Darovat na Křídla pomoci

Jaromír G., 28 let

Mentální retardace, epilepsie Potřebuje 25 hod./měs. ~ 3 250 Kč

Matka: „Jára potřebuje ve všem dopomoc, zejména při sebeobsluze.“

Prosinec Chybí 23 hodin
Leden Chybí 25 hodin
Únor Chybí 25 hodin
Chybí 73 hodin ~ 9 490 Kč
Celkem již bylo darováno: 135 290 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

Příběh Járy

Jára se narodil jako zdravé dítě.Ve dvou letech dostal horečku,těžký otok mozku a následovala epilepsie,mentální retardace,hyperaktivita.Přestože jsme se nedopátrali s lékaři příčiny,Jára bojoval o přežití a je zázrak,že po tom všem dokázal znovu chodit,časem i mluvit a naštěstí nyní po 22letech vypadá jako normální mladý muž.

Jára potřebuje ve všem dopomoc,zejména při sebeobsluze,oblékání,koupání,doprovod prakticky všude,neorientuje se v čase ani místě.Pozná,kde je doma,kam chodí do školy,ale sám se nikam vypravit nemůže.Snažili jsme se spolu s učitelkami ve speciální škole naučit ho psát a číst,což se nepodařilo.Jára má ale velký přehled,má rád společnost,má rád lidi kolem sebe,hudbu.Snaží se pomáhat,to co zvládne.Umí třeba dokonale oškrábat brambory,jen je nutno nachystat větší množství a zavčas ho zabrzdit.

Navštěvuje nyní praktickou školu,kde se učí vaření,zahradničení a sebeobslužné práce.

Moc rád někam cestuje,na výlety,do restaurace,prostě za zábavou.Bohužel bez doprovodu nic nelze.Proto využíváme osobní asistenci.

Starám se také o Járového bratra,který je hodně hyperaktivní.Péče o oba je dost náročná a vyčerpávající.Takže hledám touto cestou řešení pro Járu,aby si mohl splnit některé ze svých přání a mohl poznat to,co prožívají normální mladí lidé.Někam si vyjít,pobavit se atd.

Máma Mirka

Jak se má Jaromír

Dobrý den. Jara během měsíce října využíval jak asistence, tak jeden víkend odlehčovací službu. Zvykl si na pravidelnou asistenci při doprovodech domů autobusem a na bazén. Stále se ptá, kdy přijde asistent. Je také podstatně klidnější než býval. Děkujeme za Vaši podporu při hrazení za asistenci. S pozdravem
Miroslava Grácová

Dobrý den. Překonali jsme období posledního měsíce prázdnin, já tedy převážně v nemocnici,jsem po operaci, Jára s asistenty a na táboře. Myslím, že moc mou nepřítomnost díky asistenci nijak výrazně nepocítil, neměl žádný stres a prázdniny si určitě užil. Mně čeká ještě dlouhá cesta k relativnímu „zdraví“. Nyní se Jára zase chystá k pravidelnému docházení do stacionáře a plánuje si akce s asistenty v září.

Dobrý den. Jára se v červenci zúčastnil odlehčovací služby s asistenty Spolu. Měli výlet k vodě, relaxaci, společně si to užili. Také za ním dijížděli asistenti domů ,když jsem musela na vyšetření v nemocnici. Naplánovali si s asistentem výlet na srpen, tak se už moc těší.

Dobrý den. Jára využívá pravidelně asistence, díky Vám milí dárci. Moc děkujeme. Chodí pravidelně na bazén, na společná setkávání, využíváme odlehčovacích služeb. Čekám na operaci v srpnu a bez asistence bychom to nezvládli.

Více

Vzkazy