Darovat na Křídla pomoci

Jaromír G., 26 let

Mentální retardace, epilepsie Potřebuje 25 hod./měs. ~ 3 250 Kč

Matka: „Jára potřebuje ve všem dopomoc, zejména při sebeobsluze.“

Září Chybí 25 hodin
Říjen Chybí 25 hodin
Listopad Chybí 25 hodin
Chybí 75 hodin ~ 9 750 Kč
Celkem již bylo darováno: 72 890 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

Příběh Járy

Jára se narodil jako zdravé dítě.Ve dvou letech dostal horečku,těžký otok mozku a následovala epilepsie,mentální retardace,hyperaktivita.Přestože jsme se nedopátrali s lékaři příčiny,Jára bojoval o přežití a je zázrak,že po tom všem dokázal znovu chodit,časem i mluvit a naštěstí nyní po 22letech vypadá jako normální mladý muž.

Jára potřebuje ve všem dopomoc,zejména při sebeobsluze,oblékání,koupání,doprovod prakticky všude,neorientuje se v čase ani místě.Pozná,kde je doma,kam chodí do školy,ale sám se nikam vypravit nemůže.Snažili jsme se spolu s učitelkami ve speciální škole naučit ho psát a číst,což se nepodařilo.Jára má ale velký přehled,má rád společnost,má rád lidi kolem sebe,hudbu.Snaží se pomáhat,to co zvládne.Umí třeba dokonale oškrábat brambory,jen je nutno nachystat větší množství a zavčas ho zabrzdit.

Navštěvuje nyní praktickou školu,kde se učí vaření,zahradničení a sebeobslužné práce.

Moc rád někam cestuje,na výlety,do restaurace,prostě za zábavou.Bohužel bez doprovodu nic nelze.Proto využíváme osobní asistenci.

Starám se také o Járového bratra,který je hodně hyperaktivní.Péče o oba je dost náročná a vyčerpávající.Takže hledám touto cestou řešení pro Járu,aby si mohl splnit některé ze svých přání a mohl poznat to,co prožívají normální mladí lidé.Někam si vyjít,pobavit se atd.

Máma Mirka

Jak se má Jaromír:

Zdravíme všechny v době prázdnin,které trávíme povětšinou doma.Jára byl trochu nemocný,ale podařilo se nám uskutečnit výlet s asistentkou a také proběhly nějaké asistence doma,když jsme potřebovala nakoupit,k lékaři atd.Takže jsem velice vděčná za pomoc asistentky,s kterou Jára vychází v pohodě.

Zdravíme Vás konečně v trochu klidnějším čase .Jára má novou paní asistentku,se kterou jsme společně podnikli výlet do Luhačovic.Byl to moc příjemně strávený čas,Jára byl hodně spokojený,dokonce jsme mu domluvili i klasickou  masáž zad,kterou zažil poprvé v životě a moc se mu líbila.Já se mohla více věnovat mladšímu synovi,bylo to opravdu moc fajn a trochu jsme si odpočinuli.Díky Vám za Vaši podporu,bez které by to nebylo možné.Přejeme krásné dny.Máma s Járou

Dobrý den.Všechny Vás pozdravujeme a děkujeme za podporu.Podařilo se mi sehnat pro Járu asistentku,takže opět může využívat služeb.Mohla jsem si konečně zajít k zubaři a na mamografické vyšetření.Jára byl na výletě na kole a také po dlouhé době ve městě.Pomalu se dostává do normálu a je klidnější.Tak snad už bude v pohodě.

Vážení přátelé, moc Vas pozdravujeme v této nelehké době,kdy jsme nuceni zůstat doma. Jára nechce nosit roušku, takže jsme nuceni pohybovat se pouze po domě a zahradě. Asistenční služby využívat nemůžeme , jednak z nedostatku asistentů a také ze zdravotních důvodů Jardy, který není ani očkovaný, takže by nákaza měla pro něj fatální následky. Po pravdě jsem už na hranici svých možností. Navíc i mladší bratr je doma, takže o to je to náročnější. Problémem se stal i běžný nákup, který řeším s pomocí druhého syna(11let),který chodí do místního obchodu alespoň pro základní potraviny. Dvakrát mi větší nákup dovezla známá. Jarda to celkem těžce nese, chce do stacionáře a někdy i 2 dny nevyjde z pokoje. Tak doufám, že to brzy skončí.

máma

Vážení dárci,moc Vás pozdravujeme a děkujeme za Vaši finanční podporu k úhradě asistence pro Járu.V únoru se nám moc nedařilo,hlavně tedy mně,mámě,prodělala jsem zápal plic a stále to není dobré,Járův brácha marodí stále dokonce i naši asistentku zklátila na týden viróza,ale snažila se nám to vynahradit.Díky asistenci ty nemoce zvládáme jakž takž,můžu klukům jet nakoupit jídlo,léky.Už aby to bylo za námi.Musíme doufat.

Více

Vzkazy