Darovat na Křídla pomoci

Patrik H., 30 let

Dětská mozková obrna Potřebuje 20 hod./měs. ~ 2 600 Kč

„Budu rád, když si mě vyberete a pomůžete mi žít můj pirátský život.“

Duben Pokryto
Květen Pokryto
Na příští měsíce pokryto
Celkem již bylo darováno: 20 220 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

Příběh Patrika

Pirát nebo pirátek, tak to jsem já a má slavná přezdívka, jinak jsem Páťa (Patrik). Narodil jsem se předčasně s váhou 1,6 kg a první co jsem tu zažil byla má srdeční zástava. Mé kříšení trvalo 20 minut. Po 8 měsících mého života mi byla diagnostikovaná diagnóza Dětská mozková obrna – těžká forma Kvadruparéza. Od té doby jsem ve všech životních potřebách odkázaný na pomoc druhé osoby.

Přesto žiji rád, miluji život naplno a vše co k životu patří.

Můj o dva roky mladší bratr narozený chvilku po mně má bohužel také diagnózu Dětská mozková obrna – středně těžká forma a je částečně odkázán na pomoc druhé osoby. Prostě na naše se smůla jen lepila.

O 10 let mladší ségra je už v pohodě a je moc suprová sestra a pomocnice. Je nám velkou oporou a kamarádkou.

V jedné věci měla a má naše maminka jasno, že nás nikam za nic na světě nedá. Pečuje o nás od mého narozen, a jelikož je s mým taťkou velice aktivní, prožil jsem díky nim nádherné dětství. Jezdívám s nimi od malička všude, kam to jen trochu jde. Díky nim a jejich přátelům jsem zažil vodu, kola, hory, vandr, cestování Avií po Evropě atd.

Zbožňuji společnost koncerty, kino, přednášky, jak jsem řekl, žiji plným životem.

Vzhledem ke svému postižení se nedokážu nikam sám dopravit ani obléct, najíst, obstarat toaletu s hygienou…. Na pomoc potřebuji svou mamču nebo zkušený a zaučený doprovod. Vzhledem k mé váze je manipulace se mnou velmi náročná pro někoho i nemožná. Nerad bych žil v uzavřeném prostředí izolován od okolního světa. Rád bych nadále žil plnohodnotným životem.

I když se maminka snaží můj život co nejlépe naplnit, není v jejich lidských silách mé potřeby zvládnout. 24 hodin, 29 let o mně pečuje, dochází jí někdy psychických i fyzických sil. Tvrdí, že péči o mně musí vydržet hlavně co nejdéle a proto potřebuje občas vystřídat. Na pomoc využíváme 7 hodin týdně Odlehčovací službu a 7 hodin týdně Osobní asistenci.

Snad vás můj příběh nenudil. Přeji si, aby vám mé povídání dalo do života jen to dobré. Věřte, všechno jde jen když se aspoň malinko chce.

Budu rád, když si mě vyberete a pomůžete mi žít můj pirátský život. Děkuji a nebráním se osobnímu setkání, mám seznamování a společnost rád.

Patrik

Jak se má Patrik:

V tomto měsíci bylo na Vysočině velké množství sněhu a bylo obtížné vyjíždět s invalidním vozíkem ven. Proto trávil Patrik  převážně čas doma kde ho osobní asistenti Života 99 navštěvovali. Procvičovali s ním jemnou motoriku pomocí her, vyráběli různé výrobky a masírovali ho UV lampou.

Patrik tento měsíc vzhledem k zimnímu počasí býval s asistenty převážně doma. Přesto se párkrát i přes saníh a námrazu vydal občas ven. S Osobní asistentkou Kristýnkou navštívil Jihlavský tunel KYŤÁSEK viz.foto.

Doma hrál s asistenty výukové hry, trénoval poznávání abecedy a byl nahřívaný Ultrafialovou lampou.

Vměsíci prosinec se Patrik zapojil do akce Života 99 “ VÝROBA DÁRKŮ SENIORŮM “

Se svou asistentkou Kristýnou Rapouchovou tvořil dárek, který byl určený pro vánoční potěšení osamělým seniorům. Také chodil na procházky a pomáhal s pečením cukroví.

Z důvodu těžkého průběhu nemoci Covid 19 byl tento měsíc Patrik hodně hodin bez asistence, pouze na  začátku měsíce měl několik hodin. S asistentkou Kristýnou Rapouchovou byl u ní doma a společně vyráběli vánoční výrobek pro seniory. Tuto akci „Vyrábíme seniorům“ vyhlásila organizace Život 99 – Jihlava v rámci vánoc. Výrobky poputují seniorům.

Potom probíhala léčba Patrika na Covid, která není stále u konce. Tento čas se stará o nemocného pouze jeho matka a to z důvodů přenosu nákazy a stálé karantény.

Patrik si tento měsíc moc užil, prozože bylo moc pěkné počasí. S asistentem Davidem navštívil větrnou elektrárnu, s asistentkou Kristýnkou obec Heroltice a s OA Ladou byl v parku a kavárně.

Páťa žil prostě naplno

Více

Vzkazy