Chci darovat

František P., 10 let

Nevidomý, mentální retardace Potřebuje 45 hod./měs. ~ 5 850 Kč

"I přes veškeré překážky mě baví poznávat svět, i když ten můj je jiný."

Květen Pokryto
Červen Pokryto
Červenec Pokryto
Chybí 0 hodin ~ 0 Kč
Celkem již bylo darováno: 146 616 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

Příběh Fandy

Fanda se narodil předčasně. Přineslo to s sebou velkou spoustu zdravotních komplikací, které trvají dodnes. Prodělal krvácení do mozku, mnoho životu ohrožujících infekcí a nebyl schopen samostatného dýchání.

Dnes v 9. letech máme diagnózy DMO, středně těžká mentální retardace, téměř nevidomý ( zachován pouze světlocit na jedno oko), jeho motorika je omezená a nemluví. Velice rychle se unaví a není schopen dlouhého soustředění (učení je minutová záležitost), atypický autismus s agresivními sklony. Fanda potřebuje neustálou péči a dohled, tzn. asistenci ve všech činnostech. Vzhledem k vysoké unavitelnosti a častému přetížení zvuky z okolí, potřebuje pomoc při uklidnění a jistotu, kterou mu zajišťuje jeho asistentka. Také pomoc při jídle a hygieně.

Momentálně Fanda nedochází do školy, ale paní učitelka jezdí jednou týdně k nám domů. Fanda to ve škole nezvládá. Je tam na něj mnoho hluku a bohužel tam není žádná místnost, ani prostor, kde by se mohl uklidnit a opět zapojit do čiností. Výuku buď provádím já a nebo paní asistentka, která k nám jezdí také domů. Zůstala jsem na Fanouška sama a proto jsem velmi vděčná, že máme asistentku. Je to úžasný človíček, bez kterého bych už asi nefungovala. Pomáhá mi velmi a mohu si i odpočinout. Fanda si už na ni zvykl a nechá se od ní vést.

Její pomoc je pro mě i pro něj nepostradatelná.

Jak se má František:

František oslavil 10. narozeniny s asistentkou Simčou. Byl chutný dortík a Fanda dostal dárečky. Bylo to moc prima a užili jsme si to všichni. Moc a moc děkujeme Simče, za krásné odpoledne, plné úžasných zážitků.

Tak ani nám se chřipka nevyhnula. A já neumím poslušně ležet a potit se. A nic mě nebaví a nic se mi nelíbí. Ani fotit se nechci. A mamka se přitom může přetrhnout,aby mi vymyslela nějakou zábavu.

Mám rád mazlení a škádlení. A teta (asistentka) Simča, už ví, jak na mě a vždycky mě rozesměje.

Tak jsme byli na procházce v Poděbradech, podél řeky. Bylo tam krásně, ale zima. Brrrr…. Po cestě jsme šli okolo nemocného stromu. Byl sice nemocný, ale krásný. Tak mě to přišlo takové symbolické. I Fanda má své nemoci, přesto je to krásný človíček. Krásné svátky všem.

Tak už nám začala zima a vytáhli jsme fusak do kočáru a hračka je nezbytností😂😂. Když nám se venku tak líbí a chceme zpátky léto. Lééétóóó, kde jsiiiii!?!?!?!

Více

Vzkazy