Chci darovat

Jakub K., 26 let

Dětská mozková obrna Potřebuje 30 hod./měs. ~ 3 900 Kč

„Bez osobní asistence bych byl nucen svůj život strávit doma mezi čtyřmi zdmi.“

Květen Chybí 27,8 hodin
Červen Chybí 30 hodin
Červenec Chybí 30 hodin
Chybí 87,8 hodin ~ 11 420 Kč
Celkem již bylo darováno: 21 470 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

Příběh Jakuba

Jmenuji se Jakub Kremer a narodil jsem se s dětskou mozkovou obrnou (kvadruparézou). Jsem upoután na vozíku, a tím pádem jsem závislý na pomoci druhé fyzické osoby. Pomoc druhé osoby potřebuju při osobní hygieně, při jídle, k oblékání, jako doprovod k lékařům, na pomoc při manipulaci s mechanickým vozíkem.

V dětství jsem navštěvoval Dětský rehabilitační stacionář, Základní školu a poté jsem studoval na střední škole obor košíkář. Po vystudování střední školy jsem již doma a snažím se být aktivní a společenský.

Od mého narození se o mě stará moje maminka. Nástupem dospělosti mám potřebu žít samostatnější život a tím i odlehčit mé mamince, která už začíná mít také zdravotní problémy (bolesti zad, astma). Mým snem je samostatné bydlení, ale to je vzhledem k mému postižení jen těžko realizovatelné. Rád bych tedy byl alespoň co nejvíce samostatný. Chtěl bych se s dopomocí asistence postarat sám o sebe – vyřídit si své záležitosti u lékaře, na úřadech, jsem s pomocí schopen pracovat na PC. Vadí mi, když místo se mnou lidé jednají automaticky s maminkou, která mě často doprovází. Většině věcí, které se týkají mé osoby, plně rozumím a jsem schopen se domluvit sám. Mé omezení je hlavně fyzické a proto potřebuji doprovod asistenta.

Také svůj volný čas chci trávit mimo svou rodinu sám a mít soukromí. Rád si zajdu do kina, na koncert, do divadla, na ples. Setkávám se s přáteli. Bez asistentky bych měl velmi omezené možnosti. Osobní asistence mi dává zažít pocit svobody.

Mé uplatnění na trhu práce je vzhledem k mému zdravotnímu stavu velmi obtížné. Ale přesto mám potřebu se seberealizovat a rozvíjet. Zajímám se o přednášky, konference, semináře s tematikou psychologie. K tomu ale opět potřebuji doprovod, pomoc při přesunech, oblékání, vysvlékání, s hygienou.

Bez osobní asistence bych byl nucen svůj život strávit doma mezi čtyřmi zdmi a spoléhat se pouze na pomoc maminky a babičky, které už mají vzhledem ke svému věku a zdravotnímu stavu také svá omezení.

Osobní asistenci nyní využívám 5 hodin každý den. Odlehčuji tak především své mamince od každodenní péče o mou osobu. Žijeme ve společné domácnosti ještě s mou nezletilou sestrou. Maminka z důvodů dlouholeté péče o mě nepracuje. Její jediný finanční zdroj je vlastně můj příspěvek na péči. Ze svých ostatních příjmů přispívám na bydlení, stravu, zajišťuji si své osobní věci (oblečení, hygiena, telefon, volný čas, platím služby osobní asistence). V rámci společné domácnosti přispívám na pojistky a benzín. Rád bych prostřednictvím příspěvku z nadace ulehčil své rodině finanční situaci. Nechci tedy počet hodin asistence navyšovat, ale na ty stávající finančně přispět.

Proto prosím velmi o zvážení mé prosby o pomoc, která by mi pomohla k zajištění svobodnějšího života.

Jakub Kremer

Jak se má Jakub:

Milí moji drazí,

nejprve mi dovolte, abych vám opět poděkoval za zaslání finančních příspěvků pro uhrazení asistenční péče. Bez vás bych si to nemohl dovolit. od té doby, co vláda vyhlásila karanténu, tak já si nejraději pospím, čtu knížku a snažím se z toho nezbláznit. Chybí mi chodit ven, protože jsem hodně aktivní člověk, ale zase na druhou stranu mám čas na všechno to, na co jindy čas není. Třeba si číst.

Já Vám přeji, ať se Vám daří i v této nelehké době a přeji Vám pevné zdraví!

Váš Kuba

Dobrý den vážení,

dovolte mi, abych se s vámi podělil o zážitky z plesu, který pořádá Centrum pro rodinu a sociální péči z.s. Ples se konal 21. 2. 2020, tentokrát na téma Na palubě. Proto byla nedílnou součástí mého dress code, také námořnická čepice. Na místo konání, tedy do Domu kultury města Ostravy, jsme dorazili před sedmou hodinou večer. Po uvítání pořadateli a zakousnutí něčeho sladkého, které mám tak rád, jsme si našli místo u stolu č. 2. K velké „radosti“ přímo pod podiem, ale to mi vůbec nevadilo. Po zahájení plesu jsme si zatančili skupinový tanec – polonézu. Dále následovala hudební produkce kapely Impuls. S mojí taneční partnerkou jsme si zatančili na krásné písničky, které byli všem dobře známé. Dokonce jsem jeden tanec absolvoval na svých vlastních nohách a ne pouze na kolečkách 🙂 K večeři jsem měl výbornou kuřecí roládu s bramborovým salátem. S výběrem jídla jsem byl spokojený, protože mi jídlo velmi chutnalo. Před půlnocí se losovala malá tombola neboli výlov malých ryb a já jsem „vylovil“ kabelku na pláž :-D. Tento úlovek jsem s radostí věnoval mé taneční partnerce, které se bude tento doplněk hodit určitě více než mně.

Ples se mi velmi líbil a moc se těším na další plesovou sezónu. Už nyní se nemohu dočkat, na jaké téma se bude příští ples konat.

Zdravím Vás,

Předem se chci omluvit, že jsem dlouho nepsal, ale měl jsem mnoho zařizování ohledně zařizování asistenční péče u druhé služby. Zrekapituluji měsíc únor.

V měsíci únoru jsem se zúčastnil muzikorelaxace, ve které i sám hraji. Bylo to pro mne velmi příjemné zpestření mého života. Také jsem s asistentkou Lenkou jezdil do přírody – do Bělského lesa, k rybníčku v Brušperku a na Hukvaldy. Bylo to pro mne velmi příjemné, i když nám trochu pršelo. Dále jsem se účastnil plesu z Centra pro rodinu a sociální péči, o tom vyjde rozsáhlejší článek. Vyřizoval jsem nový mechanický vozík, protože ten můj už je starý a opotřebovaný. Myslím, že jsem si vybral pěkný typ vozíku, ten je aby mi ho pojišťovna schválila :-).

Chci Vám také poděkovat za finanční příspěvky, které mi posíláte. Bez nich bych si nemohl užívat asistenčního života.

Moc Vám všem děkuji a přeji Vám krásné, i když trochu deštivé dny,

Kuba

Dobrý den,

dovolte mi, abych poděkoval všem dárcům, kteří mi pomohli s financováním asistenčních hodin. Také mi dovolte poděkovat všem, kteří mi popřáli k mým narozeninám skrz profil Pečovatele. Je mi líto, že jsem nestihl poděkovat všem, kteří mi přání zaslali. Děkuji nadačnímu fondu Pečovatel, že  se přijely podívat do Ostravy. Děkuji jim za krásné dárky, jako jsou knížky Slepičí polévky pro duši a spoustu jiných dárečků. Zejména mi udělala radost plyšová kukačka, která kuká. Děkuji Vám za Vaši návštěvu Moni a Martino! Doufám, že se brzy uvidíme.

A Vám přeji mnoho štěstí do dalších dnů.

Jakub Kremer

Dobrý den vážení dárci,

chtěl bych Vám opět poděkovat za finanční příspěvky, zároveň Vás přivítat v Novém roce a popřát Vám hodně štěstí, lásky, zdraví, protože to je nejdůležitější v našem životě.

Dovolte mi, aby se nachviličku vrátil k Vánocům.Dostal jsem mnoho dárečků, např. kancelářské potřeby, krb na baterky, a také jsem absoloval návštěvu v Brně, která byla velmi příjemná, protože jsem se setkal s mojí bývalou osobní asistentkou. Jsem nesmírně velmi rád, za to setkání, bylo velmi příjemné a pro mně motivujicí. Za tož ji moc děkují.

Mějte se moc hezky.

Váš Kuba

Více

Vzkazy