Darovat na Křídla pomoci

Jak se má Fabián

Zpět na příběh

U nás je i nadále veselo, pořád jsme většinu času všichni doma a tedy pospolu a nejezdíme na žádné terapie ani návštěvy. Už se ale na všechny v příštím měsíci moc těším.

Naštěstí jsme všichni zdraví, venku je sluníčko tak chodíme do přírody na procházky a koukat na zvířátka. Taky rád pozoruji šalinky a vláčky z různých mostů. Nedávno jsem vyzkoušel i trampolínu a pořádně jsem si to užil.

Přišel duben a už od konce předchozího měsíce je všechno jinak. Změnilo se tolik věcí, ani to vše nechápu. Jsem teď pořád doma, nikam nejezdíme, jenom na procházky. Nejsem s kamarády ze školky, ani s tetama. Už dlouho jsem neviděl ani babičku, ani žádnou tetu na cvičení. Ale doma lumpačím o 106, strašně mě to baví. Všechno rozhazuju, honím kocoura, Termix patlám po zemi a všem, čeho se dotknu. A to hodně zlobí sestřičku. Takže je u nás veselo, neustále.

Po nemocích v minulém měsíci jsem najel postupně zase na každodenní režim. Občas je krásné počasí, tak si užívám výletů a občas i krmení kačenek, s osobní asistentkou.

Také jsem byl na intenzivním terapeutickém pobytu, v Praze. Užil jsem si i období masopustu a karnevalů. A vše začíná krásně kvést.

Fabiánek

Tento měsíc, tedy už v průběhu ledna, jsem onemocněl. Začalo to nenápadným pokašláváním až jsem nakonec prostonal 3 týdny. Nevyhnul jsem se ani antibiotikům, tentokrát to bylo náročné a všichni se báli, že skončím v nemocnici. Naštěstí jsem to po mnoha nevyspalých nocí, zvládl. Teď už koneně zkouším zase navštívit školku. Všechny terapie se musely odsunout a přeobjednat. Nakonec se ode mě nakazila mamka, sestřička a nakonec i tatínek.

A chřipková sezóna se teprve blíží. Snad už to mám tentokrát za sebou. Všem přeji hlavně zdravé dny 🙂

Fabiánek

Vánoce a všechny návštěvy jsem si užil přímo parádně. Uteklo to hodně rychle ale do školky jsem se už těšil. Přeci jen, kamarádi jsou kamarádi, i když s dospělákama to taky není zlý.

V lednu jsem již stihnul několik terapií, například ergoterapii, logopedii, kraniosakrální osteopatii a další. Před sebou mám inzenzivní pohybovou terapii v Brně a čeká mě cesta do Blanska a Opavy. Bohužel jsem už stihl zase i zubaře a to už tedy fajn nebylo.

Na tetu asistentku jsem se těšil ohromně, společně jsme si užili výlet a krmení kačenek, které miluju.

Moc děkuji, že tu jste ❤❤❤🌺🌺🌺

Letošní prosinec se počasí střídá jak na apríla. Ale celkem se mi to daří zvládat. Stal se ze mě milovník povidel, vím kde jsou a lednici nedám pokoj. Vlastně si je teď konečně užívám, zvládl jsem vytržení bolavého zoubku, kde byla již infekce. Hodně se mi potom ulevilo.

Taky mám teď období, kdy se chci krmit sám. Zkouším to důkladně, takže rodiče mají pořád co uklízet.

Mám za sebou rehabilitace, ergoterapii, užívám si logopedii a taky se moc těším na vánoce. Třeba mě čeká zase nějaká ozvučená šalinka nebo vlak, protože ty současné nedám z ruky 🙂

Přeji krásné svátky všem, mnohonásobně i těm, kteří mi přispívají na osobní asistenci. Moc si toho vážím a v čase, kdy jsem s asistentkou si užívám další nové lumpárny a aktivity.

Těším se na vás v příštím roce,

Fabiánek

Listopad je v běhu, za chvíli bude Mikuláš a pak Štědrý den. Já mám venku svůj první zoubek, asi spolknutý a už mi roste nový. Taky jsem ostříhaný, byl to boj 🙂

Za chvíli budu mít svůj první vozík a chodítko k vyzkoušení. Podzim už se přiochladil, tak nezbývá mnoho času na hrátky venku. Proto jsem si také našel, vedle autíček, novou kamarádku „panenku“.

Krásný podzim

Podzimní měsíce ubíhají za krásného počasí, tak se mě drží i zdravíčko. Rás cestuji s rodiči a asistentkami po venku, krmím zvířátka a pozoruji co se kde dá. Co nejvíc času trávím venku, dokud to jde.

Opožděne jsem oslavil narozeniny a dostal hromadu autíček a dopravních prostředků.

Také jsem byl na intenzivním terapeutickém pobytu v Praze. Vyzkoušel jsem lekci plavání a pohybový kroužek v divadle a nově ergoterapii.

Všem přeji krásný a slunečný podzim 🙂

Nový školní rok začal a po týdnu lumpáren s kamarády, jsem onemocněl. Aby ne, když se tak výrazně ochladilo. Rýma a hlavně nekonečný kašel mě trápily, na můj vkus, až hoooooodně dlouho.

Teď už jsem zase zdravý a věřím, že na dlouho. Stihl jsem už ale i hiporehabilitaci, výlet a krmení kačenek v parku, také díky tetě z Heweru, kde mi chodí dělat osobní asistenci.

Krásný podzim od Fabiánka

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a já už se nemůžu dočkat kamarádů ve školce. Jeden zoubek mám vytržený, druhý mě brzy čeká, až nebude takové teplo. Musel jsem brát i léky. Mám za sebou nějaké terapie a zaměření podzimních botiček na Slovensku. Letos jsem přišel na chuť vodním hrátkám a rád krmím vše živé. Jezdíme je krmit i s tetami. A když to jde sem u vody, letos je to poprvé, tak mám radost 🙂

Po rychlém terapeutickém létu jsem vplul do běhu prázdnin. Červenec s měnícím se počasím mi dovoloval lumpárny u vodotrysků a na přehradě. Dokonce jsem přišel i na chuť vodních letních radovánek. S asistentkou lumpačím s radostí na hřišti, na prcházkách a taky jezdíme krmit kačenky a holuby, což mám moc rád. Byl jsem na terapii v Čechách, několikrát na hipoterapii. Zvládl jsem oční vyšetření, odběr krve a teď mě hodně trápí bolesti zoubku.

Krásné léto všem, Fabiánek

Poslední měsíc uběhl neuvěřitelně rychle. Konec školního roku, podání přihlášek do školy a potvrzený odklad povinné školní docházky. Vyšetření očí kvůli atrofii zrakového nervu. Je krásně, někdy až hodně velké teplo, to potom přichází obrovská únava. Výběr vozíku, řešení auta, pořád se kolem něco děje. Kraniosakrální terapie a Bobath terapie. Pobytová týdenní intenzivní terapie v Praze. No a nechyběla ani terapeutická konzultace v Ostravě při konceptu Movement Lesson. Opravdu to byl velmi akční a vyčerpávající měsíc pro všechny.

Obrovské díky vám všem, kdo mě pomáháte a podporujete, Fabiánek s rodinou

Květen jsem měl celkem klidný, mnoho návštěv doktorů se nekonalo, terapií tak akorát. Ale to počasí. S paní asistentkou jsem si chtěl zajet na procházku a pozorovat zvířátka. Pokaždé ale pršelo, občas úplně nečekaně. A tak jsem si našel novou zábavu. Kaluže a louže aneb hrátky s kamínky. Snad se to příští měsíc zlepší.

„Poslední týdny mě provázelo nepříjemné nachlazení a velká rýma. Musel jsem zůstat doma a odpočívat. Být v klidu ale já moc neumím, láká mě totiž lumpačení v jednom kole“.

Fabiánek byl na obhlídce a zkoušení invalidního mechanického vozíku a v budoucnu jej čeká další zkoušení a vybírání. Poslední týdny byl doma a léčil se z nachlazení. Tento týden jej čeká zápis do školy, kde zároveň požádáme o odklad.

Samozřejmě prozkoumával, co kde šlo a dostal novou hračku, se kterou si i chvíli hrál. Autíčka, vláčky a šalinky má prostě rád 🙂

 

 

V březnu už se oteplilo a vše kolem krásně rozkvetlo. Po uzdravení z rýmečky jsem opět cestoval po rehabilitacích a terapiích. Byl jsem zase také v Praze, tentokrát jsem zvládl celý týden.

Taky se našel prostor na výlety, nejraději mám pozorování šalinek, vláčků a aut.

Navštívila mě i pracovnice Rané péče, vyzkoušel jsem nové pomůcky a oblíbil si vibrační hračky.

 

Koncem ledna mě potrápilymenší a větší rýmečky, také ouško. Byl jsem i na pohotovosti a bohužel jsem musel odvolat intenzivní terapie v Ostravě a Třinci.

Škoda, moc jsem se těšil na tety. V únoru mi ale naštěstí vyšla Praha a bylo to moc fajn.

Teta terapeutka Petra se mnou prováděla zajímavé věci a už se těším do Prahy na další intenzivní Feldenkrais terapii, tentokráte v březnu.

Fabiánek

Období svátků už je za námi. Všem přeji jen samé hezké věci – po celý rok.

Byl jsem nemocný, ale zvládl jsem rychlé uzdravení, moje imunita se neustále zlepšuje.

Užil jsem si intenzivní předvánoční rehabilitační pobyt v Praze, vánoční návštěvy a zkoušel různé nové věci.

Moc děkuji všem, kteří mě pomáháte, mám vás rád ❤❤❤

 

Děkuji všem, kteří mě pomáháte a přeji krásné adventní dny.

Já si užívám větší tmy, zářících světýlek, šalinek a lidí ve městě. Baví mě lumpačit ve vaně, házet, prozkoumávat a přád něco vymýšlet 🙂

Rád tvořím a vyvádím veselosti s kamarády, společnost mám moc rád.

 

Léto už je za námi, bylo krásně slunečné a mnoho času jsem trávil venku. Myslím, že bylo nejkrásnější, opravdu jsem si jej užíval.

Teď mám za sebou trhání bolavého zoubku a čeká mě ergoterapie a kontrolní vyšetření na neurochirurgii.

Všem přeji krásné podzimní dny 🙂