Darovat na Křídla pomoci

Jaromír G., 30 let

Mentální retardace, epilepsie Potřebuje 25 hod./měs. ~ 3 250 Kč

Matka: „Jára potřebuje ve všem dopomoc, zejména při sebeobsluze.“

Červen Chybí 22 hodin
Červenec Chybí 25 hodin
Srpen Chybí 25 hodin
Chybí 72 hodin ~ 9 360 Kč
Celkem již bylo darováno: 204 230 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

Příběh Járy

Jára se narodil jako zdravé dítě.Ve dvou letech dostal horečku,těžký otok mozku a následovala epilepsie,mentální retardace,hyperaktivita.Přestože jsme se nedopátrali s lékaři příčiny,Jára bojoval o přežití a je zázrak,že po tom všem dokázal znovu chodit,časem i mluvit a naštěstí nyní po 22letech vypadá jako normální mladý muž.

Jára potřebuje ve všem dopomoc,zejména při sebeobsluze,oblékání,koupání,doprovod prakticky všude,neorientuje se v čase ani místě.Pozná,kde je doma,kam chodí do školy,ale sám se nikam vypravit nemůže.Snažili jsme se spolu s učitelkami ve speciální škole naučit ho psát a číst,což se nepodařilo.Jára má ale velký přehled,má rád společnost,má rád lidi kolem sebe,hudbu.Snaží se pomáhat,to co zvládne.Umí třeba dokonale oškrábat brambory,jen je nutno nachystat větší množství a zavčas ho zabrzdit.

Navštěvuje nyní praktickou školu,kde se učí vaření,zahradničení a sebeobslužné práce.

Moc rád někam cestuje,na výlety,do restaurace,prostě za zábavou.Bohužel bez doprovodu nic nelze.Proto využíváme osobní asistenci.

Starám se také o Járového bratra,který je hodně hyperaktivní.Péče o oba je dost náročná a vyčerpávající.Takže hledám touto cestou řešení pro Járu,aby si mohl splnit některé ze svých přání a mohl poznat to,co prožívají normální mladí lidé.Někam si vyjít,pobavit se atd.

Máma Mirka

Jak se má Jaromír

Dobrý den.Dovolte mi opět Vás pozdravit a poděkovat za podporu.Jára v dubnu využil asistence na výlety a doprovody domů.Má již vybudovaný vztah s asistenty a těší se na ně.Dopomájí mu i v péči o sebe, hlavně holení,to nezvládáme.Tak pěkné slunečné dny.Máma Mirka

Dobrý den. Diky Vaší podpoře mohl Jarda využít asistenci a odlehčovací služby, především na 5dnů mého odpočinku. Jarda byl nemocný, takže i na pomoc při péči o něj. Vážím si Vaší podpory i podpory nadačního fondu Pečovatel. Děkujeme

Dobrý den.Moc Vás s Jardou pozdravujeme a děkujeme za podporu.V únoru jsme všichni doma onemocněli a stále to není v pořádku.Nebýt asistence,tak bych si vůbec nemohla odpočinout.Jarda se už těší ven a do stacionáře.

Zdravíme s Jardou.Co se dělo v lednu?Jarda využíval asistence i odlehčovací služby, navíc měl i odlehčovací víkend a lyžování díky příspěvku Pečovatele, což si dostatečně užil.Bylo to moc fajn a děkujeme.

Dobrý den. Zdravíme s Jardou všechny a přejeme vše nejlepší v novém roce. Vánoce jsou za námi, bylo to vyčerpávající a bylo toho dost, Jarda ty svátky snáší čím dál hůř a je to velmi náročné, bez asistentů si to neumím ani představit. Děkuji za Vaši podporu.

Více

Vzkazy