Chci darovat

Karel S., 42 let

Huntingtonova nemoc Potřebuje 15 hod./měs. ~ 1 950 Kč

„Asistence je pomocí pro mne i mojí mámu“.

Červenec Pokryto
Srpen Pokryto
Září Pokryto
Chybí 0 hodin ~ 0 Kč
Celkem již bylo darováno: 25 790 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

Příběh Karla

Již několik let se potýkám s Huntingtonovou chorobou. Zpočátku jsem potřeboval pomoc jen nepatrnou, ale v současné době potřebuji celodenní péči a můj stav se neustále zhoršuje. Bez pomoci nejsem schopen se najíst, obléci, dojít na toaletu, umýt se, atd. Kvůli svalovým křečím a svalové tuhosti jsem nucen většinu dne trávit na lůžku.

Před dvěma lety mi zemřel otec, který se o mně a mého stejně nemocného bratra staral společně s mou nevlastní matkou. Nyní žijeme s nevlastní matkou sami, neboť bratr záhy odešel za otcem. Matka musela odejít ze zaměstnání, aby mi mohla poskytovat celodenní péči a já mohl zůstat v domácím prostředí. Nemocniční a ústavní atmosféra na mě působí depresivně a můj už tak nedobrý stav zhoršuje.

Asistenční služba je tak pomocí pro mě i mojí mámu, která je již psychicky a fyzicky vyčerpaná z celodenní péče o mne. Asistentka tak mamince pomůže navázat sociální kontakty, odpočinout si a získat dovednosti od profesionálního pečovatele, které pak využívá v péči o mne.

Bohužel naše finanční možnosti nám nedovolují nadále si asistenční služby platit. Pobíráme jen příspěvek na péči, který nám vystačí jen na pokrytí běžných výdajů.

Moc děkujeme za Vaši pomoc.

Karel

Jak se má Karel:

Zúčastnili jsme se tolik obávaného natáčení TV Barrandov, kdy byla přítomná i paní ředitelka nadačního fondu Pečovatel Monika Hlinková a musím říct, že natáčení proběhlo bez problému, všichni byli příjemní a milí. Jsem ráda, že jsem je všechny poznala. Jinak chceme  poděkovat všem, kteří nám posílají peníze, jsme Vám moc vděční.

Maminka Karla

Děkujeme všem za peněžní příspěvek a přejeme hezké svátky velikonoční.

Měsíc leden uběhl jako voda a jsme zase blíž k jaru, které moc očekáváme a těšíme se na něj. Jenom doufáme, že nás neskolí nadcházející období chřipek, to by bylo moc zlé. A proto přejeme všem zdravíčko do dalších dnů a moc děkujeme za poslané penízky. Mějte se všichni nádherně  a přejeme Vám krásné dny.

Chtěli bychom všem dárcům moc poděkovat  za všechny dary, které jste  nám v uplynulém roce dali. Do nadcházejícího nového roku přejeme všem lidem dobré vůle hodně zdraví, štěstí, lásky, spokojenosti a splnění všech i nejtajnějších přání. Ještě jednou MOC VÁM DĚKUJEME.

Chtěli bychom poděkovat všem dárcům za jejich příspěvky, kterými nám pomáhají a popřát jim po  krásně, spokojeně a klidně prožitém nadcházejícím adventu i stejně krásné a příjemné  prožití nejkrásnějších svátků v roce, svátků vánočních. Ještě jednou Vám moc děkujeme a přejeme hodně štěstí a zdraví, které mám nebylo dáno.n

Více

Vzkazy