Darovat na Křídla pomoci

Zuzana K., 59 let

Revmatoidní artritida Potřebuje 20 hod./měs. ~ 2 600 Kč

„Chtěla bych se po letech dostat ven na procházky s vozíkem a povídat si s lidmi.“

Duben Pokryto
Květen Pokryto
Červen Pokryto
Na příští měsíce pokryto
Celkem již bylo darováno: 448 448 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

Příběh Zuzany

Revmatoidní artritida (RA) se mi zpočátku začala projevovat ranní ztuhlostí zápěstí. Zpočátku se zápěstí lehce rozhýbalo, jenže toto onemocnění je zákeřné v tom, že se postupně přidávají další klouby a ráno se pak rozhýbat trvá delší dobu a navíc rozsah pohybu kloubu se zmenšuje. Já jsem navíc měla tu smůlu, že jsem měla RA juvenilní, což znamená od dětství.

Během let jsem prošla náročnou léčbou infuzemi, zlatými injekcemi, byla hospitalizována ve Výzkumném ústavu chorob revmatických, ale nemoc se mi stále zhoršovala. V roce 2002 jsem začala chodit o berlích a během dalšího roku přestala chodit úplně a od té doby jsem upoutána na lůžko.

Současná výše příspěvku 8 800,- Kč mi stačí pouze na zaplacení 2 hodin asistence denně. Asistenční služba mi pomáhá úplně ve všem, hygienou, toaletou, oblékáním, přípravou jídla, podáváním jídla a pití, nákupem a úklidem.

Bez této pomoci bych se neobešla a nemohla žít doma. Chtěla bych se po letech dostat ven na procházky s vozíkem a povídat si s lidmi.

Jak se má Zuzana

S asistentkou se obĕ již moc tĕšíme na jaro.Dnes jsme jarnĕ ozdobily vchodové dveře.Zavzpomínala jsem na maminku která uháčkovala narcisové kvĕty které jsme do vĕnečku použily.Přeji krásné předjaří a dĕkuji za podporu a pomoc.Z.K.

Z dnešního výletu k novĕ budovanému kostelu karmelitek.Od podzimu jsem zde nebyla,cesta byla blátivá a chce to více času.Dnes bylo mrazivo a krásnĕ slunečno.Stavba značnĕ vyrostla a už není ani poznat,že zde býval zpustlý statek

Do domu kde jsem vyrůstala jsem se vrátila v roce 2002 a mohla zde zůstat díky pomoci maminky,dnes díky pomoci Vás dárců NF Pečovatel a asistentek z Heweru.Moc dĕkuji.

Dnešní pejsci už odpočívat na zemi moc nechtějí,většinou vlezou rovnou do křesílka nebo postele.Takhle maličkého špice vidím poprvé.

Více

Honza Weber

profesionální freestylista, několikanásobný mistr světa a Evropy ve freestyle footbagu

Footbag hraji od svých 14 let a stal se významnou součástí mého života. Během mé profesionální kariéry jsem se stal sedminásobným mistrem světa a pětinásobným mistrem Evropy ve freestylu. Podařilo se mi rovněž získat několik českých i světových rekordů. Vedle soutěží a představení se již přes deset let věnuji trénování dětí a mládeže, pomáhám žákům rozvinout freestylový talent, ale i fotbalové dovednosti.

Proč jsem patronem?

„Jako profesionální sportovec si uvědomuji, že ne každý má takové štěstí, aby mu zdraví přálo. Proto je důležité myslet i na druhé a pomáhat právě těm, kteří takovou pomoc potřebují a bez ní se neobejdou. Díky nadačnímu fondu Pečovatel je pomáhat jednoduché, zkuste to také! :)“

www.honzaweber.com
patron

Vzkazy