Darovat na Křídla pomoci

Markéta K., 43 let

Dětská mozková obrna Potřebuje 25 hod./měs. ~ 3 250 Kč

„Jsem ráda na světě, ale musím počítat s omezeními.“

Duben Pokryto
Květen Pokryto
Červen Pokryto
Na příští měsíce pokryto
Celkem již bylo darováno: 130 400 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

Příběh Markéty

Jmenuje se Markéta a je mi 40 let. Ženy mého věku již mají děti, těší se z jejich úspěchů ve škole, žijí aktivní osobní i pracovní život.

Já to mám od dětství jinak. Narodila jsem se s diagnózou dětská mozková obrna, kvadruparetická forma. Co to pro mé fungování znamená? Celoživotní omezení v osobním životě, nemožnost se dostat všude tam, kde se člověk, který není na mechanickém nebo elektrickém vozíku běžně dostane.

Když se musí něco důležitého řešit, je třeba se rychle a jasně vyjádřit, znejistím a chvíli mi trvá, než se koncentruji, pak potřebné sdělím, ale ne každý má tu trpělivost… Dále to znamená, že mi neustále někdo pomáhá.

Bydlím s maminkou, která je permanentně v práci, aby nás uživila. Ale v klasickém zaměstnání, ale je ve službě skoro pořád.

Já si naštěstí řeknu, co potřebuji. Mám díky internetu nějaké virtuální přátele, se kterými se ale fakticky nesetkám. Mám koníčky, ke kterým patří čtení knih o zvířatech, ráda dělám něco rukama, například škrábané obrázky.

Mám sestru a bratra, oba mají rodiny, jsem tedy tetou. Sestra ale bydlí již dlouho v Holandsku a jezdí k nám jen jedenkrát ročně. Také já s maminkou jsme u nich byly. Vše je to ale o možnosti se někam přesunout, počítat s tím, aby vše bylo bezbariérové nebo naplánovat to, abych bariéry mohla překonat. A zase je třeba neustále mít člověka, který mně ochotně posune, přesune, přemístí.

K mému životu patří i zvířata. Opět je to o tom, zda mi má kdo s pejskem (mám fenečku Lindu) pomoci, když ji nebudu moci sama vyvenčit, koupit granule, zajít k veterináři…Máme také andulky, krásně štěbetají, každý den je s nimi veselo a mohu si s nimi i povídat, i když každý mluvíme jiným jazykem. Pokud bych ale neměla maminku, osobní asistentku nebo kamarádku ze sousedství, nemohla bych mít ani ty malé ptáčky pro radost.

Jsem ráda na světě, ale musím počítat s omezeními, které mi nemoc přináší. Mám mnoho hodných lidí kolem sebe, ale musím počítat s tím, že se třeba odstěhují, že je život zavane jinam, že zestárnou a onemocní. Není jejich povinností mi celoživotně pomáhat.

Vím, že si musím život a tím i služby pro sebe z důvodu mého postižení zajišťovat organizačně sama a také samostatná chci být. Jsem ráda, že jsem se dostala do Nadačního fondu Pečovatel, protože vidím na příbězích ostatních klientů, že jste již mnohokrát pomohli a pomáhat s pomáháním umíte.

Markéta

Jak se má Markéta:

Zdravim vsechny ,darce a vsechny v Pecovateli,Mam dost narocne mesice,jak po zdravotni tak psychicke strance a tak moje tvorivost je ted dost omezena,snazila jsem se venovat pejskovi,s pomoci asistentky jsem vytvorila svicen ,zatim na jednu svicku.ted loupam orechy abychom mohli neco upect,budu delat testa na cukrovi.jsem rada ze maminku pustili z nemocnice a tak ji musim taky pomoct.Preji vam krasny adventni cas a predevsim zdravi.Dekuji vam vsem za vsechno co pro nas delate. Vase Marketa

Moji mili v pecovateli, kveten a cerven jsem prozila o neco neveseleji,nez mesice predtim.Moc dekuji za vsechny penezni prispevky, diky kterym,mohu vyuzit vice asistence,ktera je pro me prave nyni moc dulezita.Jelikoz mam zdravotni potize,musim navstivit vice vysetreni,mam potize se zrakem a proto nemohu vyrabet momentalne to co bych chtela.Jsem rada ze jsem dokoncila obraz z diamond paiting ,pava ktereho jsem vam poslala na fotce.Ted jsem trochu na tom psychicky hur,a nemohu se do niceho pustit s radosti.Snad to brzy prekonam,cekam na vymenu schodistove plosiny ,stara uz nefunguje a proto mam problemy se dostat ven z domu.musime sjizdet po schodech a to je narocne.tak  preji prekrasne leto,krasnou dovolenou vsVamem,my tady ve Frydku -Mistku mame opet vetsi vyskyt corona viru  a proto je to slozitejsi .Tesim se az bude vsechno opet,v pohode.Preji vam hodne zdravi a uzivejte slunicka. Hezke dny Vase Marketa.

Diamond painting – Markéta

 

Zdravim opet v dalsim mesici a a velke diky vsem v teto nelehke a pro me nevesele dobe.Ale presto musime v dlouhodobe situaci najit silu nejak fungovat.Snazim se zabavit jak se da,delam oblibeny diamond paiting, spolu s asistentkami vyrabim pro ruzne prilezitosti pohlednice k svatku aj.I pro radost,treba babicce do domova duchodcu.Mam taky radost ,kdyz maji radost I ostatni.Snazime se ted sadit nejake bylinky,treba matu mam moc rada,a rajcatka a taky hezke kyticky.Dalsi mesic budu mit prevazne ruzna lekarska vysetreni ,tak doufam ,ze vse zvladnu.Preji vam hodne zdravi a trpelivosti a moc vsem dekujeme za pomoc jak po psychicke tak financni strance.Velke DEKUJEME VAM.zase priste Vase Marketa

Více

Simona Baumrtová

nejlepší plavkyně České republiky v letech 2009, 2010, 2012 a 2013

Za svou plaveckou kariéru, kde se v české reprezentaci pohybuji už 13 let, jsem zatím získala 13 velkých medailí (ME, MS, OH, SU), překonala více jak 30 českých rekordů a získala 70 titulů mistryně České republiky.

Proč jsem patronkou?

„Protože jsem se už dlouhou dobu chtěla více angažovat v nadačních fondech, až jsem objevila ten pravý, Nadační fond Pečovatel, který mě oslovil svými příběhy a fungujícím administrativním systémem.“

www.simonabaumrtova.cz
patron

Vzkazy