Darovat na Křídla pomoci

Fabián P., 8 let

Dětská mozková obrna, epilepsie Potřebuje 20 hod./měs. ~ 2 600 Kč

„Fabiánek je šikulka a od narození velký bojovník.“ říká maminka

Říjen Pokryto
Listopad Pokryto
Prosinec Chybí 12 hodin
Chybí 12 hodin ~ 1 560 Kč
Celkem již bylo darováno: 32 630 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

PŘÍBĚH FABIÁNKA

Dobrý den, jmenuji se Monika Pelcová a jsem maminka našeho synka Fabiánka, který se narodil v srpnu 2013. Fabiánek má zdravou, o dva roky starší sestřičku Barušku. Všichni, i s tatínkem, žijeme, zatím, společně v brněnském panelovém domě.

Fabiánek se narodil předčasně, 24.8.2013, v 30 těhotenském týdnu – po akutním odloučení placenty. První hodiny statečně bojoval v inkubátoru, pouze s podpůrnou plicní ventilací. Bohužel se ale během následujících 72 hodin objevilo rozsáhlé krvácení do mozku – IV. stupně (cévy v mozku nebyly dostatečně vyvinuté a v důsledku kolísání krevního tlaku – popraskaly). Během 11týdenního pobytu v nemocnici se přidal obstrukční hydrocefalus

a synovi museli voperovat přístroj – VP shunt, který odvádí nahromaděný mozkomíšní mok z hlavičky do bříška. V důsledku základní diagnózy provází Fabiánka také nesymetrický růst hlavičky, atrofie zrakového nervu s poruchou zrakového vnímání, porucha příjmu tekutin, potravin a vyprazdňování, snížená imunita. Později se přidala také epilepsie – Westův syndrom, těžká mentální retardace a celkový stav se rozvinul v hypotonickou DMO se spasticitou na pravé ručičce.

Fabiánek naštěstí již průkazné záchvaty nemá, terapiemi se podařilo epileptické křivky stabilizovat. Fabiánek se velmi mrštně pohybuje po zádech, začal se plazit, otáčí se, nesedí sám, pouze po fixaci v kompenzační pomůcce, nechodí, nepoužívá pravou ruku a nemluví. Fabiánek má v sobě zároveň velkou chuť a energii se posunout dál.

S Fabiánkem pravidelně absolvujeme návštěvy u odborných terapeutů, za některými specialisty dojíždíme do Ostravy, Opavy a Olomouce (logopedie, zraková terapie, rehabilitace, respirační rehabilitace). Navštěvujeme fyzioterapeuty, hiporehabilitaci, canisterapii, terapeutku Bachovy květové terapie a Kraniosakrální osteopatie. Spolupracujeme také s brněnskou Ranou péčí. Fabiánkův tatínek začal studovat Feldenkrais metodu, terapii, která mu moc pomáhá.

Oslabenou imunitu se snažíme podpořit množstvím kvalitních preparátů zdravé výživy (CBD olej, Fortini, vitamíny, probiotika, Colostrum). Vyprazdňování potom stimulujeme kombinací masáže a přírodních projímadel. Fabiánek je šikulka a od narození velký bojovník ˘.

Psychicky i fyzicky náročná péče o synka, vyžaduje přizpůsobení rytmu rodinného života ve všech oblastech. Na bydlení máme, dříve zřízenou, hypotéku. Pobíráme příspěvek na péči a příspěvek na bydlení. Snažíme se příjem domácnosti stabilizovat alespoň mým částečným úvazkem. V současné době také pomáháme mé 85leté babičce, která mne vychovala. Těžko se nám ale tvoří nějaké finanční rezervy. V současné chvíli nás péče o syna navíc rozdělila i partnersky a proto je pro nás velmi důležité nabrat i vlastní energii a získat i prostor pro vlastní život, který dosud neexistoval. Fabiánek i my získáváme první zkušenosti s osobní asistencí a musím říct, že je velmi spokojený. Má ke klasickému režimu maximální pozornost a zažívá nové věci.

Rádi bychom tak požádali o příspěvek, který již nejsme schopni z vlastních rezerv pokrýt v plné výši. Za případný příspěvek bychom byli moc vděčni a ulehčil by nám řešení nastalé situace.

Předem velmi za Fabiánka a naši rodinu DĚKUJEME.

Jak se má Fabián

Po nemoci jsem nastoupil do školy. Huráá aspoň nějaká změna. Letos jsem se těšil, mám novém spolužáky. A také jsem na plno vplul do všech rehabilitací a terapiíí, několikrát týdně.

Zacestoval jsem si i poprvé za hranice k zaměření výroby nové kompenzační pomůcky. No balón mě samozřejmě provázel po celou dobu. Jen při sádrování jsem jej musel odložit.

S tetou asistentkou jsem si užil pomoc s výběrem dárku, zmrzlinku a procházku po městě. Přišlo zase i na hrátky s míčem. To teď prostě žádný den nevynechám.

 

Fabiánek

Srpen naběhl při mé nemoci a prázdniny se přehouply k blížícímu se konci. Letos mi moc nevychází koupání, buď jsem nemocný nebo jsou bouřky. Tak si alespoň užívám hrátek s míčem, vláčky, autíčky, na pískovišti či v parku nebo na procházce či při jízdě na speciální tříkolce.

Tento měsíc byl pro mě hodně akční. Začaly prázdniny! Hurrráááá! Velké teplo a koupačka. Hrátky na hřišti. Taky hodně bouří, a toho se teda bojím. Tak si pořád zacpávám ucho. A rodiče mě uklidňují. Dvakrát jsem ale onemocněl, takže musím odpočívat. Moje teta asistenta taky, takže ji asi uvidím až po prázdninách. Ostatní jsou obsazené. No a taky jsem zvládl různé pravidelné kontroly, vyšetření a intenzivní rehabky. Návštěvy po rodině byly taky fajn. I ta tříkolka mi neunikla. No a teď se musím léčit, rýmečka mě ničí 🙁

Červen je teplý měsíc. Konečně. Vlastně až moc. Jsou taková tepla, že ani nemůžu usnout a večer spát. Ale můžu být pořád venku, to mě baví. S asistentkou na prochajdě a krmení kačenek. Byl jsem taky celý víkend s rodiči u vody a ve vodě. No bohužel jsem onemocněl, tak teď dělám lumpárny doma, protože už mi otrnulo. Snad se stihnu ještě rozloučit ve škole, uvidíme.

Fabiánek

Deštivý měsíc. Pár dnů bylo hezky, tak jsem je využil na hraní venku či k jízdě na Lopedu. Začala mi konečně zase škola, moc jsem se tam těšil. Jsem tam rád se svými kamarády. Zvládl jsem také cesty po doktorech a k nové cvičící tetě v Ostravě. Brzy mě čeká řešení speciálních ortéz v Rakousku. Moc se ale teším na léto, hlavně na teplou vodu.

Fabiánek

Více

Vzkazy