Darovat na Křídla pomoci

Zuzana K., 57 let

Revmatoidní artritida Potřebuje 40 hod./měs. ~ 5 200 Kč

„Chtěla bych se po letech dostat ven na procházky s vozíkem a povídat si s lidmi.“

Listopad Chybí 28,5 hodin
Prosinec Chybí 40 hodin
Chybí 68,5 hodin ~ 8 900 Kč
Celkem již bylo darováno: 313 570 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

Příběh Zuzany

Revmatoidní artritida (RA) se mi zpočátku začala projevovat ranní ztuhlostí zápěstí. Zpočátku se zápěstí lehce rozhýbalo, jenže toto onemocnění je zákeřné v tom, že se postupně přidávají další klouby a ráno se pak rozhýbat trvá delší dobu a navíc rozsah pohybu kloubu se zmenšuje. Já jsem navíc měla tu smůlu, že jsem měla RA juvenilní, což znamená od dětství.

Během let jsem prošla náročnou léčbou infuzemi, zlatými injekcemi, byla hospitalizována ve Výzkumném ústavu chorob revmatických, ale nemoc se mi stále zhoršovala. V roce 2002 jsem začala chodit o berlích a během dalšího roku přestala chodit úplně a od té doby jsem upoutána na lůžko.

Současná výše příspěvku 8 800,- Kč mi stačí pouze na zaplacení 2 hodin asistence denně. Asistenční služba mi pomáhá úplně ve všem, hygienou, toaletou, oblékáním, přípravou jídla, podáváním jídla a pití, nákupem a úklidem.

Bez této pomoci bych se neobešla a nemohla žít doma. Chtěla bych se po letech dostat ven na procházky s vozíkem a povídat si s lidmi.

Jak se má Zuzana:

Venku jen sundáme roušku 😀😃😃

Páteční nácvik na sobotní výlet.😀😃😃

Dnes jsme s asistentkou Alex navštívily bývalý statek,který v roce 2018 koupila komunita bosých karmelitek.Celý areal by se mĕl v následujících letech v nĕkolika etapách opravit a přebudovat.Spousta práce už je hotova a buduje se zde i lesopark,který bude přístupný.Tatínek mé tchýnĕ zde za války pracoval jako šafář a můj strýc vyprávĕl jak zde jako malý kluk mĕl kamarády a jezdil na oslìku.Statek byl 70 let bez oprav,používalo ho JZD a pri církevních restitucích byl vrácen Vyšehradské kapitole.Máme to sem pár set metrů,po cestĕ mĕ docela šokovalo nĕkolik vyhozených pneumatik ve škarpĕ,rozbité bílé dlaždicky,stavební suť a pytel s plasty.Tak trochu nevím co s tím 😐😐😐,kousek dál jsou kontejnery.Paradoxnĕ je tam i jedna z nejlepších asfaltek v naší vesnici,protože se u nás buduje kanalizace a všude možnĕ se bagruje.Dĕkuji všem přispĕvatelům a příznivcům NF a přeji krásný zbytek léta.ZK.

Jelikož mi neustále vypadává signal u Tv,nebo se kostičkuje obraz a nĕkdy už nechci znovu a znuvu ladit a editorovat program,hledala jsem dnes nĕjaky filmík na skouknutí na telefonu a našla jeden který mĕ zaujal a který doporučuji i ostatním.Je to film s názvem PAPÍROVÍ ANDÍLCI s Josií Bissett známou ze serialu Melrose Place.Je to film o tom, jak si lidé pomáhají a jaká cesta k tomu často vede.Takhle nĕjak to funguje i u NF Pečovatel a já všem pomáhajícím a podporovatelům moc dĕkuji.ZK

Více

Honza Weber

profesionální freestylista, několikanásobný mistr světa a Evropy ve freestyle footbagu

Footbag hraji od svých 14 let a stal se významnou součástí mého života. Během mé profesionální kariéry jsem se stal sedminásobným mistrem světa a pětinásobným mistrem Evropy ve freestylu. Podařilo se mi rovněž získat několik českých i světových rekordů. Vedle soutěží a představení se již přes deset let věnuji trénování dětí a mládeže, pomáhám žákům rozvinout freestylový talent, ale i fotbalové dovednosti.

Proč jsem patronem?

„Jako profesionální sportovec si uvědomuji, že ne každý má takové štěstí, aby mu zdraví přálo. Proto je důležité myslet i na druhé a pomáhat právě těm, kteří takovou pomoc potřebují a bez ní se neobejdou. Díky nadačnímu fondu Pečovatel je pomáhat jednoduché, zkuste to také! :)“

www.honzaweber.com
patron

Vzkazy