Darovat na Křídla pomoci

Jakub K., 26 let

Dětská mozková obrna Potřebuje 30 hod./měs. ~ 3 900 Kč

„Bez osobní asistence bych byl nucen svůj život strávit doma mezi čtyřmi zdmi.“

Únor Pokryto
Březen Pokryto
Duben Chybí 1,3 hodin
Chybí 1,3 hodin ~ 170 Kč
Celkem již bylo darováno: 66 260 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

Příběh Jakuba

Jmenuji se Jakub Kremer a narodil jsem se s dětskou mozkovou obrnou (kvadruparézou). Jsem upoután na vozíku, a tím pádem jsem závislý na pomoci druhé fyzické osoby. Pomoc druhé osoby potřebuju při osobní hygieně, při jídle, k oblékání, jako doprovod k lékařům, na pomoc při manipulaci s mechanickým vozíkem.

V dětství jsem navštěvoval Dětský rehabilitační stacionář, Základní školu a poté jsem studoval na střední škole obor košíkář. Po vystudování střední školy jsem již doma a snažím se být aktivní a společenský.

Od mého narození se o mě stará moje maminka. Nástupem dospělosti mám potřebu žít samostatnější život a tím i odlehčit mé mamince, která už začíná mít také zdravotní problémy (bolesti zad, astma). Mým snem je samostatné bydlení, ale to je vzhledem k mému postižení jen těžko realizovatelné. Rád bych tedy byl alespoň co nejvíce samostatný. Chtěl bych se s dopomocí asistence postarat sám o sebe – vyřídit si své záležitosti u lékaře, na úřadech, jsem s pomocí schopen pracovat na PC. Vadí mi, když místo se mnou lidé jednají automaticky s maminkou, která mě často doprovází. Většině věcí, které se týkají mé osoby, plně rozumím a jsem schopen se domluvit sám. Mé omezení je hlavně fyzické a proto potřebuji doprovod asistenta.

Také svůj volný čas chci trávit mimo svou rodinu sám a mít soukromí. Rád si zajdu do kina, na koncert, do divadla, na ples. Setkávám se s přáteli. Bez asistentky bych měl velmi omezené možnosti. Osobní asistence mi dává zažít pocit svobody.

Mé uplatnění na trhu práce je vzhledem k mému zdravotnímu stavu velmi obtížné. Ale přesto mám potřebu se seberealizovat a rozvíjet. Zajímám se o přednášky, konference, semináře s tematikou psychologie. K tomu ale opět potřebuji doprovod, pomoc při přesunech, oblékání, vysvlékání, s hygienou.

Bez osobní asistence bych byl nucen svůj život strávit doma mezi čtyřmi zdmi a spoléhat se pouze na pomoc maminky a babičky, které už mají vzhledem ke svému věku a zdravotnímu stavu také svá omezení.

Osobní asistenci nyní využívám 5 hodin každý den. Odlehčuji tak především své mamince od každodenní péče o mou osobu. Žijeme ve společné domácnosti ještě s mou nezletilou sestrou. Maminka z důvodů dlouholeté péče o mě nepracuje. Její jediný finanční zdroj je vlastně můj příspěvek na péči. Ze svých ostatních příjmů přispívám na bydlení, stravu, zajišťuji si své osobní věci (oblečení, hygiena, telefon, volný čas, platím služby osobní asistence). V rámci společné domácnosti přispívám na pojistky a benzín. Rád bych prostřednictvím příspěvku z nadace ulehčil své rodině finanční situaci. Nechci tedy počet hodin asistence navyšovat, ale na ty stávající finančně přispět.

Proto prosím velmi o zvážení mé prosby o pomoc, která by mi pomohla k zajištění svobodnějšího života.

Jakub Kremer

Jak se má Jakub:

Milí dárci,

chtěl bych vám touto cestou poděkovat za finanční podporu ,je úžasné vidět, jak se mi to krásně zelená , což znamená, že vaše finanční dary mi pokrývají častku na poskytnutou asistenci.. Moje srdce skáče radostí . Chtěl bych se s vámi   podělit o   jeden nevšední zážitek . S asistentkou  jsem se vydal do Brna navštívit mou bývalou asistentku. Dodnes si pamatuji ,jak jsme si předali malé dárečky,bylo to pro mne dojemné setkání po dlouhé době. Navštívil jsem kavárnu, kde jsme si společně dali čokoládový zákusek, teplý čaj na zahřátí . Potom jsme se šli podívat na náměstí na vánoční trhy a na krásně ozdobený vánoční strom. Jako suvenýr jsem si koupil terapeutický pohankový zahřívací polštářek, ketrý mi dělá moc dobře.  Navštívil jsem také nákupní středisko Vaňkovka,kde jsme se prošli a koupili dárek mé babičce. Na závěr celého dne jsme si zapálili prskavku a popřáli si do nového roku .

Přeji vám, milí dárci hodně zdraví , to je to nejdůležitější,co teď v životě potřebujeme.V novém roce nechť vás provází pohoda, dobrá nálada a klid.

Vás Kuba

Hezký den vám přeji,

dovolte mi prosím, abych shrnul uplynulý rok 2020. Z kraje roku jsem měl narozeninovou oslavu, kde se dokonce zúčastnili i lidé z nadace Pečovatel. 😊 Oslava byla velmi vydařená, moc rád na ni vzpomínám. Poté už to ale začalo jít postupně trošku z kopce, ale ještě před koronavirem jsem stihl několik výletů, např. Olomouc, nebo stezku Valaška na Pustevnách. Bohužel, jak už to bývá, poté nám vláda zakázala volný pohyb a přišla různá omezeni. V břenu, kdy přišla první vlna koronavirové krize, jsem dost trpěl tím, že jsem měsíc a půl byl bez asistence. V dubnu už mi bylo mnohem veseleji, opět se mi obnovily služby osobní asistence, avšak stále bylo vše omezeno a až teprve v květnu jsem mohl jít konečně do své oblíbené Karoliny a projít si všechny mé milované obchůdky 😊 Od září se mi splnilo to, že jsem začal do terapeutické diílny Jinak, což považuji za velký ússpěch a je to jedna z mála věcí, která byla pro letošní rok pozitivní 😉 Moje nadšení netrvalo příliš dlouho, protože se postupně začala zpřísňovat opatření v říjnu byl opět vyhlášen nouzový stav. Stále mě mrzí jedna věc, která se mi letos nepodařila a kdo ví, kdy bude zase ta možnost, a to ta, jet do Prahy, do České televize na prohlídku studií a spojit s tím návštěvou samotné Prahy 😔 Nyní je tady ale adventní čas a s ním

spojena příprava na Vánoce, tak doufám, že si alespoň trochu užiju té vánoční atmosféry na trzích, které by měly s sůznými omezeními fungovat. Co se týče nošení roušek, tak pro mě osobně je to vysoce nevyhovující, protože se v nich nedá dýchat, navíc když má člověk ještě brýle jako já, tak se mu to ještě zamlžuje.. ale nic se nedá dělat, nařízení vlády se musí respektovat a tak, doufejme, že to bude příští rok, již 2021 mnohem lepší 😌
Váš Kuba 😊

Dobrý den milí dárci,

Vánoce se nám pomalu blíží a blíží se nám také Advent, který bude již tuto neděli. Přeji Vám, ať tuto adventní dobu strávíte v kruhu svých blízkých a těmi, kteří vás mají rádi. Já jsem tento měsíc si dovolil strávit čas s mými milými asistentkami Katkou a Ivou a Jindrou. Objednávali jsme si Mc Donald a pizzu s názvem „Pepe námořník“, která byla opravdu moc dobrá 🙂 Také jsme již tento měsíc připravovali PF a povídání na mé stránky, které mám na Facebooku. Naleznete zde mé fotky z výletů, různých akci. Dovolte mi prosím ještě, abych poděkoval nadačnímu fondu Pečovatel, za vytvoření virtuálního koncertu, jehož cílem je vybrat částky pro nás přítomné klienty.

Já osobně jssem moc vděčný za nadační fond Pečovatel, který mě přijal pod „svá křídla“, velmi si toho vážím. Jinak, Vánoce a s ním spojeny dárky, pro mne nejsou v životě důležité, ale je to spíše duchovní stránka těchto svátků a moci trávit čas se svou rodinou. Přeji vám všem ať se vám všem daří a krásné dny. Kuba

Zdravím vás milí dárci,

chtěl bych vám moc poděkovat za částky, které jste mi přispěli na poskytnutí na asistenční péče. Je mi nesmírnou ctí, že jste si vybrali právě mě! Nevím, jak slovy vyjádřit svou radost, kterou v sobě mám. Pomůže mi to k tomu, že si budu moct dopřát další měsíce bez stresu a strachu, zda na asistenci budu mít.  Za to vám moc moc děkuji, že jste mi dali takový předvánoční dárek 🙂 😉

Mějte hlavně pevné zdraví a přeji vám krásné listopadové dny! 🙂

Dobrý den milí dárci,

já vím, že je doba covidová, toto vše je mi jasné, ani já moc s assitenty nemohu chodit ven. Jsem už z toho poněkud zoufalý, jsem uzavřený doma, jen chodím do terapeutické dílny a zpátky domů. Není mi z toho moc dobře. Každý den se dívám na osu potřebnosti a stále mě mrzí, že tam moc penízků není. Já vím, že je taková nejistá doba, prosím pomozte mi. Asistenti mi pomáhají i v domácím prostředí psát různé e-maily a komunikovat jakž takž se světem. Můj zdravotní stav není dobrý, cítím se dost unavený vyčerpaný. Chybí mi elán, který jsem dřívge míval. Nevím, jak to bude dál, a ta představa mě skutečně děsí. Asistent mi také dělá společnost v těchto náročných dnech.

Prosím, pomozte mi zaplatit asistenční péči! 🙁 Děkuji Vám Kuba

Více

Vzkazy