Darovat na Křídla pomoci

Gabriel B., 6 let

Atypický autismus, porucha řeči Potřebuje 15 hod./měs. ~ 1 950 Kč

„Peníze na terapie a asistenční péči nám nezbývají.“maminka

Srpen Chybí 7,3 hodin
Září Chybí 15 hodin
Říjen Chybí 15 hodin
Chybí 37,3 hodin ~ 4 850 Kč
Celkem již bylo darováno: 22 060 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

PříběhGabriela

Gabriel má od 5ti let diagnostikovaný Atypický autismus, který se projevuje omezenou schopností orientace v sociálních situacích, rychlé střídání nálad, impulzivita a smích bez zjevné příčiny, problémy v komunikaci a opožděný vývoj řeči.

Do 1 roku věku byl vývoj přiměřený, až po 6.té nemoci se jeho chování začalo projevovat velmi nestandardně. Přestal slyšet na své jméno, velmi uplakaný a neklidný, často podrážděný, špatně spinkal. Spojovali jsme si to s růstem zoubků, tak jsme tomu nepřikláněli velkou váhu, nicméně víme, že už jeho bráška Shaník má diagnostikovaný těžký autismus, takže jsme přeci jen měli trochu obavy, jak to bude všechno probíhat. Obavy se začaly prohlubovat, když v jeho 3 letech neřekl žádné slovo, pouze křičel, byl vzpurný a vzdorovitý, nechtěl chodit za ruku, nic si nechat vysvětlit, o nic se nezajímal. Jeho docházka do jeslí skončila po pár dnech. Nebylo možné ho zadaptovat a já málem přišla o novou práci a zdravý rozum. Dny plné křiku dráždil jeho brášku a nebylo prakticky možné je nechat chvíli bez dozoru. Starší bráška Shane ho vždycky chtěl umlčet kousáním, škrábáním do obličeje, nyní má i patrné jizvičky na obličeji. Nemohli jsme nějakou dobu ani vycházet z domu – dvojkočárek byl velká past, jak začal malý Gabík plakat tak se Shane hned natahoval do kočárku a chtěl ho podrápat. V jednom člověku prakticky nemožné oba kluky zkorigovat a plně o ně pečovat. Izolovali jsme se od okolního světa. Chlapci mají nadále velké problémy se soužitím, Gabík je nyní velmi hyperaktivní, špatné soustředění, velmi hlučný, uzavřený často ve svém světě, nevnímá dění kolem něho, pokyny nerespektuje, pokud mají chvíli kluci dobrou náladu, tak si hrají na honěnou, jinak je to boj kdo z koho. Gabík si velmi často povídá sám pro sebe, nereaguje na otázky nebo rozhovor s druhou osobou. Často je afektovaný a vzdorovitý. Neumí si dlouho hrát s hračkami. V jídle je velmi vybíravý a během posledního roku se to ještě víc zhoršilo. Lpí na detailech, nesnáší běžné oblečení, na nich cedulky nebo trochu ušpiněné prádlo. 

Podstupujeme řadu terapií, poslechový trénink, ergoterapie, neurovývojovou terapii, hipoterapii a brzy zahájíme neurofeedback. Všechny tyto služby a další si musíme hradit. Syn dochází do stacionáře v Lentilce, kde má individuální péči a vzdělávání. Využíváme služeb osobní asistence, aby se péče trochu rozmělnila a nebylo vše na mě. Velkou podporu mám ve specializovaných centrech a asistenční služby. V současné době je už situace neúnosná a peníze na terapie, asistenční péči nám nezbývají.

Pomoc osobního asistenta je pro mne velmi důležitá, jelikož mohu i více času věnovat jiným věcem, v klidu nakoupit, zařídit úřady, práci, úklid a mít trochu času sama pro sebe. Synové potřebují každý osobní asistenci, protože není jednoduché péči zvládnout v jedné osobě. Často se vyskytují náročné situace, kdy starší syn je nervózní z přítomnosti mladšího syna a je k němu a sobě agresivní. Často dochází k žárlení a rivalitě, nelze si s nimi hrát společné hry nebo aktivity, protože každý vyžaduje specifický přístup.

Děkujeme za Vaši podporu.

Jak se má Gabriel

Zdravíme dárce nadace Pečovatel!

S mojí paní asistentkou trávím hodně hezkého společného času, učí mne trpělivě sociálním dovednostem a komunikaci. Chodí semnou k vodě, na procházky, proběhneme se po lese, zajdeme spolu do cukrárny. Je to moc fajn čas. Poslední dobou mám velmi lítostivé období a vše projevuji pláčem. Chodím teď do školky moc rád ale těším se do nové školky od září. S maminkou jezdím na hiporehabilitace, které mne moc baví. Jen musím být ve všem první. V červnu také proběhlo vyšetření zraku, které dopadlo dobře. Také mne čeká zahradní slavnost, kde budeme zpívat a budu pasovaný na školáka. Těším se moc na prázdniny.

 

Zdravíme

Gabík a maminka

Zdravíme všechny příznivce a dárce!!

V květnu jsme měli mnoho hezkých zážitků. S paní asistentkou jsem trénoval jízdu na koloběžce s nafukovacími koly a také jízdu na kole. Ještě mi to moc nejde, ale ono to půjde.

Rád bych jezdil na výlety i s mamkou. Chodím rád do školky a teď se začnu seznamovat s novým kolektivem dětí, od září nastupuji do nové školky u nás na vesnici. Budu mít k sobě hodnou paní asistentku, tak se moc těším, co mne tam čeká. Byl jsem se taky koupat v bazénu, moc se mi líbí vířivka a zkouším a učím se plavat prsa jako velký kluk. Byl jsem na pobytovém zájezdu pro rodiny dětí s autismem a moc se mi tam líbilo i mamce. Pěkně jsme to tam zvládali i přes malé karamboly. Jezdím pravidelně na hiporehabilitace.

Mám teď dobu kdy potřebuji být ve všem první a všude první, musím také vyhrávat, takže se hodně zlobím, když tomu tak není. Ale asistentka a maminka mne trpělivě provází tímto těžkým období.

Všechny zdravíme

Gabík a maminka

Ahoj všichni dárci!

Duben nám dal pořádně zabrat, pořád rýma, kašel, rýma, kašel.. do školky jsem šel jen pár dní.

Snad už budu úplně zdráv a budu moct chodit do školky, kam chodím velmi rád.

Také rád chodím na hiporehabilitace, závodím se svým bráchou, kdo bude v cíli jako první.

Gabík tráví s asistentkou čas venku, na hřišti, zajedou se podívat do minizoo, nakupují společně květiny..

Gabík tyto aktivity zvládá čím dál lépe.

 

Zdravíme

Gabík a mamka

Ahoj všichni a zdravíme především naše příznivce!

Já si to jaro náramně užívám. Mohu už více času trávit venku a to mě velmi baví. Začínám jezdi na hiporehabilitace, koně mám moc rád. Už se jich nebojím. Pomalu se už připravuji na roli školáka protože půjdu už k zápisu. Dneska jsem byl na oslavě narozenin svého kamaráda a bylo to tam moc fajn.  Doma se učím udržovat pořádek v pokojíčku a uklízet si. Také se učím režimu, čistit si zoubky, také se učím pomáhat mamince na zahrádce..

 

Moc zdravíme a přejeme krásné Velikonoce!

Zdravíme všechny dárce a příznivce!

Máme za sebou únor, který rychle utekl. Gabík mnoho dnů promarodil, již delší dobu ho trápí rýma, budeme muset navštívit alergologii.

Jakmile se uzdravil z nemoce, moc se těšil na svoji asistentku, s kterou strávil převážně čas venku ve městě na hřištích nebo doma na zahradě. Nyní si oblíbil i novou knížku s albi tužkou a dokáže u toho strávit trochu času. Máme z toho velkou radost. S paní asistentkou se rád pouští do vaření jednoduchých jídel a pomáhá ji. Je to velký šikula.

Přejeme všem krásné dny plné slunce a pohody.

Gabík a maminka

Více

Vzkazy