Chci darovat

Petr S., 43 let

Dětská mozková obrna Potřebuje 35 hod./měs. ~ 4 550 Kč

Matka: "Dostat se ven mezi lidi je pro Petra úžasná věc."

Březen Chybí 33 hodin
Duben Chybí 35 hodin
Květen Chybí 35 hodin
Chybí 103 hodin ~ 13 390 Kč
Celkem již bylo darováno: 109 090 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

Příběh Petra

Petr je od dětství, kdy prodělal dětskou mozkovou obrnu těžce postižený a potřebuje 24hodinovou péči. Skoro celý svůj život je upoután na lůžko a invalidní vozík. Většinu času se o Petra stará maminka, která nyní vážně onemocněla. Občas vypomáhá i Petrův bratr.

 Pro Petra je společnost dalších lidí velmi důležitá, proto navštěvuje dům sociální rehabilitace nebo denní stacionář Človíček, kde mu pomáhají rozvíjet jeho komunikační a sociální dovednosti. Tím se Petrův život stává alespoň o malinko veselejší a snesitelnější. Bez pomoci asistenta by ovšem návštěvy těchto zařízení nebyly možné a Petr by musel celý svůj čas trávit doma.

 Asistenční péče je pro Petrovu rodinu velmi nákladná a ta ji ze svých prostředků již není schopna utáhnout. Jakýkoliv Váš příspěvek je pro ně velkou pomocí.

Jak se má Petr:

Ahojte zdravím Vás všechny.

Jak jste oslavili nový rok ? Já tradičně doma v kruhu rodiny a tak bych býval šel ven řádit s ostatními, no snad se někdy dočkám a některý z kamarádů mě vezme. Takle mi zbývá jen se koukat z okna, ale i tak to bylo krásné.

Po novém roce jsem byl po delší době v Exodu s mojí milou asistentkou a měli jsme za úkol udělat sůl do koupele. Přinesli nám bezbarvou sůl a různé barvy, my to smíchali, každý jakou chtěl barvičku, já jsem udělal fialovou, asistentka udělala modrou, měl jsem z toho hroznou radost. Vždycky mám radost když se mi něco podaří a co vy ? Tak to je zatím o mě všechno, ať Vám v letošním roce všechno vychází

Petr

Zdravím Vás všechny, kteří mi přispíváte, vánoční svátky byly krásné, strávil jsem je v rodinném kruhu, ale i s mojí milou asistentkou. Byli jsme na vycházce a pak byla štědrovečerní večeře a dárečky. Teď se těším na silvestra. Dopoledne půjdeme s asistentkou do parku a pak budu s našima čekat na rok 2019 tak jako Vy. Přeji vám všem do nového roku hlavně hodně zdraví, štěstí a splnění vašich přání. Petr Skopec

Ahoj, zdravím Vás všechny.

Dnes Vám napíši můj den v Třemošné v Exodusu s mojí asistentkou. Po kompletní ranní hygieně ( kterou provádí má asistentka ) pro nás v 8,30h přijede auto ( sváží více klientů ), které nás odveze do Exodusu. Dáme si kávu a jedeme do keramické dílny, kde mi moje asistentka pomáhá vytvářet výrobky, jako například hrnečky, které se pak prodávají a výtěžek jde na toto úžasné centrum. Fotky mých výtvorů přidám později 🙂 Potom se přesuneme do společenské místnosti a asistentka mi dá oběd. Odpoledne hrajeme různé hry nebo se díváme na nějaký film. No a pak jedeme domů, kde se už o mě postará maminka.

Zdravím všechy mé přiznivce.

Dnes Vám napíši příběh o mé asistence. Před dvěma měsíci ke mě začala chodit nová asistentka. Na začátku jsme si moc nesedli, tak jsem s ní moc ven nechodil. Ona ale měla výdrž a občas přišla, šli jsme na vycházku, výstavu apod. Vyklubal se z ní fajn člověk. Je trpělivá, hodná a já jsem rád, že jí mám. Tak vidíte, tohle bych dřív vůbec neřekl. Tak pa a zachovejte mi hodně přízně.

AHOJKY A DORÝ DEN VÁM VŠEM. BYL JSEM SE PODÍVAT SE SVOJÍ ASISTENTKOU VE STACIONÁŘI ČLOVÍČEK, KAM JSEM TŘINÁCT LET DOCHÁZEL, BYLO TO MOC HEZKÉ SETKÁNÍ. PROŽIL JSEM TAM SPOUSTU ZAJÍMAVÝCH CHVIL A NA NĚ JSME VZPOMÍNALI, JAK JSME HRÁLI DIVADLO NEBO DĚLALI PODZIMNÍ SETKÁNÍ SE SCÉNKAMI A OPÉKÁNÍ BUŘTŮ. MAMINKY NÁM NAPEKLY RŮZNÉ DOBROTY A PŘIPRAVILY BÁJEČNÉ POHOŠTĚNÍ, PŘIŠLI TAKÉ NAŠI KAMARÁDI. ŠKODA, ŽE TAM UŽ NECHODÍM, BYLO TAM FAJN A DĚKUJI ŽE I DÍKY VÁM MOHU MÍT ASISTENTKY A MÍT TAKOVÝ ZÁŽITEK. PETR

Více

Vzkazy