Darovat na Křídla pomoci

Patrik H., 29 let

Dětská mozková obrna Potřebuje 20 hod./měs. ~ 2 600 Kč

\"Budu rád, když si mě vyberete a pomůžete mi žít můj pirátský život.\"

Říjen Pokryto
Listopad Pokryto
Prosinec Pokryto
Na příští měsíce pokryto
Celkem již bylo darováno: 17 880 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

Příběh Patrika

Pirát nebo pirátek, tak to jsem já a má slavná přezdívka, jinak jsem Páťa (Patrik). Narodil jsem se předčasně s váhou 1,6 kg a první co jsem tu zažil byla má srdeční zástava. Mé kříšení trvalo 20 minut. Po 8 měsících mého života mi byla diagnostikovaná diagnóza Dětská mozková obrna – těžká forma Kvadruparéza. Od té doby jsem ve všech životních potřebách odkázaný na pomoc druhé osoby.

Přesto žiji rád, miluji život naplno a vše co k životu patří.

Můj o dva roky mladší bratr narozený chvilku po mně má bohužel také diagnózu Dětská mozková obrna – středně těžká forma a je částečně odkázán na pomoc druhé osoby. Prostě na naše se smůla jen lepila.

O 10 let mladší ségra je už v pohodě a je moc suprová sestra a pomocnice. Je nám velkou oporou a kamarádkou.

V jedné věci měla a má naše maminka jasno, že nás nikam za nic na světě nedá. Pečuje o nás od mého narozen, a jelikož je s mým taťkou velice aktivní, prožil jsem díky nim nádherné dětství. Jezdívám s nimi od malička všude, kam to jen trochu jde. Díky nim a jejich přátelům jsem zažil vodu, kola, hory, vandr, cestování Avií po Evropě atd.

Zbožňuji společnost koncerty, kino, přednášky, jak jsem řekl, žiji plným životem.

Vzhledem ke svému postižení se nedokážu nikam sám dopravit ani obléct, najíst, obstarat toaletu s hygienou…. Na pomoc potřebuji svou mamču nebo zkušený a zaučený doprovod. Vzhledem k mé váze je manipulace se mnou velmi náročná pro někoho i nemožná. Nerad bych žil v uzavřeném prostředí izolován od okolního světa. Rád bych nadále žil plnohodnotným životem.

I když se maminka snaží můj život co nejlépe naplnit, není v jejich lidských silách mé potřeby zvládnout. 24 hodin, 29 let o mně pečuje, dochází jí někdy psychických i fyzických sil. Tvrdí, že péči o mně musí vydržet hlavně co nejdéle a proto potřebuje občas vystřídat. Na pomoc využíváme 7 hodin týdně Odlehčovací službu a 7 hodin týdně Osobní asistenci.

Snad vás můj příběh nenudil. Přeji si, aby vám mé povídání dalo do života jen to dobré. Věřte, všechno jde jen když se aspoň malinko chce.

Budu rád, když si mě vyberete a pomůžete mi žít můj pirátský život. Děkuji a nebráním se osobnímu setkání, mám seznamování a společnost rád.

Patrik

Jak se má Patrik:

Asistenční služby  využívám a díky ní  žiji naplno. Asistent David mě tento měsíc vzal na výlet do Telče a Polné. Také mně seznámil s jeho pejskem a je s ním moc veselo.

S asistentky jsem chodil na procházky na cykloztesku kolem řeky Jihlava a do města kde si zamlsáme v kavárně. Život 99 je můj velký pomocník a díky službě Osobní asistence žiji běžným a plnohodnotným životem. Tento měsíc jsem byl s rodiči na dovolené a proto se počet hodin OA snížil, ale dovča za to stála a v kempu Brodský bylo moc fajn. Děkuji za vše Páťa.

Více

Vzkazy