Darovat na Křídla pomoci

Jakub K., 27 let

Dětská mozková obrna Potřebuje 30 hod./měs. ~ 3 900 Kč

„Bez osobní asistence bych musel žít doma mezi čtyřmi zdmi.“

Říjen Chybí 17,3 hodin
Listopad Chybí 30 hodin
Prosinec Chybí 30 hodin
Chybí 77,3 hodin ~ 10 050 Kč
Celkem již bylo darováno: 88 010 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

Příběh Jakuba

Jmenuji se Jakub Kremer a narodil jsem se s dětskou mozkovou obrnou (kvadruparézou). Jsem upoután na vozíku, a tím pádem jsem závislý na pomoci druhé fyzické osoby. Pomoc druhé osoby potřebuju při osobní hygieně, při jídle, k oblékání, jako doprovod k lékařům, na pomoc při manipulaci s mechanickým vozíkem.

V dětství jsem navštěvoval Dětský rehabilitační stacionář, Základní školu a poté jsem studoval na střední škole obor košíkář. Po vystudování střední školy jsem již doma a snažím se být aktivní a společenský.

Od mého narození se o mě stará moje maminka. Nástupem dospělosti mám potřebu žít samostatnější život a tím i odlehčit mé mamince, která už začíná mít také zdravotní problémy (bolesti zad, astma). Mým snem je samostatné bydlení, ale to je vzhledem k mému postižení jen těžko realizovatelné. Rád bych tedy byl alespoň co nejvíce samostatný. Chtěl bych se s dopomocí asistence postarat sám o sebe – vyřídit si své záležitosti u lékaře, na úřadech, jsem s pomocí schopen pracovat na PC. Vadí mi, když místo se mnou lidé jednají automaticky s maminkou, která mě často doprovází. Většině věcí, které se týkají mé osoby, plně rozumím a jsem schopen se domluvit sám. Mé omezení je hlavně fyzické a proto potřebuji doprovod asistenta.

Také svůj volný čas chci trávit mimo svou rodinu sám a mít soukromí. Rád si zajdu do kina, na koncert, do divadla, na ples. Setkávám se s přáteli. Bez asistentky bych měl velmi omezené možnosti. Osobní asistence mi dává zažít pocit svobody.

Mé uplatnění na trhu práce je vzhledem k mému zdravotnímu stavu velmi obtížné. Ale přesto mám potřebu se seberealizovat a rozvíjet. Zajímám se o přednášky, konference, semináře s tematikou psychologie. K tomu ale opět potřebuji doprovod, pomoc při přesunech, oblékání, vysvlékání, s hygienou.

Bez osobní asistence bych byl nucen svůj život strávit doma mezi čtyřmi zdmi a spoléhat se pouze na pomoc maminky a babičky, které už mají vzhledem ke svému věku a zdravotnímu stavu také svá omezení.

Osobní asistenci nyní využívám 5 hodin každý den. Odlehčuji tak především své mamince od každodenní péče o mou osobu. Žijeme ve společné domácnosti ještě s mou nezletilou sestrou. Maminka z důvodů dlouholeté péče o mě nepracuje. Její jediný finanční zdroj je vlastně můj příspěvek na péči. Ze svých ostatních příjmů přispívám na bydlení, stravu, zajišťuji si své osobní věci (oblečení, hygiena, telefon, volný čas, platím služby osobní asistence). V rámci společné domácnosti přispívám na pojistky a benzín. Rád bych prostřednictvím příspěvku z nadace ulehčil své rodině finanční situaci. Nechci tedy počet hodin asistence navyšovat, ale na ty stávající finančně přispět.

Proto prosím velmi o zvážení mé prosby o pomoc, která by mi pomohla k zajištění svobodnějšího života.

Jakub Kremer

Jak se má Jakub

Milí dárci,

chci se Vám pochlubit, že jsem ve dne od 18.-19.9.2021 jel do Brna s mojí asistentkou paní Katkou z Podaných rukou. Prošli jsme si náměstí, zrovna se tam konaly vinné slavnosti. Víno jsem ale neochutnal, protože mi alkohol nechutná. Také jsme si zašli na oběd do mého oblíbeného McDonaldu, kde jsem si zavzpomínal na své dětství, protože jsem si objednal McDonald hračku. Tato hračka vypadala jako ufon. Potom jsme si prošli chrám sv. Petra a Pavla a na druhý den jsem měl prohlídku brněnské České Televize, prováděl mě známý herec a moderátor Honza Adámek, který uvádí České Televize a AZKvíz Junior – což je pořad na ČTDéčku a taky kdysi hrál pořadu Záhady Toma Wizarda. Tato prohlídka se mi hodně líbila a děkuju, Honzovi Adámkovi ♡  za exkurzi v ČT. Poté jsem se vydal do zábavního parku Vida, kde jsem se potkal s panem ředitelem tohoto parku byla to opravdu velká náhoda 🙂 ♡ Také jsem si pochutnal v tomto parku na výborné pizze šunkové, byla moooc výborná. Měl jsem možnost si vyzkoušet spoustu atrakcí, co mě ale nejvíc zaujalo byla plošina na kterou, když na ní vyjel tak se to se mnou třáslo jako zemětřesení. Mělo to právě simulovat zemětřesení.

Děkuju paní asistentce Katce, za skvělou asistenci a také za to jak se o mě postarala po celou dobu  pobytu. Zároveň Vás prosím nepřestávejte mi přispívat.

Přeji Vám hodně radostných dnů.

S pozdravem

Váš Kuba

Milí dárci,

moc Vám děkuji za Vaše příspěvky. Moc mě to velmi těší, že mi přispíváte. Musím Vám říct, že se necítím moc psychicky dobře, ale snad mě to přejde, aspoň doufám. Je fakt, že toho mám v poslední dobou hodně. Cítím se,  že nemám žádnou energii. 🙁  Moc děkuju, za povlak na polštář i pro mou sestru, který mi ušila paní Zuzana Vávrová. Vím, že to byla maličkost, ale pro mě to byla obrovská radost, že si na mě někdo vzpomněl. Bylo tam napsáno „Po otevření šijte“, jako by paní Vávrová věděla, že jsem z praktické škole dvouleté měl ji předmět šicí práce a moc jsem si to užíval, přestože jsem měl zvětšené dírky a vyšíval jsem různé obrázky, nebo i polštářky. Ach, ten svět je tak malý. Potěšilo mě to nesmírně moc. Proto dovolte mi ještě jednou poděkovat, nejenom paní Vávrové, ale i všem dárcům moc mě Vaše přízeň těší.

Mějte se moc krásně.

Váš Kuba

Zdravím Vás milí dárci,

dovolte mi, abych Vás co nejsrdečněji pozdravil. Minulý týden jsem byl ve městě Bohumín – Mauglího parku. Byla tam i krásná minizoo, byli jsme také se podívat na radnici. Bylo tam infocentrum a tam jsem si pořídil turistický deník, kde si budu dávat turistické vizitky z výletů, které absolvuji. Také jsem navštívil Svět techniky – Malý i Velký. Ten se nachází u nás v Ostravě, Dolní oblasti Vítkovice, která se stala kulturní památkou. Bláhově jsme si s paní asistentkou mysleli, že to stihneme vše projít za jeden den. Bohužel to nebylo možné. Malý svět techniky jsme prošli celý a velký z půlky. V době, kdy píšu tento článek, tak se dívám také na Facebook a osudy jiných klientů Pečovatele, které mi nejsou lhostejné a občas vyhrknou i slzy do očí. Kdybych mohl, přispěl bych všem klientům, ale bohužel to není úplně v mých silách. Sám pomoc také potřebuji. Tak se alespoň za všechny klienty Pečovatele pomodlím.

Mějte se krásně a hlavně pevné zdraví přeji 🙂

Dobrý den, milí přátelé,

děkuji Vám, že mi přispíváte na asistenční hodiny velmi si toho vážím ani nevíte, jak.

Ve dne 12.8.2021 jsem se zúčastnil zábavného dětského odpoledne, které pořádal organizace Podané ruce u příležitosti 20 let od svého vzniku. Toto dopoledne se konalo ve Frýdku-Místku, rád Vám to povyprávím od začátku až dokonce…

Nejprve jsem jel autobusem, kde jsem nastoupil  z ÚANU  a jel jsem do Frýdku-Místku, šli jsme pěšky s asistentkou do faunaparku, kde se konala tato oslava. Chodili jsme po stanovištích a plnili jsme úkoly, za splněné úkoly jsem dostal balíček. V balíčku byli krásné barevné křídy, náramek, nápoj, záložku a omalovánky. Byli tam úkoly, např. házení ponožek do lavoru, třídění odpadů, fotokoutek, různé skládačky atd. Z těch stanovišť bylo celkem 10. Potkal jsem se s paní ředitelkou naší organizace s p. Helenou Fejkusovou, je to moc milá a příjemná paní. Podařilo se mi navázat pár nových kontaktu. Byl jsem tam přibližně tři hodinky, a potom už nastal čas jet domů. I když se mi moooc nechtělo. Věřím, že se to bude opět opakovat. Moc se mi to líbilo a moc Vám děkuji za pozvání. 🙂 🙂 🙂

Toto akce byla příjemným zpestřením a už se těším až se opět ozvou další akce.

Přeji Vám hezké letní dny.

Kuba

Dobrý den milí dárci,

chci se s vámi podělit o výlet, který jsem absolvoval 4.7.2021:

Jel jsem tento den do Frýdku, kde jsem navštívil Baziliku Navštívení Panny Marie . Prostředí této Baziliky bylo překrásné, měl jsem výborného průvodce Petra, který zde v minulosti pracoval a proto mi o tom dost řekl. Potom jsem navštívil firmu Marlenky, kde nám povyprávěli od historie výroby až po současnost a představili nám také novinky, které Marlenka chystá přivést na trh. Věděli jste že v Marlence se točila pohádka Když draka bolí hlava ? (zahrál si tam i jejich personál). Mohli jsme tam ochutnat výrobky a byly fakt hodně dobré ! Po exkurzi jsme si ve zdejším obchodě mohli koupit i jejich výrobky. Já jsem si koupil kakaové doutníky a kakaové kuličky. Marlenka se mi moc líbila a chtěl bych se tam někdy podívat znovu. Následně jsem si zašel na oběd do restaurace Silesia na frýdeckém náměstí, kde jsem si dal gril-mix, což bylo několik druhů masa s hranolkami a zeleninou. Po obědě jsem absolvoval prohlídku frýdeckého zámku, nejvíce se mi líbil velký lustr, který byl okouzlující , ale celkově celý zámek byl nádherný. Výlet jsem zakončil návštěvou kaple a pramene v Hájku, kde je pitná voda. Celkový výlet se mi moc líbil a děkuji svému asistentovi, byla to prostě paráda!

Moc děkuji všem dárcům, kteří mi přispívají! Bez vaší finanční podpory bych nemohl mít tak plnohodnotný život o který se snažím !

Mějte se moc krásně!

Více

Vzkazy