Chci darovat

Markéta K., 40 let

Dětská mozková obrna Potřebuje 25 hod./měs. ~ 3 250 Kč

„Jsem ráda na světě, ale musím počítat s omezeními.“

Březen Chybí 22,3 hodin
Duben Chybí 25 hodin
Květen Chybí 25 hodin
Chybí 72,3 hodin ~ 9 400 Kč
Celkem již bylo darováno: 16 976 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

Příběh Markéty

Jmenuje se Markéta a je mi 40 let. Ženy mého věku již mají děti, těší se z jejich úspěchů ve škole, žijí aktivní osobní i pracovní život.

Já to mám od dětství jinak. Narodila jsem se s diagnózou dětská mozková obrna, kvadruparetická forma. Co to pro mé fungování znamená? Celoživotní omezení v osobním životě, nemožnost se dostat všude tam, kde se člověk, který není na mechanickém nebo elektrickém vozíku běžně dostane.

Když se musí něco důležitého řešit, je třeba se rychle a jasně vyjádřit, znejistím a chvíli mi trvá, než se koncentruji, pak potřebné sdělím, ale ne každý má tu trpělivost… Dále to znamená, že mi neustále někdo pomáhá.

Bydlím s maminkou, která je permanentně v práci, aby nás uživila. Ale v klasickém zaměstnání, ale je ve službě skoro pořád.

Já si naštěstí řeknu, co potřebuji. Mám díky internetu nějaké virtuální přátele, se kterými se ale fakticky nesetkám. Mám koníčky, ke kterým patří čtení knih o zvířatech, ráda dělám něco rukama, například škrábané obrázky.

Mám sestru a bratra, oba mají rodiny, jsem tedy tetou. Sestra ale bydlí již dlouho v Holandsku a jezdí k nám jen jedenkrát ročně. Také já s maminkou jsme u nich byly. Vše je to ale o možnosti se někam přesunout, počítat s tím, aby vše bylo bezbariérové nebo naplánovat to, abych bariéry mohla překonat. A zase je třeba neustále mít člověka, který mně ochotně posune, přesune, přemístí.

K mému životu patří i zvířata. Opět je to o tom, zda mi má kdo s pejskem (mám fenečku Lindu) pomoci, když ji nebudu moci sama vyvenčit, koupit granule, zajít k veterináři…Máme také andulky, krásně štěbetají, každý den je s nimi veselo a mohu si s nimi i povídat, i když každý mluvíme jiným jazykem. Pokud bych ale neměla maminku, osobní asistentku nebo kamarádku ze sousedství, nemohla bych mít ani ty malé ptáčky pro radost.

Jsem ráda na světě, ale musím počítat s omezeními, které mi nemoc přináší. Mám mnoho hodných lidí kolem sebe, ale musím počítat s tím, že se třeba odstěhují, že je život zavane jinam, že zestárnou a onemocní. Není jejich povinností mi celoživotně pomáhat.

Vím, že si musím život a tím i služby pro sebe z důvodu mého postižení zajišťovat organizačně sama a také samostatná chci být. Jsem ráda, že jsem se dostala do Nadačního fondu Pečovatel, protože vidím na příbězích ostatních klientů, že jste již mnohokrát pomohli a pomáhat s pomáháním umíte.

Markéta

Jak se má Markéta:

Moji mili,vsichni co mi pomahate ,od asistentky ,moji maminky a hlavne sponzori a darci financi.Diky vam muzu skoro delat vetsinu veci ,ktere by jinak byly slozitejsi.Moc vam dekuji,leden byl slusny,jak pocasi bez snehu,ale aspon byla moznost dostat se vice ven.Uzily jsme si jak hry tak peceni se skvelou asistentkou Evou.Budu se tesit na dalsi aktivity,a diky vam. Marketa

Slibeny vytvor, pexesa pro nevidome.Marketa

Krasne dny Vam vsem,chci podekovat vsem darcum za mesice bez velkych starosti ,kdy mohu vyuzivat vice asistence.Moc dekuji.I kdyz me cekaji rehabilitace a leceni,tak se snazim vyuzivat cas s mamkou a asistentkou co nejvic a nejlip ,jak se da.ted vyrabime pexeso pro nevidome,konecny vysledek vyfotim a podelim se s vama o vytvor.preji hezke dny ,hodne zdravi vsem a brzy zas Vase Marketa.

Zdravim vsechny , dekuji vsem kteri pomahaji financne nam vsem nemocnym zvladat bez stresu a velkych starosti,kazdy mesic ,kdy potrebujem pomoc asistence.jsem vsem velice vdecna a diky tomu jsem mela krasne vanoce.s pomoci asistence jsem si uzila jak peceni cukrovi a vanocni pripravy .zdobeni stromecku tak ostatnich vanocnich akci.jsem stastna,a tesim se na silvestr a konec roku celkem v dobrem zdravi.absolvovala jsem sice ne moc prijemne leceni na zubnim ,ale se skvelou asistentkou jsem to zvladla.Moc za vse vsem dekuji a preji nadherny zbytek vanoc a zdravy a stastny Novy rok 2018.Dekuji vase Marketa

Více

Vzkazy