Darovat na Křídla pomoci

Markéta K., 45 let

Dětská mozková obrna Potřebuje 25 hod./měs. ~ 3 250 Kč

„Jsem ráda na světě, ale musím počítat s omezeními.“

Duben Chybí 7,6 hodin
Květen Chybí 25 hodin
Chybí 32,6 hodin ~ 4 240 Kč
Celkem již bylo darováno: 198 650 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

Příběh Markéty

Jmenuje se Markéta a je mi 40 let. Ženy mého věku již mají děti, těší se z jejich úspěchů ve škole, žijí aktivní osobní i pracovní život.

Já to mám od dětství jinak. Narodila jsem se s diagnózou dětská mozková obrna, kvadruparetická forma. Co to pro mé fungování znamená? Celoživotní omezení v osobním životě, nemožnost se dostat všude tam, kde se člověk, který není na mechanickém nebo elektrickém vozíku běžně dostane.

Když se musí něco důležitého řešit, je třeba se rychle a jasně vyjádřit, znejistím a chvíli mi trvá, než se koncentruji, pak potřebné sdělím, ale ne každý má tu trpělivost… Dále to znamená, že mi neustále někdo pomáhá.

Bydlím s maminkou, která je permanentně v práci, aby nás uživila. Ale v klasickém zaměstnání, ale je ve službě skoro pořád.

Já si naštěstí řeknu, co potřebuji. Mám díky internetu nějaké virtuální přátele, se kterými se ale fakticky nesetkám. Mám koníčky, ke kterým patří čtení knih o zvířatech, ráda dělám něco rukama, například škrábané obrázky.

Mám sestru a bratra, oba mají rodiny, jsem tedy tetou. Sestra ale bydlí již dlouho v Holandsku a jezdí k nám jen jedenkrát ročně. Také já s maminkou jsme u nich byly. Vše je to ale o možnosti se někam přesunout, počítat s tím, aby vše bylo bezbariérové nebo naplánovat to, abych bariéry mohla překonat. A zase je třeba neustále mít člověka, který mně ochotně posune, přesune, přemístí.

K mému životu patří i zvířata. Opět je to o tom, zda mi má kdo s pejskem (mám fenečku Lindu) pomoci, když ji nebudu moci sama vyvenčit, koupit granule, zajít k veterináři…Máme také andulky, krásně štěbetají, každý den je s nimi veselo a mohu si s nimi i povídat, i když každý mluvíme jiným jazykem. Pokud bych ale neměla maminku, osobní asistentku nebo kamarádku ze sousedství, nemohla bych mít ani ty malé ptáčky pro radost.

Jsem ráda na světě, ale musím počítat s omezeními, které mi nemoc přináší. Mám mnoho hodných lidí kolem sebe, ale musím počítat s tím, že se třeba odstěhují, že je život zavane jinam, že zestárnou a onemocní. Není jejich povinností mi celoživotně pomáhat.

Vím, že si musím život a tím i služby pro sebe z důvodu mého postižení zajišťovat organizačně sama a také samostatná chci být. Jsem ráda, že jsem se dostala do Nadačního fondu Pečovatel, protože vidím na příbězích ostatních klientů, že jste již mnohokrát pomohli a pomáhat s pomáháním umíte.

Markéta

Jak se má Markéta

Zdravím Vás moji milí v pecovateli a všichni kdo mi pomáháte finančne na asistenční pomoc, bez které bych se těžko obešla. Moje tvoření zatím muselo trošku stranou, moje zdravotní stránka těch pár zimnich měsíců nic moc. Ale snad s jarním sluníčkem a trochou tepla se mi zdraví trochu spraví. Tyto měsíce mám v návštěvách lékařů. Proto se to projevilo i na chuti něco tvořit, spíše nyní knihy, čtení a procházky s pejskem. Proto se omlouvam a zas se pravidelněji ozvu a podělím se s vámi o zážitky. Moc děkuji všem, přeji hodně zdraví pohodu. Vaše Marketa

Zdravim vas v Novem roce ,chtela bych vam vsem  v Pecovateli a vsem darcum,kteri mi pomahaji s moznosti vyuzivat vic asistencnich hodin a tak umoznit ,abych mohla vyuzit prochazek a moznost neco doma tvorit a delat.Diky vam a vasim darkum ,za ktere chci moc podekovat vsem,ktere me moc potesily a prave ve vanocni dobe kdy je clovek citlivejsi na tu dobu,udelaly obrovskou radost.Chci vsem poprat krasny Novy rok 2023,a hlavne hodne zdravi a lasky lidí k lidem.Moc vsem dekuji a budu se tesit na dalsi pribeh,kdy budu moci vam popsat neco malo z dalsich dnu.Vanoce byly moc hezke a hlavne v tom ,ze jsme se mohli setkat u nas s rodinou.Jsou to vzacne a hezke chvile.Moc dekuji vsem a zdravi vas vase Marketa.

On

Zdravim vsechny v pecovateli i vsechny hodne lidi,kteri nam prispivaji na asistencni hodiny.Bez toho bych nemohla vyuzivat asistenci ,na kterou mi vlastni prostredky nestaci.Moc dekuji,a jelikoz se mi I mamince zhorsil posledni mesice zdravotni stav,o to potrebujeme vice pomoci.V ramci zdravi ,pocasi a okolnosti,jsem vyuzivala aspon hezkych prochazek se svym pejskem Linduskou.Bohuzel taky ma uraz ,kdy ji zranil jiny pes,a nyni se leci.Mam o ni velky strach,ale snad bude brzy v poradku.Budu se tesit ,ze se vse brzy zlepsi a budem se tesit na tvoreni a vanoce.Moc dekuji za vas hodne lidi, kterych je v dnesni dobe stale min.Dekuji vsem,a moc si vasi pomoci vazime.Preji hezke podzimni dny,vase Marketa

Více

Simona Baumrtová

nejlepší plavkyně České republiky v letech 2009, 2010, 2012 a 2013

Za svou plaveckou kariéru, kde se v české reprezentaci pohybuji už 13 let, jsem zatím získala 13 velkých medailí (ME, MS, OH, SU), překonala více jak 30 českých rekordů a získala 70 titulů mistryně České republiky.

Proč jsem patronkou?

„Protože jsem se už dlouhou dobu chtěla více angažovat v nadačních fondech, až jsem objevila ten pravý, Nadační fond Pečovatel, který mě oslovil svými příběhy a fungujícím administrativním systémem.“

www.simonabaumrtova.cz
patron

Vzkazy