Chci darovat

Jaromír G., 26 let

Mentální retardace, epilepsie Potřebuje 25 hod./měs. ~ 3 250 Kč

Matka: „Jára potřebuje ve všem dopomoc, zejména při sebeobsluze.“

Květen Chybí 25 hodin
Červen Chybí 25 hodin
Červenec Chybí 25 hodin
Chybí 75 hodin ~ 9 750 Kč
Celkem již bylo darováno: 67 730 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

Příběh Járy

Jára se narodil jako zdravé dítě.Ve dvou letech dostal horečku,těžký otok mozku a následovala epilepsie,mentální retardace,hyperaktivita.Přestože jsme se nedopátrali s lékaři příčiny,Jára bojoval o přežití a je zázrak,že po tom všem dokázal znovu chodit,časem i mluvit a naštěstí nyní po 22letech vypadá jako normální mladý muž.

Jára potřebuje ve všem dopomoc,zejména při sebeobsluze,oblékání,koupání,doprovod prakticky všude,neorientuje se v čase ani místě.Pozná,kde je doma,kam chodí do školy,ale sám se nikam vypravit nemůže.Snažili jsme se spolu s učitelkami ve speciální škole naučit ho psát a číst,což se nepodařilo.Jára má ale velký přehled,má rád společnost,má rád lidi kolem sebe,hudbu.Snaží se pomáhat,to co zvládne.Umí třeba dokonale oškrábat brambory,jen je nutno nachystat větší množství a zavčas ho zabrzdit.

Navštěvuje nyní praktickou školu,kde se učí vaření,zahradničení a sebeobslužné práce.

Moc rád někam cestuje,na výlety,do restaurace,prostě za zábavou.Bohužel bez doprovodu nic nelze.Proto využíváme osobní asistenci.

Starám se také o Járového bratra,který je hodně hyperaktivní.Péče o oba je dost náročná a vyčerpávající.Takže hledám touto cestou řešení pro Járu,aby si mohl splnit některé ze svých přání a mohl poznat to,co prožívají normální mladí lidé.Někam si vyjít,pobavit se atd.

Máma Mirka

Jak se má Jaromír:

Vážení dárci,moc Vás pozdravujeme a děkujeme za Vaši finanční podporu k úhradě asistence pro Járu.V únoru se nám moc nedařilo,hlavně tedy mně,mámě,prodělala jsem zápal plic a stále to není dobré,Járův brácha marodí stále dokonce i naši asistentku zklátila na týden viróza,ale snažila se nám to vynahradit.Díky asistenci ty nemoce zvládáme jakž takž,můžu klukům jet nakoupit jídlo,léky.Už aby to bylo za námi.Musíme doufat.

Chci velice poděkovat Nadačnímu fondu za nabídku darování staršího auta.Hlavně slečně Milfortové,která osobně přijela a své auto nám předala. Děkujeme moc.Bohužel stále nám zamítá ÚP žádost o příspěvek na auto,přestože auto je pro nás nezbytné. Podle tabulek stále Jára nemá nárok,přestože sám nikam nedojde, ani se neorientuje a bez asistenta není schopen žádného pohybu mimo domov.Tak snad nám bude ještě autíčko ještě chvíli sloužit.

Všechny moc zdravíme.Prožili jsme poklidné vánoční svátky a doufám,že Vy také.Jára byl moc nadšený z dárků,stále obdivuje skupinu Queen a dárky byly převážně v tomto duchu,takže byl opravdu spokojen.Díky asistenci si také užil i aktivity na vánočních trzích,byl trochu nemocný,ale zvládli jsme to s asistentkou v pohodě.Díky Vám.Děkuji a přejeme v novém roce hodně pohody,štěstí a lásky.Mirka a Jára

Všechny Vás moc zdravíme a přejeme krásný advent.Jára Vánocemi žije pomalu od října,takže to slyším pořád „kdy už budou ty Vánoce?“a co by všechno chtěl od Ježíška.To by k nám musel ten Ježíšek přijet kamionem.Asistentka nám pomáhá s úklidem,také i při přípravě vánočního cukroví.Zdobili spolu perníčky,to Járu moc bavilo.Ozdobili okno v pokojíčku.Díky asistenci si mohu trochu vydechnout a nejsem na vše sama a Jára se zabaví a spokojen. Také novinka,máme koťatko,našli jsme ho v lese,kam ho vyhodili nějací bezcitní „lidé“.Pro Járu je to úžasná zkušenost a má ho rád.Takže moc děkuji za Vaši podporu a podporu nadace Pečovatel.Takže už aby ty Vánoce byly.

Zima se blíží a Jára stále častěji mluví jen o Vánocích,dárcích a cukroví.Má Vánoce moc rád a plánuje si celý rok,co potřebuje,co by chtěl.Hlavně traktory,kombajny a kytary.A jak potřebuje nutně letět do USA pro kytaru.Naše asistentky mu nadále pomáhají.Jára byl v kině a v posilovně,hodně se mu líbila procházka lesem.Moc rád si povídá a je velmi vděčný,když mu asistentka čte pohádky.Hlavně Krkonošské pohádky,ty miluje.

Více

Vzkazy