Chci darovat

Renata V., 43 let

Svalová atrofie, tracheostomie Potřebuje 50 hod./měs. ~ 6 500 Kč

„Jsem ráda, že jsem našla domov, ale peníze na asistenci schází.“

Prosinec Pokryto
Leden Chybí 49,6 hodin
Únor Chybí 50 hodin
Chybí 99,6 hodin ~ 12 945 Kč
Celkem již bylo darováno: 36 702 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

Příběh Renaty

Od narození mám nemoc zvanou svalová atrofie. Mám sestru, která trpí stejnou nemocí, jako já. Celý život jsme žili po ústavech, protože se nás rodiče zřekli. V 18 letech jsem se snažila osamostatnit, a tak jsem si našla podnájem a díky přátelům jsem mohla žít poprvé v životě doma a skoro sama. Nemoc si již vybírala svou daň a já potřebovala stále více a více asistenční péče při jednoduchých úkonech, kterého jsou pro zdravého člověka samozřejmostí.

Vdala jsem se a na manželově pomoci jsem již byla odkázána 24 hodin denně. V roce 2007 ode mne manžel odešel a já se ocitla bez pomoci. Začala jsem tedy využívat 24hodinovou asistenční službu, která mi pomáhá úplně se vším. Nejsem schopna se sama najíst nebo obstarat základní hygienu.

Vzhledem ke stále se zhoršujícímu zdravotnímu stavu, jsem musela skončit se zaměstnáním a tak jsem zůstala bez finančních prostředků.

Jedné noci se mi stala nehoda a zůstala jsem ležet ve špatné poloze v posteli tak, že jsem se nedostala k telefonu a byla sedm hodin bez pomoci. Následek byl umrtvená ruka a veliké bolesti. Asi před rokem při krmení vleže mi zaskočilo a bez dalšího uvážení mi udělali tracheostomii (zavedení dýchací trubice přímo do krku), což zabraňuje mluvení. Tento zákrok mi rapidně zhoršil kvalitu života. V tuto chvíli mám přístroj na mluvení, ale i tak musím mít u sebe asistentku, která hlídá mé dýchání a mluvení.

Našla jsem si přítele, který o mě též pečuje, ale potýkáme se s velkým finančním problémem.  Byla bych moc ráda, kdyby mohl přítel alespoň částečně pracovat, ale v současné chvíli nemáme na zaplacení 24hodinové asistenční péče.

Budu vděčná za jakýkoliv finanční dar a prosím Vás touto cestou o pomoc.

S pozdravem a velké díky.

Renata

Jak se má Renata:

To nám to letí, už je konec měsíce. Tento měsíc byl opravdu náročný, ale také krásný. Díky nadačnímu fondu , který mi pomáhá platit osobní asistencí, jsem mohla si začít obcházet lékaře, které jsem celkem zanedbávala.

Také díky fond mě mohla navštívit moje sestra, která také k životu potřebuje osobní asistencí. Tak takovou návštěv je celkem složité naplánovat. Ale vše se povedlo a bylo to moc krásné.

Proto všem moc děkuji kteří nám všem pomáhají, celému nadačnímu fondu Pečovatel, ale také všem ostatním.

Renata

Tento měsíc byl opravdu náročný. Jsem pořád nemocná a pořád se z toho nemůžu dostat. Ale dost bylo stěžování. Díky za velkou pomoc nadaci Pečovatel diky, kterému si můžu dovolit po těch lékařích chodit.

Moc Všem děkuji za finanční pomoc, ale také těm kdo na nás myslí. 

Můj druhý měsíc u nadace. To nám to letí, ani se nenadějem a máme tady vánoce. Ale teď zpět ke mně, co je nového. Natáčela se mnou TV Barandov reportáž o tom, jak nutně potřebuji asis. službu, ale hlavně peníze na ní. Díky tomu se ozvala pí W., která mi darovala odsávačku, kterou nutně potřebuji k tomu, abych mohla zůstat doma. Ještě jednou moc děkuji pí W., která má srdičko na pravem místě. Díky nadaci se mi mohly navýšit hodiny na osobní asisistenci. Moc všem děkuji.

První měsíc byl pro mně plný krásných dojmů. Poznala jsem spoustu krásných lidiček, kteří mi strašně moc pomohly. Po dlouhé době jsem narazila na organizaci, která je tady opravdu pro lidí. Moc všem děkuji za pomoc, které se mi dostalo. Díky všem sponzorům, kteří mi pomohli zaplatit asistenci na tento měsíc.

Díky tomu jsem mohla žít doma, kde to mám moc ráda.  

Ten obrázek je pro Vás všechny, kteří jste mi pomohli.

Více

Miroslav Hrabě

herec a moderátor

Vystudoval jsem DAMU v Praze, hraji v divadle Radka Brzobohatého a v divadle Hybernie. Hrál jsem například v pohádce Nejkrásnější hádanka, Princ a já 2, v seriálu Gympl, Světla pasáže, nebo v adrenalinové soutěži Pevnost Boyard.

Proč jsem patronem?

„Nadační fond Pečovatel je fond, který pomáhá přehledně a jeho systém podpory je rychlý a efektivní.“

www.miroslavhrabe.cz
patron

Vzkazy