Darovat na Křídla pomoci

Ludmila N., 88 let

Vnučka: „Díky asistenci může žít babička důstojně - v prostředí, které zná.“

Tomuto klientovi již není možné prostřednictvím nadačního fondu přispívat.Celkem dárci přispěli 18 215 Kč.

Příběh paní Ludmily

Tento příběh píši za babičku, které už zdravotní stav neumožňuje, aby jej napsala sama. Babičce je 85 let a celý život tvrdě pracovala v lese, mnoho let v pekárnách na 12ti hodinové noční směny. Sama se starala o 3 děti, domek a obdělávala políčko za vesnicí, kde bydlela. Později pomáhala s péčí o vnoučata. Na stáří si ji k sobě do bytu vzala moje maminka, která se o babičku starala, ale v současné době maminka pracuje mimo ČR a tak babička žije v bytě sama. Další dvě babiččiny děti mají vleklé zdravotní problémy, které vedly k tomu, že sami potřebují pomoc. Maminka se snaží o babičku starat, jak je to jen možné a především jí pomáhá finančně (hradí veškeré náklady spojené s bydlením apod.) Já, vnučka se o babičku starám hlavně o víkendu, v týdnu chodím do zaměstnání a sama se starám o nezletilou dceru. Chystám babičce léky, přivezu oběd, obstarám nákup, odvezu babičku k lékaři, když je třeba apod.

Bohužel není v mých silách starat se o babičku denně několik hodin, tak jak to její stav vyžaduje, proto jsme se obrátili na společnost Hewer s žádostí o poskytnutí asistenční péče. K babičce chodí denně na 4hodiny pečovatelky a pomáhají babičce. Chodí jí nakupovat jídlo, pomáhají s oblékáním, osobní hygienou, přinesou ze školní jídelny oběd a nachystají jí ho na talíř, provádí běžný úklid domácnosti, připomínají, že je čas si vzít léky, ale hlavně si s babičkou povídají.  Babička by bez jejich pomoci byla celé dny doma sama. Již několik let jí její zdravotní stav neumožňuje vycházet z bytu a tak je babička neustále sama a propadá depresím. Jen velmi výjimečně když to její zdravotní stav dovolí a pokud je venku pěkné počasí, tak ji pečovatelky vezmou s pomocí chodítka na lavičku před dům, kde chvilku posedí a pozoruje okolí. Občas se stává, že babička doma upadne a bez cizí pomoci se nezvedne. Její stav se velmi zhoršil a potřebovala by navýšit počet hodin osobní asistence.

Babička v tuto chvíli potřebuje celodenní péči, což není v jejích finančních možnostech, nezbývaly by jí peníze na jídlo a léky. Přála bych si, aby babička mohla dožít ve svém prostředí, které zná, na které je zvyklá a nemusela jít do domova důchodců. Se službami asistentek společnosti Hewer je velmi spokojená, vždy se na ně velmi těší, navázala se dvěma asistentkami vřelý vztah a je vidět, jak je šťastná a usmívá se, když každý den přijdou, může s nimi mluvit a není celé dny zavřená v bytě. Doufám, že se mi podaří zajistit, aby babička, která celý život pomáhala všem lidem kolem sebe, měla klidné stáří a mohla dožít svůj život důstojně.

Zdena – vnučka Ludmily