Chci darovat

Zuzana K., 55 let

Revmatoidní artritida Potřebuje 40 hod./měs. ~ 5 200 Kč

„Chci se po letech dostat ven s vozíkem a povídat si s lidmi.“

Červenec Pokryto
Srpen Chybí 30,5 hodin
Září Chybí 40 hodin
Chybí 70,5 hodin ~ 9 160 Kč
Celkem již bylo darováno: 242 200 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

Příběh Zuzany

Revmatoidní artritida (RA) se mi zpočátku začala projevovat ranní ztuhlostí zápěstí. Zpočátku se zápěstí lehce rozhýbalo, jenže toto onemocnění je zákeřné v tom, že se postupně přidávají další klouby a ráno se pak rozhýbat trvá delší dobu a navíc rozsah pohybu kloubu se zmenšuje. Já jsem navíc měla tu smůlu, že jsem měla RA juvenilní, což znamená od dětství.

Během let jsem prošla náročnou léčbou infuzemi, zlatými injekcemi, byla hospitalizována ve Výzkumném ústavu chorob revmatických, ale nemoc se mi stále zhoršovala. V roce 2002 jsem začala chodit o berlích a během dalšího roku přestala chodit úplně a od té doby jsem upoutána na lůžko.

Současná výše příspěvku 8 800,- Kč mi stačí pouze na zaplacení 2 hodin asistence denně. Asistenční služba mi pomáhá úplně ve všem, hygienou, toaletou, oblékáním, přípravou jídla, podáváním jídla a pití, nákupem a úklidem.

Bez této pomoci bych se neobešla a nemohla žít doma. Chtěla bych se po letech dostat ven na procházky s vozíkem a povídat si s lidmi.

Jak se má Zuzana:

Tento mĕsíc mi asistentka Radka předvedla své kadeřnické dovednosti ,které piluje už od dětství.Připadá mi,že k tomu došlo nĕjak náhodou,ale jelikož se říká,že náhody neexistují,asi to bylo tam nahoře naplánované,jak nĕkdy říkám,,kluci nahoře to zařídili“.Přijela mĕ ostříhat kadeřnice Bohunka,ale asi jsme dostatečnĕ rychle nezavřely uštĕkanèho pejska Diega,který má uštĕkanost v popisu svèho plemene,tak Bohunka odešla,ale to se jen domníváme,Bohunka stála za vrátky tam nebyla.Stříhání od Radky dopadlo dobŕe,a myslím,že jí o stříhánì požádám i příštĕ.Přeji Vám krásné léto,přimĕřenĕ sluníčka,dostatek vláhy pro tělo i půdu a dĕkuji Vám za finanční příspĕvky na doplácení asistenčních hodin.

Tento mĕsíc mám velkou radost z úplně obyčejného koupání ve vanĕ.Už jsem psala dříve jak to vśechno bylo a že teď mám tuto možnost díky stropnímu zvedacímu systému.Jedna z asistentek zrovna absolvuje povinny kurz pro asistentky a začala na mĕ uplatňovat své nově načerpané znalosti z fyzioterapie.Už po cca třech týdnech cítím zlepšení u letitého hodně promodralého otlaku,a vĕřím ,že by se mi mohl za pár mĕsíců i úplně vstřebat.A opět se mi a možná i asistentce potvrzuje to,že skrze temnotu poznáváme svĕtlo,snad mi alespoň nĕkteří čtenáři porozumí.A moc dĕkuji za všechny finanční příspěvky na doplacení asistenčních hodin.

Dočetla jsem knihu na kterou se nezapomíná -Tulák po hvĕzdách,tak trochu i návod na astrální cestování,jak jsem pořád od nĕkoho slýchala,a opravdu tam návod je.Jako malá jsem nemohla usínat na zádech,okamžitĕ jsm byla tak 15 cm nad tĕlem a pohupovala se ,bylo to hodně nepříjemné,a vůbec jsem nevĕděla co s tim,jit s tím k lékaři asi bych dostala nějaké pilulky,zapráškovalo by se to,ale to se jen duše letí ,,vyvenčit“ když tĕlo spí.Tento mĕsíc s asistentkou přesazujem kvĕtiny co mám v pokoji,jezdíme na chvilku na dvorek a jedno cele dopoledne si užívám koupání ve vaně,ale to jake je to příjemné asi človĕk nepochopí,pokud se nebude spoustu let umývat jen ve škopíku,jako jsem to mĕla já.Mám teď kolejnici od zvedáku až do koupelny do vany,Chci Vám podĕkovat za všechny finanční příspĕvky na doplacení asistence.

Příroda se probouzí,a je to vidĕt i na pokojòvých květinach v mém pokoji.Mám tendenci je pořád množit,řízkovat a rozdávat dál.Tento týden začala kvést i pařížská kopretina která je bálkonová a nĕkdy se ani nepovede ji uchovat přes zimu.Naštĕstí asistentka Radka je i dobrá zahradnice.Její specialitou jsou ibišky,které jsem já zase nikdy nemĕla a tak se taky učím a okukuji jak zaštipovat aby vznikla pĕknĕ rozvĕtvèná korunka a tlustý kmínek.Zâroveň mám i intenzivní čtecí období a touhu vracet se ke svým oblíbeným autorům jako je Guldbranssen,Mika Waltari a J.M.Simmel.Vĕtšinou začínám jednou ze svých oblíbených Láska je jen slovo a dnes jsem na stranĕ 144.Moc dĕkuji za všechny Vaše příspĕvky na zaplacení asistence.Přeji krásné jarní dny.

Více

Honza Weber

profesionální freestylista, několikanásobný mistr světa a Evropy ve freestyle footbagu

Footbag hraji od svých 14 let a stal se významnou součástí mého života. Během mé profesionální kariéry jsem se stal sedminásobným mistrem světa a pětinásobným mistrem Evropy ve freestylu. Podařilo se mi rovněž získat několik českých i světových rekordů. Vedle soutěží a představení se již přes deset let věnuji trénování dětí a mládeže, pomáhám žákům rozvinout freestylový talent, ale i fotbalové dovednosti.

Proč jsem patronem?

„Jako profesionální sportovec si uvědomuji, že ne každý má takové štěstí, aby mu zdraví přálo. Proto je důležité myslet i na druhé a pomáhat právě těm, kteří takovou pomoc potřebují a bez ní se neobejdou. Díky nadačnímu fondu Pečovatel je pomáhat jednoduché, zkuste to také! :)“

www.honzaweber.com
patron

Vzkazy