Darovat na Křídla pomoci

Karel S., 47 let

Huntingtonova nemoc Potřebuje 15 hod./měs. ~ 1 950 Kč

„Asistence je pomocí pro mne i mojí mámu“.

Leden Pokryto
Únor Chybí 1,5 hodin
Březen Chybí 15 hodin
Chybí 16,5 hodin ~ 2 150 Kč
Celkem již bylo darováno: 107 440 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

PŘÍBĚH KARLA

Již několik let se potýkám s Huntingtonovou chorobou. Zpočátku jsem potřeboval pomoc jen nepatrnou, ale v současné době potřebuji celodenní péči a můj stav se neustále zhoršuje. Bez pomoci nejsem schopen se najíst, obléci, dojít na toaletu, umýt se, atd. Kvůli svalovým křečím a svalové tuhosti jsem nucen většinu dne trávit na lůžku.

Před dvěma lety mi zemřel otec, který se o mně a mého stejně nemocného bratra staral společně s mou nevlastní matkou. Nyní žijeme s nevlastní matkou sami, neboť bratr záhy odešel za otcem. Matka musela odejít ze zaměstnání, aby mi mohla poskytovat celodenní péči a já mohl zůstat v domácím prostředí. Nemocniční a ústavní atmosféra na mě působí depresivně a můj už tak nedobrý stav zhoršuje.

Asistenční služba je tak pomocí pro mě i mojí mámu, která je již psychicky a fyzicky vyčerpaná z celodenní péče o mne. Asistentka tak mamince pomůže navázat sociální kontakty, odpočinout si a získat dovednosti od profesionálního pečovatele, které pak využívá v péči o mne.

Bohužel naše finanční možnosti nám nedovolují nadále si asistenční služby platit. Pobíráme jen příspěvek na péči, který nám vystačí jen na pokrytí běžných výdajů.

Moc děkujeme za Vaši pomoc.

Karel

Jak se má Karel

Po dlouhé odmlce chceme poděkovat všem hodným lidičkám, kteří si i na nás vzpomenou a darují nám peníze na asistenci a Pečovateli za to, že pečuje nejen o nás, ale i o všechny své klienty a připravují jim i jejich asistentům různé druhy zábavy, vystoupení  a podobných atrakcí. Jenom škoda, že jsem ležák a nemůžu se účastnit. Přeji všem krásné prožití léta a prázdnin, mějte se moc krásně a jak se říká u nás na Moravě – všem přeji dušu v péří.

S pozdravem  Váš dlouhodobý, spokojený  klient Karel

Chci poděkovat nadačnímu fondu Pečovatel  za to, co pro nás celý rok dělal, jak se o nás staral a taky Všem přispěvatelům, kteří posílali a posílají peníze. Ze srdce děkuji za bylinkový pytlíček a srdíčko s přáním Jarouškovi a jeho mamince, velmi to potěšilo v předvánočním shonu. Do nového roku 2023 přeji Pečovateli, všem jeho klientům i rodinným příslušníkům, přispěvatelům a všem lidem, rok plný pohody, spokojenosti, splněných přání a co je nejdůležitější, hlavně hodně zdraví pro všechny a mějte se rádi.

S pozdravem a přáním hezkých dnů   Stanislava Srncová zástupce Karla

Jaro máme za sebou, zatím nás letní teploty moc nepotrápily. Nějakou chvíli mi trvalo, než jsem přišla na to, že Kájovi vadí suchý vzduch v bytě, protože jsme v posledním patře, pěkně pod střechou a sluníčko nás pěkně vyhřívá. Vzduch zvlhčujeme difuzérem a docela to pomáhá. Jen ty proleženiny na noze jej pořád zlobí. Díky, že na nás myslíte  a posíláte nám penízky na péči. Mějte se všichni fajn.

Operace dopadla na výbornou, Kája zvládnul všechno líp než jsem čekala a i samotná rekonvalescence byla velmi rychlá a jsem za to ráda. Těšíme se na  krásné slunečné dny, které nám doufáme už brzy přinese jaro. Přejeme všem spokojené Velikonoce, plné pohody, lásky a spokojenosti.

Na obou stranách si takto dokázal vykousat díry do rtů a nijak se nepovedlo tomu zabránit. Po delší covidové přestávce jsme už objednaní k zákroku ve zlínské Baťově nemocnici a snad všechno dopadne dobře.

Více

Vzkazy