Chci darovat

Petr S., 43 let

Dětská mozková obrna Potřebuje 35 hod./měs. ~ 4 550 Kč

Matka: "Dostat se ven mezi lidi je pro Petra úžasná věc."

Květen Chybí 29,2 hodin
Červen Chybí 35 hodin
Chybí 64,2 hodin ~ 8 340 Kč
Celkem již bylo darováno: 117 610 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

Příběh Petra

Petr je od dětství, kdy prodělal dětskou mozkovou obrnu těžce postižený a potřebuje 24hodinovou péči. Skoro celý svůj život je upoután na lůžko a invalidní vozík. Většinu času se o Petra stará maminka, která nyní vážně onemocněla. Občas vypomáhá i Petrův bratr.

 Pro Petra je společnost dalších lidí velmi důležitá, proto navštěvuje dům sociální rehabilitace nebo denní stacionář Človíček, kde mu pomáhají rozvíjet jeho komunikační a sociální dovednosti. Tím se Petrův život stává alespoň o malinko veselejší a snesitelnější. Bez pomoci asistenta by ovšem návštěvy těchto zařízení nebyly možné a Petr by musel celý svůj čas trávit doma.

 Asistenční péče je pro Petrovu rodinu velmi nákladná a ta ji ze svých prostředků již není schopna utáhnout. Jakýkoliv Váš příspěvek je pro ně velkou pomocí.

Jak se má Petr:

Ahoj,

byl jsem na horách na Šumavě. Bylo to úžasný. Jeli jsme s Exodem a s mojí asistentkou. Takového sněhu jsem dlouho nezažil. Sáňkovali jsme, jezdil jsem s panem ředitelem Exodu na sáních. V noci jsme měli stopovačku, něco úžasnýho. Po večerech jsme hráli různé společeské hry. Předposlední den jsme jeli do aquaparku do Německa. Tam jsem si dal klobásku na posilněnou, abych mohl plavat. Prostě neskutečný výlet. A to jsem mohl zažít díky Vám.

Děkuji moc a ahoj Petr

Dobrý den Vám všem.

Už je krásně déle vidět, což je moc bezva co Vy na to? Mě teď čeká výlet na Šumavu do Železné Rudy. Jedeme sice jen na čtyři dny, ale je to výlet. Pořádá to EXODUS Tremošná, jede tam celá parta co se scházíme v úterý a čtvrtek právě v Exodu. Budeme tam lyžovat, sáňkovat a chodit do bazénu, no prostě úžasný. Příště Vám napíši jaké to bylo, mějte se fajn. Petr

Ahojte zdravím Vás všechny.

Jak jste oslavili nový rok ? Já tradičně doma v kruhu rodiny a tak bych býval šel ven řádit s ostatními, no snad se někdy dočkám a některý z kamarádů mě vezme. Takle mi zbývá jen se koukat z okna, ale i tak to bylo krásné.

Po novém roce jsem byl po delší době v Exodu s mojí milou asistentkou a měli jsme za úkol udělat sůl do koupele. Přinesli nám bezbarvou sůl a různé barvy, my to smíchali, každý jakou chtěl barvičku, já jsem udělal fialovou, asistentka udělala modrou, měl jsem z toho hroznou radost. Vždycky mám radost když se mi něco podaří a co vy ? Tak to je zatím o mě všechno, ať Vám v letošním roce všechno vychází

Petr

Zdravím Vás všechny, kteří mi přispíváte, vánoční svátky byly krásné, strávil jsem je v rodinném kruhu, ale i s mojí milou asistentkou. Byli jsme na vycházce a pak byla štědrovečerní večeře a dárečky. Teď se těším na silvestra. Dopoledne půjdeme s asistentkou do parku a pak budu s našima čekat na rok 2019 tak jako Vy. Přeji vám všem do nového roku hlavně hodně zdraví, štěstí a splnění vašich přání. Petr Skopec

Ahoj, zdravím Vás všechny.

Dnes Vám napíši můj den v Třemošné v Exodusu s mojí asistentkou. Po kompletní ranní hygieně ( kterou provádí má asistentka ) pro nás v 8,30h přijede auto ( sváží více klientů ), které nás odveze do Exodusu. Dáme si kávu a jedeme do keramické dílny, kde mi moje asistentka pomáhá vytvářet výrobky, jako například hrnečky, které se pak prodávají a výtěžek jde na toto úžasné centrum. Fotky mých výtvorů přidám později 🙂 Potom se přesuneme do společenské místnosti a asistentka mi dá oběd. Odpoledne hrajeme různé hry nebo se díváme na nějaký film. No a pak jedeme domů, kde se už o mě postará maminka.

Více

Vzkazy