Chci darovat

Jak se má Alois

Zpět na příběh

Dobrý večer přátelé.

Zdravím z města perníku Pardubice.

Už jsem konečně doma a já jsem šťasten. S chůzí to je se mnou horší…musím všude chodit s francouzskými holemi. Na procházku si vůbec netroufnu. Nemám již potřebnou stabilitu a mám obavy aby se mi nezamotala hlava……a neskončil jsem opět v nemocnici….Navíc se mi přidali další problémy a budu mít do konce života cévku. Ruce se mi klepou čím dál více a horší se mi zrak. Po návratu z Ldn už nic nezvládnu tak jako dříve…..a musím mýt každodenní péči na pár hodin.

Dříve jsem měl radost, že jsem mohl jít na procházku s mojí asistentkou Petruškou. V současné době jsem rád když se projdu na balkon a zpět  za asistence pečovatelky . Ještě že je aspoň hezké počasí a já se mohu vyhřívat na sluníčku na balkoně .-)

Já jsem optimista a věřím tomu, že se můj zdravotní stav zlepší. A já budu moc jít s asistentkou na procházku okolo bytovky a popřípadě si půjdu koupit něco dobrého…

Mějte se moc hezky přátelé a užívejte léta.

Váš Alois Smrčka

Dobré odpoledne přátelé.

Zdravím  z Pardubic z Ldn.

Jsem moc rád, že už je pěkné počasí a sestřičky mě vyvezli ven na verandu. Já stále trénuji chození a těším se domů. Všichni jsou na mě moc hodný, ale doma je doma. Letos asi žádné sázení rajčátek na balkon už nestihnu. Ale to nevadí, moje asistentka mi slíbila, že letos budu mít kytičkový balkonek.-) Už se moc těším.

Mějte se moc hezky a přeji krásné sluníčkové dny.

Váš Alois Smrčka

Dobrý den přátelé.

Zdravím z Pardubic. Jsem stále v LDN, kde pokračuje moje rehabilitace. Je u mě znát každý den, kdy se snažím chodit. Jde to pomalu.-)Těším se na každý den kdy vysvitne sluníčko……a já moc budu chodit na svoje oblíbené procházky. Chvilenku si ještě na to počkám.

Přeji vám krásné jarní dny a mnoho sluníčka.

Váš Alois Smrčka

Dobrý den přátelé.

Zdravím z Pardubic. U nás jsou velké mrazy a já odpočívám v LDN.-)

Jak jsem se do LDN  dostal? Stačila banalita. Šel jsem na záchod, zamotala se mi hlava. Spadnul jsem na zem a začala mi hrozně bolet noha.

Doplazil jsem se ke dveřím a volal o pomoc. Za chvilku přišla sousedka zavolala záchranou službu a jel na výlet do nemocnice. Zjistili, že mám zlomenou pravou stehenní kost. Druhý den jsem šel na operační sál, kde mi nohu srovnali. Další týden mě převezli do LDN. A já se zde učím znovu chodit.

Sestřičky jsou zde na mě hodný, ale schází mě moje asistentka Petruška. Bohužel sem nemůže z důvodu chřipek.

Dobrý den přátelé.

Zdravím vás z Pardubic.

Je posledního ledna a děti mají vysvědčení. Já si vzpomněl na sebe když jsem byl malý kluk a nosil vysvědčení taky. Už to je pár pátků,-)

V lednu jsem měl chřipku. Nic vážného . Stačilo pár čajíčků, paralenů a bylo po nemoci.V půlce měsíce mi onemocněla moje asistentka Petruška a chodí za mnou  její kolegyně.  Nemůžu si na ně zvyknout…… Holky jsou všechny šikovné, ale Petruška je Petruška.-)

Jsem rád, že už se nám blíží jaro. Je déle vidět a my už máme s Petruškou naplánovanou zahrádku na balkoně. Moc se těším, až budeme tvořit a já ochutnám moje milovaná rajčátka.

Přeji vám jen dobré a mějte se moc hezky.

Váš Alois Smrčka

Dobrý den.

Zdravím v tento poslední den roce z propršených Pardubic.

U nás je ošklivo, ale to mi nevadí. Dostal jsem od mý asistentky krásnou svíčku s andílkem.

Jsem vždycky rád, když Petruška dorazí, pustíme si vánoční koledy a relaxujeme u  svíčky. Uvaříme si kávičku a odpočíváme  u purpury. V těchto chvílích zapomenu, že mám nějaké zdravotní neduhy a je mi dobře…….i díky vám, kteří mi přispíváte na moji péči. Ze srdíčka vám moc děkuji.

Přeji všem lidičkám do nového roku 2018 hodně štěstí a zdraví, ať se vám daří v pracovním i soukromém životě.

Váš Alois Smrčka

 

Dobrý den přátelé.

Zdravím přátelé z Pardubic v tento adventní čas.

Toto počasí mi nedělá dobře. Zlobí mě artróza, tak nechodím jak bych chtěl. Veškerá péče je v současné době na moji asistence Petrušce.

Jsem moc rád, že jí mám a pomáhá mi.-)

Hodně  odpočívám a poslouchám rádio, co se kde děje ve světě a u nás.  Do kostela  již nechodím, je to pro mě daleko. Ranní bohoslužby poslouchám v radiu. Hodně vzpomínám na svoje mladá léta, kdy mi bylo dobře a neměl jsem žádné zdravotní problémy. Třikrát do týdne se těším na svoji asistentku Petrušku. Je to moje jediné spojení se světem. Petruška je moje sluníčko. Uvaříme  si kávičku. Popovídáme si o všem  a je mi dobře……..

Přeji vám všem krásný adventní čas, hodně štěstí a zdraví do nového roku 2018

Váš Alois Smrčka

Dobrý den přátelé.
Zdravím z Pardubic v tento dušičkový čas.

U nás vládne pošmourný čas. A já už nemohu využívat pěkného počasí jako dříve. Ochladilo se a už to není na posezení na lavičce jako dříve.

Zítra jsou dušičky a já vzpomínám na svoji rodnou moravu Olomouc, Velehrad kam jsem chodil na poutě, Hostýn, kde jsem ministroval.

Také myslím  na svoje rodiče, které už nejsou mezi námi a věnuji jim vzpomínku.

Mějte se moc hezky a  příště napíšu více.

Váš Alois Smrčka

Dobrý den přátelé.

Zdravím z Pardubic. Dneska je den svatého Václava, a většina z vás je doma…….a já také.-)

Chtěl jsem zkusit si zajít na bohoslužbu v kostele, ale bohužel nikam už nedojdu.-(  Je to pro mě moc daleko. Tak jsem si poslechl bohoslužbu v rádiu přimý přenos.

Tento krásný čas využívám k procházkám s mojí asistentkou Petruškou. Posadíme se vždy na lavičku. Dáme si kavičku a pozorujeme okolí. Tento týden mě udělala Petruška ohromnou radost…..pomohla mi sehnat římskokatolický kalendář na příští rok. K tomu jsem si ještě koupil nástěnný kalendář s kočičkami, protože se mi moc líbil.-)

Přeji vám všem krásné babí léto a ještě mnoho slunečných dní.

Váš Alois Smrčka

 

Dobrý den přátelé.

Zdravím z Pardubic. Měsíc srpen byl pro mě zajímavý.

Přijela za mnou Tv barrandov a natáčela se mnou reportáž. Nejdřív jsem měl obavy, ale moje asistentka Petruška, mě byla oporou.-) Natáčení proběhlo formou přijemného rozhovoru. Mohl jsem se pochlubit i svýmy rajčátky a kytičkami. Měl jsem radost, že se jim to líbilo. 

Díky návštěvě TV a Vás došlo k rozšíření péče na  3krát tři hodiny týdně. A já jsem štasten. Nemusím už odškrtávat dni, kdy přijde moje asistentka Petruška. 

Přeji vám ještě mnoho slunečních dnů a děkuju Vám za Vaši podporu a přízen.

Alois Smrčka

 

 

 

Dobrý den přátelé.

Zdravím z Pardubic. Díky asistence sklízím už rajčátka na balkoně každý den. Můžu si vybrat jaký chci, jestli červené nebo žluté.-)

Jenom mi to aprilové počasí, nedělá dobře. Necítím se ve své kůži. Proto jsem vždycky rád, když asistentka dorazí a postará se o mě. Dojde mi pro nákup, pro léky, popovídá si se mnou a hned je mi lépe. Děkuji vám za podporu a přeji vám mnoho slunečních dnů.

Alois Smrčka

 

 

Dobrý den přátelé.

Nejdříve Vás všechny zdravím z města perníku Pardubice.

Děkuju moc všem lidičkám, kteří mi pomohli k rozšíření mé péče. Moc jste mi pomohli. Moje asistentka je u mě dvakrát týdně. Má na mě více času. Díky ní se mi splnil můj sen … mít na balkoně malou zahrádku s rájčátky. Díky asistence ji mám.-) Už tam mám malé plody a moc se těším..až zčervenají a ochutnám je.

Když je krásné počasí, tak s asistentkou obejdu blok…posadíme se na naší lavičku pod lípu a pozorujem okolí. A já jsem štasten.-)