Darovat na Křídla pomoci

Bohumil N., 86 let

Pohybové problémy Potřebuje 45 hod./měs. ~ 5 850 Kč

\"Již to, že si se mnou někdo povídá, mne drží při životě.\"

Listopad Pokryto
Prosinec Pokryto
Leden Chybí 4,8 hodin
Chybí 4,8 hodin ~ 620 Kč
Celkem již bylo darováno: 34 480 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

Příběh pana Bohumila

Můj příběh je jednoduchý a prostý. Nikdy bych nevěřil, že ho budu sepisovat. To si však asi neuvědomuje nikdo do té doby, než se jemu samotnému něco podobného stane…

Jako voják z povolání, hudebník trumpetista, jsem žil spokojeně se svou ženou v Nelahozevsi, obci známé jako rodiště Antonína Dvořáka. Na svět mi moje manželka přivedla dvě krásné děti. A protože se musela ještě starat o svou maminku, zanechala zaměstnání na ministerstvu a věnovala se domácí službě, za což jsem jí velmi vděčný a dodnes, i po její nedávné smrti, si toho nesmírně vážím.

Celý život jsem se snažil prožít s ženou a dětmi na vesnici plný a hodnotný život. Staral jsem se o svou zahrádku, kde jsem pěstoval ovocné stromy a choval domácí zvířata. Podle mne jsem žil hezký a šťastný život. Vše se změnilo, když moje dcera, ve které jsem viděl pokračování svých venkovských cílů, si při studiích přivodila psychickou zátěž a následně ji celoživotně diagnostikovali těžkou formu schizofrenie. Pro celou rodinu to znamenalo velkou spoustu změn, které jsme díky lásce a možnosti, že moje žena byla v domácnosti, dokázali zvládnout. Roky plynuly a mé ženě, která velkou tíhu nesla na svých bedrech, diagnostikovali otevřené bolestivé bercové vředy. I tak jsme nadále s běžnými úpravami domu a za velké podpory syna, který se staral o technický chod celé domácnosti, návštěvy u lékaře aj., vše zvládli. Mnozí to znáte ze svých příběhů.

K nemocem závažnějším se přidala dále štítná žláza u mé dcery a vysoký tlak u mé ženy,….. Nikdy jsem si nestěžoval, byl jsem voják. Až do chvíle, než jsem si zlomil nohu v krčku. A to už bylo na můj věk vážné. I to jsem musel zvládnout a zvládl, z těžké situace jsem se dostal. Chtěl jsem a musel jsem ještě být něco platný pro všechny doma. Stav mé ženy se postupně zhoršoval. Moje milovaná žena nám nakonec umřela doma. Péče o mojí ženu doma bylo všemi hodnoceno jako neúnosné a velmi náročné. Hodně nám tehdy pomohla společnost Hewer, bez které si psychickou i fyzickou starost snad ani nedovedu představit. O naši maminku, dceru a i mě se staral střídavě můj syn a paní asistentka Pavlínka ze zmiňované společnosti. Vypětí to bylo pro všechny tak náročné, že syn nakonec vážně onemocněl a sám byl hospitalizován. Jeho zdravotní stav se doufám může zlepšit, pokud si však bude moci alespoň občas odpočinout, protože situace v naší rodině byla a je za poslední léta opravdu tělesně i psychicky náročná a vyčerpávající. Velmi mě to bolí, když vidím, jak je provoz u nás náročný a já už nemám více sil pomoci.

Ne, nestěžuji si, chodím o hůlce, špatně slyším, ale osud mých dětí je pro mne velmi důležitý a chtěl bych být ještě užitečný. Snažím se touto cestou alespoň ulehčit synovi starosti a dceři slušné žití. Výborné a obdivuhodné práce, kterou Hewer odvádí, si velmi vážím a děkuji z celého srdce, že si budu moci s těmito neuvěřitelnými dušemi doma popovídat a alespoň tímto způsobem jim poděkovat a opětovat jim jejich lásku a klid.

Z celého srdce pokorně děkuji.

Jak se má Bohumil:

I když mě stále pobolívají nohy a už se smiřuji s tím, že moc lepší to asi nebude, stále je z čeho se radovat.A ještě pořád zvládnu s asistentkou jít na krátkou procházku a mohu jí ukazovat okolí místa, kde jsem celý život žil a kde to mám rád.  Také jsme společně opékali buřtíky, na to jsem se moc těšil.

Novinkou je, že moje dcera Maruška bude od řijna také klientkou osobní asistence, Pavlínka jí tak bude moct například doprovázet k lékaři, což už nikdo jiný nezvládne. Je pro mě hodně důležité, že vím, že nejsme na nic s dcerou sami.

Na zahradě pokračuje moje úsilí a potěšení, letos byla veliká úroda vína a je sladké jako med.

Upřímně všem děkuji za velikou pomoc  a podporu, vážím si všech darů a všem přeji klid a zdraví v této poněkud nejisté době.

Váš Bohumil

Konečně ustaly horké dny, které mi nedělaly dobře a těším se z krásného babího léta. S asistentkou chodíme sbírat jablíčka, ze kterých mi pak peče štrůdl a jiné dobroty. Procházky mi dělají moc dobře, stejně jako společnost Pavlínky. V září mě čekají návštěvy lékařů, pobolívají mě nohy a byly dny, kdy jsem nemohl vůbec chodit, také tady byla sanitka a musel jsem na vyšetření do nemocnice.

Věřím ale, že mě čekají ještě krásné dny, které ze srdce přeji i vám všem.

Všem ze srdce děkuji za všechnu podporu, která mi od vás přichází.

Bohumil

Je to již druhý měsíc, kdy se těším z vaší pomoci a rád bych vám moc poděkoval. Díky vašim darům a pomoci nadace, mám asistentku Pavlínku každý den jako velkou oporu. Přichází denně v 8 hod a bývá zde až do odpoledne. V srpnu měla dovolenou a tak jsem mohl poznat novou asistentku Štěpánku, se kterou jsme si hned padli do oka já i moje dcera.

Srpen přinesl zatím velmi horké dny,které mi popravdě nedělají moc dobře, takže pokud to jde a jsem toho schopen, chodíme na procházky hned ráno a přes den se pak schovávám bud doma, nebo na zahradě pod kaštanem na lavičce. Zvládli jsme s asistentkou  dojít nasbírat ostružiny, dáváme sem fotku, abychom se pochlubili, kolik jsme zvládli nasbírat. Pavlínka mi pak udělá ovocné knedlíky, na které se opravdu hodně těším…

Přeji vám všem krásný zbytek prázdnin, dny plné lásky a dobrých lidí kolem sebe.

S vděčností, Bohumil

Prožívám krásné letní dny, plné slunce a konečně i plné dešťů, obojí je vzácný dar nejen pro moji zahradu, kde tak rád trávím čas.

Stále je tady ten smutek ze ztráty mé milované ženy a bývá mi opravdu hodně a často smutno. Snažím se i tak radovat se z maličkostí, např. ze zrající úrody. Z třešní mi asistentka udělala výbornou bublaninu. Společně jsme i posbírali popadaná jablka. Pomáhali nám k tomu kosáci zpěvem, který se mi snad nikdy neoposlouchá.

Když to jen trochu jde, začínám den třeba hraním na housle…

Velmi vám všem děkuji za podporu, která se mi od vás dostává, jsem za ní skutečně velmi vděčný.

Přeji všem láskyplné a krásné léto a ze srdce a s pokorou děkuji.

Bohumil N.

Více

Vzkazy