Darovat na Křídla pomoci

Jan H., 22 let

Angelmanův syndrom Potřebuje 50 hod./měs. ~ 6 500 Kč

„Jenda je na úrovni 8 měsíčního dítěte a vyžaduje celodenní péči“. říká maminka

Duben Chybí 47,5 hodin
Květen Chybí 50 hodin
Červen Chybí 50 hodin
Chybí 147,5 hodin ~ 19 170 Kč
Celkem již bylo darováno: 67 854 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

PŘÍBĚH HONZÍKA

Příběh Honzíka začal 14. dubna roku 2000. V 8mi měsících přišel první epileptický záchvat a pak další a další. Vyšetření ukázala, že bude velice opožděný ve vývoji. Do jeho deseti let byl vždy diagnostikován dětskou mozkovou obrnou.

Táta od rodiny odešel, když byl Jendovi rok. Neunesl jeho stav a chtěl Honzíka umístit do ústavu. Tehdy jsme se museli rozejít. Honzíka moc miluji a nikdy bych se ho nezbavila. Je to takové usměvavé sluníčko.

Po desátém roce jsme byli na vyšetření v Praze a zde mu diagnostikovali Angelmanův syndrom. Tehdy jsem já i Jenda poznali nového tatínka, který má Jendu moc rád a dělá pro něj, co může. Vzali jsme se a rodina se rozrostla ještě o dvě malé děti, dva rošťáky Tomáška (8 let) a Davídka (5 let).

Od roku 2015 využíváme asistenční služby a jsme s nimi moc spokojení. Manžel pracuje a občas jezdí na služební cesty do zahraničí a tak jsem na vše sama. Honzíka musím přebalovat, krmit, rehabilitovat- cvičit. Jenda je na úrovni 8 měsíčního dítěte a tak vyžaduje celodenní péči. Nemluví, nechodí, trpí silnou skoliózou a výše uvedenými záchvaty. Jinak je velice milý, mazlivý, i když je mu skoro 21 let. Začínají mi docházet síly, ale nechci si stěžovat. Pomoc asistence je skvělá, ale pro nás dost drahá. Někdy odmítáme pomoci, když dojdou peníze. Proto bychom rádi poprosili hodné lidičky o pomoc, jestli je to trochu možné.

Moc děkuji za Honzíka a za naši rodinu.

Jana Š., maminka Honzíka

Jak se má Jan

Zdravím všechny příznivce Honzíka a Pečovatele. V tomto měsíci u nás pokračují různé virózy, hlavně u těch nejmladších . U Jendy to je jak kdy. Momentálně dobrý ale bylo hůř minulý týden. Dost za to může proměnlivé počasí. Asistentky se snaží pomoci jak jen to jde. Já měl teď nějaké služební cesty tak to bylo dost potřeba. Snažím se něco přivydělat, tak i nějaké přesčasy.  Jsme moc rádi že jsme u Pečovatele, protože si neumím dost představit jak bychom vyšli s penězi. Stále doufáme že bude líp, snad pomůže brzké jaro které vymaže veškeré chmury.  Děkuji všem za pomoc Jendovi a celé naší rodině. Zdravím také všechny z Nadačního fondu Pečovatel, děkuji za skvělou práci kterou vykonávají.

S pozdravem Tomáš Švajda

 

Zdravím všechny příznivce Honzíka a Pečovatele. Honzík byl včera u nového doktora ortopeda v Praze který ho přijal do péče. Stále řešíme hrubou skoliózu, která Jendu trápí. Dle doktora je páteř stále pružná takže se stále dá něco s tím dělat. Doporučil nám v Motole také protetika který nám hned udělal formu pro nový skelet do vozíku. V létě jsme konečně pořídili nový vozík od společnosti Kury, ale máme s ním velké problémy. Manželka zkoušela kontaktovat prodejce ale ten se s námi zřejmě odmítá bavit. Vozík je s el.pohonem, který funguje bezvadně ale přední rám vozíku se vyklonil směrem dovnitř a vozík je tím zle ovladatelný. Tak se momentálně trápíme co s tím. Používáme starý který je sice vysoký do auta, ale stále slouží.  Honzík je většinou doma, protože ve škole řádí bacily. Teď je fit, doma pravidelně protahujeme a rádi bychom bychom ho dostali do Hájku na cvičení které má zázračné účinky. Žel stojí to dost peněz a navíc v Centru podražili. Dělám co se dá a sháním hodné sponzory, kteří by terapii podpořili. Není to moc snadné. Dělám v práci více hodin aby se něco našetřilo, ale je to málo. Zkraje roku máme větší výdaje navíc nás čeká garanční prohlídka u Honzíkova auta která nebude vůbec levná. Tak bojujeme jak to jde. Asistentky k Honzíkovi chodí více méně pravidelně za to jsme moc a moc rádi. No doufáme stále že bude i líp. Přeji všem kteří Honzíkovi pomohli s asistencí pevné zdraví a moc děkuji za celou naši rodinu. S pozdravem Tomáš Švajda

 

Zdravíme všechny příznivce Pečovatele

  1. Rád bych touto cestou všem popřál krásné a ve zdraví prožité Vánoce. Do Nového roku jen to dobré a hlavně zdraví. Také bych opět rád poděkoval všem kteří Honzíkovi pomohli a přispěli jakoukoli částkou na asistenci . Moc a moc děkuji za celou naši rodinu. U nás zatím na střídačku probíhají chřipkové stavy. Odstartoval to Honzík a teď to skončilo u mě. Jenda je už zdravý trochu marodí jen mladší bráškové. Z toho se ale dostaneme. Nevím co nás čeká v Novém roce, ale moc velký optimista nejsem. Vše už je tak drahé že to snad horší už nemůže být. Tak ještě dodatečně přeji všem pevné nervy. Na chleba se sádlem ještě máme, ale jako dřív už to nebude. Na druhou stranu vím že jinde jsou na tom hůře a těm přeji hodně opravdu hodně štěstí. Hezké Vánoce! T.Š.

Zdravíme všechny

Včera jsme Jendu odvezli do nemocnice kde se lékaři snaží zjistit proč je tak zesláblý a proč má stále teploty. Je doslova jak hadrová panenka. Nemá už sílu se mě držet kolem krku když jej přenáším. Prosím všechny aby mu drželi palce a mohl se v pořádku vrátit domů.  Děkuji za podporu pro Honzíka. S pozdravem Tomáš Š

Dobrý den, přeji vše krásné adventní dny. Naše rodina momentálně prochází různými chřipkovými nemocemi. Já začal před měsícem s kovidem potom Honzík s chřipkou a teď Davídek zatím jen kašel. Většinu dnů sedíme doma a bavíme se různými deskovými hrami. Teď moc nikam nejezdíme protože vše je tak drahé, že na to zkrátka nezbydou peníze. Koupit v dnešní době základní potraviny a uvařit jídlo pro celou rodinu je docela těžké. Ti nejmladší se těší na Vánoce, ale je složité jim vysvětlit že se musí spokojit s jedním dárečkem. My dospělí jsme rádi když se všichni sejdem a můžeme si popovídat.  Honzík dostane od Nadace Šance onkoláčkům vibrační polštář. Starý je už rozbitý tak jsme za to moc rádi. Já jsem v práci i o víkendu abychom si aspoň trochu přilepšili na Vánoce hlavně na jídlo. Snažíme se aby duch Vánoc byl hlavně u dětí. Honzík ten Vánoce prožívá naplno, světýlka, hraní koled on docela prožívá a jsem docela rád že je ve svém dětském světě napořád. Přeji všem našim příznivcům a všem lidem hezký předvánoční čas a atmosféru a moc děkuji za finanční podporu pro Jendu. S pozdravem Tomáš.

 

Více

Vzkazy