Darovat na Křídla pomoci

Petr S., 45 let

Dětská mozková obrna Potřebuje 20 hod./měs. ~ 2 600 Kč

Matka: "Dostat se ven mezi lidi je pro Petra úžasná věc."

Listopad Pokryto
Prosinec Chybí 16,2 hodin
Leden Chybí 20 hodin
Chybí 36,2 hodin ~ 4 700 Kč
Celkem již bylo darováno: 168 180 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

Příběh Petra

Petr je od dětství, kdy prodělal dětskou mozkovou obrnu těžce postižený a potřebuje 24hodinovou péči. Skoro celý svůj život je upoután na lůžko a invalidní vozík. Většinu času se o Petra stará maminka, která nyní vážně onemocněla. Občas vypomáhá i Petrův bratr.

 Pro Petra je společnost dalších lidí velmi důležitá, proto navštěvuje dům sociální rehabilitace nebo denní stacionář Človíček, kde mu pomáhají rozvíjet jeho komunikační a sociální dovednosti. Tím se Petrův život stává alespoň o malinko veselejší a snesitelnější. Bez pomoci asistenta by ovšem návštěvy těchto zařízení nebyly možné a Petr by musel celý svůj čas trávit doma.

 Asistenční péče je pro Petrovu rodinu velmi nákladná a ta ji ze svých prostředků již není schopna utáhnout. Jakýkoliv Váš příspěvek je pro ně velkou pomocí.

Jak se má Petr:

Dobrý den a ahoj.

Od sdružení Ty a já, kam také chodím, jsem se účastnil akce, kterou pořádali v září. Byly tam hudební skupiny, dobré jídlo a hráli jsme různé hry, byl to fajn den. A to se můžu účastnit jen díky Vám, kteří mi přispějete i malou částkou.

Váš Petr Skopec

Ahoj!

Tenhle měsíc mám hned dva velké zážitky. V půlce srpna jsme měli s celou rodinou křtiny malé Emičky, moc se to povedlo! Z kostela jsme jeli do Exodu, kde se konala oslava – je tam krásný prostor bez bariér, takže jsem u toho všeho mohl být :). A tenhle týden jsme byli ještě s mojí asistentkou Klárkou na čtyřdenním výletem s Exodem do Jižních Čech. Podívali jsme se do Třeboně, do Jindřichova Hradce a cestou zpátky ještě do Písku. Moc jsem si to užil a odvezl si spoustu hezkých vzpomínek. Děkuji za Vaše příspěvky, které posíláte na moji asistenci a mějte se krásně, Váš Péťa

Zdravím,

dnes se s Vámi podělím o zážitek z otevírání nového krámku s našimi keramickými výrobky. Je to v Plzni. Přivítali nás s mojí asistentkou Klárkou přípitkem nealkoholického šampáňa a hostinou. Protože i já se podílel s mojí asistentkou na výrobcích, moc se mi to libilo a potěsilo, všichni byli moc milí.

https://keramika-exodus.webnode.cz/

 

Přeji Vám všem krásné letní zážitky, ahoj Petr

Ahojte, už se to trochu uvolnilo a začal jsem jezdit s asistentkou do Ty a já, Exodu – hurá. S Exodem jsme byli na výstavě her a s asistentkou jsem byl v sobotu na výletě na Radyni. A krásná zpráva – bratrovi a jeho ženě se narodila holčička jmenuje se Emička. Tak to je zatím všechno mějte se fajn Váš Petr Skopec.

Teď v květnu se opatření konečně trošku uvolnila, jupí! Pořád nosím roušku, když jedeme v tramvaji, ale venku ji i sundávám a můžu si užít čerstvý vzduch 🙂 Moc rád chodím ven s mými asistentkami, jsou to moje sluníčka :)))

Mějte se krásně, váš Péťa

Více

Vzkazy