Darovat na Křídla pomoci

Jakub K., 28 let

Dětská mozková obrna Potřebuje 30 hod./měs. ~ 3 900 Kč

„Jen díky pečovatelkám můžu mít hezký život“.

Prosinec Chybí 19,8 hodin
Leden Chybí 30 hodin
Únor Chybí 30 hodin
Chybí 79,8 hodin ~ 10 370 Kč
Celkem již bylo darováno: 133 540 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

Příběh Jakuba

Jmenuji se Jakub Kremer a narodil jsem se s dětskou mozkovou obrnou (kvadruparézou). Jsem upoután na vozíku, a tím pádem jsem závislý na pomoci druhé fyzické osoby. Pomoc druhé osoby potřebuju při osobní hygieně, při jídle, k oblékání, jako doprovod k lékařům, na pomoc při manipulaci s mechanickým vozíkem.

V dětství jsem navštěvoval Dětský rehabilitační stacionář, Základní školu a poté jsem studoval na střední škole obor košíkář. Po vystudování střední školy jsem již doma a snažím se být aktivní a společenský.

Od mého narození se o mě stará moje maminka. Nástupem dospělosti mám potřebu žít samostatnější život a tím i odlehčit mé mamince, která už začíná mít také zdravotní problémy (bolesti zad, astma). Mým snem je samostatné bydlení, ale to je vzhledem k mému postižení jen těžko realizovatelné. Rád bych tedy byl alespoň co nejvíce samostatný. Chtěl bych se s dopomocí asistence postarat sám o sebe – vyřídit si své záležitosti u lékaře, na úřadech, jsem s pomocí schopen pracovat na PC. Vadí mi, když místo se mnou lidé jednají automaticky s maminkou, která mě často doprovází. Většině věcí, které se týkají mé osoby, plně rozumím a jsem schopen se domluvit sám. Mé omezení je hlavně fyzické a proto potřebuji doprovod asistenta.

Také svůj volný čas chci trávit mimo svou rodinu sám a mít soukromí. Rád si zajdu do kina, na koncert, do divadla, na ples. Setkávám se s přáteli. Bez asistentky bych měl velmi omezené možnosti. Osobní asistence mi dává zažít pocit svobody.

Mé uplatnění na trhu práce je vzhledem k mému zdravotnímu stavu velmi obtížné. Ale přesto mám potřebu se seberealizovat a rozvíjet. Zajímám se o přednášky, konference, semináře s tematikou psychologie. K tomu ale opět potřebuji doprovod, pomoc při přesunech, oblékání, vysvlékání, s hygienou.

Bez osobní asistence bych byl nucen svůj život strávit doma mezi čtyřmi zdmi a spoléhat se pouze na pomoc maminky a babičky, které už mají vzhledem ke svému věku a zdravotnímu stavu také svá omezení.

Osobní asistenci nyní využívám 5 hodin každý den. Odlehčuji tak především své mamince od každodenní péče o mou osobu. Žijeme ve společné domácnosti ještě s mou nezletilou sestrou. Maminka z důvodů dlouholeté péče o mě nepracuje. Její jediný finanční zdroj je vlastně můj příspěvek na péči. Ze svých ostatních příjmů přispívám na bydlení, stravu, zajišťuji si své osobní věci (oblečení, hygiena, telefon, volný čas, platím služby osobní asistence). V rámci společné domácnosti přispívám na pojistky a benzín. Rád bych prostřednictvím příspěvku z nadace ulehčil své rodině finanční situaci. Nechci tedy počet hodin asistence navyšovat, ale na ty stávající finančně přispět.

Proto prosím velmi o zvážení mé prosby o pomoc, která by mi pomohla k zajištění svobodnějšího života.

Jakub Kremer

Jak se má Jakub

Zdravím Vás všechny, moje dárce.

V poslední době mi není moc dobře, mám časté migrény, bolesti hlavy a zažívací potíže. Proto jsem někdy nucen upravit mé služby, z důvodu mého nepříznivého zdravotního stavu. Zatím jsem to musel udělat jenom jednou, snažím se to vydržet. Zkrátka není o co stát.

I přes to jsme si udělali tzv. šopování, že jsme s paní asistentkou Maruškou nakupovali vánoční dárky, jak pro mou rodinu, tak pro mé asistenty, na kterých mi nesmírně záleží. Říká se, že jsou to jen asistenti, kteří mají pomoct v úkonech, které nezvládám, ale já je beru jako součást mého života. 🙂 A v poslední době je potřebuju, nejenom jako ruce a nohy, ale i jako psychickou oporu. A to je podstatná část mého života.

S Maruškou jsme se vydali do mého oblíbeného, nákupního centra Forum Nová Karolína, do Karmelitánského nakladatelství, do šopinu a do Tesca v Třebovicích. To byl krásný den. Začínali jsme ho i s modlitbou.

Přeji Vám mnoho zdraví a hodně radosti do života. A věřte mi, že zdraví je to nejdůležitější, co člověk má. Já už o tom něco vím.

S přáním hezkého nadcházejícího Adventního času,

Kuba

Dobrý den milí dárci,

dovolte mi, abych Vám co nejsrdečněji poděkoval za nadační příspěvky, které mi pravidelně posíláte. Jsem za ně velmi vděčný 🙂

Nyní mi dovolte, abych Vás seznámil s mými asistentkami, které se o mě budou starat :

Míša a Lucka, je to ohromná legrace, jsou plné elánu a energie. Jsme jako jedno tělo a jedna duše. A když mi není někdy dobře, tak mě obrazně řečeno dokážou nakopnout. Máme v plánu společné výlety a další aktivity. Jak už možná víte, jsem velmi aktivní, takže se se mnou nudit nebudou 😁

Už se blíží zas ten Vánoční čas a já už se na něj strašně moc těším. S asistentkami půjdu i nakupovat vánoční dárky. Prostě budu mít super dny 😊

Závěrem mi dovolte, abych Vám popřál krásné podzimní dny.

Mějte se moc hezky.

Jakub

Dobrý den Vážení dárci nadačního fondu Pečovatele,
dovolte abych vám poděkoval za příspěvky na asistenční péči jsem za to velmi rád. 😊
Teď Proč vám píši víkendu u babičky jsou parádní ! ☺☺
Co s babičkou uděláme Díváme se na pohádky pouštíme písničky z jejího mládí. 😎😎
Víkendy co jsem u babičky se snažím vymyslet nějaký projekt aby byl tematický. aby zapomněla na své starosti a bolesti které jí trápí.
Asi si říkáte proč píšu o svojí babičce Protože ji mám rád i když ji někdy zlobím ale to už tak v životě bývá! 😊😊

Přeji vám hodně krásných dnů s vašimi blízkými a hlavně s lidmi které máte rádi
váš Kuba

Hezký den Vážení dárci a vážený pečovateli,
nejprve vám chci ze srdce poděkovat za vaše příspěvky na asistenční hodiny
A teď co jsem prožil. Byl jsem nemocný nebylo to nic vážného.Byl jsem na Fesťáku Baník vystupoval tam Jarek Nohavica. CHtěl jsem se s ním vyfotit bohužel se to nepodařilo. Bylo tam hodně lidí. Také tam byla kapela Mirai a Tři sestry .Na těchto interpretech jsem byl poprve .Byl to pro mě neuvěřitelný zážitek😎😎 Byli jsme tam až do půlnoci domů jsem se dostal v 1:00 ráno.

Ale nelituji toho protože jsem si zazpíval zatančil a užil jsem si příjemnou atmosféru!
Děkuji svojí kamarádce Zdence že mě na tuto akci vzala! 😍😍

Přeji vám krásné podzimní dny☺☺
váš Kuba

Dobrý den, milí dárci,

děkuji, že mi přispíváte na asistenční péče. Velmi si toho vážím a velmi mi udělala radost Nadace Divoké Husy, která mi přispěla částkou 2600 Kč. Děkuji i mým pravidelným dárcům, také si vážím nesmírně jejich podpory!!!

Jiný mi dovolte, abych Vám prozradil, že jsem byl v Brně, navštívit svojí bývalou asistentku, teď už kamarádku Kamču. Bylo to neuvěřitelné shledání po roce a půl. Každý z nás měl spoustu zážitku, co jsme si navzájem chtěli sdělit. Také v Brně probíhala Brazilský festival, což mě zklamal, bylo hodně namaskovaných pouze 5 tanečníku. Na to jak to bylo propagováno, tak mě to velmi zklamalo. 🙁 Ale setkání s kamarádkou s Kamčou jsem si moc užil. Těším se až se v prosinci uvidíme.

Přeji Vám krásné a požehnané letní dny.

Váš Kuba

Více

Vzkazy