Chci darovat

Zuzana K., 55 let

Revmatoidní artritida Potřebuje 70 hod./měs. ~ 9 100 Kč

„Chci se po letech dostat ven s vozíkem a povídat si s lidmi.“

Listopad Chybí 59,2 hodin
Prosinec Chybí 70 hodin
Leden Chybí 70 hodin
Chybí 199,2 hodin ~ 25 890 Kč
Celkem již bylo darováno: 153 110 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

Příběh Zuzany

Revmatoidní artritida (RA) se mi zpočátku začala projevovat ranní ztuhlostí zápěstí. Zpočátku se zápěstí lehce rozhýbalo, jenže toto onemocnění je zákeřné v tom, že se postupně přidávají další klouby a ráno se pak rozhýbat trvá delší dobu a navíc rozsah pohybu kloubu se zmenšuje. Já jsem navíc měla tu smůlu, že jsem měla RA juvenilní, což znamená od dětství.

Během let jsem prošla náročnou léčbou infuzemi, zlatými injekcemi, byla hospitalizována ve Výzkumném ústavu chorob revmatických, ale nemoc se mi stále zhoršovala. V roce 2002 jsem začala chodit o berlích a během dalšího roku přestala chodit úplně a od té doby jsem upoutána na lůžko.

Současná výše příspěvku 8 800,- Kč mi stačí pouze na zaplacení 2 hodin asistence denně. Asistenční služba mi pomáhá úplně ve všem, hygienou, toaletou, oblékáním, přípravou jídla, podáváním jídla a pití, nákupem a úklidem.

Bez této pomoci bych se neobešla a nemohla žít doma. Chtěla bych se po letech dostat ven na procházky s vozíkem a povídat si s lidmi.

Jak se má Zuzana:

Tento mĕsíc jsem si užívala posledních teplých dnů sluněním na dvorku.Je to letos první měsíc kdy jsem se dostala ven několikrát a to díky instalaci stropního zvedáku.Zpočátku jsem si zavĕšená ve vaku připadala trochu jako netopýr a točila se mi hlava při pohybu do stran a vak mě dosti škrtil.Teď už máme pár vychytávek jak všechny potíže odstranit a já si připadám jak v té japonské metodě -malými krůčky k velkému cíli.Děkuji za Vaše finanční příspěvky a dary na zaplacení asistenčních hodin.

Po nĕkolika mĕsících vyřizování mám instalovaný stropní zvedacì systém.Dostanu se teď do koupelny i ven na čerstvý vzduch.Na popsání pocitů,když se po dlouhé řadĕ mĕsíců dostanete zase na čerstvý vzduch nejsou slova,snad jen nádherný,úžasný,krásný,super….  Děkuji Vám Všem co mi pomáháte finančnĕ,fyzicky i psychicky.

Tak já mám novou asistentku,jmenuje se Radka a je moc fajn.Asistentka Míša se odstěhovala a tak ji tu mám ted jen občas o víkendu.Moc si vážím toho,že Míša odešla,až v momentě když se za ní našla jako náhrada Radka,kterou důkladně zaučila.Vĕřte,że tohle není běžné.Jinak je Radka přesně takovà jakou jsem si ,,objednala do vesmíru“ a je něco jako Mary Poppins pro dospělé,jak jí nazvala moje dcera.Tak mi držte palce ,ať mi neodletí na deštníku jako ta filmovà.😀😀.Jeśtě moc dêkuji,za všechny finanční příspĕvky na zaplacení asistence.

Tak letos nemám na okně voskovky,ale přešla jsem na fuchsie.Inspirovala mě paní reportérka z tv Barrandov když mi loni při natáčení jednu přinesla jako dàrek.Tyhle letošní jsou mrazuvzxorné do -17 stupňů a tak by přes zimu mohly zůstat venku,ale risovat to asi nebudu ☺.Děkuji za vśechny finánční pŕspěvky a dary.

V úterý mi zemřel pejsek,jmenoval se Šmudla,bylo mu 16 let.Na fotografii je s Jessinkou a jejich potomkem Diegem.Foto je z roku 2014 kdy byl ještę v plné síle.Letos už špatnĕ viděl a slabl,ale po pořádnè dávce piškotek dostaval chuť do života až do posledních dnů.Já vím,že se opakuji,ale děkuji za všechny finanční příspęvky na zaplacení asistence.

Více

Honza Weber

profesionální freestylista, několikanásobný mistr světa a Evropy ve freestyle footbagu

Footbag hraji od svých 14 let a stal se významnou součástí mého života. Během mé profesionální kariéry jsem se stal sedminásobným mistrem světa a pětinásobným mistrem Evropy ve freestylu. Podařilo se mi rovněž získat několik českých i světových rekordů. Vedle soutěží a představení se již přes deset let věnuji trénování dětí a mládeže, pomáhám žákům rozvinout freestylový talent, ale i fotbalové dovednosti.

Proč jsem patronem?

„Jako profesionální sportovec si uvědomuji, že ne každý má takové štěstí, aby mu zdraví přálo. Proto je důležité myslet i na druhé a pomáhat právě těm, kteří takovou pomoc potřebují a bez ní se neobejdou. Díky nadačnímu fondu Pečovatel je pomáhat jednoduché, zkuste to také! :)“

www.honzaweber.com
patron

Vzkazy