Darovat na Křídla pomoci

Matyáš U., 10 let

Autismus, mentální retardace Potřebuje 20 hod./měs. ~ 2 600 Kč

„Díky asistenci zažívám nová dobrodružství.“

Srpen Chybí 19 hodin
Září Chybí 20 hodin
Říjen Chybí 20 hodin
Chybí 59 hodin ~ 7 670 Kč
Celkem již bylo darováno: 7 930 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

Příběh Matyáše

Když se Matyášek narodil, byli jsme šťastní. Splnil se nám sen, narodil se nám druhý zdravý chlapec. Bylo to nejhodnější miminko, krásně spinkal i papal. Již ve 2. měsíci pásl koníky, žvatlal a usmíval se. Kolem 6. měsíce se jeho vývoj zastavil. Přestal žvatlat, nelezl, nesedal si. Začali jsme rehabilitovat, navštěvovat různé odborné lékaře, kteří nám říkali, že je Matyášek zdravý a vše dožene, že si jen dává načas. Nakonec jsme začali rehabilitovat dle Vojtovy metody, jezdit do lázní, jezdit na hipoterapie, canisterapie atd. Posadil se ve dvou letech a chodit začal ve 3,5 letech. Dodnes neumí jezdit na koloběžce, na kole a nezvládne spoustu jednoduchý věcí, jako ostatní děti. Když měl Matyášek 2 roky, byli jsme na vyšetření i u psychologa, který řekl, že má podezření na poruchu autistického spektra. Na ten den nikdy nezapomenu, nechtěla jsem tomu uvěřit. Říkala jsem si, že se mýlí, že bude vše v pořádku. O dva roky později mu byl opravdu autismus diagnostikován. To už jsme věděli, že nikdy nebudeme žít jako ostatní rodiny, že nebudeme moci společně jezdit na kole, lyžovat, bruslit, jezdit na vodu atd. Tato diagnóza bohužel přináší i spoustu dalších omezení. To po čem jsme toužili, dělat vše společně, jako ostatní rodiny se najednou proměnilo v nereálný sen. Vše se u nás podřizuje autismu. Nejen, že Matyášek nemluví, ale neumí si ani hrát jako ostatní děti. To je největší trápení našeho staršího syna, který se nás donedávna ptal: „Proč si se mnou Matyášek nehraje ?“ Matýsek chodí pravidelně na rehabilitace, jezdí na hipoterapie a chodí na ABA terapie ( aplikovaná behaviorální analýza). Má radost z každého svého nového pokroku. Tyto terapie a rehabilitace, které potřebuje a pomáhají mu jsou finančně velmi náročné a bohužel nejsou hrazeny ze zdravotního pojištění.

Matýsek potřebuje neustálý dohled a pomoc 24 hodin denně. Díky asistencím zažívá Matýsek nová dobrodružství a je v kolektivu dětí, které má velmi rád. Asistenci využíváme 1 x za týden a 2 víkendové dny v měsíci. My se můžeme věnovat druhému synovi a podnikat s ním sportovní aktivity, které bohužel s Matýskem podnikat nemůžeme. Díky těmto asistencím máme také možnosti odpočinout si a načerpat síly na další péči. Matýsek je naše usměvavé sluníčko a veškerá energie, kterou mu věnujeme se nám mnohonásobně vrací, když vidíme úsměv, smích, radost a spokojenost v jeho tváři.

Moc Vám děkujeme za pomoc.

Jak se má Matyáš

Vážení a milí dárci,

rádi bychom Vás informovali, jak se měl Matyášek v červnu. Poslední měsíc školy měl Matýsek velmi akční. Ve škole se zúčastnil několika výletů a dokonce měli ve škole i „přespání ve škole“ a Matýsek zvládl vše na jedničku ! Tento měsíc byl Matýsek na odlehčovacím pobytu v organizaci Zet-my, na asistentky do organizace Zet-my se Matýsek vždy moc těší a čas trávený s nimi a dalšími dětmi si moc užívá. Jsme velmi rádi, že to tak dobře zvládá. My jsme se díky odlehčovacímu pobytu mohli věnovat našemu druhému synovi a vyrazili jsme poprvé společně na vodu, sjížděli jsme řeku Moravu. Z celého srdce za to děkujeme nadačnímu fondu Pečovatel a Vám dárcům, organizaci Zet-my a úžasným asistentkám. Ještě se musíme pochlubit, že Matýsek dostal nejen krásné vysvědčení, ale také pochvalu ředitelky školy za prezentaci školy na školní akademii a také velkou jedničku od svých učitelek za nejkrásnější úsměv, vždy skvělou náladu a každodenní předpověď počasí. Je to naše malá rosnička.

Přejeme Vám krásné prázdniny !

Miluše a Michal Urbanovi, rodiče

Vážení a milí dárci,

ráda bych Vás informovala, jak se měl Matyášek v květnu. Tento měsíc měl velmi nabitý,  s asistentkami ze Zet-my navštívil ZOO, aquapark. Má za sebou také třetí „přespávačku“ mimo domov a opět to s úžasnými asistentkami ze Zet-my zvládl na jedničku, je to frajer. Jezdili jsme na výlety na kole a Matyášek ve svém oblíbeném vozíčku za kolem. Teď je Matýsek již týden nemocný, ale snad už bude brzy fit. Děkujeme a přejeme Vám krásné dny plné slunce.

Vážení dárci, moc Vám děkujeme a rádi bychom Vás informovali, jak se má Matyášek. V dubnu zažil Matyášek s asistentkami z organizace Zet-my další nová dobrodružství. Navštívil Floru, moc se mu líbily nádherně barevné kvetoucí rostliny. Také se byl podívat na olomoucké kašny, ty ho velmi zajímají, protože miluje vodu. Ve škole měl vystoupení na školní Akademii a vše krásně zvládnul. Je náš velký šikula.

Více

Vzkazy