Darovat na Křídla pomoci

Jan H., 22 let

„Jenda je na úrovni 8 měsíčního dítěte a vyžaduje celodenní péči“. říká maminka

Tomuto klientovi již není možné prostřednictvím nadačního fondu přispívat.Celkem dárci přispěli 54 424 Kč.

PŘÍBĚH HONZÍKA

Příběh Honzíka začal 14. dubna roku 2000. V 8mi měsících přišel první epileptický záchvat a pak další a další. Vyšetření ukázala, že bude velice opožděný ve vývoji. Do jeho deseti let byl vždy diagnostikován dětskou mozkovou obrnou.

Táta od rodiny odešel, když byl Jendovi rok. Neunesl jeho stav a chtěl Honzíka umístit do ústavu. Tehdy jsme se museli rozejít. Honzíka moc miluji a nikdy bych se ho nezbavila. Je to takové usměvavé sluníčko.

Po desátém roce jsme byli na vyšetření v Praze a zde mu diagnostikovali Angelmanův syndrom. Tehdy jsem já i Jenda poznali nového tatínka, který má Jendu moc rád a dělá pro něj, co může. Vzali jsme se a rodina se rozrostla ještě o dvě malé děti, dva rošťáky Tomáška (8 let) a Davídka (5 let).

Od roku 2015 využíváme asistenční služby a jsme s nimi moc spokojení. Manžel pracuje a občas jezdí na služební cesty do zahraničí a tak jsem na vše sama. Honzíka musím přebalovat, krmit, rehabilitovat- cvičit. Jenda je na úrovni 8 měsíčního dítěte a tak vyžaduje celodenní péči. Nemluví, nechodí, trpí silnou skoliózou a výše uvedenými záchvaty. Jinak je velice milý, mazlivý, i když je mu skoro 21 let. Začínají mi docházet síly, ale nechci si stěžovat. Pomoc asistence je skvělá, ale pro nás dost drahá. Někdy odmítáme pomoci, když dojdou peníze. Proto bychom rádi poprosili hodné lidičky o pomoc, jestli je to trochu možné.

Moc děkuji za Honzíka a za naši rodinu.

Jana Š., maminka Honzíka

Jak se má Jan

Dobrý den, po delší době jsem opět zde abych informoval co je nového. To nejdůležitější je především to, že maminka Honzíka zítra podstupuje operaci břicha, které ji delší dobu zlobí. Budeme doufat že vše proběhne v pořádku a budeme se na ni těšit až bude opět doma . Stále hledáme další asistentku aby jsme mohli vykrýt další dny, ale moc se nedaří. Naše stálice Eliška může maximálně dva dny, ale i za to jsme moc rádi. Kluci budou mít od pondělí prázdniny, tak si musím vzít volno. Musím vymyslet tentokrát nějaký program aby se kluci nenudili a nezvlčili. Doteď to dělala maminka , ale ta bude bolavá , tak to zbyde na mě. Jinak po zdravotní stránce jakž takž jde. Honzík je zdráv a už se těšíme na jaro až budeme častěji chodit ven na procházky.  Prozatím s pozdravem Tomáš Švajda

Dobrý den, zdravím všechny v Novém roce a přejeme hodně zdraví a taky hodně optimismu. Honzík z kraje roku absolvoval intenzivní terapii v Centru Hájek u Plzně kde se snažíme alespoň dvakrát do roka dojíždět. Moc mu to prospívá, a pod odborným dohledem rozcvičí svou skoliotickou páteř a nohy. Jsme rádi, že alespoň leze po čtyřech. Snahu o chůzi jsme vzhledem k jeho chatrné postavě zavrhli již dříve když jezdil do Klimkovic. Momentálně je ve stavu kdy alespoň protahovacím cvičením jej udržujeme ve stavu jakém je. Nyní jsme již doma a Honzík trochu odpočívá po náročných terapií které podstoupil.  Posílám nějaké fotky do sbírky. S pozdravem Tomáš Švajda

Dobrý den, rádi bychom všem v Nadačním fondu Pečovatel popřáli hezký a klidný advent. A taky všem kteří zavítají na tyto stránky. U nás to je dočasně jako po výbuchu, protože opravujeme kompletně celou ložnici. Snažím se aby bylo vše co nejdříve hotovo, tak moc času na psaní nemám, ale když jsem si teď dal na chvilku kávu, tak trocha času přece zbyla. Honzík se drží, je fit a mladší bráškové až na trochu rýmy se drží taky. Pokusím se v dalším příspěvku poslat pár fotografií. Všem dokola přeji pevné zdraví, s pozdravem Tomáš Švajda

Dobrý den, píšu schválně dnešní den, protože alespoň mě přinesl velice smíšené pocity. Mám velikou radost, že se mi podařilo sehnat hodnou doktorku- neuroložku pro našeho Jendu. Byl to docela problém, protože hodně neurologů v okolí nás odmítlo. Dnes jsme u ní byli poprvé a udělala na nás hezký dojem. Potom se mi podařilo konečně pomoci Kubíkovi, kterému jsem slíbil pomoc a to se právě dnes podařilo. Dnes jsem to probral i s paní ředitelkou Nadačního fondu Monikou. Podařil se mi husarský kousek a vyšlo to což všechny moc potěšilo, hlavně mě. Víc rozebírat nebudu. No a na závěr jedna smutnější zpráva a to je ta, že mi umírá táta, před chvílí mi psala moje mamka. Tak zítra jedu na Moravu se s ním rozloučit. Trochu jsme to čekali a víme že osudu neporučíme. Jednou to přijít muselo co se dá dělat.. Na závěr přeji všem pevné zdraví, držte se a buďte nad věcí i když to je někdy těžké.

Dobrý den, konečně se dostávám k tomu abych napsal co je u nás nového. Samozřejmě první věcí, která je stále aktuální je Honzíkovo nové auto. Posílám fotku a zároveň se se všemi kteří na nás myslí se dělíme o radost, která je obrovská. Řešíme ještě další formality kolem automobilu a samozřejmě píšu poděkování všem kteří na tom mají byť sebemenší zásluhu. Tou je také Nadační fond Pečovatel který nám založil sbírku. Pomohla opravdu každá koruna jelikož auto nebylo zrovna levné, ale o to víc bude potřebné. Momentálně musím s ředitelkou Nadačního fondu paní Monikou Hlinkovou dořešit reklamu, kterou budeme rádi na autě vozit. Paní ředitelka mě a naší rodinu moc podporovala v čase kdy auto bylo opravdu jen sen. Je to takové skromné poděkování, ale Nadačnímu fondu snad pomůže a to my chceme. Na asistenci se díky festivalu v Brandýse nad Orlicí vybralo dostatek prostředků na osobní asistenci za což děkujeme Honzíkovi Krejčíkovi, který tuto akci plně podpořil. O tom jsem se zmiňoval v předchozím příběhu.

Přeji všem krásné podzimní barevné dny a hodně zdraví.

S pozdravem Tomáš Švajda

Více