Chci darovat

Zuzana K., 56 let

Revmatoidní artritida Potřebuje 40 hod./měs. ~ 5 200 Kč

„Chtěla bych se po letech dostat ven na procházky s vozíkem a povídat si s lidmi.“

Únor Pokryto
Březen Pokryto
Duben Chybí 33,3 hodin
Chybí 33,3 hodin ~ 4 330 Kč
Celkem již bylo darováno: 286 220 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

Příběh Zuzany

Revmatoidní artritida (RA) se mi zpočátku začala projevovat ranní ztuhlostí zápěstí. Zpočátku se zápěstí lehce rozhýbalo, jenže toto onemocnění je zákeřné v tom, že se postupně přidávají další klouby a ráno se pak rozhýbat trvá delší dobu a navíc rozsah pohybu kloubu se zmenšuje. Já jsem navíc měla tu smůlu, že jsem měla RA juvenilní, což znamená od dětství.

Během let jsem prošla náročnou léčbou infuzemi, zlatými injekcemi, byla hospitalizována ve Výzkumném ústavu chorob revmatických, ale nemoc se mi stále zhoršovala. V roce 2002 jsem začala chodit o berlích a během dalšího roku přestala chodit úplně a od té doby jsem upoutána na lůžko.

Současná výše příspěvku 8 800,- Kč mi stačí pouze na zaplacení 2 hodin asistence denně. Asistenční služba mi pomáhá úplně ve všem, hygienou, toaletou, oblékáním, přípravou jídla, podáváním jídla a pití, nákupem a úklidem.

Bez této pomoci bych se neobešla a nemohla žít doma. Chtěla bych se po letech dostat ven na procházky s vozíkem a povídat si s lidmi.

Jak se má Zuzana:

Přeji dodatečnĕ a s mírným zpoždĕním všechno nejlepší do roku 2020.Prý to bude podle čínského horoskopu rok kovové krysy,končí šedesatiletý cyklus a začíná nový.To jaký ten rok bude se prý vždy pozná 10.prosince.Já mám od listopadu v rekonstrukci zeď v kuçhyni,měla jsem jí dole opadanou,ukázalo se,že je škvíra až ven a z druhe strany je dřevĕný kaslík kde byl dříve veden motorový proud.Bude následovat zbroušenì,štukovánì a malování,nejprve ale 28 denni zrání sanační omítky.Ještĕ jednou všem přeji úspĕšný rok 2020 a dĕkuji za finanční příspĕvky na doplacení asistenčních hodin. Zuzka K.

Dnes jsem si vybrala svůj vánoční dárek,absolvovala jsem xenonovou terapii,25 minut dýchání xenonu.Xenon je plyn který se používá od 80.let k regeneraci organizmu,nejprve pro zranĕné vojáky.Aparatura na xenonovou terapii je dnes pojízdná a je možné za nemocným přijet,což byl můj případ.Moc dĕkuji za finanční příspĕvky na doplacení asistenčních hodin. Zuzka

Vzhledem k tomu,že na tv naskočil výstražný trojúhelník,což znamená,že brzo skončí vysílání DVB-T1,přemýšlím zda pořídit settopbox nebo novou tv,ale zatím jsem zahájila intenzivnĕjší čtecí období.Začala jsem Ženojedem od Theuma de Vriese.Čtu ho už potřetí,tedy od roku 1982,vzpomínám si že jsem si ho kupovala v obchodním domĕ Kotva.V té dobĕ rozhodnĕ nebylo na výbĕr tolik literatury co dnes.Ženojedem je myšlen francouzský spisovatel Gui de Maupassant,což byl a je můj oblíbený spisovatel,píšící hlavnə povídky.Vážení dárci a příznivci NF Pečovatel,díky za Vaše finanční příspĕvky. Zuzka K.

V létě přišla asistentka Radka s informací,že v přezáhrádce vyrůstá pravdĕpodobnĕ rybíz a fikovník.Oba nezasazeni ani nevysety.Rybíz byl nakonec červený a na fikovníku máme pár fíků,ale myslim,že dozrát nestihnou.Také mi Radka letos zasadila pepíno do velkého kvĕtináče ,ani jedna z nás ho nikdy neochutnala ani nepĕstovala.Zatím taky není úplnĕ dozrálé,chutná zatím jako kombinace okurky a sladkého ovoce,já bych řekla hrušky.Moc ráda bych zahradničila jako jsem to dĕlala dříve,ale bohužel velké pohybové omezení mi to nedovoluje.Dĕkuji za finanční příspĕvky na doplacení asistence. Zuzka

Více

Honza Weber

profesionální freestylista, několikanásobný mistr světa a Evropy ve freestyle footbagu

Footbag hraji od svých 14 let a stal se významnou součástí mého života. Během mé profesionální kariéry jsem se stal sedminásobným mistrem světa a pětinásobným mistrem Evropy ve freestylu. Podařilo se mi rovněž získat několik českých i světových rekordů. Vedle soutěží a představení se již přes deset let věnuji trénování dětí a mládeže, pomáhám žákům rozvinout freestylový talent, ale i fotbalové dovednosti.

Proč jsem patronem?

„Jako profesionální sportovec si uvědomuji, že ne každý má takové štěstí, aby mu zdraví přálo. Proto je důležité myslet i na druhé a pomáhat právě těm, kteří takovou pomoc potřebují a bez ní se neobejdou. Díky nadačnímu fondu Pečovatel je pomáhat jednoduché, zkuste to také! :)“

www.honzaweber.com
patron

Vzkazy