Darovat na Křídla pomoci

Jakub K., 27 let

Dětská mozková obrna Potřebuje 30 hod./měs. ~ 3 900 Kč

„Bez osobní asistence bych byl nucen svůj život strávit doma mezi čtyřmi zdmi.“

Červenec Chybí 9,6 hodin
Srpen Chybí 30 hodin
Září Chybí 30 hodin
Chybí 69,6 hodin ~ 9 051 Kč
Celkem již bylo darováno: 76 879 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

Příběh Jakuba

Jmenuji se Jakub Kremer a narodil jsem se s dětskou mozkovou obrnou (kvadruparézou). Jsem upoután na vozíku, a tím pádem jsem závislý na pomoci druhé fyzické osoby. Pomoc druhé osoby potřebuju při osobní hygieně, při jídle, k oblékání, jako doprovod k lékařům, na pomoc při manipulaci s mechanickým vozíkem.

V dětství jsem navštěvoval Dětský rehabilitační stacionář, Základní školu a poté jsem studoval na střední škole obor košíkář. Po vystudování střední školy jsem již doma a snažím se být aktivní a společenský.

Od mého narození se o mě stará moje maminka. Nástupem dospělosti mám potřebu žít samostatnější život a tím i odlehčit mé mamince, která už začíná mít také zdravotní problémy (bolesti zad, astma). Mým snem je samostatné bydlení, ale to je vzhledem k mému postižení jen těžko realizovatelné. Rád bych tedy byl alespoň co nejvíce samostatný. Chtěl bych se s dopomocí asistence postarat sám o sebe – vyřídit si své záležitosti u lékaře, na úřadech, jsem s pomocí schopen pracovat na PC. Vadí mi, když místo se mnou lidé jednají automaticky s maminkou, která mě často doprovází. Většině věcí, které se týkají mé osoby, plně rozumím a jsem schopen se domluvit sám. Mé omezení je hlavně fyzické a proto potřebuji doprovod asistenta.

Také svůj volný čas chci trávit mimo svou rodinu sám a mít soukromí. Rád si zajdu do kina, na koncert, do divadla, na ples. Setkávám se s přáteli. Bez asistentky bych měl velmi omezené možnosti. Osobní asistence mi dává zažít pocit svobody.

Mé uplatnění na trhu práce je vzhledem k mému zdravotnímu stavu velmi obtížné. Ale přesto mám potřebu se seberealizovat a rozvíjet. Zajímám se o přednášky, konference, semináře s tematikou psychologie. K tomu ale opět potřebuji doprovod, pomoc při přesunech, oblékání, vysvlékání, s hygienou.

Bez osobní asistence bych byl nucen svůj život strávit doma mezi čtyřmi zdmi a spoléhat se pouze na pomoc maminky a babičky, které už mají vzhledem ke svému věku a zdravotnímu stavu také svá omezení.

Osobní asistenci nyní využívám 5 hodin každý den. Odlehčuji tak především své mamince od každodenní péče o mou osobu. Žijeme ve společné domácnosti ještě s mou nezletilou sestrou. Maminka z důvodů dlouholeté péče o mě nepracuje. Její jediný finanční zdroj je vlastně můj příspěvek na péči. Ze svých ostatních příjmů přispívám na bydlení, stravu, zajišťuji si své osobní věci (oblečení, hygiena, telefon, volný čas, platím služby osobní asistence). V rámci společné domácnosti přispívám na pojistky a benzín. Rád bych prostřednictvím příspěvku z nadace ulehčil své rodině finanční situaci. Nechci tedy počet hodin asistence navyšovat, ale na ty stávající finančně přispět.

Proto prosím velmi o zvážení mé prosby o pomoc, která by mi pomohla k zajištění svobodnějšího života.

Jakub Kremer

Jak se má Jakub

Milí moji dárci, velmi mě mrzí, že na mojí ose potřebnosti se to tolik červená. Moc bych si přál, aby se  to trošku zazelenalo, protože osobní asistence je pro mě důležitá a je mojí každodenní součástí. Pomáhá mi při vyřizování administrativy, při přesunech z vozíku na vozík a taky mě doprovází na různé kulturní a sportovní akce. Také mě doprovází k lékařům a na rehabilitace. Bez osobní asistence bych nemohl svůj život žít na plno! Proto vás prosím o finanční pomoc.

Mějte se krásně.

Váš Kuba.

Zdravím vás, milí dárci,

v neděli jsem vyrazil do Ostravar arény na utkání para hokejistů Kanada versus Jižní Korea. Zážitek pro mě to byl nesmírně silný, také jsem fandil o sto šest hráčům Kanady. A moji milí para hokejisté z Kanady vyhráli 8:0. Navštívil jsem i  venkovní zonu, kde jsem si mohl vyzkoušet různé sporty jako bocca. Zkoušel jsem také poznat vlajky států, které se účastní. Vyfotil jsem se se Samsonem, což je maskot šampionátu.

Děkuji všem dárcům, kteří mi přispěli jakoukoliv finanční částkou.

 

 

Zdravím Vás milí dárci,

omlouvám se, že jsem se dlouho neozýval, ale měl jsem spoustu vyřizování. Dovolte mi, abych se Vám pochlubil s několika výlety za květen.

  1. výlet byl do muzea v Kopřivnici – bylo tam plno různých aut a lákalo mě se v některých projet.
  2. výlet byl do Outlet Arény Moravia – překvapilo mě, že je to spousta obchodů pod širým nebem. Prošel jsem se po obchodech a byl jsem z toho úplně na větvi 😀 .
  3. výlet byl třídenní pobyt v Lednici – my jsme si ho s paní asistentkou nazvali : pocovidový výlet. I když nám počasí moc nepřálo, tak jsme si tento výlet užili. Pro mě to byl po mnoha letech pořádný odpočinek a veliký zážitek. Byli jsme ubytováni v Apollo Resortu. Šli jsme se například podívat do zámeckého parku, nebo na Janův hrad . Pro mě byla největším zážitkem plavba lodí, kterou jsem si moc užil a objednali jsme si jeden večer na večeři pizzu o průměru 45cm. Byla obrovská a moc dobrá ! Celý tento pobyt jsem si náramně užil !

Přeji Vám krásné sluníčkové dny,

Mějte se moc hezky !

Zdravím Vás milí dárci,

chci se s Vámi podělit o jedinečný zážitek z Podaných rukou, kde jsem už rok velmi spokojeným klientem.  S mou asistentkou jsme vyrazili v pátek (23.4.2021) na výlet do centra Ostravy a po cestě se stavili do kanceláře Podaných rukou – osobní asistence. Mým velkým přáním bylo dostat se nahoru a vidět kancelář „Podanek“. Nahoru jsme se dostali vedlejším vchodem a vyjeli do prvního patra výtahem, ale poté nastal trošku problém, jak se dostat asi přes 10 schodů nahoru. Naštěstí dvě moje nejšikovnější asistentky mě tam i tak dostaly.  Vše jsem si nahoře prohlédl a poté na konci jsme si zpříjemnili tento zážitek focením. Šikovná sociální pracovnice Zuzanka cvakala a cvakali selfie fotky. Nakonec z toho vznikla tato moc krásná fotka, o kterou se s Vámi tímto dělím.

Prostě parááááda!

Mějte krásné a jarní prosluněné dny 😉

Kubík

Více

Vzkazy