Darovat na Křídla pomoci

Jak se má Shane

Zpět na příběh

Zdravím všechny dárce a moc děkuji za podporu!

V květnu jsem si užíval mnoho dní v domácím prostředí, v týdnu chodím 2x až 3x týdně do školy a velmi mi to prospívá. Nejsem tak unavený a přetížený. Vždy, když jdu do školy, tak mne po obědě vyzvedává moje asistentka a strávím s ní vždycky moc hezký čas, než mne vyzvedne maminka, která přijíždí z práce. Velmi si s ní rozumím, chodíme spolu do parku, na hřiště a někdy zvládneme i hezkou procházku. Zkusili jsme spolu vyrazit i na menší místní slavnost, pouštění fontán, kde byly i dětské atrakce, ale vůbec jsem si s tím nevěděl rady a museli jsme odejít. Bylo to pro mne velmi náročné prostředí. Nakonec jsem si to užil jinak než bráška, ale to nevadí. Bylo mi tak dobře.

Moc Vás všechny zdraví

Shaník

Zdravíme všechny, kteří se rozhodli nás podpořit a velmi děkujeme!

Jakmile se oteplilo, Shaník tráví nejvíc času venku v přírodě, na procházkách, na hřišti. Vyzkoušel si inline brusle a zalíbilo se mu to. Překonali jsme tu nejtěžší fázi, dobrovolně si je navléci, nechat utáhnout a nepropadat panice.

Shaník se také začíná učit novou komunikační metodu hláskování, která by mu měla pomoci s jeho těžkým komunikačním handicapem. Držíme mu moc palce.

Bohužel má poslední týdny velké problémy se zvládáním školní docházky a dochází u něj k velké míře přetížení a následně k náročnému chování na péči. Projevuje se to zvýšenou agresí vůči dětem a dospělým. Budeme muset docházku snížit na minimum a věnovat se vzdělávání v domácím prostředí. Z tohoto důvodu budeme muset přizpůsobit časově náročnou péči mezi nás rodiče a využívat osobní asistenci ještě častěji, aby tak maminka mohla docházet alespoň na částečný úvazek do zaměstnání.

Srdečně zdraví

Shaník s rodinou

Zdravíme všechny dárce nadace Pečovatel,

tento měsíc byl pro nás velmi zlomový. Shaník se seznamoval s novou osobní asistentkou a postupně si hledají k sobě cestu. Seznamování probíhalo v domácím prostředí, ve kterém se Shaník cítí nejvíc bezpečně a spokojeně. Společně strávený čas proběhl převážně bez velkých komplikací. Následně jsme si zkusili vyzvedávání ze školy a trávení času venku. Shaník si vyzkoušel s novou asistentkou se projít po okolí, pohrát si na hřišti, zašli si udělat malý nákup do obchodu. Vypadá to, že si rozumí a spolupráce by mohla nadále pokračovat. Bohužel v půlce měsíce syn opět onemocněl a v současné době se léčí na těžší průběh zánětu středního ucha, kdy mu začalo i z ouška krvácet. Museli jsme navštívit dvakrát pohotovost, měl vysoké horečky, zimnici.. Pro úplnou nespolupráci a velký vzor muselo být ošetření provedeno pod nátlakem a použití síly. Syn nerozumí celé této situaci, proč ho něco bolí a že je nutné léčbu dodržovat. Musí být stále pod dohledem, aby si v oušku nešťoural nebo něco nestrkal. Vypadá to ale, že už antibiotika zabírají a už se mu vrací zase spokojený úsměv ve tváři.

Mějte se krásně a přejeme pohodové velikonoční svátky.

Shaník