Darovat na Křídla pomoci

Monika R., 60 let

Roztroušená skleróza Potřebuje 30 hod./měs. ~ 3 900 Kč

„Celý den sedím v jedné poloze na sedačce a čekám na asistentku“.

Leden Chybí 30 hodin
Únor Chybí 30 hodin
Březen Chybí 30 hodin
Chybí 90 hodin ~ 11 700 Kč
Celkem již bylo darováno: 84 810 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

PŘÍBĚH PANÍ MONIKY

Než jsem onemocněla, byla jsem aktivní, ráda jsem cestovala, sportovala, jezdila jsem na koni. Asi od 15 let jsem se zabývala chovem a výcvikem psů, později jsem měla chovnou stanici, zajímala jsem se o ochranu přírody. S mými dětmi a se psem jsme jezdili na výlety po celé republice, rádi jsme spali pod širákem. První příznaky roztroušené sklerózy jsem začala pozorovat v průběhu druhého těhotenství- kamarádka mě dotlačila k lékaři, protože jsem začala špatně chodit a hůře vidět na jedno oko. Dlouho jsem správnou diagnózu neznala. Později jsem začala chodit do RS centra, kde se o mě starali a poskytovali kvalitní léčbu, která mi na nějaký čas výrazně pomohla. Asi před 13 lety jsem dostala těžký zánět slepého střeva, kvůli kterému se můj stav začal hodně zhoršovat, až jsem asi před 3 lety skončila na vozíku, už jsem nemohla chodit. S otcem mých dětí jsme se rozvedli, děti odrostly a už se bohužel nestýkáme. Moje maminka už je velmi stará, takže už za mnou nemůže jezdit a pomáhat mi. Moje dvě kamarádky bohužel loni zemřely, takže jsem na všechno sama.

Osobní asistenci využívám, protože potřebuji pomoc se vším- ohřát jídlo, uklidit, obléct, s hygienou, prostě se vším, protože moje nemoc se bohužel pořád zhoršuje. Dobrovolníci mi chodí pomáhat s kočkami, ale mrzí mě, že už nemůžu být se zvířaty tak aktivní jako dřív, chodit na výstavy atd.

Kromě RS mě trápí i skolióza, takže celý den sedím na sedačce, sed na vozíku mi nevyhovuje, ten používám jen, pokud je potřeba jet ven. Asistenční pejsek bohužel zemřel na rakovinu. Už mám jen kočky a hada. Každý rok jezdím na rehabilitace, bohužel teď kvůli covidu a financím nejsou, takže se můj zdravotní stav zase zhoršil, potřebuju pravidelně cvičit. Rouška na ústech mě dusí, takže je pro mě současná epidemie obzvlášť náročná.

Koukat celý den na televizi mě nebaví, byla jsem vždy ráda aktivní a hodně času jsem trávila venku, na procházkách se psem apod. Byla jsem samostatná, doma jsem si opravila, co bylo potřeba, vymalovala jsem si atd. Všechno jsem se naučila od mého šikovného otce.

Největší radost by mi udělalo, kdybych mohla jezdit na výlety do přírody, po lesoparcích nebo k rybníku, což bohužel teď kvůli coronaviru nejde. Sbírám pohledy s různými plemeny psů, ale teď nemám nikoho, kdo by mi je pomohl zařadit, v průběhu asistence na to není čas.

Ráda bych měla víc hodin asistenční péče, aby bylo na všechno víc času, nejen to nejnutnější. Musím si doplácet na léky, hygienické pomůcky, protože příspěvek z pojišťovny nepokryje vše, co bych potřebovala, cvičení v domácnosti si musím také připlatit, a rozpočet mám napjatý.

Monika R.

Jak se má Monika

Tenhle mesic sem na zadnem vylete nebyla, bohuzel sem nemocna.

Tento mesic rijen jsem nikde nebyla diky problemum se zády
Zhorsil se mi zdravotni stav.
Rališova

Paní Monika navštívila Bohnicky hřbitov kde je pohřbena záhadná žena, která zaujala p.Ralisovou svým příběhem a záhadou je, že tento hrob je neustále upraven, ale příbuzní nejsou.
A ještě navštívila hřbitov domácích zvířat, který je velice upravený a velice ji zaujalo jak majitele mají úctu ke zvířátkům.
Potom byla na tlapkiadě, kde byly různé soutěže psů. Předvádění asistenčních psů,služebních psů,tanec se psem,soutěž o nejmenšího a největšího psa a agility – překážky pro pejsky.atd.

Srpen byl nádherný na počasí,takže jsem si hodně užila výlety,byly jsme v Ctenicich,kde jsou koně,minizoo a malá chuchle.

V červenci  jsem  byly na výletě  V Počernicích. U rybníka.na Vyšehradě na vyhlídce. Dívkou  Šárku jsme prošli  od rybníku  džbán kolem skal a krásného potoka až k Veleslavín.

Více

Vzkazy