Darovat na Křídla pomoci

Jan H., 24 let

Angelmanův syndrom Potřebuje 50 hod./měs. ~ 6 500 Kč

„Jenda je na úrovni 8 měsíčního dítěte a vyžaduje celodenní péči“. říká maminka

Červenec Chybí 47,7 hodin
Srpen Chybí 50 hodin
Září Chybí 50 hodin
Chybí 147,7 hodin ~ 19 200 Kč
Celkem již bylo darováno: 149 340 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

PŘÍBĚH HONZÍKA

Příběh Honzíka začal 14. dubna roku 2000. V 8mi měsících přišel první epileptický záchvat a pak další a další. Vyšetření ukázala, že bude velice opožděný ve vývoji. Do jeho deseti let byl vždy diagnostikován dětskou mozkovou obrnou.

Táta od rodiny odešel, když byl Jendovi rok. Neunesl jeho stav a chtěl Honzíka umístit do ústavu. Tehdy jsme se museli rozejít. Honzíka moc miluji a nikdy bych se ho nezbavila. Je to takové usměvavé sluníčko.

Po desátém roce jsme byli na vyšetření v Praze a zde mu diagnostikovali Angelmanův syndrom. Tehdy jsem já i Jenda poznali nového tatínka, který má Jendu moc rád a dělá pro něj, co může. Vzali jsme se a rodina se rozrostla ještě o dvě malé děti, dva rošťáky Tomáška (8 let) a Davídka (5 let).

Od roku 2015 využíváme asistenční služby a jsme s nimi moc spokojení. Manžel pracuje a občas jezdí na služební cesty do zahraničí a tak jsem na vše sama. Honzíka musím přebalovat, krmit, rehabilitovat- cvičit. Jenda je na úrovni 8 měsíčního dítěte a tak vyžaduje celodenní péči. Nemluví, nechodí, trpí silnou skoliózou a výše uvedenými záchvaty. Jinak je velice milý, mazlivý, i když je mu skoro 21 let. Začínají mi docházet síly, ale nechci si stěžovat. Pomoc asistence je skvělá, ale pro nás dost drahá. Někdy odmítáme pomoci, když dojdou peníze. Proto bychom rádi poprosili hodné lidičky o pomoc, jestli je to trochu možné.

Moc děkuji za Honzíka a za naši rodinu.

Jana Š., maminka Honzíka

Jak se má Jan

Dobrý den

Jsme moc rádi že jsme se dnes konečně setkali s Damienem který před třemi lety tak moc pomohl našemu Honzíkovi. Objasnil spackanou reportáž TV Nova která nám ublížila v pokračující sbírce na potřebný automobil. Strávili jsme hezké dopoledne a byla s námi i ředitelka Nadačního fondu Pečovatel Monika, které taktéž děkujeme , vždyť je takovou patronkou Jendy. Probrali jsme vše kolem té reportáže i současnosti. Byl i dotaz co náš Honzík nejvíce potřebuje. Na to byla jednoduchá odpověď, hlavně rehabilitace, ty stojí nejvíce peněz a rádi bychom Jendu poslali znovu do centra Hájek u Plzně. Tam se mu nejvice věnují. Snad se to podaří. Děkuji za pozornost, nedalo mi to musel jsem se podělit se všemi přáteli našeho Honzíka. Monice a Damienovi ještě jednou velké díky za dnešek.

Zdravím všechny přátele Nadačního fondu Pečovatel a přeji všem krásné jarní dny. V úvodu chci Jendovi popřát vše nejlepší k narozeninám které měl před týdnem a které jako oslavu posouváme na konec dubna z důvodu nemoci téměř celé rodiny. Šlo o chřipku která se vystřídala na dětech, Honzíkovi a jeho mamince. Já se zuby nehty držím. Rád bych touto cestou přivítal také v naší rodině dvě nové mladé asistentky Lucku a Verču, které ač začátečnice se velice snaží a vždy se snaží s námi domluvit. Taky bych rád řekl že se blíží domluvené setkání s milou ředitelkou Nadačního fondu Pečovatel Monikou a Ambassadorem Damienem na které se těšíme už téměř tři roky. Různé okolnosti nám tomu zabránily ale teď to musí vyjít. Chci osobně poděkovat člověku který nám významně pomohl k získání nového automobilu. Honzík si výlet určitě užije, v autě jezdí moc rád. Doma jinak nic nového snad jen to že stavím novou verandu pro dědu a v zahradě chodník skrz ježdění s Jendou. Tak se určitě nenudíme a pohybu máme dost. Na závěr chci poděkovat všem kteří pomáhají a podporují Honzíkovu asistenci, přeji všem jen to dobré hlavně zdraví. S pozdravem Tomáš

Dobrý den, zdravím všechny přátele Nadačního fondu Pečovatel a v úvodu chci opět poděkovat všem milým dárcům, kteří pomáhají našemu Jendovi s asistencí. Jenda je už týden v lázních Brandýs nad Orlicí, kde podstupuje podobné procedury jako v lázních Klimkovice. Výhodou je že je to kousek od domova a vše potřebné pro Jendu a maminku mohu v krátkém čase zajistit. V Brandýse sice není intenzivní terapie jako v Hájku u Plzně, na které nemáme dost finančních prostředků, ale aspoň je to s procedurami podobné jako v Klimkovicích kde Honzík jezdil jako dítě každý rok. Tam už jsou pro nás dveře zavřené natrvalo což nás trochu mrzí, ale vzhledem k okolnostem naší poslední žádosti o přijetí a reakce vedení lázní, ne nebudu se k tomu už vyjadřovat, velice nás zklamalo jejich jednání.  Pošlu ještě pár fotek jak se má Jenda přes Messenger z Brandýsa paní ředitelce Monice, jelikož mám stále problém s hromadnějším odesláním. Za což ji od srdce děkuji.  Já se momentálně starám o dva nejmladší brášky Honzíka, včetně vození do školy a vyzvedávání a veškeré domácí práce které jsou potřebné. Věřte že se nenudím. Přeji všem pevné zdraví a brzy se zde opět potkáme. S pozdravem Tomáš 

Dobrý den, zdravím v Novém roce všechny přátele a dárce NF Pečovatel. Přeji všem jen to dobré a k tomu hodně moc zdraví. My jsme celý leden jak na kolotoči, to znamená že nevíme kde se zastavit dřív a co dělat dřív. Honzík má nového neurologa to je jedna z hlavních a důležitých věcí hlavně pro Jendu. Máme ho zde v Ústí nad Orlicí a vypadá to že se snaží pomoci hlavně se skladbou léků které Honzík bral doposud. Jsou teď k dostání lepší a budou prý i bez doplatku za což jsme moc rádi protože v lékárně necháváme nekřesťanské peníze. Dále lítáme se zuby, to se týká mladších brášků Honzíka a mé maličkosti , opět šílené placení. Dále máme dědu v nemocnici se srdíčkem. Operace, jedna z náročných, proběhla v pořádku, ale dědeček je na půl roku mimo provoz, držíme mu palce aby vše zvládl. Dále se Jenda chystá do lázní Brandýs nad Orlicí, tak lítání po doktorech, jsou nutné různé kontroly a dost papírování. Měsíc leden utekl doslova jako voda a málem jsem nestihl poslat včas asistenční hodiny. Bylo to včera za což se ředitelce Monice dodatečně omlouvám určitě se polepším. pošlu nějakou fotku ale přes meil, protože přes tento portál to aspoň mě nejde. Posledně jsem posílal, ale nevidím je zde. Tak opravdu nevím kde je chyba. Přeji vám všem včetně týmu Nadačního fondu Pečovatel do Nového roku jen to nej a brzy na viděnou. S pozdravem Tomáš

 

  • Dobrý den, hned v úvodu bych chtěl popřát všem krásné Vánoce v okruhu svých blízkých a trochu toho relaxu k načerpání nových sil. Rád bych touto cestou poděkoval našemu ambasadorovi Damienovi za pomoc pro maminky z Nadačního fondu Pečovatel. Udělal opravdu kus práce a především daroval trochu radosti. Damiene dííky. Já mám konečně dovolenou a tento příběh píši s Jendou který mě momentálně terorizuje, chce se mazlit vždycky když něco píši. Chci poděkovat všem kteří pomohli Jendovi s asistencí kterou, pořád se opakuji, opravdu moc potřebujeme. Všem teda ještě jednou krásné a požehnané Vánoce, všem přeji jen to dobré. Vděčný Tomáš s rodinou.
Více

Vzkazy