Darovat na Křídla pomoci

Bohumil N., 87 let

Pohybové problémy Potřebuje 55 hod./měs. ~ 7 150 Kč

„Již to, že si se mnou někdo povídá, mne drží při životě.“

Říjen Chybí 44 hodin
Listopad Chybí 55 hodin
Prosinec Chybí 55 hodin
Chybí 154 hodin ~ 20 020 Kč
Celkem již bylo darováno: 83 460 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

Příběh pana Bohumila

Můj příběh je jednoduchý a prostý. Nikdy bych nevěřil, že ho budu sepisovat. To si však asi neuvědomuje nikdo do té doby, než se jemu samotnému něco podobného stane…

Jako voják z povolání, hudebník trumpetista, jsem žil spokojeně se svou ženou v Nelahozevsi, obci známé jako rodiště Antonína Dvořáka. Na svět mi moje manželka přivedla dvě krásné děti. A protože se musela ještě starat o svou maminku, zanechala zaměstnání na ministerstvu a věnovala se domácí službě, za což jsem jí velmi vděčný a dodnes, i po její nedávné smrti, si toho nesmírně vážím.

Celý život jsem se snažil prožít s ženou a dětmi na vesnici plný a hodnotný život. Staral jsem se o svou zahrádku, kde jsem pěstoval ovocné stromy a choval domácí zvířata. Podle mne jsem žil hezký a šťastný život. Vše se změnilo, když moje dcera, ve které jsem viděl pokračování svých venkovských cílů, si při studiích přivodila psychickou zátěž a následně ji celoživotně diagnostikovali těžkou formu schizofrenie. Pro celou rodinu to znamenalo velkou spoustu změn, které jsme díky lásce a možnosti, že moje žena byla v domácnosti, dokázali zvládnout. Roky plynuly a mé ženě, která velkou tíhu nesla na svých bedrech, diagnostikovali otevřené bolestivé bercové vředy. I tak jsme nadále s běžnými úpravami domu a za velké podpory syna, který se staral o technický chod celé domácnosti, návštěvy u lékaře aj., vše zvládli. Mnozí to znáte ze svých příběhů.

K nemocem závažnějším se přidala dále štítná žláza u mé dcery a vysoký tlak u mé ženy,….. Nikdy jsem si nestěžoval, byl jsem voják. Až do chvíle, než jsem si zlomil nohu v krčku. A to už bylo na můj věk vážné. I to jsem musel zvládnout a zvládl, z těžké situace jsem se dostal. Chtěl jsem a musel jsem ještě být něco platný pro všechny doma. Stav mé ženy se postupně zhoršoval. Moje milovaná žena nám nakonec umřela doma. Péče o mojí ženu doma bylo všemi hodnoceno jako neúnosné a velmi náročné. Hodně nám tehdy pomohla společnost Hewer, bez které si psychickou i fyzickou starost snad ani nedovedu představit. O naši maminku, dceru a i mě se staral střídavě můj syn a paní asistentka Pavlínka ze zmiňované společnosti. Vypětí to bylo pro všechny tak náročné, že syn nakonec vážně onemocněl a sám byl hospitalizován. Jeho zdravotní stav se doufám může zlepšit, pokud si však bude moci alespoň občas odpočinout, protože situace v naší rodině byla a je za poslední léta opravdu tělesně i psychicky náročná a vyčerpávající. Velmi mě to bolí, když vidím, jak je provoz u nás náročný a já už nemám více sil pomoci.

Ne, nestěžuji si, chodím o hůlce, špatně slyším, ale osud mých dětí je pro mne velmi důležitý a chtěl bych být ještě užitečný. Snažím se touto cestou alespoň ulehčit synovi starosti a dceři slušné žití. Výborné a obdivuhodné práce, kterou Hewer odvádí, si velmi vážím a děkuji z celého srdce, že si budu moci s těmito neuvěřitelnými dušemi doma popovídat a alespoň tímto způsobem jim poděkovat a opětovat jim jejich lásku a klid.

Z celého srdce pokorně děkuji.

Jak se má Bohumil

Milí přátelé.

Konec léta pro mě a mojí dceru byl ovlivněný tím, že mě postihla mrtvička a sanitka mě odvezla do nemocnice. Strávil jsem několik dní na JIPU, ale nyní už jsem zpět. O trochu víc unavený, nemohoucí, ale zároveň mám radost z každého dne a z každé maličkosti, kterou ještě sám zvládnu. Občas mě popadne obrovský smutek, že těch věcí už není moc, pak si ale uvědomím svůj věk, vždyť mi bude v listopadu 88let ! Ještě zvládnu dojít na zahrádku a ještě udržím v ruce housle, takže mám z čeho se stále radovat.

Moc vás všechny zdravím a děkuji za krásné a milé dary od neznámých dárců, velmi si toho vážím. Pomáháte mi zaplatit tak důležitou pomoc, jaká je asistence, bez ní bych už nemohl zůstat doma, kde to miluji. Děkuji….

Váš Bohumil

Všechny opět srdečně zdravím.

Nedávno mě potěšil krásný dárek od paní Zuzany Vávrové, potah na polšťářek, je moc krásně ušitý a osobní dopis byl moc milý. Paní Vávrová má hezký charitativní projekt Polštářkem nezarmoutíš a opravdu nezarmoutil, ale moc potěšil. Děkuji.

A co je u mě nového? Na zahrádce pomalu dozrává ovoce ale moje síly už nestačí ani na to, abych ho otrhal. Pomohly mi moje asistentky a dokonce udělaly marmeládu z meruněk a rybízu. Hned jsem si řekl o palačinky s marmeládou a svět se zdál o něco hezčí…

Jsem vděčný za všechny lidi, kteří mi pomáhají v mém stavu, rodině, osobním asistentkám a Pečovateli a všem dárcům.

Děkuji a přeji krásný zbytek léta.

Váš Bohumil.

Zdravím všechny.

S létem přišly letní horka, která mi nedělají moc dobře a já jsem tak vděčný za své vzrostlé stromy na zahrádce, kde můžu odpočívat. Poslední měsíc se mi hodně zhoršil zdravotní stav, přidaly se problémy se srdcem a tak jsem byl nucen navštívit mnoho lékařů. Mám teď větší tým asistentek, těším se na každou z nich, protože mi přináší nejen pomoc, ale i velkou radost že si mám s kým popovídat.

Velmi vám děkuji a opatrujte se.

Bohumil

Květen byl pro mě a mojí dceru plný změn. Protože u nás skončily dvě asistentky, seznamovali jsme se s novými a věřím, že to bude stejně krásná spolupráce, jako byla dosud s původními asistentkami. Protože se mi zhoršil zdravotní stav, tak jsem v květnu jezdil hodně k lékařům do Prahy. Snad mi to zdraví dovolí a prožiju léto tak, jak to mám rád, to znamená co nejvíce na mojí milované zahrádce, i když práci na ní už nezastanu, alespoň se budu těšit pohledem na ní.

Nově mám asistenci i během víkendu a jsem moc rád, že si to díky právě Nadačnímu fondu Pečovatel mohu dovolit.

Všem moc děkuji a přeji krásné dny.

Bohumil

Co je u mě nového? Asistence se rozšiřuje i na víkendy, protože potřebuji víc pomoci. Jsem velmi rád, že mám takovou pomoc.

Vážím si veškeré podpory, kterou teď mám, protože to není samozřejmost.

Přeji všem krásné jaro,  Bohumil

Více

Vzkazy