Darovat na Křídla pomoci

Petr S., 45 let

Dětská mozková obrna Potřebuje 20 hod./měs. ~ 2 600 Kč

Matka: „Dostat se ven mezi lidi je pro Petra úžasná věc.“

Únor Pokryto
Březen Pokryto
Duben Chybí 3,2 hodin
Chybí 3,2 hodin ~ 420 Kč
Celkem již bylo darováno: 179 760 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

Příběh Petra

Petr je od dětství, kdy prodělal dětskou mozkovou obrnu těžce postižený a potřebuje 24hodinovou péči. Skoro celý svůj život je upoután na lůžko a invalidní vozík. Většinu času se o Petra stará maminka, která nyní vážně onemocněla. Občas vypomáhá i Petrův bratr.

 Pro Petra je společnost dalších lidí velmi důležitá, proto navštěvuje dům sociální rehabilitace nebo denní stacionář Človíček, kde mu pomáhají rozvíjet jeho komunikační a sociální dovednosti. Tím se Petrův život stává alespoň o malinko veselejší a snesitelnější. Bez pomoci asistenta by ovšem návštěvy těchto zařízení nebyly možné a Petr by musel celý svůj čas trávit doma.

 Asistenční péče je pro Petrovu rodinu velmi nákladná a ta ji ze svých prostředků již není schopna utáhnout. Jakýkoliv Váš příspěvek je pro ně velkou pomocí.

Jak se má Petr:

Stále je zavřeno chodíme s asistentkami ven na procházky a těšíme se až to všechno skončí. Přeji všem do roku 2021 vše nej, hlavně hodně zdraví a štěstí.

Petr Skopec

Ahoj, co Vám mám napsat, je skoro všude zavřeno, dá se jít jen na chvilku ven i když zatím bylo docela hezky tak se dalo. Moje zlaté asistentky byly celou dobu velmi pohodové. Tak se všichni držte, zdraví Petr Skopec

Zdravím, co mam psát, je koronavirus, všichni se bojíme, všude je zavřeno i má oblíbená restaurace. Jsem s asistentkami doma nebo jdeme na chvíli na procházku. Taky jsem měl karanténu, protože se našel nakažený v Exodu v Třemošné. Takže doufám, že bude líp. Přeji Vám všem, aby jste byli zdraví, nic nikde nechytili, pa Petr Skopec

Dobrý den a ahoj.

Od sdružení Ty a já, kam také chodím, jsem se účastnil akce, kterou pořádali v září. Byly tam hudební skupiny, dobré jídlo a hráli jsme různé hry, byl to fajn den. A to se můžu účastnit jen díky Vám, kteří mi přispějete i malou částkou.

Váš Petr Skopec

Ahoj!

Tenhle měsíc mám hned dva velké zážitky. V půlce srpna jsme měli s celou rodinou křtiny malé Emičky, moc se to povedlo! Z kostela jsme jeli do Exodu, kde se konala oslava – je tam krásný prostor bez bariér, takže jsem u toho všeho mohl být :). A tenhle týden jsme byli ještě s mojí asistentkou Klárkou na čtyřdenním výletem s Exodem do Jižních Čech. Podívali jsme se do Třeboně, do Jindřichova Hradce a cestou zpátky ještě do Písku. Moc jsem si to užil a odvezl si spoustu hezkých vzpomínek. Děkuji za Vaše příspěvky, které posíláte na moji asistenci a mějte se krásně, Váš Péťa

Více

Vzkazy