Chci darovat

Petr S., 44 let

Dětská mozková obrna Potřebuje 20 hod./měs. ~ 2 600 Kč

Matka: "Dostat se ven mezi lidi je pro Petra úžasná věc."

Únor Pokryto
Březen Pokryto
Duben Chybí 10,2 hodin
Chybí 10,2 hodin ~ 1 330 Kč
Celkem již bylo darováno: 149 080 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

Příběh Petra

Petr je od dětství, kdy prodělal dětskou mozkovou obrnu těžce postižený a potřebuje 24hodinovou péči. Skoro celý svůj život je upoután na lůžko a invalidní vozík. Většinu času se o Petra stará maminka, která nyní vážně onemocněla. Občas vypomáhá i Petrův bratr.

 Pro Petra je společnost dalších lidí velmi důležitá, proto navštěvuje dům sociální rehabilitace nebo denní stacionář Človíček, kde mu pomáhají rozvíjet jeho komunikační a sociální dovednosti. Tím se Petrův život stává alespoň o malinko veselejší a snesitelnější. Bez pomoci asistenta by ovšem návštěvy těchto zařízení nebyly možné a Petr by musel celý svůj čas trávit doma.

 Asistenční péče je pro Petrovu rodinu velmi nákladná a ta ji ze svých prostředků již není schopna utáhnout. Jakýkoliv Váš příspěvek je pro ně velkou pomocí.

Jak se má Petr:

Zdravím,

byl jsem na výletě v Karlových Varech. Jeli jsme od sdružení Exodus. Výlet se moc vydařil, byli jsme na výstavě porcelánu, něco tak krásného jsem dlouho neviděl. Mám Karlovy Vary moc rád, narodil jsem se tam před 44lety. Byli jsme také na dobrém obědě. To vše díky Vám.

Přeji Vám vše nejlepší v roce 2020.

 

Petr

Zdravím Vás všechny mé příznivce 🙂

dnes se s Vámi podělím o práci v Třemošné v keramické dílně v Exodu, vyrábímě tam výrobky na vánoční trhy a nějaké taky pro své blízké. Posílam Vám fotku jak usilovně pracuji, zatím pa

Zdravím Vás všechny.

Napíši Vám o mé prima asistence Viky, která studuje ergoterapii, to je vlastně rehabilitace a mě se věnuje tak, že se mnou cvičí. Podávám jí míček nebo mi ho hází, je to fajn. Na každou asistenci se moc těším.

Také jsme v Exodusu vytvářeli dýně, podívejte se jak se mi povedla 🙂

Děkuji Vám a zachovejte mi přízeň.

Petr Skopec

Dobrý den,

podělím se s Vámi o pozvání na 50 let založení ústavu ve Zbůchu, je tam i škola, kam jsem kdysi chodil do první třídy, potom jsem pokračoval v Berouně. Slavnost byla krasná, hrály tam 3 kapely, potkal jsem tam spoustu známých a škoda, že jsme museli odjet, pokračovalo to i večer. Klára moje asistentka, tam ještě jela.

Tak se mějte krásně a díky Vám všem kteří mi přispíváte.

Petr Skopec

Dobrý den, tak jsme s mojí asistentkou navštívili plzeňskou sportmanii. Ani jsem nevěděl co je sportů, sledovali jsme chvíli aikido nebo víte, že je jóga smíchu? Velice jsme se nejen poučili, ale i pobavili. A toho jsem se mohl zúčastnit i díky vašim příspěvkům. Děkuji všem. Petr Skopec

Více

Vzkazy