Darovat na Křídla pomoci

Jiřina Š., 90 let

Alzheimerova choroba Potřebuje 50 hod./měs. ~ 6 500 Kč

„Maminka potřebuje péči 24/7. Už jsem unavený.“ syn Bohumil

Červenec Chybí 50 hodin
Srpen Chybí 50 hodin
Září Chybí 50 hodin
Chybí 150 hodin ~ 19 500 Kč
Celkem již bylo darováno: 65 910 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

PŘÍBĚH PANÍ JIŘINY

Moje maminka měla těžké dětství. Ve 4 letech jí zemřela maminka na tuberkulózu. Měla 5 sourozenců. Rok se o moji maminku staral tatínek sám s pomocí sourozenců. Pak si našel tatínek novou ženu, která byla moc hodná. Bránila ji před tatínkem, který na ni nebyl vždy hodný. V 12 letech jí zemřela sestra na tuberkulózu, které bylo 18 let. Pak se přestěhovali do hor, kde nějakou dobu žili. Tam se vdala a narodily se jí 3 děti. Po svatbě se přestěhovali i s tatínkem k Hradci Králové. Za celou dobu se celkem 12x se stěhovali. Vždy kvůli manželovi, který pracoval u policie. V 70 letech se vrátili na Hradecko. Má jen obecnou školu, pracovala ve fabrikách a poté v závodní kuchyni. Na Hradecku jsem pracovala v JZD až do důchodu. Od roku 1985 začala mít maminka problémy s pamětí. V jejích 86 letech jí diagnostikovali Alzheimerovu chorobu. Manžel jí zemřel v roce 2005. Od té doby je vdova. Nyní maminka bydlí se mnou a mojí manželkou. Celý život byla společenská a ráda jezdila na různé akce.

Nyní se o maminku starám s manželkou, využíváme OA a denní stacionář. Maminka potřebuje pomoci úplně se vším – hygiena, oblékání, jídlo, léky, aktivizace… Potřebuje péči 24h/7. Už jsem z péče velmi unavený, jak fyzicky tak psychicky. Osobní asistentky k mamince chodí 3x týdně, abych si mohl trochu odpočinout. Maminka však potřebuje však péči OA každý den, protože péče o ni je velmi náročná a já bych rád chodit do zaměstnání.

Syn Bohumil

Jak se má Jiřina

Dobrý den.Rád bych přidal delší příběh,ale už toho moc nevzládáme.Přestaly jí poslouchat nohy a hodně spí,takže ji někdy zaujme televize,časopis nebo staré fotky.I přes tyto problémy vidíme,že je svým způsobem spokojená a klidná.Jsem rád,že ji máme doma a můžeme se o ni postarat i s Vaší pomoci.Děkujeme.Syn Bohouš.

Dobrý den. Duben nám utekl nějak rychle, přesto jsme si Velikonoční svátky připomněli, ale hlavně jsme měli malou oslavu. Mamce bylo 10.4.

90let.Přišly jí blahopřát vedení z pečovatelské firmy HEWER, asistentky, které mi pomáhají s péčí o mamku, ze svazu žen a rodina. Dostala kytky,

čokoládové bonbóny a krásný dort, který jí moc chutnal. Návštěvy chodily postupně, aby to mamka nějak zvládla. Myslím, že se nám to podařilo.

 

Dobrý den.I když byl březen teplý a slunečný,mamce se nechtělo ani jednou vyjet ven a tak trávila slunečni dny doma.Snažíme ji nějak zaměstnat,ale je to těžší než před dvěma měsíci.Když vidíme jak je klidná a spokojená, tak péče o ni mám uspokojení,že děláme dobře.

Všem slušným lidem přeji pevné zdraví.Šimek B.

Dobrý den,začal nám březen,ale venku je jak začátek února.S mamkou jsem přestal jezdit do Domovinky.Těch 13 schodů co máme na dvůr,nám dávalo hodně zabrat,třeba se to ještě zlepší až bude tepleji.Tento problém je nic proti tomu co se děje na Ukrajině a proto bych si přál, aby všichni lidé ,kteří tuto zprávu budou číst,ať si na ně vzpomenou a alespoň v duchu je v jejich nelehké situaci podpoří. DĚKUJI.

Šimek

Dobrý den.V lednu jsme měli pár návštěv(vnoučata a pravnoučata),udělali jsme padikůru a snažíme se nějak zaměstnat doma,protože ven nám to už nejde,hlavně pro špatnou chůzi a počasí.

Více

Vzkazy