Darovat na Křídla pomoci

Zuzana K., 56 let

Revmatoidní artritida Potřebuje 40 hod./měs. ~ 5 200 Kč

„Chtěla bych se po letech dostat ven na procházky s vozíkem a povídat si s lidmi.“

Červenec Chybí 15,2 hodin
Srpen Chybí 40 hodin
Září Chybí 40 hodin
Chybí 95,2 hodin ~ 12 370 Kč
Celkem již bylo darováno: 296 250 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

Příběh Zuzany

Revmatoidní artritida (RA) se mi zpočátku začala projevovat ranní ztuhlostí zápěstí. Zpočátku se zápěstí lehce rozhýbalo, jenže toto onemocnění je zákeřné v tom, že se postupně přidávají další klouby a ráno se pak rozhýbat trvá delší dobu a navíc rozsah pohybu kloubu se zmenšuje. Já jsem navíc měla tu smůlu, že jsem měla RA juvenilní, což znamená od dětství.

Během let jsem prošla náročnou léčbou infuzemi, zlatými injekcemi, byla hospitalizována ve Výzkumném ústavu chorob revmatických, ale nemoc se mi stále zhoršovala. V roce 2002 jsem začala chodit o berlích a během dalšího roku přestala chodit úplně a od té doby jsem upoutána na lůžko.

Současná výše příspěvku 8 800,- Kč mi stačí pouze na zaplacení 2 hodin asistence denně. Asistenční služba mi pomáhá úplně ve všem, hygienou, toaletou, oblékáním, přípravou jídla, podáváním jídla a pití, nákupem a úklidem.

Bez této pomoci bych se neobešla a nemohla žít doma. Chtěla bych se po letech dostat ven na procházky s vozíkem a povídat si s lidmi.

Jak se má Zuzana:

Díky pečlivému nošení roušek a dezinfekci rukou nikdo z asistentek,ani jejích rodinných příslušníků,ani já neonemocnĕl a doufám,že to tak bude i nadále.Poznala jse novou zdravotní sestřičku od Včelky Marušku,charita Neratovice už zde zdravotnické služby v mém případĕ masaže a cvičení neposkytuje.Zatím se zdá,že Včelka má vše lépe zorganizované a moc šikovné sestřičky.Tĕším se na červen až bude dokonćen úklid vymalované kuchynĕ a na pobyt venku bude více času.Dĕkuji za pomoc a finanční podporu všem zůčastnĕným.💥🖐 Z.K.

Dnes jsem poznala novou budoucí asistentku Sašu.Přišla se představit a zaučovat,od kvĕtna by mĕla vypomáhat o víkendech.Občas si kupuji kombuchu a jelikož není nejlevnĕjší a není ani k dostání v každém supermárketu,pořídila jsem si pĕtilitrovou lahev a násadu kombuchy s tím,že s asistentkou Radkou zkusíme kombuchu domácí.Jak se dnes ukázalo Saša má s domácí výrobou kombuchy zkušenosti,také si jí vyrábí podomácku,tak opĕt synchronicita a myslím,že zafungoval i ,,vesmírný objednávkový servis“.Dĕkuji za Vaší finanční podporu,opatrujte se a hlavnĕ BUĎTE ZDRÁVI !!!

Zítra 1.4. se mi vrací asistentka Radka po skoro dvoumĕsících kdy absolvovala operaci ruky.Tĕším se na koupání,neboť Radka je odbornice na práci se zvedàkem a já se s ní cítím bezpečnĕ.Po vypuknutí COVID-19 jsme s asistentkou Šárkou zavedly nový pozdrav,k obvyklému ahoj,mĕj se hezka a opatruj se jsme přidaly BUĎ ZDRÀVA ! BUĎ ZDRÀVA ! BUĎ ZDRÀVA ! nĕco jako mántru.Dĕkuji za Vaší pomoc a podporu a pro tentokrát se loučím pozdravem BUĎTE ZDRAVI ! BUĎTE ZDRAVI ! BUĎTE ZDRAVI ! a prosím nepropadejte strachu.❤❤❤ Zuzka

Tĕším se na návrat mé hlavní asistentky Radky která byla na operaci ruky.Mám tu místo ní teď více asistentku Šárku a Alenu,kterým moc dĕkuji,že zaskakuji a také dĕkuji všem dárcům za příspĕvky na zaplacení asistencí.Také bych si moc přála ,aby se konečnĕ povedlo dokončit rekonstrukci zdi v kuchyni,zbývá zbrousit časti zdí,vyštukovat a vymalovat.Asistentky mají ztíženou práci při přípravĕ jídla.Řemeslník mĕl nejprve potíže s tenisovým loktem a momentalnĕ se zády.

Přeji dodatečnĕ a s mírným zpoždĕním všechno nejlepší do roku 2020.Prý to bude podle čínského horoskopu rok kovové krysy,končí šedesatiletý cyklus a začíná nový.To jaký ten rok bude se prý vždy pozná 10.prosince.Já mám od listopadu v rekonstrukci zeď v kuçhyni,měla jsem jí dole opadanou,ukázalo se,že je škvíra až ven a z druhe strany je dřevĕný kaslík kde byl dříve veden motorový proud.Bude následovat zbroušenì,štukovánì a malování,nejprve ale 28 denni zrání sanační omítky.Ještĕ jednou všem přeji úspĕšný rok 2020 a dĕkuji za finanční příspĕvky na doplacení asistenčních hodin. Zuzka K.

Více

Honza Weber

profesionální freestylista, několikanásobný mistr světa a Evropy ve freestyle footbagu

Footbag hraji od svých 14 let a stal se významnou součástí mého života. Během mé profesionální kariéry jsem se stal sedminásobným mistrem světa a pětinásobným mistrem Evropy ve freestylu. Podařilo se mi rovněž získat několik českých i světových rekordů. Vedle soutěží a představení se již přes deset let věnuji trénování dětí a mládeže, pomáhám žákům rozvinout freestylový talent, ale i fotbalové dovednosti.

Proč jsem patronem?

„Jako profesionální sportovec si uvědomuji, že ne každý má takové štěstí, aby mu zdraví přálo. Proto je důležité myslet i na druhé a pomáhat právě těm, kteří takovou pomoc potřebují a bez ní se neobejdou. Díky nadačnímu fondu Pečovatel je pomáhat jednoduché, zkuste to také! :)“

www.honzaweber.com
patron

Vzkazy