Darovat na Křídla pomoci

Alena D., 91 let

Slepota, tělesné postižení 4. stupně Potřebuje 25 hod./měs. ~ 3 250 Kč

„Přes veškeré životní nástrahy mám velkou chuť do života“.

Prosinec Pokryto
Leden Chybí 25 hodin
Únor Chybí 25 hodin
Chybí 50 hodin ~ 6 500 Kč
Celkem již bylo darováno: 125 300 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

PŘÍBĚH PANÍ ALENKY

Paní Alenka je velice laskavá a milá seniorka. Celý život se věnovala své rodině, práci a ochotnickému divadlu. Mezi přáteli, kterým vždy ráda pomáhala, byla velmi oblíbená. Ráda poznávala krásy České republiky a Slovenska, kde se svým manželem a dětmi jezdila na výlety stanovat. Trpělivě a neúnavně se starala o svého manžela, který byl po operaci srdce a měl ve stáří již velká motorická omezení. V roce 2018 dostala náhle zánět očního nervu a prakticky oslepla. Dva měsíce na to, její manžel, se kterým se znala od svých 17 let a žila ve spokojeném manželství 65 let, zemřel. Následně v důsledku pásového oparu ochrnula. I přes tyto životní nástrahy má ve svých 89 letech obrovskou chuť do života. Ráda by zůstala bydlet doma, občas jela na invalidním vozíku na procházku, ale bez asistenta to není možné. Její rodina jí maximálně podporuje, bohužel velmi omezeně, vzhledem ke zdravotnímu stavu dětí a k pracovní vytíženosti vnuček. Paní Alenka se svým důchodem a státní podporou není schopna, spolu s náklady na domácnost a dalšími nezbytnými náklady, pokrýt platbu asistenční služby. S podporou asistentek, které si velmi oblíbila, by mohla chodit na procházky možná i každý den a byla by (dle jejích slov) velmi šťastná a méně izolovaná.

Jak se má Alena

Milí dárci,

i tentokrát bych Vám ráda poděkovala za Vaši přízeň, která mi umožňuje žít normální život. Tyto měsíce ji budu potřebovat o to více, protože jsem bohužel při pravidelné procházce upadla a zlomila si nohu. Budu ale pilně rehabilitovat, abych opět mohla chodit a užívat si každého krásného dne. Udělám to kvůli sobě, své rodině, ale i Vám. Protože ve mě věříte a podporujete mne.
Přeji Vám krásné podzimní dny plné radosti.

Krásné léto všem,

zejména pak Vám dárcům, kteří nezůstáváte lhostejní a pomáháte těm, kteří to tolik potřebují. Díky Vám jsem strávila léto v poklidu a za podpory asistenčních služeb mohla vyjít ven, ucítit Slunce na svých tvářích i vůni po letním dešti.
Občas mám obavy z budoucnosti, ve zprávách slyším jednu špatnou zprávu za druhou – o vysokých cenách energií a zdražování potravin. Bude obtížné to zvládnout, ale věřím, že díky Vám to zvládnu, musím.
Dovolte mi, abych Vám ještě jednou upřímně poděkovala za Vaši dosavadní podporu a popřála Vám i Vašim rodinám hezký zbytek léta.
Vaše Alena Doucková

Květen – krásný voňavý měsíc.

Tím, že je maminka nevidomá, o to víc vnímá všechny vůně. Snažíme se s maminkou být každý den venku, pokud to počasí dovolí. Asistentky z Heweru ji pravidelně předčítají jak z maminčiných oblíbených knih, tak i z různých zajímavých časopisů.

Jsem velmi vděčná, že maminka může stále žít doma ve svém prostředí.

Osobní asistentky z Heweru jsou úžasné – díky za jejich obětavou práci.

Dcera

Vážení,

jsem ráda, že bylo v březnu krásné počasí. Při procházkách s ošetřovatelkou jsem cítila, že už sluníčko nabírá sílu. Slyšela jsem zpívat ptáčky…prostě jaro je tu:-)

Všechny Vás zdraví babička Alena

I když to venku někdy vypadá všelijak, jaro se nezadržitelně blíží. Už jsem dostala první sněženky ze zahrádky. Těším se na sluníčko a na procházky. Přeji Vám všem krásné jarní dny.

Babička Alena

Více

Vzkazy