Darovat na Křídla pomoci

Alena D., 91 let

Slepota, tělesné postižení 4. stupně Potřebuje 25 hod./měs. ~ 3 250 Kč

„Přes veškeré životní nástrahy mám velkou chuť do života“.

Duben Pokryto
Květen Chybí 25 hodin
Červen Chybí 25 hodin
Chybí 50,5 hodin ~ 6 560 Kč
Celkem již bylo darováno: 126 430 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

PŘÍBĚH PANÍ ALENKY

Paní Alenka je velice laskavá a milá seniorka. Celý život se věnovala své rodině, práci a ochotnickému divadlu. Mezi přáteli, kterým vždy ráda pomáhala, byla velmi oblíbená. Ráda poznávala krásy České republiky a Slovenska, kde se svým manželem a dětmi jezdila na výlety stanovat. Trpělivě a neúnavně se starala o svého manžela, který byl po operaci srdce a měl ve stáří již velká motorická omezení. V roce 2018 dostala náhle zánět očního nervu a prakticky oslepla. Dva měsíce na to, její manžel, se kterým se znala od svých 17 let a žila ve spokojeném manželství 65 let, zemřel. Následně v důsledku pásového oparu ochrnula. I přes tyto životní nástrahy má ve svých 89 letech obrovskou chuť do života. Ráda by zůstala bydlet doma, občas jela na invalidním vozíku na procházku, ale bez asistenta to není možné. Její rodina jí maximálně podporuje, bohužel velmi omezeně, vzhledem ke zdravotnímu stavu dětí a k pracovní vytíženosti vnuček. Paní Alenka se svým důchodem a státní podporou není schopna, spolu s náklady na domácnost a dalšími nezbytnými náklady, pokrýt platbu asistenční služby. S podporou asistentek, které si velmi oblíbila, by mohla chodit na procházky možná i každý den a byla by (dle jejích slov) velmi šťastná a méně izolovaná.

Jak se má Alena

Vážení,

Dovolte mi, abych Vám v prvé řadě upřímně podekovala za dosavadní podporu, která mi umožnila zlepšit kvalitu mého života a ponechat mě s Vaší podporou v domácím prostředí. Zůstat doma,  kde jsem zvyklá a kde se umím i přes moji těžkou zrakovou vadu bezpečně pohybovat, je pro mne nesmírně důležité. Mohu být blízko své rodině, povídat si s nimi při návštěvách. Nemusím být závislá na instituci, kam půjdu pouze dožít. Mám život ráda a přála bych si ho žít naplno do poslední chvíle. Od posledního pádu v listopadu 2022, kdy jsem si zlomila nohu v krčku,  jsem pobývala 3 měsíce v LDN. Necítím se ještě nejlépe a jsem velmi závislá na pomoci druhých a to bohužel i té finanční. Snažím se ale trpělivě na sobě pracovat tak, abych byla každým dnem schopnější a samostatnější. Mám obrovskou motivaci a věřím, že s Vaší pomocí budu opět žít jako před úrazem. Z tohoto důvodu Vás laskavě prosím, abyste i nadále stáli při mně a pomohli mi tuto obtížnou dobu překonat. Udělám vše, co je v mých silách a nikdy Vám nepřestanu být vděčná.

Vážení dárci,

zdravím Vás ještě stále z nemocnice, kde rehabilituji a vypadá to, že bych za týden už mohla být zase doma.

Už se moc těším. Držte mi pěsti, ať se zase vše vrátí do starých kolejí.

Mějte krásné sněhové zimní dny.

Alena

Milí dárci,

vzpomínám na Vás v tento vánoční čas a znovu děkuji za každý příspěvek, který jste mi poslali. Letošní Vánoce pro mne nebyly jednoduché, poprvé ve svém životě jsem je nemohla trávit u štědrovečerního stolu se svojí rodinou, protože kvůli zlomenině nohy v krčku  jsem musela, bohužel, i v tento den zůstat v léčebně pro dlouhodobě nemocné. Vy mi ale svojí podporou dáváte naději na návrat do běžného života, na návrat domů. Vím, že to nebude jednoduché a noha se bude uzdravovat ještě dlouho, ale pilně cvičím tak, abych byla po návratu domů co nejsamostatnější. Už nyní ale vím, že to bez pomoci druhých a zejména pak Vaší nedokážu. Prosím Vás tedy o to, abyste mi i nadále zachovali přízeň a já Vám na oplátku slibuji, že budu žít naplno každý den a udělám vše proto, abyste na mě mohli být pyšní.

Přeji Vám všem krásné Vánoce a do roku 2023 hlavně zdraví  a radost z každého dne!

Děkuji Vám za milý dárek, udělal mi velikou radost.

S pozdravem Alena

Milí dárci,

i tentokrát bych Vám ráda poděkovala za Vaši přízeň, která mi umožňuje žít normální život. Tyto měsíce ji budu potřebovat o to více, protože jsem bohužel při pravidelné procházce upadla a zlomila si nohu. Budu ale pilně rehabilitovat, abych opět mohla chodit a užívat si každého krásného dne. Udělám to kvůli sobě, své rodině, ale i Vám. Protože ve mě věříte a podporujete mne.
Přeji Vám krásné podzimní dny plné radosti.

Krásné léto všem,

zejména pak Vám dárcům, kteří nezůstáváte lhostejní a pomáháte těm, kteří to tolik potřebují. Díky Vám jsem strávila léto v poklidu a za podpory asistenčních služeb mohla vyjít ven, ucítit Slunce na svých tvářích i vůni po letním dešti.
Občas mám obavy z budoucnosti, ve zprávách slyším jednu špatnou zprávu za druhou – o vysokých cenách energií a zdražování potravin. Bude obtížné to zvládnout, ale věřím, že díky Vám to zvládnu, musím.
Dovolte mi, abych Vám ještě jednou upřímně poděkovala za Vaši dosavadní podporu a popřála Vám i Vašim rodinám hezký zbytek léta.
Vaše Alena Doucková
Více

Vzkazy