Chci darovat

Jak se má Jaromír

Zpět na příběh

Pozdravujeme všechny.Během prázdnin je Jára doma,občas mi pomáhá mi na zahradě ,hraje si v pokoji a pouští muziku.Asistenci nevyužíváme,jsou prázdniny a naše asistentka má prázdniny také.Takže se uvidíme až v září.

Milí přátelé,

v měsíci červnu Jára úspěšně ukončil závěrečnou zkouškou praktickou školu.Byla to velká sláva,velké nervy,ale nakonec vše dobře dopadlo a řádně to oslavil se spolužáky, vyučujícími i s rodinou.Tímto Járovo vzdělávání končí,nechce dál chodit do školy.S asistentkou to oslavili výletem do Zoo v Praze,to se mu velice líbilo,až na ta šílené vedro okolo 40 stupňů!Takže přijel úplně vyřízený,ale plný zážitků.Pražská zoo je opravdu super.Na prázdniny se moc těší,asistenci během prázdnin bohužel mít nebudeme,protože asistentka má také své aktivity a náhradníka se nepodařilo zajistit.Možná nějaké hodiny v srpnu.Jinak Jára v září nastupuje do stacionáře,kam se moc těší,má tam již nějaké známé i ze školy.Návštěvy budou závislé na našich finančních možnostech,protože jde již o placenou soc.službu.Tak doufám,že alespoň 2krát do týdne Jára bude stacionář navštěvovat.Jinak zůstává doma s mámou.Tak užívejte letních dnů!Jára a máma.

Zdravíme a zasíláme opět informace,jak se nám daří.Velice děkujeme Vaši podporu a za pomoc  Nadačního fondu.Jára se už moc těší na prázdniny, že se nebude muset učit. S asistentkou navštívili veteran arenu,protože Jára miluje stará auta.Asistentka ho nadále doprovází při cestování ze školy domů.

Velice všechny s Járou pozdravujeme.V měsíci dubnu se Jára seznamoval s novou asistentkou,která ho doprovází ze školy domů.Svátky velikonoční si užil dostatečně,barvil vajíčka ve velikonoční dílně,pekli jsme beránka a perníčky.

Zdravíme všechny naše podporovatele.Začíná teplo,tak se nám podařilo vyjet za vesnici na kole a trošku se projet.Bylo to fajn.Jára pořád chce zimu a aby sněžilo,chce topit a  nadává na teplo.Tak doufám,že nám tu zimu nepřivolá zpátky.Mějte se fajn a užívejte sluníčka.

Všechny velice pozdravujeme a děkujeme za Vaši podporu.Konečně se začíná probouzet jaro,a tak Jára tráví více času venku s asistenty.V přírodě je fajn a Jára má procházky moc rád.Takže pokud to jen trochu jde,jdeme  k rybníku nebo do parku.Jára vnímá jak nám lezou tulipány,kvetou sněženky,kočičky.Mějte se jarně a užívejte přírody.Mirka a Jára.

Zdravíme všechny spřízněné duše v novém roce.V lednu Jára  trávil podstatně více času s asistenty.Zúčastnil se posezení v restauraci s podobně hendikepovanými kamarády.Mohl si dát pivo a byl velmi spokojený,že se mohl pobavit.Také si s asistentem naplánovali den spolu,abych si i já mohla odpočinout a věnovat se i mladšímu synovi. Byli na procházce,uklízeli pokojíček.Díky Vám za Vaši podporu.S pozdravy máma a Jára.

Zdravíme všechny dárce a děkujeme za Vaši přízeň.Také děkujeme za podporu Nadačnímu fondu Pečovatel,díky němuž může Jára uskutečňovat svoje aktivity.V prosinci se Jára zabýval především přípravami na Vánoce,které hodně prožívá.S asistentem navštívili vánoční trhy na náměstí,také ve škole Vánoční jarmark a trávili spolu čas během dopravy domů.Naší největší událostí byla oslava  Járových 25.narozenin.Všem Vám přejeme do nového roku lásku,pohodu a souznění.Mirka a Jára

Chceme všem dárcům velice poděkovat.Jára díky Vaší podpoře může nadále využívat asistenčních služeb k doprovodům domů a na akce,které ho zajímají,neboť sám by to nezvládl.Máme nového pana asistenta a Jára je opravdu nadšený,neboť si padli do noty a plánují spolu aktivity jako např.výlet po okolí Přerova,procházka předvánočním náměstím se stánky,laserová aréna a především návštěva filmu „Bohemian Rhapsody“z čehož byl Jára velice nadšený neboť Queeny miluje.Přejeme Vám všem poklidné vánoční svátky.

Všechny Vás moc pozdravujeme.Jára navštěvuje školu a nadále nám velmi pomáhají asistenti,zejména s doprovody ze školy domů.Jára má nového asistenta a hodně si rozumí a plánují co podniknou.Protože bylo ještě pěkné počasí,udělali jsme si výlet do Frenštátu pod Radhoštěm a prošli si naučnou stezku“ Beskydské nebe“.

Začal nám poslední rok v Praktické škole.Jára to zatím zvládá jakž takž,i když se mu moc nechce.Nejde u něj o klasickou výuku matematiky,češtiny atd,má individuální vzdělávací plán. Jde v jeho případě o zvládání soběstačnosti.Zvládá práce na zahradě,práce v kuchyňce s dopomocí asistentů a paní učitelek.Také nám velmi pomáhají asistentky s doprovody ze školy domů a asistencí na akcích pořádaných  občanským sdružením pro lidi s mentálním postižením(letní kino,posezení v restauraci samozřejmě bez rodičů atd.)

Asi hlavní událostí v životě Járy je teď zkoušení pracovního uplatnění  s dopomocí asistentů.Je šikovný,velmi se snaží,chce pracovat a baví ho to,jen potřebuje vedení a zpětnou vazbu,tedy asistenta,který mu bude říkat co dělat a jak.Zatím zkoušíme,co by ho bavilo,taky jak dlouho u práce vydrží (např. zaleje 2 rajčata a už je hotovo,už to mám,jsem unavený a jdu domů).Hodně nás překvapil u úklidu dřeva,které sám nařezal,uklidil a ptá se,kdy zas půjde do práce.U těchto lidí je velmi těžké najít nějaké uplatnění na trhu práce,takže budeme doufat.

Zdravíme všechny dárce,kterým děkujeme,že může Jára realizovat své aktivity.V srpnu jsme byli povětšinou spolu doma,na zahrádce,občas kolo.Jára si užíval volna a nicnedělání.S asistentkou měli výlety:navštívili klášter ve Šternberku,také bobovou dráhu,z čehož jsme byli všichni pěkně vykulení,protože Járovi uletěla při sjezdu čepice,ale vše dobře dopadlo,čepice se našla.Járovi se to moc líbilo.Takže očekáváme zářijový nástup posledním rokem do praktické školy.

Pozdravujeme všechny o prázdninách.Jára je moc rád,že nemusí do školy a může ráno vyspávat.Týden dojížděl do stacionáře,kde měli bohatý program a taky výlety do okolí.Asistentky ho doprovázely domů,aby si máma mohla odpočinout.Největší zážitek byl na výletě s asistentkou Ivanou,když vyjeli na kolech do cukrárny.Zvládli to bezvadně a Jára byl moc nadšený,že jede bez mámy.

Jára se v květnu už hodně těšil na prázdniny a moc se mu do školy nechtělo.Navštěvoval kroužek cestování a také byl s asistentkou Barborou na některých zajímavých místech v Olomouci,mezi něž patří i obchodní centrum Šantovka,kde byl Jára nadšený z výstavy obrazů,u kterých se mohl vyfotit se svým oblíbencem Mercurym.Nadále navštěvoval každou středu minigolf pokud to jen šlo s počasím.

Jára chtěl vyzkoušet něco nového.S pomocí asistentky vyrazil na minigolf a byl velmi nadšený a moc ho to bavilo. Takže by to rád opakoval v blízké době zase.Navíc se potkal s příjemnými mladými lidmi svého věku,bavil se s nimi a také hrál,což by sám nikdy nezažil.Jen díky asistenci si může uskutečnit některé svoje sny a plány.Takže velká spokojenost na jeho straně a velké díky.

Dobrý den.Květen je nádherný měsíc,všechno kvete a ani Jára nesedí doma,ale bývá hodně venku.Díky asistenci podniká akce po městě:jezdil s asistentkou na koloběžkách po dětském dopravním hřišti(chlubil se že jezdil občas na červenou),také asistentka doprovází Járu častěji ze školy domů a pomáhá mu zvládat cestování městskou dopravou.

Jára se s nadšením zúčastnil „Pálení čarodějnic“kde si to vážně užil i s taneční zábavou do pozdních večerních hodin.Moc děkujeme za podporu.Mirka(máma).

Jára má velkou radost z oblečku Freddieho Mercuryho.Také absolvuje pravidelně každý čtvrtek procházky po městě spolu s asistentkou byl na zmrzlině,kterou si sám koupil.