Chci darovat

Markéta K., 40 let

Dětská mozková obrna Potřebuje 25 hod./měs. ~ 3 250 Kč

„Jsem ráda na světě, ale musím počítat s omezeními.“

Květen Pokryto
Červen Pokryto
Červenec Pokryto
Chybí 0 hodin ~ 0 Kč
Celkem již bylo darováno: 30 686 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

Příběh Markéty

Jmenuje se Markéta a je mi 40 let. Ženy mého věku již mají děti, těší se z jejich úspěchů ve škole, žijí aktivní osobní i pracovní život.

Já to mám od dětství jinak. Narodila jsem se s diagnózou dětská mozková obrna, kvadruparetická forma. Co to pro mé fungování znamená? Celoživotní omezení v osobním životě, nemožnost se dostat všude tam, kde se člověk, který není na mechanickém nebo elektrickém vozíku běžně dostane.

Když se musí něco důležitého řešit, je třeba se rychle a jasně vyjádřit, znejistím a chvíli mi trvá, než se koncentruji, pak potřebné sdělím, ale ne každý má tu trpělivost… Dále to znamená, že mi neustále někdo pomáhá.

Bydlím s maminkou, která je permanentně v práci, aby nás uživila. Ale v klasickém zaměstnání, ale je ve službě skoro pořád.

Já si naštěstí řeknu, co potřebuji. Mám díky internetu nějaké virtuální přátele, se kterými se ale fakticky nesetkám. Mám koníčky, ke kterým patří čtení knih o zvířatech, ráda dělám něco rukama, například škrábané obrázky.

Mám sestru a bratra, oba mají rodiny, jsem tedy tetou. Sestra ale bydlí již dlouho v Holandsku a jezdí k nám jen jedenkrát ročně. Také já s maminkou jsme u nich byly. Vše je to ale o možnosti se někam přesunout, počítat s tím, aby vše bylo bezbariérové nebo naplánovat to, abych bariéry mohla překonat. A zase je třeba neustále mít člověka, který mně ochotně posune, přesune, přemístí.

K mému životu patří i zvířata. Opět je to o tom, zda mi má kdo s pejskem (mám fenečku Lindu) pomoci, když ji nebudu moci sama vyvenčit, koupit granule, zajít k veterináři…Máme také andulky, krásně štěbetají, každý den je s nimi veselo a mohu si s nimi i povídat, i když každý mluvíme jiným jazykem. Pokud bych ale neměla maminku, osobní asistentku nebo kamarádku ze sousedství, nemohla bych mít ani ty malé ptáčky pro radost.

Jsem ráda na světě, ale musím počítat s omezeními, které mi nemoc přináší. Mám mnoho hodných lidí kolem sebe, ale musím počítat s tím, že se třeba odstěhují, že je život zavane jinam, že zestárnou a onemocní. Není jejich povinností mi celoživotně pomáhat.

Vím, že si musím život a tím i služby pro sebe z důvodu mého postižení zajišťovat organizačně sama a také samostatná chci být. Jsem ráda, že jsem se dostala do Nadačního fondu Pečovatel, protože vidím na příbězích ostatních klientů, že jste již mnohokrát pomohli a pomáhat s pomáháním umíte.

Markéta

Jak se má Markéta:

Zdravim vsechny a chci se opet podelit o to jak se mam. Po uzasne navsteve pani Moniky s televizi barrandov,jsem se snazila zacit opet s nejakymi oblibenymi aktivitami,ale moc se mi nedarilo, obe jsme s maminkou onemocnely,tak se vse omezilo a tak se snazime se z toho dostat.teprve ted jsme se dostaly po velikonocich ven na prochazku s Lindou ,mym pejskem.asistence je potrebna,akorat me mrzi,ze se mi stridaji asistentky ,taky z duvodu nemoci a tak co jsem delala s jednou musim omezit a zabavit se jinak.Proto moc dekuji za financni podporu vsem co prispivaji,ze si mohu tuto peci dovolit a  tesim se na jarni slunickove dny v prirode.To preji i vam vsem.Dekuji vase Marketa

Tento mesic jsem zazila nadherne nedelni odpoledne,kdy nas navstivila pani reditelka pecovatele spolu s televizí Barrandov, byl to pro me uzasny zazitek ,s moc prijemnymi lidmi,a proto chci vsem moc za vsechno podekovat.Bylo to nadherne ,dekuji  ,moc me to tesi.Bylo to samozrejme trochu stresu,nejsem na takove akce zvykla,ale jsme to zvladli,a bylo to moc hezke.Vsem moc dekuji za dar,od televize barrandov.Vase Marketa a maminkaCo jsem delala.unor byl trochu narocnejsi vzhledem k pocasi,snazila jsem se delat neco doma,s asist.jsme tvorily obrazky ,malovani ,a jelikoz ma maminka problemy s pateri ,tak jsme se snazily ji taky pomoct s domacnosti.proto dekuji vsem Vam ,a darcum co pomahaji abych mohla mit pocet hodin,ktere potrebujem.moc vsem dekuji,a moc si toho vazime.uz se tesim na jaro,ze zase uziju prochazky se svym milovanym pejskem Lindou.mejte se moc hezky.a dekuji Marketa

Moji mili,vsichni co mi pomahate ,od asistentky ,moji maminky a hlavne sponzori a darci financi.Diky vam muzu skoro delat vetsinu veci ,ktere by jinak byly slozitejsi.Moc vam dekuji,leden byl slusny,jak pocasi bez snehu,ale aspon byla moznost dostat se vice ven.Uzily jsme si jak hry tak peceni se skvelou asistentkou Evou.Budu se tesit na dalsi aktivity,a diky vam. Marketa

Slibeny vytvor, pexesa pro nevidome.Marketa

Více

Vzkazy