Chci darovat

Zuzana K., 55 let

Revmatoidní artritida Potřebuje 40 hod./měs. ~ 5 200 Kč

„Chci se po letech dostat ven s vozíkem a povídat si s lidmi.“

Říjen Chybí 29,9 hodin
Listopad Chybí 40 hodin
Prosinec Chybí 40 hodin
Chybí 109,9 hodin ~ 14 290 Kč
Celkem již bylo darováno: 257 860 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

Příběh Zuzany

Revmatoidní artritida (RA) se mi zpočátku začala projevovat ranní ztuhlostí zápěstí. Zpočátku se zápěstí lehce rozhýbalo, jenže toto onemocnění je zákeřné v tom, že se postupně přidávají další klouby a ráno se pak rozhýbat trvá delší dobu a navíc rozsah pohybu kloubu se zmenšuje. Já jsem navíc měla tu smůlu, že jsem měla RA juvenilní, což znamená od dětství.

Během let jsem prošla náročnou léčbou infuzemi, zlatými injekcemi, byla hospitalizována ve Výzkumném ústavu chorob revmatických, ale nemoc se mi stále zhoršovala. V roce 2002 jsem začala chodit o berlích a během dalšího roku přestala chodit úplně a od té doby jsem upoutána na lůžko.

Současná výše příspěvku 8 800,- Kč mi stačí pouze na zaplacení 2 hodin asistence denně. Asistenční služba mi pomáhá úplně ve všem, hygienou, toaletou, oblékáním, přípravou jídla, podáváním jídla a pití, nákupem a úklidem.

Bez této pomoci bych se neobešla a nemohla žít doma. Chtěla bych se po letech dostat ven na procházky s vozíkem a povídat si s lidmi.

Jak se má Zuzana:

V sobotu mě navštívila bývalá asistentka Míša,navštĕvu jsme dlouho plánovaly,ale stále to nĕjak nevycházelo,mám radost protože čeká miminko a vím jak má ráda dĕti a umí to s nimi.Na návštĕvu se ohlàsil také patron Honza.Malovala se u mĕ chodba,paní Monika Hlinkova mi pomohla sehnat moc šikovného malíře.Zbýva ještĕ dořešit lino které s neustale vlní a roztahuje,byla jsem zvyklá,že se nové lino vždy o pàr cm smrsklo,ale tohle dĕlá pravý opak.Moc dĕkuji za finanční přìspĕvky a dary na zaplacenì asistence.Přeji kràsný zbytek léta.

Tento mĕsíc mi asistentka Radka předvedla své kadeřnické dovednosti ,které piluje už od dětství.Připadá mi,že k tomu došlo nĕjak náhodou,ale jelikož se říká,že náhody neexistují,asi to bylo tam nahoře naplánované,jak nĕkdy říkám,,kluci nahoře to zařídili“.Přijela mĕ ostříhat kadeřnice Bohunka,ale asi jsme dostatečnĕ rychle nezavřely uštĕkanèho pejska Diega,který má uštĕkanost v popisu svèho plemene,tak Bohunka odešla,ale to se jen domníváme,Bohunka stála za vrátky tam nebyla.Stříhání od Radky dopadlo dobŕe,a myslím,že jí o stříhánì požádám i příštĕ.Přeji Vám krásné léto,přimĕřenĕ sluníčka,dostatek vláhy pro tělo i půdu a dĕkuji Vám za finanční příspĕvky na doplácení asistenčních hodin.

Více

Honza Weber

profesionální freestylista, několikanásobný mistr světa a Evropy ve freestyle footbagu

Footbag hraji od svých 14 let a stal se významnou součástí mého života. Během mé profesionální kariéry jsem se stal sedminásobným mistrem světa a pětinásobným mistrem Evropy ve freestylu. Podařilo se mi rovněž získat několik českých i světových rekordů. Vedle soutěží a představení se již přes deset let věnuji trénování dětí a mládeže, pomáhám žákům rozvinout freestylový talent, ale i fotbalové dovednosti.

Proč jsem patronem?

„Jako profesionální sportovec si uvědomuji, že ne každý má takové štěstí, aby mu zdraví přálo. Proto je důležité myslet i na druhé a pomáhat právě těm, kteří takovou pomoc potřebují a bez ní se neobejdou. Díky nadačnímu fondu Pečovatel je pomáhat jednoduché, zkuste to také! :)“

www.honzaweber.com
patron

Vzkazy