Darovat na Křídla pomoci

Petr S., 45 let

Dětská mozková obrna Potřebuje 30 hod./měs. ~ 3 900 Kč

Matka: „Dostat se ven mezi lidi je pro Petra úžasná věc.“

Říjen Chybí 24,2 hodin
Listopad Chybí 30 hodin
Prosinec Chybí 30 hodin
Chybí 84,2 hodin ~ 10 940 Kč
Celkem již bylo darováno: 198 560 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

Příběh Petra

Petr je od dětství, kdy prodělal dětskou mozkovou obrnu těžce postižený a potřebuje 24hodinovou péči. Skoro celý svůj život je upoután na lůžko a invalidní vozík. Většinu času se o Petra stará maminka, která nyní vážně onemocněla. Občas vypomáhá i Petrův bratr.

 Pro Petra je společnost dalších lidí velmi důležitá, proto navštěvuje dům sociální rehabilitace nebo denní stacionář Človíček, kde mu pomáhají rozvíjet jeho komunikační a sociální dovednosti. Tím se Petrův život stává alespoň o malinko veselejší a snesitelnější. Bez pomoci asistenta by ovšem návštěvy těchto zařízení nebyly možné a Petr by musel celý svůj čas trávit doma.

 Asistenční péče je pro Petrovu rodinu velmi nákladná a ta ji ze svých prostředků již není schopna utáhnout. Jakýkoliv Váš příspěvek je pro ně velkou pomocí.

Jak se má Petr

Ahoj,

maminka, která je již v důchodovém věku potřebuje někdy oddych, to se nyní povedlo a jela do Mariánských lázní na pobyt se sdružením vozíčkářů, ve kterém jsme členy. Já zůstal doma, aby si opravdu odpočinula, jak fyzicky tak i psychicky. Vzhledem k tomu, jsem potřeboval více hodin asistence – ráno, přes den a v noci. Děkuji Vám všem za pomoc. Maminka přijela odpočatá. I mě to prospělo, jsme spolu celý svůj život a někdy je potřeba menší odloučení 🙂

Petr

Dobrý den, ahoj,

chodím jak víte na různé procházky se svými asistentkami a potkal jsem u fotbalového stadionu družstvo fotbalistů z Plzně Viktoria, kterým fandím a představte si oni mě pozdravili, hodně mě to potěšilo. Jsou to fajn kluci. Příště až je potkám tak se s nimi vyfotím.

Rád sleduji fotbalové zápasy, budu jim fandit dál 🙂

Petr

Zdravím Vás všechny,

jak se máte v těch horkých dnech? Já díky Vaší pomoci jezdím do stacionáře Exodus v Třemošné, jezdí nás tam víc, jsme docela fajn parta, děláme různé výrobky, teď jsem mamce přivezl ozdobený hrneček – samozřejmě mi asistentka pomáhá. Také tam chodím na rehabilitaci, musím totiž pořád cvičit, už vlastně 45 let. Cvičíme na míči, mám skoliózu, dále cvičíme ruce – protahování, míčkování, abych mohl alespoň malovat štětcem.

Tak se mějte ahoj Petr.

Ahoj.

Tak už je skoro všechno otevřeno, sportovní areály, restaurace, hřiště apod. Máme úmrtí v rodině, těšil jsem se, že někam vyrazím mezi lidi, ale držíme smutek, zemřel mi nevlastní táta.

Byla s ním sranda, bral mě hodně na výlety. Byl dlouhodobě nemocný. Mamka je z toho špatná. Ještě že mám asistenci – pomáhají mi nejen při ranní toaletě, oblékání a krmení, ale i cvičení.

Doufam, že už bude tepleji. Abych vyrazil alespoň na procházku a dostal smutek ze sebe

Petr

Ahojte,

jak se máte? Už je to k zblaznení pořád doma, občas kdo můžete jít ven, ale jinak nic.

Doufám, že to vláda rozvolní a vše si zacneme užívat.

Tak se mějte, Petr

Více

Vzkazy