Chci darovat

Petr S., 43 let

Dětská mozková obrna Potřebuje 20 hod./měs. ~ 2 600 Kč

Matka: "Dostat se ven mezi lidi je pro Petra úžasná věc."

Červenec Pokryto
Srpen Chybí 19,2 hodin
Září Chybí 20 hodin
Chybí 39,2 hodin ~ 5 090 Kč
Celkem již bylo darováno: 128 410 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

Příběh Petra

Petr je od dětství, kdy prodělal dětskou mozkovou obrnu těžce postižený a potřebuje 24hodinovou péči. Skoro celý svůj život je upoután na lůžko a invalidní vozík. Většinu času se o Petra stará maminka, která nyní vážně onemocněla. Občas vypomáhá i Petrův bratr.

 Pro Petra je společnost dalších lidí velmi důležitá, proto navštěvuje dům sociální rehabilitace nebo denní stacionář Človíček, kde mu pomáhají rozvíjet jeho komunikační a sociální dovednosti. Tím se Petrův život stává alespoň o malinko veselejší a snesitelnější. Bez pomoci asistenta by ovšem návštěvy těchto zařízení nebyly možné a Petr by musel celý svůj čas trávit doma.

 Asistenční péče je pro Petrovu rodinu velmi nákladná a ta ji ze svých prostředků již není schopna utáhnout. Jakýkoliv Váš příspěvek je pro ně velkou pomocí.

Jak se má Petr:

Ahojte,

dnes Vám napíši co jsme dělali v Exodu v Třemošné. Jezdím tam každé úterý někdy i ve čtvrtek. Schází se tam docela fajn parta. V úterý chodíme do keramické dílny, jak už jsem Vám asi psal, a s mojí asistentkou Aničkou dělal pro mojí maminku sluníčko, protože ona je takové moje sluníčko. Odpoledne bylo krásně teplo tak jsme šli opékat buřty, prostě pro mě báječný den, děkuji Vám za něj.

Petr

Tak tu máme pomalu květen, všechno kvete a krásně voní. Chodime s asitentkou do parku na procházku a co je hrozně fajn, zabrousíme do zahradní restaurace na kávičku.
Mamka si alespoň ode mne na chvilku odpočine. Ja vám taky přeji takové hezké chvilky, Váš Petr

Ahoj,

byl jsem na horách na Šumavě. Bylo to úžasný. Jeli jsme s Exodem a s mojí asistentkou. Takového sněhu jsem dlouho nezažil. Sáňkovali jsme, jezdil jsem s panem ředitelem Exodu na sáních. V noci jsme měli stopovačku, něco úžasnýho. Po večerech jsme hráli různé společeské hry. Předposlední den jsme jeli do aquaparku do Německa. Tam jsem si dal klobásku na posilněnou, abych mohl plavat. Prostě neskutečný výlet. A to jsem mohl zažít díky Vám.

Děkuji moc a ahoj Petr

Dobrý den Vám všem.

Už je krásně déle vidět, což je moc bezva co Vy na to? Mě teď čeká výlet na Šumavu do Železné Rudy. Jedeme sice jen na čtyři dny, ale je to výlet. Pořádá to EXODUS Tremošná, jede tam celá parta co se scházíme v úterý a čtvrtek právě v Exodu. Budeme tam lyžovat, sáňkovat a chodit do bazénu, no prostě úžasný. Příště Vám napíši jaké to bylo, mějte se fajn. Petr

Ahojte zdravím Vás všechny.

Jak jste oslavili nový rok ? Já tradičně doma v kruhu rodiny a tak bych býval šel ven řádit s ostatními, no snad se někdy dočkám a některý z kamarádů mě vezme. Takle mi zbývá jen se koukat z okna, ale i tak to bylo krásné.

Po novém roce jsem byl po delší době v Exodu s mojí milou asistentkou a měli jsme za úkol udělat sůl do koupele. Přinesli nám bezbarvou sůl a různé barvy, my to smíchali, každý jakou chtěl barvičku, já jsem udělal fialovou, asistentka udělala modrou, měl jsem z toho hroznou radost. Vždycky mám radost když se mi něco podaří a co vy ? Tak to je zatím o mě všechno, ať Vám v letošním roce všechno vychází

Petr

Více

Vzkazy