Chci darovat

Markéta K., 41 let

Dětská mozková obrna Potřebuje 25 hod./měs. ~ 3 250 Kč

„Jsem ráda na světě, ale musím počítat s omezeními.“

Květen Chybí 9,6 hodin
Červen Chybí 25 hodin
Chybí 34,6 hodin ~ 4 500 Kč
Celkem již bylo darováno: 57 280 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

Příběh Markéty

Jmenuje se Markéta a je mi 40 let. Ženy mého věku již mají děti, těší se z jejich úspěchů ve škole, žijí aktivní osobní i pracovní život.

Já to mám od dětství jinak. Narodila jsem se s diagnózou dětská mozková obrna, kvadruparetická forma. Co to pro mé fungování znamená? Celoživotní omezení v osobním životě, nemožnost se dostat všude tam, kde se člověk, který není na mechanickém nebo elektrickém vozíku běžně dostane.

Když se musí něco důležitého řešit, je třeba se rychle a jasně vyjádřit, znejistím a chvíli mi trvá, než se koncentruji, pak potřebné sdělím, ale ne každý má tu trpělivost… Dále to znamená, že mi neustále někdo pomáhá.

Bydlím s maminkou, která je permanentně v práci, aby nás uživila. Ale v klasickém zaměstnání, ale je ve službě skoro pořád.

Já si naštěstí řeknu, co potřebuji. Mám díky internetu nějaké virtuální přátele, se kterými se ale fakticky nesetkám. Mám koníčky, ke kterým patří čtení knih o zvířatech, ráda dělám něco rukama, například škrábané obrázky.

Mám sestru a bratra, oba mají rodiny, jsem tedy tetou. Sestra ale bydlí již dlouho v Holandsku a jezdí k nám jen jedenkrát ročně. Také já s maminkou jsme u nich byly. Vše je to ale o možnosti se někam přesunout, počítat s tím, aby vše bylo bezbariérové nebo naplánovat to, abych bariéry mohla překonat. A zase je třeba neustále mít člověka, který mně ochotně posune, přesune, přemístí.

K mému životu patří i zvířata. Opět je to o tom, zda mi má kdo s pejskem (mám fenečku Lindu) pomoci, když ji nebudu moci sama vyvenčit, koupit granule, zajít k veterináři…Máme také andulky, krásně štěbetají, každý den je s nimi veselo a mohu si s nimi i povídat, i když každý mluvíme jiným jazykem. Pokud bych ale neměla maminku, osobní asistentku nebo kamarádku ze sousedství, nemohla bych mít ani ty malé ptáčky pro radost.

Jsem ráda na světě, ale musím počítat s omezeními, které mi nemoc přináší. Mám mnoho hodných lidí kolem sebe, ale musím počítat s tím, že se třeba odstěhují, že je život zavane jinam, že zestárnou a onemocní. Není jejich povinností mi celoživotně pomáhat.

Vím, že si musím život a tím i služby pro sebe z důvodu mého postižení zajišťovat organizačně sama a také samostatná chci být. Jsem ráda, že jsem se dostala do Nadačního fondu Pečovatel, protože vidím na příbězích ostatních klientů, že jste již mnohokrát pomohli a pomáhat s pomáháním umíte.

Markéta

Jak se má Markéta:

Zdravim vsechny v pecovateli a chci se podelit se vsemi ,jak jsem prozila zacatky prichazejiciho jara.Nejdriv bych chtela  podekovat vsem za peci o moji malickost, sponzorum za dary ,jsem s mamkou velmi vdecna za vsechno ,jelikoz potrebujeme asistentky co nejvic.Mamince se zhorsil stav pred operaci patere a tak  nemuze ted se mnou ven s pejskem,tak jsem zavisla na peci asistentek.Ja jsem taky onemocnela zanetem ledvin,tak doufam ze uz budu v poradku a muzu se zase venovat  svym zalibam.Venku zacinaji krasne rozkvetat kyticky a je to nadhera.zatim jsme delali  prace doma ,peceni ,vyrabeni naramku,jde to pomalu ,ale aspon se tesim na vysledek.Taky se moc tesim na prochazky na slunicku s pejskem Lindou.Proto potrebuji velmi vasi pomoc a moc Vam za tuto moznost dekuji.Krasne jarni dny vam preje  vase Marketa

Zdravim  Vas vsechny,a chci Vam podekovat,za financni podporu na asistenci,taky me moc potesil vanocni darek od pani Zuzanky,polstarek patchvork moc ji dekuji je super a moc jsem si ho oblibila.Ted se snazim vyrabet z koralku a brzy neco odeslu pro radost.Jeste jednou moc dekuji a tesim se na dalsi dny s pomoci  asistence, bez ni by byl muj zivot o hodne tezsi.Dekuji Vase Marketa

Zdravim vsechny v Pecovateli a chci hrozne moc podekovat za krasny polstarek z patchvorku.preji vsem šťastny Novy rok 2019,moc dekuji vsem sponzorum,za financni pomoc,ze jsem mohla s asistenci uzit si peceni a tvoreni pernicku,a vse co k priprave a vanocum patri,i kdyz mi ted moc zdravi neslouzi,ale snad bude lip a zas budu moci  neco pro vsechny vytvorit.moc dekuji a mejte krasne dny.Marketa

Více

Simona Baumrtová

nejlepší plavkyně České republiky v letech 2009, 2010, 2012 a 2013

Za svou plaveckou kariéru, kde se v české reprezentaci pohybuji už 13 let, jsem zatím získala 13 velkých medailí (ME, MS, OH, SU), překonala více jak 30 českých rekordů a získala 70 titulů mistryně České republiky.

Proč jsem patronkou?

„Protože jsem se už dlouhou dobu chtěla více angažovat v nadačních fondech, až jsem objevila ten pravý, Nadační fond Pečovatel, který mě oslovil svými příběhy a fungujícím administrativním systémem.“

www.simonabaumrtova.cz
patron

Vzkazy