Darovat na Křídla pomoci

Petr S., 48 let

Dětská mozková obrna Potřebuje 30 hod./měs. ~ 3 900 Kč

Matka: „Dostat se ven mezi lidi je pro Petra úžasná věc.“

Srpen Chybí 26,9 hodin
Září Chybí 30 hodin
Říjen Chybí 30 hodin
Chybí 86,9 hodin ~ 11 300 Kč
Celkem již bylo darováno: 311 700 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

Příběh Petra

Petr je od dětství, kdy prodělal dětskou mozkovou obrnu těžce postižený a potřebuje 24hodinovou péči. Skoro celý svůj život je upoután na lůžko a invalidní vozík. Většinu času se o Petra stará maminka, která nyní vážně onemocněla. Občas vypomáhá i Petrův bratr.

 Pro Petra je společnost dalších lidí velmi důležitá, proto navštěvuje dům sociální rehabilitace nebo denní stacionář Človíček, kde mu pomáhají rozvíjet jeho komunikační a sociální dovednosti. Tím se Petrův život stává alespoň o malinko veselejší a snesitelnější. Bez pomoci asistenta by ovšem návštěvy těchto zařízení nebyly možné a Petr by musel celý svůj čas trávit doma.

 Asistenční péče je pro Petrovu rodinu velmi nákladná a ta ji ze svých prostředků již není schopna utáhnout. Jakýkoliv Váš příspěvek je pro ně velkou pomocí.

Jak se má Petr

Zdravím,

jak se máte? Teď je krásně, tak doufám, že si to také užíváte. Já teď jezdím celý měsíc do Exudu do keramických dílen a řeknu vám je to fajn. Děláme různé výrobky každý jak to zvládne, a hrozně nás to baví. Já je maluju, některé si můžeme vzít domů na ukázku jinak jsou do naší prodejny v Plzni.

Tak se mějte a užívejte sluníčka.

 

Zdravím vás všechny,
doufám, že se daří dobře. Napíši Vám zážitky z letošních oslav osvobození Plzně. Díky asistenci z Heweru jsem se účastnil některých akcí a viděl jsem příjezd celé kolony veteránů druhé světové války, bylo to úžasné. Hned jak jsem přišel domů tak jsem to vše vyprávěl a příští rok se půjdu podívat na vše znovu. Ahoj Petr
Ahoj,
Tak máme po těch deštích a zimě krásné počasí, to jsem rád, asistentky mě méně oblékají. A teď vám napíši co se mě stálo za nehodu ,ulomila se mě šlapka na vozíku. Volali jsme s mamkou do S.i.v. to je servisu na vozíky a prodávají tam i nové, ale to někteří z vás jistě ví, No a tam nám řekli, že to bude až za několik měsíců opravené. Tak teď jezdím na náhradním, který je podle mých asistentek dost těžký, tak se všichni těšíme na ten původní.
mějte se všichni fajn Petr

Ahoj,

konečně tady máme Velikonoce a určitě budou veselé. Jaké budou ty Vaše? Dělá se nám hezké počasí a bude i teplo. Díky asistenci mohu navštívit Velikonoční trhy a v Exodu jsme vyráběli velikonoční ozdoby pomocí asistenci. Už se těším na Velikonoce a různé zvyky, které se s nimi pojí. Já vám všem přeji krásné Velikonoce užijte si je 🙂
Petr

Ahoj a dobrý den,

zdravím vás všechny, doufám, že se máte dobře, zdraví slouží a vůbec jste v pohodě. Já se mám také fajn, občas se o mě něco pokouší, ale já se nedám. Už je trochu slušnější počasí, tak vyrážíme více ven děláme i vycházky po Plzni do míst kde jsem ještě nebyl a věřte, že je Plzeň krásná.

Příště napíšu více opatrujte se
Petr
Více

Vzkazy