Darovat na Křídla pomoci

Petr S., 45 let

Dětská mozková obrna Potřebuje 20 hod./měs. ~ 2 600 Kč

Matka: „Dostat se ven mezi lidi je pro Petra úžasná věc.“

Květen Chybí 9,7 hodin
Červen Chybí 20 hodin
Červenec Chybí 20 hodin
Chybí 49,7 hodin ~ 6 460 Kč
Celkem již bylo darováno: 181 520 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

Příběh Petra

Petr je od dětství, kdy prodělal dětskou mozkovou obrnu těžce postižený a potřebuje 24hodinovou péči. Skoro celý svůj život je upoután na lůžko a invalidní vozík. Většinu času se o Petra stará maminka, která nyní vážně onemocněla. Občas vypomáhá i Petrův bratr.

 Pro Petra je společnost dalších lidí velmi důležitá, proto navštěvuje dům sociální rehabilitace nebo denní stacionář Človíček, kde mu pomáhají rozvíjet jeho komunikační a sociální dovednosti. Tím se Petrův život stává alespoň o malinko veselejší a snesitelnější. Bez pomoci asistenta by ovšem návštěvy těchto zařízení nebyly možné a Petr by musel celý svůj čas trávit doma.

 Asistenční péče je pro Petrovu rodinu velmi nákladná a ta ji ze svých prostředků již není schopna utáhnout. Jakýkoliv Váš příspěvek je pro ně velkou pomocí.

Jak se má Petr:

Dobrý den, přemýšlím co napsat jsme všichni nešťastný, že nemůže nikam jít, setkávat se s přáteli ještě že mám tak bezvadně asistentky, chodíme občas na chvíli ven, snad už bude lepší počasí a tím o lepší nálada holt sluníčko je sluníčko. Tak to musíme ještě vydržet, zdravím Vás všechny Petr Skopec

Ahoj,

bohužel stále jsme omezení, ale musíme se držet je to těžké, už jsme v životě zažili mnozí z nás těžší chvilky. Já věřím, že zatneme zuby a vydržíme. Máme naše hodné asistentky, které nám pomáhají a zlepšují nám náladu, jsou to naše Sluníčka. Mějte se a opatrujte se.

Váš Petr Skopec

Ahoj,

dnes Vám musím napsat co se nám stalo, nepříjemná věc. Mamince se stal úraz v tramvaji, při rozjíždění spadla na podlahu a má úraz na hlavě a na pravé ruce. S rukou ještě nemůže hýbat. Tak tedy musím využívat službu asistence nejen dopoledne, ale i večer. Večerní asistence spočívá, že mi asistentka dá napít, vyčistí mi zuby a přendá mě z vozíku do postele. Do teď to dělala mamka. Snad to bude brzy dobré.

Petr

Stále je zavřeno chodíme s asistentkami ven na procházky a těšíme se až to všechno skončí. Přeji všem do roku 2021 vše nej, hlavně hodně zdraví a štěstí.

Petr Skopec

Ahoj, co Vám mám napsat, je skoro všude zavřeno, dá se jít jen na chvilku ven i když zatím bylo docela hezky tak se dalo. Moje zlaté asistentky byly celou dobu velmi pohodové. Tak se všichni držte, zdraví Petr Skopec
Více

Vzkazy