Chci darovat

Petr S., 43 let

Dětská mozková obrna Potřebuje 35 hod./měs. ~ 4 550 Kč

Matka: "Dostat se ven mezi lidi je pro Petra úžasná věc."

Leden Pokryto
Únor Chybí 27,7 hodin
Březen Chybí 35 hodin
Chybí 62,7 hodin ~ 8 150 Kč
Celkem již bylo darováno: 92 260 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

Příběh Petra

Petr je od dětství, kdy prodělal dětskou mozkovou obrnu těžce postižený a potřebuje 24hodinovou péči. Skoro celý svůj život je upoután na lůžko a invalidní vozík. Většinu času se o Petra stará maminka, která nyní vážně onemocněla. Občas vypomáhá i Petrův bratr.

 Pro Petra je společnost dalších lidí velmi důležitá, proto navštěvuje dům sociální rehabilitace nebo denní stacionář Človíček, kde mu pomáhají rozvíjet jeho komunikační a sociální dovednosti. Tím se Petrův život stává alespoň o malinko veselejší a snesitelnější. Bez pomoci asistenta by ovšem návštěvy těchto zařízení nebyly možné a Petr by musel celý svůj čas trávit doma.

 Asistenční péče je pro Petrovu rodinu velmi nákladná a ta ji ze svých prostředků již není schopna utáhnout. Jakýkoliv Váš příspěvek je pro ně velkou pomocí.

Jak se má Petr:

Ahoj, zdravím Vás všechny.

Dnes Vám napíši můj den v Třemošné v Exodusu s mojí asistentkou. Po kompletní ranní hygieně ( kterou provádí má asistentka ) pro nás v 8,30h přijede auto ( sváží více klientů ), které nás odveze do Exodusu. Dáme si kávu a jedeme do keramické dílny, kde mi moje asistentka pomáhá vytvářet výrobky, jako například hrnečky, které se pak prodávají a výtěžek jde na toto úžasné centrum. Fotky mých výtvorů přidám později 🙂 Potom se přesuneme do společenské místnosti a asistentka mi dá oběd. Odpoledne hrajeme různé hry nebo se díváme na nějaký film. No a pak jedeme domů, kde se už o mě postará maminka.

Zdravím všechy mé přiznivce.

Dnes Vám napíši příběh o mé asistence. Před dvěma měsíci ke mě začala chodit nová asistentka. Na začátku jsme si moc nesedli, tak jsem s ní moc ven nechodil. Ona ale měla výdrž a občas přišla, šli jsme na vycházku, výstavu apod. Vyklubal se z ní fajn člověk. Je trpělivá, hodná a já jsem rád, že jí mám. Tak vidíte, tohle bych dřív vůbec neřekl. Tak pa a zachovejte mi hodně přízně.

AHOJKY A DORÝ DEN VÁM VŠEM. BYL JSEM SE PODÍVAT SE SVOJÍ ASISTENTKOU VE STACIONÁŘI ČLOVÍČEK, KAM JSEM TŘINÁCT LET DOCHÁZEL, BYLO TO MOC HEZKÉ SETKÁNÍ. PROŽIL JSEM TAM SPOUSTU ZAJÍMAVÝCH CHVIL A NA NĚ JSME VZPOMÍNALI, JAK JSME HRÁLI DIVADLO NEBO DĚLALI PODZIMNÍ SETKÁNÍ SE SCÉNKAMI A OPÉKÁNÍ BUŘTŮ. MAMINKY NÁM NAPEKLY RŮZNÉ DOBROTY A PŘIPRAVILY BÁJEČNÉ POHOŠTĚNÍ, PŘIŠLI TAKÉ NAŠI KAMARÁDI. ŠKODA, ŽE TAM UŽ NECHODÍM, BYLO TAM FAJN A DĚKUJI ŽE I DÍKY VÁM MOHU MÍT ASISTENTKY A MÍT TAKOVÝ ZÁŽITEK. PETR

Ahoj, minulý měsíc jsem vám slíbil, že Vám napíši o výletě na Lipno. Jelo nás osm, cesta trvala asi tři hodiny, když jsme tam prijeli nejdříve jsme se ubytovali v krásném apartmánu. Po obědě jsme vyrazili na stezku do koruny stromů, bylo to nádherné, ten rozhled. Pak jsme se zastavili na malé občerstvení. Po večeři jsme si povídali. Druhý den jsme vyrazili po snídani na bezbarierové lodě a nalodili jsme se. Žádný z nás se na takové lodi ještě neplavil. Domů jsme jeli plni zážitků. Všem bych to moc přál a diky vaší finanční podpoře jsem to mohl prožít, moc děkuji. Petr

Ahoj, zdravím Vás všechny, kteří mi přispíváte i malými finančními částkami. Já vím, že je to těžké, peněz není nikdy dost. Teď jsem smutný, protože mi odešla moje fajn asistentka Klárka, ale zase mi přišla navštívit bývalá asistentka Karolínka. 30.7.a 31.7. jedu na výlet na Lipno. Jedeme od EXODU z Tremošné, půjdeme do korun stromů a vezmou nás i na lodích na vodu, hrozně se těším. Příští měsíc Vám o výletě napíšu víc. Přeji vám všem hodně hezkých chvil na dovolené, odpočiňte si a načerpejte nové síly. Ahoj Petr

Více

Vzkazy