Darovat na Křídla pomoci

Jaromír G., 27 let

Mentální retardace, epilepsie Potřebuje 25 hod./měs. ~ 3 250 Kč

Matka: „Jára potřebuje ve všem dopomoc, zejména při sebeobsluze.“

Květen Chybí 7,1 hodin
Červen Chybí 25 hodin
Červenec Chybí 25 hodin
Chybí 57,1 hodin ~ 7 420 Kč
Celkem již bylo darováno: 95 670 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

Příběh Járy

Jára se narodil jako zdravé dítě.Ve dvou letech dostal horečku,těžký otok mozku a následovala epilepsie,mentální retardace,hyperaktivita.Přestože jsme se nedopátrali s lékaři příčiny,Jára bojoval o přežití a je zázrak,že po tom všem dokázal znovu chodit,časem i mluvit a naštěstí nyní po 22letech vypadá jako normální mladý muž.

Jára potřebuje ve všem dopomoc,zejména při sebeobsluze,oblékání,koupání,doprovod prakticky všude,neorientuje se v čase ani místě.Pozná,kde je doma,kam chodí do školy,ale sám se nikam vypravit nemůže.Snažili jsme se spolu s učitelkami ve speciální škole naučit ho psát a číst,což se nepodařilo.Jára má ale velký přehled,má rád společnost,má rád lidi kolem sebe,hudbu.Snaží se pomáhat,to co zvládne.Umí třeba dokonale oškrábat brambory,jen je nutno nachystat větší množství a zavčas ho zabrzdit.

Navštěvuje nyní praktickou školu,kde se učí vaření,zahradničení a sebeobslužné práce.

Moc rád někam cestuje,na výlety,do restaurace,prostě za zábavou.Bohužel bez doprovodu nic nelze.Proto využíváme osobní asistenci.

Starám se také o Járového bratra,který je hodně hyperaktivní.Péče o oba je dost náročná a vyčerpávající.Takže hledám touto cestou řešení pro Járu,aby si mohl splnit některé ze svých přání a mohl poznat to,co prožívají normální mladí lidé.Někam si vyjít,pobavit se atd.

Máma Mirka

Jak se má Jaromír:

Dobrý den. Srdečně Vás pozdravujeme s Jardou. Jára tráví coronavirové dny doma, velkým odlehčením je pro nás pomoc asistentky, která Járu vytáhne ven na procházku. Posledně spolu vařili a moc jim to šlo, je to úplně nová zkušenost a Jardu to moc baví, protože je to úplně něco jiného než s mámou. Vždy se domluví s asistentkou, co budou dělat. Je to velká pomoc a pro Jaru nyní jediná možnost kontaktu. Jara nemůže být očkovaný, tak jsme nuceni čekat, až se situace změní, snad k lepšímu. Přejeme poklidné Velikonoce.

Dobrý den všem. Jsme a Jardou stále doma a už jsem z toho unavená. Jarda nikam ani chodit už nechce. Škola pro mladšího bratra také stále zavřená, takže je to vyčerpávající.  Je pro mne vysvobození, když přijde 2krat-3krat do měsíce asistentka a můžu mít pár hodin PRO sebe a Jardoveho bráchu. Asistentka si hodně s Jardou povídá a byli spolu na výletě u místního jezera.


Velice Vás všechny zdravíme. Jára se konečně dočkal Vánoc, byl hodně spokojený. Díky asistenci jsem zvládla přípravy, nákupy i dárky. Jara oslavil své 27.narozeniny,dostal krásný dort, opravdu si to užil. Závěr roku jsme měli smutný, protože nás opustila naše patnáctiletá labradorka Sárinka, byla již hodně nemocná. Tak snad bude v novém roce lépe. S přáním všeho dobrého v novém roce Jára s mámou.

Dobrý den. Zdravíme Vás a děkujeme za Vaše příspěvky na asistenci pro Járu. Jára se moc těší na Vánoce, stále o nich mluví, vystřihuje si obrázky hraček a lepí je pro Ježíška. Má rád zimu a chce, aby sněžilo, což tedy zařídit neumím. 😆Oba kluci jsou doma, takže je to velmi náročné. S asistentkou byli na výletě v lese, to byl moc spokojen. Je rád, že může jít někam běž mámy a já si taky potřebuji vyřídit své věci, nakoupit, dělat úkoly s druhým synem. Tak se držte, my musíme taky.

Více

Vzkazy