Darovat na Křídla pomoci

Daniela H., 82 let

Dětská mozková obrna Potřebuje 55 hod./měs. ~ 7 150 Kč

„Zůstala jsem sama, závislá na péči asistentů.“

Duben Chybí 46,1 hodin
Květen Chybí 55 hodin
Červen Chybí 55 hodin
Chybí 156,1 hodin ~ 20 290 Kč
Celkem již bylo darováno: 226 280 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

Příběh Daniely

Jmenuji se Daniela a od narození trpím dětskou mozkovou obrnou. Jsem upoutaná na invalidní vozík.

Dětství bylo pěkné, pohodové, i když protkáno zdravotními problémy. Do školy jsem chodila normálně mezi zdravé děti, učitelé i spolužáci mi pomáhali, učila jsem se s vyznamenáním přesto, že jsem byla víc po nemocnicích než ve škole.

Doma jsem setrvala do svých 33 let, ale nějak jsem si přestávala se zdravými lidmi rozumět, dávali dost často najevo, že jsem jiná.

Tak jsem odešla proti vůli svých rodičů do ústavu s pracovním uplatněním. Tam jsem setrvala 36 let, zde jsem se i vdala, ovšem manželství se nevyvedlo.

Pak jsem si našla nového, milého a hodného přítele, byli jsme spolu 20 let, až do jeho smrti.

Potom se péče a podmínky v ústavu zhoršily, tak mě bratr vzal k sobě do Prahy, kde se o mě 3 roky staral. Máme k sobě blízký, silný citový vztah, hodně mi pomáhal, užila jsem si s ním hodně pěkných chvil. Bohužel bratr se odstěhoval, protože péči o mně už nezvládal.

Od té doby jsem sama, závislá na péči asistentů.

Děkuji Vám, za každý příspěvek, kterým mi asistenční péči pomůžete zaplatit.

Daniela

Jak se má Daniela

Na Tri krale mi byli zazpivat a zahrat deti ze svymi ucitelkami ze zdejsi skolky. Bylo to krasné, dojemné. Potom jsem navstivila i tri divadla a dalsi dve me jeste cekaji. Prominte, chapu ze pisu stale o kulture, ale je to moje hobby, muj zivot, ja tim ziju. Zdravi Dana

Posilam fotku z Vanoc. Pripojuji pro mne prijemnou zpravu. Po dlouhych letech bydleni v Praze, jsem zazila prijemny sok. Po prvé jsem byla od pratel pozvana na Stedrou veceri.
Bylo to milé a velice prijemné.
Pekny pozdrav Vsem .
Dana

Pro nadaci posilam 2 fotky,1 je z cukrarny,kde popijim punc,a druha je z promoce me byvale asistentky,kde jsem se byla podivat.promoci jsem videla poprve,bol to uzasny zazitek. Dana. H.Pekny pozdrav vsem v nadaci,tak se mam tentokrat na co tesit.

Kamaradi pro me pripravili celodenni vylet po jiznich cechach,mem to rodnem bydlisti,abych jeste pred zimou uzila peknych dnu i chvil. Dana. H.

Více

Milan Enčev

Milan Enčev (* 4.1 ledna 1980 Kladno) je český divadelní a televizní herec. Od roku 2000 působí jako profesionální herec. V roce 2002 odešel z rodného Kladna do Prahy. Zde se setkal s režisérkou Ritou Jasinskou, Od roku 2007 v divadle Různých jmen. A od roku 2017 v Divadle Radka Brzobohatého. Hrál ve více jak 150 TV projektech a v divadlech po celé ČR.

Proč jsem patronem?

„Patronem se stát mě je čest! Neb budu vděčný, když jednou až budu mít méně sil se najde někdo, kdo mě třeba věnuje také hodinku času a bude třeba jen poslouchat. Dnes jsme plní sil a zítra můžeme být klidně na vozíčku. Je třeba nebýt lhostejný k osudu ostatních, aby nebyli ostatni lhostejní k osudu, který nás čeka.“

facebook.com/milan.encev.7
patron

Vzkazy