Darovat na Křídla pomoci

Jiřina Š., 89 let

Alzheimerova choroba Potřebuje 40 hod./měs. ~ 5 200 Kč

„Maminka potřebuje péči 24/7. Už jsem unavený.“ syn Bohumil

Únor Chybí 40 hodin
Březen Chybí 40 hodin
Chybí 80 hodin ~ 10 400 Kč
Celkem již bylo darováno: 38 810 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

PŘÍBĚH PANÍ JIŘINY

Moje maminka měla těžké dětství. Ve 4 letech jí zemřela maminka na tuberkulózu. Měla 5 sourozenců. Rok se o moji maminku staral tatínek sám s pomocí sourozenců. Pak si našel tatínek novou ženu, která byla moc hodná. Bránila ji před tatínkem, který na ni nebyl vždy hodný. V 12 letech jí zemřela sestra na tuberkulózu, které bylo 18 let. Pak se přestěhovali do hor, kde nějakou dobu žili. Tam se vdala a narodily se jí 3 děti. Po svatbě se přestěhovali i s tatínkem k Hradci Králové. Za celou dobu se celkem 12x se stěhovali. Vždy kvůli manželovi, který pracoval u policie. V 70 letech se vrátili na Hradecko. Má jen obecnou školu, pracovala ve fabrikách a poté v závodní kuchyni. Na Hradecku jsem pracovala v JZD až do důchodu. Od roku 1985 začala mít maminka problémy s pamětí. V jejích 86 letech jí diagnostikovali Alzheimerovu chorobu. Manžel jí zemřel v roce 2005. Od té doby je vdova. Nyní maminka bydlí se mnou a mojí manželkou. Celý život byla společenská a ráda jezdila na různé akce.

Nyní se o maminku starám s manželkou, využíváme OA a denní stacionář. Maminka potřebuje pomoci úplně se vším – hygiena, oblékání, jídlo, léky, aktivizace… Potřebuje péči 24h/7. Už jsem z péče velmi unavený, jak fyzicky tak psychicky. Osobní asistentky k mamince chodí 3x týdně, abych si mohl trochu odpočinout. Maminka však potřebuje však péči OA každý den, protože péče o ni je velmi náročná a já bych rád chodit do zaměstnání.

Syn Bohumil

Jak se má Jiřina

Dobrý den.Vánoce a nový rok jsme s manželkou a mamkou oslavili ve třech.My máme každý rok klasiku(rybí polévka, bramborový salát a kapr)Mamka dostala čokolády,bombóny a vaječný likér (domácí).Bohužel už jsme tyto svátky prožívali bez mého bratra. Přeji Vám všem mnoho zdraví (není to jen fráze) a klidný rok 2022. Šimek, syn

Dobrý den.Čas letí jako voda.Máme za sebou měsíc říjen,kdy se nám ochladilo a hlavně se změnil čas na zimní.Mamkou hrajeme hry nebo skládáme jednoduché puzle.Při hře člověče nezlob se většinou vyhrává(máme verzi,že se nevyhazuje).Tento měsíc měla i pedikůru.Přejeme všem pevné zdraví.

Dobrý den.Měsíc září utekl rychle,jako ostatně všechny měsíce tohoto roku. Jelikož se mamce zdravotní stav trochu horší,tak jsme po většinu byli doma,snažili jsme se o nějaké aktivity.Hrajeme člověče nezlob se,vyhledáváme obrázky z pexesa nebo vystřihujeme různá kolečka, abychom udrželi motoriku.

Všem přejeme klidný a pohodový říjen.

Píší srpnový smutný příběh který patří k životu.

V srpnu nás opustil muj bratr a syn mamky(po delší nemoci)Mamka si žíje svým vnitřním životem a proto tato ztráta není pro ní tak bolestná.

Mamka má svůj program (domovinka,pečovatelky ),je spokojená.

V srpnu měla pedikuru, kterou si pochvalovala.

Dobrý den,měsíc červenec utekl jako voda. Počasí nás potrápilo nejen teplem,ale i tou vlhkostí(jak v prádelně).Těžko vycházet ven. Přesto jsme měli radost z dárku, který moji mamce zaslala paní  Eliška Winklerová, a to povlak na polštářek. Děkujeme.

Více

Vzkazy