Chci darovat

Lucie Š., 7 let

„Díky asistentce dělá Lucinka malé pokroky.“

Tomuto klientovi již není možné prostřednictvím nadačního fondu přispívat.Celkem dárci přispěli 102 501 Kč.

PŘÍBĚH KLIENTA

Malá Lucinka se narodila mamince předčasně, a když si rodiče měli odvézt miminko domů, bohužel se přidaly další potíže a Lucinka musela zůstat v nemocnici několik dlouhých měsíců. Už jako miminko musela podstoupit dvakrát operaci srdíčka.

Jak Lucinka rostla, objevily se další vývojové vady, jako porucha růstu, kdy Lucinka téměř do dvou a půl let nechodila. Mentální vývoj Lucinky se také zastavil a odpovídá věku dvouletého dítěte.

I přes všechnu péči, kterou Lucinka dostává od rodiny i od asistentek, které pravidelně docházejí, se bohužel stav nelepší, Lucinka nemluví, neumí se bez pomoci najíst, nosí plenky a má špatnou koordinaci pohybu. Přesto všechno má ráda společnost a miluje výlety, které jsou díky asistenci možné Lucince občas dopřát. Lucinka provozuje dle naší momentální finanční situace a paní asistentkou speciální aktivity pro takto handicapované děti. Například plavání, to velmi pomáhá pro posílení svalstva celého těla, dále muzikoterapie, hippoterapie a různé podobné aktivity, které si ale téměř z finančních důvodů nemůžeme dovolit.

Rodinné výdaje vystačí na pokrytí základních potřeb a vzhledem k rozsahu postižení Lucinky, nemohu ani nastoupit na plný úvazek do práce. Lucinka má ještě mladší sestřičku Leu.

Rádi bychom Lucince prostřednictvím Nadačního fondu Pečovatel platili tolik potřebné hodiny asistenční péče.

Moc všem, kteří nám pomáháte, děkujeme za pomoc.

Martina – maminka Lucinky a Lei

Jak se má Lucie:

Lucinka se pustila do nového školního roku s nadšením , stále dochází se svojí asistentkou na logopedii a také byla několikrát na hipoterapii na místní farmě, moc to Lucince prospívá .

V horkém prázdninovém počasí si Lucinka užívá s paní asistentkou u vody a Lucinka zkouší plavání rádi bychom opět po prázdninách přihlásili Lucinku na kurz plavání , velmi jí to pomáhá při koordinaci pohybu.

V červnu jsme se loučili se školou a s logopedii, během prázdnin bude trénovat Lucinka s paní asistentkou ,dostali jsme domácí úkoly na léto.A v červnu taky Lucinka oslavila krásné sedmé narozeniny moc ji všichni přejeme aby do dalších let mohla dále docházet na speciální aktivity a rozvíjet se v rámci svého handicapu.

v dubnu probíhala krásná výstava podmořského světa vyrobená z nafukovacích balónků, a Lucinka s paní asistentkou tam nemohli chybět, bylo to prima Lucinka si to užila na jedničku a díky vám můžeme tyto různé akce navštěvovat , moc děkujeme.

Více