Darovat na Křídla pomoci

Zuzana K., 57 let

Revmatoidní artritida Potřebuje 40 hod./měs. ~ 5 200 Kč

„Chtěla bych se po letech dostat ven na procházky s vozíkem a povídat si s lidmi.“

Červenec Chybí 28,5 hodin
Srpen Chybí 40 hodin
Září Chybí 40 hodin
Chybí 108,5 hodin ~ 14 100 Kč
Celkem již bylo darováno: 349 190 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

Příběh Zuzany

Revmatoidní artritida (RA) se mi zpočátku začala projevovat ranní ztuhlostí zápěstí. Zpočátku se zápěstí lehce rozhýbalo, jenže toto onemocnění je zákeřné v tom, že se postupně přidávají další klouby a ráno se pak rozhýbat trvá delší dobu a navíc rozsah pohybu kloubu se zmenšuje. Já jsem navíc měla tu smůlu, že jsem měla RA juvenilní, což znamená od dětství.

Během let jsem prošla náročnou léčbou infuzemi, zlatými injekcemi, byla hospitalizována ve Výzkumném ústavu chorob revmatických, ale nemoc se mi stále zhoršovala. V roce 2002 jsem začala chodit o berlích a během dalšího roku přestala chodit úplně a od té doby jsem upoutána na lůžko.

Současná výše příspěvku 8 800,- Kč mi stačí pouze na zaplacení 2 hodin asistence denně. Asistenční služba mi pomáhá úplně ve všem, hygienou, toaletou, oblékáním, přípravou jídla, podáváním jídla a pití, nákupem a úklidem.

Bez této pomoci bych se neobešla a nemohla žít doma. Chtěla bych se po letech dostat ven na procházky s vozíkem a povídat si s lidmi.

Jak se má Zuzana

Závĕr minulého týdne se mi splnila touha tvořit,tedý s pomocí asistentky.Sázely jsme rajčata do vĕtších kvĕtináčů,voskovky které dáváme na hřbitov a můškáty.Odlámanè zbytky muškátů jsme našly loni na podzim při jedné z vycházek do přírody.Nĕkdo uklízel muškáty před zimou a zredukoval jejich košatost,vznikla z toho spousta muškátových řízků k zakořenĕní.Moje touha tvořit je opravdu veliká a já jí časno musím potlačovat,protože k tvoření je potřeba pohyblivé fyzické tĕlo.Dĕkuji za podporu NF i Vám vśem přispĕvatelům.💥❤🖐.ZK.

Dnes jsme s asistentkou vyrazily po naší vesnici a do sadu okouknout co kde kvete.Je po deši,ale stale chladno.Na zahrádce mám radost z tulipánů a mých oblíbených keřů dříšťálu a kdoulovce které teď oba kvetou,dříšťál má nádhernou barvu listů ladících s tulipány a i tím kdoulovcem, já jsem prostĕ detailista.Přeji krásné dny 💥 a dĕkuji❤.ZK

Více

Honza Weber

profesionální freestylista, několikanásobný mistr světa a Evropy ve freestyle footbagu

Footbag hraji od svých 14 let a stal se významnou součástí mého života. Během mé profesionální kariéry jsem se stal sedminásobným mistrem světa a pětinásobným mistrem Evropy ve freestylu. Podařilo se mi rovněž získat několik českých i světových rekordů. Vedle soutěží a představení se již přes deset let věnuji trénování dětí a mládeže, pomáhám žákům rozvinout freestylový talent, ale i fotbalové dovednosti.

Proč jsem patronem?

„Jako profesionální sportovec si uvědomuji, že ne každý má takové štěstí, aby mu zdraví přálo. Proto je důležité myslet i na druhé a pomáhat právě těm, kteří takovou pomoc potřebují a bez ní se neobejdou. Díky nadačnímu fondu Pečovatel je pomáhat jednoduché, zkuste to také! :)“

www.honzaweber.com
patron

Vzkazy