Darovat na Křídla pomoci

Markéta K., 46 let

Dětská mozková obrna Potřebuje 30 hod./měs. ~ 3 900 Kč

„Jsem ráda na světě, ale musím počítat s omezeními.“

Srpen Chybí 29 hodin
Září Chybí 30 hodin
Říjen Chybí 30 hodin
Chybí 89 hodin ~ 11 570 Kč
Celkem již bylo darováno: 249 170 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

Příběh Markéty

Jmenuje se Markéta a je mi 40 let. Ženy mého věku již mají děti, těší se z jejich úspěchů ve škole, žijí aktivní osobní i pracovní život.

Já to mám od dětství jinak. Narodila jsem se s diagnózou dětská mozková obrna, kvadruparetická forma. Co to pro mé fungování znamená? Celoživotní omezení v osobním životě, nemožnost se dostat všude tam, kde se člověk, který není na mechanickém nebo elektrickém vozíku běžně dostane.

Když se musí něco důležitého řešit, je třeba se rychle a jasně vyjádřit, znejistím a chvíli mi trvá, než se koncentruji, pak potřebné sdělím, ale ne každý má tu trpělivost… Dále to znamená, že mi neustále někdo pomáhá.

Bydlím s maminkou, která je permanentně v práci, aby nás uživila. Ale v klasickém zaměstnání, ale je ve službě skoro pořád.

Já si naštěstí řeknu, co potřebuji. Mám díky internetu nějaké virtuální přátele, se kterými se ale fakticky nesetkám. Mám koníčky, ke kterým patří čtení knih o zvířatech, ráda dělám něco rukama, například škrábané obrázky.

Mám sestru a bratra, oba mají rodiny, jsem tedy tetou. Sestra ale bydlí již dlouho v Holandsku a jezdí k nám jen jedenkrát ročně. Také já s maminkou jsme u nich byly. Vše je to ale o možnosti se někam přesunout, počítat s tím, aby vše bylo bezbariérové nebo naplánovat to, abych bariéry mohla překonat. A zase je třeba neustále mít člověka, který mně ochotně posune, přesune, přemístí.

K mému životu patří i zvířata. Opět je to o tom, zda mi má kdo s pejskem (mám fenečku Lindu) pomoci, když ji nebudu moci sama vyvenčit, koupit granule, zajít k veterináři…Máme také andulky, krásně štěbetají, každý den je s nimi veselo a mohu si s nimi i povídat, i když každý mluvíme jiným jazykem. Pokud bych ale neměla maminku, osobní asistentku nebo kamarádku ze sousedství, nemohla bych mít ani ty malé ptáčky pro radost.

Jsem ráda na světě, ale musím počítat s omezeními, které mi nemoc přináší. Mám mnoho hodných lidí kolem sebe, ale musím počítat s tím, že se třeba odstěhují, že je život zavane jinam, že zestárnou a onemocní. Není jejich povinností mi celoživotně pomáhat.

Vím, že si musím život a tím i služby pro sebe z důvodu mého postižení zajišťovat organizačně sama a také samostatná chci být. Jsem ráda, že jsem se dostala do Nadačního fondu Pečovatel, protože vidím na příbězích ostatních klientů, že jste již mnohokrát pomohli a pomáhat s pomáháním umíte.

Markéta

Jak se má Markéta

Zdravím Vás všechny po kratsi pauze, že zdravotních důvodů. Preju vám všem v Pecovateli hodně zdraví, všem moc děkuji za finanční podporu. Moc děkuji. Nyní začínám trošku něco zkoušet vyrobit. Hrozně moc mi ještě chybí můj pejsek, je mi smutno. Blíží se velikonoce a tak bych chtěla pro vás něco vytvořit. Doufám že mě zdraví nezradi. Těším se na vás a brzy něco napíšu, nebo pošlu fotecku. Moc si vás vážím a jsem ráda, že Vás mám. Děkuji Marketa

Hodně pozdravu, všem v Pecovateli a paní Monice Hlinkové, za úžasné dárečky, které mi předali od vás Podané ruce. Moc si toho vážím, zvláště teď v předvánoční době, kdy děláte velkou radost nám. Proto vám hrozně moc děkuji a až se zlepší můj zdravotní stav, budu se snažit Vám taky něco hezkého vyrobit. Moc se mi teď nedaří, onemocněl i pejsek, tak mě to trápí a přišla právě od vás úleva v podobě dárků. Moc děkuji a brzy se ozvu.

Moji milí v Pecovateli. Zdravím všechny a chci vám jen napsat, že využívám plně vašich finančních  daru a využívám krásné podzimní dny k vycházkam v přírodě se svým milovaný pejskem Linduskou. Díky za to vám všem. Zdravím a moc, moc děkuji všem dárcům na asistenční péči. Vaše Marketa

Více

Vzkazy