Darovat na Křídla pomoci

Jaromír G., 27 let

Mentální retardace, epilepsie Potřebuje 25 hod./měs. ~ 3 250 Kč

Matka: „Jára potřebuje ve všem dopomoc, zejména při sebeobsluze.“

Říjen Chybí 23 hodin
Listopad Chybí 25 hodin
Prosinec Chybí 25 hodin
Chybí 73 hodin ~ 9 490 Kč
Celkem již bylo darováno: 102 960 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

Příběh Járy

Jára se narodil jako zdravé dítě.Ve dvou letech dostal horečku,těžký otok mozku a následovala epilepsie,mentální retardace,hyperaktivita.Přestože jsme se nedopátrali s lékaři příčiny,Jára bojoval o přežití a je zázrak,že po tom všem dokázal znovu chodit,časem i mluvit a naštěstí nyní po 22letech vypadá jako normální mladý muž.

Jára potřebuje ve všem dopomoc,zejména při sebeobsluze,oblékání,koupání,doprovod prakticky všude,neorientuje se v čase ani místě.Pozná,kde je doma,kam chodí do školy,ale sám se nikam vypravit nemůže.Snažili jsme se spolu s učitelkami ve speciální škole naučit ho psát a číst,což se nepodařilo.Jára má ale velký přehled,má rád společnost,má rád lidi kolem sebe,hudbu.Snaží se pomáhat,to co zvládne.Umí třeba dokonale oškrábat brambory,jen je nutno nachystat větší množství a zavčas ho zabrzdit.

Navštěvuje nyní praktickou školu,kde se učí vaření,zahradničení a sebeobslužné práce.

Moc rád někam cestuje,na výlety,do restaurace,prostě za zábavou.Bohužel bez doprovodu nic nelze.Proto využíváme osobní asistenci.

Starám se také o Járového bratra,který je hodně hyperaktivní.Péče o oba je dost náročná a vyčerpávající.Takže hledám touto cestou řešení pro Járu,aby si mohl splnit některé ze svých přání a mohl poznat to,co prožívají normální mladí lidé.Někam si vyjít,pobavit se atd.

Máma Mirka

Jak se má Jaromír

Dobrý den. Zdravíme z prázdnin. Většinou jsme a Jardou doma, ale podařilo se nám domluvit se s asistentkou a Jara jel s ní na výlet do Lednice. Tak měl velký zážitek a velká spokojenost.

Jára uskutečnil super akci s asistentkou, návštěvu veterán arény. Takže byl nadšený. Také spolu vařili, byli na zmrzlině.

Zdravíme Vás a děkujeme za Vaši podporu v úhradě asistenčních hodin pro Jardu. Jára je spokojený, těší se na každou asistenci. Hodně si povídá s asistentkou, na což já už mnohdy nemám sílu. Naplánovali si výlet, byli na procházce, také spolu jezdí na testování. Je to velká pomoc a už si bez asistence nedokážeme život představit. Jára si dokonce začal uklízet pokoj s pomocí asistence, takže velká spokojenost i za mně. Snaží se a i více pomáhá doma. Pěkné dny přejeme a velký dík.

Dobrý den. V měsíci dubnu trávíme s Jardou čas převážně doma. S asistentkou byl na výletě u jezera a v lese. Je s ní rád a těší se na ni, rád si povídá, takže je to moc fajn, když přijede. Jinak mi pomáhá na zahradě a taky ho začalo bavit pomáhat v kuchyni. S asistentkou již párkrát spolu vařili, je to změna a pro něj moc fajn.

Dobrý den. Srdečně Vás pozdravujeme s Jardou. Jára tráví coronavirové dny doma, velkým odlehčením je pro nás pomoc asistentky, která Járu vytáhne ven na procházku. Posledně spolu vařili a moc jim to šlo, je to úplně nová zkušenost a Jardu to moc baví, protože je to úplně něco jiného než s mámou. Vždy se domluví s asistentkou, co budou dělat. Je to velká pomoc a pro Jaru nyní jediná možnost kontaktu. Jara nemůže být očkovaný, tak jsme nuceni čekat, až se situace změní, snad k lepšímu. Přejeme poklidné Velikonoce.

Více

Vzkazy