Chci darovat

Petr S., 43 let

Dětská mozková obrna Potřebuje 20 hod./měs. ~ 2 600 Kč

Matka: "Dostat se ven mezi lidi je pro Petra úžasná věc."

Říjen Chybí 14,2 hodin
Listopad Chybí 20 hodin
Prosinec Chybí 20 hodin
Chybí 54,2 hodin ~ 7 040 Kč
Celkem již bylo darováno: 134 160 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

Příběh Petra

Petr je od dětství, kdy prodělal dětskou mozkovou obrnu těžce postižený a potřebuje 24hodinovou péči. Skoro celý svůj život je upoután na lůžko a invalidní vozík. Většinu času se o Petra stará maminka, která nyní vážně onemocněla. Občas vypomáhá i Petrův bratr.

 Pro Petra je společnost dalších lidí velmi důležitá, proto navštěvuje dům sociální rehabilitace nebo denní stacionář Človíček, kde mu pomáhají rozvíjet jeho komunikační a sociální dovednosti. Tím se Petrův život stává alespoň o malinko veselejší a snesitelnější. Bez pomoci asistenta by ovšem návštěvy těchto zařízení nebyly možné a Petr by musel celý svůj čas trávit doma.

 Asistenční péče je pro Petrovu rodinu velmi nákladná a ta ji ze svých prostředků již není schopna utáhnout. Jakýkoliv Váš příspěvek je pro ně velkou pomocí.

Jak se má Petr:

Dobrý den, tak jsme s mojí asistentkou navštívili plzeňskou sportmanii. Ani jsem nevěděl co je sportů, sledovali jsme chvíli aikido nebo víte, že je jóga smíchu? Velice jsme se nejen poučili, ale i pobavili. A toho jsem se mohl zúčastnit i díky vašim příspěvkům. Děkuji všem. Petr Skopec

Ahojky,

jak se máte ? Jedni po dovolených, druzí po prázdninách, na další to vše ještě čeká. Já letos nikam nepojedu budu v Plzni, tak všem přeji hezké dovolenkové dni.

Petr

Dobrý den,

píši Vám jak jsem díky Vašim příspěvkům strávil bezva den koupáním na Boleváku ( největší rybník v Plzni ), byli jsme tam s přáteli co jezdí také do Exodu, byl jsem dvakrát ve vodě se svojí asistentkou no prostě fajn, díky 🙂

Ahojte,

dnes Vám napíši co jsme dělali v Exodu v Třemošné. Jezdím tam každé úterý někdy i ve čtvrtek. Schází se tam docela fajn parta. V úterý chodíme do keramické dílny, jak už jsem Vám asi psal, a s mojí asistentkou Aničkou dělal pro mojí maminku sluníčko, protože ona je takové moje sluníčko. Odpoledne bylo krásně teplo tak jsme šli opékat buřty, prostě pro mě báječný den, děkuji Vám za něj.

Petr

Tak tu máme pomalu květen, všechno kvete a krásně voní. Chodime s asitentkou do parku na procházku a co je hrozně fajn, zabrousíme do zahradní restaurace na kávičku.
Mamka si alespoň ode mne na chvilku odpočine. Ja vám taky přeji takové hezké chvilky, Váš Petr

Více

Vzkazy