Darovat na Křídla pomoci

Petr S., 48 let

Dětská mozková obrna Potřebuje 30 hod./měs. ~ 3 900 Kč

Matka: „Dostat se ven mezi lidi je pro Petra úžasná věc.“

Květen Chybí 26,9 hodin
Červen Chybí 30 hodin
Červenec Chybí 30 hodin
Chybí 86,9 hodin ~ 11 300 Kč
Celkem již bylo darováno: 303 000 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

Příběh Petra

Petr je od dětství, kdy prodělal dětskou mozkovou obrnu těžce postižený a potřebuje 24hodinovou péči. Skoro celý svůj život je upoután na lůžko a invalidní vozík. Většinu času se o Petra stará maminka, která nyní vážně onemocněla. Občas vypomáhá i Petrův bratr.

 Pro Petra je společnost dalších lidí velmi důležitá, proto navštěvuje dům sociální rehabilitace nebo denní stacionář Človíček, kde mu pomáhají rozvíjet jeho komunikační a sociální dovednosti. Tím se Petrův život stává alespoň o malinko veselejší a snesitelnější. Bez pomoci asistenta by ovšem návštěvy těchto zařízení nebyly možné a Petr by musel celý svůj čas trávit doma.

 Asistenční péče je pro Petrovu rodinu velmi nákladná a ta ji ze svých prostředků již není schopna utáhnout. Jakýkoliv Váš příspěvek je pro ně velkou pomocí.

Jak se má Petr

Ahoj,

konečně tady máme Velikonoce a určitě budou veselé. Jaké budou ty Vaše? Dělá se nám hezké počasí a bude i teplo. Díky asistenci mohu navštívit Velikonoční trhy a v Exodu jsme vyráběli velikonoční ozdoby pomocí asistenci. Už se těším na Velikonoce a různé zvyky, které se s nimi pojí. Já vám všem přeji krásné Velikonoce užijte si je 🙂
Petr

Ahoj a dobrý den,

zdravím vás všechny, doufám, že se máte dobře, zdraví slouží a vůbec jste v pohodě. Já se mám také fajn, občas se o mě něco pokouší, ale já se nedám. Už je trochu slušnější počasí, tak vyrážíme více ven děláme i vycházky po Plzni do míst kde jsem ještě nebyl a věřte, že je Plzeň krásná.

Příště napíšu více opatrujte se
Petr

Ahoj,

Kromě emoční podpory rodiny a nejbližších lidí, potřebují rodiče postižených dětí i pomoc fyzickou. Je potřeba, aby si od nepřetržité péče o své dítě odpočinuli, obnovili své fyzické i duševní síly, aby se pak mohli dítěti znovu věnovat. Bohužel, kromě pomoci, kterou jim poskytují příbuzní či přátelé, často jinou fyzickou pomoc nenacházejí. Naštěstí od toho je tu Pečovatel, který shromažďuje prostředky od Vás na asistenty a tím nám ulehčuje život. Věřte, není to lehké, když se o mě maminka, které je 71 let pečuje. Mě je 49 let. Proto je každá hodina péče asistenta k nezaplacení.

Děkuji Petr

 

 

 

Přikládám fotografii z Exodusu, kde jsme tvořili vánoční výtvory.

Ahoj 🙂

přeji Vám hezké svátky a všechno dobré do nového roku.

Přidávám QR kód pro snadnější načtení přes mobilní bankovní aplikace – děkuji za všechny Vaše příspěvky. Během svátků sem přiložím nové fotografie.

S pozdravem Petr

Více

Vzkazy