Chci darovat

Alois S., 83 let

Cukrovka, třes, zelený zákal Potřebuje 24 hod./měs. ~ 3 120 Kč

„Jsem věčný optimista a díky tomu mám sílu bojovat a doufat“.

Leden Pokryto
Únor Pokryto
Březen Chybí 19,1 hodin
Chybí 19,1 hodin ~ 2 480 Kč
Celkem již bylo darováno: 29 130 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

Příběh Aloise

Kvůli velmi špatnému zraku, cukrovce a silnému třesu v rukách, způsobené neurologickým onemocněním, je můj život velmi těžký. Jsem ale věčný optimista a lidi říkají, že zářím jak sluníčko. Tato moje šťastná povaha mi umožňuje rvát se a doufat.

Mám rád květiny a chtěl bych pěstovat pár rajčátek v truhlíku, protože je mám rád a kytky jsou to jediné, o co se snad zvládnu postarat. O sebe se ale postarat sám už nedokážu. Koukám na televizi a na zprávy, protože mě zajímá, co se ve světě a u nás děje. Z rádia poslouchám pravidelně bohoslužby, protože do kostela sám nedojdu.

Sám si nezvládnu nakoupit, dojít na úřady, poklidit a spoustu jiných drobností. Nevyplním složenku, protože řádky v ní jsou moc úzké a já se do nich netrefím. Nevyberu si peníze z bankomatu.

Asistentka jsou moje netřesoucí se ruce a oči. Vždycky se na ni hrozně těším a počítám dny, kdy jí zase uvidím, protože ty dny jsou hezké. Pomáhá mi se vším. Pomáhá mi i s přípravou jídla, protože ani to sám nezvládám.

V současné době ke mně chodí paní asistentka jednou týdně na 3 hodiny, což je pro mne moc málo. Více si bohužel nemohu dovolit. Velice rád bych zůstal doma, kde je mi dobře. Proto se obracím na Nadační fond Pečovatel a Vás dárce.

Prosím, pomozte mi zaplatit asistenční péči na 6 hodin týdně. Mockrát Vám děkuji.

Alois Smrčka

Jak se má Alois:

Dobrý den přátelé.

Zdravím přátelé z Pardubic v tento adventní čas.

Toto počasí mi nedělá dobře. Zlobí mě artróza, tak nechodím jak bych chtěl. Veškerá péče je v současné době na moji asistence Petrušce.

Jsem moc rád, že jí mám a pomáhá mi.-)

Hodně  odpočívám a poslouchám rádio, co se kde děje ve světě a u nás.  Do kostela  již nechodím, je to pro mě daleko. Ranní bohoslužby poslouchám v radiu. Hodně vzpomínám na svoje mladá léta, kdy mi bylo dobře a neměl jsem žádné zdravotní problémy. Třikrát do týdne se těším na svoji asistentku Petrušku. Je to moje jediné spojení se světem. Petruška je moje sluníčko. Uvaříme  si kávičku. Popovídáme si o všem  a je mi dobře……..

Přeji vám všem krásný adventní čas, hodně štěstí a zdraví do nového roku 2018

Váš Alois Smrčka

Dobrý den přátelé.
Zdravím z Pardubic v tento dušičkový čas.

U nás vládne pošmourný čas. A já už nemohu využívat pěkného počasí jako dříve. Ochladilo se a už to není na posezení na lavičce jako dříve.

Zítra jsou dušičky a já vzpomínám na svoji rodnou moravu Olomouc, Velehrad kam jsem chodil na poutě, Hostýn, kde jsem ministroval.

Také myslím  na svoje rodiče, které už nejsou mezi námi a věnuji jim vzpomínku.

Mějte se moc hezky a  příště napíšu více.

Váš Alois Smrčka

Dobrý den přátelé.

Zdravím z Pardubic. Dneska je den svatého Václava, a většina z vás je doma…….a já také.-)

Chtěl jsem zkusit si zajít na bohoslužbu v kostele, ale bohužel nikam už nedojdu.-(  Je to pro mě moc daleko. Tak jsem si poslechl bohoslužbu v rádiu přimý přenos.

Tento krásný čas využívám k procházkám s mojí asistentkou Petruškou. Posadíme se vždy na lavičku. Dáme si kavičku a pozorujeme okolí. Tento týden mě udělala Petruška ohromnou radost…..pomohla mi sehnat římskokatolický kalendář na příští rok. K tomu jsem si ještě koupil nástěnný kalendář s kočičkami, protože se mi moc líbil.-)

Přeji vám všem krásné babí léto a ještě mnoho slunečných dní.

Váš Alois Smrčka

 

Dobrý den přátelé.

Zdravím z Pardubic. Měsíc srpen byl pro mě zajímavý.

Přijela za mnou Tv barrandov a natáčela se mnou reportáž. Nejdřív jsem měl obavy, ale moje asistentka Petruška, mě byla oporou.-) Natáčení proběhlo formou přijemného rozhovoru. Mohl jsem se pochlubit i svýmy rajčátky a kytičkami. Měl jsem radost, že se jim to líbilo. 

Díky návštěvě TV a Vás došlo k rozšíření péče na  3krát tři hodiny týdně. A já jsem štasten. Nemusím už odškrtávat dni, kdy přijde moje asistentka Petruška. 

Přeji vám ještě mnoho slunečních dnů a děkuju Vám za Vaši podporu a přízen.

Alois Smrčka

 

 

 

Dobrý den přátelé.

Zdravím z Pardubic. Díky asistence sklízím už rajčátka na balkoně každý den. Můžu si vybrat jaký chci, jestli červené nebo žluté.-)

Jenom mi to aprilové počasí, nedělá dobře. Necítím se ve své kůži. Proto jsem vždycky rád, když asistentka dorazí a postará se o mě. Dojde mi pro nákup, pro léky, popovídá si se mnou a hned je mi lépe. Děkuji vám za podporu a přeji vám mnoho slunečních dnů.

Alois Smrčka

 

 

Více

Vzkazy