Darovat na Křídla pomoci

Daniela H., 83 let

„Zůstala jsem sama, závislá na péči asistentů.“

Tomuto klientovi již není možné prostřednictvím nadačního fondu přispívat.Celkem dárci přispěli 240 684 Kč.

Příběh Daniely

Jmenuji se Daniela a od narození trpím dětskou mozkovou obrnou. Jsem upoutaná na invalidní vozík.

Dětství bylo pěkné, pohodové, i když protkáno zdravotními problémy. Do školy jsem chodila normálně mezi zdravé děti, učitelé i spolužáci mi pomáhali, učila jsem se s vyznamenáním přesto, že jsem byla víc po nemocnicích než ve škole.

Doma jsem setrvala do svých 33 let, ale nějak jsem si přestávala se zdravými lidmi rozumět, dávali dost často najevo, že jsem jiná.

Tak jsem odešla proti vůli svých rodičů do ústavu s pracovním uplatněním. Tam jsem setrvala 36 let, zde jsem se i vdala, ovšem manželství se nevyvedlo.

Pak jsem si našla nového, milého a hodného přítele, byli jsme spolu 20 let, až do jeho smrti.

Potom se péče a podmínky v ústavu zhoršily, tak mě bratr vzal k sobě do Prahy, kde se o mě 3 roky staral. Máme k sobě blízký, silný citový vztah, hodně mi pomáhal, užila jsem si s ním hodně pěkných chvil. Bohužel bratr se odstěhoval, protože péči o mně už nezvládal.

Od té doby jsem sama, závislá na péči asistentů.

Děkuji Vám, za každý příspěvek, kterým mi asistenční péči pomůžete zaplatit.

Daniela

Jak se má Daniela

Dobrý den, dnes píšu za svou klientku já.

Paní Dana již dva měsíce bohužel  leží.

Zhoršil se jí zdravotní stav , ale statečně bojuje a snaží se aspoň na půl hodinky vrátit na vozík. Miluje jaro a teplo, tak všichni doufáme a věříme, že bude líp.

Zdraví osobní asistentka Katka.

Na Tri krale mi byli zazpivat a zahrat deti ze svymi ucitelkami ze zdejsi skolky. Bylo to krasné, dojemné. Potom jsem navstivila i tri divadla a dalsi dve me jeste cekaji. Prominte, chapu ze pisu stale o kulture, ale je to moje hobby, muj zivot, ja tim ziju. Zdravi Dana

Posilam fotku z Vanoc. Pripojuji pro mne prijemnou zpravu. Po dlouhych letech bydleni v Praze, jsem zazila prijemny sok. Po prvé jsem byla od pratel pozvana na Stedrou veceri.
Bylo to milé a velice prijemné.
Pekny pozdrav Vsem .
Dana

Pro nadaci posilam 2 fotky,1 je z cukrarny,kde popijim punc,a druha je z promoce me byvale asistentky,kde jsem se byla podivat.promoci jsem videla poprve,bol to uzasny zazitek. Dana. H.Pekny pozdrav vsem v nadaci,tak se mam tentokrat na co tesit.

Kamaradi pro me pripravili celodenni vylet po jiznich cechach,mem to rodnem bydlisti,abych jeste pred zimou uzila peknych dnu i chvil. Dana. H.

Více