Chci darovat

Petr S., 42 let

Dětská mozková obrna Potřebuje 35 hod./měs. ~ 4 550 Kč

Matka: "Dostat se ven mezi lidi je pro Petra úžasná věc."

Květen Chybí 19,4 hodin
Červen Chybí 35 hodin
Červenec Chybí 35 hodin
Chybí 89,4 hodin ~ 11 620 Kč
Celkem již bylo darováno: 70 630 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

Příběh Petra

Petr je od dětství, kdy prodělal dětskou mozkovou obrnu těžce postižený a potřebuje 24hodinovou péči. Skoro celý svůj život je upoután na lůžko a invalidní vozík. Většinu času se o Petra stará maminka, která nyní vážně onemocněla. Občas vypomáhá i Petrův bratr.

 Pro Petra je společnost dalších lidí velmi důležitá, proto navštěvuje dům sociální rehabilitace nebo denní stacionář Človíček, kde mu pomáhají rozvíjet jeho komunikační a sociální dovednosti. Tím se Petrův život stává alespoň o malinko veselejší a snesitelnější. Bez pomoci asistenta by ovšem návštěvy těchto zařízení nebyly možné a Petr by musel celý svůj čas trávit doma.

 Asistenční péče je pro Petrovu rodinu velmi nákladná a ta ji ze svých prostředků již není schopna utáhnout. Jakýkoliv Váš příspěvek je pro ně velkou pomocí.

Jak se má Petr:

Ahoj. Co pro mě znamená osobní asistence? Už asi 15 let je součástí mého života. Rodiče stárnou, síly jim ubývají a zvláště teď osobní asistentky potřebuji na osobní hygienu, pomoc při oblékání, krmení a i to dobré kafe mi musí dát vypít. Ruce ani nohy mi neposlouchají, já vlastně ani sám nesedím. Ale dost smutnění, jsem rád že ty moje asistentky mám a že jsou i hodní lidé, kteří mi chtějí i malou částkou přispět. Všem moc a moc děkuji.

Petr

Díky asistenci se dostanu do společnosti, za sportem, ale i do kavárny na dobré kafíčko. Tam se scházíme ještě s dalšími kamarády a kamarádkami – vozíčkáři, je to fajn, protože se dovídám spoustu nových a zajímavých věcí, například kde jsou pro nás nějaké akce. Domlouváme se také na výlety.

Zimu mám moc rád, hlavně když sněží, ale jaro je jaro.

Moc vás všechy zdravím Petr Skopec

Velmi děkuji Všem dárcům, kteří poskytli finanční dar. Tímto se mi dostává skvělé péče od asistentek, které pracují v Heweru.

Rád bych, abych mohl dál navštěvovat centrum denních služeb Exodusu v Třemošné u Plzně ( poskytuje vzdělávací a volnočasové aktivity, zprostředkování kontaktu a rozšíření sociálního okolí a tím přispívá ke komplexnímu rozvoji jejich osobnosti a zvýšení samostatnosti ).

Děkuji Petr

Můj den v EXODU:

Ráno přijde asistenka Karolína a po ranním umytí mě obleče a jedeme dodávkou s plošiou do Exodu v Tremošné. Jezdíme tam v úterý nebo ve čtvrtek. Když tam přijedeme dáme si kávu a svačinu. Na kafíčko se moc těším 🙂 Scházíme se ve velké společeské místosti, popíjíme kávu nebo čaj a povídáme si o běžných věcech. Poté začínají různé aktivity, jako jsou například deskové hry, rukodělky, jako je výroba květináčů, věců, svícnů, hrnečků, misek, srdíčka, postaviček a podobně. V poledne se vydává oběd. Každé úterý probíhá keramika, ktrerá mě velice baví. Když počasí dovolí chodí se na různé procházky po okolí, jezdí se a výlety, na trhy, do zoo. Když je ošklivě jdeme do cukrárny. Program v Exodu končí v 15hodin a poté se rozjíždíme domů.

Ahoj, nyní jsem opět venku a s mojí asistentkou se skvěle bavíme. Jsem opravdu moc rád, že se mohu dostat ven mezi lidi 🙂

Více

Vzkazy