Darovat na Křídla pomoci

Alena D., 89 let

Slepota, tělesné postižení 4. stupně Potřebuje 70 hod./měs. ~ 9 100 Kč

„Přes veškeré životní nástrahy mám velkou chuť do života“.

Říjen Chybí 64,2 hodin
Listopad Chybí 70 hodin
Prosinec Chybí 70 hodin
Chybí 204,2 hodin ~ 26 540 Kč
Celkem již bylo darováno: 35 890 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

PŘÍBĚH PANÍ ALENKY

Paní Alenka je velice laskavá a milá seniorka. Celý život se věnovala své rodině, práci a ochotnickému divadlu. Mezi přáteli, kterým vždy ráda pomáhala, byla velmi oblíbená. Ráda poznávala krásy České republiky a Slovenska, kde se svým manželem a dětmi jezdila na výlety stanovat. Trpělivě a neúnavně se starala o svého manžela, který byl po operaci srdce a měl ve stáří již velká motorická omezení. V roce 2018 dostala náhle zánět očního nervu a prakticky oslepla. Dva měsíce na to, její manžel, se kterým se znala od svých 17 let a žila ve spokojeném manželství 65 let, zemřel. Následně v důsledku pásového oparu ochrnula. I přes tyto životní nástrahy má ve svých 89 letech obrovskou chuť do života. Ráda by zůstala bydlet doma, občas jela na invalidním vozíku na procházku, ale bez asistenta to není možné. Její rodina jí maximálně podporuje, bohužel velmi omezeně, vzhledem ke zdravotnímu stavu dětí a k pracovní vytíženosti vnuček. Paní Alenka se svým důchodem a státní podporou není schopna, spolu s náklady na domácnost a dalšími nezbytnými náklady, pokrýt platbu asistenční služby. S podporou asistentek, které si velmi oblíbila, by mohla chodit na procházky možná i každý den a byla by (dle jejích slov) velmi šťastná a méně izolovaná.

Jak se má Alena

Děkujeme paní Vávrové za krásný dárek, babička je nadšená, polštářek ji udělal velikou radost.

Zdravíme a přejeme vše dobré.

 

 

Milí dárci,
ráda bych Vám poděkovala za Vaši podporu.Velice si toho vážím a věřte, že právě díky Vám, nadaci Pečovatel a podpoře své rodiny mohu žít důstojný život i přes svá četná omezení. Snažím se užít si každý den naplno se vším, co mi přináší. Přeji Vám vše dobré a ještě jednou upřímně děkuji za Vaši přízeň.

Nejdřív bychom chtěli poděkovat všem dárcům. Je to krásný pocit, opravdu. Maminka je šťastná, že může být doma. V polovině května jsme ji vzali na výlet za její kamarádkou, se kterou se delší dobu neviděla. Je to přátelství, které trvá přes šedesát let. Na zahradě si holky popovídaly, bylo ten den krásné počasí. Přikládám fotku spokojené mamky.

Ošetřovatelky jsou velmi milé, chodí s babičkou ven skoro každý den. A pořád si mají co vypravovat nebo babičce čtou, což patří mezi její velmi oblíbenou činnost.

Ještě jednou všem dárcům děkujeme.

Více

Vzkazy