Darovat na Křídla pomoci

Petr S., 46 let

Dětská mozková obrna Potřebuje 30 hod./měs. ~ 3 900 Kč

Matka: „Dostat se ven mezi lidi je pro Petra úžasná věc.“

Únor Chybí 26,2 hodin
Březen Chybí 30 hodin
Duben Chybí 30 hodin
Chybí 86,2 hodin ~ 11 200 Kč
Celkem již bylo darováno: 214 210 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

Příběh Petra

Petr je od dětství, kdy prodělal dětskou mozkovou obrnu těžce postižený a potřebuje 24hodinovou péči. Skoro celý svůj život je upoután na lůžko a invalidní vozík. Většinu času se o Petra stará maminka, která nyní vážně onemocněla. Občas vypomáhá i Petrův bratr.

 Pro Petra je společnost dalších lidí velmi důležitá, proto navštěvuje dům sociální rehabilitace nebo denní stacionář Človíček, kde mu pomáhají rozvíjet jeho komunikační a sociální dovednosti. Tím se Petrův život stává alespoň o malinko veselejší a snesitelnější. Bez pomoci asistenta by ovšem návštěvy těchto zařízení nebyly možné a Petr by musel celý svůj čas trávit doma.

 Asistenční péče je pro Petrovu rodinu velmi nákladná a ta ji ze svých prostředků již není schopna utáhnout. Jakýkoliv Váš příspěvek je pro ně velkou pomocí.

Jak se má Petr

Ahoj,

tenhle měsíc byl plný zajímavých věcí. S asistentkama jsme chodili na různé vánoční akce a také na procházky do přírody, bylo to nádherné, hlavně když sněžilo. Měli jsme také vánoční besídku v Třemošné v Exodu. Zpívali jsme koledy, bylo to tam krásně vyzdobené, měli jsme se tam dobře. Dostali jsme malé dárky. Udělali jsme foto s asistentkou u vánočního stromku.
Prostě krásné Vánoce.

Přeji Všem hodně zdraví a štěstí v novém roce

Ahojteátelé na Pečovateli i mimo něj :D,

tento měsíc měla moje milovaná maminka narozeniny, které jsme oslavili ve velkém štylu 🙂

Já a můj mladší bratr David jsme zorganizovali narozeninovou oslavu, která byla pro mamču překvapením. Pozvali jsme celou rodinu a rezervovali místo v restauraci, kterou má mamka nejraději. Všichni jsme se hezky oblékli a vyrazili na místo oslavy a pak už jen čekali na nic netušící oslavenkyni. To bylo překvapení, až mamina dorazila do restaurace, kde si mě měla vyzvednout od mojí nejmilejší asistentky, která už „spěchala“ domů. Oslava se parádně povedla, byl dort, dobré jídlo, ale hlavně rodina, která je pro mne moc důležitá.

Maminka dostala kopec dárků, no ten největší byl, že jsme se všichni sešli i v této težké covidové době 🙂

Zdravím Vás,
doufám, že se se Vám všem daří dobře, i když se vše zase utužuje. I mě se to zpřísňuje, asistentky se mnou pilně cvičí na nafukovacím míči různé protahujicí cvičení, některé cviky docela bolí, ale nedá se nic dělat, musí to být.
Pak si za odměnu uděláme spolu dobrou kávu.
Tak se mějte a nenechte si zkazit dočasnými omezeními náladu.
Tak ahoj Petr

Dobrý den,

tenhle měsíc se mi nic zvláštního nepřihodilo. A jak kde život vám? Už nám začíná chladné počasí, musíme se víc oblékat, zvlášť když jdeme do přírody. Procházky jsou krásné, příroda je barevná a včera byl úplněk, mamka mi ho vyfotila, úžasné, tak mějte a dívejte se na procházkách kolem sebe, tak se mějte Petr.

Ahoj,

maminka, která je již v důchodovém věku potřebuje někdy oddych, to se nyní povedlo a jela do Mariánských lázní na pobyt se sdružením vozíčkářů, ve kterém jsme členy. Já zůstal doma, aby si opravdu odpočinula, jak fyzicky tak i psychicky. Vzhledem k tomu, jsem potřeboval více hodin asistence – ráno, přes den a v noci. Děkuji Vám všem za pomoc. Maminka přijela odpočatá. I mě to prospělo, jsme spolu celý svůj život a někdy je potřeba menší odloučení 🙂

Petr

Více

Vzkazy