Darovat na Křídla pomoci

Zuzana K., 57 let

Revmatoidní artritida Potřebuje 40 hod./měs. ~ 5 200 Kč

„Chtěla bych se po letech dostat ven na procházky s vozíkem a povídat si s lidmi.“

Únor Pokryto
Březen Chybí 21,1 hodin
Duben Chybí 40 hodin
Chybí 61,1 hodin ~ 7 940 Kč
Celkem již bylo darováno: 329 860 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

Příběh Zuzany

Revmatoidní artritida (RA) se mi zpočátku začala projevovat ranní ztuhlostí zápěstí. Zpočátku se zápěstí lehce rozhýbalo, jenže toto onemocnění je zákeřné v tom, že se postupně přidávají další klouby a ráno se pak rozhýbat trvá delší dobu a navíc rozsah pohybu kloubu se zmenšuje. Já jsem navíc měla tu smůlu, že jsem měla RA juvenilní, což znamená od dětství.

Během let jsem prošla náročnou léčbou infuzemi, zlatými injekcemi, byla hospitalizována ve Výzkumném ústavu chorob revmatických, ale nemoc se mi stále zhoršovala. V roce 2002 jsem začala chodit o berlích a během dalšího roku přestala chodit úplně a od té doby jsem upoutána na lůžko.

Současná výše příspěvku 8 800,- Kč mi stačí pouze na zaplacení 2 hodin asistence denně. Asistenční služba mi pomáhá úplně ve všem, hygienou, toaletou, oblékáním, přípravou jídla, podáváním jídla a pití, nákupem a úklidem.

Bez této pomoci bych se neobešla a nemohla žít doma. Chtěla bych se po letech dostat ven na procházky s vozíkem a povídat si s lidmi.

Jak se má Zuzana:

Tento mĕsíc přinesl nepříznivou zprávu o odchodu jedné z asistentek koncem prosince.Odchází z rodinných důvodů pečovat o svého strýce.Jinak dnes asi začíná advent tak vyrábíme výzdobu z chvojí a svíček.Přeji krásný advent,moc dĕkuji za finanční podporu a hlavnĕ všem přeji hodnĕ zdraví a odolnosti vůči covidu. Zuzka

Krásný podzim všem v této hodnĕ náročné dobĕ.Včera jsem se po hodnĕ dlouhé dobĕ podívala na hřbitov a zapálila svíčku svým milovaným předkům,Jelikož byla nedĕle,nejezdilo moc aut, spíše houfy cyklistů,byla cesta bezpečná i po silnici.Cestou máme krásnĕ opravenou kapličku,krásnĕ opravený zámek,bohužel pravdĕpodobnĕ opravený z penĕz důchodců jezdících na reklamní zájezdy s dárečkem nebo obĕdem zdarma.Zjištĕní,že se na hřbitovĕ krade kvĕtinová výzdoba a keramické svícny,také nebylo nejpříjemnĕjší.Jak prohlásila jedna paní-okrást zesnulé není projev sily ,ale projev slabosti.Byl krásný sluneční den a já jsem moc ráda,že mi asistentka Alexandra tento výlet umožnila,že je sportovnĕ zdatná a ochotná podniknout nĕkolikakilometrový výlet.Takè moc dĕkuji všem přispĕvatelům,dárcům,přiznivcům a všem z NF a AS Hewer.Hodnĕ zdraví přeji.Z.K.

Více

Honza Weber

profesionální freestylista, několikanásobný mistr světa a Evropy ve freestyle footbagu

Footbag hraji od svých 14 let a stal se významnou součástí mého života. Během mé profesionální kariéry jsem se stal sedminásobným mistrem světa a pětinásobným mistrem Evropy ve freestylu. Podařilo se mi rovněž získat několik českých i světových rekordů. Vedle soutěží a představení se již přes deset let věnuji trénování dětí a mládeže, pomáhám žákům rozvinout freestylový talent, ale i fotbalové dovednosti.

Proč jsem patronem?

„Jako profesionální sportovec si uvědomuji, že ne každý má takové štěstí, aby mu zdraví přálo. Proto je důležité myslet i na druhé a pomáhat právě těm, kteří takovou pomoc potřebují a bez ní se neobejdou. Díky nadačnímu fondu Pečovatel je pomáhat jednoduché, zkuste to také! :)“

www.honzaweber.com
patron

Vzkazy