Chci darovat

Jak se má František

Zpět na příběh

Rádi bychom se s vámi podělili o další pokrok. Fanda od mala nesnesl na hlavě čepici. A až letos na jaře, po 11letech, jsem na zkoušku opět dala na jeho ,, kebulku „, jednu z čepic,  které leží doma v šuplíku. A světe div se, Fanda si ji nechal na hlavě. Pro jiné běžná věc, ale pro nás další krok dopředu. Huraaaaa…….. Tak se s vámi dělíme, o další naši radost. Krásné dny všem.

Jaro nám začalo v plné parádě a já s mamkou jsme teď stále venku. Užíváme si sluníčka a domů se vracíme unavení.  Mamka je ráda, říká,  že je velká práce mě utahat.😀😀 Já si to teda nemyslím, ale znáte to. Ty naše maminky pořád přehánějí 😉😉😁🤷‍♀️

Je velka zima a i my jsme zacali byt nemocni. Boli nas v krku a pokaslavame. Mamka se o me stara a za par dnu mi bude hej. Tak nam drzte palce,at jsem brzo fit.

Podzim uz se přihlásil a začala nám být zima. Mamka mi teda vymyslela na kočár,místo deky slabý spacák. Je to fakt dobrý, nefouká mi nikde a já si v klidu a teple můžu zbaštit brambůrky. Nemám je tak často, jak bych chtěl. Mamka říká,abych neměl pupek. Tak je mám za odměnu. A tady jsem před tím pěkně šlapal po svých. Tak vás s mamkou zdravíme a užívejte podzimu.

Tak jsme si s mamkou a naší novou asistentkou řekli, že se projdem v parku v Poděbradech. Bylo velké horko, tak jsme se plížili ve stínech stromů. Tam to bylo fajn. Dali jsme si zmrzku na kolonádě a příjemně nás to ochladilo. Taky mě mamka zchladila vodou, aby mi nebylo špatně. Moc vás všechny zdravíme a přejeme příjemné dny.

Hřiště nás fakt baví. Teda nejvíc houpačky. Ty neomrzí. Všechny vás zdravíme i s novou asistentkou Andrejkou a užívejte léta.

Tak už jsou tu prázdniny. A můžu vám říct, že vyučování byla fuška. A mamka mi říkala, že prý se budeme učit i o prázdninách. Áchhhh jóóóó…… Ale dostal jsem za vízo krásnou sanitku a tak jsem řekl, že se teda budu učit i o prázdninách. Ale jen trochu…. 😀😀

Jezdíme s Fandou na rehabilitace do Čelákovic. Tam nám vždy poradí, jak máme cvičit a my pak doma trénujeme. Ne vždy se Fandovi chce, ale tentokrát byl velmi pochválen a bez řečí udělal, co měl. Tak jsem mu pak jako odměnu za šikovnost dala zmrzlinu a brouzdání v chladné vodě. Fakt bylo vedro, tak to sedlo.

František je velmi rád venku. Začali jsme více chodit pěšky, ale stále je třeba nějaký dopravní prostředek, pokud bolí nožičky. A tentokrát boleli nožičky maminku….Fanda byl statečný a kousek mamku svezl…😂😂

František oslavil 10. narozeniny s asistentkou Simčou. Byl chutný dortík a Fanda dostal dárečky. Bylo to moc prima a užili jsme si to všichni. Moc a moc děkujeme Simče, za krásné odpoledne, plné úžasných zážitků.

Tak ani nám se chřipka nevyhnula. A já neumím poslušně ležet a potit se. A nic mě nebaví a nic se mi nelíbí. Ani fotit se nechci. A mamka se přitom může přetrhnout,aby mi vymyslela nějakou zábavu.

Mám rád mazlení a škádlení. A teta (asistentka) Simča, už ví, jak na mě a vždycky mě rozesměje.

Tak jsme byli na procházce v Poděbradech, podél řeky. Bylo tam krásně, ale zima. Brrrr…. Po cestě jsme šli okolo nemocného stromu. Byl sice nemocný, ale krásný. Tak mě to přišlo takové symbolické. I Fanda má své nemoci, přesto je to krásný človíček. Krásné svátky všem.

Tak už nám začala zima a vytáhli jsme fusak do kočáru a hračka je nezbytností😂😂. Když nám se venku tak líbí a chceme zpátky léto. Lééétóóó, kde jsiiiii!?!?!?!

Tak léto opravdu zmizelo a nám tak zůstává málo dnů, kdy můžeme být venku. Ale doma je to taky prima. A když mám navíc novou panenku Agátku, která mi hraje prima melodii, tak mi ten den uteče raz dva.n

Podzim nám začíná a s ním i deštivé dny. Tak musíme trávit dny i doma. Fanda tancuje s asistentkou Simčou.

O prázdninách jsme měli pořád co dělat. Výlety, aktivity a milované pobyty venku. Bylo toho hodně. Také jsem byl týden na pobytu a užíval jsem si to.  Mezi tím vším, jsem si našel i čas na zasloužený odpočinek. 

Hodně často jezdím k babičce, chodíme tam na procházky a do pekárny pro chleba. Mám tam u ní také na chodbě úžasnou akustiku. Babi mi půjčí víčka od lahví a já zkouším, které zní nejlépe. A když už jsem z toho všeho unavený, tak si musím odpočinout. 

Jsem moc šťastný venku. Mohl bych tam být od rána, do večera. A když ještě můžu cákat s vodou, tak to je prostě super.

 Každé tulení s Fandou si užívám. Je to můj velký kluk, ale stále je to mazlík……

Venku je opravdu aprílové počasí. Chvíli teplíčko na tričko a druhý den opět zima na bundu. Tak budeme vyhlížet teplíčko a zatím se budeme zahřívat, jak to půjde.

Fanda je rád venku. Se svou asistentkou se vydali na hřiště, kde měl nové podněty, ke zkoumání. Fanouš má velmi rád zvuky.

Fanoušek má své dobré,ale i špatné dny. Museli jsme pořídit ochranou helmu, aby si při svých stavech, neublížil. Nerad ji nosí, ale je to ochrana, pro jeho hlavu. A když ho to přejde, tak sundaváme. Naštěstí ji nemusí nosit stále.

 

Když venku mrzne tak, že se lepí nosní dírky, tak si to užívám doma v teplíčku.

Od zářì máme nové a klidné bydliště. František objevil na hřišti novou formu relaxu.

Užívali jsme si s Fandou v Rejdicích u Kořenova. Moc jsme si to užívali. Fanda se snazil i zpívat.

František objevil na našem novém hřišti,opět atrakci pro sebe. To se prostě neomrzí.

Udělali jsme si výlet do Miskovic u Kutné hory. Bylo to moc fajn a užili jsme si to. Mají tam legrační zvířátka a nádherné koně.

Fanda je veselý kluk, který potřebuje velmi mnoho péče a dozoru. Nedávno jsme byli na výletě v Mirákulu a moc se mu líbil obří xylofon ze dřeva. Vydrželi jsme u něj dost dlouho. Krásně jsme si odpočinuli a jeli i mašinkou, která tam jezdí.