Darovat na Křídla pomoci

Jaromír G., 29 let

Mentální retardace, epilepsie Potřebuje 25 hod./měs. ~ 3 250 Kč

Matka: „Jára potřebuje ve všem dopomoc, zejména při sebeobsluze.“

Duben Chybí 19 hodin
Květen Chybí 25 hodin
Červen Chybí 25 hodin
Chybí 69 hodin ~ 8 970 Kč
Celkem již bylo darováno: 147 550 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

Příběh Járy

Jára se narodil jako zdravé dítě.Ve dvou letech dostal horečku,těžký otok mozku a následovala epilepsie,mentální retardace,hyperaktivita.Přestože jsme se nedopátrali s lékaři příčiny,Jára bojoval o přežití a je zázrak,že po tom všem dokázal znovu chodit,časem i mluvit a naštěstí nyní po 22letech vypadá jako normální mladý muž.

Jára potřebuje ve všem dopomoc,zejména při sebeobsluze,oblékání,koupání,doprovod prakticky všude,neorientuje se v čase ani místě.Pozná,kde je doma,kam chodí do školy,ale sám se nikam vypravit nemůže.Snažili jsme se spolu s učitelkami ve speciální škole naučit ho psát a číst,což se nepodařilo.Jára má ale velký přehled,má rád společnost,má rád lidi kolem sebe,hudbu.Snaží se pomáhat,to co zvládne.Umí třeba dokonale oškrábat brambory,jen je nutno nachystat větší množství a zavčas ho zabrzdit.

Navštěvuje nyní praktickou školu,kde se učí vaření,zahradničení a sebeobslužné práce.

Moc rád někam cestuje,na výlety,do restaurace,prostě za zábavou.Bohužel bez doprovodu nic nelze.Proto využíváme osobní asistenci.

Starám se také o Járového bratra,který je hodně hyperaktivní.Péče o oba je dost náročná a vyčerpávající.Takže hledám touto cestou řešení pro Járu,aby si mohl splnit některé ze svých přání a mohl poznat to,co prožívají normální mladí lidé.Někam si vyjít,pobavit se atd.

Máma Mirka

Jak se má Jaromír

Dobrý den. Dovoluji si opět poslat několik vět o tom, jak se má Jarda. Takže v únoru se Jára účastnil s asistenty akce v kadeřnickém salonu, kde byl ostříhaný rukou odborníka a druhý den se fotil společně s dalšími účastníky akce. Moc mu to slušelo. Bylo to úplně něco jiného než jít se ostříhat do běžného holičství. Myslím, že si to užil. Také byl na aquaparku a nově dochází s asistentkou na výtvarný kroužek „arťák“ kde se mu líbí a baví ho  poznávat různé výtvarné techniky. On tedy malovat neumí tak, jak jsme zvyklí, ale jde mu kombinovat barvy a vytváří si svoje specifické obrazy. Baví ho vymalovávat omalovánky s traktorama, autama, policií atd.

Dobrý den. Jára v lednu využívá stále asistence, odlehčovací služby a stacionář. Strávil 1noc sám s asistentkou, což se mu moc líbilo, protože si udělali spolu párty. Také chodí  s asistenty občas na aquapark, hlavně se svou oblíbenou asistentkou Ivkou. Díky Vaší podpoře si může tyhle aktivity dovolit. Děkujeme

Dobrý den. Jára se konečně dočkal Vánoc, takže velká spokojenost. Asistenci využíval převážně na odlehčovacích pobytech a také při doprovodech domů a na aquapark. Děkujeme za Vaši podporu bez které bych to sama nezvládla. Přejeme všechno nejlepší do nového roku. Miroslava a Jára

Dobrý den. Jako první bych ráda poděkovala za finanční pomoc ke koupení nových obrouček pro Járu, kterému se je podařilo rozsednout. Takže už má brýle nové. Jinak  stále už řeší Vánoce a dárky, jakmile začnou v obchodech s výzdobou a v TV reklamy na Vánoce je to docela k nevydržení. Takže je moc fajn, že může trávit čas s asistenty. Jako teď naposledy byl s asistentem Honzou na náměstí a koncertě Queenů, což byla pro něj fakt bomba a byl v sedmém nebi. Je to úžasný, že může zažít něco normálního , jako kdyby byl zdravý. Tyhle okamžiky mu zůstanou navždy, a o tom to je.

Dobrý den. Jara během měsíce října využíval jak asistence, tak jeden víkend odlehčovací službu. Zvykl si na pravidelnou asistenci při doprovodech domů autobusem a na bazén. Stále se ptá, kdy přijde asistent. Je také podstatně klidnější než býval. Děkujeme za Vaši podporu při hrazení za asistenci. S pozdravem
Miroslava Grácová

Více

Vzkazy