Darovat na Křídla pomoci

Lucie Š., 8 let

Mentální retardace, autismus Potřebuje 20 hod./měs. ~ 2 600 Kč

„Díky asistentce dělá Lucinka malé pokroky.“

Listopad Chybí 19 hodin
Prosinec Chybí 20 hodin
Chybí 39 hodin ~ 5 070 Kč
Celkem již bylo darováno: 125 121 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

PŘÍBĚH KLIENTA

Malá Lucinka se narodila mamince předčasně, a když si rodiče měli odvézt miminko domů, bohužel se přidaly další potíže a Lucinka musela zůstat v nemocnici několik dlouhých měsíců. Už jako miminko musela podstoupit dvakrát operaci srdíčka.

Jak Lucinka rostla, objevily se další vývojové vady, jako porucha růstu, kdy Lucinka téměř do dvou a půl let nechodila. Mentální vývoj Lucinky se také zastavil a odpovídá věku dvouletého dítěte.

I přes všechnu péči, kterou Lucinka dostává od rodiny i od asistentek, které pravidelně docházejí, se bohužel stav nelepší, Lucinka nemluví, neumí se bez pomoci najíst, nosí plenky a má špatnou koordinaci pohybu. Přesto všechno má ráda společnost a miluje výlety, které jsou díky asistenci možné Lucince občas dopřát. Lucinka provozuje dle naší momentální finanční situace a paní asistentkou speciální aktivity pro takto handicapované děti. Například plavání, to velmi pomáhá pro posílení svalstva celého těla, dále muzikoterapie, hippoterapie a různé podobné aktivity, které si ale téměř z finančních důvodů nemůžeme dovolit.

Rodinné výdaje vystačí na pokrytí základních potřeb a vzhledem k rozsahu postižení Lucinky, nemohu ani nastoupit na plný úvazek do práce. Lucinka má ještě mladší sestřičku Leu.

Rádi bychom Lucince prostřednictvím Nadačního fondu Pečovatel platili tolik potřebné hodiny asistenční péče.

Moc všem, kteří nám pomáháte, děkujeme za pomoc.

Martina – maminka Lucinky a Lei

Jak se má Lucie:

Po měsící vás opět zdravíme a přinášíme novinky ze života Lucky.

Díky hipoterapii, na kterou s Luckou jezdíme, se má Lucka krásně. Koníci jí opravdu baví a vždy se krásně rozzáří, když ví, že tam jedeme. Máme ale opravdu skvělou novinku, Lucka už umí pár slov, umí pobídnout svého poníka „JDI“ a řekne i dalších pár slov. Je to výsledek, ze kterého máme všichni velikou radost a je to trpělivá, mravenčí práce, kdy si neustále říkáme básničky, zpíváme, hrajeme si.

Těšíme se na září, snad se otevřou i speciální školy a Lucinka konečně bude mezi svými spolužáky. Dětský kolektiv jí už moc chybí.

Velmi děkujeme za veškerou pomoc od vás všech, moc si této pomoci vážíme.

Přejeme všem krásný zbytek prázdnin.

Lucka, asistentka Kačka a maminka Martina

Lucinka má za sebou nelehké období, kdy několik měsíců nemohla dojíždět do speciální školy kvůli pandemii. Moc jí chybí děti a kontakt s nimi a tak je asistence pro ní ještě větší pomocí než jindy.

S novou asistentkou Kačkou Lucinka úspěšně opět dochází na muzikoterapii, kde kromě léčby hudbou si splňuje i touhu být mezi dětmi. Lucinka je šikulka a muzikoterapie jí baví. Velkou láskou jsou zvířata, hned u domu má ovečky, ale také jezdí s Kačkou na koně na hipoterapii. Ta pomáhá Lucince v koordinaci pohybů, vede k uvolnění a hlavně, a za to jsme moc rádi, dělá Lucinku viditelně šťastnou. Je radost se na ní dívat, když se „svého“ koníka dotýká, hladí ho a usmívá se. V téhle aktivitě budeme s Luckou rozhodně pokračovat.

Protože nastávají prázdniny, těšíme se na spoustu nových podnětů a letních vůní a na nová dobrodružství. Jako byla např. super jízda na malé lodi. Když chybí děti ze školy, určitě budeme s Kačkou chodit i na hřiště za dětmi a navazovat kamarádství. Komunikace ještě není úplně taková, jakou bychom si přáli, ale i díky asistenci dělá Lucinka pomalé ale jisté pokroky. Jsou to maličkosti, ale přesto velké události v životě naší slečny.

Lucinka s maminkou, sestřičkou Leonkou a asistentkou Kačkou přeje všem dětem super prázdiny a moc děkujeme za podporu, které si moc vážíme.

Krásné léto!

Lucinka znovu dochází s paní Asistentkou na hipoterapii která jí pomáhá zlepšovat držení těla a navíc má Lucinka koníčky ráda tak si to opět užívá, také se v červnu znovu otevřel kroužek muzikoterapie a na uvítánou bylo pro všechny handicapované děti zorganizováno společné opékání buřtů tak se Lucinka zůčastnila a po dlouhé době viděla svoje kamarády .

Lucinka potřebuje stále trénovat hrubou motoriku a tak jsme se v květnu věnovaly s Lucinkou různým venkovním aktivitám např. chůze přes různé druhy povrchů,a s pomocí paní Asistentky to zvládla skvěle.

Lucinka má i v dubnu zrušené všechny její oblíbené aktivity z důvodu nouzového stavu, ale i přesto paní asistentka v omezeném režimu dochází a s Lucinkou tráví čas u ní doma za dodržování všech hygienických pravidel, i v tomto náročném období se Lucinka může věnovat domácímu tvoření a společně s paní asistentkou barvily vajíčka a zdobily velikonoční výzdobu.

Více

Vzkazy