Chci darovat

Zuzana K., 54 let

Revmatoidní artritida Potřebuje 70 hod./měs. ~ 9 100 Kč

„Chci se po letech dostat ven s vozíkem a povídat si s lidmi.“

Září Chybí 34,1 hodin
Říjen Chybí 70 hodin
Listopad Chybí 70 hodin
Chybí 174,1 hodin ~ 22 630 Kč
Celkem již bylo darováno: 147 020 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

Příběh Zuzany

Revmatoidní artritida (RA) se mi zpočátku začala projevovat ranní ztuhlostí zápěstí. Zpočátku se zápěstí lehce rozhýbalo, jenže toto onemocnění je zákeřné v tom, že se postupně přidávají další klouby a ráno se pak rozhýbat trvá delší dobu a navíc rozsah pohybu kloubu se zmenšuje. Já jsem navíc měla tu smůlu, že jsem měla RA juvenilní, což znamená od dětství.

Během let jsem prošla náročnou léčbou infuzemi, zlatými injekcemi, byla hospitalizována ve Výzkumném ústavu chorob revmatických, ale nemoc se mi stále zhoršovala. V roce 2002 jsem začala chodit o berlích a během dalšího roku přestala chodit úplně a od té doby jsem upoutána na lůžko.

Současná výše příspěvku 8 800,- Kč mi stačí pouze na zaplacení 2 hodin asistence denně. Asistenční služba mi pomáhá úplně ve všem, hygienou, toaletou, oblékáním, přípravou jídla, podáváním jídla a pití, nákupem a úklidem.

Bez této pomoci bych se neobešla a nemohla žít doma. Chtěla bych se po letech dostat ven na procházky s vozíkem a povídat si s lidmi.

Jak se má Zuzana:

Tak já mám novou asistentku,jmenuje se Radka a je moc fajn.Asistentka Míša se odstěhovala a tak ji tu mám ted jen občas o víkendu.Moc si vážím toho,že Míša odešla,až v momentě když se za ní našla jako náhrada Radka,kterou důkladně zaučila.Vĕřte,że tohle není běžné.Jinak je Radka přesně takovà jakou jsem si ,,objednala do vesmíru“ a je něco jako Mary Poppins pro dospělé,jak jí nazvala moje dcera.Tak mi držte palce ,ať mi neodletí na deštníku jako ta filmovà.😀😀.Jeśtě moc dêkuji,za všechny finanční příspĕvky na zaplacení asistence.

Tak letos nemám na okně voskovky,ale přešla jsem na fuchsie.Inspirovala mě paní reportérka z tv Barrandov když mi loni při natáčení jednu přinesla jako dàrek.Tyhle letošní jsou mrazuvzxorné do -17 stupňů a tak by přes zimu mohly zůstat venku,ale risovat to asi nebudu ☺.Děkuji za vśechny finánční pŕspěvky a dary.

V úterý mi zemřel pejsek,jmenoval se Šmudla,bylo mu 16 let.Na fotografii je s Jessinkou a jejich potomkem Diegem.Foto je z roku 2014 kdy byl ještę v plné síle.Letos už špatnĕ viděl a slabl,ale po pořádnè dávce piškotek dostaval chuť do života až do posledních dnů.Já vím,že se opakuji,ale děkuji za všechny finanční příspęvky na zaplacení asistence.

Tak takhle nějak to vždycky vypadà (viz.foto) když potřebujete ostříhat a nemůžete se hýbat.Musíte najít kadeřnici- akrobatku.Naštěstí Bohunka akrobatka je a je vždy ochotná za mnou přijet.Moc děkuji za všechny Vaše finanční příspěvky.

Dobrý den Vám Všem,dnes je krásný jarní den a já màm velku radost,že mi asistentka Míša pomohla splnit můj jarní sen-zasadit do kvĕtináčů na dvorek pnoucí jahody a borůvky.Velké podĕkování patří Vám Všem co nám klientům NF pomáháte se zaplacením asistenčních hodin a pomáháte nám jinak nedosažitelné sny plnit.

Více

Honza Weber

profesionální freestylista, několikanásobný mistr světa a Evropy ve freestyle footbagu

Footbag hraji od svých 14 let a stal se významnou součástí mého života. Během mé profesionální kariéry jsem se stal sedminásobným mistrem světa a pětinásobným mistrem Evropy ve freestylu. Podařilo se mi rovněž získat několik českých i světových rekordů. Vedle soutěží a představení se již přes deset let věnuji trénování dětí a mládeže, pomáhám žákům rozvinout freestylový talent, ale i fotbalové dovednosti.

Proč jsem patronem?

„Jako profesionální sportovec si uvědomuji, že ne každý má takové štěstí, aby mu zdraví přálo. Proto je důležité myslet i na druhé a pomáhat právě těm, kteří takovou pomoc potřebují a bez ní se neobejdou. Díky nadačnímu fondu Pečovatel je pomáhat jednoduché, zkuste to také! :)“

www.honzaweber.com
patron

Vzkazy