Darovat na Křídla pomoci

Jakub K., 29 let

Dětská mozková obrna Potřebuje 30 hod./měs. ~ 3 900 Kč

„Jen díky pečovatelkám můžu mít hezký život“.

Duben Chybí 1,5 hodin
Květen Chybí 30 hodin
Červen Chybí 30 hodin
Chybí 61,5 hodin ~ 8 000 Kč
Celkem již bylo darováno: 148 400 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

Příběh Jakuba

Jmenuji se Jakub Kremer a narodil jsem se s dětskou mozkovou obrnou (kvadruparézou). Jsem upoután na vozíku, a tím pádem jsem závislý na pomoci druhé fyzické osoby. Pomoc druhé osoby potřebuju při osobní hygieně, při jídle, k oblékání, jako doprovod k lékařům, na pomoc při manipulaci s mechanickým vozíkem.

V dětství jsem navštěvoval Dětský rehabilitační stacionář, Základní školu a poté jsem studoval na střední škole obor košíkář. Po vystudování střední školy jsem již doma a snažím se být aktivní a společenský.

Od mého narození se o mě stará moje maminka. Nástupem dospělosti mám potřebu žít samostatnější život a tím i odlehčit mé mamince, která už začíná mít také zdravotní problémy (bolesti zad, astma). Mým snem je samostatné bydlení, ale to je vzhledem k mému postižení jen těžko realizovatelné. Rád bych tedy byl alespoň co nejvíce samostatný. Chtěl bych se s dopomocí asistence postarat sám o sebe – vyřídit si své záležitosti u lékaře, na úřadech, jsem s pomocí schopen pracovat na PC. Vadí mi, když místo se mnou lidé jednají automaticky s maminkou, která mě často doprovází. Většině věcí, které se týkají mé osoby, plně rozumím a jsem schopen se domluvit sám. Mé omezení je hlavně fyzické a proto potřebuji doprovod asistenta.

Také svůj volný čas chci trávit mimo svou rodinu sám a mít soukromí. Rád si zajdu do kina, na koncert, do divadla, na ples. Setkávám se s přáteli. Bez asistentky bych měl velmi omezené možnosti. Osobní asistence mi dává zažít pocit svobody.

Mé uplatnění na trhu práce je vzhledem k mému zdravotnímu stavu velmi obtížné. Ale přesto mám potřebu se seberealizovat a rozvíjet. Zajímám se o přednášky, konference, semináře s tematikou psychologie. K tomu ale opět potřebuji doprovod, pomoc při přesunech, oblékání, vysvlékání, s hygienou.

Bez osobní asistence bych byl nucen svůj život strávit doma mezi čtyřmi zdmi a spoléhat se pouze na pomoc maminky a babičky, které už mají vzhledem ke svému věku a zdravotnímu stavu také svá omezení.

Osobní asistenci nyní využívám 5 hodin každý den. Odlehčuji tak především své mamince od každodenní péče o mou osobu. Žijeme ve společné domácnosti ještě s mou nezletilou sestrou. Maminka z důvodů dlouholeté péče o mě nepracuje. Její jediný finanční zdroj je vlastně můj příspěvek na péči. Ze svých ostatních příjmů přispívám na bydlení, stravu, zajišťuji si své osobní věci (oblečení, hygiena, telefon, volný čas, platím služby osobní asistence). V rámci společné domácnosti přispívám na pojistky a benzín. Rád bych prostřednictvím příspěvku z nadace ulehčil své rodině finanční situaci. Nechci tedy počet hodin asistence navyšovat, ale na ty stávající finančně přispět.

Proto prosím velmi o zvážení mé prosby o pomoc, která by mi pomohla k zajištění svobodnějšího života.

Jakub Kremer

Jak se má Jakub

Milí dárci,

poslední dobou mi nebylo moc dobře a jak se říká, nemoci nechodí po horách, ale po lidech. Chytl jsem parádní migrény, už mě to fakt štve.  🙁 Musel jsem na týden přerušit poskytování služeb u Podaných rukou. Ještě jsem do toho chytl virózu, takže můj týden vypadal tak, že jsem ležel v posteli v úplné tmě. Musel jsem i přerušit pravidelné a pro mě důležité fyzioterapie a ergoterapie, které mi velmi účinně pomáhají, ale bylo mi opravdu zle. Naštěstí je teď už vše v pořádku, ale migrény přetrvávají, takže musím omezovat své aktivity, což mě nehorázně štve. Byl jsem i na CT mozku a čekám na vyjádření neurologa. Vzhledem k moji nemoci se návštěva neurologa musela opět posunout. Ani nevíte, jak mě štve ta bezmoc, když chcete fungovat, ale vlastně nemůžete, neboť vás to omezuje. Omlouvám se, že teď v tuto chvíli zde fotky nedávám, ale nevím, co bych vám vyfotil.

Mějte se krásně a pokud možno zdravě.

Váš Kuba

Zdravím Vás, milí dárci,

děkuji Vám, že mi přispíváte penízky na osu potřebnosti, velmi si toho vážím. 🙂 🙂

Bohužel Vám musím říci, že se můj zdravotní stav trochu zhoršil. Trpím častěji na migrény. Jsou to nemilé stavy, kdy mi pomáhá jedině ticho a klid. 🙁 Několikrát jsem byl nucen zrušit osobní asistence od Podaných rukou, protože bolesti byly tak silné, že se to nedalo vydržet. Absolvoval jsem několik vyšetření, např. CT mozku, aby se zjistilo, čím by to mohlo být. Teď čekám na výsledky, trošku se bojím, ale zvládnu to.

Mějte se hezky.

 

Vážení přátelé,

musím se vám pochlubit, že ve dnech 4.-5. února jsem byl v Brně na odpočinkovém výletě. Byl jsem v divadle na rodinném muzikálu, který se jmenoval Matilda.

Je to příběh o malé dívce Matildě, která díky svému speciálnímu nadání a laskavé povaze pomůže vyřešit osobní problémy slečny Honeyové, učitelky, u níž nalezne nejen pochopení pro svou čtenářskou vášeň, ale i potřebnou lásku a něhu, jichž se jí ve vlastní rodině nikdy nedostávalo.

Toto představení sice trvalo tři hodiny, i s přestávkou, ale byl to pro mě nevšední zážitek, protože jsem byl na muzikále poprvé. Tento výlet byl k mým narozeninám a měl jsem spoustu překvapení. Jedno z překvapení bylo právě zmíněné divadlo. Další překvapení si nechám pro sebe, protože byly tak krásné, že to ani slovy popsat nejde. Ještě mi dovolte, abych poděkoval hotelu Zannam za skvělé ubytování a skvělou snídani a mému doprovodu. Už teď vám mohu říct, že se s Brnem nevidím naposledy. 🙂

Děkuji také za vaše příspěvky, které přibývají na ose potřebnosti.

Mějte se moc hezky.

S úctou Jakub

Dobrý den milí dárci,

chci se s Vámi za čerstva podělit o zážitek z kostela. Dne 29.1. jsem s paní asistentkou Maruškou navštívil kostel sv. Ducha v Zábřehu, šli jsme na bohoslužbu a na zpověď. Zpověď trvala 10 minut, kde jsem se vyzpovídal ze svých hříchů. Po bohoslužbě jsme šli na oběd do Tesco Třebovice, kde jsem si dal rajskou omáčku s masovými kuličkami a to mi nebylo dost, tak na řadu přišly zapečené brambory. Na všem jsem si moc pochutnal. Takové asistence bych chtěl častěji, bohužel to není z časových důvodů možné. Ale užili jsme si to.

Přeji Vám všem pěkné dny.

Dobrý den milí dárci,

přeji Vám vše nejlepší, hodně zdraví, štěstí a optimismu.

„Kuba slaví narozeniny a my přejeme hodně štěstí a máme přání jediný“, toto se neslo v duchu mé oslavy, která proběhla 20.01.2023 v Caffe Bar Adelaide. S osobními asistenty a se všemi, kteří o mě pečují jsme slavili moje narozeniny. Samozřejmě jsem zde nemohl pozvat všechny, kteří o mě pečují, protože by se zde všichni nevešli 😀 Je tolik lidí, kteří o mě pečují, že je to až neuvěřitelné.. děkuji!

Na oslavě jsem dostal plno dárečků, ať je to dárkový poukaz na VOYO, nebo také dárkový poukaz do velkého světa techniky, protože tam chodím velmi rád. Dále jsem taky dostal antistresové omalovánky, zvýrazňovače a hodně čokolády. Za všechny dárky upřímně Vám Bůh zaplať. Také děkuju Cafe Bar Adelaide za poskytnutí prostor.

Přeji Vám mnoho úspěchů a děkuji za finanční pomoc, které si nesmírně vážím.

Váš Jakub.

Více

Vzkazy