Darovat na Křídla pomoci

Věra D., 58 let

Dětská mozková obrna, retardace Potřebuje 40 hod./měs. ~ 5 200 Kč

„Po operaci kyčle se ze mě stal ležák.“

Červenec Chybí 37 hodin
Srpen Chybí 40 hodin
Září Chybí 40 hodin
Chybí 117 hodin ~ 15 210 Kč
Celkem již bylo darováno: 32 500 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

Příběh Věrky

Na naše jediné dítě jsme se s manželem moc těšili. Dcera Věruška, se narodila v Příbramské nemocnici. Porod byl komplikovaný, klešťový, byla kříšená. Její vývoj byl zpomalený. Od 8 měsíců vyšetřována pediatrem a neurologem. Nejhorším dnem v našem životě bylo sdělení výsledků a závěru vyšetření: Dětská mozková obrna, menší mentální retardace – trvající těžká spastická kvadruparéza s atetoidními hyperkinesami, těžká spasticída. Nikdy nechodila, byla odkázaná pouze na invalidní vozík. Po určitém čase se přidaly úporné bolesti v tříslech a v levém kyčelním kloubu, díky vadě nosného a pohybového ústrojí. V roce 2017 byla operována, resekce levého kyčelního kloubu. Od té doby je Věrka upoutána jen na lůžko a potřebuje 24hodinovou péči. Po celou dobu jsme se s manželem o Věrušku starali. Léta ubíhala, společně jsme všichni zestárli a tolik potřebná síla nám ubývala. Sama jsem v mezidobí absolvovala operace obou kyčlí a kolene. Bohužel před pěti lety manžel vážně onemocněl a před dvěma lety zemřel. Po jeho smrti jsem na veškerou péči zůstala sama. Vzhledem k závažné situaci a namáhavou manipulací s Věruškou, jsem si poškodila dříve operovaný kyčel a musela jsem na reoperaci. Po dobu operace a mého zotavení, nám pomáhala moje sestra, kterou jsem požádala o pomoc. Po roce sestra odjela domů do zahraničí a na vše jsem v 76 letech zůstala sama. Po operaci a snížené pohyblivosti jsem manipulaci s Věrkou nezvládala a zažádala o pomoc společnost HEWER, z.s. Organizaci, pomáhající lidem v domácím prostředí, poskytující osobní asistenci, registrovanou sociální službu, se kterou jsme velmi spokojeni. S ohledem na finanční možnosti a mému pokročilému věku ( 78 let), byla asistenční pomoc nastavena na 7 hodin denně. Tato asistenční péče je pro nás velmi důležitá, ale zároveň finančně nákladná. Úspory, které jsme měly dochází a mám velké obavy, že budu nucena celou situaci řešit snížením hodin asistenční pomoci a že sama už vše nezvládnu. Pomoc v této životní situaci by nám velmi pomohla a život usnadnila.

Moc děkujeme Věra a Věruška

Jak se má Věra

Dobrý den, všechny zdravím a děkuji za velikou podporu. Chtěla bych se s vámi podělit o velikou radost, mám za sebou poslední opravy zubů a nyní už budu chodit pouze na preventivky.  Za velkou statečnost mi asistentka slíbila, že hned jak to půjde, vyrazíme spolu na zmrzlinu. Už se na to moc těším.

Jednoho krásného dne, mi asistentka nabídla venkovní vyjížďku na vozíku. Sice jí dalo hodně práce než mne oblékla a usadila na vozík, ale vycházka byla moc super a moc jsme si to spolu užily.

Teď v březnu jsem měla narozeniny. Maminka mi jako každý rok, objednala dort a také mi přišlo popřát pár asistentek, které k nám dochází. Chvilkové odpolední posezení u kávy a dortu bylo velmi příjemné a měla jsem velkou radost.

Protože se blíží Velikonoce, rovnou bych toho využila a chtěla popřát.

Všem přeji pěkné velikonoční svátky, plné pohody, radosti a lásky.

Děkujeme Nadačnímu fondu Pečovatel za finanční podporu, díky které mohu žít v domácím prostředí spolu se svou milovanou maminkou.

Moc děkujeme všem dárcům za poskytnutý příspěvek, který nám umožnil a ukázal, že je možné i v dnešní době žít trochu lépe. Příspěvek byl použit na ošetření u zubního lékaře a následnou opravu zubů. Ještě jednou moc děkujeme.

 

Více

Vzkazy