Darovat na Křídla pomoci

Lucie Š., 12 let

Mentální retardace, autismus Potřebuje 26 hod./měs. ~ 3 380 Kč

„Díky asistentce dělá Lucinka malé pokroky.“

Srpen Chybí 23,7 hodin
Září Chybí 26 hodin
Říjen Chybí 26 hodin
Chybí 75,7 hodin ~ 9 840 Kč
Celkem již bylo darováno: 227 631 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

PŘÍBĚH KLIENTA

Malá Lucinka se narodila mamince předčasně, a když si rodiče měli odvézt miminko domů, bohužel se přidaly další potíže a Lucinka musela zůstat v nemocnici několik dlouhých měsíců. Už jako miminko musela podstoupit dvakrát operaci srdíčka.

Jak Lucinka rostla, objevily se další vývojové vady, jako porucha růstu, kdy Lucinka téměř do dvou a půl let nechodila. Mentální vývoj Lucinky se také zastavil a odpovídá věku dvouletého dítěte.

I přes všechnu péči, kterou Lucinka dostává od rodiny i od asistentek, které pravidelně docházejí, se bohužel stav nelepší, Lucinka nemluví, neumí se bez pomoci najíst, nosí plenky a má špatnou koordinaci pohybu. Přesto všechno má ráda společnost a miluje výlety, které jsou díky asistenci možné Lucince občas dopřát. Lucinka provozuje dle naší momentální finanční situace a paní asistentkou speciální aktivity pro takto handicapované děti. Například plavání, to velmi pomáhá pro posílení svalstva celého těla, dále muzikoterapie, hippoterapie a různé podobné aktivity, které si ale téměř z finančních důvodů nemůžeme dovolit.

Rodinné výdaje vystačí na pokrytí základních potřeb a vzhledem k rozsahu postižení Lucinky, nemohu ani nastoupit na plný úvazek do práce. Lucinka má ještě mladší sestřičku Leu.

Rádi bychom Lucince prostřednictvím Nadačního fondu Pečovatel platili tolik potřebné hodiny asistenční péče.

Moc všem, kteří nám pomáháte, děkujeme za pomoc.

Martina – maminka Lucinky a Lei

Jak se má Lucie

Hezký Nový rok!

A moc všechny zdravíme s Lucinkou z výletu, kam jsme jely. Lucinka se na výlety vždy moc těší a užívá si je, cestou jí povídám básničky a někdy hezky reaguje a snaží se také něco říct. Každý nový podnět jí moc pomáhá a proto je rodina velmi ráda, že mají možnost asistence a nadace.

Za vše vám děkují moc. Za rodinu a Lucinku – asistentka Kačka

Hezký den všem.

Lucinka strávila léto se svojí rodinou, hrála se s mladší sestřičkou Leonkou a těšila se na každou asistenci, díky které s asistentkou měla nové podněty a malé radosti. Stále dojíždí za koníkama, to jí opravdu moc pomáhá a dělá jí šťastnou. Kačka, asistentka, nepromarní žádnou asistenci, vždy vymyslí báječný program a nenápadně a formou her Lucinkou posunuje krůček po krůčku k větší samostatnosti. Jsme za tuto pomoc velmi vděční.

Děkujeme všem dárcům a přejeme krásné podzimní dny.

Je tady léto a Lucinka může se svojí asistentkou podnikat výlety. Nejčastěji je to někam, kde jsou zvířata, která Lucinka miluje a hezky na ně reaguje. Na prázdniny jsme se těšili, i když Lucince budou chybět děti ve škole. Jsme vděční za možnost asistence a pomoci od Pečovatele, díky tomu má tolik potřebné zážitky a podněty.

Na fotce je Lucinka se svojí asistentkou Katkou.

Moc děkujeme!

Lucinka a její asistentka Kačka moc všechny zdraví. A co je nového? Lucinka stále dochází za koníkama, to je jedna z mála možností kam mohou s asistentkou jet, jinak jsou všechny zájmové aktivity kvůli pandemii přerušené. Lucince tak moc chybí děti a nové podněty. Jetště že má možnost asistence a s asistentkou chodí alespoň na procházky, zpívají, říkají básničky a když to jde, jdou za koníkama. Už se obě těší moc na to, až se otevřou další možnosti a vyrazí na muzikoterapii, která také moc pomáhá a hlavně jsou tam děti.

Moc děkujeme za vaš dary, které pomáhají zaplatit Lucince asistenci, bez které by byla už úplně izolovaná.

Kačka s Lucinkou

Vánoční svátky si Lucinka užila krásně, byla nejen s maminkou a sestřičkou, ale se svojí asistentkou podnikla několik hezkých výletů, včetně výletu za milovanými koňmi. Do školy za dětmi nemůže a i na výletech se raději s asistentkou drží od všech dál. Už se moc všichni těšíme, až bude celkově volněji a Lucinka se vrátí mezi děti a bude jezdit na muzikoterapii, která jí tak baví.

Přejeme všem krásný nový rok, hodně zdraví a klidu a moc děkujeme nadaci i dárcům za velikou podporu, bez které bychom si nemohli dovolit asistenci tak, jak Lucinka potřebuje.

Martina, máma Lucky

Více

Vzkazy