Darovat na Křídla pomoci

Markéta K., 43 let

Dětská mozková obrna Potřebuje 25 hod./měs. ~ 3 250 Kč

„Jsem ráda na světě, ale musím počítat s omezeními.“

Říjen Chybí 13,6 hodin
Listopad Chybí 25 hodin
Prosinec Chybí 25 hodin
Chybí 63,6 hodin ~ 8 270 Kč
Celkem již bylo darováno: 142 020 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

Příběh Markéty

Jmenuje se Markéta a je mi 40 let. Ženy mého věku již mají děti, těší se z jejich úspěchů ve škole, žijí aktivní osobní i pracovní život.

Já to mám od dětství jinak. Narodila jsem se s diagnózou dětská mozková obrna, kvadruparetická forma. Co to pro mé fungování znamená? Celoživotní omezení v osobním životě, nemožnost se dostat všude tam, kde se člověk, který není na mechanickém nebo elektrickém vozíku běžně dostane.

Když se musí něco důležitého řešit, je třeba se rychle a jasně vyjádřit, znejistím a chvíli mi trvá, než se koncentruji, pak potřebné sdělím, ale ne každý má tu trpělivost… Dále to znamená, že mi neustále někdo pomáhá.

Bydlím s maminkou, která je permanentně v práci, aby nás uživila. Ale v klasickém zaměstnání, ale je ve službě skoro pořád.

Já si naštěstí řeknu, co potřebuji. Mám díky internetu nějaké virtuální přátele, se kterými se ale fakticky nesetkám. Mám koníčky, ke kterým patří čtení knih o zvířatech, ráda dělám něco rukama, například škrábané obrázky.

Mám sestru a bratra, oba mají rodiny, jsem tedy tetou. Sestra ale bydlí již dlouho v Holandsku a jezdí k nám jen jedenkrát ročně. Také já s maminkou jsme u nich byly. Vše je to ale o možnosti se někam přesunout, počítat s tím, aby vše bylo bezbariérové nebo naplánovat to, abych bariéry mohla překonat. A zase je třeba neustále mít člověka, který mně ochotně posune, přesune, přemístí.

K mému životu patří i zvířata. Opět je to o tom, zda mi má kdo s pejskem (mám fenečku Lindu) pomoci, když ji nebudu moci sama vyvenčit, koupit granule, zajít k veterináři…Máme také andulky, krásně štěbetají, každý den je s nimi veselo a mohu si s nimi i povídat, i když každý mluvíme jiným jazykem. Pokud bych ale neměla maminku, osobní asistentku nebo kamarádku ze sousedství, nemohla bych mít ani ty malé ptáčky pro radost.

Jsem ráda na světě, ale musím počítat s omezeními, které mi nemoc přináší. Mám mnoho hodných lidí kolem sebe, ale musím počítat s tím, že se třeba odstěhují, že je život zavane jinam, že zestárnou a onemocní. Není jejich povinností mi celoživotně pomáhat.

Vím, že si musím život a tím i služby pro sebe z důvodu mého postižení zajišťovat organizačně sama a také samostatná chci být. Jsem ráda, že jsem se dostala do Nadačního fondu Pečovatel, protože vidím na příbězích ostatních klientů, že jste již mnohokrát pomohli a pomáhat s pomáháním umíte.

Markéta

Jak se má Markéta

Vazeni pratele a vsichni v nadaci Pecovatel.Moc vas zdravim a chci se aspon trochu podelit o prijemne chvilky s asistenci,kdy chodime na prochazky s mym pejskem Linduskou.Taky bylo ockovani ,nakupy a taky pokud neni pocasi na prochazky,tak mensi tvoreni,cetba mych oblibenych knizek o pejscich apodobne.Asistenci rada vyuzivam,nejsem tolik sama,s mamkou obcas ,kvuli jejim zdravotnim potizim chodim vic ven s asistentkou.Doufam  ze se zdravi snad trochu casem zlepsi.Dalsi podekovani  patri hodnym svadlenkam,ktere mi poslaly prijemny darek ,moc se mi libi  a moc za nej dekuji. Dekuji sikovne pani Vavrove skvela a vzdy poradi.Moc touto cestou dekuji a bude snazit s darkem tvorit neco hezkeho.Zatim se loucim a jeste jednou vsem moc dekuji.Zdravim  Marketa

Vazeni z Pecovatele, chci vam podekovat za vasi starost o nas, taky moc dekuji vsem darcum za financni pomoc, jsme s maminkou moc vdecni, ze mohu vyuzivat osobni asistence a plnit si volne chvilky, at uz prochazkami s mym pejskem Lindou a jine me zaliby. Je to pro mou psychiku moc dulezite, kdyz je  spatne pocasi  a zrovna nemohu ven. Nyni, kdy zacina byt venku hezky, budu rada za kazdou chvilku v prirode na prochazkach a k tomu potrebuju dostatek asistence. Ze srdce vam vsem moc dekuji ze jste a mate srdce pomahat. Dekuji vase Marketa.

Zdravim a preji hezky vikend a posilam jako podekovani Vam Vsem,za vsechno co pro me delate.Moje dokoncene dilo.dekuji a krasne jarni dny. Marketa

Vyrabeni kyticek ,na jarni vyzdobu.Vsechny moc zdravim  Vase Marketa.

Více

Simona Baumrtová

nejlepší plavkyně České republiky v letech 2009, 2010, 2012 a 2013

Za svou plaveckou kariéru, kde se v české reprezentaci pohybuji už 13 let, jsem zatím získala 13 velkých medailí (ME, MS, OH, SU), překonala více jak 30 českých rekordů a získala 70 titulů mistryně České republiky.

Proč jsem patronkou?

„Protože jsem se už dlouhou dobu chtěla více angažovat v nadačních fondech, až jsem objevila ten pravý, Nadační fond Pečovatel, který mě oslovil svými příběhy a fungujícím administrativním systémem.“

www.simonabaumrtova.cz
patron

Vzkazy