Darovat na Křídla pomoci

Jak se má Valentýna

Zpět na příběh

Hurá konečně teplo, sluníčko… Bazén volá a Vája neodolá. Spokojená holčička, užívá si vodu, výlety se školou, svoje holky každý pátek a jednou za 14 dní v sobotu. Prohání je na koloběžce, chodí spolu na zmrzku, jezdí autobusem. Máme před sebou oslavu Vájiných 15 narozenin. Už se moc těší na oslavu. Zatím slavila jen ve škole se spolužáky a paní učitelkou. Letos jsme si opravdu hodně lámali hlavu jaký dárek Váje koupit ( vybírat dárky pro Váju , je fakt náročné). Už je z ní velká slečna, ale duší i hlavičkou pořád malá holčička. Nakonec jsme na to přišli a Váje pořídili projektor oblohy – mlhoviny a hvězdiček. Takový mini snoelezen na doma. Vája byla nadšená, večer si vlezla do postele a v klidu pozorovala měnící se barvy , třpytící se hvězdičky na stěně, něco si povídala až spokojeně usnula. Tak to se nám povedlo….. Ve škole mají ve čtvrtek , jako každý rok na den dětí, výlet do Tršic do jízdárny na koníky. Moc se těší, koně Vája miluje a krásně ji dokážou vyklidnit.

Moc děkujeme všem, kteří se podílí na tom , že může Vája prožívat svá malá dobrodružství .

 

Duben začal příslibem slunce a konečně pohodové procházky venku. No  né na dlouho. Vája namlsaná sluníčka, začala  se dožadovat venkovního bazénu , ale sněhové vločky i ji přesvědčily , že zima ještě neřekla poslední slovo. Vája si tedy zatím užívá procházky, koloběžky a svoje holky asistentky. Nejlepší procházky jsou s Vájiným psím parťákem Sikim.

Ve škole čekají Váju čarodejnice a velká zábava v podobě opékání buřtíků – ty Vája miluje. Tak snad se to aprílové počasí konečně umoudří a děti ve škole si čarodějnice opravdu užijí.

Jaro už ťuká na dveře, dny se prodlužují, zahrada volá. Vája si užívá prvního teplejšího sluníčka s tátou na koloběžce. Ve škole se dočkala oblíbeného karnevalu ve svém tradičním kostýmu indiánky – princezny u nás neletí … Jen ten bazén v nedohlednu, no dočká se, idkyž počasí s námi zatím pěkně laškuje. Překvapení pro Váju tento měsíc bylo , že mohla strávit celý víkend se svýma „holkama“ i přes noc. Užila si odlehčovací víkend v přírodě , první táborák s buřtíky ( ty Vája miluje).

Vája by nejraději už léto a bazén . Moc se toho neděje , kolem všichni nemocní , my doufáme , že nás to mine … Čekáme na termín zubního ošetření v narkóze , naše madam je totiž neošetřitelná a doufáme , že zoubky budou v pořádku . Vája má před sebou školní karneval , na který se mooc těší . Jako každoročně to vidím na kostým indiánky 😁

Vánoce jsou nenávratně pryč, škola v plném proudu. Vája je spokojená, protože vše je jak má být. Zase má svoje holky a děti ve škole. Vánoce miluje, ale školu a asistentky víc. Trochu se poštěstilo a nakrátko napadl sníh. To bylo radosti. Vája řádila se Sikim na zahradě. Užívala si tu sněhovou nadílku na bobech i bez nich. Škoda, že sníh brzo roztál ,  tak snad se poštěstí a ještě něco napadne. Když není sníh, prohání tátu na koloběžce..

Čas adventní ,vánoční…. Vája miluje Vánoce. Procházky po městě vyzdobeném světýlky, stánky s punčem, stromeček, kolotoč. Ač k nevíře, ale i ohňostroj je na seznamu velmi oblíbených zážitků. byly jsme na rozsvícení stromečku , zpívali se koledy a byl i ohňostroj. Vája byla nadšená. I ten sníh trocha napadl, takže válendo ve sněhu proběhlo. V kostele u nás ve vesnici proběhl krásný koncert pro Váju, za který moc děkujeme a jehož výtěžek jde sem na Vájiny asistenky.

Vánoční svátky se nesly v duchu rýmy a kašle, ale i tak si je Vája užila. Každý den nacházela pod stromečkem nějaký dáreček k její velké radosti . Dárky se nesly v duchu „hudebním“, což znamená obrovskou radost pro Váju.

Chtěli bychom všem poděkovat za podporu ve starém roce a do toho Nového přejeme hodně štěstí, hlavně zdraví a radost z každé maličkosti v životě.

Vája a její rodina.

Podzimní čas je trošku náročnější. Vája miluje koupání a nemoct navštěvovat bazén se jí vůbec nelíbí. Naštěstí je její druhou vášní koloběžka se kterou úspěšně prohání tátu i svoje „holky“ asistentky. Podnikáme dlouhé procházky s naším chlupatým parťákem Sikim. Vája miluje šustění listí a se Sikim si užívají zahradu listím zasypanou.

“ už se těším na vánoce“ je Vájina oblíbená věta, která teď zaznívá čím dál častěji. Půjdeme se kouknout na rozsvěcení stromečku, snad bude i ohňostroj. S holkama už zkoukla stromek na náměstí . Moc si čas s asistentkama užívá a my jsme velmi rádi, že nám pomáháte Váje dopřát její holky.

Další měsíc za námi. Škola v plném proudu, Vája si užívá spolužáky a nová dobrodružství s asistentkami. Poprvé spala mimo domov se svýma „holkama“.

Všichni si tento víkendoví pobyt přes noc v krásném prostředí Javoříčka  nad očekávání náramně užili. Vája jezdila na koni, měli malou párty, procházky v přírodě. Ani se jí nechtělo domů. Děkujeme všem dárcům, že nám pomáháte Váje prožít tahle malá dobrodružství.

Vája a její máma

Skončily prázdniny a Vája se celá natěšená vrátila do školy. Prázdniny si opravdu užila, ať už na táboře s „holkama“, nebo u bazénu s bráchou. Na výlety Váju moc neužije, ale na pár maličkých jsme ji vytáhli. Třeba do zoo, to má Vája moc ráda, sice ji proběhne rychlostí blesku, jen s minutovou  zastávkou u tygrů a lvů – ty fakt ráda, ale zážitek  v sobě nese dýl.

Ve škole na Váju čekala nová paní učitelka , “ starý“ pan asistent, nové dvě spolužačky a dva kluci parťáci z předešlích školních let. Začátek školního roku proběhl nad očekávání dobře, Vája si na změny rychlo zvykla.

Všem dárcům za Váju velké díky a přejeme vám krásný podzim.

Vája a máma.

Letošní prázdniny si Vája opravdu užívá. Další příměstký tábor má díky štědrým dárcům za sebou. Užila si spoustu zábavy ve vodě, holky asistentky se toho nebály a statečně s Vájou bezpočtukrát sjížděly skluzavku i tobogán. Výlety s koloběžkou  jsou pro Váju radost , posouvá hranice sportovního vyžití všem kolem okolo . K její velké radosti měla na táboře kolem sebe své oblíbené kamarády a zažili spolu dost zábavy .

Ikdyž jsou prázdniny fajn, Vája se už moc těší do školy.

Prázdniny…. tato pro většinu dětí skvělá doba, pro nás velmi náročná. Ale díky vám dárcům si je může Vája užívat skoro stejně jako “ normální“ děti.  Má za sebou příměstský tábor, výlety, koupání , jízdu na koni…. První měsíc za námi ,Vája je moc spokojená a škola ji ani moc nechybí ( i když se tam těší už od druhého dne prázdnin).

Milí dárci.

Vája , kdyby mohla , moc ráda by vám poděkovala za vaše finanční dary. Díky nim si může užívat asistence dvou skvělých holek. Zatím čerpala míň než je plánováno, ale musí si na více času mimo domov a bez  mámy  zvykat pomalu .  S holkama vesele cestuje autobusem, tramvají, courá po nákupáku , chodí na zmrzku a na hříště. Dokonce si troufly jet i na bazén. Vája si čas s nimi velice užívá a dokáže o nich „mluvit“ celý den v kuse.

Děkujeme a přejeme krásné pohodové léto. Vája a její máma