Darovat na Křídla pomoci

Pavel M., 48 let

Roztroušená skleróza Potřebuje 35 hod./měs. ~ 4 550 Kč

„Děkuji, že mohu žít doma důstojným životem.“

Únor Pokryto
Březen Chybí 8,7 hodin
Duben Chybí 35 hodin
Chybí 43,7 hodin ~ 5 680 Kč
Celkem již bylo darováno: 31 140 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

Příběh Pavla

V roce 2006 mi byla diagnostikovaná roztroušená skleróza a zelený zákal. V té době jsem byl zaměstnaný v papírenském průmyslu. Po 2 letech zjištění mé nemoci, se začal můj zdravotní stav zhoršovat. Pociťoval jsem, že začínám zakopávat levou nohou a to čím dál častěji. Pozoroval jsem na sobě stále větší únavu a poruchu rovnováhy, které doprovázely nepříjemné křeče nohou, bolesti zad a hlavy. Jelikož moje normální chůze nebyla možná, začal jsem chodit o francouzských holích. V tomto stavu jsem se udržoval 6 let, stále jsem zvládl být soběstačný s omezujícími možnostmi. Postupem času jsem začal ztrácet rovnováhu, i když jsem měl podporu francouzských holí. Začal jsem stále častěji padat na zem s bolestivým a často krvácejícím zraněním. Po konzultaci s lékařem neurologie mi byl přidělen mechanický vozík, abych se vyhnul nepříjemným a bolestivým pádům. V té době jsem začal pociťovat slabost a křeče v rukou. Neměl jsem sílu si sám udělat základní potřebné věci, proto jsem začal hledat pomoc v sociálních službách a byl mě doporučený Hewer. Osobní asistenti, bez jejich každodenní pomoci se již neobejdu, mi pomáhají žít důstojný život v domácím prostředí. Doprovází mě do zdravotního zařízení, do obchodů a občas za kulturou. Osobní asistence je pro mě velice důležitá a každodenní součást života, bez které bych se neobešel.

Proto touto cestou žádám o jakýkoliv finanční příspěvek, který je pro mě velkou pomocí.

Děkuji Pavel

Jak se má Pavel

Každý rok procházím s oblibou vánoční trhy a tak i letos alespoň městem duchů a s velkou nadějí do příštích několika měsíců a vývoje viru.

S pozdravem

Pavel

V poslední době mi trápí urologické problémy, ale myslím, že se to zlepší, jako už několikrát.

Začíná podzim, i přes chladné počasí se snažím vyrážet ven, často kolem historické části města, zlepšuje mi to náladu a cítím se lépe.

Velkou část příspěvku využívám na pravidelné asistence, které potřebuji několikrát denně. Také jsem si mohl zakoupit nový koberec, díky kterému mi není zima od nohou.

Dobrý den,

moc rád bych poděkoval NF za příspěvek na měsíc srpen.
Příspěvek jsem využil na pokrytí osobní asistence. Byli jsme také na výletě v okolí Plzně.
S OA jsem byl v okrajové části města u Boleveckého rybníka kde jsme si užili krásnou procházku s malým občerstvením.
S pozdravem hezkého dne Pavel

Více

Vzkazy