Darovat na Křídla pomoci

Bohumil N., 88 let

„Již to, že si se mnou někdo povídá, mne drží při životě.“

Tomuto klientovi již není možné prostřednictvím nadačního fondu přispívat.Celkem dárci přispěli 118 830 Kč.

Příběh pana Bohumila

Můj příběh je jednoduchý a prostý. Nikdy bych nevěřil, že ho budu sepisovat. To si však asi neuvědomuje nikdo do té doby, než se jemu samotnému něco podobného stane…

Jako voják z povolání, hudebník trumpetista, jsem žil spokojeně se svou ženou v Nelahozevsi, obci známé jako rodiště Antonína Dvořáka. Na svět mi moje manželka přivedla dvě krásné děti. A protože se musela ještě starat o svou maminku, zanechala zaměstnání na ministerstvu a věnovala se domácí službě, za což jsem jí velmi vděčný a dodnes, i po její nedávné smrti, si toho nesmírně vážím.

Celý život jsem se snažil prožít s ženou a dětmi na vesnici plný a hodnotný život. Staral jsem se o svou zahrádku, kde jsem pěstoval ovocné stromy a choval domácí zvířata. Podle mne jsem žil hezký a šťastný život. Vše se změnilo, když moje dcera, ve které jsem viděl pokračování svých venkovských cílů, si při studiích přivodila psychickou zátěž a následně ji celoživotně diagnostikovali těžkou formu schizofrenie. Pro celou rodinu to znamenalo velkou spoustu změn, které jsme díky lásce a možnosti, že moje žena byla v domácnosti, dokázali zvládnout. Roky plynuly a mé ženě, která velkou tíhu nesla na svých bedrech, diagnostikovali otevřené bolestivé bercové vředy. I tak jsme nadále s běžnými úpravami domu a za velké podpory syna, který se staral o technický chod celé domácnosti, návštěvy u lékaře aj., vše zvládli. Mnozí to znáte ze svých příběhů.

K nemocem závažnějším se přidala dále štítná žláza u mé dcery a vysoký tlak u mé ženy,….. Nikdy jsem si nestěžoval, byl jsem voják. Až do chvíle, než jsem si zlomil nohu v krčku. A to už bylo na můj věk vážné. I to jsem musel zvládnout a zvládl, z těžké situace jsem se dostal. Chtěl jsem a musel jsem ještě být něco platný pro všechny doma. Stav mé ženy se postupně zhoršoval. Moje milovaná žena nám nakonec umřela doma. Péče o mojí ženu doma bylo všemi hodnoceno jako neúnosné a velmi náročné. Hodně nám tehdy pomohla společnost Hewer, bez které si psychickou i fyzickou starost snad ani nedovedu představit. O naši maminku, dceru a i mě se staral střídavě můj syn a paní asistentka Pavlínka ze zmiňované společnosti. Vypětí to bylo pro všechny tak náročné, že syn nakonec vážně onemocněl a sám byl hospitalizován. Jeho zdravotní stav se doufám může zlepšit, pokud si však bude moci alespoň občas odpočinout, protože situace v naší rodině byla a je za poslední léta opravdu tělesně i psychicky náročná a vyčerpávající. Velmi mě to bolí, když vidím, jak je provoz u nás náročný a já už nemám více sil pomoci.

Ne, nestěžuji si, chodím o hůlce, špatně slyším, ale osud mých dětí je pro mne velmi důležitý a chtěl bych být ještě užitečný. Snažím se touto cestou alespoň ulehčit synovi starosti a dceři slušné žití. Výborné a obdivuhodné práce, kterou Hewer odvádí, si velmi vážím a děkuji z celého srdce, že si budu moci s těmito neuvěřitelnými dušemi doma popovídat a alespoň tímto způsobem jim poděkovat a opětovat jim jejich lásku a klid.

Z celého srdce pokorně děkuji.

Jak se má Bohumil

Velmi Vás všechny zdravím a rád bych poděkoval za všechnu podporu a pomoc Pečovatele a milých dárců. Vážím si této podpory, díky které mohu mít dostatek hodin osobní asistence, kterou potřebuji, abych mohl zůstat žít doma s dcerou Maruškou.

A jak se mi daří? Začátkem roku trochu zápasím s nemocí průdušek, špatně se mi dýchá a musel jsem na vyšetření do nemocnice. Byl bych moc rád, kdyby to bylo zase dobré a mohl jsem se těšit z prodlužujících se dnů a naděje pomalu se blížícího jara.

Buďte všichni zdrávi, Bohumil

Radost a vděk… to je přesně to, co teď intenzivně prožívám.

Mohl jsem oslavit svoje 88té narozeniny a byla to skutečně krásná oslava. Syn mě pozval na oběd, kde jsme si povídali, pak mě odvezl k sobě domů, kde jsem strávil nádherné sobotní odpoledne s mojí milovanou rodinou. Je to už pár dní a já jsem té radosti stále plný. A také vděku, protože jsem si znovu uvědomil, jak je pro mě důležité  mít je všechny nablízku.

Víc tento měsíc nemám na srdci. Děkuji za každou takovou chvíli a děkuji vám všem.

Krásný podzim, váš Bohumil

Milí přátelé.

Konec léta pro mě a mojí dceru byl ovlivněný tím, že mě postihla mrtvička a sanitka mě odvezla do nemocnice. Strávil jsem několik dní na JIPU, ale nyní už jsem zpět. O trochu víc unavený, nemohoucí, ale zároveň mám radost z každého dne a z každé maličkosti, kterou ještě sám zvládnu. Občas mě popadne obrovský smutek, že těch věcí už není moc, pak si ale uvědomím svůj věk, vždyť mi bude v listopadu 88let ! Ještě zvládnu dojít na zahrádku a ještě udržím v ruce housle, takže mám z čeho se stále radovat.

Moc vás všechny zdravím a děkuji za krásné a milé dary od neznámých dárců, velmi si toho vážím. Pomáháte mi zaplatit tak důležitou pomoc, jaká je asistence, bez ní bych už nemohl zůstat doma, kde to miluji. Děkuji….

Váš Bohumil

Všechny opět srdečně zdravím.

Nedávno mě potěšil krásný dárek od paní Zuzany Vávrové, potah na polšťářek, je moc krásně ušitý a osobní dopis byl moc milý. Paní Vávrová má hezký charitativní projekt Polštářkem nezarmoutíš a opravdu nezarmoutil, ale moc potěšil. Děkuji.

A co je u mě nového? Na zahrádce pomalu dozrává ovoce ale moje síly už nestačí ani na to, abych ho otrhal. Pomohly mi moje asistentky a dokonce udělaly marmeládu z meruněk a rybízu. Hned jsem si řekl o palačinky s marmeládou a svět se zdál o něco hezčí…

Jsem vděčný za všechny lidi, kteří mi pomáhají v mém stavu, rodině, osobním asistentkám a Pečovateli a všem dárcům.

Děkuji a přeji krásný zbytek léta.

Váš Bohumil.

Zdravím všechny.

S létem přišly letní horka, která mi nedělají moc dobře a já jsem tak vděčný za své vzrostlé stromy na zahrádce, kde můžu odpočívat. Poslední měsíc se mi hodně zhoršil zdravotní stav, přidaly se problémy se srdcem a tak jsem byl nucen navštívit mnoho lékařů. Mám teď větší tým asistentek, těším se na každou z nich, protože mi přináší nejen pomoc, ale i velkou radost že si mám s kým popovídat.

Velmi vám děkuji a opatrujte se.

Bohumil

Více