Darovat na Křídla pomoci

Petr S., 44 let

Dětská mozková obrna Potřebuje 20 hod./měs. ~ 2 600 Kč

Matka: "Dostat se ven mezi lidi je pro Petra úžasná věc."

Červenec Chybí 14 hodin
Srpen Chybí 20 hodin
Září Chybí 20 hodin
Chybí 54 hodin ~ 7 020 Kč
Celkem již bylo darováno: 155 980 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

Příběh Petra

Petr je od dětství, kdy prodělal dětskou mozkovou obrnu těžce postižený a potřebuje 24hodinovou péči. Skoro celý svůj život je upoután na lůžko a invalidní vozík. Většinu času se o Petra stará maminka, která nyní vážně onemocněla. Občas vypomáhá i Petrův bratr.

 Pro Petra je společnost dalších lidí velmi důležitá, proto navštěvuje dům sociální rehabilitace nebo denní stacionář Človíček, kde mu pomáhají rozvíjet jeho komunikační a sociální dovednosti. Tím se Petrův život stává alespoň o malinko veselejší a snesitelnější. Bez pomoci asistenta by ovšem návštěvy těchto zařízení nebyly možné a Petr by musel celý svůj čas trávit doma.

 Asistenční péče je pro Petrovu rodinu velmi nákladná a ta ji ze svých prostředků již není schopna utáhnout. Jakýkoliv Váš příspěvek je pro ně velkou pomocí.

Jak se má Petr:

Teď v květnu se opatření konečně trošku uvolnila, jupí! Pořád nosím roušku, když jedeme v tramvaji, ale venku ji i sundávám a můžu si užít čerstvý vzduch 🙂 Moc rád chodím ven s mými asistentkami, jsou to moje sluníčka :)))

Mějte se krásně, váš Péťa

Ahoj,

Co Vám mám psat, všichni jsme zavřeni doma a těšíme se, až budeme moci jít ven. Já už jsem venku byl, šli jsme na chvíli do přírody a odtud Vám posílám foto s asistentkou a rouškou. Přeji Vám všem, aby jste to bez jakékoli újmy zvládli. Zdraví Petr Skopec.

Co napsat v dnešním příběhu. Je nutné, abyste se chovali vůči ostatním ohleduplně, chránili i sebe. Vše je zavřeno až na obchody s jídlem, proto se musíme zaměstnat sami. Prostě to musíme vydržet, zase bude líp. Přeji všem hodně zdraví. Držte se.
Petr Skopec

Ahoj. Musím se Vám pochlubit jak jsme byli s Exodem a moji asistentkou na výstavě, která se konala tady v Plzni. Šli jsme se podívat na stará auta a to Wartburky a Trabanty, moc se nám to líbilo, auta byla krásně opravena a nablýskaná. Prostě byl to zážitek. Mějte se fajn a na shledanou.

Dobrý den,

chci se s vámi podělit o nový stacionář kam jsem začal chodit. Je to tam fajn. Jsou to vzdělávací kurzy. Učíme se spoustu nových věcí a opakujeme si i věci co už jsme zapomněli. Chodím tam v pondělí s asistentkou a v úterý jezdím do Třemošné do Exodu. Děkuji všem, kteří mi přispějí na asistenci, protože bych se nikam nedostal, díky moc Petr Skopec

Více

Vzkazy