Chci darovat

Zuzana K., 55 let

Revmatoidní artritida Potřebuje 70 hod./měs. ~ 9 100 Kč

„Chci se po letech dostat ven s vozíkem a povídat si s lidmi.“

Březen Chybí 60,9 hodin
Duben Chybí 70 hodin
Chybí 130,9 hodin ~ 17 020 Kč
Celkem již bylo darováno: 203 650 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

Příběh Zuzany

Revmatoidní artritida (RA) se mi zpočátku začala projevovat ranní ztuhlostí zápěstí. Zpočátku se zápěstí lehce rozhýbalo, jenže toto onemocnění je zákeřné v tom, že se postupně přidávají další klouby a ráno se pak rozhýbat trvá delší dobu a navíc rozsah pohybu kloubu se zmenšuje. Já jsem navíc měla tu smůlu, že jsem měla RA juvenilní, což znamená od dětství.

Během let jsem prošla náročnou léčbou infuzemi, zlatými injekcemi, byla hospitalizována ve Výzkumném ústavu chorob revmatických, ale nemoc se mi stále zhoršovala. V roce 2002 jsem začala chodit o berlích a během dalšího roku přestala chodit úplně a od té doby jsem upoutána na lůžko.

Současná výše příspěvku 8 800,- Kč mi stačí pouze na zaplacení 2 hodin asistence denně. Asistenční služba mi pomáhá úplně ve všem, hygienou, toaletou, oblékáním, přípravou jídla, podáváním jídla a pití, nákupem a úklidem.

Bez této pomoci bych se neobešla a nemohla žít doma. Chtěla bych se po letech dostat ven na procházky s vozíkem a povídat si s lidmi.

Jak se má Zuzana:

Dnes v noci se mi zdál zvláštní sen.V tom snu telefonoval tajemný hlas z Heweru a oznamoval mi ,že dodržování pracovní doby asistentek už nebude kontrolováno přes telefon,ale každá asistentka dostane injekci s čipem.Pozdĕji prý dostanou čip i všichnì zamĕstnanci Heweru a jejich klienti.Zeptala jsem se tajemného hlasu:a proč to dĕlají ? Tajemný hlas odpovĕdĕl:to je požadavek pana Soroše z USA a globálního mocenského systemu,musíte být všichni pod kontrolou,vyjímky jsou nepřípustne.Pak jsem se vzbudila,chvilku jsem nevĕdĕla kdo jsem a kde jsem.Pak jsem si vzpomnĕla na svou babičku, které se sny plnily,zvlaštĕ ty negativní a zadoufala jsem,že tuto její schopnost jsem nepodĕdila.Potom jsem si vzpomnĕla na pana Wericha a jeho průpovídku:u nás je pořádek,u nás se nic nesmí.Asistentky u Heweru nesmí na asistenci přijít ani o minutku pozdĕji a nesmí odejít ani o minutku dříve,a je to podle mého názoru práce i psychicky náročná.Proto velké podĕkování vśem z Pečovatele,z Heweru i všem co pomáháte zaplatit asistenční péči.Hodnĕ zdraví,štĕstí,lásky a radosti v roce 2019

 

Začàtkem prosince přijel na návštĕvu patron Honza,přvezl výbornou bábovku od svè babičky,dvd přehrávač a tak si konečně pustím film o BG.Do sbírky mi také přibyl krásný hrot křišťálu.Používám je k čištĕní prostoru.Honza se seznamil s mojí asistentkou Šárkou a za pár dní jsem se dozvĕdĕla i dobrou zpravu o asistentce Radce,že její stav není vážný, a že se nám vrátí.Trochu mi vádí časté telefonické kontroly asistentek,protože v momentě kdy přijde asistentka potřebuju ůplnĕ nĕco jiného než potvrzovat jejì přítomnost volajícímu.Nepomohlo ani moje ujišťovánì,že pokud by se stalo ,že asistentky budou chodit pozdĕ budu to řešit s jejich nadřízenou.Ještě chci popřát krásné svátky a podĕkovat vśem dárcům a moc si přeju ať jsou śťastny všechny bytosti.

Stále màm nemocnou svou hlavní asistentku Radku,a tak teď nejvíce asistenčních hodin obstarává asistentka Śàrka.Na Šárce si moc vážím toho ,že se vždy snaží nenechat nikoho ze svých klientů na holičkách,je to velká milovnice knih a vášnivá čtenářka stejně jako já,akorát jiného žánru.Já mám ráda knihy filozofické,duchovní a ezoterické.Tento týden jsem se pustila do čtení knihy Nová země od Eckharta Tolleho.Je to o tom ,jak funguje lidské ego,kniha velmi poučná,a doporučuju.Ještĕ chci moc podĕkovat za Vaše finanční příspĕvky a dary.S přáním krásného a pokud možno klidného adventu.Zuzka K.

Minulý týden mi onemocněla asistentka Radka,je to moje nejhlavnĕjší asistentka a nejvšestrannĕjší a také milovnice kvĕtin jako já.Moc jí pŕeju brzké uzdravení a modlím se za ní.Tento mĕsìc mám jako náhradu asistentku Šárku, která ale má  na starosti i rozvoz obĕdů, a tak není dostatek času na mé výlety na vozíku.Moc dĕkuji paní Monice Hlinkové za vše co pro nás klienty nadace dĕlá a vśem Vám kteří nám přispíváte finančně,reklamou a divadelním představením.

Tento mĕsíc jsem si užívala posledních teplých dnů sluněním na dvorku.Je to letos první měsíc kdy jsem se dostala ven několikrát a to díky instalaci stropního zvedáku.Zpočátku jsem si zavĕšená ve vaku připadala trochu jako netopýr a točila se mi hlava při pohybu do stran a vak mě dosti škrtil.Teď už máme pár vychytávek jak všechny potíže odstranit a já si připadám jak v té japonské metodě -malými krůčky k velkému cíli.Děkuji za Vaše finanční příspěvky a dary na zaplacení asistenčních hodin.

Více

Honza Weber

profesionální freestylista, několikanásobný mistr světa a Evropy ve freestyle footbagu

Footbag hraji od svých 14 let a stal se významnou součástí mého života. Během mé profesionální kariéry jsem se stal sedminásobným mistrem světa a pětinásobným mistrem Evropy ve freestylu. Podařilo se mi rovněž získat několik českých i světových rekordů. Vedle soutěží a představení se již přes deset let věnuji trénování dětí a mládeže, pomáhám žákům rozvinout freestylový talent, ale i fotbalové dovednosti.

Proč jsem patronem?

„Jako profesionální sportovec si uvědomuji, že ne každý má takové štěstí, aby mu zdraví přálo. Proto je důležité myslet i na druhé a pomáhat právě těm, kteří takovou pomoc potřebují a bez ní se neobejdou. Díky nadačnímu fondu Pečovatel je pomáhat jednoduché, zkuste to také! :)“

www.honzaweber.com
patron

Vzkazy