Alois S. - 82 let

Cukrovka, třes, zelený zákal Potřebuje 24 hod./měs. ~ 3120

„Jsem věčný optimista a díky tomu mám sílu bojovat a doufat“.

Chybí 32,8 hodin ~ 4264
Celkem již bylo darováno: 11340 Každých 130 odpovídá 1 hodině péče.

Chci darovat

Příběh Aloise

Kvůli velmi špatnému zraku, cukrovce a silnému třesu v rukách, způsobené neurologickým onemocněním, je můj život velmi těžký. Jsem ale věčný optimista a lidi říkají, že zářím jak sluníčko. Tato moje šťastná povaha mi umožňuje rvát se a doufat.

Mám rád květiny a chtěl bych pěstovat pár rajčátek v truhlíku, protože je mám rád a kytky jsou to jediné, o co se snad zvládnu postarat. O sebe se ale postarat sám už nedokážu. Koukám na televizi a na zprávy, protože mě zajímá, co se ve světě a u nás děje. Z rádia poslouchám pravidelně bohoslužby, protože do kostela sám nedojdu.

Sám si nezvládnu nakoupit, dojít na úřady, poklidit a spoustu jiných drobností. Nevyplním složenku, protože řádky v ní jsou moc úzké a já se do nich netrefím. Nevyberu si peníze z bankomatu.

Asistentka jsou moje netřesoucí se ruce a oči. Vždycky se na ni hrozně těším a počítám dny, kdy jí zase uvidím, protože ty dny jsou hezké. Pomáhá mi se vším. Pomáhá mi i s přípravou jídla, protože ani to sám nezvládám.

V současné době ke mně chodí paní asistentka jednou týdně na 3 hodiny, což je pro mne moc málo. Více si bohužel nemohu dovolit. Velice rád bych zůstal doma, kde je mi dobře. Proto se obracím na Nadační fond Pečovatel a Vás dárce.

Prosím, pomozte mi zaplatit asistenční péči na 6 hodin týdně. Mockrát Vám děkuji.

Alois Smrčka

Vzkazy