Darovat na Křídla pomoci

Jiřina Š., 89 let

Alzheimerova choroba Potřebuje 40 hod./měs. ~ 5 200 Kč

„Maminka potřebuje péči 24/7. Už jsem unavený.“ syn Bohumil

Červenec Chybí 40 hodin
Srpen Chybí 40 hodin
Září Chybí 40 hodin
Chybí 120 hodin ~ 15 600 Kč
Celkem již bylo darováno: 6 370 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

PŘÍBĚH PANÍ JIŘINY

Moje maminka měla těžké dětství. Ve 4 letech jí zemřela maminka na tuberkulózu. Měla 5 sourozenců. Rok se o moji maminku staral tatínek sám s pomocí sourozenců. Pak si našel tatínek novou ženu, která byla moc hodná. Bránila ji před tatínkem, který na ni nebyl vždy hodný. V 12 letech jí zemřela sestra na tuberkulózu, které bylo 18 let. Pak se přestěhovali do hor, kde nějakou dobu žili. Tam se vdala a narodily se jí 3 děti. Po svatbě se přestěhovali i s tatínkem k Hradci Králové. Za celou dobu se celkem 12x se stěhovali. Vždy kvůli manželovi, který pracoval u policie. V 70 letech se vrátili na Hradecko. Má jen obecnou školu, pracovala ve fabrikách a poté v závodní kuchyni. Na Hradecku jsem pracovala v JZD až do důchodu. Od roku 1985 začala mít maminka problémy s pamětí. V jejích 86 letech jí diagnostikovali Alzheimerovu chorobu. Manžel jí zemřel v roce 2005. Od té doby je vdova. Nyní maminka bydlí se mnou a mojí manželkou. Celý život byla společenská a ráda jezdila na různé akce.

Nyní se o maminku starám s manželkou, využíváme OA a denní stacionář. Maminka potřebuje pomoci úplně se vším – hygiena, oblékání, jídlo, léky, aktivizace… Potřebuje péči 24h/7. Už jsem z péče velmi unavený, jak fyzicky tak psychicky. Osobní asistentky k mamince chodí 3x týdně, abych si mohl trochu odpočinout. Maminka však potřebuje však péči OA každý den, protože péče o ni je velmi náročná a já bych rád chodit do zaměstnání.

Syn Bohumil

Jak se má Jiřina

Konec května a venku to vypadá jako půlka dubna. Ta lepší zpráva je, že se pozvolna rozvolňuje a mohl jsem mamce objednat kadeřnici a pedikúru. Doufáme, že se už brzy oteplí a budeme moci po chvilkách býti na sluníčku a s vozíkem se projet po vesnici. Přejeme všem krásný měsíc červen.

Začátkem dubna jsem oslavila svoje 89 narozeniny. Oslavila jsem je v nejbližším rodinném kruhu. Bylo to hezké, rodinu jsem dlouho neviděla. Vzhledem k počasí se sice nemohlo grilovat, ale jsem ráda, že jsem je mohla vidět. Pochutnala jsem si na narozeninové roládě. Byla moc dobrá. Dovezla jsem ji i kamarádkám do stacionáře. Jsem ráda, že vidím z okna jak se probouzí příroda. To mi dělá radost. Můj zdravotní stav mi už nemožňuje dostat se ven.

Jiřina

Více

Vzkazy