Darovat na Křídla pomoci

Jiřina Š., 90 let

Alzheimerova choroba Potřebuje 50 hod./měs. ~ 6 500 Kč

„Maminka potřebuje péči 24/7. Už jsem unavený.“ syn Bohumil

Prosinec Chybí 45,2 hodin
Leden Chybí 50 hodin
Únor Chybí 50 hodin
Chybí 145,2 hodin ~ 18 870 Kč
Celkem již bylo darováno: 97 650 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

PŘÍBĚH PANÍ JIŘINY

Moje maminka měla těžké dětství. Ve 4 letech jí zemřela maminka na tuberkulózu. Měla 5 sourozenců. Rok se o moji maminku staral tatínek sám s pomocí sourozenců. Pak si našel tatínek novou ženu, která byla moc hodná. Bránila ji před tatínkem, který na ni nebyl vždy hodný. V 12 letech jí zemřela sestra na tuberkulózu, které bylo 18 let. Pak se přestěhovali do hor, kde nějakou dobu žili. Tam se vdala a narodily se jí 3 děti. Po svatbě se přestěhovali i s tatínkem k Hradci Králové. Za celou dobu se celkem 12x se stěhovali. Vždy kvůli manželovi, který pracoval u policie. V 70 letech se vrátili na Hradecko. Má jen obecnou školu, pracovala ve fabrikách a poté v závodní kuchyni. Na Hradecku jsem pracovala v JZD až do důchodu. Od roku 1985 začala mít maminka problémy s pamětí. V jejích 86 letech jí diagnostikovali Alzheimerovu chorobu. Manžel jí zemřel v roce 2005. Od té doby je vdova. Nyní maminka bydlí se mnou a mojí manželkou. Celý život byla společenská a ráda jezdila na různé akce.

Nyní se o maminku starám s manželkou, využíváme OA a denní stacionář. Maminka potřebuje pomoci úplně se vším – hygiena, oblékání, jídlo, léky, aktivizace… Potřebuje péči 24h/7. Už jsem z péče velmi unavený, jak fyzicky tak psychicky. Osobní asistentky k mamince chodí 3x týdně, abych si mohl trochu odpočinout. Maminka však potřebuje však péči OA každý den, protože péče o ni je velmi náročná a já bych rád chodit do zaměstnání.

Syn Bohumil

Jak se má Jiřina

Dobrý den.Náš měsíční příběh je krátký,ale uspokojivý.Jak už jsem psal minule,mamka spokojeně spí až 20h.denně,ale musíme s ní někdo být,protože se sama neposadí,kdyby si chtěla odkašlat nebo byl jiný problém.Ale když se probudí tak se na každého usmívá a to je pro nás odměna za péči o ni.Zravím všechny kdo tento příběh čte a děkuji všem kdo nás podporuje.

Šimek, syn

 

Dobrý den.Září uteklo nějak rychle i když nám většinou propršelo.Mamka nám stále více pospává.Když se probudí,tak se ji snažíme upoutat její pozornost.Někdy se daří více, jindy méně.I když skoro nekomunikuje,tak se na nás usmívá.Budeme doufat,že tento stav ještě nějakou dobu potrvá.Přeji všem krásné babí léto a klidný podzim.Šimek

Dobrý den .Konečně se nám ochladilo a mamka vypadá o trochu líp.Není to žádná hitparáda,ale nesužují ji ta vedra.Většinu dne prospí.Já i asistenky se snažíme jí nějak zaujmout(skládačku,časopis,foto).Jsme rádi,že je to alespoň takhle.

Přeji všem pěkné září.Šimek syn.

Dobrý den. Ty úmorná vedra nám dávají zabrat. Je těžké, přesvědčit dříve narozené, o nějakém pitném režimu. Je to stále dokola, já nemám žízeň, ale Vám, kteří se starají o tyto naše blízké se nemusím rozepisovat. A to je v této době důležité. Od toho se pak odvíjí další zdravotní stav.

Zdravím všechny v chladnějších dobách(klimatických).Šimek

Dobrý den.Teploty v červnu byly vysoké a pro mamku,které se zdravotní stav zhoršil,zátěžové.Mamka se nám už nepostaví. Nesedne ani do vozíčku,abychom ji vyvezli alespoň na balkón.Jsme rádi,když se posadí na posteli.Rád bych napsal něco pozitivního,ale takhle to teď máme.Snažíme se pro mamku dělat vše,aby se cítila dobře.Třeba příští měsíc bude lepší.

Všem dobrým lidem přeji léto podle přání a klidnou dovolenou.S pozdravem Šimek.

Více

Vzkazy