Darovat na Křídla pomoci

Petr H., 19 let

Dětská mozková obrna Potřebuje 25 hod./měs. ~ 3 250 Kč

„Můj život jsem zasvětila mému dítěti.“ maminka

Květen Pokryto
Červen Pokryto
Červenec Chybí 18,5 hodin
Chybí 18,5 hodin ~ 2 400 Kč
Celkem již bylo darováno: 18 920 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

Příběh Petra

Dobrý den,

jmenuji se Ivana Horáková a mám vážně nemocného syna Petra. Chtěla bych touto cestou požádat o příspěvek na osobní asistenci.

Peťa se narodil jako zdravé dítě. V jeho třech měsících bylo zjištěno, že neprospívá. Začal koloběh vyšetření v Ostravě, v Praze, v Havířově. Zjistilo, že má dětskou mozkovou obrnu, hypotonii, poruchu autistického spektra, poruchu sluchu a retinopatii.

S rostoucím věkem přibyly další zdravotní potíže. V jeho 15 letech mu selhalo dýchání, byl zaintubovaný, a po 14 dnech v umělém spánku, mu byla provedena tracheostomie. Byl hospitalizovaný ve Vojenské nemocnici v Olomouci. Zde jsem byla zaučována v péči o syna v domácím prostředí. V srpnu byl synovi zaveden PEG, aby nemusel být zasondován nosem pro příjem potravy.

Nyní je Peťa zcela ležící, a vyžaduje 24hodinovou péči, která je velmi náročná. Jsem moc ráda, že mohu využít osobní asistenci z Podaných rukou. Pomáhají mi při osobní hygieně, polohování, přebalování. Osobní asistentka mi zajišťuje nákupy, vyzvedává léky a kompenzační pomůcky z lékárny. A samozřejmě nám také dělá společnost. Jsem s asistencí velice spokojená. Pomáhají nám v naší nelehké situaci. Patří jim velké díky. Jejich služby jsem začala využívat již od roku 2009 do roku 2021, ale jelikož byl syn dlouhodobě hospitalizovaný, a služba několik měsíců neprobíhala, u organizace jsem ukončila Smlouvu. Nevěděla jsem, zda se syn vrátí z hospitalizace do domácí péče. Nakonec se tak stalo, a já jsem Peťu měla zase doma. A opět jsem se obrátila na Podané ruce.

Služba je placená, a já jsem nezaměstnaná, vedená v evidenci na úřadě práce, jelikož se o svého syna starám 24 hodin denně. Pobírám příspěvek na péči ve 4. stupni a příspěvek na bydlení. Byla bych ráda za příspěvek z Vaší Nadace, aby se mi alespoň trochu ulevilo finančně. Do budoucna bych i ráda navýšila služby, až bude mít organizace kapacitní možnosti.

Velice Vám děkuji, že Vám není náš osud lhostejný.

S pozdravem

Horáková Ivana

Vzkazy