Darovat na Křídla pomoci

Jaromír G., 26 let

Mentální retardace, epilepsie Potřebuje 25 hod./měs. ~ 3 250 Kč

Matka: „Jára potřebuje ve všem dopomoc, zejména při sebeobsluze.“

Červenec Chybí 13,2 hodin
Srpen Chybí 25 hodin
Září Chybí 25 hodin
Chybí 63,2 hodin ~ 8 210 Kč
Celkem již bylo darováno: 68 490 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

Příběh Járy

Jára se narodil jako zdravé dítě.Ve dvou letech dostal horečku,těžký otok mozku a následovala epilepsie,mentální retardace,hyperaktivita.Přestože jsme se nedopátrali s lékaři příčiny,Jára bojoval o přežití a je zázrak,že po tom všem dokázal znovu chodit,časem i mluvit a naštěstí nyní po 22letech vypadá jako normální mladý muž.

Jára potřebuje ve všem dopomoc,zejména při sebeobsluze,oblékání,koupání,doprovod prakticky všude,neorientuje se v čase ani místě.Pozná,kde je doma,kam chodí do školy,ale sám se nikam vypravit nemůže.Snažili jsme se spolu s učitelkami ve speciální škole naučit ho psát a číst,což se nepodařilo.Jára má ale velký přehled,má rád společnost,má rád lidi kolem sebe,hudbu.Snaží se pomáhat,to co zvládne.Umí třeba dokonale oškrábat brambory,jen je nutno nachystat větší množství a zavčas ho zabrzdit.

Navštěvuje nyní praktickou školu,kde se učí vaření,zahradničení a sebeobslužné práce.

Moc rád někam cestuje,na výlety,do restaurace,prostě za zábavou.Bohužel bez doprovodu nic nelze.Proto využíváme osobní asistenci.

Starám se také o Járového bratra,který je hodně hyperaktivní.Péče o oba je dost náročná a vyčerpávající.Takže hledám touto cestou řešení pro Járu,aby si mohl splnit některé ze svých přání a mohl poznat to,co prožívají normální mladí lidé.Někam si vyjít,pobavit se atd.

Máma Mirka

Jak se má Jaromír:

Dobrý den.Všechny Vás pozdravujeme a děkujeme za podporu.Podařilo se mi sehnat pro Járu asistentku,takže opět může využívat služeb.Mohla jsem si konečně zajít k zubaři a na mamografické vyšetření.Jára byl na výletě na kole a také po dlouhé době ve městě.Pomalu se dostává do normálu a je klidnější.Tak snad už bude v pohodě.

Vážení přátelé, moc Vas pozdravujeme v této nelehké době,kdy jsme nuceni zůstat doma. Jára nechce nosit roušku, takže jsme nuceni pohybovat se pouze po domě a zahradě. Asistenční služby využívat nemůžeme , jednak z nedostatku asistentů a také ze zdravotních důvodů Jardy, který není ani očkovaný, takže by nákaza měla pro něj fatální následky. Po pravdě jsem už na hranici svých možností. Navíc i mladší bratr je doma, takže o to je to náročnější. Problémem se stal i běžný nákup, který řeším s pomocí druhého syna(11let),který chodí do místního obchodu alespoň pro základní potraviny. Dvakrát mi větší nákup dovezla známá. Jarda to celkem těžce nese, chce do stacionáře a někdy i 2 dny nevyjde z pokoje. Tak doufám, že to brzy skončí.

máma

Vážení dárci,moc Vás pozdravujeme a děkujeme za Vaši finanční podporu k úhradě asistence pro Járu.V únoru se nám moc nedařilo,hlavně tedy mně,mámě,prodělala jsem zápal plic a stále to není dobré,Járův brácha marodí stále dokonce i naši asistentku zklátila na týden viróza,ale snažila se nám to vynahradit.Díky asistenci ty nemoce zvládáme jakž takž,můžu klukům jet nakoupit jídlo,léky.Už aby to bylo za námi.Musíme doufat.

Chci velice poděkovat Nadačnímu fondu za nabídku darování staršího auta.Hlavně slečně Milfortové,která osobně přijela a své auto nám předala. Děkujeme moc.Bohužel stále nám zamítá ÚP žádost o příspěvek na auto,přestože auto je pro nás nezbytné. Podle tabulek stále Jára nemá nárok,přestože sám nikam nedojde, ani se neorientuje a bez asistenta není schopen žádného pohybu mimo domov.Tak snad nám bude ještě autíčko ještě chvíli sloužit.

Všechny moc zdravíme.Prožili jsme poklidné vánoční svátky a doufám,že Vy také.Jára byl moc nadšený z dárků,stále obdivuje skupinu Queen a dárky byly převážně v tomto duchu,takže byl opravdu spokojen.Díky asistenci si také užil i aktivity na vánočních trzích,byl trochu nemocný,ale zvládli jsme to s asistentkou v pohodě.Díky Vám.Děkuji a přejeme v novém roce hodně pohody,štěstí a lásky.Mirka a Jára

Více

Vzkazy