Darovat na Křídla pomoci

Patrik H., 31 let

Dětská mozková obrna Potřebuje 20 hod./měs. ~ 2 600 Kč

„Budu rád, když si mě vyberete a pomůžete mi žít můj pirátský život.“

Únor Pokryto
Březen Chybí 17,3 hodin
Duben Chybí 20 hodin
Chybí 37,3 hodin ~ 4 850 Kč
Celkem již bylo darováno: 28 950 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

Příběh Patrika

Pirát nebo pirátek, tak to jsem já a má slavná přezdívka, jinak jsem Páťa (Patrik). Narodil jsem se předčasně s váhou 1,6 kg a první co jsem tu zažil byla má srdeční zástava. Mé kříšení trvalo 20 minut. Po 8 měsících mého života mi byla diagnostikovaná diagnóza Dětská mozková obrna – těžká forma Kvadruparéza. Od té doby jsem ve všech životních potřebách odkázaný na pomoc druhé osoby.

Přesto žiji rád, miluji život naplno a vše co k životu patří.

Můj o dva roky mladší bratr narozený chvilku po mně má bohužel také diagnózu Dětská mozková obrna – středně těžká forma a je částečně odkázán na pomoc druhé osoby. Prostě na naše se smůla jen lepila.

O 10 let mladší ségra je už v pohodě a je moc suprová sestra a pomocnice. Je nám velkou oporou a kamarádkou.

V jedné věci měla a má naše maminka jasno, že nás nikam za nic na světě nedá. Pečuje o nás od mého narozen, a jelikož je s mým taťkou velice aktivní, prožil jsem díky nim nádherné dětství. Jezdívám s nimi od malička všude, kam to jen trochu jde. Díky nim a jejich přátelům jsem zažil vodu, kola, hory, vandr, cestování Avií po Evropě atd.

Zbožňuji společnost koncerty, kino, přednášky, jak jsem řekl, žiji plným životem.

Vzhledem ke svému postižení se nedokážu nikam sám dopravit ani obléct, najíst, obstarat toaletu s hygienou…. Na pomoc potřebuji svou mamču nebo zkušený a zaučený doprovod. Vzhledem k mé váze je manipulace se mnou velmi náročná pro někoho i nemožná. Nerad bych žil v uzavřeném prostředí izolován od okolního světa. Rád bych nadále žil plnohodnotným životem.

I když se maminka snaží můj život co nejlépe naplnit, není v jejich lidských silách mé potřeby zvládnout. 24 hodin, 29 let o mně pečuje, dochází jí někdy psychických i fyzických sil. Tvrdí, že péči o mně musí vydržet hlavně co nejdéle a proto potřebuje občas vystřídat. Na pomoc využíváme 7 hodin týdně Odlehčovací službu a 7 hodin týdně Osobní asistenci.

Snad vás můj příběh nenudil. Přeji si, aby vám mé povídání dalo do života jen to dobré. Věřte, všechno jde jen když se aspoň malinko chce.

Budu rád, když si mě vyberete a pomůžete mi žít můj pirátský život. Děkuji a nebráním se osobnímu setkání, mám seznamování a společnost rád.

Patrik

Jak se má Patrik

Patrik na návštěvě Života 99.

  1. V zimních měsících si osobní asistenci Patrik  užil.  Jezdil na vycházky do města, kde si prohlížel vánoční výzdobu a prožíval atmosféru vánoc. Vyráběl s asistentem adventní věnec. Byl v kině a na návštěvě v organizaci Život 99.

Asistence mu naplnila život a adventní čas.

V listopadu chodil Patrik hodně ven, protože byl pěkný podzimní čas. S asistentkou Ladou byl nakupovat a pomáhal dovézt nákup nemocné osobě. S asistentem Davidem vyrobil adventní věnec v prostorách Života 99 Jihlava. Je zdravý a času stráveného s asistenty si naplno užívá.

Patrik si podzimní měsíce s asistenci užívá, protože je podzim krásný, barevný a je i pěkné počasí. Chodí na procházky, s asistentkou Ladou byl na vlakovém nádraží prohlédnout si vlaky a asistent David ho vzal do nově otevřené kavárny.

Patrik využil za měsíc září celkem 36,5 hodin osobní asistence. Bylo stále pěkné podzimní počasí tak chodil s asistenty na vycházky a občas také navštívil některou z kaváren kde si objednal sladkou dobrotu. S asistenty tráví svůj čas velice rád a je s nimi spokojený.

Více

Vzkazy