Chci darovat

Zuzana K., 56 let

Revmatoidní artritida Potřebuje 40 hod./měs. ~ 5 200 Kč

„Chtěla bych se po letech dostat ven na procházky s vozíkem a povídat si s lidmi.“

Prosinec Chybí 16,8 hodin
Leden Chybí 40 hodin
Únor Chybí 40 hodin
Chybí 96,8 hodin ~ 12 590 Kč
Celkem již bylo darováno: 275 550 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

Příběh Zuzany

Revmatoidní artritida (RA) se mi zpočátku začala projevovat ranní ztuhlostí zápěstí. Zpočátku se zápěstí lehce rozhýbalo, jenže toto onemocnění je zákeřné v tom, že se postupně přidávají další klouby a ráno se pak rozhýbat trvá delší dobu a navíc rozsah pohybu kloubu se zmenšuje. Já jsem navíc měla tu smůlu, že jsem měla RA juvenilní, což znamená od dětství.

Během let jsem prošla náročnou léčbou infuzemi, zlatými injekcemi, byla hospitalizována ve Výzkumném ústavu chorob revmatických, ale nemoc se mi stále zhoršovala. V roce 2002 jsem začala chodit o berlích a během dalšího roku přestala chodit úplně a od té doby jsem upoutána na lůžko.

Současná výše příspěvku 8 800,- Kč mi stačí pouze na zaplacení 2 hodin asistence denně. Asistenční služba mi pomáhá úplně ve všem, hygienou, toaletou, oblékáním, přípravou jídla, podáváním jídla a pití, nákupem a úklidem.

Bez této pomoci bych se neobešla a nemohla žít doma. Chtěla bych se po letech dostat ven na procházky s vozíkem a povídat si s lidmi.

Jak se má Zuzana:

Vzhledem k tomu,že na tv naskočil výstražný trojúhelník,což znamená,že brzo skončí vysílání DVB-T1,přemýšlím zda pořídit settopbox nebo novou tv,ale zatím jsem zahájila intenzivnĕjší čtecí období.Začala jsem Ženojedem od Theuma de Vriese.Čtu ho už potřetí,tedy od roku 1982,vzpomínám si že jsem si ho kupovala v obchodním domĕ Kotva.V té dobĕ rozhodnĕ nebylo na výbĕr tolik literatury co dnes.Ženojedem je myšlen francouzský spisovatel Gui de Maupassant,což byl a je můj oblíbený spisovatel,píšící hlavnə povídky.Vážení dárci a příznivci NF Pečovatel,díky za Vaše finanční příspĕvky. Zuzka K.

V létě přišla asistentka Radka s informací,že v přezáhrádce vyrůstá pravdĕpodobnĕ rybíz a fikovník.Oba nezasazeni ani nevysety.Rybíz byl nakonec červený a na fikovníku máme pár fíků,ale myslim,že dozrát nestihnou.Také mi Radka letos zasadila pepíno do velkého kvĕtináče ,ani jedna z nás ho nikdy neochutnala ani nepĕstovala.Zatím taky není úplnĕ dozrálé,chutná zatím jako kombinace okurky a sladkého ovoce,já bych řekla hrušky.Moc ráda bych zahradničila jako jsem to dĕlala dříve,ale bohužel velké pohybové omezení mi to nedovoluje.Dĕkuji za finanční příspĕvky na doplacení asistence. Zuzka

V sobotu mě navštívila bývalá asistentka Míša,navštĕvu jsme dlouho plánovaly,ale stále to nĕjak nevycházelo,mám radost protože čeká miminko a vím jak má ráda dĕti a umí to s nimi.Na návštĕvu se ohlàsil také patron Honza.Malovala se u mĕ chodba,paní Monika Hlinkova mi pomohla sehnat moc šikovného malíře.Zbýva ještĕ dořešit lino které s neustale vlní a roztahuje,byla jsem zvyklá,že se nové lino vždy o pàr cm smrsklo,ale tohle dĕlá pravý opak.Moc dĕkuji za finanční přìspĕvky a dary na zaplacenì asistence.Přeji kràsný zbytek léta.

Více

Honza Weber

profesionální freestylista, několikanásobný mistr světa a Evropy ve freestyle footbagu

Footbag hraji od svých 14 let a stal se významnou součástí mého života. Během mé profesionální kariéry jsem se stal sedminásobným mistrem světa a pětinásobným mistrem Evropy ve freestylu. Podařilo se mi rovněž získat několik českých i světových rekordů. Vedle soutěží a představení se již přes deset let věnuji trénování dětí a mládeže, pomáhám žákům rozvinout freestylový talent, ale i fotbalové dovednosti.

Proč jsem patronem?

„Jako profesionální sportovec si uvědomuji, že ne každý má takové štěstí, aby mu zdraví přálo. Proto je důležité myslet i na druhé a pomáhat právě těm, kteří takovou pomoc potřebují a bez ní se neobejdou. Díky nadačnímu fondu Pečovatel je pomáhat jednoduché, zkuste to také! :)“

www.honzaweber.com
patron

Vzkazy