Darovat na Křídla pomoci

Daniela H., 79 let

Dětská mozková obrna Potřebuje 25 hod./měs. ~ 3 250 Kč

„Zůstala jsem sama, závislá na péči asistentů.“

Září Chybí 21,2 hodin
Chybí 21,2 hodin ~ 2 750 Kč
Celkem již bylo darováno: 85 370 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

Příběh Daniely

Jmenuji se Daniela a od narození trpím dětskou mozkovou obrnou. Jsem upoutaná na invalidní vozík.

Dětství bylo pěkné, pohodové, i když protkáno zdravotními problémy. Do školy jsem chodila normálně mezi zdravé děti, učitelé i spolužáci mi pomáhali, učila jsem se s vyznamenáním přesto, že jsem byla víc po nemocnicích než ve škole.

Doma jsem setrvala do svých 33 let, ale nějak jsem si přestávala se zdravými lidmi rozumět, dávali dost často najevo, že jsem jiná.

Tak jsem odešla proti vůli svých rodičů do ústavu s pracovním uplatněním. Tam jsem setrvala 36 let, zde jsem se i vdala, ovšem manželství se nevyvedlo.

Pak jsem si našla nového, milého a hodného přítele, byli jsme spolu 20 let, až do jeho smrti.

Potom se péče a podmínky v ústavu zhoršily, tak mě bratr vzal k sobě do Prahy, kde se o mě 3 roky staral. Máme k sobě blízký, silný citový vztah, hodně mi pomáhal, užila jsem si s ním hodně pěkných chvil. Bohužel bratr se odstěhoval, protože péči o mně už nezvládal.

Od té doby jsem sama, závislá na péči asistentů.

Děkuji Vám, za každý příspěvek, kterým mi asistenční péči pomůžete zaplatit.

Daniela

Jak se má Daniela:

 

Zdravim nadacni fond. Ted je venku moc pekne,plne vyuzivam hezkych dni a byla jsem i na vylete v Bakove nad Jizerou..hezky den preje. D. Habová

 

Prijemnou vzpominku posilam vsem,tentokrat trochu jinym smerem,moje kamoska se stara o deti ve skolce a ja abych nebyla sama.,udelala me skolkovou tetou,deti me maji rady,zvykaji si,ja take,je to skvely,bezva,dukazem jsou fotky… H.

Prijemny den vsem v nadacnim fondu. Tentokrat jsem navstivila ne divadlo,ale operacni sal,operovali mi oci,sedy zakal,je to super.nadherne a ciste vidim. Dana. Habova.


Moc zdravim nadacni fond,přece jen mohu po delsi dobe napsat,ze se dostavam po pul roce na cerstvy vzduch,slunicko me vytahlo, můžu ven mejte se fajn. Dana. H.

Více

Vzkazy