Darovat na Křídla pomoci

Martin H., 50 let

Roztroušená skleróza Potřebuje 30 hod./měs. ~ 3 900 Kč

„Bez pomoci nemám šanci se o sebe postarat.“

Květen Pokryto
Červen Pokryto
Červenec Pokryto
Na příští měsíce pokryto
Celkem již bylo darováno: 116 190 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

PŘÍBĚH MARTINA

Dobrý den, jmenuji se Martin Hanibal a je mi 47let. Jsem rodilý Pražák a jsem jeden z generace tzv. „Husákových dětí“, takže jsem celé své mládí prožil v reálném socialismu. Od malička jsem byl veden ke sportu, mými oblíbenými byly volejbal a lyžování. Po základní škole jsem šel na strojní průmyslovku, kde jsem rozhodně neměl dobrý prospěch. Poté jsem, v rámci náhradní vojenské služby, pracoval v úklidové firmě pro ÚMČ P4. Po NVS jsem nastoupil jako strojník do Pražských silničních a vodohospodářských staveb. Jelikož v 90. letech ve společnosti probíhali velké společenské a ekonomické změny, tak i mě zlákalo začít podnikat.

Z důvodu velké fyzické a hlavně psychické zátěže jsem ale v roce 1996 zkolaboval, přestal vidět na jedno oko a začal nohama zakopávat. Z očního oddělení jsem šel rovnou na neurologii, kde mi po několika vyšetřeních diagnostikovali roztroušenou sklerózu mozkomíšní. Bohužel mám progresivní formu této nemoci, takže jsem poměrně rychle skončil na vozíku. V současné době jsem již převážně ochrnutý.

Díky tomu, že jsem byl od mládí naučen bojovat, jsem nezůstal doma pouze nečinně sedět, podal jsem si v rámci inzerce přihlášku na Metropolitní univerzitu Praha. Zde jsem získal úplně jiný přístup ke vzdělávání. Z žáka se špatnými studijními výsledky se postupně stal šprt! 😊 Nyní jsem již Mgr. et Mgr. v oboru Veřejná správa – právní administrativa a v oboru Mediální studia. Na univerzitě jsem měl také možnost úspěšně absolvovat tříletý studijní Modul: Sociální práce a sociální činnost, který mi umožňuje se lépe orientovat v této oblasti.

V rámci studijní praxe jsem pracoval ve VFN na neurologii jako sociální pracovník. Po skončení tohoto projektu jsem na této pracovní pozici setrval další dva roky jako dobrovolník. Kolegům v nemoci jsem pomáhal s různými druhy žádostí, od vyplnění až po výběr vhodných kompenzačních pomůcek. Také jsem pro ně pořádal různé soutěže a plesy. Tohle vše jsem zvládal díky své mamince, která však zemřela na podzim v roce 2016. Od té doby žiji sám za pomoci asistenčních služeb.

Velice rád bych pokračoval ve studiu na Metropolitní univerzitě Praha, v současné době dokončuji doktorandské studium na oboru Mediální studia. Věřím, že další vzdělávání mi pomáhá v osobním růstu a nepochybně zvyšuje moje možnosti uplatnění na trhu práce. Především bych však dalším studiem nepřišel o kontakt se školou, plnění studijních povinností mi totiž hodně pomáhá udržovat můj zdravotní stav, a to i po psychické stránce.

Rád bych Vám toho sdělil víc, jelikož však k psaní na počítači používám pro psaní textu oční program, je moje písemné vyjadřování značně omezené, a ani k němu, zde není prostor..

Velmi rád bych tímto způsobem případným dárcům poděkoval, že si díky NF Pečovatel mohu nasmlouvat asistence, abych měl větší možnost žít skoro normální život a nebýt v ústavní péči. Je to pro mě velice důležité, protože bez něčí pomoci nemám šanci se o sebe sám postarat.

Martin

Jak se má Martin

Díky NF Pečovatel, jsem si mohl užívat letošní velikonoční svátky.

Počasí nám přálo, tak jsem vyrazil s asistentkou, na projížďku.

Návštěva divadla a představení Shirley Valentine

Díky nadačnímu fondu jsem si mohl objednávat větší množství asistenčních služeb, a tím žít běžným životem; například ráno si dojet na toaletu a být vysprchován. Dále jsem po zdravotní stránce nezanedbával pravidelné prohlídky u lékařů, navštívil jsem neurologii, logopedické oddělení a také mou zubní lékařku.

Samozřejmě jsem díky této pomoci získal služby pro doprovod do mé školy a následné, úspěšné zakončení studia. Také na delší procházky, naším zámeckým parkem, vedle kterého v sousedství bydlím. A jelikož by se neměla zanedbávat ani kulturní oblast, tak jsem navštívil, několik koncertů a divadelních představení.

Byl to krásný rok a díky tomuto dotačnímu programu jsem ho mohl strávit doma, tím pádem být v Praze a navštěvovat vysokou školu! Díky příspěvkům jsem mohl úspěšně dostudovat a získat titul PhDr..

Budu velmi rád, když  se mi podaří, na tento rok opět získat dostatek finančních prostředků na asistenční služby.

Velmi děkuji,

Hanibal

Chtěl bych z celého srdce poděkovat NF Pečovatel, svým asistentům a všem, kteří mi pomohli k dosažení mého cíle. Bez Vás všech zúčastněných, bez Vaši pomoci, ochoty a laskavosti bych se nedostal tam, kde jsem nyní.

S radostí Vám oznamuji, že jsem své jméno rozšířil o další titul, a to z mediálních studií, titul PhDr.

Níže přikládám foto z promoce 🙂 Ještě jednou velké díky Vám všem!

Více

Vzkazy