Darovat na Křídla pomoci

Petr S., 48 let

Dětská mozková obrna Potřebuje 30 hod./měs. ~ 3 900 Kč

Matka: „Dostat se ven mezi lidi je pro Petra úžasná věc.“

Leden Chybí 30 hodin
Únor Chybí 30 hodin
Březen Chybí 30 hodin
Chybí 90 hodin ~ 11 700 Kč
Celkem již bylo darováno: 287 950 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

Příběh Petra

Petr je od dětství, kdy prodělal dětskou mozkovou obrnu těžce postižený a potřebuje 24hodinovou péči. Skoro celý svůj život je upoután na lůžko a invalidní vozík. Většinu času se o Petra stará maminka, která nyní vážně onemocněla. Občas vypomáhá i Petrův bratr.

 Pro Petra je společnost dalších lidí velmi důležitá, proto navštěvuje dům sociální rehabilitace nebo denní stacionář Človíček, kde mu pomáhají rozvíjet jeho komunikační a sociální dovednosti. Tím se Petrův život stává alespoň o malinko veselejší a snesitelnější. Bez pomoci asistenta by ovšem návštěvy těchto zařízení nebyly možné a Petr by musel celý svůj čas trávit doma.

 Asistenční péče je pro Petrovu rodinu velmi nákladná a ta ji ze svých prostředků již není schopna utáhnout. Jakýkoliv Váš příspěvek je pro ně velkou pomocí.

Jak se má Petr

Ahoj,

Maminka potřebovala již odpočinek, neboť její péče o mě ji již vyčerpává. Není divu, bude jí 71 let. Tak jsme se domluvili na tom, že pojede na pár dní do lázní. Bylo tedy vše potřeba pečlivě naplánovat – celodenní péči o mě. Od rána do noci. Ranní hygienu, přesazení z postele na vozík. Snídani. Oběd. Odpolední přesazení a polohování. Večeři a večerní toaletu s uložením do postele. Vše proběhlo perfektně, i když to bylo pro všechny náročné, časově, finančně a i psychicky. Důležité je, že maminka nabrala trochu sil a odpočinula si ode mě 🙂

Děkuji Vám všem za příspěvky, neboť by to bez Vás nešlo. Sociální služby jsou dost nákladné, když se mají využívat každý den.

Příště zkusím přidat fotku.

Petr 🙂

Zdravím všechny v krásných slunečných dnech,
to je ještě teplíčko co? A ještě bude. Je to úžasné, že se zatím nemusíme moc oblékat. Chodíme si do přírody, někteří do parku s našimi asistentkami. Já jsem byl v zoo. Byl to hezký zážitek a podívaná nejen na zvířata, ale i na děti, kterých tam bylo plno. Je dobře, že si můžeme v klidu takhle užívat.
Petr
Zdravím Vás,
tak prázdniny a dovolené nám všem pomalu končí, jak jste si je užili? Byli jste někde na dovče nebo alespoň výletě? Léto bylo teplotně rozmanité, asi nejhorší byly pro nás všechny ty vedra, to mi dáte jistě za pravdu. Ale teď již bude lépe, přijde září a babí léto, tak se máme na co těšit. Posílám hodně pozdravů a hezkých chvil.
Petr
Dobrý den,
jak trávíte léto? Bohužel je horko a to nám starším a postiženým nesvědčí. Já sice díky asistentkám chodím ven, ale někdy je to náročné, proto je lepší zůstat doma. I doma se dá dělat dost aktivit, například cvičíme na míči nebo děláme na počítači a nebo si uděláme něco lehkého k obědu. Tak to snad nějak přežijeme.
Zdravím Petr

Zdravím Vás všechny,

tak máme před sebou prázdniny, dovolené a různá volna. Snad počasí bude příznivé, ani velké horko ani zima nebo deště. Já tento měsíc měl ve znamení návštěv lékařů a proto bylo dobře, že mám asistentky, které mi tam doprovázely. Také jsme měli v Exodu opékání buřtů. Co vy jak se těšíte na prázdniny nebo dovolené?

Přeji vám všem aby to vyšlo 🙂

Petr

Více

Vzkazy