Darovat na Křídla pomoci

Karel S., 46 let

Huntingtonova nemoc Potřebuje 15 hod./měs. ~ 1 950 Kč

„Asistence je pomocí pro mne i mojí mámu“.

Prosinec Pokryto
Leden Pokryto
Únor Chybí 5,5 hodin
Chybí 5,5 hodin ~ 720 Kč
Celkem již bylo darováno: 88 200 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

PŘÍBĚH KARLA

Již několik let se potýkám s Huntingtonovou chorobou. Zpočátku jsem potřeboval pomoc jen nepatrnou, ale v současné době potřebuji celodenní péči a můj stav se neustále zhoršuje. Bez pomoci nejsem schopen se najíst, obléci, dojít na toaletu, umýt se, atd. Kvůli svalovým křečím a svalové tuhosti jsem nucen většinu dne trávit na lůžku.

Před dvěma lety mi zemřel otec, který se o mně a mého stejně nemocného bratra staral společně s mou nevlastní matkou. Nyní žijeme s nevlastní matkou sami, neboť bratr záhy odešel za otcem. Matka musela odejít ze zaměstnání, aby mi mohla poskytovat celodenní péči a já mohl zůstat v domácím prostředí. Nemocniční a ústavní atmosféra na mě působí depresivně a můj už tak nedobrý stav zhoršuje.

Asistenční služba je tak pomocí pro mě i mojí mámu, která je již psychicky a fyzicky vyčerpaná z celodenní péče o mne. Asistentka tak mamince pomůže navázat sociální kontakty, odpočinout si a získat dovednosti od profesionálního pečovatele, které pak využívá v péči o mne.

Bohužel naše finanční možnosti nám nedovolují nadále si asistenční služby platit. Pobíráme jen příspěvek na péči, který nám vystačí jen na pokrytí běžných výdajů.

Moc děkujeme za Vaši pomoc.

Karel

Jak se má Karel

Jaro máme za sebou, zatím nás letní teploty moc nepotrápily. Nějakou chvíli mi trvalo, než jsem přišla na to, že Kájovi vadí suchý vzduch v bytě, protože jsme v posledním patře, pěkně pod střechou a sluníčko nás pěkně vyhřívá. Vzduch zvlhčujeme difuzérem a docela to pomáhá. Jen ty proleženiny na noze jej pořád zlobí. Díky, že na nás myslíte  a posíláte nám penízky na péči. Mějte se všichni fajn.

Operace dopadla na výbornou, Kája zvládnul všechno líp než jsem čekala a i samotná rekonvalescence byla velmi rychlá a jsem za to ráda. Těšíme se na  krásné slunečné dny, které nám doufáme už brzy přinese jaro. Přejeme všem spokojené Velikonoce, plné pohody, lásky a spokojenosti.

Na obou stranách si takto dokázal vykousat díry do rtů a nijak se nepovedlo tomu zabránit. Po delší covidové přestávce jsme už objednaní k zákroku ve zlínské Baťově nemocnici a snad všechno dopadne dobře.

Všem hodným lidem, dárcům, zaměstnacům Nadačního Fondu Pečovatel chci poděkovat za pomoc, kterou nám již několik let poskytujete a budeme rádi, když tomu bude tak i nadále. Loňský rok jsme až na malé problémy zvládli celkem dobře, to i díky paní doktorce a přejeme si, ať tomu tak je i letos a první, díky  Covidu odkládaný problém – zuby, začínáme konečně řešit. U pacientů jako je Kája je to složitější a snad to zvládneme co nejdřív, i když jeden zákrok asi stačit nebude, tak nám držte pěsti. Moc děkujeme, máme Vás rádi, mějte se všichni krásně. Maminka s Karlem

Dnes jsme obdrželi dáreček od globusu, který je moc krásný a určitě ho využijeme a chceme za něj poděkovat. Je to krásné, když i na nás někdo myslí, stejně tak jako peněžní dárci. Ještě jednou moc děkujeme.

Více

Vzkazy