Chci darovat

Petr S., 42 let

Dětská mozková obrna Potřebuje 35 hod./měs. ~ 4 550 Kč

Matka: "Dostat se ven mezi lidi je pro Petra úžasná věc."

Září Chybí 13,4 hodin
Říjen Chybí 35 hodin
Listopad Chybí 35 hodin
Chybí 83,4 hodin ~ 10 840 Kč
Celkem již bylo darováno: 81 650 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

Příběh Petra

Petr je od dětství, kdy prodělal dětskou mozkovou obrnu těžce postižený a potřebuje 24hodinovou péči. Skoro celý svůj život je upoután na lůžko a invalidní vozík. Většinu času se o Petra stará maminka, která nyní vážně onemocněla. Občas vypomáhá i Petrův bratr.

 Pro Petra je společnost dalších lidí velmi důležitá, proto navštěvuje dům sociální rehabilitace nebo denní stacionář Človíček, kde mu pomáhají rozvíjet jeho komunikační a sociální dovednosti. Tím se Petrův život stává alespoň o malinko veselejší a snesitelnější. Bez pomoci asistenta by ovšem návštěvy těchto zařízení nebyly možné a Petr by musel celý svůj čas trávit doma.

 Asistenční péče je pro Petrovu rodinu velmi nákladná a ta ji ze svých prostředků již není schopna utáhnout. Jakýkoliv Váš příspěvek je pro ně velkou pomocí.

Jak se má Petr:

Ahoj, zdravím Vás všechny, kteří mi přispíváte i malými finančními částkami. Já vím, že je to těžké, peněz není nikdy dost. Teď jsem smutný, protože mi odešla moje fajn asistentka Klárka, ale zase mi přišla navštívit bývalá asistentka Karolínka. 30.7.a 31.7. jedu na výlet na Lipno. Jedeme od EXODU z Tremošné, půjdeme do korun stromů a vezmou nás i na lodích na vodu, hrozně se těším. Příští měsíc Vám o výletě napíšu víc. Přeji vám všem hodně hezkých chvil na dovolené, odpočiňte si a načerpejte nové síly. Ahoj Petr

Dobrý den, teď Vám napíši zážitky z výletu do Plas do Zoo. Nejvíce mi tam zaujal lev, byl takový majestátný a měl krásnou srst a taky opice, krmily se paprikou a já myslel, že se živí jen ovocem, hlavně banány, byl to hezký výlet.

V Exodu, tam se scházíme mladí lidé s různým postižením, povídali jsme si a opékali mé oblíbené buřty. Možná si myslíte, že žijeme jen radovánkami, ale věřte mi, že bychom byli raději zdravý a měli obyčejné denní starosti, i když vím že i Vy máte svá trápení. Přeji všem co nejvíce hezkých dní jaké mám já díky Vaším příspěvkům. Zdravím Petr

Ahoj. Byli jsme s asistentkou ve městě a zahlídli plakát, že u nás v Plzni v Plaze jsou medici a medičky a kontrolují zdravotní stav kolemjdoucích lidí – TK, hladin cukru v krvi, podkožní tuk. Šli jsme se tam podívat a nechali jsme se s asistentkou změřit. Hodnoty byli dobré, ale lepší byly hezké medičky. Divil jsem se, že můj tlak nebyl zvýšený. Vedle byla kavárna tak jsme šli na dobrou kávu.

Ahoj. Mám zážitek, který Vám popíši. Byl jsem minulý týden na posvícení v Chrástu u Plzně. Bylo to tam skvělé. Bylo to na faře. Pan farář s manželkou jsou moji dobří přátelé. Jeho paní Hanička mi dřív asistovala a od té doby spolu kamarádíme. Bylo tam spousta lidí, počasí nám vyšlo a bylo krásně. Světil se tam kříž na kostele. A s Haničkou jsme zaspomínali na staré časy. Byl tam oheň a opékali jsme klobásy. Byl to hezký den. A díky Vám je mi umožněno takové dny prožít.

Ahoj. Co pro mě znamená osobní asistence? Už asi 15 let je součástí mého života. Rodiče stárnou, síly jim ubývají a zvláště teď osobní asistentky potřebuji na osobní hygienu, pomoc při oblékání, krmení a i to dobré kafe mi musí dát vypít. Ruce ani nohy mi neposlouchají, já vlastně ani sám nesedím. Ale dost smutnění, jsem rád že ty moje asistentky mám a že jsou i hodní lidé, kteří mi chtějí i malou částkou přispět. Všem moc a moc děkuji.

Petr

Více

Vzkazy