Darovat na Křídla pomoci

Petr S., 47 let

Dětská mozková obrna Potřebuje 30 hod./měs. ~ 3 900 Kč

Matka: „Dostat se ven mezi lidi je pro Petra úžasná věc.“

Prosinec Chybí 26,2 hodin
Leden Chybí 30 hodin
Únor Chybí 30 hodin
Chybí 86,2 hodin ~ 11 200 Kč
Celkem již bylo darováno: 244 880 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

Příběh Petra

Petr je od dětství, kdy prodělal dětskou mozkovou obrnu těžce postižený a potřebuje 24hodinovou péči. Skoro celý svůj život je upoután na lůžko a invalidní vozík. Většinu času se o Petra stará maminka, která nyní vážně onemocněla. Občas vypomáhá i Petrův bratr.

 Pro Petra je společnost dalších lidí velmi důležitá, proto navštěvuje dům sociální rehabilitace nebo denní stacionář Človíček, kde mu pomáhají rozvíjet jeho komunikační a sociální dovednosti. Tím se Petrův život stává alespoň o malinko veselejší a snesitelnější. Bez pomoci asistenta by ovšem návštěvy těchto zařízení nebyly možné a Petr by musel celý svůj čas trávit doma.

 Asistenční péče je pro Petrovu rodinu velmi nákladná a ta ji ze svých prostředků již není schopna utáhnout. Jakýkoliv Váš příspěvek je pro ně velkou pomocí.

Jak se má Petr

Zdravím Vás všechny,

jak se daří? Byli jsme tento měsíc s Exodem v plzeňském pivovaru na exkurzi, provedli nás po celém pivovaru i do prostor kam se normálně nesmí, dostali jsme ochutnat i pivo. Bylo to velice zajímavé. Potom jsme šli všichni na výborný oběd, já jsem si dal gulášek. Ještě jsme se šli projít, prostě byl to hezký den.

Mějte se Petr

Zdravím Vás všechny,
dnes vám chci napsat jak jsme v Exodu v Třemošné to jsou terapeutické dílny dělali pro maminku ozdobnou svíčku. To bylo dílo, ona se nám pořád práce nevedla různé se nám to krčilo, ale nakonec jsme to s asistentkou zvládli a maminka měla velikou radost, udělejte taky někomu radost, je to hezký pocit,
Ahoj Petr Skopec

Zdravím vás všechny,

byl jsem s asistentkou v Exodu kam jezdím velice rád, jsou tam moji kamarádi a kamarádky na vozíku. Teď jsme soutěžili a v dílně tvořili různé výrobky. Udělal jsem tam mému bratranci a jeho slečně Janičce k svatbě ovečku. Bohužel jsem nemohl jet také na jejich svatbu, protože asistentka měla covid a měl jsem strach, aby to tam někdo nedostal. Přeji jim aby byli šťastní.

Mějte se a opatrujte se ahoj Petr

 

 

Ahoj,

ještě jsem Vám chtěl napsat, že po koupeli v Boleveckém rybníce jsme si udělali ohníček a opekli jsme si buřty. Byla s námi nejen moje asistentka, ale pozvali jsme ještě naše přátele, kteří mají také postiženého kluka. Bylo to fajn. Pak mě asistentka odvezla a uložila do postele, neboť mě mamina už neunese. Za tento zážitek děkuji vám, dárcům, kteří přispívají na asistenci.

Zdravím,

jak trávíte ty horké dny?

Já mám teď úplně novou asistentku je to mladá paní a má dvě děti a je velice šikovná. Chodíme hodně ven do přírody kolem boleveckých rybníků. Je to v těch horkách v přírodě fajn. Přeji Vám všem krásné letní dny 🙂

Petr

Více

Vzkazy