Chci darovat

Jaroslav K., 26 let

Vigilní koma Potřebuje 60 hod./měs. ~ 7 800 Kč

Matka: „Nechci se vzdát, když syn tak statečně bojuje“.

Březen Chybí 57 hodin
Duben Chybí 60 hodin
Květen Chybí 60 hodin
Chybí 177 hodin ~ 23 010 Kč
Celkem již bylo darováno: 68 420 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

Příběh Jaroslava

Kamarádi ho před 4 lety přivázali bez helmy na motorku. Když jeli po cestě z koupaliště domů, narazili v 50 km/hod do stromu. Řidič a kamarád byl na místě mrtvý a Jára měl vážný úraz mozku.

Jeho diagnóza vigilní kóma se změnila na stav minimálního vědomí. Bojuje a snaží se. Začíná ukazovat palec nahoru, když s něčím souhlasí, zvedá pánev a přitahuje se rukama, více vnímá okolí. Ale jde to pomalu. Od státu nemá nárok na žádnou rehabilitaci, přitom právě nejrůznější formy cvičení mu pomáhají a pro další vývoj jsou nepostradatelné.

Syn potřebuje celodenní péči a pro mě je cvičení s ním fyzicky náročné. Abych zaplatila speciální cvičení, musela jsem si půjčit. Budu vděčná za Vaší pomoc. Jsem si jistá, že další zlepšení bude s Vaší pomocí následovat.

Jak se má Jaroslav:

Dobrý den Vážení,úžasní a dobří lidé.

|Jára cvičí celý měsíc únor Neurorehabilitační cvičení v Sarema Liberec. nemohla jsem 50 tis Kč celý rok sehnat a dát částku dohromady,ale pár dobrých lidí přispělo,tak jsme zase po roce a čtvrt na  cvičení.         Všem lidem srdečně děkujeme,že Vám není Jára lhostejný.  Děkuji maminka.

Všem dárcům a Nadačnímu fondu Pečovatel přejeme v Novém Roce hodně dobrých ,hodných lidí kolem sebe,hodně lásky a porozumění . Vy Všichni  si zasloužíte za Vaší pomoc těm ,kteří to potřebují  a bez Vaší pomoci by se neobešli v životě jen to dobré.

Všem Vám moc za Vaší podporu  děkujeme.

Jára prožil předvánoční čas v nemocnici na Interním oddělení, vánoce už strávil doma pod stromečkem v pořádku. Nyní se chystá na Neurorehabilitační cvičení do Sarema Liberec,kde se zase bude muset snažit rozhýbat zatuhlé klouby a dát se do pořádku. Je hodně unavený a slabý. Každý den s ním chodím na procházky aby se otužoval a měl dobrou imunitu ,aby náročné tříhodinové cvičení každý den celý  měsíc vydržel.

Držte mu palce aby nedostal svalovou horečku a celé náročné cvičení vydržel.  A mně ,mamince ,také držte palce abych to vše zvládla,protože jsem dostala zánět šlachy v pravé ruce a manipulace s Járou ,celý měsíc bude hodně náročná.

Posílám Vám, milým a hodným  lidem  fotku z procházky v krásném zimním čase a krásné přírody u nás v podkrkonoší ,kde máme stále hodně sněhu.

Jára je tento měsíc hodně nemocný. Zúčastnili jsme se večírku Nadačního fondu Pečovatel,bylo to hezké ale na Járu to bylo moc,druhý den nás odvezla sanitka do nemocnice a leželi jsme  na Interním oddělení 14 dní,dnes jsme doma ale ještě není vyhráno,zatím pokračuje léčba dvěma ATB. Snad se mu už uleví aby si mohl užít vánoční svátky .

Vám Všem  přejeme krásné  prožití vánočních svátků ,Všem našim pomocníkům a našim andělům.

Vážení dárci,

ráda bych Vám napsala o absolvování Xenonové terapie v Praze,kterou Jára tento měsíc na týdenním pobytu podstoupil. Dýchal vzácný a zárovenˇ jedovatý plyn Xenon  v kombinaci s Kyslíkem. Tato terapie byla přivezena z Ruska,kde se léčí tímto způsobem hlavně vojáci v těžkých stavech z bitvy a přední ruští představitelé. Je to nová metoda v ČR . DOUFÁM A PEVNĚ VĚŘÍM,ŽE SE ÚSPĚCHY DOSTAVÍ.

Jára je celkově živější,pozornější a lépe pohybuje horními končetinami.

10.12.18 nastupuje Jára na Neurorehabilitační cvičení do Sarema Liberec,tak mu držte palce ,atˇ cvičení úspěšně zvládne.

S úctou a poděkování Vám Všem mamka a Jára Křepelkovi.

Tento měsíc je pro nás velice smutný.

Nejdříve zemřela Járovi jeho milovaná fenka Bulterierka Baruška,bylo jí 12 let a byla moc  nemocná. A před týdnem nás navždy opustila naše nejúžasnější babička a Járova prababička ,která Járovi stále u postele četla pohádky a vypravovala příběhy z mládí.  Bylo jí neuvěřitelných 93 let,které jsme  s ní všichni před třemi nedělemi s radostí oslavili.

Věřím,že toto smutné období brzy překonáme a půjdeme s pozitivitou zase dál,protože nás na listopad a prosinec čeká hodně terapeutické práce a hodně cestování.

Pozdravujeme Všechny dobré lidičky.

Více

Michal David

zpěvák, skladatel, muzikálový producent

Michal David je stálicí v českém šoubyznysu již 40 let a tak se jednoznačně řadí k legendám naší hudební populární scény. Celkem vydal 16 sólových alb. Prosadil se nejen jako zpěvák, ale stejně úspěšně také jako skladatel a muzikálový producent.

Proč jsem patronem?

„Když můžu, rád pomůžu. Moc se mi líbí práce a systém přispívání Nadačního fondu Pečovatel a moc jim fandím.“

www.michaldavid.cz
patron

Vzkazy