Darovat na Křídla pomoci

Tadeáš T., 13 let

„Je to usměvavý kluk, který se každé ráno těší do školy“

Tomuto klientovi již není možné prostřednictvím nadačního fondu přispívat.Celkem dárci přispěli 14 420 Kč.

Příběh Tadeáše

Tadeáš se narodil jako druhé z dvojčat. Při narození prodělal dětskou mozkovou obrnu a je kvadruplegik. Samostatně se není schopen přemisťovat. Vzpřímeně sedí jen díky vypodkládání a rukama pohybuje jen velmi omezeně.

I přes všechny tyto překážky, které mu život postavil do cesty, je Tadeáš velmi pozitivně naladěné a chytré dítě. Nejlepším přítelem a velkým pomocníkem je mu jeho dvojče, bratr Lukáš, který mu se vším mu pomáhá.

„Snažíme se žít co nejvíce normálně a nepodléhat překážkám, které nám život přichystal“ říká jeho maminka. Tadeáš od začátku chodil do běžné mateřské školky, kde udělal obrovské pokroky. „Děláme zkrátka všechno pro to, aby se mohl Tedík účastnit většiny aktivit, jako jeho vrstevníci.“

Tadeáš má předpoklady navštěvovat i klasickou základní školu, ale bez asistenta to nezvládne. Potřebuje pomoci s přípravou na vyučování, s orientací v učebnicích, s přesuny na oběd nebo na toaletu.

Každá hodina asistenční péče umožňuje Tadeášovi užít si dětství, zvládnout základní školu a mít lepší vyhlídky na to, že jednou v životě půjde vlastní cestou.

Jak se má Tadeáš

Mám za sebou téměř celý školní rok. Ten jsem zvládl diky velké pomoci mé úžasné asistentky. Všem Vám děkuji za Vaši pomoc a podporu.

Dnes jsem oslavil své osmé narozeniny spolu s bráchou. Chtel bych poděkovat vsem, kteří mi přispěli na zajištění asistence ve škole.

Více