestou nedostane a to do postižených a zjizvených míst a zlepšuje hojení.  Má přes 200 vstupů. Je to borec,protože podtlak není nic příjemného.

Také bych se s Vámi chtěla podělit o jednu odpověď od Míši ze Slovenska, která má bratra ve Vigilním koma a snaží se přes nejvyšší místa zlepšit podmínky pro Vigilní komatiky.  Děkovala jsem jí ,že je skvělá a ona mně  odepsala,že si děkování nezaslouží, že si poděkování zaslouží Ti ,kteří se 24 hod denně starají o své blízké bez nároku na výplatu, bez nároku na dovolenou a bez nároku na odpočinek.

Díky Vám dárcům ,kteří přispíváte na asistentku, se mně pár hodin odpočinku dostává. Děkuji Vám !

Vážení a milí dárci,

chtěla bych Vám na fotce ukázat, jak Jára doma cvičí a jak má každý malinký úspěch vydřený. I když jsou to mikro úspěchy, pro mně jsou velikéééé. Jenom zvednutí levého palce přišlo po dlouhých 4 a půl letech.  Doufám a modlím se abych za další 4 roky mohla napsat o velkém úspěchu a tiše se pousmát, co vše máme za sebou, jaký to byl boj.

Děkuji Vám,že nám pomáháte prostřednictvím Nadace Pečovatel odlehčit ten náš těžký úděl.

Všem přejeme krásně prožitý první zmrzlý  měsíc v novém roce. Jára má již zahojenou zlomenou nohu a tak může zase začít cvičit a dohonit, co zameškal .

Odjeli jsme cvičit do Adeli Centra na Slovensku. Jára se hodně snaží, je to prostě borec, který chce něco dokázat. A já mu věřím, že dokáže vše, co on sám v sobě chce! S láskou ho budu podporovat, jak dlouho to bude potřebovat.

Vás Všechny bych chtěla poprosit ,, vydržte to s námi “ DĚKUJEME !

Více

Michal David

zpěvák, skladatel, muzikálový producent

Michal David je stálicí v českém šoubyznysu již 40 let a tak se jednoznačně řadí k legendám naší hudební populární scény. Celkem vydal 16 sólových alb. Prosadil se nejen jako zpěvák, ale stejně úspěšně také jako skladatel a muzikálový producent.

Proč jsem patronem?

„Když můžu, rád pomůžu. Moc se mi líbí práce a systém přispívání Nadačního fondu Pečovatel a moc jim fandím.“

www.michaldavid.cz
patron

Vzkazy