Darovat na Křídla pomoci

Gabriel B., 6 let

Atypický autismus, porucha řeči Potřebuje 15 hod./měs. ~ 1 950 Kč

„Peníze na terapie a asistenční péči nám nezbývají.“maminka

Leden Pokryto
Únor Pokryto
Březen Chybí 15 hodin
Chybí 15 hodin ~ 1 950 Kč
Celkem již bylo darováno: 18 200 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

PříběhGabriela

Gabriel má od 5ti let diagnostikovaný Atypický autismus, který se projevuje omezenou schopností orientace v sociálních situacích, rychlé střídání nálad, impulzivita a smích bez zjevné příčiny, problémy v komunikaci a opožděný vývoj řeči.

Do 1 roku věku byl vývoj přiměřený, až po 6.té nemoci se jeho chování začalo projevovat velmi nestandardně. Přestal slyšet na své jméno, velmi uplakaný a neklidný, často podrážděný, špatně spinkal. Spojovali jsme si to s růstem zoubků, tak jsme tomu nepřikláněli velkou váhu, nicméně víme, že už jeho bráška Shaník má diagnostikovaný těžký autismus, takže jsme přeci jen měli trochu obavy, jak to bude všechno probíhat. Obavy se začaly prohlubovat, když v jeho 3 letech neřekl žádné slovo, pouze křičel, byl vzpurný a vzdorovitý, nechtěl chodit za ruku, nic si nechat vysvětlit, o nic se nezajímal. Jeho docházka do jeslí skončila po pár dnech. Nebylo možné ho zadaptovat a já málem přišla o novou práci a zdravý rozum. Dny plné křiku dráždil jeho brášku a nebylo prakticky možné je nechat chvíli bez dozoru. Starší bráška Shane ho vždycky chtěl umlčet kousáním, škrábáním do obličeje, nyní má i patrné jizvičky na obličeji. Nemohli jsme nějakou dobu ani vycházet z domu – dvojkočárek byl velká past, jak začal malý Gabík plakat tak se Shane hned natahoval do kočárku a chtěl ho podrápat. V jednom člověku prakticky nemožné oba kluky zkorigovat a plně o ně pečovat. Izolovali jsme se od okolního světa. Chlapci mají nadále velké problémy se soužitím, Gabík je nyní velmi hyperaktivní, špatné soustředění, velmi hlučný, uzavřený často ve svém světě, nevnímá dění kolem něho, pokyny nerespektuje, pokud mají chvíli kluci dobrou náladu, tak si hrají na honěnou, jinak je to boj kdo z koho. Gabík si velmi často povídá sám pro sebe, nereaguje na otázky nebo rozhovor s druhou osobou. Často je afektovaný a vzdorovitý. Neumí si dlouho hrát s hračkami. V jídle je velmi vybíravý a během posledního roku se to ještě víc zhoršilo. Lpí na detailech, nesnáší běžné oblečení, na nich cedulky nebo trochu ušpiněné prádlo. 

Podstupujeme řadu terapií, poslechový trénink, ergoterapie, neurovývojovou terapii, hipoterapii a brzy zahájíme neurofeedback. Všechny tyto služby a další si musíme hradit. Syn dochází do stacionáře v Lentilce, kde má individuální péči a vzdělávání. Využíváme služeb osobní asistence, aby se péče trochu rozmělnila a nebylo vše na mě. Velkou podporu mám ve specializovaných centrech a asistenční služby. V současné době je už situace neúnosná a peníze na terapie, asistenční péči nám nezbývají.

Pomoc osobního asistenta je pro mne velmi důležitá, jelikož mohu i více času věnovat jiným věcem, v klidu nakoupit, zařídit úřady, práci, úklid a mít trochu času sama pro sebe. Synové potřebují každý osobní asistenci, protože není jednoduché péči zvládnout v jedné osobě. Často se vyskytují náročné situace, kdy starší syn je nervózní z přítomnosti mladšího syna a je k němu a sobě agresivní. Často dochází k žárlení a rivalitě, nelze si s nimi hrát společné hry nebo aktivity, protože každý vyžaduje specifický přístup.

Děkujeme za Vaši podporu.

Jak se má Gabriel

Zdrazí příznivci a dárci nadace pečovatel!

Velmi si vážíme Vaší podpory, která je pro nás velmi důležitá.

Gabriel se během listopadu už dostal do školky a opětovný nástup po delší nemoci nebyl zase tak špatný. Do školky se těšil a chodí tam rád. Bohužel se nyní neúčastní plavání, aby se mu zase kašel nevrátil. Hiporehabilitace jsou již pro tuto sezónu u konce. Chceme s maminkou opět zahájit neurofeedback, který je pro mne velmi prospěšný. Byli jsme také pozvaní na oslavu narozenin našich kamarádů, kterou jsme si náramně užili. Osobní asistentka jezdí za Gabíkem domů a věnuje se mu někdy až do večerních hodin. Pomalu si vyprávíme o Vánocích a moc se na ně těšíme.

 

Zdravíme všechny

Gabík a maminka

Zdravíme všechny dárce!

Říjen dal zabrat. Všichni moji spolužáci ve školce byli od září nemocní a já jsem se držel celou dobu zdráv. Ale začátkem října jsem začal kašlat a trápí mě kašel doteď. Takže jsem téměř celý říjen doma a léčím se. Je to velká nuda, ale osobní asistentka za mnou chodí domů a hraje si semnou. Také chodíme na krátké procházky a je to moc fajn. Snad budu brzy fit a budu moct jít zase do školky. Mám tam hodně aktivit, jezdím na koních, chodím plavat do velkého bazénu, cvičíme tam a tvoříme hodně věcí. Maminka mne vzala poprvé do kina, dávali můj oblíbený seriál Tlapkovou patrolu. To jsem si moc užil.

Pa

Gabík a mamka

Zdravíme všechny dárce a děkujeme za vaši podporu!

Gabík nastoupil do nové speciální školky, kde si velmi rychle zvyká a líbí se mu tam. Ve školce má velmi pestrý program a mnoho terapií, které mu pomáhají pro jeho další rozvoj.

Pokračuje v ergoterapiích, logopedii a začal chodit na kroužek plavání, které má moc rád. Také začne se školkou jezdit na hipoterapie, animalterapie, a další. S Gabíkem jezdíme 1x týdně na hiporehabilitace. Gabík zároveň tento měsíc oslavil své 6té narozeniny se svými kamarády a asistentkou. Velmi si je užil. Gabíkovi se zlepšují komunikační schopnosti a schopnost porozumění. Máme z toho velkou radost.

Děkujeme

Gabík a mamka

Zdravíme všechny dárce a děkujeme Vám za podporu!

V srpnu to byla ale jízda! Gabík se poprvé účastnil týdenního pobytového tábora se spolkem AAK, tento tábor byl zaměřen na rozvoj komunikačních dovedností a spolupráce. Gabíkovi se tam moc dařilo a líbilo. Koncem měsíce nastoupil zpátky do školky Lentilky a také to byl dnes pro Gabíka jeho poslední den v Lentilce. Od září nastupuje do nové speciální školky v Hradci Králové, kde bude mít zařazenou i ergoterapii a logopedii. Gabíkova asistentka tráví s Gabíkem hodně času na hřišti, jezdí spolu na koupaliště a zároveň spolu byli i ve školce. Adaptace na nové prostředí proběhne pozvolna a věříme, že to půjde dobře. Také s námi začne spolupracovat i nová paní asistentka, věříme, že si s Gabíkem budou rozumět. Poslední týden v srpnu chodíme na intenzivní hiporehabilitační terapii, která je velmi přínosná a Gabík už jezdí na koníkovi velmi rád.

Tak tedy nové školce a novým zážitkům zdar 🙂 Přejeme Vám všem krásný nadcházející podzimní čas.

 

Gabík a mamka

Milí příznivci nadace, zdravíme štědré dárce!

velmi si vážíme toho, že nám pomáháte s podporou osobní asistence a rádi bychom Vám napsali pár řádků…

Gabík si červenec ještě užíval částečně ve školce, kde se s kamarády pomalu loučil. Nastupuje do nové speciální školky, kde

bude mít také možnost pokračovat v ergoterapiích, logopedii. Paní asistentka se mu věnovala v rámci nácviku ve městě, sociálních situací.

S Gabíkem jsme absolvovali konzultaci neurovývojové terapie a jak máme správně cvičit. Dokončili jsme terapie neurofeedbacku a vidíme

značné pokroky v jeho rozvoji. Gabík měl už menší prázdniny, vyrazili jsme s kamarády na miniprázdniny do Liberce, kde měli spoustu zážitků.

Nadále pokračujeme ve spolupráci s ranou péčí, která synovi nyní poskytuje příměstský tábor, kde se mu velmi líbí. V dalším týdnu Gabík bude absolvovat

AAK tábor, tak jsme zvědaví, jak se mu bude dařit.

Více

Vzkazy