Chci darovat

Petr S., 44 let

Dětská mozková obrna Potřebuje 20 hod./měs. ~ 2 600 Kč

Matka: "Dostat se ven mezi lidi je pro Petra úžasná věc."

Květen Chybí 16,2 hodin
Červen Chybí 20 hodin
Červenec Chybí 20 hodin
Chybí 56,2 hodin ~ 7 300 Kč
Celkem již bylo darováno: 151 735 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

Příběh Petra

Petr je od dětství, kdy prodělal dětskou mozkovou obrnu těžce postižený a potřebuje 24hodinovou péči. Skoro celý svůj život je upoután na lůžko a invalidní vozík. Většinu času se o Petra stará maminka, která nyní vážně onemocněla. Občas vypomáhá i Petrův bratr.

 Pro Petra je společnost dalších lidí velmi důležitá, proto navštěvuje dům sociální rehabilitace nebo denní stacionář Človíček, kde mu pomáhají rozvíjet jeho komunikační a sociální dovednosti. Tím se Petrův život stává alespoň o malinko veselejší a snesitelnější. Bez pomoci asistenta by ovšem návštěvy těchto zařízení nebyly možné a Petr by musel celý svůj čas trávit doma.

 Asistenční péče je pro Petrovu rodinu velmi nákladná a ta ji ze svých prostředků již není schopna utáhnout. Jakýkoliv Váš příspěvek je pro ně velkou pomocí.

Jak se má Petr:

Co napsat v dnešním příběhu. Je nutné, abyste se chovali vůči ostatním ohleduplně, chránili i sebe. Vše je zavřeno až na obchody s jídlem, proto se musíme zaměstnat sami. Prostě to musíme vydržet, zase bude líp. Přeji všem hodně zdraví. Držte se.
Petr Skopec

Ahoj. Musím se Vám pochlubit jak jsme byli s Exodem a moji asistentkou na výstavě, která se konala tady v Plzni. Šli jsme se podívat na stará auta a to Wartburky a Trabanty, moc se nám to líbilo, auta byla krásně opravena a nablýskaná. Prostě byl to zážitek. Mějte se fajn a na shledanou.

Dobrý den,

chci se s vámi podělit o nový stacionář kam jsem začal chodit. Je to tam fajn. Jsou to vzdělávací kurzy. Učíme se spoustu nových věcí a opakujeme si i věci co už jsme zapomněli. Chodím tam v pondělí s asistentkou a v úterý jezdím do Třemošné do Exodu. Děkuji všem, kteří mi přispějí na asistenci, protože bych se nikam nedostal, díky moc Petr Skopec

Zdravím,

byl jsem na výletě v Karlových Varech. Jeli jsme od sdružení Exodus. Výlet se moc vydařil, byli jsme na výstavě porcelánu, něco tak krásného jsem dlouho neviděl. Mám Karlovy Vary moc rád, narodil jsem se tam před 44lety. Byli jsme také na dobrém obědě. To vše díky Vám.

Přeji Vám vše nejlepší v roce 2020.

 

Petr

Zdravím Vás všechny mé příznivce 🙂

dnes se s Vámi podělím o práci v Třemošné v keramické dílně v Exodu, vyrábímě tam výrobky na vánoční trhy a nějaké taky pro své blízké. Posílam Vám fotku jak usilovně pracuji, zatím pa

Více

Vzkazy