Darovat na Křídla pomoci

Jaroslav K., 94 let

Parkinsonova choroba Potřebuje 30 hod./měs. ~ 3 900 Kč

„Tatínek potřebuje péči asistentů.“

Červen Chybí 23 hodin
Červenec Chybí 30 hodin
Srpen Chybí 30 hodin
Chybí 83 hodin ~ 10 786 Kč
Celkem již bylo darováno: 14 694 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

Příběh Jaroslava

Tatínek se narodil 24.12.1929. S rodiči a bratrem bydlel na vesnici nedaleko Čáslavi. Po ukončení základní školy se vyučil elektrikářem. Po skončení vojenské služby se přestěhoval do Prahy. Oženil se a se svou ženou vychoval dvě dcery a syna. Při zaměstnání dálkově vystudoval Střední školu elektrotechnickou v Praze a Vysokou školu elektrotechnickou v Praze. Pracoval jako výzkumný pracovník. Vždy ho vše zajímalo, hlavně v oboru. Jeho velkým životním koníčkem bylo včelařství a zahrádka.

Tatínkovi je 93 let a není již soběstačný. S manželkou , která před 4 lety onemocněla těžkou formou Alzheimerovy choroby, bydleli 69 let ve společné domácnosti . Nyní by bylo pro tatínka velice stresující, kdyby musel odejít do jiného prostředí. Děti zpočátku zvládaly pokrýt veškerou péči o své rodiče. Postupem času se však zdravotní stav zhoršoval u obou rodičů a děti musely požádat o pomoc asistenční službu.

V současné době jsou již v důchodovém věku a fyzicky nezvládají náročnou péči o tatínka. Tatínek potřebuje odbornou péči asistentů a z tohoto důvodu prosíme Nadační fond o pomoc.

Všechny potřebné pomůcky – polohovací postel, kolečkové křeslo, chodítko na radu asistentů z Heweru děti zajistily.

Děkujeme za vstřícnost a kladné vyřízení naší žádosti.

S pozdravem M.Janečková

Jak se má Jaroslav

Dobrý den,

Dnes má tatínek svátek a všichni mu budeme přát hodně zdraví a hlavně  klid. Budou  i  bonbónky, ale těch  tatínek může každý den jenom  trošku,  protože má cukrovku. Má radost, že je stále ve svém domově, kde má všechny své osobní věci. Nejraději si prohlíží  knihy o  našich panovnících.

Telefonuji mu každý den, ale v poslední době hodně spí a stále méně mluví. Snad se zlepší počasí a sluníčko mu  zlepší náladu.

Moc děkuji všem asistentům za péči o tatínka  a přeji krásné svátky.

S pozdravem M.Janečková

 

Dobrý den,

tatínek byl v měsíci březnu často rozmrzelý díky stále se měnícímu se počasí. V teplejších dnech bylo znát, že se jeho nálada vždy zlepší. V deštivých dnech propadal trudnomyslnosti a dlouho spal.

Ke zhoršení nálady přispěl i aft v ústech. Velice ho bolí a špatně se  hojí. Nemůže pořádně jíst  ani pít. Tak snad se to postupně zlepší.

Čeká nás brzy oslava Velikonoc, takže se budeme radovat z krásného počasí, rozkvetlých stromů a keřů, které tatínek může pozorovat ze svého okna .

Je velice šťastný,že může být v domácím prostředí. Stále však vzpomíná na své dětství , které strávil se svými rodiči v domku u Čáslavi a rád by se tam vrátil.

Všem  děkujeme  za pomoc a přejeme krásné Velikonoce a bohatou pomlázku.

M.Janečková

 

 

Dobrý den,

v lednu byl tatínek střídavě v dobré náladě a špatnější náladě, kdy ho všechno rozčilovalo.

Velice rád sledoval s panem asistentem hokejové zápasy a radoval se z úspěchů našich mladých hokejistů. Sledoval také závody v biatlonu a měl spoustu otázek  na  tento tradiční zimní sport, kombinující běh na lyžích a střelbu z malorážné pušky.

Zřejmě změny tlaku  ve vzduchu  a stále se střídající počasí, pár dní tepleji a pak zase velké mrazy u tatínka způsobily velkou únavu ve dne, takže stále ve dne  spal. V noci pak nemohl usnout. Už se všichni těšíme moc na jaro a na sluníčko.

Děkujeme všem našim asistentům a sponzorům za pomoc.

S pozdravem Marta Janečková

 

Dobrý den,

děkuji za sponzorské dary pro mého tatínka. Díky Vám tatínek může trávit svůj čas v domácím prostředí se svými dětmi, oblíbenými knihami a věcmi, které má rád.

Asistenti mu pomáhají každý den s hygienou, úklidem, jídlem. Moc jim za to také děkuji.

Tatínek trávil sváteční dny u televizních pořadů, hlavně sledoval staré filmy a pohádky.

Narodil se na Štědrý den, takže jsme jeho 94. narozeniny zároveň oslavovali s vánoční nadílkou. Dort a vánoční cukroví mu velmi chutnalo.

Radoval se z dárků pod stromečkem a měl obrovskou radost z návštěv svých dětí, vnoučat a pravnoučat.

Přejeme Všem všechno nejlepší do nového roku, hlavně hodně zdraví, spokojenosti a klidu.

S pozdravem M.Janečková

Dobrý den,

v tomto měsíci,zřejmě vlivem špatného počasí a stálými změnami teplot se tatínkovi ozývala artróza v ruce.

Je to problém všech starých lidí. I přes všechnu bolest tatínek neztrácel zájem o okolní svět. Sledoval zajímavé pořady v televizi, četl si v Radničních novinách pro Prahu 3 a  prohlížel si knihu o panovnících. Těší se již na Vánoce.

Přeji všem pěknější počasí.

S pozdravem M.Janečková

Více

Vzkazy