Darovat na Křídla pomoci

Jaroslav K., 93 let

Parkinsonova choroba Potřebuje 45 hod./měs. ~ 5 850 Kč

„Tatínek potřebuje péči asistentů.“

Duben Chybí 35,3 hodin
Květen Chybí 45 hodin
Červen Chybí 45 hodin
Chybí 125,3 hodin ~ 16 290 Kč
Celkem již bylo darováno: 1 260 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

Příběh Jaroslava

Tatínek se narodil 24.12.1929. S rodiči a bratrem bydlel na vesnici nedaleko Čáslavi. Po ukončení základní školy se vyučil elektrikářem. Po skončení vojenské služby se přestěhoval do Prahy. Oženil se a se svou ženou vychoval dvě dcery a syna. Při zaměstnání dálkově vystudoval Střední školu elektrotechnickou v Praze a Vysokou školu elektrotechnickou v Praze. Pracoval jako výzkumný pracovník. Vždy ho vše zajímalo, hlavně v oboru. Jeho velkým životním koníčkem bylo včelařství a zahrádka.

Tatínkovi je 93 let a není již soběstačný. S manželkou , která před 4 lety onemocněla těžkou formou Alzheimerovy choroby, bydleli 69 let ve společné domácnosti . Nyní by bylo pro tatínka velice stresující, kdyby musel odejít do jiného prostředí. Děti zpočátku zvládaly pokrýt veškerou péči o své rodiče. Postupem času se však zdravotní stav zhoršoval u obou rodičů a děti musely požádat o pomoc asistenční službu.

V současné době jsou již v důchodovém věku a fyzicky nezvládají náročnou péči o tatínka. Tatínek potřebuje odbornou péči asistentů a z tohoto důvodu prosíme Nadační fond o pomoc.

Všechny potřebné pomůcky – polohovací postel, kolečkové křeslo, chodítko na radu asistentů z Heweru děti zajistily.

Děkujeme za vstřícnost a kladné vyřízení naší žádosti.

S pozdravem M.Janečková

Jak se má Jaroslav

Tatínek byl v lednu v nemocnici se zápalem plic. S touto nemocí těžce bojoval ve Vinohradské nemocnici. I přes návštěvy svých blízkých byl velmi nešťastný a chtěl se vrátit domů, a proto se několikrát snažil opustit lůžko. Jeho vůle k uzdravení byla tak silná, že se nakonec ze zápalu plic vyléčil a vrátil se domů. Bohužel po měsíci znovu onemocněl. Tentokrát se do nemocnice dostal s Covidem. I přesto, že nám v nemocnici nedávali moc nadějí a připravovali nás na nejhorší vzhledem k jeho věku, se z nemoci opět dostal. Nyní je již doma. Tato nemoc však způsobila zhoršení zdravotního stavu, nemůže se postavit na nohy a jeho pohyblivost i vlivem Parkinsonovy choroby je velmi špatná a potřebuje neustálou pomoc. Budeme moc vděční za každou finanční pomoc, aby tatínek mohl být doma ve svém prostředí. Děkujeme

Více

Vzkazy