Chci darovat

Petr S., 44 let

Dětská mozková obrna Potřebuje 20 hod./měs. ~ 2 600 Kč

Matka: "Dostat se ven mezi lidi je pro Petra úžasná věc."

Prosinec Pokryto
Leden Pokryto
Únor Pokryto
Na příští měsíce pokryto
Celkem již bylo darováno: 147 040 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

Příběh Petra

Petr je od dětství, kdy prodělal dětskou mozkovou obrnu těžce postižený a potřebuje 24hodinovou péči. Skoro celý svůj život je upoután na lůžko a invalidní vozík. Většinu času se o Petra stará maminka, která nyní vážně onemocněla. Občas vypomáhá i Petrův bratr.

 Pro Petra je společnost dalších lidí velmi důležitá, proto navštěvuje dům sociální rehabilitace nebo denní stacionář Človíček, kde mu pomáhají rozvíjet jeho komunikační a sociální dovednosti. Tím se Petrův život stává alespoň o malinko veselejší a snesitelnější. Bez pomoci asistenta by ovšem návštěvy těchto zařízení nebyly možné a Petr by musel celý svůj čas trávit doma.

 Asistenční péče je pro Petrovu rodinu velmi nákladná a ta ji ze svých prostředků již není schopna utáhnout. Jakýkoliv Váš příspěvek je pro ně velkou pomocí.

Jak se má Petr:

Zdravím Vás všechny.

Napíši Vám o mé prima asistence Viky, která studuje ergoterapii, to je vlastně rehabilitace a mě se věnuje tak, že se mnou cvičí. Podávám jí míček nebo mi ho hází, je to fajn. Na každou asistenci se moc těším.

Také jsme v Exodusu vytvářeli dýně, podívejte se jak se mi povedla 🙂

Děkuji Vám a zachovejte mi přízeň.

Petr Skopec

Dobrý den,

podělím se s Vámi o pozvání na 50 let založení ústavu ve Zbůchu, je tam i škola, kam jsem kdysi chodil do první třídy, potom jsem pokračoval v Berouně. Slavnost byla krasná, hrály tam 3 kapely, potkal jsem tam spoustu známých a škoda, že jsme museli odjet, pokračovalo to i večer. Klára moje asistentka, tam ještě jela.

Tak se mějte krásně a díky Vám všem kteří mi přispíváte.

Petr Skopec

Dobrý den, tak jsme s mojí asistentkou navštívili plzeňskou sportmanii. Ani jsem nevěděl co je sportů, sledovali jsme chvíli aikido nebo víte, že je jóga smíchu? Velice jsme se nejen poučili, ale i pobavili. A toho jsem se mohl zúčastnit i díky vašim příspěvkům. Děkuji všem. Petr Skopec

Ahojky,

jak se máte ? Jedni po dovolených, druzí po prázdninách, na další to vše ještě čeká. Já letos nikam nepojedu budu v Plzni, tak všem přeji hezké dovolenkové dni.

Petr

Dobrý den,

píši Vám jak jsem díky Vašim příspěvkům strávil bezva den koupáním na Boleváku ( největší rybník v Plzni ), byli jsme tam s přáteli co jezdí také do Exodu, byl jsem dvakrát ve vodě se svojí asistentkou no prostě fajn, díky 🙂

Více

Vzkazy