Darovat na Křídla pomoci

Jaromír G., 29 let

Mentální retardace, epilepsie Potřebuje 25 hod./měs. ~ 3 250 Kč

Matka: „Jára potřebuje ve všem dopomoc, zejména při sebeobsluze.“

Leden Chybí 24 hodin
Únor Chybí 25 hodin
Březen Chybí 25 hodin
Chybí 74 hodin ~ 9 620 Kč
Celkem již bylo darováno: 173 380 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

Příběh Járy

Jára se narodil jako zdravé dítě.Ve dvou letech dostal horečku,těžký otok mozku a následovala epilepsie,mentální retardace,hyperaktivita.Přestože jsme se nedopátrali s lékaři příčiny,Jára bojoval o přežití a je zázrak,že po tom všem dokázal znovu chodit,časem i mluvit a naštěstí nyní po 22letech vypadá jako normální mladý muž.

Jára potřebuje ve všem dopomoc,zejména při sebeobsluze,oblékání,koupání,doprovod prakticky všude,neorientuje se v čase ani místě.Pozná,kde je doma,kam chodí do školy,ale sám se nikam vypravit nemůže.Snažili jsme se spolu s učitelkami ve speciální škole naučit ho psát a číst,což se nepodařilo.Jára má ale velký přehled,má rád společnost,má rád lidi kolem sebe,hudbu.Snaží se pomáhat,to co zvládne.Umí třeba dokonale oškrábat brambory,jen je nutno nachystat větší množství a zavčas ho zabrzdit.

Navštěvuje nyní praktickou školu,kde se učí vaření,zahradničení a sebeobslužné práce.

Moc rád někam cestuje,na výlety,do restaurace,prostě za zábavou.Bohužel bez doprovodu nic nelze.Proto využíváme osobní asistenci.

Starám se také o Járového bratra,který je hodně hyperaktivní.Péče o oba je dost náročná a vyčerpávající.Takže hledám touto cestou řešení pro Járu,aby si mohl splnit některé ze svých přání a mohl poznat to,co prožívají normální mladí lidé.Někam si vyjít,pobavit se atd.

Máma Mirka

Jak se má Jaromír

Dobrý den. Listopad byl pro Jardu  plný akcí. Především díky mé další operaci a pobytu v nemocnici. Výlet do Zoo na Svatém Kopečku, sauna s asistentkou, výlet na farmu, kino. Nyní s prvními vánočními ozdobami a světýlky už má Jarda Vánoce, stále by jen chodil na náměstí na stánky a na punč a utrácel. Děkuji velice za podporu při úhradách za osobní asistenci.

Dobrý den.V říjnu se Jára zúčastnil odlehčovacího víkendového pobytu s asistenty a také strávil týden na horách s aktivizační službou, kde se učil vařit a postarat se v rámci svých možností sám o sebe. Děkujeme za podporu a přejeme krásný podzim.

Dobrý den.Srdečně Vás s Jardou pozdravujeme a opět přidávám informace,jak se Jarda má.Po prázdninách byl trochu obtížný rozjezd na ranní vstávání do stacionáře,ale to je každý rok.Nakonec to jde.Největším zážitkem byla návštěva dožínek v Náměšti na Hané,kde se Jára s asistentkou zúčastnili vystoupení jeho milované hanácké kapely „Sracené ráj“.

 

Dobrý den. Dovoluji si opět přidat informace, jak Jára využívá asistenci a jak se mu daří. Jára měl v srpnu několik asistencí během nemoci, také i přes noc, opékal s asistenty špekáčky a navštívil kino. Měl v plánu i návštěvu své oblíbené kapely Stracené ráj, ale bohužel díky nemoci jsme to odložili na září. Prázdniny končí a opět mu začne docházka do stacionáře, na což se již moc těší.

 

Dobrý den.Jára si v červenci užil asistence jak v odlehčovacím pobytu,tak i s osobními asistenty.Síly a zdraví mi ubývá, takže velice děkuji za podporu,aby Jára nijak nestrádal.S asistenty je moc rád a těší se na ně.

Více

Vzkazy