Chci darovat

Markéta K., 40 let

Dětská mozková obrna Potřebuje 25 hod./měs. ~ 3 250 Kč

„Jsem ráda na světě, ale musím počítat s omezeními.“

Listopad Chybí 19,5 hodin
Prosinec Chybí 25 hodin
Leden Chybí 25 hodin
Chybí 69,5 hodin ~ 9 030 Kč
Celkem již bylo darováno: 36 830 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

Příběh Markéty

Jmenuje se Markéta a je mi 40 let. Ženy mého věku již mají děti, těší se z jejich úspěchů ve škole, žijí aktivní osobní i pracovní život.

Já to mám od dětství jinak. Narodila jsem se s diagnózou dětská mozková obrna, kvadruparetická forma. Co to pro mé fungování znamená? Celoživotní omezení v osobním životě, nemožnost se dostat všude tam, kde se člověk, který není na mechanickém nebo elektrickém vozíku běžně dostane.

Když se musí něco důležitého řešit, je třeba se rychle a jasně vyjádřit, znejistím a chvíli mi trvá, než se koncentruji, pak potřebné sdělím, ale ne každý má tu trpělivost… Dále to znamená, že mi neustále někdo pomáhá.

Bydlím s maminkou, která je permanentně v práci, aby nás uživila. Ale v klasickém zaměstnání, ale je ve službě skoro pořád.

Já si naštěstí řeknu, co potřebuji. Mám díky internetu nějaké virtuální přátele, se kterými se ale fakticky nesetkám. Mám koníčky, ke kterým patří čtení knih o zvířatech, ráda dělám něco rukama, například škrábané obrázky.

Mám sestru a bratra, oba mají rodiny, jsem tedy tetou. Sestra ale bydlí již dlouho v Holandsku a jezdí k nám jen jedenkrát ročně. Také já s maminkou jsme u nich byly. Vše je to ale o možnosti se někam přesunout, počítat s tím, aby vše bylo bezbariérové nebo naplánovat to, abych bariéry mohla překonat. A zase je třeba neustále mít člověka, který mně ochotně posune, přesune, přemístí.

K mému životu patří i zvířata. Opět je to o tom, zda mi má kdo s pejskem (mám fenečku Lindu) pomoci, když ji nebudu moci sama vyvenčit, koupit granule, zajít k veterináři…Máme také andulky, krásně štěbetají, každý den je s nimi veselo a mohu si s nimi i povídat, i když každý mluvíme jiným jazykem. Pokud bych ale neměla maminku, osobní asistentku nebo kamarádku ze sousedství, nemohla bych mít ani ty malé ptáčky pro radost.

Jsem ráda na světě, ale musím počítat s omezeními, které mi nemoc přináší. Mám mnoho hodných lidí kolem sebe, ale musím počítat s tím, že se třeba odstěhují, že je život zavane jinam, že zestárnou a onemocní. Není jejich povinností mi celoživotně pomáhat.

Vím, že si musím život a tím i služby pro sebe z důvodu mého postižení zajišťovat organizačně sama a také samostatná chci být. Jsem ráda, že jsem se dostala do Nadačního fondu Pečovatel, protože vidím na příbězích ostatních klientů, že jste již mnohokrát pomohli a pomáhat s pomáháním umíte.

Markéta

Jak se má Markéta:

Zdravím vsechny v Pecovateli a chci mooooc podekovat paní Monice Hlinkove  a ostatnim za to, ze jste mi poslali moc hezky material na vytvareni  vecí ktere rada delam. Moc ,moc dekuji velmi me to potěšilo.Tento mesic byl pro me dost narocny,ale prinosny.Delali mi stropni zvedak v chodbe a obyvaku.Tak opet pro me dalsi mistnost kde si mohu presednout bez voziku a hrat si s pejskem a uzit si pohodli u televize ,nebo jinych praci.Taky jsme jeste vyuzili poslednich krasnych dnu v prirode.Jeste me ceka par zakroku u lekaru,ale snad to za pomoci vsech zvladnu.Moc dekuji za financni pomoc vsech sponzorů a darcu,kterych si moc vazime s maminkou a moc dekujeme.Prejeme hezky zbytek měsice a budu se tesit na dalsi dny.Zdravim Vase Marketa

Zdravim vsechny z Pecovatele a taky hodne srdecnych pozdravu vsem darcum,kteri mi prispivaji na asistencni peci.Moc si toho vazime s maminkou,jelikoz se ji zhorsil zdravotni stav a potrebujem pomoc.Ja taky chodim na rehabilitace,s krcni pateri a celistmi,mam problem .Tak vyuzivam aspon mezi lekari volny cas a chodim s asistentkou na prochazky s pejskem.I presto ze byla velka horka,me to moc nevadi,je mi stale chladno tak jsem si letosniho tepla aspon dostatecne uzila.Tesim se na zbytek prazdnin a tepla a budu se pripravovat na krasne podzimni dny,kdy budu mit snad dost casu zase neco tvorit a venovat se mym zalibam.zdravim vsechny a krasnou dovolenou vsem.Zdravi vas Marketa   .Velke diky vam vsem.

Posilam pozdrav ,vsem v Pecovateli a taky chci pozdravit  darce,bez kterych by to bylo tezsi,a i kdyz me ted zlobi oci a hur vidim ,posilam vsem avsechnykterychzlobiociaspon  obrazek ,ktery jsem pro Vas vykreslila.Preji vsem nemocnym ale i zdravym ,hodne zdravi ,a stesti v dalsim zivote.dekuji Vsem. MARKETA

Pustila jsem se do zkouseni vyrobku z papiru,zacalo me to bavit,mam sice problem s rukama nedari se mi moc rolovat ty trubicky z letaku ,ale snad se to casem zlepsi.ale mamka pomuze a to je nas prvni pokus.

K pejskovi chybim jeste jaaa..

Více

Vzkazy