Darovat na Křídla pomoci

Jak se má Fabián

Zpět na příběh

Zimní měsíce mnoho zimních radovánek nepřinesly. Než mi stihli doručit na vyzkoušení mé první sáňky, tak sníh roztál. Ale předtím jsem i se svojí osobní asistentkou pojezdil jeden den na půjčených bobech. Bylo to super, pořádně jsem se zasmál. S rodiči jsem stihnul taky výlet na lehce zasněžený kopec kousek za Brnem. Třeba ještě sníh napadne a užijeme si s rodinou i více času se sněhem. Jinak nikam nemůžeme, přitom bych tak strašně rád vyrazil za rodinou nebo do zoologické zahrady za zvířátky. No a úplně nová věc pro mě bylo moje první vysvědčení. A těch pochval! Byl to moc fajn den.

Mějte se krásně a zdravě, moc za vše děkující Fabiánek

Vánoční období uteklo velmi rychle. Letos smutně, bez zbytku rodiny. Ale na procházky se jít dalo a vše bylo ve zdraví. Občas nějaké terapie nebo kontrolní vyšetření.

Dostal jsem od Ježíška mnoho dárečků, hlavně vše kolem vláčků a vláčkodráh, to mě teď baví nejvíce.

A taky jsem si letos poprvé užil trochu sněhu povozením na bobách a lopatě.

Těším se na další slibovaný sníh a výlet s tetou asistentkou.

 

Fabiánek

Tenhle měsíc běží nějak rychle. Pár dnů jsem byl ve škole. Také jsme jeli na intenzivní terapeutický pobyt, kde terapeutický přístup kombinován s pejskem a někdy kočičkou. Prostě co víc si přát, bylo to nádherné. Sluníčko sice moc nesvítí, ale podařilo se vyrazit i na tříkolku. No a koníci, ergoterapie a logopedie nesmí chybět. Prý dostanu také dárečky, na to se už moc těším. S tetou asistentkou jsem si užil výletu k rybníčku, kde rád krmím kačenky a pozoruji okolí.

Děkuji všem dobrým duším, které mi pomáhají finančně přispět na čas strávený s osobní asistentkou. Krásné vánoční dny, sváteční rodinnou pohodu a veselejší příští rok.

Listopad mám rád, je hodně barevného listí, plno kaluží a občas i krásné teplíčko.

Ve škole teď být nemůžu, tak se učíme s rodiči zase doma. Je to náročné, ale zvládám vše s přehledem. Mám za sebou několik lékařských kontrol a intenzivní terapeutický pobyt.

Výlety na čerstvém vzduchu se snažím udržet si pořádnou kondici. Člověk nikdy neví, na jakého bacila kde narazí. A když jsem venku, hlavně také díky osobní asistenci, můžu vesele pozorovat vše, co mám rád …. a teď to jsou hlavně bagry.

Listopad, hlavně všem ve zdraví … od Fabiánka

Inu tento měsíc je počasí pěkně střídavé. Ale když je hezky, je třeba využít každé příležitosti pro venkovní radovánky. Naučil jsem se jízdu na tříkolce a mám nově i helmu. Bezpečnost musí být. Hodně jsem také po různých doktorech, ale zvládám to dobře. Zatím se držíme ve zdraví.

Fabiánek

A je to tu, už je to tady, stal se ze mě školák. Uteklo to tuze rychle a už jsem se rozloučil ze školkáčky. Tak si teď zvykám na nový režim. Vše kolem je nové. Stihl jsem si odskočit také na týdenní intenzivní terapeutický pobyt a čekají mě další. Do toho se šíří kolem zase nemoc, tak uvidíme co a jak bude. Zatím jsem s tetami z asistence vyrazil, několikrát, pozorovat auta, vlaky a kačenky. Miluju také hřiště, trampolíny nejvíc. Dokud je hezké počasí. A zase jsem ochutnal na cestách lízátko, bylo skvělé.

Fabiánek

Srpen je hooodně teplý měsíc, tak teplý až jsem z toho onemocněl. Podařilo se mi brzy uzdravit a vyrazil jsem do Prahy na intenzivní terapii. Taky jsem byl na výletě i několikrát v bazénu. No a byl za mnou i pejsek a za druhým jsem dojel já.

Fabiánek

Tento měsíc začaly oficiálně prázdniny. Počasí je všelijaké, letos si vody asi moc neužiju, studenou nemám rád. Jednou jsem si ale bazén vyzkoušel. Mám za sebou jeden intenzivní terapeutický týden a hned na něj navazoval další. Teď budu odpočívat a užívat si prázdnin.

Tento měsíc už si užívám větší srandy. Konečně už zase někam jezdíme. Byl jsem v Praze na intenzivní terapii a zkusil jsem tam mnoho nových věcí. Taky mě pomáhal pejsek, kterého mám ale moooc a moooc rád. Potom jsem byl na vyšetření v Opavě a hodně si užil cestování. A straaaaašně moc jsem byl rád, že už konečně zase vidím babičku. Už se moc těším na léto a cachtání.

Fabiánek

U nás je i nadále veselo, pořád jsme většinu času všichni doma a tedy pospolu a nejezdíme na žádné terapie ani návštěvy. Už se ale na všechny v příštím měsíci moc těším.

Naštěstí jsme všichni zdraví, venku je sluníčko tak chodíme do přírody na procházky a koukat na zvířátka. Taky rád pozoruji šalinky a vláčky z různých mostů. Nedávno jsem vyzkoušel i trampolínu a pořádně jsem si to užil.

Přišel duben a už od konce předchozího měsíce je všechno jinak. Změnilo se tolik věcí, ani to vše nechápu. Jsem teď pořád doma, nikam nejezdíme, jenom na procházky. Nejsem s kamarády ze školky, ani s tetama. Už dlouho jsem neviděl ani babičku, ani žádnou tetu na cvičení. Ale doma lumpačím o 106, strašně mě to baví. Všechno rozhazuju, honím kocoura, Termix patlám po zemi a všem, čeho se dotknu. A to hodně zlobí sestřičku. Takže je u nás veselo, neustále.

Po nemocích v minulém měsíci jsem najel postupně zase na každodenní režim. Občas je krásné počasí, tak si užívám výletů a občas i krmení kačenek, s osobní asistentkou.

Také jsem byl na intenzivním terapeutickém pobytu, v Praze. Užil jsem si i období masopustu a karnevalů. A vše začíná krásně kvést.

Fabiánek

Tento měsíc, tedy už v průběhu ledna, jsem onemocněl. Začalo to nenápadným pokašláváním až jsem nakonec prostonal 3 týdny. Nevyhnul jsem se ani antibiotikům, tentokrát to bylo náročné a všichni se báli, že skončím v nemocnici. Naštěstí jsem to po mnoha nevyspalých nocí, zvládl. Teď už koneně zkouším zase navštívit školku. Všechny terapie se musely odsunout a přeobjednat. Nakonec se ode mě nakazila mamka, sestřička a nakonec i tatínek.

A chřipková sezóna se teprve blíží. Snad už to mám tentokrát za sebou. Všem přeji hlavně zdravé dny 🙂

Fabiánek

Vánoce a všechny návštěvy jsem si užil přímo parádně. Uteklo to hodně rychle ale do školky jsem se už těšil. Přeci jen, kamarádi jsou kamarádi, i když s dospělákama to taky není zlý.

V lednu jsem již stihnul několik terapií, například ergoterapii, logopedii, kraniosakrální osteopatii a další. Před sebou mám inzenzivní pohybovou terapii v Brně a čeká mě cesta do Blanska a Opavy. Bohužel jsem už stihl zase i zubaře a to už tedy fajn nebylo.

Na tetu asistentku jsem se těšil ohromně, společně jsme si užili výlet a krmení kačenek, které miluju.

Moc děkuji, že tu jste ❤❤❤🌺🌺🌺

Letošní prosinec se počasí střídá jak na apríla. Ale celkem se mi to daří zvládat. Stal se ze mě milovník povidel, vím kde jsou a lednici nedám pokoj. Vlastně si je teď konečně užívám, zvládl jsem vytržení bolavého zoubku, kde byla již infekce. Hodně se mi potom ulevilo.

Taky mám teď období, kdy se chci krmit sám. Zkouším to důkladně, takže rodiče mají pořád co uklízet.

Mám za sebou rehabilitace, ergoterapii, užívám si logopedii a taky se moc těším na vánoce. Třeba mě čeká zase nějaká ozvučená šalinka nebo vlak, protože ty současné nedám z ruky 🙂

Přeji krásné svátky všem, mnohonásobně i těm, kteří mi přispívají na osobní asistenci. Moc si toho vážím a v čase, kdy jsem s asistentkou si užívám další nové lumpárny a aktivity.

Těším se na vás v příštím roce,

Fabiánek

Listopad je v běhu, za chvíli bude Mikuláš a pak Štědrý den. Já mám venku svůj první zoubek, asi spolknutý a už mi roste nový. Taky jsem ostříhaný, byl to boj 🙂

Za chvíli budu mít svůj první vozík a chodítko k vyzkoušení. Podzim už se přiochladil, tak nezbývá mnoho času na hrátky venku. Proto jsem si také našel, vedle autíček, novou kamarádku „panenku“.

Krásný podzim

Podzimní měsíce ubíhají za krásného počasí, tak se mě drží i zdravíčko. Rás cestuji s rodiči a asistentkami po venku, krmím zvířátka a pozoruji co se kde dá. Co nejvíc času trávím venku, dokud to jde.

Opožděne jsem oslavil narozeniny a dostal hromadu autíček a dopravních prostředků.

Také jsem byl na intenzivním terapeutickém pobytu v Praze. Vyzkoušel jsem lekci plavání a pohybový kroužek v divadle a nově ergoterapii.

Všem přeji krásný a slunečný podzim 🙂

Nový školní rok začal a po týdnu lumpáren s kamarády, jsem onemocněl. Aby ne, když se tak výrazně ochladilo. Rýma a hlavně nekonečný kašel mě trápily, na můj vkus, až hoooooodně dlouho.

Teď už jsem zase zdravý a věřím, že na dlouho. Stihl jsem už ale i hiporehabilitaci, výlet a krmení kačenek v parku, také díky tetě z Heweru, kde mi chodí dělat osobní asistenci.

Krásný podzim od Fabiánka

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a já už se nemůžu dočkat kamarádů ve školce. Jeden zoubek mám vytržený, druhý mě brzy čeká, až nebude takové teplo. Musel jsem brát i léky. Mám za sebou nějaké terapie a zaměření podzimních botiček na Slovensku. Letos jsem přišel na chuť vodním hrátkám a rád krmím vše živé. Jezdíme je krmit i s tetami. A když to jde sem u vody, letos je to poprvé, tak mám radost 🙂

Po rychlém terapeutickém létu jsem vplul do běhu prázdnin. Červenec s měnícím se počasím mi dovoloval lumpárny u vodotrysků a na přehradě. Dokonce jsem přišel i na chuť vodních letních radovánek. S asistentkou lumpačím s radostí na hřišti, na prcházkách a taky jezdíme krmit kačenky a holuby, což mám moc rád. Byl jsem na terapii v Čechách, několikrát na hipoterapii. Zvládl jsem oční vyšetření, odběr krve a teď mě hodně trápí bolesti zoubku.

Krásné léto všem, Fabiánek

Poslední měsíc uběhl neuvěřitelně rychle. Konec školního roku, podání přihlášek do školy a potvrzený odklad povinné školní docházky. Vyšetření očí kvůli atrofii zrakového nervu. Je krásně, někdy až hodně velké teplo, to potom přichází obrovská únava. Výběr vozíku, řešení auta, pořád se kolem něco děje. Kraniosakrální terapie a Bobath terapie. Pobytová týdenní intenzivní terapie v Praze. No a nechyběla ani terapeutická konzultace v Ostravě při konceptu Movement Lesson. Opravdu to byl velmi akční a vyčerpávající měsíc pro všechny.

Obrovské díky vám všem, kdo mě pomáháte a podporujete, Fabiánek s rodinou

Květen jsem měl celkem klidný, mnoho návštěv doktorů se nekonalo, terapií tak akorát. Ale to počasí. S paní asistentkou jsem si chtěl zajet na procházku a pozorovat zvířátka. Pokaždé ale pršelo, občas úplně nečekaně. A tak jsem si našel novou zábavu. Kaluže a louže aneb hrátky s kamínky. Snad se to příští měsíc zlepší.

„Poslední týdny mě provázelo nepříjemné nachlazení a velká rýma. Musel jsem zůstat doma a odpočívat. Být v klidu ale já moc neumím, láká mě totiž lumpačení v jednom kole“.

Fabiánek byl na obhlídce a zkoušení invalidního mechanického vozíku a v budoucnu jej čeká další zkoušení a vybírání. Poslední týdny byl doma a léčil se z nachlazení. Tento týden jej čeká zápis do školy, kde zároveň požádáme o odklad.

Samozřejmě prozkoumával, co kde šlo a dostal novou hračku, se kterou si i chvíli hrál. Autíčka, vláčky a šalinky má prostě rád 🙂

 

 

V březnu už se oteplilo a vše kolem krásně rozkvetlo. Po uzdravení z rýmečky jsem opět cestoval po rehabilitacích a terapiích. Byl jsem zase také v Praze, tentokrát jsem zvládl celý týden.

Taky se našel prostor na výlety, nejraději mám pozorování šalinek, vláčků a aut.

Navštívila mě i pracovnice Rané péče, vyzkoušel jsem nové pomůcky a oblíbil si vibrační hračky.

 

Koncem ledna mě potrápilymenší a větší rýmečky, také ouško. Byl jsem i na pohotovosti a bohužel jsem musel odvolat intenzivní terapie v Ostravě a Třinci.

Škoda, moc jsem se těšil na tety. V únoru mi ale naštěstí vyšla Praha a bylo to moc fajn.

Teta terapeutka Petra se mnou prováděla zajímavé věci a už se těším do Prahy na další intenzivní Feldenkrais terapii, tentokráte v březnu.

Fabiánek

Období svátků už je za námi. Všem přeji jen samé hezké věci – po celý rok.

Byl jsem nemocný, ale zvládl jsem rychlé uzdravení, moje imunita se neustále zlepšuje.

Užil jsem si intenzivní předvánoční rehabilitační pobyt v Praze, vánoční návštěvy a zkoušel různé nové věci.

Moc děkuji všem, kteří mě pomáháte, mám vás rád ❤❤❤

 

Děkuji všem, kteří mě pomáháte a přeji krásné adventní dny.

Já si užívám větší tmy, zářících světýlek, šalinek a lidí ve městě. Baví mě lumpačit ve vaně, házet, prozkoumávat a přád něco vymýšlet 🙂

Rád tvořím a vyvádím veselosti s kamarády, společnost mám moc rád.

 

Léto už je za námi, bylo krásně slunečné a mnoho času jsem trávil venku. Myslím, že bylo nejkrásnější, opravdu jsem si jej užíval.

Teď mám za sebou trhání bolavého zoubku a čeká mě ergoterapie a kontrolní vyšetření na neurochirurgii.

Všem přeji krásné podzimní dny 🙂