Chci darovat

Jaroslav K., 27 let

Vigilní koma Potřebuje 60 hod./měs. ~ 7 800 Kč

Matka: „Nechci se vzdát, když syn tak statečně bojuje“.

Červenec Pokryto
Srpen Chybí 59 hodin
Září Chybí 60 hodin
Chybí 119 hodin ~ 15 470 Kč
Celkem již bylo darováno: 82 680 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

Příběh Jaroslava

Kamarádi ho před 4 lety přivázali bez helmy na motorku. Když jeli po cestě z koupaliště domů, narazili v 50 km/hod do stromu. Řidič a kamarád byl na místě mrtvý a Jára měl vážný úraz mozku.

Jeho diagnóza vigilní kóma se změnila na stav minimálního vědomí. Bojuje a snaží se. Začíná ukazovat palec nahoru, když s něčím souhlasí, zvedá pánev a přitahuje se rukama, více vnímá okolí. Ale jde to pomalu. Od státu nemá nárok na žádnou rehabilitaci, přitom právě nejrůznější formy cvičení mu pomáhají a pro další vývoj jsou nepostradatelné.

Syn potřebuje celodenní péči a pro mě je cvičení s ním fyzicky náročné. Abych zaplatila speciální cvičení, musela jsem si půjčit. Budu vděčná za Vaší pomoc. Jsem si jistá, že další zlepšení bude s Vaší pomocí následovat.

Jak se má Jaroslav:

Milí dárci a pomocníci,Jára je na tom o mnoho lépe ,ale ještě kašle. Nemocný byl celý měsíc. Jsem vděčná,že se z toho dostal.

Děkujeme za Vaší pomoc,že můžeme mít  asistentku a nově ještě druhou. Opravdu by se to bez jejich pomoci nedalo zvládnout. Jára je nejraději doma s mamkou a já jsem zase nejraději s Járou a  s pomocí asistentek  můžeme být stále spolu. Jsme nerozdělitelná dvojka.

Díky Vám můžeme prožívat krásné dny a užívat života i s těžkým údělem,který nám byl nachystán.

Dobrý den Vám Všem,

tak Jára oslavil 27 narozeniny a místo oslavy jsme jeli na pohotovost,teplota 39 ,kašel. Dostal ATB.

4 roky nebyl nemocný a od vánoc  už potřetí. Jsem z toho smutná  a unavená ,když mu není dobře a já mu nemůžu pomoci. Mám o něj velký strach .       V jeho stavu  je vážná každá nemoc ,atˇ  je malá nebo velká.  Neodkašle,tak musíme odsávat,každou hodinu v noci vstávat a dávat obklady a kulit na druhý bok.   Ještě ,že máme asistentku,která mě může na chvíli vystřídat ,jinak se to nedá zvládnout.

Vidíte ,jak moc Všichni pomáháte!! Děkujeme !

Doufám,že příští měsíc budu moci napsat něco pozitivního.

Všem krásné Velikonoce a celé  svátky jara.

Jára si je také hezky užil,dostal koledu a krásnou fotku z Velikonoc Vám posílám .

Po cvičení  v Liberci je celý oživený,kope nohama ,kroutí se v posteli jako hadice,máme z toho velkou radost. Ale čím více se Jára pohybuje ,tím více síly a energie potřebuji já ,bohužel, je to vše pro mně velice náročné a únava mého těla nedovoluje plně se Járovi věnovat.  Zaplať Vám to Pán Bůh,že nám může pomoci naše asistentka Věrka,bez které bych všechno už nezvládla. Vy Všichni si neumíte představit ,jak moc nám Vaše podpora v životě a každém dni  pomáhá !!!

Ze srdíčka Vám Všem moc děkujeme .

Milí přátelé,

Jára se zotavil z těžké chřipky,kterou dostal na cvičení v Sarema Liberec. Marodil tři neděle. Již jsem zpět v Liberci a Jára pokračuje v tvrdé rehabilitaci. Cvičí 3 hodiny denně a jeho reakce jsou stále lepší. I přes jeho velkou únavu je vidět,že se zlepšuje. Jeho vnímání se aktivuje skrz bolest ,kterou při těžkém cvičení prožívá . Dále zde v Sarema bude absolvovat Logopedii a učil se polykat,spíše zdokonalovat se v polykání. Ještě zde absolvuje Vital Slim-elektro stimul na obličej,který podporuje polykání.  Na víkend jedeme z Liberce domů odpočívat,tak se těšíme na naší asistentku Věrku.

Všechny Vás dárce a Nadační Fond Pečovatel tímto pozdravujeme z Podještědí.

Vážení a milí dárci a přátelé,

dnes je Svatého Valentýna ,tak si dovoluji Všem v tento svátek,popřát hodně lásky ,kterou každý z nás potřebuje.

Jára cvičí v rehabilitačním centru pro postižené v Sarema Liberec. Krásně se zapojil do cvičení a rozjel se úplně úžasně ale ,bohužel,chřipková epidemie ho také skolila. Leží v Liberci a čeká ,až bude moci cvičit a bude mu lépe. Teplotu už nemá ale hodně kašle,dokonce musíme odsávat ,jak je zahleněný.  Tak se náš pobyt v Liberci hodně protáhne. Domů se vrátíme ,až s jarem,na které se už moc těšíme.

Věřte mi ,že je to pro nás těžké trávit tolik času v cizím prostředí,sami a ještě marodit. Pro maminky o to těžší ,že je často smutno .Přála bych si ,kdyby už Jára něco řekl,cokoli,bylo by to nádherné v té samotě !!!

Pán Bůh   dá a určitě se dočkám ,naše těžká cesta má jistě cíl a štˇastný konec.

Prosíme a děkujeme ,budˇte s námi.

Více

Michal David

zpěvák, skladatel, muzikálový producent

Michal David je stálicí v českém šoubyznysu již 40 let a tak se jednoznačně řadí k legendám naší hudební populární scény. Celkem vydal 16 sólových alb. Prosadil se nejen jako zpěvák, ale stejně úspěšně také jako skladatel a muzikálový producent.

Proč jsem patronem?

„Když můžu, rád pomůžu. Moc se mi líbí práce a systém přispívání Nadačního fondu Pečovatel a moc jim fandím.“

www.michaldavid.cz
patron

Vzkazy