Darovat na Křídla pomoci

Petr S., 47 let

Dětská mozková obrna Potřebuje 30 hod./měs. ~ 3 900 Kč

Matka: „Dostat se ven mezi lidi je pro Petra úžasná věc.“

Duben Chybí 26,2 hodin
Květen Chybí 30 hodin
Červen Chybí 30 hodin
Chybí 86,2 hodin ~ 11 200 Kč
Celkem již bylo darováno: 258 150 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

Příběh Petra

Petr je od dětství, kdy prodělal dětskou mozkovou obrnu těžce postižený a potřebuje 24hodinovou péči. Skoro celý svůj život je upoután na lůžko a invalidní vozík. Většinu času se o Petra stará maminka, která nyní vážně onemocněla. Občas vypomáhá i Petrův bratr.

 Pro Petra je společnost dalších lidí velmi důležitá, proto navštěvuje dům sociální rehabilitace nebo denní stacionář Človíček, kde mu pomáhají rozvíjet jeho komunikační a sociální dovednosti. Tím se Petrův život stává alespoň o malinko veselejší a snesitelnější. Bez pomoci asistenta by ovšem návštěvy těchto zařízení nebyly možné a Petr by musel celý svůj čas trávit doma.

 Asistenční péče je pro Petrovu rodinu velmi nákladná a ta ji ze svých prostředků již není schopna utáhnout. Jakýkoliv Váš příspěvek je pro ně velkou pomocí.

Jak se má Petr

Dobrý den, ahoj,
jak žijete?  Je to alespoň trochu snesitelné? Já měl teď maminku na operaci a byl jsem rád, že mám své asistentky, které se o mě starají a pomáhají mi v životě. Ráno mě umyjí, dají mi snídani – nakrmí mě. Odpoledne se mnou chodí ven i když je počasí každý den jiné. Jsem rád, že se maminka zlepšuje, operace dopadla dobře a že mohu své příběhy vám napsat.
Přeji vám všem hodně zdraví a dobrých zážitků.
Petr

Tak tady máme nový rok.

Zdravím všechny. Když si vzpomenu na minulý rok a hlavně poslední měsíc prosinec tak mě straší ještě teď. To bylo shánění dárků pro všechny mé drahé. Vánoce se povedly. Byli jsme s mamkou u bratra a jeho rodiny, užil jsem si hlavně jeho dcerku. Silvestr jsme byli s maminkou sami doma. U nás v Plzni byli krásné ohňostroje až do dvou do rána. Děkuji Vám všem a také mým asistentkám a nadaci Pečovatel a přeji krásný a úspěšný rok 2023.

Váš Petr

Zdravím Vás všechny mé příznivce.

Tak jak jste strávili tenhle měsíc? Také jste nechali dárky na poslední chvíli jako já? Pořád jsem nevěděl jak a čím bych svým milovaným udělal radost. Běhání po obchodech mě moc nebaví, přes internet kupovat kvůli zdravotnímu stavu nemohu a tak jsem vyráběl se svojí asistentkou nakonec dárky v Exodu v keramické dílně a to bylo to nejlepší rozhodnutí, protože dárek který jsem dělal já za pomocí asistentky udělaly velkou radost. Maminka měla i slzičky v očích. Já doufám, že i Vaše dárky potěšili a přeji Vám všem do nového roku hodně a hodně zdraví, to je totiž to nejdůležitější.

Váš Petr Skopec

Zdravím vás všechny,
dnes vám napíšu jak finišujeme v Exodu, to je stacionář kam jednou až dvakrát týdně jezdím. Vyrábíme výrobky na vánoce, které potom vozíme na trhy. Některé výrobky jsou opravdu velice povedené a lidé kteří si je kupují jsou rádi, že mají výrobek ručně vyrobený a my si vyděláme na pomůcky které potřebujeme.
Na Vánoce se všichni moc těšíme a přejeme všem krásné a pohodové svátky.
Petr Skopec

Zdravím Vás všechny,

jak se daří? Byli jsme tento měsíc s Exodem v plzeňském pivovaru na exkurzi, provedli nás po celém pivovaru i do prostor kam se normálně nesmí, dostali jsme ochutnat i pivo. Bylo to velice zajímavé. Potom jsme šli všichni na výborný oběd, já jsem si dal gulášek. Ještě jsme se šli projít, prostě byl to hezký den.

Mějte se Petr

Více

Vzkazy