Chci darovat

Lucie Š., 6 let

Mentální retardace, autismus Potřebuje 20 hod./měs. ~ 2 600 Kč

„Díky asistentce dělá Lucinka malé pokroky.“

Červen Chybí 17,5 hodin
Červenec Chybí 20 hodin
Srpen Chybí 20 hodin
Chybí 57,5 hodin ~ 7 478 Kč
Celkem již bylo darováno: 85 143 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

PŘÍBĚH KLIENTA

Malá Lucinka se narodila mamince předčasně, a když si rodiče měli odvézt miminko domů, bohužel se přidaly další potíže a Lucinka musela zůstat v nemocnici několik dlouhých měsíců. Už jako miminko musela podstoupit dvakrát operaci srdíčka.

Jak Lucinka rostla, objevily se další vývojové vady, jako porucha růstu, kdy Lucinka téměř do dvou a půl let nechodila. Mentální vývoj Lucinky se také zastavil a odpovídá věku dvouletého dítěte.

I přes všechnu péči, kterou Lucinka dostává od rodiny i od asistentek, které pravidelně docházejí, se bohužel stav nelepší, Lucinka nemluví, neumí se bez pomoci najíst, nosí plenky a má špatnou koordinaci pohybu. Přesto všechno má ráda společnost a miluje výlety, které jsou díky asistenci možné Lucince občas dopřát. Lucinka provozuje dle naší momentální finanční situace a paní asistentkou speciální aktivity pro takto handicapované děti. Například plavání, to velmi pomáhá pro posílení svalstva celého těla, dále muzikoterapie, hippoterapie a různé podobné aktivity, které si ale téměř z finančních důvodů nemůžeme dovolit.

Rodinné výdaje vystačí na pokrytí základních potřeb a vzhledem k rozsahu postižení Lucinky, nemohu ani nastoupit na plný úvazek do práce. Lucinka má ještě mladší sestřičku Leu.

Rádi bychom Lucince prostřednictvím Nadačního fondu Pečovatel platili tolik potřebné hodiny asistenční péče.

Moc všem, kteří nám pomáháte, děkujeme za pomoc.

Martina – maminka Lucinky a Lei

Jak se má Lucie:

v dubnu probíhala krásná výstava podmořského světa vyrobená z nafukovacích balónků, a Lucinka s paní asistentkou tam nemohli chybět, bylo to prima Lucinka si to užila na jedničku a díky vám můžeme tyto různé akce navštěvovat , moc děkujeme.

Tentokrát jsme se zaměřily na posílení koordinace pohybu a zapracovaly na lepší stabilitě , jako vhodné cvičení jsme zvolily trampolínu v jedné krásné dětské herně kam Lucinka moc ráda chodí, když jsme s trampolínou začínaly poprvé tak Lucinka jen seděla a nedokázala se ani postavit natož si ve stoje zaskákat ale díky trpělivosti naší paní asistentky jsou u Lucinky pokroky a její stabilita je mnohem lepší a my jsme za to moc rádi.

Lucinka s asistentkou dochází pravidelně na logopedii ke specialistce a v měsíci únoru Lucinka začala říkat nové souhlásky které nikdy před tím nedokázala vyslovit , jsme všichni moc rádi jak úžasnou trpělivou a empatickou paní logopedku jsme měli tu čest poznat a pevně věříme že se Lucinka alespoň pár slov naučí.

V měsíci lednu 2019 začíná Lucinka s asistentkou docházet na logopedii pro handicapované děti, první návštěvu byla Lucinka malinko překvapená ale úžasná paní Logopedka si Lucinku po pár minutách získala a kdykoliv jedeme na další hodinu logopedie tak má radost a velmi ráda se zapojuje do speciálních aktivit při výuce. Tak jen držet pěsti ať vše dobře dopadne.

Více

Vzkazy