Darovat na Křídla pomoci

Patrik H., 30 let

Dětská mozková obrna Potřebuje 20 hod./měs. ~ 2 600 Kč

„Budu rád, když si mě vyberete a pomůžete mi žít můj pirátský život.“

Říjen Pokryto
Listopad Chybí 17,8 hodin
Prosinec Chybí 20 hodin
Chybí 37,8 hodin ~ 4 910 Kč
Celkem již bylo darováno: 22 130 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

Příběh Patrika

Pirát nebo pirátek, tak to jsem já a má slavná přezdívka, jinak jsem Páťa (Patrik). Narodil jsem se předčasně s váhou 1,6 kg a první co jsem tu zažil byla má srdeční zástava. Mé kříšení trvalo 20 minut. Po 8 měsících mého života mi byla diagnostikovaná diagnóza Dětská mozková obrna – těžká forma Kvadruparéza. Od té doby jsem ve všech životních potřebách odkázaný na pomoc druhé osoby.

Přesto žiji rád, miluji život naplno a vše co k životu patří.

Můj o dva roky mladší bratr narozený chvilku po mně má bohužel také diagnózu Dětská mozková obrna – středně těžká forma a je částečně odkázán na pomoc druhé osoby. Prostě na naše se smůla jen lepila.

O 10 let mladší ségra je už v pohodě a je moc suprová sestra a pomocnice. Je nám velkou oporou a kamarádkou.

V jedné věci měla a má naše maminka jasno, že nás nikam za nic na světě nedá. Pečuje o nás od mého narozen, a jelikož je s mým taťkou velice aktivní, prožil jsem díky nim nádherné dětství. Jezdívám s nimi od malička všude, kam to jen trochu jde. Díky nim a jejich přátelům jsem zažil vodu, kola, hory, vandr, cestování Avií po Evropě atd.

Zbožňuji společnost koncerty, kino, přednášky, jak jsem řekl, žiji plným životem.

Vzhledem ke svému postižení se nedokážu nikam sám dopravit ani obléct, najíst, obstarat toaletu s hygienou…. Na pomoc potřebuji svou mamču nebo zkušený a zaučený doprovod. Vzhledem k mé váze je manipulace se mnou velmi náročná pro někoho i nemožná. Nerad bych žil v uzavřeném prostředí izolován od okolního světa. Rád bych nadále žil plnohodnotným životem.

I když se maminka snaží můj život co nejlépe naplnit, není v jejich lidských silách mé potřeby zvládnout. 24 hodin, 29 let o mně pečuje, dochází jí někdy psychických i fyzických sil. Tvrdí, že péči o mně musí vydržet hlavně co nejdéle a proto potřebuje občas vystřídat. Na pomoc využíváme 7 hodin týdně Odlehčovací službu a 7 hodin týdně Osobní asistenci.

Snad vás můj příběh nenudil. Přeji si, aby vám mé povídání dalo do života jen to dobré. Věřte, všechno jde jen když se aspoň malinko chce.

Budu rád, když si mě vyberete a pomůžete mi žít můj pirátský život. Děkuji a nebráním se osobnímu setkání, mám seznamování a společnost rád.

Patrik

Jak se má Patrik

Patrik si měsíc srpen s osobními asistenty velmi užil a to hlavně díky pěknému počasí. Nejvíce ho zaujal výlet na kolech, který naplánoval se svou osobní asistentkou Kristýnkou na srpnovou sobotu. Sobotní den na kolech s tématem piráti se moc vydařil, přidalo se k nám spousta Patrikových kamarádů viz. fotografie.

Patrik, Pirátek si společně s Asistenty Života 99, Jihlava úžívá léto naplno. Chodí do přírody, jezdí na kole, mlsá zmrzku, navštěvuje kavárny a jihlavskou ZOO atd. Také byl i na táboře. Včera byl s asistentkou Kristýnkou v kočičí kavárně kde si to se čtyřnohými zvířátky náramně užil. Děkuji všem kteří mu svými příspěvky pomáhají a umožňují žít plnohodnotný a krásný život plný zážitků.

DOBRÝ DEN, osobní asistence už byla veseleší, krásné počasí dovolilo vycházky Patrika a nařízení se zmírnilo, tak už navštívil i oblíbenou kavárnu.

Patrik byl tento měsíc na prvním výletě se svým osobním asistentem Davidem. Navštívili zámek v Polné a Zelenou horu ve Žďáru nad Sázavou. Z důvodů vládních opatření pouze venku okolo památek, ale přesto si to moc užili. S ostatními asistenty trávil čas doma na zahradě nebo na procházce v přírodě. S asistentkou Kristýnkou namalovali obraz, který Patrik věnoval mamince.

V tomto měsíci se konečně našly dny kdy zasvítilo sluníčko a Patrik trávil s asistenty Života 99 několik chvil venku. S osobní asistentkou Ladou vyráběl doma na zahrádce růžičkový věnec z ruliček toaletního papíru, s asistentem Šimonem vyrazil na vlakové nádraží pozorovat vlaky a s Kristýnkou vyrobil čarodějnici na den Čarodějnic.

Více

Vzkazy