Darovat na Křídla pomoci

Zuzana K., 58 let

Revmatoidní artritida Potřebuje 40 hod./měs. ~ 5 200 Kč

„Chtěla bych se po letech dostat ven na procházky s vozíkem a povídat si s lidmi.“

Červenec Chybí 27,2 hodin
Srpen Chybí 40 hodin
Září Chybí 40 hodin
Chybí 107,2 hodin ~ 13 930 Kč
Celkem již bylo darováno: 406 860 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

Příběh Zuzany

Revmatoidní artritida (RA) se mi zpočátku začala projevovat ranní ztuhlostí zápěstí. Zpočátku se zápěstí lehce rozhýbalo, jenže toto onemocnění je zákeřné v tom, že se postupně přidávají další klouby a ráno se pak rozhýbat trvá delší dobu a navíc rozsah pohybu kloubu se zmenšuje. Já jsem navíc měla tu smůlu, že jsem měla RA juvenilní, což znamená od dětství.

Během let jsem prošla náročnou léčbou infuzemi, zlatými injekcemi, byla hospitalizována ve Výzkumném ústavu chorob revmatických, ale nemoc se mi stále zhoršovala. V roce 2002 jsem začala chodit o berlích a během dalšího roku přestala chodit úplně a od té doby jsem upoutána na lůžko.

Současná výše příspěvku 8 800,- Kč mi stačí pouze na zaplacení 2 hodin asistence denně. Asistenční služba mi pomáhá úplně ve všem, hygienou, toaletou, oblékáním, přípravou jídla, podáváním jídla a pití, nákupem a úklidem.

Bez této pomoci bych se neobešla a nemohla žít doma. Chtěla bych se po letech dostat ven na procházky s vozíkem a povídat si s lidmi.

Jak se má Zuzana

V sobotu jsme s asistentkou vyrazily na prochàzku po okolì.Našìm původnìm  zàmĕrem bylo prozkoumat cestu okolo pole kterà vede až k Vltavĕ.Cesta vede z čàsti hàjem kde byl terèn s velkým sklonem navìc plný vystouplých koŕenů.Aż k Vltavĕ jsme se tedy nedostaly.Cestou zpĕt nás napadlo  nasbìrat bezinkovè kvĕty na výrobu limonády.Nejvĕtšì bezinky rostou vĕtšinou pod sloupy elektrickèho vedenì,asi nim nĕjak svĕdčì elektrosmog.Chci moc poděkovat za podporu a pomoc.💥🌻ZK

Tĕším se na sázení rajčat do velkých kvĕtináčů jako každý rok  po zmrzlých můžích.Rostlinky máme od včerejška nachystané,také budem sázet obíbené voskovky do truhlíku a na hřbitov.Jak se udĕlá hezky láká mĕ to ven,každý den to ale úplnĕ nevyjde.Miluji zelenou a pestré barvy kvĕtin.Zelená je barva léčící oči a ty já hodnĕ zatĕžuji četbou.Vyřešila jsem si to tak,že mám v pokoji asi až moc pokojových kvĕtin.Přejí krásné slunečné dny a moc dĕkuji za podporu a pomoc.

Více

Honza Weber

profesionální freestylista, několikanásobný mistr světa a Evropy ve freestyle footbagu

Footbag hraji od svých 14 let a stal se významnou součástí mého života. Během mé profesionální kariéry jsem se stal sedminásobným mistrem světa a pětinásobným mistrem Evropy ve freestylu. Podařilo se mi rovněž získat několik českých i světových rekordů. Vedle soutěží a představení se již přes deset let věnuji trénování dětí a mládeže, pomáhám žákům rozvinout freestylový talent, ale i fotbalové dovednosti.

Proč jsem patronem?

„Jako profesionální sportovec si uvědomuji, že ne každý má takové štěstí, aby mu zdraví přálo. Proto je důležité myslet i na druhé a pomáhat právě těm, kteří takovou pomoc potřebují a bez ní se neobejdou. Díky nadačnímu fondu Pečovatel je pomáhat jednoduché, zkuste to také! :)“

www.honzaweber.com
patron

Vzkazy