Darovat na Křídla pomoci

Markéta K., 44 let

Dětská mozková obrna Potřebuje 25 hod./měs. ~ 3 250 Kč

„Jsem ráda na světě, ale musím počítat s omezeními.“

Červenec Pokryto
Srpen Chybí 13,6 hodin
Září Chybí 25 hodin
Chybí 38,6 hodin ~ 5 020 Kč
Celkem již bylo darováno: 170 480 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

Příběh Markéty

Jmenuje se Markéta a je mi 40 let. Ženy mého věku již mají děti, těší se z jejich úspěchů ve škole, žijí aktivní osobní i pracovní život.

Já to mám od dětství jinak. Narodila jsem se s diagnózou dětská mozková obrna, kvadruparetická forma. Co to pro mé fungování znamená? Celoživotní omezení v osobním životě, nemožnost se dostat všude tam, kde se člověk, který není na mechanickém nebo elektrickém vozíku běžně dostane.

Když se musí něco důležitého řešit, je třeba se rychle a jasně vyjádřit, znejistím a chvíli mi trvá, než se koncentruji, pak potřebné sdělím, ale ne každý má tu trpělivost… Dále to znamená, že mi neustále někdo pomáhá.

Bydlím s maminkou, která je permanentně v práci, aby nás uživila. Ale v klasickém zaměstnání, ale je ve službě skoro pořád.

Já si naštěstí řeknu, co potřebuji. Mám díky internetu nějaké virtuální přátele, se kterými se ale fakticky nesetkám. Mám koníčky, ke kterým patří čtení knih o zvířatech, ráda dělám něco rukama, například škrábané obrázky.

Mám sestru a bratra, oba mají rodiny, jsem tedy tetou. Sestra ale bydlí již dlouho v Holandsku a jezdí k nám jen jedenkrát ročně. Také já s maminkou jsme u nich byly. Vše je to ale o možnosti se někam přesunout, počítat s tím, aby vše bylo bezbariérové nebo naplánovat to, abych bariéry mohla překonat. A zase je třeba neustále mít člověka, který mně ochotně posune, přesune, přemístí.

K mému životu patří i zvířata. Opět je to o tom, zda mi má kdo s pejskem (mám fenečku Lindu) pomoci, když ji nebudu moci sama vyvenčit, koupit granule, zajít k veterináři…Máme také andulky, krásně štěbetají, každý den je s nimi veselo a mohu si s nimi i povídat, i když každý mluvíme jiným jazykem. Pokud bych ale neměla maminku, osobní asistentku nebo kamarádku ze sousedství, nemohla bych mít ani ty malé ptáčky pro radost.

Jsem ráda na světě, ale musím počítat s omezeními, které mi nemoc přináší. Mám mnoho hodných lidí kolem sebe, ale musím počítat s tím, že se třeba odstěhují, že je život zavane jinam, že zestárnou a onemocní. Není jejich povinností mi celoživotně pomáhat.

Vím, že si musím život a tím i služby pro sebe z důvodu mého postižení zajišťovat organizačně sama a také samostatná chci být. Jsem ráda, že jsem se dostala do Nadačního fondu Pečovatel, protože vidím na příbězích ostatních klientů, že jste již mnohokrát pomohli a pomáhat s pomáháním umíte.

Markéta

Jak se má Markéta

Zdravim vsechny v Pecovateli,taky vsechny lidicky ,kteri prispivaji na asistenci a jsem jim moc vdecna.Minule jsem napsala pribeh,ale koukam a bohuzel jsem asi neco udelala spatne,pribeh se neobjevil.Snazila jsem se,ale chybicka se vloudila.Prozivam vsechny hezke dny chodim na prochazky,taky jsme s asistentkou nakupovaly kyticky a bylinky. Ty jsou zasazeny a tesim se na urodicku.Zkusim poslat nejakou fotecku z obchodu i z prochazek.Budu se tesit,ze vam budu moci podekovat a podelit aspon s par zazitky.Preji vam hezke dny,krasnou dovolenou a zas nekdy se ozvu.Dekuji vsem ze jste tady I pro mne.Vase Marketa.

Zdravim vas vsechny v Pecovateli,dekuji Vam za vsechno co pro me delate.posilam vam fotecky z nadherne prochazky se svoji asistentkou a pejskem Lindou.Byla to nejedna krasna slunickova a tri  hodinova prochazka.Avsem moc dekuji za penizky na asistenci,diky kterym si mohu uzivat prirody.DEKUJI VSEM ,vase Marketa

 

Zdravim vsechny v Pecovateli,nejdrive bych chtela moc a moc podekovat za dary ,tj.financni pomoc vsech darcu.Moc si toho vazim.Bez asistence,bych byla zavrena doma a tak jsem rada ,ze pokud to pocasi dovoli,tak si uzivam prochazky venku s pejskem Linduskou.Taky muj zdravotni stav neni nyni ,nic moc a boli me kycle ,uz se tesim  na jaro ,jak bude lepsi pocasi pro me,se mi ulevi.Vanoce jsme prozily v poklidu samy s maminkou a asistentkou.Byly krasne a darecky taky.Moc dekuji zdravim a doufam ze vas budu moc potesit brzy nejakym kreativnim vyrobkem.Nyni mi to oci moc nedovoli. S pozdravem a diky ,pro vas vsechny vase Marketa

Více

Simona Baumrtová

nejlepší plavkyně České republiky v letech 2009, 2010, 2012 a 2013

Za svou plaveckou kariéru, kde se v české reprezentaci pohybuji už 13 let, jsem zatím získala 13 velkých medailí (ME, MS, OH, SU), překonala více jak 30 českých rekordů a získala 70 titulů mistryně České republiky.

Proč jsem patronkou?

„Protože jsem se už dlouhou dobu chtěla více angažovat v nadačních fondech, až jsem objevila ten pravý, Nadační fond Pečovatel, který mě oslovil svými příběhy a fungujícím administrativním systémem.“

www.simonabaumrtova.cz
patron

Vzkazy