Chci darovat

Markéta K., 40 let

Dětská mozková obrna Potřebuje 25 hod./měs. ~ 3 250 Kč

„Jsem ráda na světě, ale musím počítat s omezeními.“

Leden Chybí 24 hodin
Únor Chybí 25 hodin
Březen Chybí 25 hodin
Chybí 74 hodin ~ 9 620 Kč
Celkem již bylo darováno: 38 430 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

Příběh Markéty

Jmenuje se Markéta a je mi 40 let. Ženy mého věku již mají děti, těší se z jejich úspěchů ve škole, žijí aktivní osobní i pracovní život.

Já to mám od dětství jinak. Narodila jsem se s diagnózou dětská mozková obrna, kvadruparetická forma. Co to pro mé fungování znamená? Celoživotní omezení v osobním životě, nemožnost se dostat všude tam, kde se člověk, který není na mechanickém nebo elektrickém vozíku běžně dostane.

Když se musí něco důležitého řešit, je třeba se rychle a jasně vyjádřit, znejistím a chvíli mi trvá, než se koncentruji, pak potřebné sdělím, ale ne každý má tu trpělivost… Dále to znamená, že mi neustále někdo pomáhá.

Bydlím s maminkou, která je permanentně v práci, aby nás uživila. Ale v klasickém zaměstnání, ale je ve službě skoro pořád.

Já si naštěstí řeknu, co potřebuji. Mám díky internetu nějaké virtuální přátele, se kterými se ale fakticky nesetkám. Mám koníčky, ke kterým patří čtení knih o zvířatech, ráda dělám něco rukama, například škrábané obrázky.

Mám sestru a bratra, oba mají rodiny, jsem tedy tetou. Sestra ale bydlí již dlouho v Holandsku a jezdí k nám jen jedenkrát ročně. Také já s maminkou jsme u nich byly. Vše je to ale o možnosti se někam přesunout, počítat s tím, aby vše bylo bezbariérové nebo naplánovat to, abych bariéry mohla překonat. A zase je třeba neustále mít člověka, který mně ochotně posune, přesune, přemístí.

K mému životu patří i zvířata. Opět je to o tom, zda mi má kdo s pejskem (mám fenečku Lindu) pomoci, když ji nebudu moci sama vyvenčit, koupit granule, zajít k veterináři…Máme také andulky, krásně štěbetají, každý den je s nimi veselo a mohu si s nimi i povídat, i když každý mluvíme jiným jazykem. Pokud bych ale neměla maminku, osobní asistentku nebo kamarádku ze sousedství, nemohla bych mít ani ty malé ptáčky pro radost.

Jsem ráda na světě, ale musím počítat s omezeními, které mi nemoc přináší. Mám mnoho hodných lidí kolem sebe, ale musím počítat s tím, že se třeba odstěhují, že je život zavane jinam, že zestárnou a onemocní. Není jejich povinností mi celoživotně pomáhat.

Vím, že si musím život a tím i služby pro sebe z důvodu mého postižení zajišťovat organizačně sama a také samostatná chci být. Jsem ráda, že jsem se dostala do Nadačního fondu Pečovatel, protože vidím na příbězích ostatních klientů, že jste již mnohokrát pomohli a pomáhat s pomáháním umíte.

Markéta

Jak se má Markéta:

Zdravim vsechny a chci se podelit o predvanocni pripravy peceni,pernicku.A moc Vam vsem dekuji,ze diky asistencnim hodinam mohu tohle delat.moc dekuji.Tesim se na klidne a zdrave vanoce a to preji vsem hodnym lidem ,kteri nam pomahaji,diky za PECOVATELE.

Zdravim vsechny v nadaci Pecovatel a chtela bych podekovat Vam pani Moniko, za krasne komponenty ,koralky a jine,pro moji zalibu.Dekuji i vsem ostatnim kdo se podileli a darcum ,kteri poslali,moc dekuji.Zacala jsem vyrabet,ale bohuzel jsem onemocnela a tak se budu snazit az bude muj zdravotni stav lepsi ,abych mohla neco  pred vanojedvanocimodekujitesitpredvanci Vam necvyrobit a poslat.Jsem moc vdecna,potrebuji i psychickou podporu a to mam od vas,poku neco delat.Moc d a budu spredvanocni pripravy.Preji vam hodne zdravi a pohody.Vase Marketa.  PS. Dekuji taky za pozvanky na akce,bohuzel je to daleko a moje zdravi nedovoli ted cestovat.Rada bych predstaveni videla.Dekuji

Zdravím vsechny v Pecovateli a chci mooooc podekovat paní Monice Hlinkove  a ostatnim za to, ze jste mi poslali moc hezky material na vytvareni  vecí ktere rada delam. Moc ,moc dekuji velmi me to potěšilo.Tento mesic byl pro me dost narocny,ale prinosny.Delali mi stropni zvedak v chodbe a obyvaku.Tak opet pro me dalsi mistnost kde si mohu presednout bez voziku a hrat si s pejskem a uzit si pohodli u televize ,nebo jinych praci.Taky jsme jeste vyuzili poslednich krasnych dnu v prirode.Jeste me ceka par zakroku u lekaru,ale snad to za pomoci vsech zvladnu.Moc dekuji za financni pomoc vsech sponzorů a darcu,kterych si moc vazime s maminkou a moc dekujeme.Prejeme hezky zbytek měsice a budu se tesit na dalsi dny.Zdravim Vase Marketa

Více

Vzkazy