Darovat na Křídla pomoci

Petr S., 45 let

Dětská mozková obrna Potřebuje 30 hod./měs. ~ 3 900 Kč

Matka: „Dostat se ven mezi lidi je pro Petra úžasná věc.“

Červenec Chybí 20,2 hodin
Srpen Chybí 30 hodin
Září Chybí 30 hodin
Chybí 80,2 hodin ~ 10 420 Kč
Celkem již bylo darováno: 187 520 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

Příběh Petra

Petr je od dětství, kdy prodělal dětskou mozkovou obrnu těžce postižený a potřebuje 24hodinovou péči. Skoro celý svůj život je upoután na lůžko a invalidní vozík. Většinu času se o Petra stará maminka, která nyní vážně onemocněla. Občas vypomáhá i Petrův bratr.

 Pro Petra je společnost dalších lidí velmi důležitá, proto navštěvuje dům sociální rehabilitace nebo denní stacionář Človíček, kde mu pomáhají rozvíjet jeho komunikační a sociální dovednosti. Tím se Petrův život stává alespoň o malinko veselejší a snesitelnější. Bez pomoci asistenta by ovšem návštěvy těchto zařízení nebyly možné a Petr by musel celý svůj čas trávit doma.

 Asistenční péče je pro Petrovu rodinu velmi nákladná a ta ji ze svých prostředků již není schopna utáhnout. Jakýkoliv Váš příspěvek je pro ně velkou pomocí.

Jak se má Petr

Ahoj.

Tak už je skoro všechno otevřeno, sportovní areály, restaurace, hřiště apod. Máme úmrtí v rodině, těšil jsem se, že někam vyrazím mezi lidi, ale držíme smutek, zemřel mi nevlastní táta.

Byla s ním sranda, bral mě hodně na výlety. Byl dlouhodobě nemocný. Mamka je z toho špatná. Ještě že mám asistenci – pomáhají mi nejen při ranní toaletě, oblékání a krmení, ale i cvičení.

Doufam, že už bude tepleji. Abych vyrazil alespoň na procházku a dostal smutek ze sebe

Petr

Ahojte,

jak se máte? Už je to k zblaznení pořád doma, občas kdo můžete jít ven, ale jinak nic.

Doufám, že to vláda rozvolní a vše si zacneme užívat.

Tak se mějte, Petr

Dobrý den, přemýšlím co napsat jsme všichni nešťastný, že nemůže nikam jít, setkávat se s přáteli ještě že mám tak bezvadně asistentky, chodíme občas na chvíli ven, snad už bude lepší počasí a tím o lepší nálada holt sluníčko je sluníčko. Tak to musíme ještě vydržet, zdravím Vás všechny Petr Skopec

Ahoj,

bohužel stále jsme omezení, ale musíme se držet je to těžké, už jsme v životě zažili mnozí z nás těžší chvilky. Já věřím, že zatneme zuby a vydržíme. Máme naše hodné asistentky, které nám pomáhají a zlepšují nám náladu, jsou to naše Sluníčka. Mějte se a opatrujte se.

Váš Petr Skopec

Ahoj,

dnes Vám musím napsat co se nám stalo, nepříjemná věc. Mamince se stal úraz v tramvaji, při rozjíždění spadla na podlahu a má úraz na hlavě a na pravé ruce. S rukou ještě nemůže hýbat. Tak tedy musím využívat službu asistence nejen dopoledne, ale i večer. Večerní asistence spočívá, že mi asistentka dá napít, vyčistí mi zuby a přendá mě z vozíku do postele. Do teď to dělala mamka. Snad to bude brzy dobré.

Petr

Více

Vzkazy