Darovat na Křídla pomoci

Fabián P., 6 let

Dětská mozková obrna, epilepsie Potřebuje 20 hod./měs. ~ 2 600 Kč

´Fabiánek je šikulka a od narození velký bojovník.´ říká maminka

Září Pokryto
Říjen Pokryto
Listopad Chybí 18,5 hodin
Chybí 18,5 hodin ~ 2 410 Kč
Celkem již bylo darováno: 23 850 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

PŘÍBĚH FABIÁNKA

Dobrý den, jmenuji se Monika Pelcová a jsem maminka našeho synka Fabiánka, který se narodil v srpnu 2013. Fabiánek má zdravou, o dva roky starší sestřičku Barušku. Všichni, i s tatínkem, žijeme, zatím, společně v brněnském panelovém domě.

Fabiánek se narodil předčasně, 24.8.2013, v 30 těhotenském týdnu – po akutním odloučení placenty. První hodiny statečně bojoval v inkubátoru, pouze s podpůrnou plicní ventilací. Bohužel se ale během následujících 72 hodin objevilo rozsáhlé krvácení do mozku – IV. stupně (cévy v mozku nebyly dostatečně vyvinuté a v důsledku kolísání krevního tlaku – popraskaly). Během 11týdenního pobytu v nemocnici se přidal obstrukční hydrocefalus

a synovi museli voperovat přístroj – VP shunt, který odvádí nahromaděný mozkomíšní mok z hlavičky do bříška. V důsledku základní diagnózy provází Fabiánka také nesymetrický růst hlavičky, atrofie zrakového nervu s poruchou zrakového vnímání, porucha příjmu tekutin, potravin a vyprazdňování, snížená imunita. Později se přidala také epilepsie – Westův syndrom, těžká mentální retardace a celkový stav se rozvinul v hypotonickou DMO se spasticitou na pravé ručičce.

Fabiánek naštěstí již průkazné záchvaty nemá, terapiemi se podařilo epileptické křivky stabilizovat. Fabiánek se velmi mrštně pohybuje po zádech, začal se plazit, otáčí se, nesedí sám, pouze po fixaci v kompenzační pomůcce, nechodí, nepoužívá pravou ruku a nemluví. Fabiánek má v sobě zároveň velkou chuť a energii se posunout dál.

S Fabiánkem pravidelně absolvujeme návštěvy u odborných terapeutů, za některými specialisty dojíždíme do Ostravy, Opavy a Olomouce (logopedie, zraková terapie, rehabilitace, respirační rehabilitace). Navštěvujeme fyzioterapeuty, hiporehabilitaci, canisterapii, terapeutku Bachovy květové terapie a Kraniosakrální osteopatie. Spolupracujeme také s brněnskou Ranou péčí. Fabiánkův tatínek začal studovat Feldenkrais metodu, terapii, která mu moc pomáhá.

Oslabenou imunitu se snažíme podpořit množstvím kvalitních preparátů zdravé výživy (CBD olej, Fortini, vitamíny, probiotika, Colostrum). Vyprazdňování potom stimulujeme kombinací masáže a přírodních projímadel. Fabiánek je šikulka a od narození velký bojovník ˘.

Psychicky i fyzicky náročná péče o synka, vyžaduje přizpůsobení rytmu rodinného života ve všech oblastech. Na bydlení máme, dříve zřízenou, hypotéku. Pobíráme příspěvek na péči a příspěvek na bydlení. Snažíme se příjem domácnosti stabilizovat alespoň mým částečným úvazkem. V současné době také pomáháme mé 85leté babičce, která mne vychovala. Těžko se nám ale tvoří nějaké finanční rezervy. V současné chvíli nás péče o syna navíc rozdělila i partnersky a proto je pro nás velmi důležité nabrat i vlastní energii a získat i prostor pro vlastní život, který dosud neexistoval. Fabiánek i my získáváme první zkušenosti s osobní asistencí a musím říct, že je velmi spokojený. Má ke klasickému režimu maximální pozornost a zažívá nové věci.

Rádi bychom tak požádali o příspěvek, který již nejsme schopni z vlastních rezerv pokrýt v plné výši. Za případný příspěvek bychom byli moc vděčni a ulehčil by nám řešení nastalé situace.

Předem velmi za Fabiánka a naši rodinu DĚKUJEME.

Jak se má Fabián:

Tento měsíc začaly oficiálně prázdniny. Počasí je všelijaké, letos si vody asi moc neužiju, studenou nemám rád. Jednou jsem si ale bazén vyzkoušel. Mám za sebou jeden intenzivní terapeutický týden a hned na něj navazoval další. Teď budu odpočívat a užívat si prázdnin.

Tento měsíc už si užívám větší srandy. Konečně už zase někam jezdíme. Byl jsem v Praze na intenzivní terapii a zkusil jsem tam mnoho nových věcí. Taky mě pomáhal pejsek, kterého mám ale moooc a moooc rád. Potom jsem byl na vyšetření v Opavě a hodně si užil cestování. A straaaaašně moc jsem byl rád, že už konečně zase vidím babičku. Už se moc těším na léto a cachtání.

Fabiánek

U nás je i nadále veselo, pořád jsme většinu času všichni doma a tedy pospolu a nejezdíme na žádné terapie ani návštěvy. Už se ale na všechny v příštím měsíci moc těším.

Naštěstí jsme všichni zdraví, venku je sluníčko tak chodíme do přírody na procházky a koukat na zvířátka. Taky rád pozoruji šalinky a vláčky z různých mostů. Nedávno jsem vyzkoušel i trampolínu a pořádně jsem si to užil.

Přišel duben a už od konce předchozího měsíce je všechno jinak. Změnilo se tolik věcí, ani to vše nechápu. Jsem teď pořád doma, nikam nejezdíme, jenom na procházky. Nejsem s kamarády ze školky, ani s tetama. Už dlouho jsem neviděl ani babičku, ani žádnou tetu na cvičení. Ale doma lumpačím o 106, strašně mě to baví. Všechno rozhazuju, honím kocoura, Termix patlám po zemi a všem, čeho se dotknu. A to hodně zlobí sestřičku. Takže je u nás veselo, neustále.

Po nemocích v minulém měsíci jsem najel postupně zase na každodenní režim. Občas je krásné počasí, tak si užívám výletů a občas i krmení kačenek, s osobní asistentkou.

Také jsem byl na intenzivním terapeutickém pobytu, v Praze. Užil jsem si i období masopustu a karnevalů. A vše začíná krásně kvést.

Fabiánek

Více

Vzkazy