Darovat na Křídla pomoci

Jak se má Jiřina

Zpět na příběh

Leden je za námi.Smažíme se s asistenkami zajistit pro mamku nejlepší péči,ale přesto musela být převezena do nemocnice.První den to bylo moc špatné.druhý den se zdraví výrazně zlepšilo a třetí den jsem si ji vezl domů.Tak jsme byli rádi.Jimak se snažíme aby dvě hodiny dopoledne a dvě hodiny v podvečer seděla na vozítku u stolu.Uvidíme,jak se nám to bude do budoucna dařit dodržovat.

Přeji všem dobrým lidem pevné zdraví.Šimek

Dobrý den.Vánoční svátky jsme prožili s mamkou opravdu v klidu.V poledne měla oblíbenou rybí polévku a k večeři smaženého kapra(pečlivě jsem vybíral kostičky).I když,pojem Vánoce jí už nic neříkají,tak jsme ji vyzdobili obývací pokoj stromečkem,betlémem a chvojím.To byly její Vánoce.Jsme rádi,že mamka vypadá spokojeně.

Přejeme všem dobrým lidem šťastný,klidný a pohodový rok 2023.

Šimek

Dobrý den.Tak tu máme prosinec a za krátko Vánoce.Ale byl tu ještě listopad, ve kterém jsme nechali zkrátit vlasy a objednali pedikůru.Zkoušíme motoriku prstů(rovnání kapesníků,motat ponožky),ale to už jí nezajímá,ještě tak televize(zvířátka,děti).Jinak se na každého usmívá,vypadá spokojeně a to je proč to děláme.

Přeji všem hodně zdraví a klidné Vánoce.Šimek

 

Dobrý den.Náš měsíční příběh je krátký,ale uspokojivý.Jak už jsem psal minule,mamka spokojeně spí až 20h.denně,ale musíme s ní někdo být,protože se sama neposadí,kdyby si chtěla odkašlat nebo byl jiný problém.Ale když se probudí tak se na každého usmívá a to je pro nás odměna za péči o ni.Zravím všechny kdo tento příběh čte a děkuji všem kdo nás podporuje.

Šimek, syn

 

Dobrý den.Září uteklo nějak rychle i když nám většinou propršelo.Mamka nám stále více pospává.Když se probudí,tak se ji snažíme upoutat její pozornost.Někdy se daří více, jindy méně.I když skoro nekomunikuje,tak se na nás usmívá.Budeme doufat,že tento stav ještě nějakou dobu potrvá.Přeji všem krásné babí léto a klidný podzim.Šimek

Dobrý den .Konečně se nám ochladilo a mamka vypadá o trochu líp.Není to žádná hitparáda,ale nesužují ji ta vedra.Většinu dne prospí.Já i asistenky se snažíme jí nějak zaujmout(skládačku,časopis,foto).Jsme rádi,že je to alespoň takhle.

Přeji všem pěkné září.Šimek syn.

Dobrý den. Ty úmorná vedra nám dávají zabrat. Je těžké, přesvědčit dříve narozené, o nějakém pitném režimu. Je to stále dokola, já nemám žízeň, ale Vám, kteří se starají o tyto naše blízké se nemusím rozepisovat. A to je v této době důležité. Od toho se pak odvíjí další zdravotní stav.

Zdravím všechny v chladnějších dobách(klimatických).Šimek

Dobrý den.Teploty v červnu byly vysoké a pro mamku,které se zdravotní stav zhoršil,zátěžové.Mamka se nám už nepostaví. Nesedne ani do vozíčku,abychom ji vyvezli alespoň na balkón.Jsme rádi,když se posadí na posteli.Rád bych napsal něco pozitivního,ale takhle to teď máme.Snažíme se pro mamku dělat vše,aby se cítila dobře.Třeba příští měsíc bude lepší.

Všem dobrým lidem přeji léto podle přání a klidnou dovolenou.S pozdravem Šimek.

Dobrý den.Rád bych přidal delší příběh,ale už toho moc nevzládáme.Přestaly jí poslouchat nohy a hodně spí,takže ji někdy zaujme televize,časopis nebo staré fotky.I přes tyto problémy vidíme,že je svým způsobem spokojená a klidná.Jsem rád,že ji máme doma a můžeme se o ni postarat i s Vaší pomoci.Děkujeme.Syn Bohouš.

Dobrý den. Duben nám utekl nějak rychle, přesto jsme si Velikonoční svátky připomněli, ale hlavně jsme měli malou oslavu. Mamce bylo 10.4.

90let.Přišly jí blahopřát vedení z pečovatelské firmy HEWER, asistentky, které mi pomáhají s péčí o mamku, ze svazu žen a rodina. Dostala kytky,

čokoládové bonbóny a krásný dort, který jí moc chutnal. Návštěvy chodily postupně, aby to mamka nějak zvládla. Myslím, že se nám to podařilo.

 

Dobrý den.I když byl březen teplý a slunečný,mamce se nechtělo ani jednou vyjet ven a tak trávila slunečni dny doma.Snažíme ji nějak zaměstnat,ale je to těžší než před dvěma měsíci.Když vidíme jak je klidná a spokojená, tak péče o ni mám uspokojení,že děláme dobře.

Všem slušným lidem přeji pevné zdraví.Šimek B.

Dobrý den,začal nám březen,ale venku je jak začátek února.S mamkou jsem přestal jezdit do Domovinky.Těch 13 schodů co máme na dvůr,nám dávalo hodně zabrat,třeba se to ještě zlepší až bude tepleji.Tento problém je nic proti tomu co se děje na Ukrajině a proto bych si přál, aby všichni lidé ,kteří tuto zprávu budou číst,ať si na ně vzpomenou a alespoň v duchu je v jejich nelehké situaci podpoří. DĚKUJI.

Šimek

Dobrý den.V lednu jsme měli pár návštěv(vnoučata a pravnoučata),udělali jsme padikůru a snažíme se nějak zaměstnat doma,protože ven nám to už nejde,hlavně pro špatnou chůzi a počasí.

Dobrý den.Vánoce a nový rok jsme s manželkou a mamkou oslavili ve třech.My máme každý rok klasiku(rybí polévka, bramborový salát a kapr)Mamka dostala čokolády,bombóny a vaječný likér (domácí).Bohužel už jsme tyto svátky prožívali bez mého bratra. Přeji Vám všem mnoho zdraví (není to jen fráze) a klidný rok 2022. Šimek, syn

Dobrý den.Čas letí jako voda.Máme za sebou měsíc říjen,kdy se nám ochladilo a hlavně se změnil čas na zimní.Mamkou hrajeme hry nebo skládáme jednoduché puzle.Při hře člověče nezlob se většinou vyhrává(máme verzi,že se nevyhazuje).Tento měsíc měla i pedikůru.Přejeme všem pevné zdraví.

Dobrý den.Měsíc září utekl rychle,jako ostatně všechny měsíce tohoto roku. Jelikož se mamce zdravotní stav trochu horší,tak jsme po většinu byli doma,snažili jsme se o nějaké aktivity.Hrajeme člověče nezlob se,vyhledáváme obrázky z pexesa nebo vystřihujeme různá kolečka, abychom udrželi motoriku.

Všem přejeme klidný a pohodový říjen.

Píší srpnový smutný příběh který patří k životu.

V srpnu nás opustil muj bratr a syn mamky(po delší nemoci)Mamka si žíje svým vnitřním životem a proto tato ztráta není pro ní tak bolestná.

Mamka má svůj program (domovinka,pečovatelky ),je spokojená.

V srpnu měla pedikuru, kterou si pochvalovala.

Dobrý den,měsíc červenec utekl jako voda. Počasí nás potrápilo nejen teplem,ale i tou vlhkostí(jak v prádelně).Těžko vycházet ven. Přesto jsme měli radost z dárku, který moji mamce zaslala paní  Eliška Winklerová, a to povlak na polštářek. Děkujeme.

Dobrý den.Máme za sebou měsíc červen.Těšili jsme se na vyšší teploty,ale co je moc,to je moc.Nikam jsme nevycházeli,větráky běžely ve dne v noci.Já vím že je léto,ale my už ty velká tepla nemusíme.Tak snad červenec bude přijatelnější(teplotně).

S pozdravem Šimkovi

Konec května a venku to vypadá jako půlka dubna. Ta lepší zpráva je, že se pozvolna rozvolňuje a mohl jsem mamce objednat kadeřnici a pedikúru. Doufáme, že se už brzy oteplí a budeme moci po chvilkách býti na sluníčku a s vozíkem se projet po vesnici. Přejeme všem krásný měsíc červen.

Začátkem dubna jsem oslavila svoje 89 narozeniny. Oslavila jsem je v nejbližším rodinném kruhu. Bylo to hezké, rodinu jsem dlouho neviděla. Vzhledem k počasí se sice nemohlo grilovat, ale jsem ráda, že jsem je mohla vidět. Pochutnala jsem si na narozeninové roládě. Byla moc dobrá. Dovezla jsem ji i kamarádkám do stacionáře. Jsem ráda, že vidím z okna jak se probouzí příroda. To mi dělá radost. Můj zdravotní stav mi už nemožňuje dostat se ven.

Jiřina