Chci darovat

Renata V., 44 let

Svalová atrofie, tracheostomie Potřebuje 65 hod./měs. ~ 8 450 Kč

„Jsem ráda, že jsem našla domov, ale peníze na asistenci schází.“

Červenec Chybí 26,4 hodin
Srpen Chybí 65 hodin
Září Chybí 65 hodin
Chybí 156,4 hodin ~ 20 330 Kč
Celkem již bylo darováno: 83 930 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

Příběh Renaty

Od narození mám nemoc zvanou svalová atrofie. Mám sestru, která trpí stejnou nemocí, jako já. Celý život jsme žili po ústavech, protože se nás rodiče zřekli. V 18 letech jsem se snažila osamostatnit, a tak jsem si našla podnájem a díky přátelům jsem mohla žít poprvé v životě doma a skoro sama. Nemoc si již vybírala svou daň a já potřebovala stále více a více asistenční péče při jednoduchých úkonech, kterého jsou pro zdravého člověka samozřejmostí.

Vdala jsem se a na manželově pomoci jsem již byla odkázána 24 hodin denně. V roce 2007 ode mne manžel odešel a já se ocitla bez pomoci. Začala jsem tedy využívat 24hodinovou asistenční službu, která mi pomáhá úplně se vším. Nejsem schopna se sama najíst nebo obstarat základní hygienu.

Vzhledem ke stále se zhoršujícímu zdravotnímu stavu, jsem musela skončit se zaměstnáním a tak jsem zůstala bez finančních prostředků.

Jedné noci se mi stala nehoda a zůstala jsem ležet ve špatné poloze v posteli tak, že jsem se nedostala k telefonu a byla sedm hodin bez pomoci. Následek byl umrtvená ruka a veliké bolesti. Asi před rokem při krmení vleže mi zaskočilo a bez dalšího uvážení mi udělali tracheostomii (zavedení dýchací trubice přímo do krku), což zabraňuje mluvení. Tento zákrok mi rapidně zhoršil kvalitu života. V tuto chvíli mám přístroj na mluvení, ale i tak musím mít u sebe asistentku, která hlídá mé dýchání a mluvení.

Našla jsem si přítele, který o mě též pečuje, ale potýkáme se s velkým finančním problémem.  Byla bych moc ráda, kdyby mohl přítel alespoň částečně pracovat, ale v současné chvíli nemáme na zaplacení 24hodinové asistenční péče.

Budu vděčná za jakýkoliv finanční dar a prosím Vás touto cestou o pomoc.

S pozdravem a velké díky.

Renata

Jak se má Renata:

Mým velkým koníčkem vždy bylo a je malování. I díky Vám všem, kdo nám prostřednictvím Nadačního fondu přispíváte, se mohu této zálibě s dopomocí asistentek věnovat i nadále. Malování mi pomáhá zachovat hybnost prstů a stalo se tak zároveň takovou mou fyzioterapií. Jako poděkování všem Vám posílám obrázek a přeju krásné letní dny.

Tak jsem se konečně dostala ven z bytu! Udělaly jsme si s asistentkou výlet a vyrazily do kina. Bez tátovi volhy, na mém elektrickém vozíku, zpovykaně pražskou MHD, na Tátovu volhu. Byl to pro nás krásný den. Následkem je sice opět zánět a další antibiotika, ale za vše v životě se platí a ne vše lze uhradit penězi. Co uhradit penězi lze, jsou naše asistenční hodiny a to díky Vám všem, kteří nám všem na asistenci prostřednictví Pečovatele přispíváte. Přeji Vám všem láskyplný Máj a ještě jednou díky.

Velikonoční svátky jsem i díky Vám mohla prožít v kruhu rodiny, se svou sestrou, neteřemi, které mne přijely navštívit, stejně jako řádové sestry z Břevnovského kláštera, jež jsou mi velkou oporou již od mládí. Díky horečkám stále nemohu opouštět byt, ale přes prosklené dveře balkonu můžu vidět každým dnem postupující jaro a pořád věřím, že si ho zvládnu užít i reálně. Všem, kteří ten dar mají, přeji, ať si ho užijí v plné síle a těm, co přitom dokážou myslet i na nás, kteří tu možnost zrovna teď nemáme, moc děkuji za přízeň a příspěvky, které nám přes Pečovatele posíláte.

S nedočkavostí vyhlížíme konec zimy. V počasí, které stále panuje je pro mne zcela nemožné dostat se ven na vzduch. Každý si jistě dovede představit jak moc je to depresivní a omezující. Doby, kdy jsem mohla vyrazit s přáteli i na hory jsou bohužel pryč. Cestovala jsem moc ráda. Snad se už brzy dočkáme tepla a budu moci alespoň na procházku. Slunce a teplo přeji všem, kteří nám prostřednictvím Nadačního fondu Pečovatel pomáhají k důstojnému životu v kruhu svých blízkých.

Zima je dlouhá pro všechny a pro ty, co mají omezenou možnost pobytu venku obzvlášť. Moc se těším na jaro a doufám, že mi zdravotní stav umožní dostat se ven, na sluníčko, mezi lidi, protože koloběh viroz, antibiotik a dalších viroz mne uvězňuje do čtyř stěn domova. Ale díky Vám všem mám pořád možnost být alespoň tam, kde se cítím doma, se svými blízkými a se svými asistentkami. Asistence není jen o práci, je to o přátelství, důvěře a lidské blízkosti a Vy všichni, kdo nám na asistenci přispíváte prostřednictvím Pečovatele se tak stáváte našimi blízkými, bez kterých by náš život byl o poznání těžší.

Více

Miroslav Hrabě

herec a moderátor

Vystudoval jsem DAMU v Praze, hraji v divadle Radka Brzobohatého a v divadle Hybernie. Hrál jsem například v pohádce Nejkrásnější hádanka, Princ a já 2, v seriálu Gympl, Světla pasáže, nebo v adrenalinové soutěži Pevnost Boyard.

Proč jsem patronem?

„Nadační fond Pečovatel je fond, který pomáhá přehledně a jeho systém podpory je rychlý a efektivní.“

www.miroslavhrabe.cz
patron

Vzkazy