Darovat na Křídla pomoci

Jakub K., 26 let

Dětská mozková obrna Potřebuje 30 hod./měs. ~ 3 900 Kč

\"Bez osobní asistence bych byl nucen svůj život strávit doma mezi čtyřmi zdmi.\"

Červenec Chybí 20 hodin
Srpen Chybí 30 hodin
Září Chybí 30 hodin
Chybí 80 hodin ~ 10 400 Kč
Celkem již bylo darováno: 28 990 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

Příběh Jakuba

Jmenuji se Jakub Kremer a narodil jsem se s dětskou mozkovou obrnou (kvadruparézou). Jsem upoután na vozíku, a tím pádem jsem závislý na pomoci druhé fyzické osoby. Pomoc druhé osoby potřebuju při osobní hygieně, při jídle, k oblékání, jako doprovod k lékařům, na pomoc při manipulaci s mechanickým vozíkem.

V dětství jsem navštěvoval Dětský rehabilitační stacionář, Základní školu a poté jsem studoval na střední škole obor košíkář. Po vystudování střední školy jsem již doma a snažím se být aktivní a společenský.

Od mého narození se o mě stará moje maminka. Nástupem dospělosti mám potřebu žít samostatnější život a tím i odlehčit mé mamince, která už začíná mít také zdravotní problémy (bolesti zad, astma). Mým snem je samostatné bydlení, ale to je vzhledem k mému postižení jen těžko realizovatelné. Rád bych tedy byl alespoň co nejvíce samostatný. Chtěl bych se s dopomocí asistence postarat sám o sebe – vyřídit si své záležitosti u lékaře, na úřadech, jsem s pomocí schopen pracovat na PC. Vadí mi, když místo se mnou lidé jednají automaticky s maminkou, která mě často doprovází. Většině věcí, které se týkají mé osoby, plně rozumím a jsem schopen se domluvit sám. Mé omezení je hlavně fyzické a proto potřebuji doprovod asistenta.

Také svůj volný čas chci trávit mimo svou rodinu sám a mít soukromí. Rád si zajdu do kina, na koncert, do divadla, na ples. Setkávám se s přáteli. Bez asistentky bych měl velmi omezené možnosti. Osobní asistence mi dává zažít pocit svobody.

Mé uplatnění na trhu práce je vzhledem k mému zdravotnímu stavu velmi obtížné. Ale přesto mám potřebu se seberealizovat a rozvíjet. Zajímám se o přednášky, konference, semináře s tematikou psychologie. K tomu ale opět potřebuji doprovod, pomoc při přesunech, oblékání, vysvlékání, s hygienou.

Bez osobní asistence bych byl nucen svůj život strávit doma mezi čtyřmi zdmi a spoléhat se pouze na pomoc maminky a babičky, které už mají vzhledem ke svému věku a zdravotnímu stavu také svá omezení.

Osobní asistenci nyní využívám 5 hodin každý den. Odlehčuji tak především své mamince od každodenní péče o mou osobu. Žijeme ve společné domácnosti ještě s mou nezletilou sestrou. Maminka z důvodů dlouholeté péče o mě nepracuje. Její jediný finanční zdroj je vlastně můj příspěvek na péči. Ze svých ostatních příjmů přispívám na bydlení, stravu, zajišťuji si své osobní věci (oblečení, hygiena, telefon, volný čas, platím služby osobní asistence). V rámci společné domácnosti přispívám na pojistky a benzín. Rád bych prostřednictvím příspěvku z nadace ulehčil své rodině finanční situaci. Nechci tedy počet hodin asistence navyšovat, ale na ty stávající finančně přispět.

Proto prosím velmi o zvážení mé prosby o pomoc, která by mi pomohla k zajištění svobodnějšího života.

Jakub Kremer

Jak se má Jakub:

Milí dárci, zdravím vás a děkujú za finanční podporu na osobní asistenci.

V karanténě když jsem byl bez asistence tak jsem ani tak nezahálel a četl jsem knížky které jsem dostal k narozeninám. Až povolili trochu opatření tak jsem začal chodit do lesa, např. do Bělského lesa nebo do Michálkovíc.

Doufám že se vám daří dobře, mějte se moc krásně a přeju vám mnoho požehnaní a mnoho síl do dalších dní.

Váš Jakub Kremer

Zdravím vás milí dárci,

děkuji za finanční příspěvky a moc si toho vážím. Bez těchto příspěvku bych nemohl využívat asistence  a jsem vám moc vděčný.

Chtěl bych vám napsat příběh o mé rehabilitaci, která mě cvičí paní fyzioterapeutka Markéta Hurníková, která má dlouholetou praxi a svoji soukromou rehabilitaci, která se jmenuje Krásná rehabilitace.  Paní Markéta se věnuje dětem s dětskou mozkovou obrnou a také cvičí skupiny SPS.

S Markétou se známé několik let už od dětského stacionáře po délší pauze jsem se k ni opět vrátil, protože jsem byl moc ztuhlý a všechno mě moc bolelo. S Markétkou protahujeme horní a dolní  končetiny, děláme různé protahovací cviky, aby se mé tělo dalo více protáhnout. K Markétce chodím velmi rád, protože vím že bez cvičení bych byl na tom ještě hůř než jsem teď.  Cvičení je základem mého života.

K Markétce chodím přiblížně 2 x za měsíc. Já Markétce strašně moc děkuju, že se mně ujala, protože bez ní by byl na tom hodně špatně a také děkují paní Bažacké za příspěvky na rehabilitace.

Přeji vám mnoho zdraví, hodně lásky a pohody.

Váš Kuba

Vážení dárci,

dovolte mi, abych Vám poděkoval za finanční podporu, kterou mi dáváte a děkuji Nadačnímu fondu Pečovatel, že mi i v této nelehké době poslal roušky. Musím se Vám i pochlubit, že i v době karantény jsem byl v přírodě v okolí Poodří. Moc se mi tam líbilo. Mám z toho trochu prohopskaný zadek 🙂

Přeji Vám zdraví, zdraví, zdraví a ať tuto nelehkou dobu všichni zvládneme.

Váš Jakub Kremer

Milí moji drazí,

nejprve mi dovolte, abych vám opět poděkoval za zaslání finančních příspěvků pro uhrazení asistenční péče. Bez vás bych si to nemohl dovolit. od té doby, co vláda vyhlásila karanténu, tak já si nejraději pospím, čtu knížku a snažím se z toho nezbláznit. Chybí mi chodit ven, protože jsem hodně aktivní člověk, ale zase na druhou stranu mám čas na všechno to, na co jindy čas není. Třeba si číst.

Já Vám přeji, ať se Vám daří i v této nelehké době a přeji Vám pevné zdraví!

Váš Kuba

Dobrý den vážení,

dovolte mi, abych se s vámi podělil o zážitky z plesu, který pořádá Centrum pro rodinu a sociální péči z.s. Ples se konal 21. 2. 2020, tentokrát na téma Na palubě. Proto byla nedílnou součástí mého dress code, také námořnická čepice. Na místo konání, tedy do Domu kultury města Ostravy, jsme dorazili před sedmou hodinou večer. Po uvítání pořadateli a zakousnutí něčeho sladkého, které mám tak rád, jsme si našli místo u stolu č. 2. K velké „radosti“ přímo pod podiem, ale to mi vůbec nevadilo. Po zahájení plesu jsme si zatančili skupinový tanec – polonézu. Dále následovala hudební produkce kapely Impuls. S mojí taneční partnerkou jsme si zatančili na krásné písničky, které byli všem dobře známé. Dokonce jsem jeden tanec absolvoval na svých vlastních nohách a ne pouze na kolečkách 🙂 K večeři jsem měl výbornou kuřecí roládu s bramborovým salátem. S výběrem jídla jsem byl spokojený, protože mi jídlo velmi chutnalo. Před půlnocí se losovala malá tombola neboli výlov malých ryb a já jsem „vylovil“ kabelku na pláž :-D. Tento úlovek jsem s radostí věnoval mé taneční partnerce, které se bude tento doplněk hodit určitě více než mně.

Ples se mi velmi líbil a moc se těším na další plesovou sezónu. Už nyní se nemohu dočkat, na jaké téma se bude příští ples konat.

Více

Vzkazy