Darovat na Křídla pomoci

Jaromír G., 27 let

Mentální retardace, epilepsie Potřebuje 25 hod./měs. ~ 3 250 Kč

Matka: „Jára potřebuje ve všem dopomoc, zejména při sebeobsluze.“

Únor Pokryto
Březen Pokryto
Duben Chybí 4,1 hodin
Chybí 4,1 hodin ~ 530 Kč
Celkem již bylo darováno: 95 150 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

Příběh Járy

Jára se narodil jako zdravé dítě.Ve dvou letech dostal horečku,těžký otok mozku a následovala epilepsie,mentální retardace,hyperaktivita.Přestože jsme se nedopátrali s lékaři příčiny,Jára bojoval o přežití a je zázrak,že po tom všem dokázal znovu chodit,časem i mluvit a naštěstí nyní po 22letech vypadá jako normální mladý muž.

Jára potřebuje ve všem dopomoc,zejména při sebeobsluze,oblékání,koupání,doprovod prakticky všude,neorientuje se v čase ani místě.Pozná,kde je doma,kam chodí do školy,ale sám se nikam vypravit nemůže.Snažili jsme se spolu s učitelkami ve speciální škole naučit ho psát a číst,což se nepodařilo.Jára má ale velký přehled,má rád společnost,má rád lidi kolem sebe,hudbu.Snaží se pomáhat,to co zvládne.Umí třeba dokonale oškrábat brambory,jen je nutno nachystat větší množství a zavčas ho zabrzdit.

Navštěvuje nyní praktickou školu,kde se učí vaření,zahradničení a sebeobslužné práce.

Moc rád někam cestuje,na výlety,do restaurace,prostě za zábavou.Bohužel bez doprovodu nic nelze.Proto využíváme osobní asistenci.

Starám se také o Járového bratra,který je hodně hyperaktivní.Péče o oba je dost náročná a vyčerpávající.Takže hledám touto cestou řešení pro Járu,aby si mohl splnit některé ze svých přání a mohl poznat to,co prožívají normální mladí lidé.Někam si vyjít,pobavit se atd.

Máma Mirka

Jak se má Jaromír:

Velice Vás všechny zdravíme. Jára se konečně dočkal Vánoc, byl hodně spokojený. Díky asistenci jsem zvládla přípravy, nákupy i dárky. Jara oslavil své 27.narozeniny,dostal krásný dort, opravdu si to užil. Závěr roku jsme měli smutný, protože nás opustila naše patnáctiletá labradorka Sárinka, byla již hodně nemocná. Tak snad bude v novém roce lépe. S přáním všeho dobrého v novém roce Jára s mámou.

Dobrý den. Zdravíme Vás a děkujeme za Vaše příspěvky na asistenci pro Járu. Jára se moc těší na Vánoce, stále o nich mluví, vystřihuje si obrázky hraček a lepí je pro Ježíška. Má rád zimu a chce, aby sněžilo, což tedy zařídit neumím. 😆Oba kluci jsou doma, takže je to velmi náročné. S asistentkou byli na výletě v lese, to byl moc spokojen. Je rád, že může jít někam běž mámy a já si taky potřebuji vyřídit své věci, nakoupit, dělat úkoly s druhým synem. Tak se držte, my musíme taky.

Dobrý den. Zdravíme Vás opět v koronavirovém čase. Jara teď nikam nechce chodit, má strach, aby něco nechytil. Takže sedíme doma. Snaží se trochu pomáhat, právě loupe ořechy, to ho moc baví, jen už není co loupat a těžko se mu vysvětluje,že musíme tedy někde sehnat další. Druhý syn je také doma, takže opět učení doma, vaření, praní atd. Pořád dokola, no docela blázinec. Jsem fakt vyčerpaná. Naštěstí díky asistenci můžu jít v klidu nakoupit, jinak nevím, jak bychom to dělali. Takže ať to všichni ve zdraví přežijem. Mirka

Všechny Vás moc s Jardou zdravíme. Jára začal opět chodit do stacionáře, už se moc těšil a stále se ptal, kdy půjde. Také se mu snažím zprostředkovat jeho oblíbené aktivity(kino, výlety, bazén) díky asistenci to lze. Bohužel opět musíme chodit s rouškou, což Jarovi vadí, ale už tak nevyvádí jako z počátku. Tak snad tu koronavirovou dobu bez úhony přežijeme a to samé přeji i Vám. Máma a Jára

Dobrý den.Velice Vás s Járou zdravíme a děkujeme za Vaši podporu.V srpnu Jára využil asistenční služby při výletech.Navštívil dinopark ve Vyškově,Floru Olomouc,vyzkoušel si minigolg .Pracovali jsme na zahradě,tak se snažil pomáhat co bylo v jeho silách a možnostech.

Více

Vzkazy