Chci darovat

Markéta K., 42 let

Dětská mozková obrna Potřebuje 25 hod./měs. ~ 3 250 Kč

„Jsem ráda na světě, ale musím počítat s omezeními.“

Květen Pokryto
Červen Pokryto
Na příští měsíce pokryto
Celkem již bylo darováno: 97 960 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

Příběh Markéty

Jmenuje se Markéta a je mi 40 let. Ženy mého věku již mají děti, těší se z jejich úspěchů ve škole, žijí aktivní osobní i pracovní život.

Já to mám od dětství jinak. Narodila jsem se s diagnózou dětská mozková obrna, kvadruparetická forma. Co to pro mé fungování znamená? Celoživotní omezení v osobním životě, nemožnost se dostat všude tam, kde se člověk, který není na mechanickém nebo elektrickém vozíku běžně dostane.

Když se musí něco důležitého řešit, je třeba se rychle a jasně vyjádřit, znejistím a chvíli mi trvá, než se koncentruji, pak potřebné sdělím, ale ne každý má tu trpělivost… Dále to znamená, že mi neustále někdo pomáhá.

Bydlím s maminkou, která je permanentně v práci, aby nás uživila. Ale v klasickém zaměstnání, ale je ve službě skoro pořád.

Já si naštěstí řeknu, co potřebuji. Mám díky internetu nějaké virtuální přátele, se kterými se ale fakticky nesetkám. Mám koníčky, ke kterým patří čtení knih o zvířatech, ráda dělám něco rukama, například škrábané obrázky.

Mám sestru a bratra, oba mají rodiny, jsem tedy tetou. Sestra ale bydlí již dlouho v Holandsku a jezdí k nám jen jedenkrát ročně. Také já s maminkou jsme u nich byly. Vše je to ale o možnosti se někam přesunout, počítat s tím, aby vše bylo bezbariérové nebo naplánovat to, abych bariéry mohla překonat. A zase je třeba neustále mít člověka, který mně ochotně posune, přesune, přemístí.

K mému životu patří i zvířata. Opět je to o tom, zda mi má kdo s pejskem (mám fenečku Lindu) pomoci, když ji nebudu moci sama vyvenčit, koupit granule, zajít k veterináři…Máme také andulky, krásně štěbetají, každý den je s nimi veselo a mohu si s nimi i povídat, i když každý mluvíme jiným jazykem. Pokud bych ale neměla maminku, osobní asistentku nebo kamarádku ze sousedství, nemohla bych mít ani ty malé ptáčky pro radost.

Jsem ráda na světě, ale musím počítat s omezeními, které mi nemoc přináší. Mám mnoho hodných lidí kolem sebe, ale musím počítat s tím, že se třeba odstěhují, že je život zavane jinam, že zestárnou a onemocní. Není jejich povinností mi celoživotně pomáhat.

Vím, že si musím život a tím i služby pro sebe z důvodu mého postižení zajišťovat organizačně sama a také samostatná chci být. Jsem ráda, že jsem se dostala do Nadačního fondu Pečovatel, protože vidím na příbězích ostatních klientů, že jste již mnohokrát pomohli a pomáhat s pomáháním umíte.

Markéta

Jak se má Markéta:

Krasny den vsem,Chci velmi moc podekovat pani Monice Hlinkove reditelce nadace Pecovatel,vsem ostatnim kteri se podileji na starosti o nas .Chtela bych podekovat za zprostredkovani a zaslani rousek v teto nelehke dobe,a podekovat pani Podolínské,ktera nam rousky zaslala a usila,velmi si toho vazime a DEKUJEME.Prejeme vam hodne zdravi a pohody .krasne a zdrave dny Vase Marketa

Zdravim Vas vsechny v pecovateli.Posilam aspon neco malo na foto z meho tvorení. Jelikoz se mi unor po zdravotni strance moc nedaril, tak aspon trocha zabavy.Doufam ,ze dalsi měsice budou jen a jen lepsi.Budu se uz tesit na jaro,kdy zas budu moci vice ven a uzit si s pejskem Lindou prochazek.Moc vsem dekuji za dary ,za podporu a budu se tesit,ze vas taky zas budu moci necim hezkym potesit.Vase Markéta

Krasny zacatek Noveho roku,2020,zdravi,stesti a pohodu jak v osobnim zivote tak v praci,preji vsem v Pecovateli  ,take vsem darcum,jsem opravdu stastna ,ze mohu vyuzivat vice asistence,na ktere jsem zavisla i kvuli zdravotniho stavu maminky,ktera mi nemuze tolik pomoci jako kdysi.Vsem moc opravdu moc dekuji,taky za darky jak ke tvoreni,tak k osobni radosti.dekuji vsem.Vase Marketa

Moc zdravim vsechny v Pecovateli,hodne pozdravu a podekovani pani Monice Hlinkove,vsem ostatnim  hodne stesti ,zdravi ,lasky a spokojenosti v osobnim zivote,hodne uspechu v Novem roce 2020.Dekuji za pomoc a darky k tvoreni vsem sponzorum.Velice si teto pomoci vazim.DEKUJI.  Marketa, tesim se na vas v novem roce.

Více

Simona Baumrtová

nejlepší plavkyně České republiky v letech 2009, 2010, 2012 a 2013

Za svou plaveckou kariéru, kde se v české reprezentaci pohybuji už 13 let, jsem zatím získala 13 velkých medailí (ME, MS, OH, SU), překonala více jak 30 českých rekordů a získala 70 titulů mistryně České republiky.

Proč jsem patronkou?

„Protože jsem se už dlouhou dobu chtěla více angažovat v nadačních fondech, až jsem objevila ten pravý, Nadační fond Pečovatel, který mě oslovil svými příběhy a fungujícím administrativním systémem.“

www.simonabaumrtova.cz
patron

Vzkazy