Petr S. - 42 let

Dětská mozková obrna Potřebuje 35 hod./měs. ~ 4550

Matka: "Dostat se ven mezi lidi je pro Petra úžasná věc."

Chybí 83,5 hodin ~ 10855
Celkem již bylo darováno: 52940 Každých 130 odpovídá 1 hodině péče.

Chci darovat

Příběh Petra

Petr se narodil jako zdravé miminko. Nikdy se jeho maminka nedozví, co v porodnici způsobilo náhlé krvácení do mozku s následnou diagnózou dětská mozková obrna.

Petr je dnes po 41 letech těžce postižený. Komunikuje řečí, které rozumí jen jeho blízcí a paní asistentka. Není schopen žádné samostatné činnosti a vyžaduje neustálou péči. Přes tyto všechny překážky je Petr velice optimistický a pozitivní. Vztekat se ale samozřejmě umí také. Kdo ne, že:)

Jeho maminka, která s Petrem bydlí se s jeho diagnózou smířila a s láskou o něj pečuje. Bohužel sama onemocněla rakovinou, s kterou velmi statečně bojuje. I při této diagnóze a náročné léčbě chodí (musí) do práce a pečuje o Petra. V době, kdy je maminka v práci, o Petra se stará jeho milovaná asistentka.

Pro Petra je společnost dalších lidí velice důležitá, proto navštěvuje dům sociální rehabilitace Exodus, kde mu pomáhají rozvíjet jeho komunikační a sociální dovednosti. Tím se Petrův život stává alespoň o malinko veselejší a snesitelnější.

Bez pomoci asistenta by ovšem návštěvy tohoto zařízení nebylo možné a Petr by musel celý svůj čas trávit doma a spolu s ním i maminka, která by se musela vzdát svého zaměstnání.

 Asistenční péče je pro Petrovu rodinu velmi nákladná a ta ji ze svých prostředků již není schopna utáhnout. Jakýkoliv Váš příspěvek je pro ně velkou pomocí.

 

Jak se má Petr:

Ahoj, nyní jsem opět venku a s mojí asistentkou se skvěle bavíme. Jsem opravdu moc rád, že se mohu dostat ven mezi lidi :-)

Venku je už hezky a díky asistenci mohu vyrážet ven mezi lidi. Kochat se přírodou a hezkým počasím. Také využívám příležitosti ke kontaktu s ostatními. Například v plzeňské kavárně Kačaba ( kavárna pro hendikepované ) se setkávám s mými vrstevníky :-)

Petr děkuje Všem dárcům, kteří poskytli finanční dar, neboť tímto došlo ke zprostředkování kontaktu s lidmi, ať už s lidmi s hendikepem nebo bez.

Prosím Vás o další pomoc, abych mohl navštěvovat centrum denních služeb Exodusu v Třemošné u Plzně ( poskytuje vzdělávací a volnočasové aktivity, zprostředkování kontaktu a rozšíření sociálního okolí a tím přispívá ke komplexnímu rozvoji jejich osobnosti a zvýšení samostatnosti ).

Vzkazy