Chci darovat

Markéta K., 41 let

Dětská mozková obrna Potřebuje 25 hod./měs. ~ 3 250 Kč

„Jsem ráda na světě, ale musím počítat s omezeními.“

Červenec Pokryto
Srpen Chybí 14,5 hodin
Září Chybí 25 hodin
Chybí 39,5 hodin ~ 5 140 Kč
Celkem již bylo darováno: 65 190 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

Příběh Markéty

Jmenuje se Markéta a je mi 40 let. Ženy mého věku již mají děti, těší se z jejich úspěchů ve škole, žijí aktivní osobní i pracovní život.

Já to mám od dětství jinak. Narodila jsem se s diagnózou dětská mozková obrna, kvadruparetická forma. Co to pro mé fungování znamená? Celoživotní omezení v osobním životě, nemožnost se dostat všude tam, kde se člověk, který není na mechanickém nebo elektrickém vozíku běžně dostane.

Když se musí něco důležitého řešit, je třeba se rychle a jasně vyjádřit, znejistím a chvíli mi trvá, než se koncentruji, pak potřebné sdělím, ale ne každý má tu trpělivost… Dále to znamená, že mi neustále někdo pomáhá.

Bydlím s maminkou, která je permanentně v práci, aby nás uživila. Ale v klasickém zaměstnání, ale je ve službě skoro pořád.

Já si naštěstí řeknu, co potřebuji. Mám díky internetu nějaké virtuální přátele, se kterými se ale fakticky nesetkám. Mám koníčky, ke kterým patří čtení knih o zvířatech, ráda dělám něco rukama, například škrábané obrázky.

Mám sestru a bratra, oba mají rodiny, jsem tedy tetou. Sestra ale bydlí již dlouho v Holandsku a jezdí k nám jen jedenkrát ročně. Také já s maminkou jsme u nich byly. Vše je to ale o možnosti se někam přesunout, počítat s tím, aby vše bylo bezbariérové nebo naplánovat to, abych bariéry mohla překonat. A zase je třeba neustále mít člověka, který mně ochotně posune, přesune, přemístí.

K mému životu patří i zvířata. Opět je to o tom, zda mi má kdo s pejskem (mám fenečku Lindu) pomoci, když ji nebudu moci sama vyvenčit, koupit granule, zajít k veterináři…Máme také andulky, krásně štěbetají, každý den je s nimi veselo a mohu si s nimi i povídat, i když každý mluvíme jiným jazykem. Pokud bych ale neměla maminku, osobní asistentku nebo kamarádku ze sousedství, nemohla bych mít ani ty malé ptáčky pro radost.

Jsem ráda na světě, ale musím počítat s omezeními, které mi nemoc přináší. Mám mnoho hodných lidí kolem sebe, ale musím počítat s tím, že se třeba odstěhují, že je život zavane jinam, že zestárnou a onemocní. Není jejich povinností mi celoživotně pomáhat.

Vím, že si musím život a tím i služby pro sebe z důvodu mého postižení zajišťovat organizačně sama a také samostatná chci být. Jsem ráda, že jsem se dostala do Nadačního fondu Pečovatel, protože vidím na příbězích ostatních klientů, že jste již mnohokrát pomohli a pomáhat s pomáháním umíte.

Markéta

Jak se má Markéta:

Preji vsem v Pecovateli krasny a slunecny konec kvetna,byl pro me trochu vic narocny na pocasi a zdravi, proto moc dekuji za pomoc vsem sponzorum a darcum,diky kterym mi mohou pomahat asistentky,maminka jde ted na operaci a  pomoc mitmi velmi pomaha.Tesim se na dalsi dny a hezke pocasi ,abych mohla chodit s mym pejskem Lindou ven na prochazky.Moc dekuji a preji krasne slunecne dny  vsem  a hodne zdravi.zdravim vase Marketa.  Snazim se neco tvorit.

Moje skvele kamaradky ze slovenska.

Pani  Moniko,prejeme vam vsechno krasne ke Dni matek, taky vsem maminkam v pecovateli ktere se tak hezky starate,jsme Vam vdecni a prejeme taky vsem maminkam ,ktere se s laskou staraji o sve  deti. To jsem vyrobila pro moji maminku a posilam to vsem maminkam.

Zdravim vsechny v nadaci i vsechny hodne dárce.Duben proběhl hlavne svátky Velikonoc , tvořily jsme výzdobu a malování vajíček, počasí ˇnam moc nepřálo a tak prace s asistentkou doma.Doufam ze uz bude hezke počasí a uzijem si procházek venku.preji vam krasne jarni dny a budu se tesit az se budu moc podělit o zážitky v dalším měsíci květnu. Mejte krasne dny. Vaše Markéta

Více

Simona Baumrtová

nejlepší plavkyně České republiky v letech 2009, 2010, 2012 a 2013

Za svou plaveckou kariéru, kde se v české reprezentaci pohybuji už 13 let, jsem zatím získala 13 velkých medailí (ME, MS, OH, SU), překonala více jak 30 českých rekordů a získala 70 titulů mistryně České republiky.

Proč jsem patronkou?

„Protože jsem se už dlouhou dobu chtěla více angažovat v nadačních fondech, až jsem objevila ten pravý, Nadační fond Pečovatel, který mě oslovil svými příběhy a fungujícím administrativním systémem.“

www.simonabaumrtova.cz
patron

Vzkazy