Darovat na Křídla pomoci

Pavel M., 48 let

Roztroušená skleróza Potřebuje 35 hod./měs. ~ 4 550 Kč

„Děkuji, že mohu žít doma důstojným životem.“

Červenec Chybí 30 hodin
Srpen Chybí 35 hodin
Chybí 65 hodin ~ 8 450 Kč
Celkem již bylo darováno: 43 770 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

Příběh Pavla

V roce 2006 mi byla diagnostikovaná roztroušená skleróza a zelený zákal. V té době jsem byl zaměstnaný v papírenském průmyslu. Po 2 letech zjištění mé nemoci, se začal můj zdravotní stav zhoršovat. Pociťoval jsem, že začínám zakopávat levou nohou a to čím dál častěji. Pozoroval jsem na sobě stále větší únavu a poruchu rovnováhy, které doprovázely nepříjemné křeče nohou, bolesti zad a hlavy. Jelikož moje normální chůze nebyla možná, začal jsem chodit o francouzských holích. V tomto stavu jsem se udržoval 6 let, stále jsem zvládl být soběstačný s omezujícími možnostmi. Postupem času jsem začal ztrácet rovnováhu, i když jsem měl podporu francouzských holí. Začal jsem stále častěji padat na zem s bolestivým a často krvácejícím zraněním. Po konzultaci s lékařem neurologie mi byl přidělen mechanický vozík, abych se vyhnul nepříjemným a bolestivým pádům. V té době jsem začal pociťovat slabost a křeče v rukou. Neměl jsem sílu si sám udělat základní potřebné věci, proto jsem začal hledat pomoc v sociálních službách a byl mě doporučený Hewer. Osobní asistenti, bez jejich každodenní pomoci se již neobejdu, mi pomáhají žít důstojný život v domácím prostředí. Doprovází mě do zdravotního zařízení, do obchodů a občas za kulturou. Osobní asistence je pro mě velice důležitá a každodenní součást života, bez které bych se neobešel.

Proto touto cestou žádám o jakýkoliv finanční příspěvek, který je pro mě velkou pomocí.

Děkuji Pavel

Jak se má Pavel

Měsíc květen pro mě nebyl moc příznivý jelikož jsem měl pád z vozíku s tržnou rankou na hlavě tak jsem musel do nemocnice na sešití a postihli mě urologické problémy které lékaři řeší antibiotiky.

Měsíc duben byl pro mě velkým zpestřením, procházkami rozkvetlým městem.

Po dlouhé zimě se snažím rozcvičit v domácích  podmínkách i  s pomocí během asistence.

Slunečné dny využívám k navýšení asistenčních hodin na delší procházky historickou Plzní.

Koupil jsem si rampu pro najíždění do menších schodů, a tak mohu navštěvovat více provozoven v blízkém okolí centra města.

Více

Vzkazy