Chci darovat

Lucie Š., 7 let

Mentální retardace, autismus Potřebuje 20 hod./měs. ~ 2 600 Kč

„Díky asistentce dělá Lucinka malé pokroky.“

Květen Chybí 20 hodin
Červen Chybí 20 hodin
Červenec Chybí 20 hodin
Chybí 60 hodin ~ 7 800 Kč
Celkem již bylo darováno: 112 121 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

PŘÍBĚH KLIENTA

Malá Lucinka se narodila mamince předčasně, a když si rodiče měli odvézt miminko domů, bohužel se přidaly další potíže a Lucinka musela zůstat v nemocnici několik dlouhých měsíců. Už jako miminko musela podstoupit dvakrát operaci srdíčka.

Jak Lucinka rostla, objevily se další vývojové vady, jako porucha růstu, kdy Lucinka téměř do dvou a půl let nechodila. Mentální vývoj Lucinky se také zastavil a odpovídá věku dvouletého dítěte.

I přes všechnu péči, kterou Lucinka dostává od rodiny i od asistentek, které pravidelně docházejí, se bohužel stav nelepší, Lucinka nemluví, neumí se bez pomoci najíst, nosí plenky a má špatnou koordinaci pohybu. Přesto všechno má ráda společnost a miluje výlety, které jsou díky asistenci možné Lucince občas dopřát. Lucinka provozuje dle naší momentální finanční situace a paní asistentkou speciální aktivity pro takto handicapované děti. Například plavání, to velmi pomáhá pro posílení svalstva celého těla, dále muzikoterapie, hippoterapie a různé podobné aktivity, které si ale téměř z finančních důvodů nemůžeme dovolit.

Rodinné výdaje vystačí na pokrytí základních potřeb a vzhledem k rozsahu postižení Lucinky, nemohu ani nastoupit na plný úvazek do práce. Lucinka má ještě mladší sestřičku Leu.

Rádi bychom Lucince prostřednictvím Nadačního fondu Pečovatel platili tolik potřebné hodiny asistenční péče.

Moc všem, kteří nám pomáháte, děkujeme za pomoc.

Martina – maminka Lucinky a Lei

Jak se má Lucie:

Lucinka se v únoru seznamovala s novou paní asistentkou se kterou i současná asistentka spolupracuje a společně vytváříme pro Lucinku program přímo na míru a moc to Lucince prospívá, velmi dobře zvládá seznamování. S novou paní Asistentkou si rozumí a společně vyrazily na první výstavu podmořského světa a moc se jí to líbilo, bohužel momentálně všechny aktivity které Lucince prospívaly jsou zrušené a my pevně doufáme že to negativně neovlivní další vývoj.

Lucinka má nejoblíbenější písničku prší prší jen se leje a na muzikoterapii kam dochází se svojí asistentkou si poprvé zkusila zahrát na kytaru a udělalo jí to obrovskou radost.

V novém roce 2020 si Lucinka koněcně zlepšila rovnováhu téměř rok jsme na tom s paní asistentkou pracovali a Lucinka umí sama a bez držení hopsat chvilku na trampolíně, moc nás tím potěšila její motorika je krůček po krůčku lepší a my moc děkujeme všem dárcům kvůli kterým si Lucinka může dovolit navštěvovat s paní asistentkou různé kroužky a hlavně jí to moc pomáhá k zlepšení jejího života.

V listopadu byla Lucinka hodně nachlazená a protože neumí smrkat je to vždy náročné období, proto jsme museli všechny venkovní akce zrušit a Lucinka se oblékla do kuchařského a s pomocí paní asistentky se vrhla na pečení a vykrájela  si svoje první předvánoční perníčky, a polité čokoládou ty Lucinka má nejradši.

Lucincce jsme mohli dopřát kurz muzikoterapie a velmi ráda dochází s paní Asistentkou každý týden k moc milé paní učitelce v Neratovicích, ze všech hudebních nástrojů si zamilovala klavír a těšíme se na její první písničku kterou momentálně trénujeme

Více

Vzkazy