Alois S. - 83 let

Cukrovka, třes, zelený zákal Potřebuje 24 hod./měs. ~ 3120

„Asistentka Petruška je pro mne vším, bez ní jsem ztracený“.

Chybí 65,2 hodin ~ 8476
Celkem již bylo darováno: 19130 Každých 130 odpovídá 1 hodině péče.

Chci darovat

Příběh Aloise

Kvůli velmi špatnému zraku, onemocnění nohou, cukrovce a silnému třesu v rukách způsobené neurologickým onemocněním, je můj život velmi těžký. Jsem ale věčný optimista a lidi říkají, že zářím jak sluníčko. Tato moje šťastná povaha mi umožňuje rvát se a doufat.

Žiji velice skromně, mám rád květiny a velkou radost mi dělá pěstování rajčátek na balkoně v truhlíku, protože je mám rád a kytky jsou to jediné, o co se snad zvládnu postarat. O sebe se ale postarat sám už nedokážu. Televizi nemám a z rádia poslouchám pravidelně bohoslužby, protože do kostela sám nedojdu.

Sám si nezvládnu nakoupit, dojít na úřady, poklidit a spoustu jiných drobností. Nevyplním složenku, protože řádky v ní jsou moc úzké a já se do nich netrefím. 

Asistentka jsou moje netřesoucí se ruce, oči i nohy. Vždycky se na ni hrozně těším a počítám dny, kdy jí zase uvidím, protože ty dny jsou hezké. Pomáhá mi se vším. Pomáhá mi i s přípravou jídla, protože ani to sám nezvládám.

Na světě jsem zůstal úplně sám. Nemám děti, rodiče mi již dávno zemřeli. Byl jsem ženatý, maminka si totiž moc přála, abych se oženil (já totiž na děvčata nikdy nebyl). Ale byla to pro mne tak hrozivá životní zkušenost, že jsem od té doby zůstal samotář, uzavřel jsem se do sebe a přestal lidem důvěřovat. 

Jediný, komu věřím a kdo je pro mne vším, je má asistentka Petra, která se stala mou jedinou rodinou.

V současné době ke mně chodí 2x týdně na 3 hodiny, což je pro mne moc málo. Více si bohužel nemohu dovolit. Velice rád bych zůstal doma, kde je mi dobře. Proto se obracím na Nadační fond Pečovatel a Vás dárce o pomoc.

Prosím, pomozte mi zaplatit asistenční péči

Mockrát Vám děkuji.

Alois Smrčka

Jak se má Alois:

Dobrý den přátelé.

Zdravím z Pardubic. Dneska je den svatého Václava, a většina z vás je doma.......a já také.-)

Chtěl jsem zkusit si zajít na bohoslužbu v kostele, ale bohužel nikam už nedojdu.-(  Je to pro mě moc daleko. Tak jsem si poslechl bohoslužbu v rádiu přimý přenos.

Tento krásný čas využívám k procházkám s mojí asistentkou Petruškou. Posadíme se vždy na lavičku. Dáme si kavičku a pozorujeme okolí. Tento týden mě udělala Petruška ohromnou radost.....pomohla mi sehnat římskokatolický kalendář na příští rok. K tomu jsem si ještě koupil nástěnný kalendář s kočičkami, protože se mi moc líbil.-)

Přeji vám všem krásné babí léto a ještě mnoho slunečných dní.

Váš Alois Smrčka

 

Dobrý den přátelé.

Zdravím z Pardubic. Měsíc srpen byl pro mě zajímavý.

Přijela za mnou Tv barrandov a natáčela se mnou reportáž. Nejdřív jsem měl obavy, ale moje asistentka Petruška, mě byla oporou.-) Natáčení proběhlo formou přijemného rozhovoru. Mohl jsem se pochlubit i svýmy rajčátky a kytičkami. Měl jsem radost, že se jim to líbilo. 

Díky návštěvě TV a Vás došlo k rozšíření péče na  3krát tři hodiny týdně. A já jsem štasten. Nemusím už odškrtávat dni, kdy přijde moje asistentka Petruška. 

Přeji vám ještě mnoho slunečních dnů a děkuju Vám za Vaši podporu a přízen.

Alois Smrčka

 

 

 

Dobrý den přátelé.

Zdravím z Pardubic. Díky asistence sklízím už rajčátka na balkoně každý den. Můžu si vybrat jaký chci, jestli červené nebo žluté.-)

Jenom mi to aprilové počasí, nedělá dobře. Necítím se ve své kůži. Proto jsem vždycky rád, když asistentka dorazí a postará se o mě. Dojde mi pro nákup, pro léky, popovídá si se mnou a hned je mi lépe. Děkuji vám za podporu a přeji vám mnoho slunečních dnů.

Alois Smrčka

 

 

Dobrý den přátelé.

Nejdříve Vás všechny zdravím z města perníku Pardubice.

Děkuju moc všem lidičkám, kteří mi pomohli k rozšíření mé péče. Moc jste mi pomohli. Moje asistentka je u mě dvakrát týdně. Má na mě více času. Díky ní se mi splnil můj sen ... mít na balkoně malou zahrádku s rájčátky. Díky asistence ji mám.-) Už tam mám malé plody a moc se těším..až zčervenají a ochutnám je.

Když je krásné počasí, tak s asistentkou obejdu blok...posadíme se na naší lavičku pod lípu a pozorujem okolí. A já jsem štasten.-)

Vzkazy