Chci darovat

Lucie Š., 6 let

„Lucinka má svou asistentku velmi ráda a moc se na ni těší“.

Tomuto klientovi již není možné prostřednictvím nadačního fondu přispívat.Celkem dárci přispěli 72 351 Kč.

Příběh Lucinky

Lucinka přichystala rodičům velké překvapení, když se rozhodla přijít na svět velmi předčasně. Tento brzký a nečekaný příchod s sebou přinesl řadu zdravotních komplikací, které si žádají asistenční péči, na kterou rodina Lucinky nemá dostatek peněz.

Už jako miminko musela Lucinka prodělat dvě operace srdíčka – byla ji zjištěna Fallotova tetralgie (vrozená srdeční vada) a v průběhu pár měsíců se přidala epilepsie. V necelých dvou letech k tomu byla Lucince diagnostikována porucha autistického spektra a středně mentální retardace.

Každý malinký pokrok Lucinky jim všem dělá velikou radost. V necelých třech letech Lucinky přišla na svět malá sestřička Leonka, u které sice vše ze začátku probíhalo poměrně příznivě, ale hned po porodu došlo k pomalému vývoji a celkové stagnaci ve vývoji. Leonka se v roce a půl sama ani neposadí a na přesnou diagnózu se teprve čeká. Tři roky po narození Lucinky zůstaly s maminkou sami a začaly bydlet u jejích rodičů.

Lucinka v lednu tohoto roku získala úžasnou asistentku Lauru a začala se díky ní velmi rozvíjet. Lucka miluje zvířátka a při výletě za nimi už dokáže sedět ve vlaku, zvládne se po náročném výletu najíst v restauraci tak, aby na sebe upoutala pozornost svoji roztomilostí, úsměvem a nádhernými vlnícími se vlásky.

Rodiče a paní asistentka Laura, která se stala částečně součástí rodiny věří, že společnými silami se podaří Lucinku rozvíjet v mnoha oblastech každodenního života. Lucinka je v jejich společnosti velmi spokojená, za což je odměňuje úsměvem a hlazením…

Jak se má Lucie:

Tentokrát jsme s Lucinkou často zpívali a tleskaly spolu do rytmu, moc pěkně jí to tleskalo a zpívanky jsou její oblíbené, smála se jak sluníčko a obě dvě jsme si to užily. Přiložím fotečku z místa činu.

Lucinka miluje od mala všechno co svítí a hraje, tak tohle předvánoční období je pro ní velký zážitek, udělali jsme si parádní výlet na vánoční akci a moc moc se to Lucince líbilo, hlavně svítící strom vydržela by na něj koukat snad celý den, je to krásný jak umí vyjádřit radost když jí něco opravdu zaujme, a taky nás potěšilo že začala říkat máma, sice to někdy zní jako mamimi ale pro nás je to úspěch.

Děkujeme všem dárcům za příspěvky. Moc to Lucince pomáhá.

Lucinka se lepší v opakování slabik, jde jí to čím dál lépe, minulý týden začala říkat pé,to nám dlouho nešlo naučit, protože Lucinka miluje ovečky a  perfektně umí vyslovovat bé, a pořád se jí to plete..

Těšíme se jak to půjde dál 

V srpnu nás Lucinka opravdu překvapila všechny… trénovaly jsme další písmenka někdy více a někdy méně úspěšně,záleží i na tom jakou má Lucinka zrovna náladu a podle toho se přizpůsobíme. A jaké bylo to srpnové překvapení? Lucinka se odvážila sejít sama pár schodů úplně bez držení,další dny jsme trénovaly znovu a je si čím dál více jistá a ten úsměv jaký vykouzlí když to sama zvládne. 

Více