Darovat na Křídla pomoci

Jan H., 21 let

Angelmanův syndrom Potřebuje 40 hod./měs. ~ 5 200 Kč

„Jenda je na úrovni 8 měsíčního dítěte a vyžaduje celodenní péči“. říká maminka

Říjen Pokryto
Listopad Pokryto
Prosinec Pokryto
Na příští měsíce pokryto
Celkem již bylo darováno: 46 994 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

PŘÍBĚH HONZÍKA

Příběh Honzíka začal 14. dubna roku 2000. V 8mi měsících přišel první epileptický záchvat a pak další a další. Vyšetření ukázala, že bude velice opožděný ve vývoji. Do jeho deseti let byl vždy diagnostikován dětskou mozkovou obrnou.

Táta od rodiny odešel, když byl Jendovi rok. Neunesl jeho stav a chtěl Honzíka umístit do ústavu. Tehdy jsme se museli rozejít. Honzíka moc miluji a nikdy bych se ho nezbavila. Je to takové usměvavé sluníčko.

Po desátém roce jsme byli na vyšetření v Praze a zde mu diagnostikovali Angelmanův syndrom. Tehdy jsem já i Jenda poznali nového tatínka, který má Jendu moc rád a dělá pro něj, co může. Vzali jsme se a rodina se rozrostla ještě o dvě malé děti, dva rošťáky Tomáška (8 let) a Davídka (5 let).

Od roku 2015 využíváme asistenční služby a jsme s nimi moc spokojení. Manžel pracuje a občas jezdí na služební cesty do zahraničí a tak jsem na vše sama. Honzíka musím přebalovat, krmit, rehabilitovat- cvičit. Jenda je na úrovni 8 měsíčního dítěte a tak vyžaduje celodenní péči. Nemluví, nechodí, trpí silnou skoliózou a výše uvedenými záchvaty. Jinak je velice milý, mazlivý, i když je mu skoro 21 let. Začínají mi docházet síly, ale nechci si stěžovat. Pomoc asistence je skvělá, ale pro nás dost drahá. Někdy odmítáme pomoci, když dojdou peníze. Proto bychom rádi poprosili hodné lidičky o pomoc, jestli je to trochu možné.

Moc děkuji za Honzíka a za naši rodinu.

Jana Š., maminka Honzíka

Jak se má Jan

Dobrý den, chtěl bych se s Vámi podělit o zážitek ze včerejšího dne, kdy u nás byla na návštěvě paní ředitelka Nadačního fondu Pečovatel Monika Hlinková. Setkání bylo úžasné, milé prostě nej. Budeme se těšit na další, třeba v Praze.

Zároveň jsme trošku slavili, neb byla odeslána poslední platba za nové auto pro Honzíka. Paní ředitelka přijela s Honzou Krejčíkem, který je hlavním organizátorem festivalu Rockování u Konťáku. Dovezli nám milé dárečky, které moc potěšily i ty nejmenší v rodině. Zároveň dovezli kasičku s nasbíranými penězi během festivalu a šek, který nás opravdu mile překvapil. Podrobnosti necháme na hodné paní ředitelce.

Chceme tímto moc poděkovat opravdu hodným lidem, kteří mají našeho Honzíka rádi a ředitelce této nadace Monice Hlinkové za vše co pro nás dosud udělali a nebylo toho málo. Zároveň díky Honzovi Krejčíkovi, který má srdce na pravém místě.

Podrobnosti najdete na stránkách Facebooku, stačí zadat Rockování u Konťáku. Omlouvám se ještě neumím vložit odkaz. Posílám pár fotek, které mluví za vše. S pozdravem Tomáš Švajda

Zdravím, všechny kdo sledují tyto stránky.

Včera proběhlo v Brandýse nad Orlicí Rockování u Konťáku. Jde o tradiční akci pořádanou již deset let. Letos to bylo poprvé pod záštitou Nadačního fondu Pečovatel, který podpořil našeho Honzíka. Paní Hlinková předala Honzovi Krejčíkovi vše potřebné co je třeba když se dělá něco pro dobrou věc. Pokladnička, banner a tiskopisy s posláním Nadačního fondu Pečovatel. Výtěžek z této akce jde na podporu pro Honzíka, kterému chceme jeho nešťastný osud aspoň trochu zpestřit. Vše ještě upřesním jakmile budeme v kontaktu s paní Hlinkovou.

Organizátorem byl poprvé Honza Krejčík, dříve toto organizoval jeho táta. Tak jsme mu popřáli, aby se mu dařilo a strávili jsme tam krásné dvě hodiny. Jelikož je hudba na festivalu dost hlasitá museli jsme se po dvou hodinách rozloučit a jet s naším Honzíkem domů. Byl z toho trochu vytřeštěný, ale jinak byl v dobré náladě. Manželka pěkně poděkovala všem zúčastněným a popřála všem Krásný večer, který se opravdu vydařil.

Já moc děkuji Nadačnímu fondu Pečovatel za tuto podporu a skvělé paní ředitelce přeji hodně sil v její práci, která opravdu nemá chybu.

Dobrý den, rád bych se s Vámi podělil o radost, kterou nám udělala nadace Nova. Včera se nadace oficiálně omluvila za loňskou odvysílanou reportáž ve které nám jakoby darovala auto. Půjčené auto nám moc pomohlo, ale v reportáži nebyla žádná zmínka o půjčení na tři měsíce. Na sociálních sítích se to poté rozvířilo a dopadlo to tak, že nám nadace doplatí zbývající částku, která nebyla malá. Jsme moc rádi, že se k problému postavila čelem. Velice si vážíme toho, že nadace uznala chybu a napravila ji. Za nás je vše smazáno a my děkujeme, že s Honzíkem můžeme jezdit nejen po rehabilitacích a nemocnicích, ale i na výlety, které dříve když byl menší miloval. Zároveň děkuji i zde ředitelce paní Hlinkové, která mě podpořila při jednání a s pomocí na sociálních sítích a při založení sbírky zde.  Děkuji také Vám, kterým Honzíkův nešťastný osud není lhostejný. Automobil je již vyrobený a čeká na nás po doplacení a menších formalit v Brně. Ozvu se hned jak bude stát doma před domem.

Máme obrovskou radost. S pozdravem Tomáš Š.

Dobrý den, moc děkujeme za pomoc s placením asistenční péče.

Zdravím všechny kteří zabrouzdají na tyto stránky věnované Honzíkovi. Léto u nás probíhá ve znamení různých aktivit především pro ty nejmladší členy rodiny.

Honzíkův bráška Tomík je momentálně na svém prvním táboře s mladší asistentkou Jitkou. Před týdnem absolvoval už třetí in-line školu bruslení. Moc ho to baví.

Mladší Davídek je sice doma, ale je ho všude plno a s Jendou si rád hraje.

Asi čtrnáct dní probíhá nová sbírka na doplacení nového automobilu. Díky moc hodné ředitelce této Nadace se podařilo vše doladit, tak snad nám svitne naděje a Honzíkovo auto se stane skutečností s pomocí laskavých lidí.

Moc děkuji všem hodným dárcům, kteří nás podporují. S pozdravem Tomáš Š.

 

 

Více

Vzkazy