Chci darovat

Zuzana K., 54 let

Revmatoidní artritida Potřebuje 70 hod./měs. ~ 9 100 Kč

"Chci se po letech dostat ven s vozíkem a povídat si s lidmi."

Leden Chybí 63 hodin
Únor Chybí 70 hodin
Chybí 133 hodin ~ 17 290 Kč
Celkem již bylo darováno: 87 217 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

Příběh Zuzany

Revmatoidní artritida (RA) se mi zpočátku začala projevovat ranní ztuhlostí zápěstí. Zpočátku se zápěstí lehce rozhýbalo, jenže toto onemocnění je zákeřné v tom, že se postupně přidávají další klouby a ráno se pak rozhýbat trvá delší dobu a navíc rozsah pohybu kloubu se zmenšuje. Já jsem navíc měla tu smůlu, že jsem měla RA juvenilní, což znamená od dětství.

Během let jsem prošla náročnou léčbou infuzemi, zlatými injekcemi, byla hospitalizována ve Výzkumném ústavu chorob revmatických, ale nemoc se mi stále zhoršovala. V roce 2002 jsem začala chodit o berlích a během dalšího roku přestala chodit úplně a od té doby jsem upoutána na lůžko.

Současná výše příspěvku 8 800,- Kč mi stačí pouze na zaplacení 2 hodin asistence denně. Asistenční služba mi pomáhá úplně ve všem, hygienou, toaletou, oblékáním, přípravou jídla, podáváním jídla a pití, nákupem a úklidem.

Bez této pomoci bych se neobešla a nemohla žít doma. Chtěla bych se po letech dostat ven na procházky s vozíkem a povídat si s lidmi.

Jak se má Zuzana:

  • V listopadu mi dělají radost pokojové květiny, kterỳch mi i pár přibylo. Některé bylo nutné i přesadit, obzvláště rychle se rozrůstá a dělá nové výhony květina kterou mnozí znají z dob našich babiček – Zelenec. Na okně mám Aloe, které v kombinaci s kokosovým olejem krásně hojí otlaky, o které nemá ležící pacient nouzi. Chci Vám poděkovat za sponzorské dary a příspěvky a popřát Vám krásný advent, který nám za pár dní začíná, hodně klidu (alespoň toho vnitřního) a pohody. Příští měsíc Vám chci představit jednu úžasnou paní z naší vesnice, tak mi držte palce, ať se to povede.❤

 

Měsíc říjen mi přinesl několik změn.Opět jsem si poranila koleno,tentokrát při neopatrné manipulaci s vozíkem a zvedákem.Ale jak se říká všechno špatné je pro něco dobré.Neměla jsem již čerstvý kostival a tak jsem hledala na netu informace a zkušenosti lidí, kterým se podobná zranění také stávají,narazila jsem na novou léčebnou metodu na léčení kloubů.Jedná se o kolagenové injekce píchané přímo do kloubu nebo úponů.Injekce jsou z dovozu a pojišťovny je nehradí a zatím tuto metodu v ČR moc pracovišť neprovádí.Koncem zaři odešla moje asistentka Zlatka za jinou prací a tak od řijna se u mě střídají dvě nové asistentka Míša a Miriam.Obě bydlí nedaleko,což je velká výhoda.Chci moc poděkovat Vám všem co mi posíláte finanční příspěvky a pomáháte mi tim zaplatit pro mě potřebnou asistenční službu.

Tento týden jsem se konečně dostala ven na vyjížďku,dokonce dvakrát.Poprvé na naší vesnickou náves pod lipy a podruhé na hřiště.Cítit čerstvý vzduch a vítr je opravdu nádherne.Abych se mohla dosta ven,  třeba jen na dvorek,musíme s asistentkou použít zvedák a byt si obě jisté,že tohle ,,monstrózní“ zařízení ovládáme správně a bezpecně.Zatím to mame natrénované s jednou asistentkou,ostatní asistentky co se u mne střídají to teprve čeká.Tak nám prosím držte palce,ať to kolektivně zvládnem.Děkuji Vám za zaslané finanční příspěvky,

Koncem července mi Ortoservis doručil invalidní vozík schválený ZP.Když jsem se poprvé chystala ven,tak se mi při oblékání něco „natrhlo“ z pravé strany v koleni.Když máte omezený pohyb kloubů,tak kolagenová vlákna u úponů,šlach a svalů nejsou tak pružná a tohle se může stát.Navíc jsem byla trochu ve stresu a moje asistentka Zlatka asi také (když sedím nebo ležím kalhoty a ponožky si moc neoblékám,tak to se Zlatkou nemáme natrénované) Na  doporučení lékaře jsem měla mít koleno 2-3 týdny v klidu. Jedna dobrá duše mi poradila obklady z čerstvého kořene kostivalu (kostivalová mast nebo gel z lékárny jsou opravdu slabé) Teď po 7 dnech „kostivalování“ si můžu bez bolestí sednout. Ještě chci poděkovat za všechny finanční příspěvky a dary.❤

Minulý týden zdravotní pojišťovna konečně splnila svůj slib a doporučila lékaře který mi vyplnil formulář na invalidní vozík. Pan doktor vyplňování kolonek konzultoval s úředníky zp,bylo jich několik a já doufám,že mu poukaz nevrátí.Trvalo to všechno od počátečního nápadu konečně se dostat ven dlouho a podařilo se to jen díky pomoci paní ředitelky Moniky Hlinkové,asistentky Šárky,Mudr.Tomáši Zitkovi,sestřičce paní Zitkové a pánům od SOSAN (sanitní převoz).První pobyt venku,tedy zatím jen cesta k lékaři byl příjemný,venku foukal příjemný větřík a já konečně chápu asistentku Šárku, která miluje vítr a já ho od pátku miluju taky! Děkuji Vám všem co mi pomáháte i Vám co posíláte finanční přispěvky na asistenční péči.

Více

Honza Weber

profesionální freestylista, několikanásobný mistr světa a Evropy ve freestyle footbagu

Footbag hraji od svých 14 let a stal se významnou součástí mého života. Během mé profesionální kariéry jsem se stal sedminásobným mistrem světa a pětinásobným mistrem Evropy ve freestylu. Podařilo se mi rovněž získat několik českých i světových rekordů. Vedle soutěží a představení se již přes deset let věnuji trénování dětí a mládeže, pomáhám žákům rozvinout freestylový talent, ale i fotbalové dovednosti.

Proč jsem patronem?

„Jako profesionální sportovec si uvědomuji, že ne každý má takové štěstí, aby mu zdraví přálo. Proto je důležité myslet i na druhé a pomáhat právě těm, kteří takovou pomoc potřebují a bez ní se neobejdou. Díky nadačnímu fondu Pečovatel je pomáhat jednoduché, zkuste to také! :)“

www.honzaweber.com
patron

Vzkazy