Darovat na Křídla pomoci

Alena D., 92 let

Slepota, tělesné postižení 4. stupně Potřebuje 40 hod./měs. ~ 5 200 Kč

„Přes veškeré životní nástrahy mám velkou chuť do života“.

Červenec Pokryto
Srpen Pokryto
Září Chybí 21,9 hodin
Chybí 21,9 hodin ~ 2 850 Kč
Celkem již bylo darováno: 197 480 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

PŘÍBĚH PANÍ ALENKY

Paní Alenka je velice laskavá a milá seniorka. Celý život se věnovala své rodině, práci a ochotnickému divadlu. Mezi přáteli, kterým vždy ráda pomáhala, byla velmi oblíbená. Ráda poznávala krásy České republiky a Slovenska, kde se svým manželem a dětmi jezdila na výlety stanovat. Trpělivě a neúnavně se starala o svého manžela, který byl po operaci srdce a měl ve stáří již velká motorická omezení. V roce 2018 dostala náhle zánět očního nervu a prakticky oslepla. Dva měsíce na to, její manžel, se kterým se znala od svých 17 let a žila ve spokojeném manželství 65 let, zemřel. Následně v důsledku pásového oparu ochrnula. I přes tyto životní nástrahy má ve svých 89 letech obrovskou chuť do života. Ráda by zůstala bydlet doma, občas jela na invalidním vozíku na procházku, ale bez asistenta to není možné. Její rodina jí maximálně podporuje, bohužel velmi omezeně, vzhledem ke zdravotnímu stavu dětí a k pracovní vytíženosti vnuček. Paní Alenka se svým důchodem a státní podporou není schopna, spolu s náklady na domácnost a dalšími nezbytnými náklady, pokrýt platbu asistenční služby. S podporou asistentek, které si velmi oblíbila, by mohla chodit na procházky možná i každý den a byla by (dle jejích slov) velmi šťastná a méně izolovaná.

Jak se má Alena

Milí dárci,

píši vám tento dopis s obrovskou vděčností a ráda bych vyjádřila své velké poděkování za vaši nezištnou podporu a pomoc, kterou mi poskytujete i během předvánočního období. Jsem již stará a často se mi zdá, že některé věci jsou již nad mé síly, ale díky vaší štědrosti mohu prožít další nezapomenutelné Vánoce plné lásky a radosti.

Vaše podpora mi umožní letos strávit nádherné chvíle s rodinou, které by bez vás nebyly možné. Pečení vánočního cukroví s mou dcerou, tradiční chvíle u zdobeného stromku, smích vnoučat rozbalujících dárky – to vše je o to krásnější, když vím, že mám vaši podporu.

Vaše péče mi vrátila pocit sounáležitosti a zapojení do rodinného dění, za což jsem vám nesmírně vděčná. Přeji Vám prožití hezkých Vánoc a šťastného nového roku 2024 a prosím, přijměte mé upřímné díky za vše, co jste pro mě udělali. Vaše laskavost a empatie jsou darem, kterého si nejvíce vážím.

S hlubokým uznáním,

Alena

S pozdravem

Milí dárci,

ráda bych vám touto cestou vyjádřila svoji hlubokou vděčnost za vaši neocenitelnou finanční podporu. Vaše pomoc mi umožňuje žít důstojný život v domácím prostředí, kde se cítím v bezpečí a dobře se v něm vzhledem ke svým zrakovým omezením orientuji.

Chci vám také sdělit, že jsem nedávno oslavila mé úžasné 92. narozeniny společně se svou rodinou. Byl to krásný den plný radosti, lásky a vzpomínek, o který bych se chtěla s vámi alespoň touto větou podělit.

Vaše laskavost mi dodává sílu a optimismus, a připomíná mi, že na světě jsou lidé, kteří se starají o druhé. Vaše dary jsou pro mě důkazem lidského soucítění a solidarity a já si jich velmi vážím.Velice vám děkuji za vaši podporu a doufám, že mohu nadále pokračovat v mé cestě s vaší pomocí. Vaše štědrost je pro mě nepostradatelná a vše, co dělám, dělám s vděkem a vděčností za váš příspěvek k mému životu.

Vše dobré Vám přeje Alena

Vážené dárkyně a dárci,
ráda bych Vám vyjádřila svou hlubokou vděčnost za Vaši finanční pomoc, díky které jsem byla schopna zaplatit asistentky, jež mi nesmírně pomohly v obtížném období nemoci a horeček. Díky nim jsem mohla po uzdravení opět chodit na procházky a povídat si, což mi velmi pomohlo psychicky i fyzicky.
Vaše štědrá podpora mi přinesla nejen úlevu od každodenních strastí, ale i pocit, že nejsem sama v našich obtížích. Vaše laskavost a vstřícnost mi daly novou sílu a naději, že se vše zlepší.
Nemohu dostatečně zdůraznit, jak moc si Vaší pomoci vážím. Vaše obětavost mi dovolila soustředit se na zotavení a vytvořila příjemné a podpůrné prostředí kolem mě.
Děkuji. Alena

Moji milí dárci,

i tentokrát bych Vám ráda poděkovala za Vaši přízeň a podělila se s Vámi o jednu nevšední, byť zábavnou historku.

Byl jeden z krásných jarních dnů, kdy mě vnučka (spolu s pětiletým pravnoučátkem) vzala s invalidním vozíkem na krátkou procházku po okolí. Báječně jsme si popovídali, prohlédli si nové výstavby na sídlišti i jarní kvítí. Vypadalo to jako jeden z idylických dnů, do doby návratu domů, kdy jsme zjistili, že je jediný výtah v našem vchodu nefunkční. Podle informace předsedy SVJ výtah neměl jet několik dní. Bydlím v 7. patře a bohužel mé nohy mi neslouží natolik, abych se jen s podporou vnučky dostala zpět do bytu. Začalo se smrákat a já měla doma všechny věci včetně léků. Nezbylo mi nic jiného, než čekat na pomoc u vnučky doma, která naštěstí nebydlí daleko. Situaci začala řešit dcera, která po vyčerpání všech možností, dostala spásný nápad, a zavolala o pomoc k hradeckým hasičům, kteří vzápětí ochotně přijeli i s houkačkou. Za velkého zájmu okolí, mě čtyři šikovní a ochotní hasiči i s invalidním vozíkem vynesli do 7. patra. Za to jim patří velký dík a já mám dobrý pocit z toho, že stále existují lidi, kteří nejsou lhostejní a pomáhají druhým. Stejně jako Vy.

Krásné jaro.

S pozdravem Alena

Vážení,

Dovolte mi, abych Vám v prvé řadě upřímně podekovala za dosavadní podporu, která mi umožnila zlepšit kvalitu mého života a ponechat mě s Vaší podporou v domácím prostředí. Zůstat doma,  kde jsem zvyklá a kde se umím i přes moji těžkou zrakovou vadu bezpečně pohybovat, je pro mne nesmírně důležité. Mohu být blízko své rodině, povídat si s nimi při návštěvách. Nemusím být závislá na instituci, kam půjdu pouze dožít. Mám život ráda a přála bych si ho žít naplno do poslední chvíle. Od posledního pádu v listopadu 2022, kdy jsem si zlomila nohu v krčku,  jsem pobývala 3 měsíce v LDN. Necítím se ještě nejlépe a jsem velmi závislá na pomoci druhých a to bohužel i té finanční. Snažím se ale trpělivě na sobě pracovat tak, abych byla každým dnem schopnější a samostatnější. Mám obrovskou motivaci a věřím, že s Vaší pomocí budu opět žít jako před úrazem. Z tohoto důvodu Vás laskavě prosím, abyste i nadále stáli při mně a pomohli mi tuto obtížnou dobu překonat. Udělám vše, co je v mých silách a nikdy Vám nepřestanu být vděčná.

Více

Vzkazy