Darovat na Křídla pomoci

Jaroslav K., 29 let

Vigilní koma Potřebuje 70 hod./měs. ~ 9 100 Kč

Matka: „Nechci se vzdát, když syn tak statečně bojuje“.

Říjen Chybí 55,2 hodin
Listopad Chybí 70 hodin
Prosinec Chybí 70 hodin
Chybí 195,2 hodin ~ 25 372 Kč
Celkem již bylo darováno: 241 778 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

Příběh Jaroslava

Kamarádi ho před 4 lety přivázali bez helmy na motorku. Když jeli po cestě z koupaliště domů, narazili v 50 km/hod do stromu. Řidič a kamarád byl na místě mrtvý a Jára měl vážný úraz mozku.

Jeho diagnóza vigilní kóma se změnila na stav minimálního vědomí. Bojuje a snaží se. Začíná ukazovat palec nahoru, když s něčím souhlasí, zvedá pánev a přitahuje se rukama, více vnímá okolí. Ale jde to pomalu. Od státu nemá nárok na žádnou rehabilitaci, přitom právě nejrůznější formy cvičení mu pomáhají a pro další vývoj jsou nepostradatelné.

Syn potřebuje celodenní péči a pro mě je cvičení s ním fyzicky náročné. Abych zaplatila speciální cvičení, musela jsem si půjčit. Budu vděčná za Vaší pomoc. Jsem si jistá, že další zlepšení bude s Vaší pomocí následovat.

Jak se má Jaroslav

Dobrý den,

Jára má po operaci ,,PEG“ ( hadička do žaludku na krmení), vše proběhlo bez komplikací. To víte ,moje psychika na bodu ,,0″ .

Hned další dny jsme řešili bolavé ucho.

Ale už je dobře.

Chodíme s asistentkou ven ,pracujeme na zahradě. Právě češeme jablíčka. Snažíme se zpříjemnit každou chviličku.

Děkujeme za podporu,která pro nás tolik znamená.

Dobrý den Všem,

počasí je příjemné, začíná už babí léto, tak s Jarouškem odpočíváme. Zasloužený relax v teplé vodě.

V září začínáme jezdit na Logopedii do Hradce. Také má Jára nového maséra, tak musí dát tělo do pořádku po těch jeho nemocech aby mohl odjet na Rehabilitační cvičení do Liberce.

Všechny Vás moc pozdravujeme a užívejte zbytky sluníčka a volna.

Děkuji za nádherný den na sportovní akci ,,Radonický pětiboj“.

Úžasný den ,úžasní lidé a úžasní sponzoři. Z tomboly jsme si odvezli spoustu nádherných cen. Tým za Járu vyhrál,kluci ,děkujeme.

Úžasný lidičky nám darovali svojí výhru ,Medovník a od andělů jsem dostala nový mobil, slzy mi tekly proudem. Už jsem ho moc potřebovala .Srdečné děkuji,děkuji,děkuji…….

To byla velká kompenzace za balíček ,který jsem dostala minulý měsíc s kosmetikou ,bohužel nebyl pro mně a musela jsem ho vrátit..popletená adresa.

Moc si Vás Všech úžasných lidiček vážím.  S úctou Jára a mamka

Sluníčko,pohoda ,už jsme to opravdu potřebovali !!!

První procházka do Polské Kudowi ,park nádherný ,vše kvete.

První koupání venku s kamarádem Mírou ,úžasné.

Pane Bože ,prosím ,atˇ nám to dlouho vydrží !

Srdečně děkuji Všem za pomoc ,naší asistentce Věrce za péči, všem hodným lidičkám za kapičky do očí pro Járu a Lékárně Pilulka za nádherný balíček plný kosmetiky, jen a jen pro maminku. Byla jsem dojatá.   Jsem opravdu moc vděčná.

S úctou a pokorou  Járova maminka

Jára oslavil krásné  29 narozeniny a zdravíčko se mu také vylepšilo. Už,už je skoro zdráv! Modlím se aby mu to konečně vydrželo. Už chodíme ven, ale zlehounka a na chvíli.

Stálo mě to zase mnoho ale opravdu mnoho sil.

Děkuji Vám Všem za úžasnou podporu, Nadačnímu fondu Pečovatel srdečné poděkování ,že stojí při nás . Jsme  Vám vděční, že můžeme mít  asistentku Věru, která nám moc pomáhá.

Děkujeme.

Více

Vzkazy