Darovat na Křídla pomoci

Valentýna Ž., 15 let

Autismus, mentální retardace Potřebuje 20 hod./měs. ~ 2 600 Kč

„V roce se s usměvavé holčičky stala hromádka neštěstí“.

Květen Chybí 3,4 hodin
Červen Chybí 20 hodin
Červenec Chybí 20 hodin
Chybí 43,4 hodin ~ 5 640 Kč
Celkem již bylo darováno: 34 660 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

Příběh VALENTÝNKY

Valentýna se narodila jako zdravá vlasatá holčička. Bohužel už ve dvou měsících začal její vývoj stagnovat a Vája musela začít cvičit Vojtovu metodu . Její vývoj pomaličku postupoval, ale v roce se z usměvavé holčičky stala hromádka neštěstí. Vadil jakýkoli hluk, více lidí v místnosti, na vše reagovala pláčem nebo apatií. Chodit začala ve dvou letech , nemluvila do čtyř let. Ve třech letech byl Váje diagnostikován Autismus a hyperaktivita. Po nástupu do speciální školky Vája začala dělat maličké pokroky, naučila se s dopomocí chodit na wc , začala mluvit – má echolálii, takže sice mluví hodně, ale ne smysluplně. Nástupem do základní speciální školy přibyly další diagnózy – porucha chování , epilepsie. S Vájou nebylo možné chodit do obchodu, na dětská hřiště, do restaurace, vždy přišel afektový stav doprovázený agresí vůči okolí. Válentýna potřebuje neustálý dohled, protože nemá žádný pud sebezáchovy a není schopna orientace a smysluplnékomunikace. Vzhledem k jejím afektům a epilepsii se stává poměrně často, že Vája musí opustit vyučování, proto je maminka s Vájou doma a nepracuje.

Snažíme se Váje dopřát to co ji zklidní a dělá ji radost. Má ráda koně, plavání, kontakt se zvířaty.

Díky postupnému zvykání na asistenty, jsme docílili toho, že Vája je schopna vydržet s asistenty delší dobu. Bohužel při jejím temperamentu, síle a nepředvídatelnosti jejího chování je zapotřebí mít v danou dobu asistenty dva. Doba trávená s asistenty je pro Váju velkým přínosem, díky nim zvládá cestu autobusem, který miluje, rychlý nekomplikovaný nákup v obchodě, dětské hřiště – raději poloprázdné, společné aktivity s dalšími dětmi ve škole.

Pomoc při financování asistenční služby by pro nás byla velká úleva.

Děkujeme za každou pomoc.

Jak se má Valentýna

Březen za kamna vlezem……. Letos to teda moc neplatí, ale nám to nevadí. Právě naopak. Vája může trávit více času venku , řádit na koloběžce .
Vája si prožila svůj první víkend bez rodičů , mimo domov. Bylo to náročné pro všechny , ale nakonec to Vája i její “ holky” zvládly na jedničku. Jsme moc rádi za tuto možnost , vyzkoušet jak bude Vája zvládat pobyt mimo domov bez mámy.
Ve škole měli tradiční karneval , který si Vája moc užila. Sice jsme museli trochu víc improvizovat, nebo nám Vája poněkud ze svého oblíbeného kostýmu indiánky vyrostla 🥴, ale kostým kuchařky si jí líbil taky 😁

Moc děkujeme, že nám pomáháte Váje dopřát nové zážitky a pravidelný čas trávený s jejíma “holkama”

Vája a její máma

Únor nás překvapuje svým až jarním počasím, no Vája je spokojená. Procházky se Sikim, řádění na koloběžce to je její oblíbené.

Sice nás trochu potrápili nemoci, ale už zase “řádí” jako čertík😁

Vája má za sebou první odlehčovací víkend mimo domov, zvládla to docela dobře, až jsme byli překvapení. Měla svoje holky, tak máma až tak nechyběla.
Děkujeme všem , kteří pomáhají Váje prožívat chvíle radosti s “ jejíma holkama” . Je kouzelné pozorovat , jak je šťastná a veselá.

Vája a její máma 😉

Prázdniny pryč, Vánoce daleko…. Vája chodí do školy, řádí na koloběžce, prohání jak tátu , tak holky asistentky, koloběžka to je její 😁 Jsme moc rádi , že můžeme Váje dopřát ,díky vaší pomoci i sobotní den s “holkama”.  Vája si to opravdu užívá. S “holkama “jezdí autobusem, chodí do cukrárny na zákusek( túze ráda pařížský rohlíček ), nakupují v obchodě. Tyhle ty nácviky, nám velmi usnadňují život.

Děkujeme všem móc. Vája s rodinou

Prázdniny pryč, Vánoce daleko…. Vája chodí do školy, řádí na koloběžce, prohání jak tátu , tak holky asistentky, koloběžka to je její 😁 Jsme moc rádi , že můžeme Váje dopřát ,díky vaší pomoci i sobotní den s “holkama”.  Vája si to opravdu užívá. S “holkama “jezdí autobusem, chodí do cukrárny na zákusek (túze ráda pařížský rohlíček ), nakupují v obchodě. Tyhle ty nácviky, nám velmi usnadňují život.

Děkujeme všem móc. Vája s rodinou

A je tu září, začala škola. Vája už se nemohla dočkat. Začátek školního roku byl hektický, ale ve škole se nic nezměnilo. Na Váju čekala stejná paní učitelka s asistentem, kamarádi z loňska a jeden staronový spolužák. Bohužel už ji stihla skolit rýma, tak po týdnu školy opět doma. Naštěstí ne na dlouho a Vája se mohla vrhnout do dalších dobrodružství. Má své holky a je moc spokojená.
děkujeme , že nám pomáháte dělat Váje živnost veselejší . Moc to pro nás znamená.
vája a její máma

Více

Vzkazy