Darovat na Křídla pomoci

Jaromír G., 26 let

Mentální retardace, epilepsie Potřebuje 25 hod./měs. ~ 3 250 Kč

Matka: „Jára potřebuje ve všem dopomoc, zejména při sebeobsluze.“

Listopad Chybí 25 hodin
Prosinec Chybí 25 hodin
Leden Chybí 25 hodin
Chybí 75 hodin ~ 9 750 Kč
Celkem již bylo darováno: 78 000 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

Příběh Járy

Jára se narodil jako zdravé dítě.Ve dvou letech dostal horečku,těžký otok mozku a následovala epilepsie,mentální retardace,hyperaktivita.Přestože jsme se nedopátrali s lékaři příčiny,Jára bojoval o přežití a je zázrak,že po tom všem dokázal znovu chodit,časem i mluvit a naštěstí nyní po 22letech vypadá jako normální mladý muž.

Jára potřebuje ve všem dopomoc,zejména při sebeobsluze,oblékání,koupání,doprovod prakticky všude,neorientuje se v čase ani místě.Pozná,kde je doma,kam chodí do školy,ale sám se nikam vypravit nemůže.Snažili jsme se spolu s učitelkami ve speciální škole naučit ho psát a číst,což se nepodařilo.Jára má ale velký přehled,má rád společnost,má rád lidi kolem sebe,hudbu.Snaží se pomáhat,to co zvládne.Umí třeba dokonale oškrábat brambory,jen je nutno nachystat větší množství a zavčas ho zabrzdit.

Navštěvuje nyní praktickou školu,kde se učí vaření,zahradničení a sebeobslužné práce.

Moc rád někam cestuje,na výlety,do restaurace,prostě za zábavou.Bohužel bez doprovodu nic nelze.Proto využíváme osobní asistenci.

Starám se také o Járového bratra,který je hodně hyperaktivní.Péče o oba je dost náročná a vyčerpávající.Takže hledám touto cestou řešení pro Járu,aby si mohl splnit některé ze svých přání a mohl poznat to,co prožívají normální mladí lidé.Někam si vyjít,pobavit se atd.

Máma Mirka

Jak se má Jaromír:

Všechny Vás moc s Jardou zdravíme. Jára začal opět chodit do stacionáře, už se moc těšil a stále se ptal, kdy půjde. Také se mu snažím zprostředkovat jeho oblíbené aktivity(kino, výlety, bazén) díky asistenci to lze. Bohužel opět musíme chodit s rouškou, což Jarovi vadí, ale už tak nevyvádí jako z počátku. Tak snad tu koronavirovou dobu bez úhony přežijeme a to samé přeji i Vám. Máma a Jára

Dobrý den.Velice Vás s Járou zdravíme a děkujeme za Vaši podporu.V srpnu Jára využil asistenční služby při výletech.Navštívil dinopark ve Vyškově,Floru Olomouc,vyzkoušel si minigolg .Pracovali jsme na zahradě,tak se snažil pomáhat co bylo v jeho silách a možnostech.

Zdravíme všechny v době prázdnin,které trávíme povětšinou doma.Jára byl trochu nemocný,ale podařilo se nám uskutečnit výlet s asistentkou a také proběhly nějaké asistence doma,když jsme potřebovala nakoupit,k lékaři atd.Takže jsem velice vděčná za pomoc asistentky,s kterou Jára vychází v pohodě.

Zdravíme Vás konečně v trochu klidnějším čase .Jára má novou paní asistentku,se kterou jsme společně podnikli výlet do Luhačovic.Byl to moc příjemně strávený čas,Jára byl hodně spokojený,dokonce jsme mu domluvili i klasickou  masáž zad,kterou zažil poprvé v životě a moc se mu líbila.Já se mohla více věnovat mladšímu synovi,bylo to opravdu moc fajn a trochu jsme si odpočinuli.Díky Vám za Vaši podporu,bez které by to nebylo možné.Přejeme krásné dny.Máma s Járou

Dobrý den.Všechny Vás pozdravujeme a děkujeme za podporu.Podařilo se mi sehnat pro Járu asistentku,takže opět může využívat služeb.Mohla jsem si konečně zajít k zubaři a na mamografické vyšetření.Jára byl na výletě na kole a také po dlouhé době ve městě.Pomalu se dostává do normálu a je klidnější.Tak snad už bude v pohodě.

Více

Vzkazy