Chci darovat

Alois S., 83 let

Cukrovka, třes, zelený zákal Potřebuje 24 hod./měs. ~ 3 120 Kč

„Jsem věčný optimista a díky tomu mám sílu bojovat a doufat“.

Červenec Chybí 22 hodin
Srpen Chybí 24 hodin
Září Chybí 24 hodin
Chybí 70 hodin ~ 9 100 Kč
Celkem již bylo darováno: 32 790 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

Příběh Aloise

Kvůli velmi špatnému zraku, cukrovce a silnému třesu v rukách, způsobené neurologickým onemocněním, je můj život velmi těžký. Jsem ale věčný optimista a lidi říkají, že zářím jak sluníčko. Tato moje šťastná povaha mi umožňuje rvát se a doufat.

Mám rád květiny a chtěl bych pěstovat pár rajčátek v truhlíku, protože je mám rád a kytky jsou to jediné, o co se snad zvládnu postarat. O sebe se ale postarat sám už nedokážu. Koukám na televizi a na zprávy, protože mě zajímá, co se ve světě a u nás děje. Z rádia poslouchám pravidelně bohoslužby, protože do kostela sám nedojdu.

Sám si nezvládnu nakoupit, dojít na úřady, poklidit a spoustu jiných drobností. Nevyplním složenku, protože řádky v ní jsou moc úzké a já se do nich netrefím. Nevyberu si peníze z bankomatu.

Asistentka jsou moje netřesoucí se ruce a oči. Vždycky se na ni hrozně těším a počítám dny, kdy jí zase uvidím, protože ty dny jsou hezké. Pomáhá mi se vším. Pomáhá mi i s přípravou jídla, protože ani to sám nezvládám.

V současné době ke mně chodí paní asistentka jednou týdně na 3 hodiny, což je pro mne moc málo. Více si bohužel nemohu dovolit. Velice rád bych zůstal doma, kde je mi dobře. Proto se obracím na Nadační fond Pečovatel a Vás dárce.

Prosím, pomozte mi zaplatit asistenční péči na 6 hodin týdně. Mockrát Vám děkuji.

Alois Smrčka

Jak se má Alois:

Dobré odpoledne přátelé.

Zdravím  z Pardubic z Ldn.

Jsem moc rád, že už je pěkné počasí a sestřičky mě vyvezli ven na verandu. Já stále trénuji chození a těším se domů. Všichni jsou na mě moc hodný, ale doma je doma. Letos asi žádné sázení rajčátek na balkon už nestihnu. Ale to nevadí, moje asistentka mi slíbila, že letos budu mít kytičkový balkonek.-) Už se moc těším.

Mějte se moc hezky a přeji krásné sluníčkové dny.

Váš Alois Smrčka

Dobrý den přátelé.

Zdravím z Pardubic. Jsem stále v LDN, kde pokračuje moje rehabilitace. Je u mě znát každý den, kdy se snažím chodit. Jde to pomalu.-)Těším se na každý den kdy vysvitne sluníčko……a já moc budu chodit na svoje oblíbené procházky. Chvilenku si ještě na to počkám.

Přeji vám krásné jarní dny a mnoho sluníčka.

Váš Alois Smrčka

Dobrý den přátelé.

Zdravím z Pardubic. U nás jsou velké mrazy a já odpočívám v LDN.-)

Jak jsem se do LDN  dostal? Stačila banalita. Šel jsem na záchod, zamotala se mi hlava. Spadnul jsem na zem a začala mi hrozně bolet noha.

Doplazil jsem se ke dveřím a volal o pomoc. Za chvilku přišla sousedka zavolala záchranou službu a jel na výlet do nemocnice. Zjistili, že mám zlomenou pravou stehenní kost. Druhý den jsem šel na operační sál, kde mi nohu srovnali. Další týden mě převezli do LDN. A já se zde učím znovu chodit.

Sestřičky jsou zde na mě hodný, ale schází mě moje asistentka Petruška. Bohužel sem nemůže z důvodu chřipek.

Dobrý den přátelé.

Zdravím vás z Pardubic.

Je posledního ledna a děti mají vysvědčení. Já si vzpomněl na sebe když jsem byl malý kluk a nosil vysvědčení taky. Už to je pár pátků,-)

V lednu jsem měl chřipku. Nic vážného . Stačilo pár čajíčků, paralenů a bylo po nemoci.V půlce měsíce mi onemocněla moje asistentka Petruška a chodí za mnou  její kolegyně.  Nemůžu si na ně zvyknout…… Holky jsou všechny šikovné, ale Petruška je Petruška.-)

Jsem rád, že už se nám blíží jaro. Je déle vidět a my už máme s Petruškou naplánovanou zahrádku na balkoně. Moc se těším, až budeme tvořit a já ochutnám moje milovaná rajčátka.

Přeji vám jen dobré a mějte se moc hezky.

Váš Alois Smrčka

Dobrý den.

Zdravím v tento poslední den roce z propršených Pardubic.

U nás je ošklivo, ale to mi nevadí. Dostal jsem od mý asistentky krásnou svíčku s andílkem.

Jsem vždycky rád, když Petruška dorazí, pustíme si vánoční koledy a relaxujeme u  svíčky. Uvaříme si kávičku a odpočíváme  u purpury. V těchto chvílích zapomenu, že mám nějaké zdravotní neduhy a je mi dobře…….i díky vám, kteří mi přispíváte na moji péči. Ze srdíčka vám moc děkuji.

Přeji všem lidičkám do nového roku 2018 hodně štěstí a zdraví, ať se vám daří v pracovním i soukromém životě.

Váš Alois Smrčka

 

Více

Vzkazy