Darovat na Křídla pomoci

Valentýna Ž., 15 let

Autismus, mentální retardace Potřebuje 20 hod./měs. ~ 2 600 Kč

„V roce se s usměvavé holčičky stala hromádka neštěstí“.

Leden Pokryto
Únor Pokryto
Březen Chybí 20 hodin
Chybí 20,8 hodin ~ 2 700 Kč
Celkem již bylo darováno: 34 660 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

Příběh VALENTÝNKY

Valentýna se narodila jako zdravá vlasatá holčička. Bohužel už ve dvou měsících začal její vývoj stagnovat a Vája musela začít cvičit Vojtovu metodu . Její vývoj pomaličku postupoval, ale v roce se z usměvavé holčičky stala hromádka neštěstí. Vadil jakýkoli hluk, více lidí v místnosti, na vše reagovala pláčem nebo apatií. Chodit začala ve dvou letech , nemluvila do čtyř let. Ve třech letech byl Váje diagnostikován Autismus a hyperaktivita. Po nástupu do speciální školky Vája začala dělat maličké pokroky, naučila se s dopomocí chodit na wc , začala mluvit – má echolálii, takže sice mluví hodně, ale ne smysluplně. Nástupem do základní speciální školy přibyly další diagnózy – porucha chování , epilepsie. S Vájou nebylo možné chodit do obchodu, na dětská hřiště, do restaurace, vždy přišel afektový stav doprovázený agresí vůči okolí. Válentýna potřebuje neustálý dohled, protože nemá žádný pud sebezáchovy a není schopna orientace a smysluplnékomunikace. Vzhledem k jejím afektům a epilepsii se stává poměrně často, že Vája musí opustit vyučování, proto je maminka s Vájou doma a nepracuje.

Snažíme se Váje dopřát to co ji zklidní a dělá ji radost. Má ráda koně, plavání, kontakt se zvířaty.

Díky postupnému zvykání na asistenty, jsme docílili toho, že Vája je schopna vydržet s asistenty delší dobu. Bohužel při jejím temperamentu, síle a nepředvídatelnosti jejího chování je zapotřebí mít v danou dobu asistenty dva. Doba trávená s asistenty je pro Váju velkým přínosem, díky nim zvládá cestu autobusem, který miluje, rychlý nekomplikovaný nákup v obchodě, dětské hřiště – raději poloprázdné, společné aktivity s dalšími dětmi ve škole.

Pomoc při financování asistenční služby by pro nás byla velká úleva.

Děkujeme za každou pomoc.

Jak se má Valentýna

Prázdniny pryč, Vánoce daleko…. Vája chodí do školy, řádí na koloběžce, prohání jak tátu , tak holky asistentky, koloběžka to je její 😁 Jsme moc rádi , že můžeme Váje dopřát ,díky vaší pomoci i sobotní den s “holkama”.  Vája si to opravdu užívá. S “holkama “jezdí autobusem, chodí do cukrárny na zákusek( túze ráda pařížský rohlíček ), nakupují v obchodě. Tyhle ty nácviky, nám velmi usnadňují život.

Děkujeme všem móc. Vája s rodinou

Prázdniny pryč, Vánoce daleko…. Vája chodí do školy, řádí na koloběžce, prohání jak tátu , tak holky asistentky, koloběžka to je její 😁 Jsme moc rádi , že můžeme Váje dopřát ,díky vaší pomoci i sobotní den s “holkama”.  Vája si to opravdu užívá. S “holkama “jezdí autobusem, chodí do cukrárny na zákusek (túze ráda pařížský rohlíček ), nakupují v obchodě. Tyhle ty nácviky, nám velmi usnadňují život.

Děkujeme všem móc. Vája s rodinou

A je tu září, začala škola. Vája už se nemohla dočkat. Začátek školního roku byl hektický, ale ve škole se nic nezměnilo. Na Váju čekala stejná paní učitelka s asistentem, kamarádi z loňska a jeden staronový spolužák. Bohužel už ji stihla skolit rýma, tak po týdnu školy opět doma. Naštěstí ne na dlouho a Vája se mohla vrhnout do dalších dobrodružství. Má své holky a je moc spokojená.
děkujeme , že nám pomáháte dělat Váje živnost veselejší . Moc to pro nás znamená.
vája a její máma

Prázdniny jsou u konce, konečně bude škola😅 Vája se letos nemůže dočkat, i když prázdniny si užila náramně. Příměstský tábor s “holkama” byl třešinka na dortu. Koupání , tobogán, zoo a dokonce Vája zvládla návštěvu muzea . Není vůbec jednoduché pro Váju připravit celodenní program , zabavit ji. No naše “holky” jsou v tomhle jedničky. Moc za Váju děkujeme, že i díky Vám dárcům ji můžeme dopřát to co ji baví, naplňuje.

Prázdniny jsou tu. Červenec je vždy náročnější , než si Vája zvykne na nový režim . Letos ji to moc nejde, nejraději by do školy za dětmi a paní učitelkou a panem asistentem. No na štěstí bazén vše vyřeší a v letošních vedrech Vája dobrovolně nevyleze. Užívá si svůj čas s “holkama” a i s nimi tráví více času v bazénu než na koloběžce. Vája už má za sebou první příměstský tábor a na druhý se těší v srpnu.

Více

Vzkazy