Darovat na Křídla pomoci

Alena D., 90 let

Slepota, tělesné postižení 4. stupně Potřebuje 70 hod./měs. ~ 9 100 Kč

„Přes veškeré životní nástrahy mám velkou chuť do života“.

Únor Chybí 46,2 hodin
Březen Chybí 70 hodin
Duben Chybí 70 hodin
Chybí 186,2 hodin ~ 24 200 Kč
Celkem již bylo darováno: 70 870 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

PŘÍBĚH PANÍ ALENKY

Paní Alenka je velice laskavá a milá seniorka. Celý život se věnovala své rodině, práci a ochotnickému divadlu. Mezi přáteli, kterým vždy ráda pomáhala, byla velmi oblíbená. Ráda poznávala krásy České republiky a Slovenska, kde se svým manželem a dětmi jezdila na výlety stanovat. Trpělivě a neúnavně se starala o svého manžela, který byl po operaci srdce a měl ve stáří již velká motorická omezení. V roce 2018 dostala náhle zánět očního nervu a prakticky oslepla. Dva měsíce na to, její manžel, se kterým se znala od svých 17 let a žila ve spokojeném manželství 65 let, zemřel. Následně v důsledku pásového oparu ochrnula. I přes tyto životní nástrahy má ve svých 89 letech obrovskou chuť do života. Ráda by zůstala bydlet doma, občas jela na invalidním vozíku na procházku, ale bez asistenta to není možné. Její rodina jí maximálně podporuje, bohužel velmi omezeně, vzhledem ke zdravotnímu stavu dětí a k pracovní vytíženosti vnuček. Paní Alenka se svým důchodem a státní podporou není schopna, spolu s náklady na domácnost a dalšími nezbytnými náklady, pokrýt platbu asistenční služby. S podporou asistentek, které si velmi oblíbila, by mohla chodit na procházky možná i každý den a byla by (dle jejích slov) velmi šťastná a méně izolovaná.

Jak se má Alena

Vážení a milí dárci!

Za všechno, co pro nás děláte, pro lidi, kteří Vaši pomoc potřebují a jsou na ni závislí, Vám moc děkuji.

Přeji Vám do nového roku 2022 hlavně hodně zdraví, aby jste v každém dni zažili něco krásného a nikdy neztráceli optimismus, tak důležitý pro život.

Ještě jednou děkuji, Alena.

Drazí dárci, chtěla bych Vám poděkovat nejen za blahopřání k mým 90.narozeninám, ale i za veškeré příspěvky, které posíláte. Vnímám, že vedle Vašich darů, otevíráte směrem ke mně i své srdce. Velmi si toho cením. Díky Vaší podpoře mohu důstojně žít a radovat se z  každého nového dne. Ještě jednou děkuji a přeji Vám krásné podzimní dny.

Děkuji všem dárcům za příspěvky, díky nimž jsem v létě mohla s pomocí asistentek pobývat venku. Dokonce jsme zajeli na výlet na zahrádku. Užívala jsem si vyprávění asistentek i rodiny o jejich cestování, ráda se dozvídám nové věci o různých zemích.  Protože sama už číst nemohu, asistentky mi také předčítají knížky i časopisy.  Teď se těším na oslavu svých 90. narozenin s rodinou.

 

Děkujeme paní Vávrové za krásný dárek, babička je nadšená, polštářek ji udělal velikou radost.

Zdravíme a přejeme vše dobré.

 

 

Milí dárci,
ráda bych Vám poděkovala za Vaši podporu.Velice si toho vážím a věřte, že právě díky Vám, nadaci Pečovatel a podpoře své rodiny mohu žít důstojný život i přes svá četná omezení. Snažím se užít si každý den naplno se vším, co mi přináší. Přeji Vám vše dobré a ještě jednou upřímně děkuji za Vaši přízeň.
Více

Vzkazy