Chci darovat

Petr S., 42 let

Dětská mozková obrna Potřebuje 35 hod./měs. ~ 4 550 Kč

Matka: "Dostat se ven mezi lidi je pro Petra úžasná věc."

Březen Chybí 31,2 hodin
Duben Chybí 35 hodin
Květen Chybí 35 hodin
Chybí 101,2 hodin ~ 13 150 Kč
Celkem již bylo darováno: 60 140 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

Příběh Petra

Petr je od dětství, kdy prodělal dětskou mozkovou obrnu těžce postižený a potřebuje 24hodinovou péči. Skoro celý svůj život je upoután na lůžko a invalidní vozík. Většinu času se o Petra stará maminka, která nyní vážně onemocněla. Občas vypomáhá i Petrův bratr.

 Pro Petra je společnost dalších lidí velmi důležitá, proto navštěvuje dům sociální rehabilitace nebo denní stacionář Človíček, kde mu pomáhají rozvíjet jeho komunikační a sociální dovednosti. Tím se Petrův život stává alespoň o malinko veselejší a snesitelnější. Bez pomoci asistenta by ovšem návštěvy těchto zařízení nebyly možné a Petr by musel celý svůj čas trávit doma.

 Asistenční péče je pro Petrovu rodinu velmi nákladná a ta ji ze svých prostředků již není schopna utáhnout. Jakýkoliv Váš příspěvek je pro ně velkou pomocí.

Jak se má Petr:

Velmi děkuji Všem dárcům, kteří poskytli finanční dar. Tímto se mi dostává skvělé péče od asistentek, které pracují v Heweru.

Rád bych, abych mohl dál navštěvovat centrum denních služeb Exodusu v Třemošné u Plzně ( poskytuje vzdělávací a volnočasové aktivity, zprostředkování kontaktu a rozšíření sociálního okolí a tím přispívá ke komplexnímu rozvoji jejich osobnosti a zvýšení samostatnosti ).

Děkuji Petr

Můj den v EXODU:

Ráno přijde asistenka Karolína a po ranním umytí mě obleče a jedeme dodávkou s plošiou do Exodu v Tremošné. Jezdíme tam v úterý nebo ve čtvrtek. Když tam přijedeme dáme si kávu a svačinu. Na kafíčko se moc těším 🙂 Scházíme se ve velké společeské místosti, popíjíme kávu nebo čaj a povídáme si o běžných věcech. Poté začínají různé aktivity, jako jsou například deskové hry, rukodělky, jako je výroba květináčů, věců, svícnů, hrnečků, misek, srdíčka, postaviček a podobně. V poledne se vydává oběd. Každé úterý probíhá keramika, ktrerá mě velice baví. Když počasí dovolí chodí se na různé procházky po okolí, jezdí se a výlety, na trhy, do zoo. Když je ošklivě jdeme do cukrárny. Program v Exodu končí v 15hodin a poté se rozjíždíme domů.

Ahoj, nyní jsem opět venku a s mojí asistentkou se skvěle bavíme. Jsem opravdu moc rád, že se mohu dostat ven mezi lidi 🙂

Venku je už hezky a díky asistenci mohu vyrážet ven mezi lidi. Kochat se přírodou a hezkým počasím. Také využívám příležitosti ke kontaktu s ostatními. Například v plzeňské kavárně Kačaba ( kavárna pro hendikepované ) se setkávám s mými vrstevníky 🙂

Petr děkuje Všem dárcům, kteří poskytli finanční dar, neboť tímto došlo ke zprostředkování kontaktu s lidmi, ať už s lidmi s hendikepem nebo bez.

Prosím Vás o další pomoc, abych mohl navštěvovat centrum denních služeb Exodusu v Třemošné u Plzně ( poskytuje vzdělávací a volnočasové aktivity, zprostředkování kontaktu a rozšíření sociálního okolí a tím přispívá ke komplexnímu rozvoji jejich osobnosti a zvýšení samostatnosti ).

Více

Vzkazy