Chci darovat

Jaromír G., 25 let

Mentální retardace, epilepsie Potřebuje 35 hod./měs. ~ 4 550 Kč

Matka: „Jára potřebuje ve všem dopomoc, zejména při sebeobsluze.“

Červen Chybí 28,5 hodin
Červenec Chybí 35 hodin
Srpen Chybí 35 hodin
Chybí 98,5 hodin ~ 12 800 Kč
Celkem již bylo darováno: 37 450 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

Příběh Járy

Jára se narodil jako zdravé dítě.Ve dvou letech dostal horečku,těžký otok mozku a následovala epilepsie,mentální retardace,hyperaktivita.Přestože jsme se nedopátrali s lékaři příčiny,Jára bojoval o přežití a je zázrak,že po tom všem dokázal znovu chodit,časem i mluvit a naštěstí nyní po 22letech vypadá jako normální mladý muž.

Jára potřebuje ve všem dopomoc,zejména při sebeobsluze,oblékání,koupání,doprovod prakticky všude,neorientuje se v čase ani místě.Pozná,kde je doma,kam chodí do školy,ale sám se nikam vypravit nemůže.Snažili jsme se spolu s učitelkami ve speciální škole naučit ho psát a číst,což se nepodařilo.Jára má ale velký přehled,má rád společnost,má rád lidi kolem sebe,hudbu.Snaží se pomáhat,to co zvládne.Umí třeba dokonale oškrábat brambory,jen je nutno nachystat větší množství a zavčas ho zabrzdit.

Navštěvuje nyní praktickou školu,kde se učí vaření,zahradničení a sebeobslužné práce.

Moc rád někam cestuje,na výlety,do restaurace,prostě za zábavou.Bohužel bez doprovodu nic nelze.Proto využíváme osobní asistenci.

Starám se také o Járového bratra,který je hodně hyperaktivní.Péče o oba je dost náročná a vyčerpávající.Takže hledám touto cestou řešení pro Járu,aby si mohl splnit některé ze svých přání a mohl poznat to,co prožívají normální mladí lidé.Někam si vyjít,pobavit se atd.

Máma Mirka

Jak se má Jaromír:

Velice všechny s Járou pozdravujeme.V měsíci dubnu se Jára seznamoval s novou asistentkou,která ho doprovází ze školy domů.Svátky velikonoční si užil dostatečně,barvil vajíčka ve velikonoční dílně,pekli jsme beránka a perníčky.

Zdravíme všechny naše podporovatele.Začíná teplo,tak se nám podařilo vyjet za vesnici na kole a trošku se projet.Bylo to fajn.Jára pořád chce zimu a aby sněžilo,chce topit a  nadává na teplo.Tak doufám,že nám tu zimu nepřivolá zpátky.Mějte se fajn a užívejte sluníčka.

Všechny velice pozdravujeme a děkujeme za Vaši podporu.Konečně se začíná probouzet jaro,a tak Jára tráví více času venku s asistenty.V přírodě je fajn a Jára má procházky moc rád.Takže pokud to jen trochu jde,jdeme  k rybníku nebo do parku.Jára vnímá jak nám lezou tulipány,kvetou sněženky,kočičky.Mějte se jarně a užívejte přírody.Mirka a Jára.

Zdravíme všechny spřízněné duše v novém roce.V lednu Jára  trávil podstatně více času s asistenty.Zúčastnil se posezení v restauraci s podobně hendikepovanými kamarády.Mohl si dát pivo a byl velmi spokojený,že se mohl pobavit.Také si s asistentem naplánovali den spolu,abych si i já mohla odpočinout a věnovat se i mladšímu synovi. Byli na procházce,uklízeli pokojíček.Díky Vám za Vaši podporu.S pozdravy máma a Jára.

Zdravíme všechny dárce a děkujeme za Vaši přízeň.Také děkujeme za podporu Nadačnímu fondu Pečovatel,díky němuž může Jára uskutečňovat svoje aktivity.V prosinci se Jára zabýval především přípravami na Vánoce,které hodně prožívá.S asistentem navštívili vánoční trhy na náměstí,také ve škole Vánoční jarmark a trávili spolu čas během dopravy domů.Naší největší událostí byla oslava  Járových 25.narozenin.Všem Vám přejeme do nového roku lásku,pohodu a souznění.Mirka a Jára

Více

Vzkazy