Darovat na Křídla pomoci

Bohumil N., 87 let

Pohybové problémy Potřebuje 55 hod./měs. ~ 7 150 Kč

„Již to, že si se mnou někdo povídá, mne drží při životě.“

Červenec Chybí 14,2 hodin
Srpen Chybí 55 hodin
Září Chybí 55 hodin
Chybí 124,2 hodin ~ 16 150 Kč
Celkem již bylo darováno: 72 480 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

Příběh pana Bohumila

Můj příběh je jednoduchý a prostý. Nikdy bych nevěřil, že ho budu sepisovat. To si však asi neuvědomuje nikdo do té doby, než se jemu samotnému něco podobného stane…

Jako voják z povolání, hudebník trumpetista, jsem žil spokojeně se svou ženou v Nelahozevsi, obci známé jako rodiště Antonína Dvořáka. Na svět mi moje manželka přivedla dvě krásné děti. A protože se musela ještě starat o svou maminku, zanechala zaměstnání na ministerstvu a věnovala se domácí službě, za což jsem jí velmi vděčný a dodnes, i po její nedávné smrti, si toho nesmírně vážím.

Celý život jsem se snažil prožít s ženou a dětmi na vesnici plný a hodnotný život. Staral jsem se o svou zahrádku, kde jsem pěstoval ovocné stromy a choval domácí zvířata. Podle mne jsem žil hezký a šťastný život. Vše se změnilo, když moje dcera, ve které jsem viděl pokračování svých venkovských cílů, si při studiích přivodila psychickou zátěž a následně ji celoživotně diagnostikovali těžkou formu schizofrenie. Pro celou rodinu to znamenalo velkou spoustu změn, které jsme díky lásce a možnosti, že moje žena byla v domácnosti, dokázali zvládnout. Roky plynuly a mé ženě, která velkou tíhu nesla na svých bedrech, diagnostikovali otevřené bolestivé bercové vředy. I tak jsme nadále s běžnými úpravami domu a za velké podpory syna, který se staral o technický chod celé domácnosti, návštěvy u lékaře aj., vše zvládli. Mnozí to znáte ze svých příběhů.

K nemocem závažnějším se přidala dále štítná žláza u mé dcery a vysoký tlak u mé ženy,….. Nikdy jsem si nestěžoval, byl jsem voják. Až do chvíle, než jsem si zlomil nohu v krčku. A to už bylo na můj věk vážné. I to jsem musel zvládnout a zvládl, z těžké situace jsem se dostal. Chtěl jsem a musel jsem ještě být něco platný pro všechny doma. Stav mé ženy se postupně zhoršoval. Moje milovaná žena nám nakonec umřela doma. Péče o mojí ženu doma bylo všemi hodnoceno jako neúnosné a velmi náročné. Hodně nám tehdy pomohla společnost Hewer, bez které si psychickou i fyzickou starost snad ani nedovedu představit. O naši maminku, dceru a i mě se staral střídavě můj syn a paní asistentka Pavlínka ze zmiňované společnosti. Vypětí to bylo pro všechny tak náročné, že syn nakonec vážně onemocněl a sám byl hospitalizován. Jeho zdravotní stav se doufám může zlepšit, pokud si však bude moci alespoň občas odpočinout, protože situace v naší rodině byla a je za poslední léta opravdu tělesně i psychicky náročná a vyčerpávající. Velmi mě to bolí, když vidím, jak je provoz u nás náročný a já už nemám více sil pomoci.

Ne, nestěžuji si, chodím o hůlce, špatně slyším, ale osud mých dětí je pro mne velmi důležitý a chtěl bych být ještě užitečný. Snažím se touto cestou alespoň ulehčit synovi starosti a dceři slušné žití. Výborné a obdivuhodné práce, kterou Hewer odvádí, si velmi vážím a děkuji z celého srdce, že si budu moci s těmito neuvěřitelnými dušemi doma popovídat a alespoň tímto způsobem jim poděkovat a opětovat jim jejich lásku a klid.

Z celého srdce pokorně děkuji.

Jak se má Bohumil

Květen byl pro mě a mojí dceru plný změn. Protože u nás skončily dvě asistentky, seznamovali jsme se s novými a věřím, že to bude stejně krásná spolupráce, jako byla dosud s původními asistentkami. Protože se mi zhoršil zdravotní stav, tak jsem v květnu jezdil hodně k lékařům do Prahy. Snad mi to zdraví dovolí a prožiju léto tak, jak to mám rád, to znamená co nejvíce na mojí milované zahrádce, i když práci na ní už nezastanu, alespoň se budu těšit pohledem na ní.

Nově mám asistenci i během víkendu a jsem moc rád, že si to díky právě Nadačnímu fondu Pečovatel mohu dovolit.

Všem moc děkuji a přeji krásné dny.

Bohumil

Co je u mě nového? Asistence se rozšiřuje i na víkendy, protože potřebuji víc pomoci. Jsem velmi rád, že mám takovou pomoc.

Vážím si veškeré podpory, kterou teď mám, protože to není samozřejmost.

Přeji všem krásné jaro,  Bohumil

Březen mi přinesl několik změn. Protože moje asistentka byla v karanténě, poslal ke mně Hewer dvě nové asistentky Aničku a Petru. Několik dní předtím už jsem měl opravdu velký smutek a nebylo mi vůbec ani do povídání, ale příchodem nových asistentek začalo být u nás doma o něco veseleji, nové tváře, nové příběhy. A protože si opravdu rád povídám o životě, probraly jsme toho hodně. Také jsem již očkovaný proti covidu a jsem o něco klidnější. Zima už je ale opravdu dlouhá, cítím se izolovaný a dost často je mi smutno. Jsem tedy vděčný moc za asistentky a za těch pár hodin denně, kdy tady nemusím být sám se svojí nemocnou dcerou. Jsem rád, že nám děvčata i uvaří a uklidí, sami bychom už nic z toho nezvládli.

Děkuji za podporu a přeji si, aby už bylo líp pro všechny.

Bohumil

Jsem tady zase po měsíci s novinkami. Jenže moc ani nevím, co psát… Zima už je dlouhá, vyhlížím s asistentkami jaro a nemůžu se dočkat. Letošní zima je pro mě obzvlášť těžká. První, kdy jsem bez mé ženy a postupně se s tím smiřuji. Pak také ta izolace, která teď je, mi nedělá dobře. Jsem proto opravdu rád, že mám osobní asistenci a někdy mám pocit, že víc potřebuji povídání než fyzickou podporu. Nově si zvykám na nouzové tlačítko, abych si mohl přivolat pomoc a celkově se smiřuji, že síly ubívají…

Ale stále je důvod se radovat. Na fotce ukazuji asistentce dřevo, které se nám povedlo nachystat na zimu a hezky srovnat. Maličkosti, které mě drží při životě.

Děkuji za podporu nadaci a oběma svým úžasným asistentkám, Pavlíně a Štěpánce. Všem dárcům moc děkuji za dary.

Bohumil.

Zdravím všechny v novém roce.

A co je u nás nového? Obě asistentky se o mě a mojí dceru krásně starají. Když mi to síly a zdraví dovolí, zvládáme i krátké procházky. A já jsem moc rád, že se mohu potěšit pohledem na stromy u Vltavy, které jsem vysadil před lety a mohu vidět, jak se jim daří. Jsou to maličkosti, malé radosti, které mě ale drží při životě.

Do nadace mi přišly dary, za které jsem velmi vděčný a všem dárcům moc děkuji.

Všem nám přeji šťastný nový rok, pevné zdraví a radost. Věřím, že přijdou lepší časy…

Váš Bohumil

Více

Vzkazy