Darovat na Křídla pomoci

Petr S., 46 let

Dětská mozková obrna Potřebuje 30 hod./měs. ~ 3 900 Kč

Matka: „Dostat se ven mezi lidi je pro Petra úžasná věc.“

Červenec Chybí 18,5 hodin
Srpen Chybí 30 hodin
Chybí 48,5 hodin ~ 6 300 Kč
Celkem již bylo darováno: 228 440 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

Příběh Petra

Petr je od dětství, kdy prodělal dětskou mozkovou obrnu těžce postižený a potřebuje 24hodinovou péči. Skoro celý svůj život je upoután na lůžko a invalidní vozík. Většinu času se o Petra stará maminka, která nyní vážně onemocněla. Občas vypomáhá i Petrův bratr.

 Pro Petra je společnost dalších lidí velmi důležitá, proto navštěvuje dům sociální rehabilitace nebo denní stacionář Človíček, kde mu pomáhají rozvíjet jeho komunikační a sociální dovednosti. Tím se Petrův život stává alespoň o malinko veselejší a snesitelnější. Bez pomoci asistenta by ovšem návštěvy těchto zařízení nebyly možné a Petr by musel celý svůj čas trávit doma.

 Asistenční péče je pro Petrovu rodinu velmi nákladná a ta ji ze svých prostředků již není schopna utáhnout. Jakýkoliv Váš příspěvek je pro ně velkou pomocí.

Jak se má Petr

Dobrý den, ahoj,

tak už tady máme květen a tady v Plzni se budou konat oslavy osvobození naší republiky. Těším se na to, půjdu tam s asistentkou. Bude to skvělý. Květen je vůbec krásný měsíc tak si ho užijte,

pa Petr Skopec

Dobrý den, ahoj,

zdravím Vás všechny. Tento měsíc je již pěkně a zve nás k procházkám. Já chodím se svými asistentkami hodně do přírody, ale i cvičíme a to hlavně na míči, na kterém už cvičím hrozně dlouho. Smyslem toho cvičení je uvolnit se. V Exodu v Třemošné budeme teď v úterý opékat buřty. Už se těším, protože je tam veliká zahrada a budeme venku, snad nebude pršet.

Tak se s vámi loučím a těším se příště.

Petr

Ahojky a dobrý den Vám všem.

Dnes vám napíšu jak jsem udělal mamince radost. V Exodu kam jezdím s asistentkou Sašou jsem mamince vyrobil v keramické dílně, kam chodíme každé úterý, krásné sluníčko a domeček. Výrobky se všem velice líbí, ale hlavně mamince pro kterou byly udělány. A co vy také něco děláte pro radost pro sebe nebo někoho jiného? Mějte se hezky a příští měsíc vám zase napíšu 🙂
Petr Skopec

Dobrý den, ahoj,

jak se máte? Zatím mě covid nedohonil a doufám, že Vás také ne. Jezdím s asistencí do Exodu a dělali jsme tam bramboráky, bylo to fajn, ale moc nám to nešlo 🙂 Dali jsme síly dohromady a zvládli jsme to. Díky asistenci mohu zažívat takovéhle chvíle s ostatními kamarády. Ted se chystáme s mamkou a asistentkou cvičit.

Tak se držte pa naschledanou

Petr

Ahoj,

tenhle měsíc byl plný zajímavých věcí. S asistentkama jsme chodili na různé vánoční akce a také na procházky do přírody, bylo to nádherné, hlavně když sněžilo. Měli jsme také vánoční besídku v Třemošné v Exodu. Zpívali jsme koledy, bylo to tam krásně vyzdobené, měli jsme se tam dobře. Dostali jsme malé dárky. Udělali jsme foto s asistentkou u vánočního stromku.
Prostě krásné Vánoce.

Přeji Všem hodně zdraví a štěstí v novém roce

Více

Vzkazy