Darovat na Křídla pomoci

Eva R., 81 let

Dcera: „Sama již nezvládne nic, potřebuje celodenní dohled.“

Tomuto klientovi již není možné prostřednictvím nadačního fondu přispívat.Celkem dárci přispěli 68 664 Kč.

Příběh paní Evy

Již pět let maže jakási neviditelná ruka paní Evě veškeré vzpomínky z jejího života. Alzheimerova choroba postoupila do svého posledního stádia. Okolní svět včetně jejích nejbližších se pro ni stal zcela neznámým. Přesto žije ve svém bytě sama. Každý den za ní chodí její dcera, která o ni s láskou pečuje.

„Jakmile přijdu z práce, vystřídám asistentku a starám se o maminku do té doby, než usne. Pozdě večer pak odjíždím za svou rodinou a maminka zůstává přes noc sama doma se svým pejskem Betynkou. Na noční asistenci bohužel finance nemáme a tak celou noc trnu, aby se mamince nic nestalo. Raději před odchodem vypínám plyn i vodu“. říká paní Kateřina.

Ráno pak přichází asistentka, která jí pomůže s hygienou, zajistí podávání jídla i dávkování léků. Samotná komunikace s paní Evou je už také velmi náročná. Špatně vyslovuje a není jí příliš rozumět. Návštěva lékařů, úřadů nebo jen procházka či nákup se bez asistenční pomoci neobejdou.

Příspěvky na asistenční péči zajistí paní Evě tolik potřebnou pomoc ve dne i v noci.

Jak se má Eva

Zemřela 23.4.2017.Měla těžkou fázi Alzheimerovy choroby, rakovinu prsu,nádory v plicích a metastáze do jater.Poslední týden před smrtí již málo vnímala,přestala chodit a mluvit.Bylo nám jasné, že konec se blíží. 23.4. se její stav zhoršil tak,že jsme zavolali záchranku. Zatím jsme ji posadili do křesla. Zavřela oči,jako kdyby usnula.Záchranka přijela za 10 minut. Záchranářka již jenom konstantovala smrt. Smrt měla klidnou, bez bolesti.  Byli jsme u toho, zemřela nám před očima.Taky by jsem chtěl mít smrt, aby u mně byli moje děti. Komu se to podaří?

Tímto by jsem chtěl poděkovat všem, co nám pomáhali s péčí o mámu. Nadaci Pečovatel, všem lidem ,kteří přispívali, pečovatelkám Ivaně, Daniele a Markétě a dalším, které zaskakovali.

 

            

                                                               V. Riedl,syn

Je stále doma,v rámci možností spokojená,ale nevnímá asi již kdo co je.Denně jsou u mámy pečovatelky, bez jejichž pomoci by to už dávno nešlo. Večer a v sobotu a  v neděli je u ní sestra Katka.Její Alzheimerova choroba je už v nejhorším stadiu.Bohužel i rakovina se jí zhoršila,má další metastáze.Přesto je lepší, že je stále doma a je o ní postaráno.Před 10 dny měla 77 narozeniny.Z pěti dětí se tři ani nenamáhali podívat se na mámu.Ještě tímto děkuji Nadaci Pečovatel a rovněž pečovatelské službě Hewer za veškerou pomoc s naší mámou.

                                                       Vl.Riedl,syn

Milí dárci

Děkujeme za vaše příspěvky,které nám moc pomáhají.Díky vám zde mohou být paní asistentky i přes noc.Maminka se má dobře.Paní pečovatelky má moc ráda.I když se nemoc pomalinku zhoršuje jsme rádi že je v domácí péči.Jsme rádi že se ještě najdou hodní lidé jako jste vy.Díky času,který nám dáváte se může maminka věnovat různým aktivitám.Např:skládání kostiček,prohlížení knížek a menším procházkám.Mockrát děkuji všem dárcům.Její dcera Kateřina Mánková.

Milí dárci

Mockrát děkujeme za vaše příspěvky pro mojí maminku. Moc nám to pomáhá. Využíváme veškerou dotaci od vás. Maminka se má dobře, i když se jí nemoc zhoršuje, tak jsem moc ráda že je v domácí péči díky  vám.

S pozdravem její dcera Kateřina Mánková.

Děkuji

Děkujeme za vaše přispěvky. Maminka se má dobře. I když má alzheimerovu chorobu je štastná že je doma s jejím věrným pejskem Betynkou, proto bych chtěla poděkovat všem dárcům co mají srdce na pravém místě za velikou podporu k mojí mamince. I když se o ní starám sama jsem ráda, že je v domácí péči, proto ještě děkuji všem dobrým lidem.

S pozdravem její dcera Kateřina Mánková. 

Moc děkuji

Více