Darovat na Křídla pomoci

Jakub K., 29 let

Dětská mozková obrna Potřebuje 30 hod./měs. ~ 3 900 Kč

„Jen díky pečovatelkám můžu mít hezký život“.

Leden Chybí 30 hodin
Únor Chybí 30 hodin
Březen Chybí 30 hodin
Chybí 90 hodin ~ 11 700 Kč
Celkem již bylo darováno: 165 890 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

Příběh Jakuba

Jmenuji se Jakub Kremer a narodil jsem se s dětskou mozkovou obrnou (kvadruparézou). Jsem upoután na vozíku, a tím pádem jsem závislý na pomoci druhé fyzické osoby. Pomoc druhé osoby potřebuju při osobní hygieně, při jídle, k oblékání, jako doprovod k lékařům, na pomoc při manipulaci s mechanickým vozíkem.

V dětství jsem navštěvoval Dětský rehabilitační stacionář, Základní školu a poté jsem studoval na střední škole obor košíkář. Po vystudování střední školy jsem již doma a snažím se být aktivní a společenský.

Od mého narození se o mě stará moje maminka. Nástupem dospělosti mám potřebu žít samostatnější život a tím i odlehčit mé mamince, která už začíná mít také zdravotní problémy (bolesti zad, astma). Mým snem je samostatné bydlení, ale to je vzhledem k mému postižení jen těžko realizovatelné. Rád bych tedy byl alespoň co nejvíce samostatný. Chtěl bych se s dopomocí asistence postarat sám o sebe – vyřídit si své záležitosti u lékaře, na úřadech, jsem s pomocí schopen pracovat na PC. Vadí mi, když místo se mnou lidé jednají automaticky s maminkou, která mě často doprovází. Většině věcí, které se týkají mé osoby, plně rozumím a jsem schopen se domluvit sám. Mé omezení je hlavně fyzické a proto potřebuji doprovod asistenta.

Také svůj volný čas chci trávit mimo svou rodinu sám a mít soukromí. Rád si zajdu do kina, na koncert, do divadla, na ples. Setkávám se s přáteli. Bez asistentky bych měl velmi omezené možnosti. Osobní asistence mi dává zažít pocit svobody.

Mé uplatnění na trhu práce je vzhledem k mému zdravotnímu stavu velmi obtížné. Ale přesto mám potřebu se seberealizovat a rozvíjet. Zajímám se o přednášky, konference, semináře s tematikou psychologie. K tomu ale opět potřebuji doprovod, pomoc při přesunech, oblékání, vysvlékání, s hygienou.

Bez osobní asistence bych byl nucen svůj život strávit doma mezi čtyřmi zdmi a spoléhat se pouze na pomoc maminky a babičky, které už mají vzhledem ke svému věku a zdravotnímu stavu také svá omezení.

Osobní asistenci nyní využívám 5 hodin každý den. Odlehčuji tak především své mamince od každodenní péče o mou osobu. Žijeme ve společné domácnosti ještě s mou nezletilou sestrou. Maminka z důvodů dlouholeté péče o mě nepracuje. Její jediný finanční zdroj je vlastně můj příspěvek na péči. Ze svých ostatních příjmů přispívám na bydlení, stravu, zajišťuji si své osobní věci (oblečení, hygiena, telefon, volný čas, platím služby osobní asistence). V rámci společné domácnosti přispívám na pojistky a benzín. Rád bych prostřednictvím příspěvku z nadace ulehčil své rodině finanční situaci. Nechci tedy počet hodin asistence navyšovat, ale na ty stávající finančně přispět.

Proto prosím velmi o zvážení mé prosby o pomoc, která by mi pomohla k zajištění svobodnějšího života.

Jakub Kremer

Jak se má Jakub

Vážení čtenáři,

dovolte mi, abych se s vámi podělil o dva neuvěřitelné zážitky. Tím prvním je MEGAKONCERT Rádia Čas, který se konal 25.11.2023 v Ostravar Aréně. Rádio Čas slaví 25 let svého působení, a právě k této příležitosti byl uspořádán koncert pro všechny bezva lidi.

Já jsem na tento koncert šel s asistentkou Hankou. V tento den byla ukrutná zima. Jeli jsme tramvají a potkali jsme tam shodou okolností dalšího člověka na vozíku, který také jel na tento koncert. Ukázal nám tedy i cestu, kudy se tam jede. Před halou stála obrovská fronta. Po nějaké době jsme se dostali dovnitř a vjeli jsme na připravenou plošinu pro vozíčkáře. Bylo nás tam tolik že jsme se nemohli ani pohnout. I tak jsem si ale koncert velmi užil. Byla tam např. Ewa Farna, Mig 21, Kapitán Demo, O5 a Radeček a Tomáš Klus. Mnohé písničky jsem si zazpíval i zatancoval. Stala se mi tam i taková příhoda, že mi někdo polil nohy pivem. To se ale při takových koncertech stává, moc jsem si to užil.

Děkuji Hance, že mě na tento úžasný koncert doprovodila. Byl to pro mě neskutečný zážitek, příště půjdu zas.

Napsal

Jakub Kremer

Milí dárci,

chci Vám poděkovat za finanční podporu, kterou mi posíláte 🙂

Bohužel nemoc nechodí po horách, ale po lidech a i já jsem chytl virózu, která trvala 14 dní. Je dobré občas zpomalit a pořádně se vyležet. Nebojte, už jsem zdráv a těším se na další nové výzvy.

Mějte se moc hezky a ať se Vám nemoci vyhýbají obloukem.

Hezký den.

Váš Kuba

Milí dárci,

musím se vám s něčím pochlubit. Dne 4.11.2023 v sobotu jsme se s asistentkou vydali do hor. Jeli jsme autobusem z Ostravy do Rožnova pod Radhoštěm, cesta trvala hodinku. Poté jsme šli na Pustevny na Valašku. Cesta byla hodně kamenitá, ale naštěstí se našli hodní lidé, kteří nám pomohli. Když jsme dorazili do cíle, tak nám bylo řečeno, že jsme si klidně z parkoviště mohli zavolat a dovezli by nás autem. To jsme ale nevěděli, příště už budeme vědět. Na rozhledně byly schody, ale naštěstí tam byl nájezd i na vozík. Zdárně jsme to vše zvládli. Zašli jsme si na oběd do restaurace, já si dal smažený sýr a hranolky. Po dobrém obědě jsme se vyfotili u Radegastu a opět nám pomohli hodní lidé. Dále jsme se vydali na horu Radhošť, cesta byla velmi náročná, ale stálo to za to. Poté už nastal čas vyrazit domů. Z výletu jsem dorazil příjemně unavený a hned jsem usnul. 🙂

Děkuji paní asistentce za krásně strávený den plný krásných zážitků.

Děkuji také hodným lidem, kteří nám pomohli, ať se vám daří.

Váš Kuba

Dobrý den Vážení dárci,

Dne 2.11. 2023 jsem s Maruškou prožil takový krásný dušičkový den. Nejprve jsme šli do kostela v Porubě, kde jsme zapálili svíčku za všechny zemřelé i za mého dědu. Také jsme se pomodlili v kapličce ve FNO a vzpomínali jsme na to, co jsme se zemřelými všechno zažili. Celý tento den jsme tak zvaně promodlili. Mě se vybavila vzpomínka na mého dědu při posledních Vánocích, jak jsme seděli všichni u jednoho štědrovečerního stolu. Byla to krásná vzpomínka.:)

3.11.2023 jsem šel s rodinou na hřbitov, abychom umyli dědův hrob a zavzpomínali na dědu. Pro mě to bylo nesmírně těžké, ale myslím si, že uvědomění si, že tu není je velmi důležité, i když já na něho vzpomínám velmi často. I když se na Vánoce velmi těším, bude to pro mě velmi složité, že už tam děda nebude. Přestože už to jsou dva roky.

Přeji Vám krásné podzimní dny.

ps. přidávám fotku z kapličky z FNO

Vážení milí dárci,

Chtěl bych se s Vámi podělit o jeden zážitek.

Ve dne 11.10.2023 jsem byl s paní asistentkou Petrou v Zoo Ostravě. Zoo Ostrava mám velmi rád, proto jsem si koupil permanentku. Chodím tam čerpat síly, energii a dívat se na zvířátka. Počasí nám přálo a byl krásný sluneční den. Poprvé jsem se v zoo svezl Safari vláčkem. Byl to pro mě nevšední zážitek, některé zvířátka mohl vidět zblízka. V bufete jsem si dal svoji oblíbenou Kofolu. Také jsme viděli na živo obrovského hrocha. Byl jsem překvapen, bylo tam hodně vozíčkářů. Dlouho jsem neviděl vozíčkáře pohromadě. Myslel jsem si, že je nějaká akce, ale žádná akce nebyla. Udělali si také výlet. Dost mě překvapilo, že všechny bezbariové toalety byli mimo provoz. K závěru do zoo se příště vrátím.

Budu se snažit Vám psát pravidelně.

Přeji Vám plno krásných podzimních dnů.
Váš Jakub

Více

Vzkazy