Chci darovat

Zuzana K., 55 let

Revmatoidní artritida Potřebuje 70 hod./měs. ~ 9 100 Kč

„Chci se po letech dostat ven s vozíkem a povídat si s lidmi.“

Květen Chybí 50,2 hodin
Červen Chybí 70 hodin
Červenec Chybí 70 hodin
Chybí 190,2 hodin ~ 24 720 Kč
Celkem již bylo darováno: 220 010 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

Příběh Zuzany

Revmatoidní artritida (RA) se mi zpočátku začala projevovat ranní ztuhlostí zápěstí. Zpočátku se zápěstí lehce rozhýbalo, jenže toto onemocnění je zákeřné v tom, že se postupně přidávají další klouby a ráno se pak rozhýbat trvá delší dobu a navíc rozsah pohybu kloubu se zmenšuje. Já jsem navíc měla tu smůlu, že jsem měla RA juvenilní, což znamená od dětství.

Během let jsem prošla náročnou léčbou infuzemi, zlatými injekcemi, byla hospitalizována ve Výzkumném ústavu chorob revmatických, ale nemoc se mi stále zhoršovala. V roce 2002 jsem začala chodit o berlích a během dalšího roku přestala chodit úplně a od té doby jsem upoutána na lůžko.

Současná výše příspěvku 8 800,- Kč mi stačí pouze na zaplacení 2 hodin asistence denně. Asistenční služba mi pomáhá úplně ve všem, hygienou, toaletou, oblékáním, přípravou jídla, podáváním jídla a pití, nákupem a úklidem.

Bez této pomoci bych se neobešla a nemohla žít doma. Chtěla bych se po letech dostat ven na procházky s vozíkem a povídat si s lidmi.

Jak se má Zuzana:

Příroda se probouzí,a je to vidĕt i na pokojòvých květinach v mém pokoji.Mám tendenci je pořád množit,řízkovat a rozdávat dál.Tento týden začala kvést i pařížská kopretina která je bálkonová a nĕkdy se ani nepovede ji uchovat přes zimu.Naštĕstí asistentka Radka je i dobrá zahradnice.Její specialitou jsou ibišky,které jsem já zase nikdy nemĕla a tak se taky učím a okukuji jak zaštipovat aby vznikla pĕknĕ rozvĕtvèná korunka a tlustý kmínek.Zâroveň mám i intenzivní čtecí období a touhu vracet se ke svým oblíbeným autorům jako je Guldbranssen,Mika Waltari a J.M.Simmel.Vĕtšinou začínám jednou ze svých oblíbených Láska je jen slovo a dnes jsem na stranĕ 144.Moc dĕkuji za všechny Vaše příspĕvky na zaplacení asistence.Přeji krásné jarní dny.

Tento týden čtu,čtu a čtu.Od asistentky Šárky také vášnivé čtenářky mám půjčenou Cizinku.Je to tlustý román který se čte jedním dechem.Vážka v jantaru a Mořeplavec které navazují jsou ještĕ tlustśí a celá sèrie pokračuje dále a snad není ještĕ ani dopsaná.Cizinka je i zfilmovaná,točilo se i v Praze.Od asistentky Radky mám zprovoznĕný stoleček a tak můžu číst i vleže.Radka mi dnes udĕlala radost,nèboť tato vśestrannĕ talentovaná žena dokáže  vymĕni i ulomenou kličku u okna.Přišla se šroubovákem,chvilku montovala,pak zašla do firmy NOANO,vrátila se s novou kličkou,prozkoumala jak ji správnĕ napasovat,přišroubovat a okno se zase da otvírat.Moc dĕkuji za finanční příspĕvky a přejí krásné slunečné dny.

Dnes v noci se mi zdál zvláštní sen.V tom snu telefonoval tajemný hlas z Heweru a oznamoval mi ,že dodržování pracovní doby asistentek už nebude kontrolováno přes telefon,ale každá asistentka dostane injekci s čipem.Pozdĕji prý dostanou čip i všichnì zamĕstnanci Heweru a jejich klienti.Zeptala jsem se tajemného hlasu:a proč to dĕlají ? Tajemný hlas odpovĕdĕl:to je požadavek pana Soroše z USA a globálního mocenského systemu,musíte být všichni pod kontrolou,vyjímky jsou nepřípustne.Pak jsem se vzbudila,chvilku jsem nevĕdĕla kdo jsem a kde jsem.Pak jsem si vzpomnĕla na svou babičku, které se sny plnily,zvlaštĕ ty negativní a zadoufala jsem,že tuto její schopnost jsem nepodĕdila.Potom jsem si vzpomnĕla na pana Wericha a jeho průpovídku:u nás je pořádek,u nás se nic nesmí.Asistentky u Heweru nesmí na asistenci přijít ani o minutku pozdĕji a nesmí odejít ani o minutku dříve,a je to podle mého názoru práce i psychicky náročná.Proto velké podĕkování vśem z Pečovatele,z Heweru i všem co pomáháte zaplatit asistenční péči.Hodnĕ zdraví,štĕstí,lásky a radosti v roce 2019

 

Začàtkem prosince přijel na návštĕvu patron Honza,přvezl výbornou bábovku od svè babičky,dvd přehrávač a tak si konečně pustím film o BG.Do sbírky mi také přibyl krásný hrot křišťálu.Používám je k čištĕní prostoru.Honza se seznamil s mojí asistentkou Šárkou a za pár dní jsem se dozvĕdĕla i dobrou zpravu o asistentce Radce,že její stav není vážný, a že se nám vrátí.Trochu mi vádí časté telefonické kontroly asistentek,protože v momentě kdy přijde asistentka potřebuju ůplnĕ nĕco jiného než potvrzovat jejì přítomnost volajícímu.Nepomohlo ani moje ujišťovánì,že pokud by se stalo ,že asistentky budou chodit pozdĕ budu to řešit s jejich nadřízenou.Ještě chci popřát krásné svátky a podĕkovat vśem dárcům a moc si přeju ať jsou śťastny všechny bytosti.

Stále màm nemocnou svou hlavní asistentku Radku,a tak teď nejvíce asistenčních hodin obstarává asistentka Śàrka.Na Šárce si moc vážím toho ,že se vždy snaží nenechat nikoho ze svých klientů na holičkách,je to velká milovnice knih a vášnivá čtenářka stejně jako já,akorát jiného žánru.Já mám ráda knihy filozofické,duchovní a ezoterické.Tento týden jsem se pustila do čtení knihy Nová země od Eckharta Tolleho.Je to o tom ,jak funguje lidské ego,kniha velmi poučná,a doporučuju.Ještĕ chci moc podĕkovat za Vaše finanční příspĕvky a dary.S přáním krásného a pokud možno klidného adventu.Zuzka K.

Více

Honza Weber

profesionální freestylista, několikanásobný mistr světa a Evropy ve freestyle footbagu

Footbag hraji od svých 14 let a stal se významnou součástí mého života. Během mé profesionální kariéry jsem se stal sedminásobným mistrem světa a pětinásobným mistrem Evropy ve freestylu. Podařilo se mi rovněž získat několik českých i světových rekordů. Vedle soutěží a představení se již přes deset let věnuji trénování dětí a mládeže, pomáhám žákům rozvinout freestylový talent, ale i fotbalové dovednosti.

Proč jsem patronem?

„Jako profesionální sportovec si uvědomuji, že ne každý má takové štěstí, aby mu zdraví přálo. Proto je důležité myslet i na druhé a pomáhat právě těm, kteří takovou pomoc potřebují a bez ní se neobejdou. Díky nadačnímu fondu Pečovatel je pomáhat jednoduché, zkuste to také! :)“

www.honzaweber.com
patron

Vzkazy