Darovat na Křídla pomoci

Jakub K., 30 let

Dětská mozková obrna Potřebuje 30 hod./měs. ~ 3 900 Kč

„Jen díky pečovatelkám můžu mít hezký život“.

Červenec Chybí 5,7 hodin
Srpen Chybí 30 hodin
Září Chybí 30 hodin
Chybí 65,7 hodin ~ 8 540 Kč
Celkem již bylo darováno: 186 460 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

Příběh Jakuba

Jmenuji se Jakub Kremer a narodil jsem se s dětskou mozkovou obrnou (kvadruparézou). Jsem upoután na vozíku, a tím pádem jsem závislý na pomoci druhé fyzické osoby. Pomoc druhé osoby potřebuju při osobní hygieně, při jídle, k oblékání, jako doprovod k lékařům, na pomoc při manipulaci s mechanickým vozíkem.

V dětství jsem navštěvoval Dětský rehabilitační stacionář, Základní školu a poté jsem studoval na střední škole obor košíkář. Po vystudování střední školy jsem již doma a snažím se být aktivní a společenský.

Od mého narození se o mě stará moje maminka. Nástupem dospělosti mám potřebu žít samostatnější život a tím i odlehčit mé mamince, která už začíná mít také zdravotní problémy (bolesti zad, astma). Mým snem je samostatné bydlení, ale to je vzhledem k mému postižení jen těžko realizovatelné. Rád bych tedy byl alespoň co nejvíce samostatný. Chtěl bych se s dopomocí asistence postarat sám o sebe – vyřídit si své záležitosti u lékaře, na úřadech, jsem s pomocí schopen pracovat na PC. Vadí mi, když místo se mnou lidé jednají automaticky s maminkou, která mě často doprovází. Většině věcí, které se týkají mé osoby, plně rozumím a jsem schopen se domluvit sám. Mé omezení je hlavně fyzické a proto potřebuji doprovod asistenta.

Také svůj volný čas chci trávit mimo svou rodinu sám a mít soukromí. Rád si zajdu do kina, na koncert, do divadla, na ples. Setkávám se s přáteli. Bez asistentky bych měl velmi omezené možnosti. Osobní asistence mi dává zažít pocit svobody.

Mé uplatnění na trhu práce je vzhledem k mému zdravotnímu stavu velmi obtížné. Ale přesto mám potřebu se seberealizovat a rozvíjet. Zajímám se o přednášky, konference, semináře s tematikou psychologie. K tomu ale opět potřebuji doprovod, pomoc při přesunech, oblékání, vysvlékání, s hygienou.

Bez osobní asistence bych byl nucen svůj život strávit doma mezi čtyřmi zdmi a spoléhat se pouze na pomoc maminky a babičky, které už mají vzhledem ke svému věku a zdravotnímu stavu také svá omezení.

Osobní asistenci nyní využívám 5 hodin každý den. Odlehčuji tak především své mamince od každodenní péče o mou osobu. Žijeme ve společné domácnosti ještě s mou nezletilou sestrou. Maminka z důvodů dlouholeté péče o mě nepracuje. Její jediný finanční zdroj je vlastně můj příspěvek na péči. Ze svých ostatních příjmů přispívám na bydlení, stravu, zajišťuji si své osobní věci (oblečení, hygiena, telefon, volný čas, platím služby osobní asistence). V rámci společné domácnosti přispívám na pojistky a benzín. Rád bych prostřednictvím příspěvku z nadace ulehčil své rodině finanční situaci. Nechci tedy počet hodin asistence navyšovat, ale na ty stávající finančně přispět.

Proto prosím velmi o zvážení mé prosby o pomoc, která by mi pomohla k zajištění svobodnějšího života.

Jakub Kremer

Jak se má Jakub

Dobrý den, milí dárci,

jak se v tomto měsíci máte? Já se v tomto měsíci mám celkem dobře, akorát mě trápí silné migrény a měl jsem i silné střevní potíže. Takže jsem se trošku léčil. Teď už je naštěstí vše v pořádku, teda kromě těch migrén😔. Budu to řešit s lékařem.

Co mě čeká? Pojedu do Prahy na benefici Dražba dobrých skutků, na kterou jsem pozván. Pevně věřím, že si to moc užiju a že to pro mě bude nevšední zážitek. Po této akci vám napíšu další článek. Doufám, že se vám vyhýbají všechny nemoci.

Váš Jakub Kremer

Moji milí dárci,

doufám, že se máte dobře, už nám začíná zase svítit sluníčko 😊. Mě za poslední dobu hodně trápí migrény a byl jsem hodně nemocný. Nyní pevně věřím, že už vše bude v pořádku. Musím vám říct jednu ohromnou novinku, naši fence Lee se narodily 3 štěňátka, dvě holky a jeden kluk. Doufám, že se máte dobře, protože já se psychicky cítím na dně.

Mějte se moc hezky.

Váš Kuba

Vážení dárci,

moc Vám děkuji za veškeré příspěvky, které mi pomáhají zaplatit asistenční péči. Velikonoce pro mě byly trošku smutné :(. Ale teď už je to mnohem lepší, protože mám své asistentky zpět.

Co mě čeká? Čeká mě natáčení s jednou organizací a také mě čeká bohoslužba, která bude za mou babičku. Také půjdu 4.5. na hudební festival Majáles, na který se velmi těším. Bude v Dolní oblasti Vítkovic a budou tam mí oblíbení interpreti, např. Ewa Farna, Mirai, Jaroslav Uhlíř a spousta dalších. Taky mě čeká výlet do Brna, v dubnu a i v květnu. Čeká mě toho hodně, už teď se na všechny výzvy těším :).

Přeji Vám, milí dárci, plno barevných dnů plných pohody.

Jakub Kremer

Milí dárci,

dovolte abych Vám poděkoval, že se mi zelená osa potřebnosti. Jsem za to velmi rád. Blíží se nám jarní svátky. Dovolte mi abych Vám také i já popřál krásné prožití Velikonočních svátků plné radosti a optimismu. Musím se Vám k něčemu přiznat. Když čtu některé příběhy z pečovatele, tak bych také rád přispěl, jenže bohužel nemůžu. To mě trošku trápí, protože si myslím, že každý klient z pečovatele by si to zasloužil. Jak budu trávit Velikonoce já? Budu je trávit s rodinou u pohádek a budu čerpat na další půlrok dopředu. Také jsem byl na Velikonoční zpovědi. Bylo to pro mě velice náročné, ale dal jsem to. Jsem na sebe pyšný. Doufám, že jste všichni zdraví a plní optimismu. Napsal Jakub  Kremer.

Dobrý den, vážení dárci,

jsem velmi rád, že si mě Pečovatel nechal pod svými křídly. Protože rok se sešel s rokem a já musel žádat o prodloužení smlouvy. Jsem rád, že mi Pečovatel smlouvu opět prodloužil. Jsem šťastný za to, že mi i nadále pomůže zaplatit asistenční péči u organizace Podané ruce-osobní asistence, Ostrava.

Jinak co mě trápí, je náhlý odchod mé babičky. Pořád se s tím nemůžu smířit. Někde jsem slyšel, že první rok je nejtěžší. Já na babičku nikdy nezapomenu. Na to, jak jsme spolu hráli hry na déčku, dívali se na šlágr a na pohádky, to bylo naše. Teď mi to všechno moc chybí.

Přeji vám mnoho krásných jarních dní. Dávám zde fotku z prožité akce z fakultní nemocnice. Chodím se tam modlit do kapličky.

Více

Vzkazy