Darovat na Křídla pomoci

Pavel M., 49 let

Roztroušená skleróza Potřebuje 35 hod./měs. ~ 4 550 Kč

„Děkuji, že mohu žít doma důstojným životem.“

Prosinec Chybí 32,7 hodin
Leden Chybí 35 hodin
Únor Chybí 35 hodin
Chybí 102,7 hodin ~ 13 350 Kč
Celkem již bylo darováno: 62 570 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

Příběh Pavla

V roce 2006 mi byla diagnostikovaná roztroušená skleróza a zelený zákal. V té době jsem byl zaměstnaný v papírenském průmyslu. Po 2 letech zjištění mé nemoci, se začal můj zdravotní stav zhoršovat. Pociťoval jsem, že začínám zakopávat levou nohou a to čím dál častěji. Pozoroval jsem na sobě stále větší únavu a poruchu rovnováhy, které doprovázely nepříjemné křeče nohou, bolesti zad a hlavy. Jelikož moje normální chůze nebyla možná, začal jsem chodit o francouzských holích. V tomto stavu jsem se udržoval 6 let, stále jsem zvládl být soběstačný s omezujícími možnostmi. Postupem času jsem začal ztrácet rovnováhu, i když jsem měl podporu francouzských holí. Začal jsem stále častěji padat na zem s bolestivým a často krvácejícím zraněním. Po konzultaci s lékařem neurologie mi byl přidělen mechanický vozík, abych se vyhnul nepříjemným a bolestivým pádům. V té době jsem začal pociťovat slabost a křeče v rukou. Neměl jsem sílu si sám udělat základní potřebné věci, proto jsem začal hledat pomoc v sociálních službách a byl mě doporučený Hewer. Osobní asistenti, bez jejich každodenní pomoci se již neobejdu, mi pomáhají žít důstojný život v domácím prostředí. Doprovází mě do zdravotního zařízení, do obchodů a občas za kulturou. Osobní asistence je pro mě velice důležitá a každodenní součást života, bez které bych se neobešel.

Proto touto cestou žádám o jakýkoliv finanční příspěvek, který je pro mě velkou pomocí.

Děkuji Pavel

Jak se má Pavel

Vítání podzimu

I přes začínající chladné dny se snažím co nejvíce času trávit  s asistentkami  venku.

Díky pomoci NF pečovatel a dárcům si mohu navyšovat asistenční hodiny právě na procházky

za které jsem moc rád.

Při asistencích již více využívám pomoci s oblékáním, při cestě ven a po návratu se cítím lépe, takže službu velmi oceňuji.

Jelikož se blíží konec léta rozhodl jsem se celý měsíc co nejvíce času trávit s OA na procházkách.

Společně jsme si to užívali a prožili hezké chvilky.

Stále mě trápí vleklé zdravotní potíže, ale již brzy se dočkám důležitého vyšetření, pak se pravděpodobně zlepším a během asistencí mohu navštěvovat městské parky a být ve stínu.

Bolesti v těle se mi stále příliš nelepší, ale díky pěknému počasí jsem častěji venku, ve stínu.

Více

Vzkazy