Lucie Š. - 4 roky

Mentální retardace, autismus Potřebuje 55 hod./měs. ~ 7150

„Lucinka má svou asistentku velmi ráda a moc se na ni těší“.

Chybí 157,6 hodin ~ 20488
Celkem již bylo darováno: 57981 Každých 130 odpovídá 1 hodině péče.

Chci darovat

Příběh Lucinky

Lucinka přichystala rodičům velké překvapení, když se rozhodla přijít na svět velmi předčasně. Tento brzký a nečekaný příchod s sebou přinesl řadu zdravotních komplikací, které si žádají asistenční péči, na kterou rodina Lucinky nemá dostatek peněz.

Už jako miminko musela Lucinka prodělat dvě operace srdíčka – byla ji zjištěna Fallotova tetralgie (vrozená srdeční vada) a v průběhu pár měsíců se přidala epilepsie. V necelých dvou letech k tomu byla Lucince diagnostikována porucha autistického spektra a středně mentální retardace.

Každý malinký pokrok Lucinky jim všem dělá velikou radost. V necelých třech letech Lucinky přišla na svět malá sestřička Leonka, u které sice vše ze začátku probíhalo poměrně příznivě, ale hned po porodu došlo k pomalému vývoji a celkové stagnaci ve vývoji. Leonka se v roce a půl sama ani neposadí a na přesnou diagnózu se teprve čeká. Tři roky po narození Lucinky zůstaly s maminkou sami a začaly bydlet u jejích rodičů.

Lucinka v lednu tohoto roku získala úžasnou asistentku Lauru a začala se díky ní velmi rozvíjet. Lucka miluje zvířátka a při výletě za nimi už dokáže sedět ve vlaku, zvládne se po náročném výletu najíst v restauraci tak, aby na sebe upoutala pozornost svoji roztomilostí, úsměvem a nádhernými vlnícími se vlásky.

Rodiče a paní asistentka Laura, která se stala částečně součástí rodiny věří, že společnými silami se podaří Lucinku rozvíjet v mnoha oblastech každodenního života. Lucinka je v jejich společnosti velmi spokojená, za což je odměňuje úsměvem a hlazením…

Jak se má Lucie:

Děkujeme všem dárcům za příspěvky. Moc to Lucince pomáhá.

Lucinka se lepší v opakování slabik, jde jí to čím dál lépe, minulý týden začala říkat pé,to nám dlouho nešlo naučit, protože Lucinka miluje ovečky a  perfektně umí vyslovovat bé, a pořád se jí to plete..

Těšíme se jak to půjde dál 

V srpnu nás Lucinka opravdu překvapila všechny... trénovaly jsme další písmenka někdy více a někdy méně úspěšně,záleží i na tom jakou má Lucinka zrovna náladu a podle toho se přizpůsobíme. A jaké bylo to srpnové překvapení? Lucinka se odvážila sejít sama pár schodů úplně bez držení,další dny jsme trénovaly znovu a je si čím dál více jistá a ten úsměv jaký vykouzlí když to sama zvládne. 

Lucinka si léto pěkně užívá, miluje vodu a cákání a letos díky krásnému počasí můžeme Lucincce dopřát koupání v bazénku,a díky její dobré náladě se i víc soustředila na učení a už umíme vyslovit písmenko L a M, pro nás je to velký úspěch, budeme pokračovat a přidávat další samohlásky a slova. 

Červnové pokroky u Lucinky udělali radost všem kdo Lucinku znají , miluje zvířata a koně obzvlášt jen neměla nikdy odvahu se povozit v sedle, tak jsme celý červen jezdily ke koním až z Lucinky veškeré obavy spadly a koníček Dag Lucinku svezl, ta radost jakou Lucinka měla byla veliká , vůbec nechtěla z koně dolů. Všichni jsme byly dojatí že se to po dlouhé době podařilo. Opravdu s velikou trpělivostí se občas stanou i zázraky. 

Měsíc květen jsme s Lucinkou protančily, taneční kroužek kam pravidelně docházíme jí moc baví a celou hodinu se usmívá a její očička září radostí, Lucinka se naučila první taneční krok, krásně do rytmu umí zadupat,a ještě přidá občas ruce. Jakmile slyší rytmickou písničku tak s ní šijou všichni  čerti.Maminka říká že jí tancuje i doma a dědečkovi  zpívá, sice má svůj osobní styl ale i to se počítá a je to pro rodiče veliká motivace. 

Dobrý den,

posílám nové zprávičky o Lucincce Škvareniakové , jsem její nová asistentka a kamarádka v jednom , seznámily jsme se spolu na začátku dubna a hned od prvního dne jsme si padly do oka, znám Lucinku teprve měsíc a už jsme spolu stihly třikrát taneční kroužek kde se Lucince moc líbí a při poslední návštěvě začala sama tancovat a tleskat si do rytmu, bylo to velké překvapení pro maminku i paní učitelku. Maminka Lucinky dokonce říkala že si Lucinka před spaním začala pozpěvovat sice ne slova ale brouká si různé melodie. Chodíme i na pravidelné vycházky do přírody a Lucinka už sama vyleze doma na postel, a zkouší i sama do schodů tam jí ještě trochu pomáhám ale věřím že časem to zvládne úplně sama, za každý malinký pokrok jsme rádi a těšíme se co nového se Lucinka naučí příště . 

Vzhledem k častější asistenci u Lucinky je Lucinka lepší v chůzi, neboť chodí často na procházky a výlety a nám to pomáhá, protože vydrží sama ujít i delší trasu a my se můžeme věnovat více malé sestřičce Leonce...

Ondřej Synek

veslař, trojnásobný olympijský medailista

Veslování se věnuji od svých 13ti let a během své kariéry se mi podařilo získat 3 medaile z OH, 10 medailí z MS a 4 zlaté z ME. Kromě veslování na skifu pracuji rovněž jako sportovní instruktor ASC Dukla Praha.

Proč jsem patronem?

„Nadační fond Pečovatel jsem si vybral proto, že opravdu pomáhá dostat finance přímo k těm, kteří to nutně potřebují. A to se mi líbí!“

www.ondrejsynek.cz
patron

Vzkazy