Darovat na Křídla pomoci

Jaromír G., 28 let

Mentální retardace, epilepsie Potřebuje 25 hod./měs. ~ 3 250 Kč

Matka: „Jára potřebuje ve všem dopomoc, zejména při sebeobsluze.“

Červenec Chybí 23 hodin
Srpen Chybí 25 hodin
Chybí 48 hodin ~ 6 240 Kč
Celkem již bylo darováno: 119 210 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

Příběh Járy

Jára se narodil jako zdravé dítě.Ve dvou letech dostal horečku,těžký otok mozku a následovala epilepsie,mentální retardace,hyperaktivita.Přestože jsme se nedopátrali s lékaři příčiny,Jára bojoval o přežití a je zázrak,že po tom všem dokázal znovu chodit,časem i mluvit a naštěstí nyní po 22letech vypadá jako normální mladý muž.

Jára potřebuje ve všem dopomoc,zejména při sebeobsluze,oblékání,koupání,doprovod prakticky všude,neorientuje se v čase ani místě.Pozná,kde je doma,kam chodí do školy,ale sám se nikam vypravit nemůže.Snažili jsme se spolu s učitelkami ve speciální škole naučit ho psát a číst,což se nepodařilo.Jára má ale velký přehled,má rád společnost,má rád lidi kolem sebe,hudbu.Snaží se pomáhat,to co zvládne.Umí třeba dokonale oškrábat brambory,jen je nutno nachystat větší množství a zavčas ho zabrzdit.

Navštěvuje nyní praktickou školu,kde se učí vaření,zahradničení a sebeobslužné práce.

Moc rád někam cestuje,na výlety,do restaurace,prostě za zábavou.Bohužel bez doprovodu nic nelze.Proto využíváme osobní asistenci.

Starám se také o Járového bratra,který je hodně hyperaktivní.Péče o oba je dost náročná a vyčerpávající.Takže hledám touto cestou řešení pro Járu,aby si mohl splnit některé ze svých přání a mohl poznat to,co prožívají normální mladí lidé.Někam si vyjít,pobavit se atd.

Máma Mirka

Jak se má Jaromír

Dobrý den. Jára v květnu využívá naplno asistence, byl v zoo, na procházce po Olomouci, jezdí pravidelně na bazén. Asistenti dochází k nám domů. Mně čeká operace a léčení, takže bez asistentů bychom to nezvládli. Velice děkujeme za podporu.

Dobrý den. Chci moc poděkovat nadačnímu fondu Pečovatel za péči o nás, hlavně tedy Vám, kteří  přizpíváte Járovi na asistenci. Je to teď díky mému špatnému zdravotnímu stavu velmi těžké a hledám řešení, aby bylo o Járu celodenně postaráno. Bohužel možnosti jsou tak malé a omezené, až mně to zaráží a rozhodně mně to nedělá klidnou do budoucnosti. Takže jsem nyní vděčna za každou asistenci. Nicméně Jarda chodí na bazén a asistentem každou středu, moc se tam těší a také byl poprvé v tomto roce na výletě s asistentkou v Rapotíně vlakem do historického muzea. Tam chtěl moc jet a opravdu si to užil. Mají tam stará auta, tank, zoo, no prostě všechno, co on miluje. Zašli si i na oběd, takže velká spokojenost.

Dobrý den, Dobrý den.

Dobrý den. Tak konečně se mi podařilo sehnat Járovi asistenta po 2 měsících.  Po covidu mám vážné zdravotní problémy a musím je řešit. Takže asistence je pro nás již nezbytná, čímž velice děkuji za Vaši finanční podporu. Asistenci nyní  Jára využívá v době, kdy já docházím k lékařům. Využíváme i odlehčovací služby, také i nyní během jarních prázdnin. Bude to asi běh na dlouhou trať, doufám že bude lépe.

Dobrý den. Chtěla bych poděkovat za podporu během prosince a ledna. Hlavně za dárečky pro kluky i pro mne na Vánoce. Moc nás to potěšilo i překvapilo. Také díky sbírce má Jára inhalátor, který používám nyní i já, neboť můj zdravotní stav se výrazně zhoršil po prodělání covidu. Bohužel asistenta se nepodařilo sehnat ani v lednu. Takže je to vše velmi náročné a hledám nějaké řešení, abych se mohla léčit a o kluky bylo postaráno. J

Více

Vzkazy