Darovat na Křídla pomoci

Karel S., 44 let

Huntingtonova nemoc Potřebuje 15 hod./měs. ~ 1 950 Kč

„Asistence je pomocí pro mne i mojí mámu“.

Listopad Pokryto
Prosinec Chybí 12 hodin
Chybí 12 hodin ~ 1 560 Kč
Celkem již bylo darováno: 50 050 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

PŘÍBĚH KARLA

Již několik let se potýkám s Huntingtonovou chorobou. Zpočátku jsem potřeboval pomoc jen nepatrnou, ale v současné době potřebuji celodenní péči a můj stav se neustále zhoršuje. Bez pomoci nejsem schopen se najíst, obléci, dojít na toaletu, umýt se, atd. Kvůli svalovým křečím a svalové tuhosti jsem nucen většinu dne trávit na lůžku.

Před dvěma lety mi zemřel otec, který se o mně a mého stejně nemocného bratra staral společně s mou nevlastní matkou. Nyní žijeme s nevlastní matkou sami, neboť bratr záhy odešel za otcem. Matka musela odejít ze zaměstnání, aby mi mohla poskytovat celodenní péči a já mohl zůstat v domácím prostředí. Nemocniční a ústavní atmosféra na mě působí depresivně a můj už tak nedobrý stav zhoršuje.

Asistenční služba je tak pomocí pro mě i mojí mámu, která je již psychicky a fyzicky vyčerpaná z celodenní péče o mne. Asistentka tak mamince pomůže navázat sociální kontakty, odpočinout si a získat dovednosti od profesionálního pečovatele, které pak využívá v péči o mne.

Bohužel naše finanční možnosti nám nedovolují nadále si asistenční služby platit. Pobíráme jen příspěvek na péči, který nám vystačí jen na pokrytí běžných výdajů.

Moc děkujeme za Vaši pomoc.

Karel

Jak se má Karel:

Chci popřát všem lidem krásné, sluníčkové léto,  i když je díky coronaviru jiné, než na jaké jsme byli doposud zvyklí.  Moc děkuji všem, kteří přispívají na dobrou věc, díky které je služba asistentky Podaných rukou pro nás velkou pomocí. Syn je na paní už  vázaný a pokaždé ji vítá úsměvem, čehož se nám, domácím od něj vůbec nedostává. Po vleklých zdravotních problémech na začátku jara se nám nyní daří docela dobře (musím to pořádně zaklepat) a moc si přeji, aby tomu bylo stejně i nadále. To samé přeji všem klientům Nadačního fondu Pečovatel, zaměstnancům a přispěvatelům. Ještě jednou – krásné nejen  léto, dovolenou, ale i  ostatní dny přejeme ze srdce všem lidem.  Mějte se krásně, buďte na sebe hodní.

Chceme opožděně pořát  do nového roku všem pracovníkům  Nadačního Fondu Pečovatel, pracovnicím Podaných rukou, všem  sponzorům a lidem  zdraví, štěstí, spokojenost. Taky bychom chtěli moc poděkovat za krásný  dáreček z Pečovatele, který nás moc překvapil a samozřejmě potěšil. Ještě jednou děkujeme.

Po dlouhé době nepříjemných zdravotních problémů se zdá zdravotní stav aspoň trošku uspokojivý. Poměrně dlouhý zápas s proleženinami se podařilo vyřešit, ale nesmíme to zakřiknout. Stejně tak je to i s neustále se opakujícími  záněty močového měchýře, užíváním antibiotik, které se snažíme nahradit přírodní léčbou a zkoušením všech možných i nemožných babských rad. Dokonce i spazmatické křeče se podařilo dostat trochu pod kontrolu. Všechno to máme ještě stížené tím, že syn nemluví a tudíž neřekne co a kde ho bolí nebo jestli bolest polevuje. Bylo to pro nás oba dva velmi vyčerpávající období ve kterém nám pomáhala asistentka s Podaných rukou, kterou si můžeme dovolit jenom díky penězům od dárců a nadaci Pečovatel. Chci proto tou cestou po dlouhé době poděkovat všem, kteří si na nás vzpomněli a jakoukoliv sumu nám věnovali. Moc Vám všem děkujeme.

Zdravíme  všechny dárce a moc jim děkujeme za pomoc. Po velmi horkém létu, které nám dělalo problémy se přikradl podzim. Doufáme, že nám nepřinese žádné jiné onemocnění a že budeme stále jenom bojovat se základním onemocněním a s bolestivými křečemi, které jsou  na denním pořádku a patří k tomuto onemocnění. Znepříjemňují nám společné chvilky. Zdraví přejeme všem lidem, dárcům,  pracovníkům nadačního fondu Pečovatel i Podaných rukou, které mám pomáhají. Mějte se všichni moc dobře!! a ještě jednou děkujeme za darované penízky.

Chtěli bychom Vás po delším čase všechny pozdravit co jste nám přispěli i tu nejmenší  finanční častkou, za všechno jsme vděční, bez vás by to nešlo!!!  A taky chceme popřát hezké, i když až moc horké léto, které se nám hůř zvládá, ale věříme, že zase bude líp, bude se zase dobře dýchat a budeme si užívat krásné společné chvilky. A taky chceme popřát všem zaměstnancům Nadačního fondu Pečovatel krásnou dovolenou.

Více

Vzkazy