Chci darovat

Daniela H., 78 let

Dětská mozková obrna Potřebuje 25 hod./měs. ~ 3 250 Kč

„Zůstala jsem sama, závislá na péči asistentů.“

Únor Pokryto
Březen Pokryto
Duben Pokryto
Na příští měsíce pokryto
Celkem již bylo darováno: 71 860 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

Příběh Daniely

Jmenuji se Daniela a od narození trpím dětskou mozkovou obrnou. Jsem upoutaná na invalidní vozík.

Dětství bylo pěkné, pohodové, i když protkáno zdravotními problémy. Do školy jsem chodila normálně mezi zdravé děti, učitelé i spolužáci mi pomáhali, učila jsem se s vyznamenáním přesto, že jsem byla víc po nemocnicích než ve škole.

Doma jsem setrvala do svých 33 let, ale nějak jsem si přestávala se zdravými lidmi rozumět, dávali dost často najevo, že jsem jiná.

Tak jsem odešla proti vůli svých rodičů do ústavu s pracovním uplatněním. Tam jsem setrvala 36 let, zde jsem se i vdala, ovšem manželství se nevyvedlo.

Pak jsem si našla nového, milého a hodného přítele, byli jsme spolu 20 let, až do jeho smrti.

Potom se péče a podmínky v ústavu zhoršily, tak mě bratr vzal k sobě do Prahy, kde se o mě 3 roky staral. Máme k sobě blízký, silný citový vztah, hodně mi pomáhal, užila jsem si s ním hodně pěkných chvil. Bohužel bratr se odstěhoval, protože péči o mně už nezvládal.

Od té doby jsem sama, závislá na péči asistentů.

Děkuji Vám, za každý příspěvek, kterým mi asistenční péči pomůžete zaplatit.

Daniela

Jak se má Daniela:

Dobrý den, zdravím všechny v nadační fondu. Nechci aby to vypadalo jako fráze ale opět jsem prožila jeden krásný kultúrni zážitek a 2 mám před sebou.  Přeju krásný zbytek svátků.

Pěkný pozdrav všem v nadačním fondu. I přes nepřízeň počasí jsem si užila divadla, nákupu i menšího výletu.Foto je důkazem.

Moc zdravím celou organizaci. Před pěti dny jsem se příjemně bavila na tradičním posvícení, byl hodně bohatý program . Za týden bude totéž ve vedlejší vesnici a pak mně čekají 3 divadla, prožila jsem i pěkný výlet do Pardubic.

Dobrý den, všechny moc zdravím a přeji příjemný den. Užívám si sluníčka a těším se na divadelní představení, které mně v nejbližší době čekají.  Pořídila jsem si skvělou pomůcku do postele, která mi usnadňuje pohyb a mám z ní velkou radost.

Více

Vzkazy