Darovat na Křídla pomoci

Jak se má Patrik

Zpět na příběh

Patrik, Pirátek si společně s Asistenty Života 99, Jihlava úžívá léto naplno. Chodí do přírody, jezdí na kole, mlsá zmrzku, navštěvuje kavárny a jihlavskou ZOO atd. Také byl i na táboře. Včera byl s asistentkou Kristýnkou v kočičí kavárně kde si to se čtyřnohými zvířátky náramně užil. Děkuji všem kteří mu svými příspěvky pomáhají a umožňují žít plnohodnotný a krásný život plný zážitků.

DOBRÝ DEN, osobní asistence už byla veseleší, krásné počasí dovolilo vycházky Patrika a nařízení se zmírnilo, tak už navštívil i oblíbenou kavárnu.

Patrik byl tento měsíc na prvním výletě se svým osobním asistentem Davidem. Navštívili zámek v Polné a Zelenou horu ve Žďáru nad Sázavou. Z důvodů vládních opatření pouze venku okolo památek, ale přesto si to moc užili. S ostatními asistenty trávil čas doma na zahradě nebo na procházce v přírodě. S asistentkou Kristýnkou namalovali obraz, který Patrik věnoval mamince.

V tomto měsíci se konečně našly dny kdy zasvítilo sluníčko a Patrik trávil s asistenty Života 99 několik chvil venku. S osobní asistentkou Ladou vyráběl doma na zahrádce růžičkový věnec z ruliček toaletního papíru, s asistentem Šimonem vyrazil na vlakové nádraží pozorovat vlaky a s Kristýnkou vyrobil čarodějnici na den Čarodějnic.

Tento měsíc se Patrik věnoval přípravám na velikonoce a jarní dny. Vyráběl s asistenty jarní veselé věnce a velikonoční dekorace. Při příznivém počasí chodil ven.

V tomto měsíci bylo na Vysočině velké množství sněhu a bylo obtížné vyjíždět s invalidním vozíkem ven. Proto trávil Patrik  převážně čas doma kde ho osobní asistenti Života 99 navštěvovali. Procvičovali s ním jemnou motoriku pomocí her, vyráběli různé výrobky a masírovali ho UV lampou.

Patrik tento měsíc vzhledem k zimnímu počasí býval s asistenty převážně doma. Přesto se párkrát i přes saníh a námrazu vydal občas ven. S Osobní asistentkou Kristýnkou navštívil Jihlavský tunel KYŤÁSEK viz.foto.

Doma hrál s asistenty výukové hry, trénoval poznávání abecedy a byl nahřívaný Ultrafialovou lampou.

Vměsíci prosinec se Patrik zapojil do akce Života 99 “ VÝROBA DÁRKŮ SENIORŮM “

Se svou asistentkou Kristýnou Rapouchovou tvořil dárek, který byl určený pro vánoční potěšení osamělým seniorům. Také chodil na procházky a pomáhal s pečením cukroví.

Z důvodu těžkého průběhu nemoci Covid 19 byl tento měsíc Patrik hodně hodin bez asistence, pouze na  začátku měsíce měl několik hodin. S asistentkou Kristýnou Rapouchovou byl u ní doma a společně vyráběli vánoční výrobek pro seniory. Tuto akci „Vyrábíme seniorům“ vyhlásila organizace Život 99 – Jihlava v rámci vánoc. Výrobky poputují seniorům.

Potom probíhala léčba Patrika na Covid, která není stále u konce. Tento čas se stará o nemocného pouze jeho matka a to z důvodů přenosu nákazy a stálé karantény.

Patrik si tento měsíc moc užil, prozože bylo moc pěkné počasí. S asistentem Davidem navštívil větrnou elektrárnu, s asistentkou Kristýnkou obec Heroltice a s OA Ladou byl v parku a kavárně.

Páťa žil prostě naplno

Asistenční služby  využívám a díky ní  žiji naplno. Asistent David mě tento měsíc vzal na výlet do Telče a Polné. Také mně seznámil s jeho pejskem a je s ním moc veselo.

S asistentky jsem chodil na procházky na cykloztesku kolem řeky Jihlava a do města kde si zamlsáme v kavárně. Život 99 je můj velký pomocník a díky službě Osobní asistence žiji běžným a plnohodnotným životem. Tento měsíc jsem byl s rodiči na dovolené a proto se počet hodin OA snížil, ale dovča za to stála a v kempu Brodský bylo moc fajn. Děkuji za vše Páťa.