Chci darovat

František P., 11 let

Nevidomý, mentální retardace Potřebuje 45 hod./měs. ~ 5 850 Kč

„I přes veškeré překážky mě baví poznávat svět, i když ten můj je jiný.“

Červenec Pokryto
Srpen Pokryto
Září Pokryto
Na příští měsíce pokryto
Celkem již bylo darováno: 156 956 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

Příběh Fandy

Fanda se narodil předčasně. Přineslo to s sebou velkou spoustu zdravotních komplikací, které trvají dodnes. Prodělal krvácení do mozku, mnoho životu ohrožujících infekcí a nebyl schopen samostatného dýchání.

Dnes v 9. letech máme diagnózy DMO, středně těžká mentální retardace, téměř nevidomý ( zachován pouze světlocit na jedno oko), jeho motorika je omezená a nemluví. Velice rychle se unaví a není schopen dlouhého soustředění (učení je minutová záležitost), atypický autismus s agresivními sklony. Fanda potřebuje neustálou péči a dohled, tzn. asistenci ve všech činnostech. Vzhledem k vysoké unavitelnosti a častému přetížení zvuky z okolí, potřebuje pomoc při uklidnění a jistotu, kterou mu zajišťuje jeho asistentka. Také pomoc při jídle a hygieně.

Momentálně Fanda nedochází do školy, ale paní učitelka jezdí jednou týdně k nám domů. Fanda to ve škole nezvládá. Je tam na něj mnoho hluku a bohužel tam není žádná místnost, ani prostor, kde by se mohl uklidnit a opět zapojit do čiností. Výuku buď provádím já a nebo paní asistentka, která k nám jezdí také domů. Zůstala jsem na Fanouška sama a proto jsem velmi vděčná, že máme asistentku. Je to úžasný človíček, bez kterého bych už asi nefungovala. Pomáhá mi velmi a mohu si i odpočinout. Fanda si už na ni zvykl a nechá se od ní vést.

Její pomoc je pro mě i pro něj nepostradatelná.

Jak se má František:

Tak vám teda povím, že ty horka mi nedělají vůbec dobře. Doma je chladek, ale tam to moc dlouho nevydržím. Tak se mnou mamka musí jezdit autem na výlety. Máme různé zastávky a trasy, ale  nejraději mám tu v   obchode, kde mají spooooooousty zmrzky. Tak všem přeju, ať se taky mají jak ochladit, jako já.

Rádi bychom se s vámi podělili o další pokrok. Fanda od mala nesnesl na hlavě čepici. A až letos na jaře, po 11letech, jsem na zkoušku opět dala na jeho ,, kebulku „, jednu z čepic,  které leží doma v šuplíku. A světe div se, Fanda si ji nechal na hlavě. Pro jiné běžná věc, ale pro nás další krok dopředu. Huraaaaa…….. Tak se s vámi dělíme, o další naši radost. Krásné dny všem.

Jaro nám začalo v plné parádě a já s mamkou jsme teď stále venku. Užíváme si sluníčka a domů se vracíme unavení.  Mamka je ráda, říká,  že je velká práce mě utahat.😀😀 Já si to teda nemyslím, ale znáte to. Ty naše maminky pořád přehánějí 😉😉😁🤷‍♀️

Je velka zima a i my jsme zacali byt nemocni. Boli nas v krku a pokaslavame. Mamka se o me stara a za par dnu mi bude hej. Tak nam drzte palce,at jsem brzo fit.

Podzim uz se přihlásil a začala nám být zima. Mamka mi teda vymyslela na kočár,místo deky slabý spacák. Je to fakt dobrý, nefouká mi nikde a já si v klidu a teple můžu zbaštit brambůrky. Nemám je tak často, jak bych chtěl. Mamka říká,abych neměl pupek. Tak je mám za odměnu. A tady jsem před tím pěkně šlapal po svých. Tak vás s mamkou zdravíme a užívejte podzimu.

Více

Vzkazy