Darovat na Křídla pomoci

Karel S., 48 let

„Asistence je pomocí pro mne i mojí mámu“.

Tomuto klientovi již není možné prostřednictvím nadačního fondu přispívat.Celkem dárci přispěli 117 320 Kč.

PŘÍBĚH KARLA

Již několik let se potýkám s Huntingtonovou chorobou. Zpočátku jsem potřeboval pomoc jen nepatrnou, ale v současné době potřebuji celodenní péči a můj stav se neustále zhoršuje. Bez pomoci nejsem schopen se najíst, obléci, dojít na toaletu, umýt se, atd. Kvůli svalovým křečím a svalové tuhosti jsem nucen většinu dne trávit na lůžku.

Před dvěma lety mi zemřel otec, který se o mně a mého stejně nemocného bratra staral společně s mou nevlastní matkou. Nyní žijeme s nevlastní matkou sami, neboť bratr záhy odešel za otcem. Matka musela odejít ze zaměstnání, aby mi mohla poskytovat celodenní péči a já mohl zůstat v domácím prostředí. Nemocniční a ústavní atmosféra na mě působí depresivně a můj už tak nedobrý stav zhoršuje.

Asistenční služba je tak pomocí pro mě i mojí mámu, která je již psychicky a fyzicky vyčerpaná z celodenní péče o mne. Asistentka tak mamince pomůže navázat sociální kontakty, odpočinout si a získat dovednosti od profesionálního pečovatele, které pak využívá v péči o mne.

Bohužel naše finanční možnosti nám nedovolují nadále si asistenční služby platit. Pobíráme jen příspěvek na péči, který nám vystačí jen na pokrytí běžných výdajů.

Moc děkujeme za Vaši pomoc.

Karel

Jak se má Karel

Chci popřát všem dárcům,  zaměstnancům Pečovatele, klientům Pečovatel, lidem dobré vůle spokojený a klidný advent a taky krásné, šťastné a veselé vánoce, bohatého Ježíška a do nového roku zdraví, zdraví a zase jenom zdraví. Děkuji paní Monice Hlinkové a zároveň ji obdivuji za to, co dělá, nejsou jí lhostejné problémy potřebných lidí, jak se stará o nás o všechny, za krásný vánoční balíček, který potěšil a  přinesl ho další náš anděl v podobě  asistentky Yvony Veselé z Podaných rukou, kterou si můžeme dovolit jenom díky hodným dárcům a Pečovateli. Dost často vzpomínám na maminku Járy, protože velmi dobře znám tu situaci,  kdy trpí, chce pomoci, snaží se, umírá strachem a obavami, ale opravdová pomoc musí přijít od lékařů. Přeji jí (a zároveň všem lidem) ať je silná, všechno zvládne, věří, že bude líp a je obrovskou, hlavně psychickou podporou pro svého syna a jeho spokojenost bude největším darem. Stejně tak to prožíváme i my a když vidím spokojený, klidný spánek s pravidelným oddechováním, bez bolesti, je to nejkrásnější chvilka na světě, plná klidu a pohody, které se nic nevyrovná. Přejeme všem zdraví a klid nejen v čase vánočním.

Po dlouhé odmlce chceme poděkovat všem hodným lidičkám, kteří si i na nás vzpomenou a darují nám peníze na asistenci a Pečovateli za to, že pečuje nejen o nás, ale i o všechny své klienty a připravují jim i jejich asistentům různé druhy zábavy, vystoupení  a podobných atrakcí. Jenom škoda, že jsem ležák a nemůžu se účastnit. Přeji všem krásné prožití léta a prázdnin, mějte se moc krásně a jak se říká u nás na Moravě – všem přeji dušu v péří.

S pozdravem  Váš dlouhodobý, spokojený  klient Karel

Chci poděkovat nadačnímu fondu Pečovatel  za to, co pro nás celý rok dělal, jak se o nás staral a taky Všem přispěvatelům, kteří posílali a posílají peníze. Ze srdce děkuji za bylinkový pytlíček a srdíčko s přáním Jarouškovi a jeho mamince, velmi to potěšilo v předvánočním shonu. Do nového roku 2023 přeji Pečovateli, všem jeho klientům i rodinným příslušníkům, přispěvatelům a všem lidem, rok plný pohody, spokojenosti, splněných přání a co je nejdůležitější, hlavně hodně zdraví pro všechny a mějte se rádi.

S pozdravem a přáním hezkých dnů   Stanislava Srncová zástupce Karla

Jaro máme za sebou, zatím nás letní teploty moc nepotrápily. Nějakou chvíli mi trvalo, než jsem přišla na to, že Kájovi vadí suchý vzduch v bytě, protože jsme v posledním patře, pěkně pod střechou a sluníčko nás pěkně vyhřívá. Vzduch zvlhčujeme difuzérem a docela to pomáhá. Jen ty proleženiny na noze jej pořád zlobí. Díky, že na nás myslíte  a posíláte nám penízky na péči. Mějte se všichni fajn.

Operace dopadla na výbornou, Kája zvládnul všechno líp než jsem čekala a i samotná rekonvalescence byla velmi rychlá a jsem za to ráda. Těšíme se na  krásné slunečné dny, které nám doufáme už brzy přinese jaro. Přejeme všem spokojené Velikonoce, plné pohody, lásky a spokojenosti.

Více