Darovat na Křídla pomoci

Jakub K., 26 let

Dětská mozková obrna Potřebuje 30 hod./měs. ~ 3 900 Kč

\"Bez osobní asistence bych byl nucen svůj život strávit doma mezi čtyřmi zdmi.\"

Září Chybí 14,6 hodin
Říjen Chybí 30 hodin
Listopad Chybí 30 hodin
Chybí 74,6 hodin ~ 9 700 Kč
Celkem již bylo darováno: 37 360 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

Příběh Jakuba

Jmenuji se Jakub Kremer a narodil jsem se s dětskou mozkovou obrnou (kvadruparézou). Jsem upoután na vozíku, a tím pádem jsem závislý na pomoci druhé fyzické osoby. Pomoc druhé osoby potřebuju při osobní hygieně, při jídle, k oblékání, jako doprovod k lékařům, na pomoc při manipulaci s mechanickým vozíkem.

V dětství jsem navštěvoval Dětský rehabilitační stacionář, Základní školu a poté jsem studoval na střední škole obor košíkář. Po vystudování střední školy jsem již doma a snažím se být aktivní a společenský.

Od mého narození se o mě stará moje maminka. Nástupem dospělosti mám potřebu žít samostatnější život a tím i odlehčit mé mamince, která už začíná mít také zdravotní problémy (bolesti zad, astma). Mým snem je samostatné bydlení, ale to je vzhledem k mému postižení jen těžko realizovatelné. Rád bych tedy byl alespoň co nejvíce samostatný. Chtěl bych se s dopomocí asistence postarat sám o sebe – vyřídit si své záležitosti u lékaře, na úřadech, jsem s pomocí schopen pracovat na PC. Vadí mi, když místo se mnou lidé jednají automaticky s maminkou, která mě často doprovází. Většině věcí, které se týkají mé osoby, plně rozumím a jsem schopen se domluvit sám. Mé omezení je hlavně fyzické a proto potřebuji doprovod asistenta.

Také svůj volný čas chci trávit mimo svou rodinu sám a mít soukromí. Rád si zajdu do kina, na koncert, do divadla, na ples. Setkávám se s přáteli. Bez asistentky bych měl velmi omezené možnosti. Osobní asistence mi dává zažít pocit svobody.

Mé uplatnění na trhu práce je vzhledem k mému zdravotnímu stavu velmi obtížné. Ale přesto mám potřebu se seberealizovat a rozvíjet. Zajímám se o přednášky, konference, semináře s tematikou psychologie. K tomu ale opět potřebuji doprovod, pomoc při přesunech, oblékání, vysvlékání, s hygienou.

Bez osobní asistence bych byl nucen svůj život strávit doma mezi čtyřmi zdmi a spoléhat se pouze na pomoc maminky a babičky, které už mají vzhledem ke svému věku a zdravotnímu stavu také svá omezení.

Osobní asistenci nyní využívám 5 hodin každý den. Odlehčuji tak především své mamince od každodenní péče o mou osobu. Žijeme ve společné domácnosti ještě s mou nezletilou sestrou. Maminka z důvodů dlouholeté péče o mě nepracuje. Její jediný finanční zdroj je vlastně můj příspěvek na péči. Ze svých ostatních příjmů přispívám na bydlení, stravu, zajišťuji si své osobní věci (oblečení, hygiena, telefon, volný čas, platím služby osobní asistence). V rámci společné domácnosti přispívám na pojistky a benzín. Rád bych prostřednictvím příspěvku z nadace ulehčil své rodině finanční situaci. Nechci tedy počet hodin asistence navyšovat, ale na ty stávající finančně přispět.

Proto prosím velmi o zvážení mé prosby o pomoc, která by mi pomohla k zajištění svobodnějšího života.

Jakub Kremer

Jak se má Jakub:

Vážení moji milí přátelé,

 

dovolte mi, abych poděkoval za Vaše příspěvky na osobní asistenci! Velmi si toho vážím.

Nyní mi dovolte, abych se s Vám podělil o překrásný výlet na Pustevny – stezku v oblacích. Byl to pro mne překrásný výlet, ani nevíte jaký to byl nádherný pocit dívat se do nebe z nadmořské výšky 1099 m.n.m.. Byl to prostě krásný pocít! A ještě k tomu nám vyšlo krásné počasí, byla to opravdu nádhera.

Přeji Vám, ať prožíváte tak nádherné chvíle, jako já v tento den.

 

Mějte hezké dny!

Milí přátelé a příznivci,

 

děkuji Vám, za finanční podporu a finanční příspěvky na zaplacení asistenčních hodin.

Jsem rád, že ke mě chodí dvě dobrovolnice Vendy a Kačka. Jsem moc rád, že mi rozptylují myšlenky, aybch zapomněl na své problémy – pokecáme o počasí, kdo co zažil a podobně 🙂 Vždy se na ně moc těším! Těším se také na jejich energii, co pokaždé přinesou sebou, vždy jsou usměvavé a ještě jsem nezaznamenal, že by je něco trápilo. Jsem opravdu vděčný Adře, že je ke mě posílá, a také Anulice.

Chtěl bych holkám moc poděkovat za to, že ke mě chodí a že mi takto pomáhájí! 🙂

Mějte se moc pěkně!

Milí dárci,

 

po nějaké době Vás opět zdravím. Chtěl bych Vám moc poděkovat, že mi přispíváte na hodiny osobní asistence.

Musím se Vám pochlubit, byl jsem s rodinou dne 27.6. v Dinoparku. Musím uznat, že se mi to moc líbilo po nějaké době trávit s rodinou čas, ikdyž terén byl poněkud náročnější a velmi kopcovitý. Ze sluníčka jsem měl spálený krk. V Dinoparku jsem si dal kuličkovou zmrzlinu, byla moc dobrá a užila si to i moje sestra s maminkou.

Moc děkuji rodině za výlet!

Váš Jakub Kremer

Dobrý den,

Vážení a milí příznivci nadačního fondu Pečovatel. Musím se Vám pochlubit s jedním nevšedním zážitkem.

Dne 13.6. jsem jel za kamarádkou do Brna. Byla to kdysi má paní asistentka. Nejprve musím pochválit společnost RegioJet, byli na mou přepravu připraveni, byli ohromně sehraní – poskládali plošinu jako puzzle. Každý věděl, jaký kousek má vzít a kam patří. Co se týče jízdy vlakem, ta byla naprosto dokonalá a pohodlná. Prostě cestě vlakem není co vytknout – užil jsem si ji. Po příjezdu do Brna mne čekala kamarádka Kamča, za kterou jsme vlastně vyjeli do ZOO v Brně, tam jsme se dopravili jejich šalinou :-). Na úvod musím říct, že ZOO Brno je velmi kopcovitá, takže si moje asistentka Jindra pořádně, ale pořádně mákla 🙂 ale nic méně jsem poprvé viděl živého krokodýla a spoustu dalších zvířat. Poté jsme si zašli na oběd a na hodinku pustili paní asistentku, ať si jde odpočinout. Poté nastal čas pomaličku se vrátit zpět domů. Při cestě zpět na nádraží jsme měli technickou poruchu autobusu a tak jsme zbytek cesty museli djít pěšky na nádraží, naštěstí to byl jen kousek. Poté jsme se s Kamčou museli rozloučit a jet zpět domů do Ostravy.

Děkuji RegioJetu za příjemnou jízdu, opravdu si této společnosti vážím. Děkuji i paní asistentce za to, že mi tento výlet umožnila a zvládla mne doprovodit i v kopcovité ZOO.

Na závěr bych chtěl říci, že si Vašich příspěvků NESMÍRNĚ vážím, díky nim mohu zažívat takto nevšední a krásné dny, na které budu DLOUHO vzpomínat. Doufám, že se s Kamčou brzy opět uvidím :-).

Jakub Kremer

Milí dárci, zdravím vás a děkujú za finanční podporu na osobní asistenci.

V karanténě když jsem byl bez asistence tak jsem ani tak nezahálel a četl jsem knížky které jsem dostal k narozeninám. Až povolili trochu opatření tak jsem začal chodit do lesa, např. do Bělského lesa nebo do Michálkovíc.

Doufám že se vám daří dobře, mějte se moc krásně a přeju vám mnoho požehnaní a mnoho síl do dalších dní.

Váš Jakub Kremer

Více

Vzkazy