Darovat na Křídla pomoci

Daniela H., 80 let

Dětská mozková obrna Potřebuje 45 hod./měs. ~ 5 850 Kč

„Zůstala jsem sama, závislá na péči asistentů.“

Říjen Chybí 40,2 hodin
Listopad Chybí 45 hodin
Prosinec Chybí 45 hodin
Chybí 130,2 hodin ~ 16 920 Kč
Celkem již bylo darováno: 125 540 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

Příběh Daniely

Jmenuji se Daniela a od narození trpím dětskou mozkovou obrnou. Jsem upoutaná na invalidní vozík.

Dětství bylo pěkné, pohodové, i když protkáno zdravotními problémy. Do školy jsem chodila normálně mezi zdravé děti, učitelé i spolužáci mi pomáhali, učila jsem se s vyznamenáním přesto, že jsem byla víc po nemocnicích než ve škole.

Doma jsem setrvala do svých 33 let, ale nějak jsem si přestávala se zdravými lidmi rozumět, dávali dost často najevo, že jsem jiná.

Tak jsem odešla proti vůli svých rodičů do ústavu s pracovním uplatněním. Tam jsem setrvala 36 let, zde jsem se i vdala, ovšem manželství se nevyvedlo.

Pak jsem si našla nového, milého a hodného přítele, byli jsme spolu 20 let, až do jeho smrti.

Potom se péče a podmínky v ústavu zhoršily, tak mě bratr vzal k sobě do Prahy, kde se o mě 3 roky staral. Máme k sobě blízký, silný citový vztah, hodně mi pomáhal, užila jsem si s ním hodně pěkných chvil. Bohužel bratr se odstěhoval, protože péči o mně už nezvládal.

Od té doby jsem sama, závislá na péči asistentů.

Děkuji Vám, za každý příspěvek, kterým mi asistenční péči pomůžete zaplatit.

Daniela

Jak se má Daniela

Zdravim nadacni fond. Tento mesic jsem mela celkem solidni,uspesne jsem zdolala neprijemnou nemoc a pak jsem se zucastnila nadherne svatby me pecovatelky,pozvani jsem s radosti prijala. Dana. H.

Zdravim nadacni fond a s radosti pisu,ze se mi lepsi zdrav.stav,ceka me i svatba moji asistentky. Rovnez dekuju za mily dárek . Daniela H.

Zdravím Nadační fond .Po delsim ležení se dostavam do kondice. . S velkými bolestmi páteře ale věřím , že se z toho dostanu.
Dana..

Zdravím nadační fond. Pandemie a úmrtí bratra se podepsalo na mém zdraví. A teď ležím s velkými bolestmi páteře a věřím , že se z toho dostanu.
Dana.

Zdravim nadacni fond,tento mesic jsem mela trosicku stesticka.slavila jsem kamaradky kulatiny,bylo fajn,dukazem je fotografie,?Dana

Více

Milan Enčev

Milan Enčev (* 4.1 ledna 1980 Kladno) je český divadelní a televizní herec. Od roku 2000 působí jako profesionální herec. V roce 2002 odešel z rodného Kladna do Prahy. Zde se setkal s režisérkou Ritou Jasinskou, Od roku 2007 v divadle Různých jmen. A od roku 2017 v Divadle Radka Brzobohatého. Hrál ve více jak 150 TV projektech a v divadlech po celé ČR.

Proč jsem patronem?

„Patronem se stát mě je čest! Neb budu vděčný, když jednou až budu mít méně sil se najde někdo, kdo mě třeba věnuje také hodinku času a bude třeba jen poslouchat. Dnes jsme plní sil a zítra můžeme být klidně na vozíčku. Je třeba nebýt lhostejný k osudu ostatních, aby nebyli ostatni lhostejní k osudu, který nás čeka.“

facebook.com/milan.encev.7
patron

Vzkazy