Darovat na Křídla pomoci

Daniela H., 79 let

Dětská mozková obrna Potřebuje 25 hod./měs. ~ 3 250 Kč

„Zůstala jsem sama, závislá na péči asistentů.“

Únor Pokryto
Březen Chybí 12,4 hodin
Duben Chybí 25 hodin
Chybí 37,4 hodin ~ 4 860 Kč
Celkem již bylo darováno: 104 990 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

Příběh Daniely

Jmenuji se Daniela a od narození trpím dětskou mozkovou obrnou. Jsem upoutaná na invalidní vozík.

Dětství bylo pěkné, pohodové, i když protkáno zdravotními problémy. Do školy jsem chodila normálně mezi zdravé děti, učitelé i spolužáci mi pomáhali, učila jsem se s vyznamenáním přesto, že jsem byla víc po nemocnicích než ve škole.

Doma jsem setrvala do svých 33 let, ale nějak jsem si přestávala se zdravými lidmi rozumět, dávali dost často najevo, že jsem jiná.

Tak jsem odešla proti vůli svých rodičů do ústavu s pracovním uplatněním. Tam jsem setrvala 36 let, zde jsem se i vdala, ovšem manželství se nevyvedlo.

Pak jsem si našla nového, milého a hodného přítele, byli jsme spolu 20 let, až do jeho smrti.

Potom se péče a podmínky v ústavu zhoršily, tak mě bratr vzal k sobě do Prahy, kde se o mě 3 roky staral. Máme k sobě blízký, silný citový vztah, hodně mi pomáhal, užila jsem si s ním hodně pěkných chvil. Bohužel bratr se odstěhoval, protože péči o mně už nezvládal.

Od té doby jsem sama, závislá na péči asistentů.

Děkuji Vám, za každý příspěvek, kterým mi asistenční péči pomůžete zaplatit.

Daniela

Jak se má Daniela:

Vazeni a mili v nadacnim fondu,co psat,co přat v dnesni divne dobe,snad jen aby vse dobre dopadlo,aby se zas vse brzy vratilo do starych dobrych koleji..drzte se. Habova. Dana.

Preju prijemne dny vsem v NF,je ted doba hekticka,ale prece jen jsem prozila hezke chvile s kamarady,byla i kultura i vylet do bakova..vase. Dana. Habova.

Moc zdravim nadacni fond,covid 19 mi hodne planu pokazil,ale prece jen mam v zari 2 akce kulturni a ceka me i rehabilitace,jinak chodim hodne ven pokud pocasi dovoli,mejte se hezky. Dana. Habova.

Více

Vzkazy