Darovat na Křídla pomoci

Jakub K., 27 let

Dětská mozková obrna Potřebuje 30 hod./měs. ~ 3 900 Kč

„Bez osobní asistence bych byl nucen svůj život strávit doma mezi čtyřmi zdmi.“

Květen Chybí 24,3 hodin
Červen Chybí 30 hodin
Červenec Chybí 30 hodin
Chybí 84,3 hodin ~ 10 960 Kč
Celkem již bylo darováno: 67 170 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

Příběh Jakuba

Jmenuji se Jakub Kremer a narodil jsem se s dětskou mozkovou obrnou (kvadruparézou). Jsem upoután na vozíku, a tím pádem jsem závislý na pomoci druhé fyzické osoby. Pomoc druhé osoby potřebuju při osobní hygieně, při jídle, k oblékání, jako doprovod k lékařům, na pomoc při manipulaci s mechanickým vozíkem.

V dětství jsem navštěvoval Dětský rehabilitační stacionář, Základní školu a poté jsem studoval na střední škole obor košíkář. Po vystudování střední školy jsem již doma a snažím se být aktivní a společenský.

Od mého narození se o mě stará moje maminka. Nástupem dospělosti mám potřebu žít samostatnější život a tím i odlehčit mé mamince, která už začíná mít také zdravotní problémy (bolesti zad, astma). Mým snem je samostatné bydlení, ale to je vzhledem k mému postižení jen těžko realizovatelné. Rád bych tedy byl alespoň co nejvíce samostatný. Chtěl bych se s dopomocí asistence postarat sám o sebe – vyřídit si své záležitosti u lékaře, na úřadech, jsem s pomocí schopen pracovat na PC. Vadí mi, když místo se mnou lidé jednají automaticky s maminkou, která mě často doprovází. Většině věcí, které se týkají mé osoby, plně rozumím a jsem schopen se domluvit sám. Mé omezení je hlavně fyzické a proto potřebuji doprovod asistenta.

Také svůj volný čas chci trávit mimo svou rodinu sám a mít soukromí. Rád si zajdu do kina, na koncert, do divadla, na ples. Setkávám se s přáteli. Bez asistentky bych měl velmi omezené možnosti. Osobní asistence mi dává zažít pocit svobody.

Mé uplatnění na trhu práce je vzhledem k mému zdravotnímu stavu velmi obtížné. Ale přesto mám potřebu se seberealizovat a rozvíjet. Zajímám se o přednášky, konference, semináře s tematikou psychologie. K tomu ale opět potřebuji doprovod, pomoc při přesunech, oblékání, vysvlékání, s hygienou.

Bez osobní asistence bych byl nucen svůj život strávit doma mezi čtyřmi zdmi a spoléhat se pouze na pomoc maminky a babičky, které už mají vzhledem ke svému věku a zdravotnímu stavu také svá omezení.

Osobní asistenci nyní využívám 5 hodin každý den. Odlehčuji tak především své mamince od každodenní péče o mou osobu. Žijeme ve společné domácnosti ještě s mou nezletilou sestrou. Maminka z důvodů dlouholeté péče o mě nepracuje. Její jediný finanční zdroj je vlastně můj příspěvek na péči. Ze svých ostatních příjmů přispívám na bydlení, stravu, zajišťuji si své osobní věci (oblečení, hygiena, telefon, volný čas, platím služby osobní asistence). V rámci společné domácnosti přispívám na pojistky a benzín. Rád bych prostřednictvím příspěvku z nadace ulehčil své rodině finanční situaci. Nechci tedy počet hodin asistence navyšovat, ale na ty stávající finančně přispět.

Proto prosím velmi o zvážení mé prosby o pomoc, která by mi pomohla k zajištění svobodnějšího života.

Jakub Kremer

Jak se má Jakub:

Zdravím Vás moji milí přítelé,

dne 11.4. jsem byl v kostele, kde jsem byl po dlouhé době. Musím se vám svěřit, že kázáni mě velmi potěšilo  a neuvěřitelně mě dobilo. Po koronavirové době to bylo pohlazení na duši. Byl jsem na bohoslužbě v Římskokatolické farnosti Ostrava Radvanice. Kostel je to sice starší, ale mooc pěkný :D. Také se mi líbilo čtení z Bible, které bylo velmi poučné. Mé pocity se ani nedají popsat. Tuto neděli 18.4.2021  jdu opět na bohoslužbu. Už těď se těším !

 

 

Přeji Vám krásné jarní dny,

váš Kuba.

Dobrý den, moji milí přátelé,

toto období pro mě nebylo bůhví jak příjemné. Prodělal jsem totiž covid. Naštěstí jsem měl jen lehký průběh, ale byl jsem hodně unavený. Po čtrnácti dnech doma jsem opět nastartovaný žít svůj život naplno. Z důvodů onemocnění covidem, nemohla být poskytována asistence od Podaných rukou. Asistence mi začala od 10.4.2021. Už se moc těším až se otevřou ZOO, určitě se s vámi o tyto zážitky rád podělím. Já jsem si za tu dobu, co jsem byl doma, uvědomil pár důležitých věcí. Musím být velmi pokorný ke svému životu, je třeba se umět radovat z maličkostí. Když něco nevyjde jak bych si přál, nehroutím se, ale doufám, že se to uskuteční později.

Přeji vám krásné jarní dny plné pozitivní energie.

Dobrý den milí dárci,

vzhledem k tomu, že doba je stále covidová, rozhodl jsem se chodit na pravidelné testování.  Nechci ohrozit svoji rodinu ani asistentky, které se o mě starají. Průběh testování je bezproblémový, doposud jsem byl negativní. Věřím, že ton tak zůstane i nadále.

V nouzovém stavu přednáším studentům o problematice osobní asistence.

Tak se ani v této době nenudím.

Musím se přiznat, že někdy toho mám už dost.

Děkuji všem dárcům za finanční příspěvky, které mě velmi těší.

Přeji  vám všem pevné zdraví a nebojte se testování.

Váš Kuba

Dobrý den vážení dárci,

omlouvám se, že jsem tak dlouho nepsal, ale necítím se zrovna nejlépe. Štve mě hned několik věcí, jako například a nejzásadněji pandemie koronaviru, ale to myslím, že nejsem určitě sám. Dále mi také vadí, že i sám jsem nachlazený. Ale přes to všechno se našla jedna velmi pozitivní věc, a to,, že od 1. dubna 2021 konečně nastoupím k organizaci Podané ruce – osobní asistence, což mi udělalo obrovskou radost! Už se na ně opravdu těším a služby budu mít konečně od jednoho poksytovatele.  Doposud to bylo totiž tak, že jsem měl organizace dvě, což mi tak úplně nevyhovovalo. V Podaných rukou ale vím, že tam jsou skvělé asistentky a mám je velmi rád. V lednu mi třeba přišly popřát nečekaně na mé narozeniny a jsem z toho nadšený ještě dodnes.

Mějte se všichni pokud možno moc hezky a buďte hlavně zdraví!

Váš Kuba

Dobrý den, vážení a milí dárci,

dovolte mi vám poděkovat za finanční dary  a dovolte mi, abych se s vámi podělil o úžasný narozeninový den. Ráno jsem vůbec netušil, co mě v ten den čeká. Najednou jsem uslyšel zvonek a v tom takové šuškaní u dveří. Přišly mé asistentky a zazpívaly mi Kuba má narozeniny, my máme přání jedniný…byl jsem dojatý, protože vidět své asistentky pohromadě je jedinečný okamžik, a povedlo se to poprvé. Donesly mi spoustu drobností, frkačku /za kačku :)/a obrovské funny brýle. Potom jsme poseděli a popovídali si o mých dalších přáních a o životě v této podivné době vůbec.Kdo by si snad myslel, že je to všechno, tak je na velkém omylu! odpoledne jsem šel na návštěvu k babičce,a čekalo mne další velké překvapení. I přes veškeré komplikace kvůli omezením souvisejícím s Covidem, se podařilo domluvit osobní canisterapii od společnosti Podané ruce ,canisterapie, ,dokonce najdenou se dvěma psy. Byl ro pro mne neuvěřitelný zážitek a jedno z splnilo se mi jedno velké přání. Pejsci byli moc šikovní a hodní, asistentka mi s nimi ukázala pár triků a potom terapeutickou část, polohování. Největší radost mi udělalato, že jsem měl možnost jim dát mňamky, pohladit si je a pomazlit se s nimi. Potom jsem byl krásně uvolněný a zrelaxovaný. Díky této jedinečné schůzce jsem měl možnost se s asistentkou od pejsků domluvit na pravidelnějších termínech, za což jsem moc vděčný.prostě můj narozeninový den byl díky všem úžasný.

 

 

 

Více

Vzkazy