Chci darovat

Daniela H., 78 let

Dětská mozková obrna Potřebuje 45 hod./měs. ~ 5 850 Kč

„Zůstala jsem sama, závislá na péči asistentů.“

Srpen Chybí 29,2 hodin
Září Chybí 45 hodin
Chybí 74,2 hodin ~ 9 650 Kč
Celkem již bylo darováno: 46 900 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

Příběh Daniely

Jmenuji se Daniela a od narození trpím dětskou mozkovou obrnou. Jsem upoutaná na invalidní vozík.

Dětství bylo pěkné, pohodové, i když protkáno zdravotními problémy. Do školy jsem chodila normálně mezi zdravé děti, učitelé i spolužáci mi pomáhali, učila jsem se s vyznamenáním přesto, že jsem byla víc po nemocnicích než ve škole.

Doma jsem setrvala do svých 33 let, ale nějak jsem si přestávala se zdravými lidmi rozumět, dávali dost často najevo, že jsem jiná.

Tak jsem odešla proti vůli svých rodičů do ústavu s pracovním uplatněním. Tam jsem setrvala 36 let, zde jsem se i vdala, ovšem manželství se nevyvedlo.

Pak jsem si našla nového, milého a hodného přítele, byli jsme spolu 20 let, až do jeho smrti.

Potom se péče a podmínky v ústavu zhoršily, tak mě bratr vzal k sobě do Prahy, kde se o mě 3 roky staral. Máme k sobě blízký, silný citový vztah, hodně mi pomáhal, užila jsem si s ním hodně pěkných chvil. Bohužel bratr se odstěhoval, protože péči o mně už nezvládal.

Od té doby jsem sama, závislá na péči asistentů.

Děkuji Vám, za každý příspěvek, kterým mi asistenční péči pomůžete zaplatit.

Daniela

Jak se má Daniela:

Všechny vás zdravím . Posílám fotku z nákupu s mou asistentkou. Užívejte sluníčka.

Zdravím všechny v nadačním fondu. Tento měsíc jsem navštívila moje milované divadlo a muzikál Carmen. Mějte se moc hezky.

11.4  jsem se svezla metrem do divadla, které bylo úžasný, skvělý. Měly jsme u toho i menší dobrodružství s elektrickým vozíkem. Nevadí, moje  hoby jsem si užila v plné míře. Všechny zdravím.

Dobrý den , všechny zdravím.  V březnu jsem navštívila skvělou šou skupiny Abba revival.  Spolu se svojí asistentkou jsme byli z vystoupení nadšené.

Dobrý den, zdraví Daniela . Bohužel v duchu nadávám na zimní počasí ,protože mi brání v mých přáních.  Přesto se mi podařilo aspoň jednou navštívit divadlo.

Více

Vzkazy