Chci darovat

Jakub K., 25 let

Dětská mozková obrna Potřebuje 30 hod./měs. ~ 3 900 Kč

„Bez osobní asistence bych byl nucen svůj život strávit doma mezi čtyřmi zdmi.“

Prosinec Chybí 25,1 hodin
Leden Chybí 30 hodin
Únor Chybí 30 hodin
Chybí 85,1 hodin ~ 11 060 Kč
Celkem již bylo darováno: 7 010 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

Příběh Jakuba

Jmenuji se Jakub Kremer a narodil jsem se s dětskou mozkovou obrnou (kvadruparézou). Jsem upoután na vozíku, a tím pádem jsem závislý na pomoci druhé fyzické osoby. Pomoc druhé osoby potřebuju při osobní hygieně, při jídle, k oblékání, jako doprovod k lékařům, na pomoc při manipulaci s mechanickým vozíkem.

V dětství jsem navštěvoval Dětský rehabilitační stacionář, Základní školu a poté jsem studoval na střední škole obor košíkář. Po vystudování střední školy jsem již doma a snažím se být aktivní a společenský.

Od mého narození se o mě stará moje maminka. Nástupem dospělosti mám potřebu žít samostatnější život a tím i odlehčit mé mamince, která už začíná mít také zdravotní problémy (bolesti zad, astma). Mým snem je samostatné bydlení, ale to je vzhledem k mému postižení jen těžko realizovatelné. Rád bych tedy byl alespoň co nejvíce samostatný. Chtěl bych se s dopomocí asistence postarat sám o sebe – vyřídit si své záležitosti u lékaře, na úřadech, jsem s pomocí schopen pracovat na PC. Vadí mi, když místo se mnou lidé jednají automaticky s maminkou, která mě často doprovází. Většině věcí, které se týkají mé osoby, plně rozumím a jsem schopen se domluvit sám. Mé omezení je hlavně fyzické a proto potřebuji doprovod asistenta.

Také svůj volný čas chci trávit mimo svou rodinu sám a mít soukromí. Rád si zajdu do kina, na koncert, do divadla, na ples. Setkávám se s přáteli. Bez asistentky bych měl velmi omezené možnosti. Osobní asistence mi dává zažít pocit svobody.

Mé uplatnění na trhu práce je vzhledem k mému zdravotnímu stavu velmi obtížné. Ale přesto mám potřebu se seberealizovat a rozvíjet. Zajímám se o přednášky, konference, semináře s tematikou psychologie. K tomu ale opět potřebuji doprovod, pomoc při přesunech, oblékání, vysvlékání, s hygienou.

Bez osobní asistence bych byl nucen svůj život strávit doma mezi čtyřmi zdmi a spoléhat se pouze na pomoc maminky a babičky, které už mají vzhledem ke svému věku a zdravotnímu stavu také svá omezení.

Osobní asistenci nyní využívám 5 hodin každý den. Odlehčuji tak především své mamince od každodenní péče o mou osobu. Žijeme ve společné domácnosti ještě s mou nezletilou sestrou. Maminka z důvodů dlouholeté péče o mě nepracuje. Její jediný finanční zdroj je vlastně můj příspěvek na péči. Ze svých ostatních příjmů přispívám na bydlení, stravu, zajišťuji si své osobní věci (oblečení, hygiena, telefon, volný čas, platím služby osobní asistence). V rámci společné domácnosti přispívám na pojistky a benzín. Rád bych prostřednictvím příspěvku z nadace ulehčil své rodině finanční situaci. Nechci tedy počet hodin asistence navyšovat, ale na ty stávající finančně přispět.

Proto prosím velmi o zvážení mé prosby o pomoc, která by mi pomohla k zajištění svobodnějšího života.

Jakub Kremer

Jak se má Jakub:

Zdravím Vás milí přátelé,

nejprve mi dovolte, aby Vám poděkoval za finanční dary na osobní asistenci. Velmi si toho vážím a jsem nesmírně vděčný.

Tento měsíc byl plných výletů a pěkně po pořádků navštívil jsem Cirkus Berousek, jeho představení mě vrátilo do dětství a bylo to nesmírně krásné a velmi příjemné. Děkuju cirkusu Berousek, že mi zarezervoval místo, kde jsem všechno hezky viděl to představení.

Druhý výlet jsem se vydal s asistentkou do lesoparku v Klimkovicích, kde jsem načerpal energii a mnoho sil, protože jsem to hodně potřeboval. V lesoparku v Klimkovicích je bezbarieové, velmi všem vřele doporučuji.

Poslední výlet byl na Hukvaldy, kde jsem měl možnost si pohladit lišku Bystrolušku na ocasu, prý to přináší štěstí a tento výlet mně nejvíc dojal, protože jsem vypadl z Ostravy a byl jsem na čerstvém vzduchu.  🙂

Chci poděkovat Všem asistentům, kteří o mně pečuji a jsem strašně za to vděčný, že mohu s nimi trávit volný čas.

Přejí Vám všem krásné podzimní dny.

Váš Kuba

Milý Pečovateli a milí dárci,

nejprve Vám chci moc poděkovat Všem dárcům ,kterí mi přispěli . Včera jsem byl na Katechezi,byl to pro mne nezapomenutelný zážitek ,když jsme rozebírali některá slova z bible ,tak se mě to neuvěřitelně dotklo.Díky asistentům můžu chodit na takové akce a za to Vám všem moc děkuji .Přeji krásné podzimní dny.Jakub Kremer

Více

Vzkazy