Chci darovat

Renata V., 45 let

Svalová atrofie, tracheostomie Potřebuje 65 hod./měs. ~ 8 450 Kč

„Jsem ráda, že jsem našla domov, ale peníze na asistenci schází.“

Březen Chybí 59 hodin
Duben Chybí 65 hodin
Chybí 124 hodin ~ 16 120 Kč
Celkem již bylo darováno: 145 080 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

Příběh Renaty

Od narození mám nemoc zvanou svalová atrofie. Mám sestru, která trpí stejnou nemocí, jako já. Celý život jsme žili po ústavech, protože se nás rodiče zřekli. V 18 letech jsem se snažila osamostatnit, a tak jsem si našla podnájem a díky přátelům jsem mohla žít poprvé v životě doma a skoro sama. Nemoc si již vybírala svou daň a já potřebovala stále více a více asistenční péče při jednoduchých úkonech, kterého jsou pro zdravého člověka samozřejmostí.

Vdala jsem se a na manželově pomoci jsem již byla odkázána 24 hodin denně. V roce 2007 ode mne manžel odešel a já se ocitla bez pomoci. Začala jsem tedy využívat 24hodinovou asistenční službu, která mi pomáhá úplně se vším. Nejsem schopna se sama najíst nebo obstarat základní hygienu.

Vzhledem ke stále se zhoršujícímu zdravotnímu stavu, jsem musela skončit se zaměstnáním a tak jsem zůstala bez finančních prostředků.

Jedné noci se mi stala nehoda a zůstala jsem ležet ve špatné poloze v posteli tak, že jsem se nedostala k telefonu a byla sedm hodin bez pomoci. Následek byl umrtvená ruka a veliké bolesti. Asi před rokem při krmení vleže mi zaskočilo a bez dalšího uvážení mi udělali tracheostomii (zavedení dýchací trubice přímo do krku), což zabraňuje mluvení. Tento zákrok mi rapidně zhoršil kvalitu života. V tuto chvíli mám přístroj na mluvení, ale i tak musím mít u sebe asistentku, která hlídá mé dýchání a mluvení.

Našla jsem si přítele, který o mě též pečuje, ale potýkáme se s velkým finančním problémem.  Byla bych moc ráda, kdyby mohl přítel alespoň částečně pracovat, ale v současné chvíli nemáme na zaplacení 24hodinové asistenční péče.

Budu vděčná za jakýkoliv finanční dar a prosím Vás touto cestou o pomoc.

S pozdravem a velké díky.

Renata

Jak se má Renata:

Ráda bych chtěla všem popřát krásný nový rok. Díky nadačnímu fondu Pečovatel, jsem minulý rok mohla strávit doma v prostředí kde to mám ráda a kde můžu se věnovat svému koníčku. Proto Všem, kteří nám přispěli a myslí na nás moc děkuji a přeji krásný nový rok.

Strašně ráda bych, Všem moc poděkovat za pomoc v roce 2018.

Všem kteří nás podporují jak finančně tak i tím, že na nás myslí. Bez Vás bych nemohla být doma. Kde můžu se věnovat svému koníčku, který mě dodává sílu každý den se probudit a dál bojovat. Proto opravdu všem děkuji i celému nadačnímu fondu.

A také těm kteří mi ušili obal na polštářek, na kterým se krásně spí.

Moc Všem ještě jednou děkuji a přejí krásný nový rok 2019.

Tento měsíc je celkově náročný, jak fyzicky tak i psychicky.  A proto chci moc poděkovat nadačnímu fondu, za všechno co pro nás celý rok dělá. Díky němu můžu žít doma.

Proto chci všem lidičkám popřát krásný vánoce a v novém roce hlavně zdravíčko.

Děkuji moc všem z nadačního fondu a všem lidičkám co nám pomáhají.

Ještě jsem si ani neužila sluníčka a zase je tady zima.

Toto léto jsem si vůbec neužila sluníčka, ale ani čerstvého vzduchu. Protože u nás opravovali silnice, tak jsem byla nucená zůstat celé léto doma.

Ale díky nadačnímu fondu Pečoval, jsem si mohla dovolit využívat osobní asistence. A tak ke mně domů chodila sluníčka.

Ve vojenské nemocnici, kam jezdím na všechna svoje vyšetření je stánek s květinami. Ve stánku s květinami je dobrá duše mezi vší tou krásou. Chodívám se tam kochat a s dobrou duší si popovídat. Dobrá duše mi občas věnuje kytičku pro radost, já jí na oplátku obrázek pro radost. A tak se zrodil nápad vystavit moje obrázky v krámku u dobré duše. Mám velkou radost a doufám, že někomu udělají radost. Protože z drobných radostí se rodí štěstí. Přeju nám všem plno drobných  radostí. A Vám, kteří radost rozdáváte a přispíváte prostřednictvím Nadačního fondu nám, kteří se bez Vaší pomoci neobejdou, obzvlášť.

Více

Miroslav Hrabě

herec a moderátor

Vystudoval jsem DAMU v Praze, hraji v divadle Radka Brzobohatého a v divadle Hybernie. Hrál jsem například v pohádce Nejkrásnější hádanka, Princ a já 2, v seriálu Gympl, Světla pasáže, nebo v adrenalinové soutěži Pevnost Boyard.

Proč jsem patronem?

„Nadační fond Pečovatel je fond, který pomáhá přehledně a jeho systém podpory je rychlý a efektivní.“

www.miroslavhrabe.cz
patron

Vzkazy